2018 ST AAAA Nadadores SCY Unclassified / 18-74
San Antonio Natatorium - 9/22/2018 and 9/23/2018          
Final Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Sophie B             8 Alamo Area-ST          45.82      41.35  
  2 LoCurto, Lily E            8 Alamo Area-ST          45.00      43.61  
  3 Amann, Danielle N          8 Alamo Area-ST          49.93      46.30  
  4 Drumm, Madeleine D         8 PRGN-ST                55.99      48.12  
  5 Wilson, Phoenix J          8 Alamo Area-ST          55.98      48.70  
  6 Collazo, Miah E            8 AQSA-ST              1:00.99      52.13  
  7 McGuire, Kaly M            8 Alamo Area-ST        1:05.00      53.06  
  8 Puvvena, Mihika V          8 AQSA-ST                51.99      53.62  
  9 Blissit, Tessa K           7 AQSA-ST                50.99      54.86  
 10 Shields, Kate T            8 Alamo Area-ST          55.00      58.57  
 11 Ross, Sloan J              5 AQSA-ST              1:10.99    1:07.70  
 12 Nurnberger, Madeline C     6 AQSA-ST                56.99    1:16.06  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Propper, Talia E           7 Alamo Area-ST        1:51.48    1:49.47  
                  50.09     1:49.47 (59.38)                                        
  2 Svatek, Reese R            8 Alamo Area-ST        1:52.65    1:57.89  
                  53.48   1:57.89 (1:04.41)                                        
  3 Wilson, Phoenix J          8 Alamo Area-ST        2:10.00    2:01.86  
  4 Blissit, Tessa K           7 AQSA-ST              2:00.99    2:06.37  
                  56.40   2:06.37 (1:09.97)                                        
  5 Duran, Elena G             8 AQSA-ST              1:31.99    2:08.81  
  6 Menchey, Zoe G             7 Alamo Area-ST        1:52.01    2:13.77  
                1:03.14   2:13.77 (1:10.63)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Sophie B             8 Alamo Area-ST        3:40.67    3:37.12  
                  50.54     1:48.90 (58.36)     2:45.12 (56.22)     3:37.12 (52.00)
  2 Amann, Danielle N          8 Alamo Area-ST        3:45.21    3:52.62  
                  51.13   1:51.98 (1:00.85)   3:52.62 (2:00.64)                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blissit, Tessa K           7 AQSA-ST                59.99      53.80  
  2 LoCurto, Lily E            8 Alamo Area-ST          55.00      54.72  
  3 Collazo, Miah E            8 AQSA-ST              1:10.99      56.53  
  4 Amann, Danielle N          8 Alamo Area-ST          56.09      57.27  
  5 Puvvena, Mihika V          8 AQSA-ST                59.99    1:00.27  
  6 Drumm, Madeleine D         8 PRGN-ST              1:00.99    1:01.74  
  7 Wilson, Phoenix J          8 Alamo Area-ST          59.16    1:03.21  
  8 McGuire, Kaly M            8 Alamo Area-ST        1:10.00    1:03.65  
  9 Nurnberger, Madeline C     6 AQSA-ST              1:03.99    1:20.50  
 -- Ross, Sloan J              5 AQSA-ST              1:15.99         DQ  
 -- Shields, Kate T            8 Alamo Area-ST        1:05.00         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Propper, Talia E           7 Alamo Area-ST        2:01.70    2:00.92  
  2 Svatek, Reese R            8 Alamo Area-ST        2:00.58    2:02.90  
                  57.36   2:02.90 (1:05.54)                                        
  3 Wilson, Phoenix J          8 Alamo Area-ST        2:35.00    2:13.28  
                1:02.19   2:13.28 (1:11.09)                                        
  4 Blissit, Tessa K           7 AQSA-ST              2:00.99    2:13.55  
                  59.98   2:13.55 (1:13.57)                                        
 -- Duran, Elena G             8 AQSA-ST                57.99         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Svatek, Reese R            8 Alamo Area-ST          57.68      59.60  
  2 LoCurto, Lily E            8 Alamo Area-ST        1:05.00    1:01.33  
  3 Propper, Talia E           7 Alamo Area-ST        1:06.13    1:03.86  
  4 Duran, Elena G             8 AQSA-ST              1:03.99    1:09.13  
  5 Wilson, Phoenix J          8 Alamo Area-ST        1:08.96    1:14.68  
 -- Blissit, Tessa K           7 AQSA-ST              1:18.99         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Sophie B             8 Alamo Area-ST        2:07.65    1:58.49  
                  57.67   1:58.49 (1:00.82)                                        
  2 Shields, Kate T            8 Alamo Area-ST        2:25.00    2:22.42  
 -- Wilson, Phoenix J          8 Alamo Area-ST        2:45.00         DQ  
                1:09.95        DQ (1:31.44)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LoCurto, Lily E            8 Alamo Area-ST          55.00      55.28  
 -- Menchey, Zoe G             7 Alamo Area-ST        1:49.89         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Sophie B             8 Alamo Area-ST        1:54.51    1:54.25  
                1:54.23      1:54.25 (0.02)                                        
  2 Amann, Danielle N          8 Alamo Area-ST        2:00.21    2:05.11  
                  54.95   2:05.11 (1:10.16)                                        
  3 Blissit, Tessa K           7 AQSA-ST              2:00.99    2:10.70  
                  55.37   2:10.70 (1:15.33)                                        
  4 Shields, Kate T            8 Alamo Area-ST        2:40.00    2:33.30  
 -- Collazo, Miah E            8 AQSA-ST              2:05.99         DQ  
                  59.79        DQ (1:17.12)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST          31.87      32.62  
  2 Canales, Kate E            9 AQSA-ST                31.90      33.20  
  3 Glasgow, Lily D           10 Alamo Area-ST          32.16      34.06  
  4 Nguyen, Giana              9 Alamo Area-ST          36.39      35.41  
  5 Carpenter, Addie R        10 Unattached-ST          35.44      35.60  
  6 Schroeder, Amanda K       10 Alamo Area-ST          36.87      36.41  
  7 Bahr, Sydney J             9 Alamo Area-ST          35.90      37.27  
  8 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST          35.53      38.89  
  9 Lacy, Addison L           10 Alamo Area-ST          39.44      39.09  
 10 Waschek, Jessie M         10 PRGN-ST                43.65      39.58  
 11 Salazar, Olivia M         10 Alamo Area-ST          42.72      39.59  
 12 Didier, Emma G             9 PRGN-ST                47.81      41.39  
 13 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST          40.51      42.43  
 14 Graham, Addison L          9 AQSA-ST                42.99      43.10  
 15 Heilesen, Sarah M          9 AQSA-ST                46.56      43.43  
 16 Jackson, Meghan K          9 AQSA-ST                40.82      43.48  
 17 Neuman, Madi N            10 AQSA-ST                57.23      48.47  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasgow, Lily D           10 Alamo Area-ST        1:08.51    1:12.09  
                  35.00     1:12.09 (37.09)                                        
  2 Canales, Kate E            9 AQSA-ST              1:11.46    1:12.33  
                  36.24     1:12.33 (36.09)                                        
  3 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:11.05    1:13.03  
  4 Bahr, Sydney J             9 Alamo Area-ST        1:20.16    1:20.40  
                  38.54     1:20.40 (41.86)                                        
  5 Adams, Kaitlyn E          10 Unattached-ST        1:26.69    1:20.86  
                  39.08     1:20.86 (41.78)                                        
  6 Carpenter, Addie R        10 Unattached-ST        1:20.06    1:21.97  
                  38.61     1:21.97 (43.36)                                        
  7 Propper, Ella R           10 Alamo Area-ST        1:29.38    1:29.07  
                  39.61     1:29.07 (49.46)                                        
  8 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST        1:29.93    1:29.33  
                  43.35     1:29.33 (45.98)                                        
  9 Graham, Addison L          9 AQSA-ST              1:41.99    1:33.12  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Addison L           10 Alamo Area-ST        3:18.30    4:15.90  
                  44.78   4:15.90 (3:31.12)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST          39.59      38.87  
  2 Glasgow, Lily D           10 Alamo Area-ST          38.22      39.30  
  3 Carpenter, Addie R        10 Unattached-ST          43.30      41.45  
  4 Salazar, Olivia M         10 Alamo Area-ST          43.14      43.24  
  5 Bahr, Sydney J             9 Alamo Area-ST          39.78      43.42  
  6 Schroeder, Amanda K       10 Alamo Area-ST          43.97      43.75  
  7 Nguyen, Giana              9 Alamo Area-ST          47.63      43.97  
  8 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST          43.72      44.84  
  9 Waschek, Jessie M         10 PRGN-ST                45.10      47.23  
 10 Didier, Emma G             9 PRGN-ST                56.86      47.51  
 11 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST          45.32      47.83  
 12 Heilesen, Sarah M          9 AQSA-ST                58.01      50.23  
 13 Jackson, Meghan K          9 AQSA-ST                52.72      52.31  
 14 Graham, Addison L          9 AQSA-ST                51.99      52.51  
 15 Neuman, Madi N            10 AQSA-ST              1:10.99      56.32  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasgow, Lily D           10 Alamo Area-ST        1:21.11    1:22.18  
                  40.79     1:22.18 (41.39)                                        
  2 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:21.79    1:24.43  
                  42.42     1:24.43 (42.01)                                        
  3 Adams, Kaitlyn E          10 Unattached-ST        1:45.92    1:25.39  
                  41.01     1:25.39 (44.38)                                        
  4 Bahr, Sydney J             9 Alamo Area-ST        1:25.96    1:26.11  
                  42.57     1:26.11 (43.54)                                        
  5 Carpenter, Addie R        10 Unattached-ST        1:33.56    1:31.46  
  6 Propper, Ella R           10 Alamo Area-ST        1:35.36    1:40.80  
  7 Graham, Addison L          9 AQSA-ST              1:58.99    1:41.18  
  8 Edwards, Lily S           10 AQSA-ST              1:58.69    1:52.80  
                  52.56   1:52.80 (1:00.24)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasgow, Lily D           10 Alamo Area-ST          38.72      39.27  
  2 Canales, Kate E            9 AQSA-ST                43.45      42.61  
  3 Adams, Kaitlyn E          10 Unattached-ST          55.85      45.48  
  4 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST          47.34      46.71  
  5 Bahr, Sydney J             9 Alamo Area-ST          50.33      49.23  
  6 Propper, Ella R           10 Alamo Area-ST          56.46      51.02  
  7 Carpenter, Addie R        10 Unattached-ST          54.58      53.61  
  8 Schroeder, Amanda K       10 Alamo Area-ST          55.66      54.51  
  9 Graham, Addison L          9 AQSA-ST                52.99      56.35  
 -- Edwards, Lily S           10 AQSA-ST                51.99         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasgow, Lily D           10 Alamo Area-ST        1:30.37    1:26.94  
                  41.53     1:26.94 (45.41)                                        
  2 Canales, Kate E            9 AQSA-ST              1:31.59    1:32.62  
                  44.74     1:32.62 (47.88)                                        
  3 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST        1:41.55    1:37.23  
                  47.33     1:37.23 (49.90)                                        
  4 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:40.14    1:39.74  
                  49.29     1:39.74 (50.45)                                        
  5 Carpenter, Addie R        10 Unattached-ST        1:58.09    1:54.57  
                  54.19   1:54.57 (1:00.38)                                        
 -- Lacy, Addison L           10 Alamo Area-ST        2:14.01         DQ  
                  57.63        DQ (1:10.46)                                        
 -- Nguyen, Giana              9 Alamo Area-ST        1:55.51         DQ  
                  51.78          DQ (56.75)                                        
 -- Neuman, Madi N            10 AQSA-ST              2:01.99         DQ  
                1:02.61        DQ (1:08.74)                                        
 -- Heilesen, Sarah M          9 AQSA-ST              1:10.99         DQ  
                  58.12        DQ (1:07.39)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Canales, Kate E            9 AQSA-ST                34.99      36.80  
  2 Adams, Kaitlyn E          10 Unattached-ST          51.17      43.36  
  3 Carpenter, Addie R        10 Unattached-ST          46.35      46.02  
  4 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST          54.26      51.92  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Giana              9 Alamo Area-ST        1:53.01    1:38.79  
                  47.15     1:38.79 (51.64)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:25.75    1:23.72  
                  38.95     1:23.72 (44.77)                                        
  2 Glasgow, Lily D           10 Alamo Area-ST        1:18.28    1:24.03  
                  40.69     1:24.03 (43.34)                                        
  3 Canales, Kate E            9 AQSA-ST              1:21.36    1:25.84  
                  41.16     1:25.84 (44.68)                                        
  4 Bahr, Sydney J             9 Alamo Area-ST        1:29.98    1:28.70  
                  39.02     1:28.70 (49.68)                                        
  5 Nguyen, Giana              9 Alamo Area-ST        1:31.61    1:30.89  
                  42.42     1:30.89 (48.47)                                        
  6 Schroeder, Amanda K       10 Alamo Area-ST        1:35.06    1:32.16  
                  42.00     1:32.16 (50.16)                                        
  7 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST        1:39.45    1:32.41  
                  46.08     1:32.41 (46.33)                                        
  8 Salazar, Olivia M         10 Alamo Area-ST        1:39.14    1:34.77  
                  42.86     1:34.77 (51.91)                                        
  9 Carpenter, Addie R        10 Unattached-ST        1:36.59    1:36.63  
                  43.24     1:36.63 (53.39)                                        
 10 Waschek, Jessie M         10 PRGN-ST              1:45.96    1:43.85  
                  45.97     1:43.85 (57.88)                                        
 11 Lacy, Addison L           10 Alamo Area-ST        1:53.36    1:45.25  
                  49.83     1:45.25 (55.42)                                        
 12 Graham, Addison L          9 AQSA-ST              1:58.99    1:48.41  
                  50.34     1:48.41 (58.07)                                        
 13 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST        1:45.55    1:50.31  
                  49.29   1:50.31 (1:01.02)                                        
 14 Jackson, Meghan K          9 AQSA-ST              2:04.99    1:53.35  
                  51.49   1:53.35 (1:01.86)                                        
 15 Neuman, Madi N            10 AQSA-ST              2:18.99    2:08.88  
                1:06.06   2:08.88 (1:02.82)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schroeder, Amanda K       10 Alamo Area-ST        3:17.95    3:22.89  
                  45.92     1:38.86 (52.94)     2:38.80 (59.94)     3:22.89 (44.09)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            11 Alamo Area-ST          28.65      29.34  
  2 Goldhammer, Grace E       12 Alamo Area-ST          28.37      29.42  
  3 Schiffelbein, Lilly K     12 AQSA-ST                31.18      30.11  
  4 Bautista Amaro, Valeria   11 Unattached-ST          32.15      30.55  
  5 Ochoa, Sophie M           11 Alamo Area-ST          30.73      31.73  
  6 Olivo, Audrey M           11 AQSA-ST                31.19      32.10  
  7 Kellogg, Cameron K        11 Unattached-ST          31.04      32.16  
  8 McGee, Corbin E           12 AQSA-ST                34.71      32.35  
  9 Hawkins, Audrey J         12 Unattached-ST          32.54      32.37  
 10 Cuellar, Paola            12 Alamo Area-ST          39.78      32.95  
 11 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST          32.99      33.22  
 12 Juarez, Ali M             12 Alamo Area-ST          36.01      33.33  
 13 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST          32.40      33.42  
 14 Kilpatrick, Juliana E     11 Alamo Area-ST          34.02      34.54  
 15 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST          35.59      34.62  
 16 Vogel, Natalie M          11 AQSA-ST                43.99      34.71  
 17 Green, Caroline E         12 Alamo Area-ST          37.10      34.82  
 18 Bello, Olivia M           12 Alamo Area-ST          34.06      35.11  
 19 Thomas, Emma B            12 Alamo Area-ST          35.38      35.25  
 20 Perez, Jhorielle V        11 Alamo Area-ST          36.16      35.36  
 21 Gesell, Valentina I       11 Alamo Area-ST          37.90      35.97  
 22 Gillispie, Kierstyn R     11 Alamo Area-ST          35.50      36.35  
 23 Callihan, Cassidy P       11 Alamo Area-ST          36.01      36.37  
 24 Washburn, Sarah N         11 Alamo Area-ST        1:04.00      37.29  
 25 Serna, Melani J           12 CLDO-ST                54.05      37.49  
 26 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST          43.40      37.95  
 27 Rey, Lucia A              11 AQSA-ST                40.74      38.76  
 28 Parnell, Haylee E         11 AQSA-ST                43.07      38.91  
 29 Rios, Camilla B           11 Alamo Area-ST          43.17      42.77  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST        1:03.85    1:04.24  
                  30.93     1:04.24 (33.31)                                        
  2 Goldhammer, Grace E       12 Alamo Area-ST        1:02.62    1:05.12  
                  31.37     1:05.12 (33.75)                                        
  3 Bautista Amaro, Valeria   11 Unattached-ST        1:13.50    1:07.98  
                  32.76     1:07.98 (35.22)                                        
  4 Kellogg, Cameron K        11 Unattached-ST        1:07.51    1:09.55  
                  32.79     1:09.55 (36.76)                                        
  5 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        1:09.29    1:11.64  
                  35.16     1:11.64 (36.48)                                        
  6 Ochoa, Sophie M           11 Alamo Area-ST        1:08.05    1:12.17  
                  33.49     1:12.17 (38.68)                                        
  7 Juarez, Ali M             12 Alamo Area-ST        1:20.01    1:13.49  
  8 Fosbenner, Cassidy R      12 PRGN-ST              1:15.55    1:16.85  
                  35.75     1:16.85 (41.10)                                        
  9 Solorzano, Alaina N       11 Alamo Area-ST        1:19.23    1:16.93  
                  36.85     1:16.93 (40.08)                                        
 10 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        1:19.08    1:17.47  
 11 Green, Caroline E         12 Alamo Area-ST        1:26.43    1:18.87  
                  38.32     1:18.87 (40.55)                                        
 12 Thomas, Emma B            12 Alamo Area-ST        1:21.35    1:20.33  
 13 Vogel, Natalie M          11 AQSA-ST              1:18.99    1:21.45  
                  38.51     1:21.45 (42.94)                                        
 14 Svatek, Jordan P          11 Alamo Area-ST        1:12.80    1:21.46  
                  38.16     1:21.46 (43.30)                                        
 15 Callihan, Cassidy P       11 Alamo Area-ST        1:18.76    1:21.62  
                  39.33     1:21.62 (42.29)                                        
 16 Gillispie, Kierstyn R     11 Alamo Area-ST        1:18.48    1:21.86  
                  40.04     1:21.86 (41.82)                                        
 17 Bello, Olivia M           12 Alamo Area-ST        1:20.19    1:22.18  
 18 Serna, Melani J           12 CLDO-ST              1:34.59    1:24.41  
                  40.93     1:24.41 (43.48)                                        
 19 Parnell, Haylee E         11 AQSA-ST              1:31.12    1:27.58  
                  41.22     1:27.58 (46.36)                                        
 20 Cross, Anabelle S         11 Alamo Area-ST        1:35.00    1:37.90  
                  45.67     1:37.90 (52.23)                                        
 21 Reynolds, Ayla J          12 Alamo Area-ST        1:47.96    1:38.04  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldhammer, Grace E       12 Alamo Area-ST        2:14.77    2:19.94  
                  31.27     1:05.90 (34.63)     1:43.06 (37.16)     2:19.94 (36.88)
  2 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST        2:16.71    2:20.53  
                  31.88     1:07.45 (35.57)     1:44.40 (36.95)     2:20.53 (36.13)
  3 Schiffelbein, Lilly K     12 AQSA-ST              2:27.34    2:24.05  
                  34.56     1:11.34 (36.78)     1:49.23 (37.89)     2:24.05 (34.82)
  4 Bautista Amaro, Valeria   11 Unattached-ST        2:29.75    2:31.40  
                  36.09     1:14.92 (38.83)     1:54.02 (39.10)     2:31.40 (37.38)
  5 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        2:32.38    2:36.22  
                  36.66     1:16.39 (39.73)     1:56.70 (40.31)     2:36.22 (39.52)
  6 Olivo, Audrey M           11 AQSA-ST              2:37.09    2:38.38  
                  37.04     1:17.63 (40.59)     1:59.02 (41.39)     2:38.38 (39.36)
  7 Green, Caroline E         12 Alamo Area-ST        2:57.92    2:48.45  
                  39.42     1:22.74 (43.32)     2:06.96 (44.22)     2:48.45 (41.49)
  8 Perez, Jhorielle V        11 Alamo Area-ST        2:58.89    2:57.98  
                  39.57     1:25.76 (46.19)     2:11.63 (45.87)     2:57.98 (46.35)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schiffelbein, Lilly K     12 AQSA-ST              6:35.20    6:25.53  
                  36.44     1:16.52 (40.08)     1:56.20 (39.68)     2:33.70 (37.50)
        3:12.57 (38.87)                                                 5:49.08 ( )
        6:25.53 (36.45)                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            11 Alamo Area-ST          32.92      34.42  
  2 Kellogg, Cameron K        11 Unattached-ST          36.95      36.89  
  3 Bautista Amaro, Valeria   11 Unattached-ST          39.02      37.28  
  4 Ochoa, Sophie M           11 Alamo Area-ST          36.05      37.32  
  5 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST          36.30      37.33  
  6 Green, Caroline E         12 Alamo Area-ST          38.52      37.84  
  7 Hawkins, Audrey J         12 Unattached-ST          37.40      38.06  
  8 Cuellar, Paola            12 Alamo Area-ST          42.12      38.65  
  9 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST          39.63      38.97  
 10 Callihan, Cassidy P       11 Alamo Area-ST          43.27      41.51  
 11 Kilpatrick, Juliana E     11 Alamo Area-ST          40.47      42.78  
 12 Thomas, Emma B            12 Alamo Area-ST          44.46      43.35  
 13 McGee, Corbin E           12 AQSA-ST                41.99      43.40  
 14 Bello, Olivia M           12 Alamo Area-ST          40.62      43.68  
 15 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST        1:01.01      45.12  
 16 Serna, Melani J           12 CLDO-ST                54.05      45.31  
 17 Gillispie, Kierstyn R     11 Alamo Area-ST          43.05      45.53  
 18 Rey, Lucia A              11 AQSA-ST                46.61      46.97  
 19 Gesell, Valentina I       11 Alamo Area-ST          47.60      47.01  
 20 Parnell, Haylee E         11 AQSA-ST                48.88      47.21  
 21 Washburn, Sarah N         11 Alamo Area-ST        1:15.00      49.51  
 -- Rios, Camilla B           11 Alamo Area-ST          54.19         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldhammer, Grace E       12 Alamo Area-ST        1:22.49    1:17.58  
  2 Bautista Amaro, Valeria   11 Unattached-ST        1:24.31    1:17.64  
                  37.84     1:17.64 (39.80)                                        
  3 Kellogg, Cameron K        11 Unattached-ST        1:17.84    1:19.25  
                  38.34     1:19.25 (40.91)                                        
  4 Ochoa, Sophie M           11 Alamo Area-ST        1:15.87    1:19.60  
                  38.21     1:19.60 (41.39)                                        
  5 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        1:29.78    1:22.37  
  6 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        1:27.44    1:25.44  
                  41.42     1:25.44 (44.02)                                        
  7 Callihan, Cassidy P       11 Alamo Area-ST        1:33.50    1:29.75  
                  44.18     1:29.75 (45.57)                                        
  8 Svatek, Jordan P          11 Alamo Area-ST        1:25.14    1:30.77  
                  44.20     1:30.77 (46.57)                                        
  9 Gillispie, Kierstyn R     11 Alamo Area-ST        1:32.50    1:33.63  
                  45.81     1:33.63 (47.82)                                        
 10 Reynolds, Ayla J          12 Alamo Area-ST        2:05.99    1:48.11  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST        2:35.72    2:33.76  
                  36.99     1:15.68 (38.69)     1:54.93 (39.25)     2:33.76 (38.83)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST          38.64      39.53  
  2 Kellogg, Cameron K        11 Unattached-ST          40.38      40.21  
  3 Parnell, Haylee E         11 AQSA-ST                41.39      43.15  
  4 Hawkins, Audrey J         12 Unattached-ST          45.74      43.51  
  5 Vogel, Natalie M          11 AQSA-ST                51.99      44.17  
  6 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST          46.52      44.81  
  7 Thomas, Emma B            12 Alamo Area-ST          50.91      45.45  
  8 Solorzano, Alaina N       11 Alamo Area-ST          45.92      45.59  
  9 Fosbenner, Cassidy R      12 PRGN-ST                45.41      46.07  
 10 Callihan, Cassidy P       11 Alamo Area-ST          47.93      47.32  
 11 Cross, Anabelle S         11 Alamo Area-ST          55.00      47.75  
 12 Green, Caroline E         12 Alamo Area-ST          50.26      48.17  
 13 Svatek, Jordan P          11 Alamo Area-ST          47.83      49.21  
 14 Bello, Olivia M           12 Alamo Area-ST          51.20      51.64  
 15 Gillispie, Kierstyn R     11 Alamo Area-ST          51.18      52.61  
 16 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST        1:16.87      55.36  
 17 Reynolds, Ayla J          12 Alamo Area-ST        1:02.20    1:02.76  
 -- Ochoa, Sophie M           11 Alamo Area-ST          43.65         DQ  
 -- Serna, Melani J           12 CLDO-ST                54.05         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        1:24.62    1:26.44  
                  40.89     1:26.44 (45.55)                                        
  2 Kellogg, Cameron K        11 Unattached-ST        1:27.48    1:27.61  
                  41.17     1:27.61 (46.44)                                        
  3 Wilson, Addy R            11 Alamo Area-ST        1:31.17    1:30.98  
                  43.26     1:30.98 (47.72)                                        
  4 McGee, Corbin E           12 AQSA-ST              1:30.99    1:31.16  
                  42.29     1:31.16 (48.87)                                        
  5 Bautista Amaro, Valeria   11 Unattached-ST        1:15.04    1:34.81  
                  44.25     1:34.81 (50.56)                                        
  6 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST        1:34.55    1:36.09  
                  45.81     1:36.09 (50.28)                                        
  7 Vogel, Natalie M          11 AQSA-ST              1:20.99    1:36.14  
                  45.54     1:36.14 (50.60)                                        
  8 Ochoa, Sophie M           11 Alamo Area-ST        1:35.72    1:36.88  
                  45.49     1:36.88 (51.39)                                        
  9 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        1:45.75    1:37.50  
                  46.96     1:37.50 (50.54)                                        
 10 Hernandez Del Angel, Alo  12 Unattached-ST        1:33.41    1:37.67  
                  46.26     1:37.67 (51.41)                                        
 11 Callihan, Cassidy P       11 Alamo Area-ST        1:42.90    1:42.16  
                  47.76     1:42.16 (54.40)                                        
 12 Kilpatrick, Juliana E     11 Alamo Area-ST        1:41.00    1:43.08  
                  48.09     1:43.08 (54.99)                                        
 13 Perez, Jhorielle V        11 Alamo Area-ST        1:46.98    1:43.16  
                  48.86     1:43.16 (54.30)                                        
 14 Rey, Lucia A              11 AQSA-ST              1:47.15    1:43.23  
                  47.67     1:43.23 (55.56)                                        
 15 Gesell, Valentina I       11 Alamo Area-ST        2:01.49    1:51.91  
                  52.77     1:51.91 (59.14)                                        
 16 Gillispie, Kierstyn R     11 Alamo Area-ST        1:50.06    1:52.68  
                  53.55     1:52.68 (59.13)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        3:00.55    3:11.84  
                  44.37     1:34.13 (49.76)     2:23.63 (49.50)     3:11.84 (48.21)
  2 Serna, Melani J           12 CLDO-ST              3:09.19    3:40.27  
                  50.63     1:46.72 (56.09)     2:44.63 (57.91)     3:40.27 (55.64)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schiffelbein, Lilly K     12 AQSA-ST                34.30      33.17  
  2 Kellogg, Cameron K        11 Unattached-ST          35.15      36.84  
  3 Juarez, Ali M             12 Alamo Area-ST          49.01      38.08  
  4 Bautista Amaro, Valeria   11 Unattached-ST          40.42      38.76  
  5 Svatek, Jordan P          11 Alamo Area-ST          38.16      41.45  
  6 Vogel, Natalie M          11 AQSA-ST                53.99      42.55  
  7 Parnell, Haylee E         11 AQSA-ST                43.99      45.91  
  8 Green, Caroline E         12 Alamo Area-ST          52.24      47.33  
  9 Serna, Melani J           12 CLDO-ST                54.05      47.50  
 10 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST          50.02      47.75  
 11 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST        1:19.77      50.30  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schiffelbein, Lilly K     12 AQSA-ST              1:28.55    1:17.89  
                  36.90     1:17.89 (40.99)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            11 Alamo Area-ST        1:12.51    1:16.30  
                  35.76     1:16.30 (40.54)                                        
  2 Kellogg, Cameron K        11 Unattached-ST        1:18.89    1:18.08  
                  36.55     1:18.08 (41.53)                                        
  3 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        1:20.11    1:22.38  
                  40.49     1:22.38 (41.89)                                        
  4 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST        1:22.96    1:22.41  
                  38.35     1:22.41 (44.06)                                        
  5 Ochoa, Sophie M           11 Alamo Area-ST        1:27.11    1:23.26  
                  38.85     1:23.26 (44.41)                                        
  6 Olivo, Audrey M           11 AQSA-ST              1:27.20    1:24.36  
                  38.75     1:24.36 (45.61)                                        
  7 McGee, Corbin E           12 AQSA-ST              2:15.99    1:24.84  
                  40.68     1:24.84 (44.16)                                        
  8 Juarez, Ali M             12 Alamo Area-ST        1:32.01    1:26.04  
                  38.54     1:26.04 (47.50)                                        
  9 Cuellar, Paola            12 Alamo Area-ST        2:03.44    1:27.06  
                  39.10     1:27.06 (47.96)                                        
 10 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        1:34.74    1:29.34  
                  42.52     1:29.34 (46.82)                                        
 11 Vogel, Natalie M          11 AQSA-ST              1:49.99    1:30.36  
                  42.72     1:30.36 (47.64)                                        
 12 Kilpatrick, Juliana E     11 Alamo Area-ST        1:32.97    1:32.14  
                  45.01     1:32.14 (47.13)                                        
 13 Green, Caroline E         12 Alamo Area-ST        1:49.88    1:33.01  
                  42.28     1:33.01 (50.73)                                        
 14 Parnell, Haylee E         11 AQSA-ST              1:39.65    1:33.32  
                  45.55     1:33.32 (47.77)                                        
 15 Callihan, Cassidy P       11 Alamo Area-ST        1:28.83    1:33.69  
                  45.33     1:33.69 (48.36)                                        
 16 Serna, Melani J           12 CLDO-ST              2:01.62    1:34.41  
                  44.89     1:34.41 (49.52)                                        
 17 Rey, Lucia A              11 AQSA-ST              1:30.99    1:36.63  
 18 Gesell, Valentina I       11 Alamo Area-ST        2:30.00    1:36.70  
                  44.10     1:36.70 (52.60)                                        
 19 Perez, Jhorielle V        11 Alamo Area-ST        1:38.44    1:38.15  
                  47.16     1:38.15 (50.99)                                        
 20 Gillispie, Kierstyn R     11 Alamo Area-ST        1:35.23    1:39.25  
                  47.50     1:39.25 (51.75)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST        2:35.80    2:37.70  
                  34.99     1:15.38 (40.39)     2:02.70 (47.32)     2:37.70 (35.00)
  2 Schiffelbein, Lilly K     12 AQSA-ST              2:43.43    2:38.75  
                  33.73     1:15.23 (41.50)     2:03.39 (48.16)     2:38.75 (35.36)
  3 Goldhammer, Grace E       12 Alamo Area-ST        2:40.98    2:45.11  
                  39.04     1:21.19 (42.15)     2:08.53 (47.34)     2:45.11 (36.58)
  4 Bautista Amaro, Valeria   11 Unattached-ST        3:02.91    2:56.70  
                  40.45     1:23.28 (42.83)     2:17.16 (53.88)     2:56.70 (39.54)
  5 Hawkins, Audrey J         12 Unattached-ST        2:55.80    3:06.71  
                  41.19     1:29.80 (48.61)     2:25.16 (55.36)     3:06.71 (41.55)
  6 Green, Caroline E         12 Alamo Area-ST        3:35.64    3:11.21  
                  45.59     1:30.79 (45.20)     2:28.67 (57.88)     3:11.21 (42.54)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clevenger, Grace I        14 Alamo Area-ST          25.77      26.83  
  2 Rodriguez Gudino, Ivana   14 Unattached-ST          26.34      27.24  
  3 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST          26.42      27.65  
  4 de la Pena, Bianca R      17 Alamo Area-ST          27.31      28.10  
  5 Brehmer, Peyton M         14 AQSA-ST                30.04      28.42  
  6 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST          28.52      28.45  
  7 Brewer, Chloe E           13 Alamo Area-ST          29.10      28.81  
  8 Russell, Samantha R       15 AQSA-ST                28.90      29.16  
  9 Eager, Stephanie T        13 Alamo Area-ST          28.71      29.65  
 10 Ochoa, Abigail V          17 Alamo Area-ST             NT      29.85  
 11 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST          28.61      29.86  
 12 Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST          30.91      30.22  
 13 Cantelli, Meg E           13 Alamo Area-ST          31.37      30.33  
 14 Sloan, Gabbey L           14 AQSA-ST                29.75      30.37  
 15 Young, Elle J             16 AQSA-ST                31.55      30.55  
 16 Lerma, Sofia A            15 Unattached-ST          29.60      30.60  
 17 Schwab, Teresa I          17 AQSA-ST                30.67      30.84  
 18 Secor, Brooke B           17 AQSA-ST                29.30      30.87  
 19 Beck, Gabby C             14 Unattached-ST          29.35      31.54  
 20 Barrera, Annika S         15 Alamo Area-ST          29.27      31.65  
 21 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST          33.43      33.03  
 22 del Olmo, Allie           15 Alamo Area-ST          35.18      33.09  
 23 Sullivan, Francie C       14 Alamo Area-ST          34.67      33.14  
 24 Poblete, Hailey N         13 AQSA-ST                32.15      34.15  
 25 Novosad-Prevost, Talise   15 Alamo Area-ST          32.45      34.16  
 26 Urbansky, Sarah O         13 Alamo Area-ST          33.00      34.23  
 27 Mayes, Jamie B            15 Alamo Area-ST          34.67      34.72  
 28 Garcia, Samantha M        13 Alamo Area-ST          33.70      34.77  
 29 Jordan, Rylee C           13 AQSA-ST                34.73      34.99  
 30 Molina, Dolores M         13 Alamo Area-ST          37.59      35.33  
 31 Daniel, KenLeigh A        15 AQSA-ST                35.06      36.51  
 32 Hoskins, Rylie G          13 AQSA-ST                38.89      36.66  
 33 McCarty, Brenna G         13 AQSA-ST                40.40      37.40  
 34 Mendoza, Yvette M         16 Alamo Area-ST          42.31      38.58  
 35 Kendrick, Ainsley J       13 Alamo Area-ST          39.07      38.85  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST          54.40      55.84  
                  27.54       55.84 (28.30)                                        
  2 Clifton, Maddie L         19 Alamo Area-ST          52.43      57.19  
                  27.75       57.19 (29.44)                                        
  3 Clevenger, Grace I        14 Alamo Area-ST          55.36      57.31  
                  27.77       57.31 (29.54)                                        
  4 Harrell, Layla R          16 Alamo Area-ST          56.70      59.77  
                  29.04       59.77 (30.73)                                        
  5 Rankin, Claire N          17 Alamo Area-ST          53.47    1:00.52  
                  29.46     1:00.52 (31.06)                                        
  6 Gianotti, Emily J         15 Alamo Area-ST          55.93    1:00.66  
                  28.98     1:00.66 (31.68)                                        
  7 Rubio, Zuni-ire V         17 Alamo Area-ST        1:01.23    1:01.24  
                  29.42     1:01.24 (31.82)                                        
  8 Ringen, Elise E           17 Alamo Area-ST          55.67    1:01.38  
                  29.61     1:01.38 (31.77)                                        
  9 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST          58.48    1:01.88  
                  30.11     1:01.88 (31.77)                                        
 10 Rodriguez Gudino, Ivana   14 Unattached-ST          58.73    1:01.90  
                  30.18     1:01.90 (31.72)                                        
 11 Chancey, Elainey C        14 Alamo Area-ST          59.38    1:02.37  
                  30.26     1:02.37 (32.11)                                        
 12 Brehmer, Peyton M         14 AQSA-ST              1:06.06    1:02.64  
                  30.13     1:02.64 (32.51)                                        
 13 Russell, Samantha R       15 AQSA-ST              1:03.27    1:02.82  
                  30.23     1:02.82 (32.59)                                        
 14 de la Pena, Bianca R      17 Alamo Area-ST        1:00.90    1:03.18  
                  30.65     1:03.18 (32.53)                                        
 15 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        1:02.69    1:05.36  
                  30.86     1:05.36 (34.50)                                        
 16 Lerma, Sofia A            15 Unattached-ST        1:05.10    1:05.59  
                  31.24     1:05.59 (34.35)                                        
 17 Eager, Stephanie T        13 Alamo Area-ST        1:02.92    1:05.97  
                  31.89     1:05.97 (34.08)                                        
 18 Sloan, Gabbey L           14 AQSA-ST              1:07.33    1:06.25  
                  32.14     1:06.25 (34.11)                                        
 19 Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST        1:12.43    1:06.78  
                  32.22     1:06.78 (34.56)                                        
 20 Landin, Madeleine J       14 Alamo Area-ST        1:01.51    1:06.87  
                  31.58     1:06.87 (35.29)                                        
 21 Fosbenner, Emily G        13 PRGN-ST              1:06.72    1:08.79  
                  32.26     1:08.79 (36.53)                                        
 22 Castilla, Angie N         16 Alamo Area-ST        1:08.00    1:09.26  
 23 Beck, Gabby C             14 Unattached-ST        1:05.91    1:09.49  
                  33.29     1:09.49 (36.20)                                        
 24 Cross, Sarah D            13 Alamo Area-ST        1:10.00    1:10.76  
 25 Urbansky, Sarah O         13 Alamo Area-ST        1:15.00    1:12.40  
                  34.68     1:12.40 (37.72)                                        
 26 Medrano, Jesi A           15 Alamo Area-ST        1:13.75    1:13.07  
                  34.92     1:13.07 (38.15)                                        
 27 del Olmo, Allie           15 Alamo Area-ST        1:15.19    1:14.48  
                  36.33     1:14.48 (38.15)                                        
 28 Novosad-Prevost, Talise   15 Alamo Area-ST        1:12.56    1:16.12  
                  35.86     1:16.12 (40.26)                                        
 29 Mayes, Jamie B            15 Alamo Area-ST        1:15.65    1:19.33  
                  35.47     1:19.33 (43.86)                                        
 30 Daniel, KenLeigh A        15 AQSA-ST              1:23.25    1:22.68  
                  39.13     1:22.68 (43.55)                                        
 31 Molina, Dolores M         13 Alamo Area-ST        1:15.00    1:24.29  
                  36.34     1:24.29 (47.95)                                        
 32 Kendrick, Ainsley J       13 Alamo Area-ST        1:32.86    1:26.06  
                  42.53     1:26.06 (43.53)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifton, Maddie L         19 Alamo Area-ST        1:53.14    2:04.12  
                  29.16     1:00.47 (31.31)     1:32.15 (31.68)     2:04.12 (31.97)
  2 Clevenger, Grace I        14 Alamo Area-ST        2:00.63    2:06.12  
                  29.30     1:01.14 (31.84)     1:33.87 (32.73)     2:06.12 (32.25)
  3 Rankin, Claire N          17 Alamo Area-ST        1:53.77    2:09.52  
                  30.47     1:03.61 (33.14)     1:37.17 (33.56)     2:09.52 (32.35)
  4 Guinan, Georgia E         17 Alamo Area-ST             NT    2:10.48  
                  30.50     1:04.11 (33.61)     1:37.32 (33.21)     2:10.48 (33.16)
  5 Gianotti, Emily J         15 Alamo Area-ST        2:00.65    2:11.79  
                                1:05.24 ( )     1:39.47 (34.23)     2:11.79 (32.32)
  6 Ziemba, Tess E            14 Alamo Area-ST        1:56.41    2:11.87  
                  30.19     1:03.99 (33.80)     1:38.46 (34.47)     2:11.87 (33.41)
  7 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST        2:13.44    2:12.01  
                  30.18     1:03.60 (33.42)     1:37.91 (34.31)     2:12.01 (34.10)
  8 Ringen, Elise E           17 Alamo Area-ST        2:02.09    2:12.75  
                  30.29     1:03.63 (33.34)     1:38.27 (34.64)     2:12.75 (34.48)
  9 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        2:04.74    2:13.13  
                  31.19     1:04.93 (33.74)     1:39.33 (34.40)     2:13.13 (33.80)
 10 de la Pena, Bianca R      17 Alamo Area-ST        2:12.87    2:18.48  
                  32.15     1:06.96 (34.81)     1:43.48 (36.52)     2:18.48 (35.00)
 11 Russell, Samantha R       15 AQSA-ST              2:46.02    2:18.64  
                  31.00     1:05.60 (34.60)     1:42.68 (37.08)     2:18.64 (35.96)
 12 Chancey, Elainey C        14 Alamo Area-ST        2:09.94    2:19.86  
                  32.94     1:08.44 (35.50)     1:44.78 (36.34)     2:19.86 (35.08)
 13 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST        2:09.74    2:21.07  
                  33.51     1:10.18 (36.67)     1:47.08 (36.90)     2:21.07 (33.99)
 14 Barrera, Annika S         15 Alamo Area-ST        2:13.70    2:23.46  
                  33.81     1:10.43 (36.62)     1:47.78 (37.35)     2:23.46 (35.68)
 15 Brehmer, Peyton M         14 AQSA-ST              2:30.74    2:24.30  
                  33.30     1:10.90 (37.60)     1:47.65 (36.75)     2:24.30 (36.65)
 16 Secor, Brooke B           17 AQSA-ST              2:21.94    2:28.43  
                  33.57     1:11.16 (37.59)     1:50.17 (39.01)     2:28.43 (38.26)
 17 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        2:15.70    2:30.36  
                  32.02     1:09.04 (37.02)     1:49.93 (40.89)     2:30.36 (40.43)
 18 Eager, Stephanie T        13 Alamo Area-ST        2:23.69    2:31.03  
                                1:11.66 ( )   2:31.03 (1:19.37)                    
 19 Brewer, Chloe E           13 Alamo Area-ST        2:23.76    2:31.40  
                  34.62     1:13.57 (38.95)   2:31.40 (1:17.83)                    
 20 Young, Elle J             16 AQSA-ST              2:28.45    2:32.65  
                  35.44   2:32.65 (1:57.21)                                        
 21 Salahshour, Katherine E   14 PRGN-ST              2:36.92    2:32.75  
                  35.37     1:13.77 (38.40)     1:53.36 (39.59)     2:32.75 (39.39)
 22 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        2:31.52    2:35.69  
                  35.19     1:15.03 (39.84)     1:56.02 (40.99)     2:35.69 (39.67)
 23 Schwab, Teresa I          17 AQSA-ST              2:30.07    2:36.14  
                  34.13     1:13.46 (39.33)     1:55.35 (41.89)     2:36.14 (40.79)
 24 Cantelli, Meg E           13 Alamo Area-ST        2:34.88    2:36.57  
 25 Beck, Gabby C             14 Unattached-ST        2:33.62    2:39.17  
                  35.91     1:15.82 (39.91)     1:57.95 (42.13)     2:39.17 (41.22)
 26 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST        2:36.59    2:41.18  
                  36.64     1:17.64 (41.00)     2:00.67 (43.03)     2:41.18 (40.51)
 27 del Olmo, Allie           15 Alamo Area-ST        2:48.76    2:43.42  
                  37.98     1:19.80 (41.82)     2:03.14 (43.34)     2:43.42 (40.28)
 28 Garcia, Samantha M        13 Alamo Area-ST        2:45.98    2:48.77  
                  38.19     1:21.36 (43.17)     2:05.36 (44.00)     2:48.77 (43.41)
 29 Poblete, Hailey N         13 AQSA-ST              2:19.99    2:52.80  
                  38.60     1:22.80 (44.20)     2:08.47 (45.67)     2:52.80 (44.33)
 30 Hoskins, Rylie G          13 AQSA-ST              2:52.67    2:56.16  
                  39.85     1:25.42 (45.57)     2:12.44 (47.02)     2:56.16 (43.72)
 31 Daniel, KenLeigh A        15 AQSA-ST              3:01.47    3:07.07  
 32 Diaz, Savannah J          14 Alamo Area-ST        3:11.88    3:36.96  
                  48.59     1:44.16 (55.57)     2:43.83 (59.67)     3:36.96 (53.13)
 33 Mendoza, Yvette M         16 Alamo Area-ST        4:22.31    3:39.24  
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifton, Maddie L         19 Alamo Area-ST        5:09.79    5:33.24  
                                                                        2:10.71 ( )
        2:44.25 (33.54)     3:17.98 (33.73)     3:51.96 (33.98)     4:25.71 (33.75)
        4:59.95 (34.24)     5:33.24 (33.29)                                        
  2 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST        5:28.28    5:44.21  
                  30.86     1:05.70 (34.84)     1:41.61 (35.91)     2:17.74 (36.13)
        2:54.13 (36.39)     3:30.26 (36.13)     4:06.21 (35.95)     4:41.02 (34.81)
        5:14.45 (33.43)     5:44.21 (29.76)                                        
  3 Gianotti, Emily J         15 Alamo Area-ST        5:23.72    5:45.71  
                  31.31     1:05.93 (34.62)     1:41.04 (35.11)     2:16.48 (35.44)
        2:52.04 (35.56)     3:28.37 (36.33)     4:04.54 (36.17)     4:40.56 (36.02)
        5:13.42 (32.86)     5:45.71 (32.29)                                        
  4 Rankin, Claire N          17 Alamo Area-ST        5:08.52    5:48.36  
                  31.52     1:05.80 (34.28)     1:40.69 (34.89)     2:15.71 (35.02)
        2:50.97 (35.26)     3:26.37 (35.40)     4:02.25 (35.88)     4:38.21 (35.96)
        5:13.72 (35.51)     5:48.36 (34.64)                                        
  5 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        5:31.82    6:00.59  
                  31.43     1:06.13 (34.70)     1:41.97 (35.84)     2:18.43 (36.46)
        2:55.33 (36.90)     3:32.26 (36.93)     4:09.82 (37.56)     4:47.27 (37.45)
        5:24.66 (37.39)     6:00.59 (35.93)                                        
  6 Russell, Samantha R       15 AQSA-ST              6:19.55    6:07.72  
                  31.63     1:07.19 (35.56)     1:44.16 (36.97)     2:22.78 (38.62)
        3:00.68 (37.90)     3:37.62 (36.94)     4:16.17 (38.55)     4:54.23 (38.06)
        5:32.07 (37.84)     6:07.72 (35.65)                                        
  7 Bernal, Daniella E        14 Alamo Area-ST        6:36.74    6:33.35  
                                1:10.34 ( )     1:49.34 (39.00)   6:33.35 (4:44.01)
  8 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        6:04.88    6:40.26  
                  31.87     1:09.16 (37.29)     1:49.13 (39.97)     2:30.23 (41.10)
        3:11.93 (41.70)     3:52.98 (41.05)     4:34.24 (41.26)     5:15.91 (41.67)
        5:58.38 (42.47)     6:40.26 (41.88)                                        
  9 Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST        7:54.20    7:04.70  
                  35.21     1:16.63 (41.42)     2:00.41 (43.78)     2:44.35 (43.94)
        3:29.21 (44.86)     4:14.51 (45.30)     4:57.83 (43.32)     5:41.66 (43.83)
        6:23.92 (42.26)     7:04.70 (40.78)                                        
 10 Castilla, Angie N         16 Alamo Area-ST        6:35.01    7:09.23  
                  35.29     1:15.07 (39.78)     1:58.61 (43.54)                    
                                4:09.39 ( )                             5:38.30 ( )
        6:21.69 (43.39)     7:09.23 (47.54)                                        
 11 Cross, Sarah D            13 Alamo Area-ST        7:00.00    7:28.05  
                  39.40                             2:10.13 ( )     2:56.74 (46.61)
        3:42.69 (45.95)     4:29.19 (46.50)     5:15.58 (46.39)     6:00.79 (45.21)
        6:45.18 (44.39)     7:28.05 (42.87)                                        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brewer, Chloe E           13 Alamo Area-ST          37.58      35.51  
  2 Ochoa, Abigail V          17 Alamo Area-ST             NT      36.92  
  3 Cantelli, Meg E           13 Alamo Area-ST          39.77      38.01  
  4 Goldsmith, Savaiah S      13 Alamo Area-ST          37.62      38.21  
  5 Sullivan, Francie C       14 Alamo Area-ST          43.23      40.36  
  6 Urbansky, Sarah O         13 Alamo Area-ST          44.00      41.28  
  7 Jordan, Rylee C           13 AQSA-ST                43.65      41.64  
  8 McCarty, Brenna G         13 AQSA-ST                52.88      46.25  
  9 Kendrick, Ainsley J       13 Alamo Area-ST          49.00      50.79  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifton, Maddie L         19 Alamo Area-ST          58.78    1:02.35  
                  30.51     1:02.35 (31.84)                                        
  2 Clevenger, Grace I        14 Alamo Area-ST        1:00.62    1:03.85  
                  31.12     1:03.85 (32.73)                                        
  3 Ringen, Elise E           17 Alamo Area-ST        1:02.05    1:06.38  
                  32.38     1:06.38 (34.00)                                        
  4 Gianotti, Emily J         15 Alamo Area-ST        1:05.48    1:08.94  
                  33.34     1:08.94 (35.60)                                        
  5 Chancey, Elainey C        14 Alamo Area-ST        1:06.83    1:09.21  
                  34.13     1:09.21 (35.08)                                        
  6 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        1:05.17    1:09.48  
                  33.72     1:09.48 (35.76)                                        
  7 Rankin, Claire N          17 Alamo Area-ST        1:01.80    1:09.53  
                  33.88     1:09.53 (35.65)                                        
  8 Harrell, Layla R          16 Alamo Area-ST        1:07.17    1:10.28  
                  34.62     1:10.28 (35.66)                                        
  9 Landin, Madeleine J       14 Alamo Area-ST        1:12.26    1:14.95  
                  36.61     1:14.95 (38.34)                                        
 10 Brehmer, Peyton M         14 AQSA-ST              1:21.04    1:15.45  
                  37.23     1:15.45 (38.22)                                        
 11 Eager, Stephanie T        13 Alamo Area-ST        1:15.69    1:15.46  
 12 Russell, Samantha R       15 AQSA-ST              1:35.14    1:15.54  
                  35.78     1:15.54 (39.76)                                        
 13 Ochoa, Abigail V          17 Alamo Area-ST             NT    1:18.57  
                  37.67     1:18.57 (40.90)                                        
 14 Fosbenner, Emily G        13 PRGN-ST              1:19.95    1:19.46  
                  39.16     1:19.46 (40.30)                                        
 15 Beck, Gabby C             14 Unattached-ST        1:20.00    1:23.42  
                  40.80     1:23.42 (42.62)                                        
 16 del Olmo, Allie           15 Alamo Area-ST        1:27.65    1:28.56  
                  44.91     1:28.56 (43.65)                                        
 17 Castilla, Angie N         16 Alamo Area-ST        1:20.01    1:28.94  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifton, Maddie L         19 Alamo Area-ST        2:05.98    2:16.37  
                  32.52     1:06.92 (34.40)     1:41.92 (35.00)     2:16.37 (34.45)
  2 Ziemba, Tess E            14 Alamo Area-ST        2:05.81    2:16.91  
                  32.81     1:07.30 (34.49)     1:42.70 (35.40)     2:16.91 (34.21)
  3 Guinan, Georgia E         17 Alamo Area-ST             NT    2:22.01  
                  34.48     1:10.76 (36.28)     1:47.06 (36.30)     2:22.01 (34.95)
  4 Ringen, Elise E           17 Alamo Area-ST        2:19.41    2:25.27  
                  34.17     1:10.40 (36.23)   2:25.27 (1:14.87)                    
  5 Rankin, Claire N          17 Alamo Area-ST        2:06.81    2:25.83  
                  34.80     1:11.66 (36.86)     1:49.18 (37.52)     2:25.83 (36.65)
  6 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        2:21.24    2:27.37  
                  35.12     1:12.34 (37.22)     1:50.17 (37.83)     2:27.37 (37.20)
  7 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST        2:33.41    2:29.00  
                  35.07     1:12.26 (37.19)     1:51.12 (38.86)     2:29.00 (37.88)
  8 Gianotti, Emily J         15 Alamo Area-ST        2:21.12    2:29.87  
                                1:13.95 ( )     1:52.89 (38.94)     2:29.87 (36.98)
  9 Chancey, Elainey C        14 Alamo Area-ST        2:21.31    2:30.17  
                  35.79     1:13.96 (38.17)     1:52.62 (38.66)     2:30.17 (37.55)
 10 Russell, Samantha R       15 AQSA-ST              2:48.58    2:42.11  
                  36.45     1:17.26 (40.81)     2:00.18 (42.92)     2:42.11 (41.93)
 11 Salahshour, Katherine E   14 PRGN-ST              2:41.62    2:44.13  
                  38.35     1:20.58 (42.23)     2:03.43 (42.85)     2:44.13 (40.70)
 12 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        2:47.01    2:46.84  
                  39.03     1:21.18 (42.15)   2:46.74 (1:25.56)      2:46.84 (0.10)
 13 Pond, Kira E              15 AQSA-ST              3:05.59    2:49.35  
                  39.76     1:22.28 (42.52)     2:05.98 (43.70)     2:49.35 (43.37)
 14 Garcia, Samantha M        13 Alamo Area-ST        3:31.33    3:18.17  
                  47.33     1:36.23 (48.90)     2:27.39 (51.16)     3:18.17 (50.78)
 -- Secor, Brooke B           17 AQSA-ST              2:51.55         DQ  
                                1:26.31 ( )        DQ (1:30.54)                    
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST          36.21      35.88  
  2 Lerma, Sofia A            15 Unattached-ST          39.52      38.52  
  3 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST          38.65      38.72  
  4 Sloan, Gabbey L           14 AQSA-ST                41.14      39.28  
  5 Novosad-Prevost, Talise   15 Alamo Area-ST          39.98      42.71  
  6 Daniel, KenLeigh A        15 AQSA-ST                49.68      49.28  
  7 Urbansky, Sarah O         13 Alamo Area-ST          51.00      49.36  
  8 Kendrick, Ainsley J       13 Alamo Area-ST        1:00.00    1:02.34  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifton, Maddie L         19 Alamo Area-ST        1:05.75    1:13.59  
                  34.42     1:13.59 (39.17)                                        
  2 Ziemba, Tess E            14 Alamo Area-ST        1:09.04    1:16.08  
                  35.98     1:16.08 (40.10)                                        
  3 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST        1:12.89    1:16.48  
                  36.70     1:16.48 (39.78)                                        
  4 Guinan, Georgia E         17 Alamo Area-ST             NT    1:18.22  
                  36.74     1:18.22 (41.48)                                        
  5 Rankin, Claire N          17 Alamo Area-ST        1:13.41    1:18.28  
                  37.27     1:18.28 (41.01)                                        
  6 Ringen, Elise E           17 Alamo Area-ST        1:14.37    1:19.08  
                  37.68     1:19.08 (41.40)                                        
  7 Lerma, Sofia A            15 Unattached-ST        1:25.23    1:22.97  
                  38.91     1:22.97 (44.06)                                        
  8 Gianotti, Emily J         15 Alamo Area-ST        1:15.89    1:23.55  
                  39.07     1:23.55 (44.48)                                        
  9 Sloan, Gabbey L           14 AQSA-ST              1:26.38    1:23.96  
                  40.37     1:23.96 (43.59)                                        
 10 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        1:18.82    1:24.05  
                  39.66     1:24.05 (44.39)                                        
 11 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        1:19.86    1:24.08  
                  39.95     1:24.08 (44.13)                                        
 12 Brehmer, Peyton M         14 AQSA-ST              1:26.68    1:25.12  
                  40.70     1:25.12 (44.42)                                        
 13 de la Pena, Bianca R      17 Alamo Area-ST        1:23.26    1:25.87  
                  41.43     1:25.87 (44.44)                                        
 14 Pond, Kira E              15 AQSA-ST              1:26.54    1:25.90  
                  41.03     1:25.90 (44.87)                                        
 15 Beck, Gabby C             14 Unattached-ST        1:23.34    1:26.20  
                  40.70     1:26.20 (45.50)                                        
 16 Salahshour, Katherine E   14 PRGN-ST              1:24.79    1:28.68  
                  41.08     1:28.68 (47.60)                                        
 17 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        1:29.32    1:31.52  
                  43.11     1:31.52 (48.41)                                        
 18 Poblete, Hailey N         13 AQSA-ST              1:34.94    1:32.60  
                  43.32     1:32.60 (49.28)                                        
 19 Young, Elle J             16 AQSA-ST              1:31.55    1:33.70  
                  44.81     1:33.70 (48.89)                                        
 20 Novosad-Prevost, Talise   15 Alamo Area-ST        1:28.88    1:35.58  
                  44.08     1:35.58 (51.50)                                        
 21 Garcia, Samantha M        13 Alamo Area-ST        1:37.44    1:36.42  
                  45.57     1:36.42 (50.85)                                        
 22 Molina, Dolores M         13 Alamo Area-ST        1:37.87    1:43.95  
                  48.14     1:43.95 (55.81)                                        
 23 Hoskins, Rylie G          13 AQSA-ST              1:45.35    1:45.52  
                  48.68     1:45.52 (56.84)                                        
 24 Diaz, Savannah J          14 Alamo Area-ST        2:39.88    2:03.52  
                  56.84   2:03.52 (1:06.68)                                        
 25 Mendoza, Yvette M         16 Alamo Area-ST        2:25.31    2:55.48  
 -- Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST        1:32.55         DQ  
                  42.86          DQ (47.70)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lerma, Sofia A            15 Unattached-ST        2:58.23    3:00.11  
                  40.06     1:25.13 (45.07)     2:12.86 (47.73)     3:00.11 (47.25)
  2 Sloan, Gabbey L           14 AQSA-ST              3:14.14    3:07.22  
                  42.72     1:31.73 (49.01)     2:21.86 (50.13)     3:07.22 (45.36)
  3 Salahshour, Katherine E   14 PRGN-ST              3:04.60    3:09.15  
                  42.42     1:30.90 (48.48)     2:21.24 (50.34)     3:09.15 (47.91)
  4 Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST        3:18.72    3:13.88  
                  44.52     1:33.34 (48.82)     2:24.49 (51.15)     3:13.88 (49.39)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez Gudino, Ivana   14 Unattached-ST          29.70      30.26  
  2 Ochoa, Abigail V          17 Alamo Area-ST             NT      33.31  
  3 Urbansky, Sarah O         13 Alamo Area-ST          43.00      39.53  
  4 Daniel, KenLeigh A        15 AQSA-ST                58.99      44.39  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guinan, Georgia E         17 Alamo Area-ST             NT    1:03.87  
                  30.50     1:03.87 (33.37)                                        
  2 Ringen, Elise E           17 Alamo Area-ST          59.04    1:04.19  
                  30.98     1:04.19 (33.21)                                        
  3 Clifton, Maddie L         19 Alamo Area-ST        1:00.82    1:04.87  
                  30.66     1:04.87 (34.21)                                        
  4 Rankin, Claire N          17 Alamo Area-ST          57.64    1:05.86  
                  31.32     1:05.86 (34.54)                                        
  5 Ziemba, Tess E            14 Alamo Area-ST        1:02.57    1:06.21  
                  30.67     1:06.21 (35.54)                                        
  6 Gianotti, Emily J         15 Alamo Area-ST          57.99    1:06.66  
                  30.72     1:06.66 (35.94)                                        
  7 Chancey, Elainey C        14 Alamo Area-ST        1:04.14    1:07.01  
                  31.86     1:07.01 (35.15)                                        
  8 Rodriguez Gudino, Ivana   14 Unattached-ST             NT    1:07.17  
  9 Rubio, Zuni-ire V         17 Alamo Area-ST        1:06.39    1:07.84  
                  31.37     1:07.84 (36.47)                                        
 10 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        1:06.22    1:09.43  
                  32.61     1:09.43 (36.82)                                        
 11 Barrera, Annika S         15 Alamo Area-ST        1:09.58    1:15.44  
                  36.01     1:15.44 (39.43)                                        
 12 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        1:17.15    1:16.05  
                  35.39     1:16.05 (40.66)                                        
 13 Pond, Kira E              15 AQSA-ST              1:48.24    1:21.35  
                  37.37     1:21.35 (43.98)                                        
 14 Schwab, Teresa I          17 AQSA-ST              1:21.85    1:22.85  
                  37.37     1:22.85 (45.48)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubio, Zuni-ire V         17 Alamo Area-ST        2:26.71    2:33.75  
                  32.51     1:10.91 (38.40)     1:51.89 (40.98)     2:33.75 (41.86)
 
Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        1:18.81    1:14.98  
                  34.85     1:14.98 (40.13)                                        
  2 Sloan, Gabbey L           14 AQSA-ST              1:25.77    1:15.75  
                  34.32     1:15.75 (41.43)                                        
  3 Lerma, Sofia A            15 Unattached-ST        1:17.50    1:16.89  
                  38.54     1:16.89 (38.35)                                        
  4 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        1:16.35    1:17.44  
                  35.67     1:17.44 (41.77)                                        
  5 Ochoa, Abigail V          17 Alamo Area-ST             NT    1:20.87  
                  36.14     1:20.87 (44.73)                                        
  6 Barrera, Annika S         15 Alamo Area-ST        1:15.55    1:21.09  
                  36.04     1:21.09 (45.05)                                        
  7 Poblete, Hailey N         13 AQSA-ST              1:33.02    1:26.47  
                  41.65     1:26.47 (44.82)                                        
  8 Urbansky, Sarah O         13 Alamo Area-ST        1:38.00    1:26.70  
                  39.12     1:26.70 (47.58)                                        
  9 Jordan, Rylee C           13 AQSA-ST              1:48.99    1:28.24  
                  41.05     1:28.24 (47.19)                                        
 10 Daniel, KenLeigh A        15 AQSA-ST              1:57.99    1:33.05  
                  42.21     1:33.05 (50.84)                                        
 11 Diaz, Savannah J          14 Alamo Area-ST        2:22.88    1:50.07  
                  50.34     1:50.07 (59.73)                                        
 -- McCarty, Brenna G         13 AQSA-ST              1:21.99         DQ  
                  44.88          DQ (54.55)                                        
 -- Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST        1:21.01         DQ  
                  38.81          DQ (41.33)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifton, Maddie L         19 Alamo Area-ST        2:06.95    2:16.89  
                  30.41     1:04.82 (34.41)     1:44.75 (39.93)     2:16.89 (32.14)
  2 Clevenger, Grace I        14 Alamo Area-ST        2:17.88    2:21.25  
                  29.71   1:46.95 (1:17.24)     2:21.25 (34.30)                    
  3 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST        2:19.93    2:25.66  
                  29.77     1:07.79 (38.02)     1:53.91 (46.12)     2:25.66 (31.75)
  4 Chancey, Elainey C        14 Alamo Area-ST        2:20.98    2:27.18  
                  32.54     1:10.21 (37.67)     1:53.19 (42.98)     2:27.18 (33.99)
  5 Gianotti, Emily J         15 Alamo Area-ST        2:20.16    2:27.31  
                  30.58     1:07.67 (37.09)     1:55.14 (47.47)     2:27.31 (32.17)
  6 Rankin, Claire N          17 Alamo Area-ST        2:12.17    2:28.69  
                  32.34     1:10.75 (38.41)     1:55.39 (44.64)     2:28.69 (33.30)
  7 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        2:20.75    2:30.24  
                  32.55     1:10.04 (37.49)     1:57.15 (47.11)     2:30.24 (33.09)
  8 Harrell, Layla R          16 Alamo Area-ST        2:27.86    2:34.40  
                  32.10     1:10.91 (38.81)     1:59.53 (48.62)     2:34.40 (34.87)
  9 de la Pena, Bianca R      17 Alamo Area-ST        2:33.27    2:36.76  
                  32.61     1:13.06 (40.45)     2:01.23 (48.17)     2:36.76 (35.53)
 10 Brehmer, Peyton M         14 AQSA-ST              2:44.02    2:38.15  
                  33.66     1:15.39 (41.73)     2:02.11 (46.72)     2:38.15 (36.04)
 11 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        2:32.31    2:39.99  
                  35.07     1:17.04 (41.97)     2:02.73 (45.69)     2:39.99 (37.26)
 12 Landin, Madeleine J       14 Alamo Area-ST        2:33.16    2:43.61  
                  35.75     1:17.97 (42.22)     2:06.83 (48.86)     2:43.61 (36.78)
 13 Eager, Stephanie T        13 Alamo Area-ST        2:44.11    2:46.06  
                  35.17     1:18.10 (42.93)     2:09.57 (51.47)     2:46.06 (36.49)
 14 Salahshour, Katherine E   14 PRGN-ST              2:43.73    2:46.27  
                  33.33     1:16.08 (42.75)     2:06.36 (50.28)     2:46.27 (39.91)
 15 Beck, Gabby C             14 Unattached-ST        2:50.95    2:57.02  
                  39.18     1:25.03 (45.85)     2:16.68 (51.65)     2:57.02 (40.34)
 -- Ringen, Elise E           17 Alamo Area-ST        2:17.06         DQ  
                  32.42     1:12.97 (40.55)     1:59.56 (46.59)          DQ (34.62)
 
Women 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pond, Kira E              15 AQSA-ST              6:21.28    5:50.54  
                  38.85     1:24.02 (45.17)     2:07.40 (43.38)     2:51.41 (44.01)
        3:38.90 (47.49)     4:26.51 (47.61)     5:09.50 (42.99)     5:50.54 (41.04)
 -- Rubio, Zuni-ire V         17 Alamo Area-ST        5:12.93         DQ  
                  31.93     1:10.05 (38.12)     1:52.61 (42.56)     2:34.17 (41.56)
        3:19.50 (45.33)     4:05.85 (46.35)     4:43.40 (37.55)          DQ (34.26)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Asher C              8 Alamo Area-ST          39.01      40.00  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Svatek, Miles R            7 Alamo Area-ST        2:05.00    1:57.23  
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Asher C              8 Alamo Area-ST        3:34.46    3:25.63  
                                                    2:34.28 ( )     3:25.63 (51.35)
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Svatek, Miles R            7 Alamo Area-ST        2:40.00    1:56.34  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Svatek, Miles R            7 Alamo Area-ST        1:15.00         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Asher C              8 Alamo Area-ST        1:57.47    1:58.29  
                  58.07   1:58.29 (1:00.22)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Asher C              8 Alamo Area-ST        1:46.85    1:53.10  
                  55.75     1:53.10 (57.35)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 Unattached-ST          29.76      29.28  
  2 Harrison, William G       10 AQSA-ST                30.32      31.99  
  3 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST        1:01.00      32.80  
  4 Berrios, Ricardo G        10 AQSA-ST                35.06      34.12  
  5 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST          35.79      36.82  
  6 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST          36.78      37.74  
  7 Fairris, Cade W           10 AQSA-ST                40.40      38.76  
  8 Jordan, Quincy E           9 Alamo Area-ST          43.01      41.92  
  9 Zepeda, Sebastian M        9 Alamo Area-ST          44.16      43.97  
 10 Moncada, Ricardo U        10 Alamo Area-ST        1:00.21      44.92  
 11 Serna, Ivan I             10 CLDO-ST                54.05      47.10  
 12 Mercado Ramirez, Hector   10 AQSA-ST                41.99      48.84  
 13 McCown, James R           10 AQSA-ST                51.65      49.69  
 14 Villarreal, Donovan L      9 AQSA-ST                59.99      52.22  
 15 Gore, Alexander R         10 PRGN-ST                45.99      53.96  
 16 Nurnberger, Henry M        9 AQSA-ST                59.99    1:00.62  
 -- Patino, Jacob A            9 AQSA-ST                48.99         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 Unattached-ST        1:03.60    1:04.01  
                  30.75     1:04.01 (33.26)                                        
  2 Hurst, Hagen F            10 Alamo Area-ST        1:08.14    1:10.38  
                  33.42     1:10.38 (36.96)                                        
  3 Harrison, William G       10 AQSA-ST              1:11.90    1:11.76  
                  34.19     1:11.76 (37.57)                                        
  4 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST        1:40.00    1:15.96  
                  36.07     1:15.96 (39.89)                                        
  5 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        1:18.85    1:21.37  
                  39.65     1:21.37 (41.72)                                        
  6 Fox, Cooper H             10 AQSA-ST              1:17.59    1:21.88  
                  40.01     1:21.88 (41.87)                                        
  7 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST        1:22.79    1:23.83  
                  37.81     1:23.83 (46.02)                                        
  8 Serna, Ivan I             10 CLDO-ST              1:21.08    1:52.65  
  9 McCown, James R           10 AQSA-ST              2:07.17    1:54.62  
                  55.90     1:54.62 (58.72)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 Unattached-ST        2:22.91    2:18.44  
                  32.87                             1:45.66 ( )     2:18.44 (32.78)
  2 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        3:18.19    3:15.12  
                  43.03     1:35.59 (52.56)     2:28.30 (52.71)     3:15.12 (46.82)
  3 Moncada, Ricardo U        10 Alamo Area-ST        4:00.21    3:41.46  
                  49.89                             2:48.67 ( )     3:41.46 (52.79)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 Unattached-ST          34.60      34.56  
  2 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST        1:05.00      40.00  
  3 Berrios, Ricardo G        10 AQSA-ST                47.98      43.05  
  4 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST          41.74      44.28  
  5 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST          44.59      47.39  
  6 Fairris, Cade W           10 AQSA-ST                51.30      49.39  
  7 Moncada, Ricardo U        10 Alamo Area-ST        1:10.21      52.05  
  8 Serna, Ivan I             10 CLDO-ST                54.05      55.46  
  9 Zepeda, Sebastian M        9 Alamo Area-ST          51.88      55.79  
 10 Mercado Ramirez, Hector   10 AQSA-ST                49.99      58.85  
 11 McCown, James R           10 AQSA-ST              1:02.99    1:02.77  
 12 Gore, Alexander R         10 PRGN-ST                55.99    1:03.03  
 13 Villarreal, Donovan L      9 AQSA-ST              1:14.99    1:07.43  
 14 Nurnberger, Henry M        9 AQSA-ST              1:10.99    1:09.88  
 15 Patino, Jacob A            9 AQSA-ST                51.99    1:09.98  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 Unattached-ST        1:10.16    1:12.79  
                  36.49     1:12.79 (36.30)                                        
  2 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST        2:20.00    1:27.48  
  3 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST        1:32.36    1:32.06  
  4 Serna, Ivan I             10 CLDO-ST              1:21.08    2:02.29  
 -- Fox, Cooper H             10 AQSA-ST              1:32.03         DQ  
                  43.51          DQ (46.46)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 Unattached-ST          40.87      40.05  
  2 Harrison, William G       10 AQSA-ST                42.68      40.18  
  3 Hurst, Hagen F            10 Alamo Area-ST          41.67      42.76  
  4 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST        1:15.00      43.27  
  5 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST          55.77      50.52  
  6 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST          57.18      52.70  
  7 Serna, Ivan I             10 CLDO-ST              1:07.57    1:03.88  
 -- McCown, James R           10 AQSA-ST              1:03.99         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, William G       10 AQSA-ST              1:33.09    1:25.02  
                  39.80     1:25.02 (45.22)                                        
  2 Robles, Andre M           10 Alamo Area-ST        2:33.00    1:33.81  
                  43.15     1:33.81 (50.66)                                        
  3 Berrios, Ricardo G        10 AQSA-ST              1:58.99    1:40.18  
                  46.03     1:40.18 (54.15)                                        
  4 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST        2:15.00    1:55.84  
                  53.28   1:55.84 (1:02.56)                                        
  5 Fairris, Cade W           10 AQSA-ST              2:00.99    2:04.95  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 Unattached-ST          33.39      33.11  
  2 Fox, Cooper H             10 AQSA-ST                47.38      43.33  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Nurnberger, Henry M        9 AQSA-ST              2:30.99         DQ  
                1:20.10        DQ (1:39.51)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 Unattached-ST        1:16.90    1:13.47  
                  34.29     1:13.47 (39.18)                                        
  2 Harrison, William G       10 AQSA-ST              1:21.74    1:20.88  
  3 Berrios, Ricardo G        10 AQSA-ST              1:29.48    1:30.51  
  4 Muenchow, Carson J        10 Alamo Area-ST        1:43.09    1:40.15  
                  45.44     1:40.15 (54.71)                                        
  5 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        1:35.62    1:41.21  
                  48.59     1:41.21 (52.62)                                        
  6 Jordan, Quincy E           9 Alamo Area-ST        1:41.01    1:52.97  
                  52.23   1:52.97 (1:00.74)                                        
  7 Zepeda, Sebastian M        9 Alamo Area-ST        2:16.77    1:58.47  
                  55.10   1:58.47 (1:03.37)                                        
  8 Moncada, Ricardo U        10 Alamo Area-ST        2:00.21    2:05.26  
                1:00.90   2:05.26 (1:04.36)                                        
 -- Mercado Ramirez, Hector   10 AQSA-ST              1:59.99         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 Unattached-ST        2:35.15    2:35.47  
                  33.88     1:13.67 (39.79)     2:01.86 (48.19)     2:35.47 (33.61)
  2 Harrison, William G       10 AQSA-ST              3:01.47    2:48.59  
                  36.96     1:21.38 (44.42)     2:10.65 (49.27)     2:48.59 (37.94)
  3 Bonner, Joseph C          10 Alamo Area-ST        3:42.50    3:36.15  
                  52.40     1:49.08 (56.68)   2:49.66 (1:00.58)     3:36.15 (46.49)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST          27.17      27.04  
  2 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST          26.55      27.23  
  3 Harrison, Bexon D         11 AQSA-ST                28.07      28.36  
  4 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST          30.66      29.42  
  5 Echols, Hayden W          12 Alamo Area-ST          31.32      29.97  
  6 Vega, Franco G            11 CLDO-ST                54.05      31.13  
  7 Rahal, Luciano A          12 AQSA-ST                33.51      31.78  
  8 Bravo, James R            11 Unattached-ST          29.23      31.97  
  9 Baker, Austin S           12 Unattached-ST          33.91      32.79  
 10 Amann, Patrick M          11 Alamo Area-ST          33.52      33.87  
 11 Grindrod, Owen M          11 Alamo Area-ST          35.16      34.03  
 12 Montgomery, Gabe B        12 Alamo Area-ST          35.32      34.36  
 13 Sims, Jack M              12 PRGN-ST                36.51      34.37  
 14 LoCurto, Sam J            12 Alamo Area-ST          35.00      34.50  
 15 Crace, Owen A             11 Alamo Area-ST          45.00      35.19  
 16 Zepeda, Diego A           11 Alamo Area-ST          34.77      36.14  
 17 George, Austin G          11 PRGN-ST                45.99      36.52  
 18 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST          41.03      36.69  
 19 Didier, Noah T            12 PRGN-ST                38.66      37.06  
 20 Parra, Nic E              12 AQSA-ST                41.99      37.19  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST          56.82      58.85  
                  28.84       58.85 (30.01)                                        
  2 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST          56.69      58.86  
                  28.54       58.86 (30.32)                                        
  3 Harrison, Bexon D         11 AQSA-ST              1:00.73    1:01.89  
                  29.63     1:01.89 (32.26)                                        
  4 Fox, Luke C               12 AQSA-ST              1:03.97    1:04.12  
                  30.69     1:04.12 (33.43)                                        
  5 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST        1:04.51    1:06.77  
                  31.79     1:06.77 (34.98)                                        
  6 Canales, Jake A           12 AQSA-ST              1:05.69    1:07.12  
                  32.20     1:07.12 (34.92)                                        
  7 Echols, Hayden W          12 Alamo Area-ST        1:10.70    1:07.74  
                  32.10     1:07.74 (35.64)                                        
  8 Fosbenner, Christian M    12 PRGN-ST              1:11.54    1:07.86  
                  32.68     1:07.86 (35.18)                                        
  9 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        1:12.44    1:08.47  
                  32.39     1:08.47 (36.08)                                        
 10 Vega, Franco G            11 CLDO-ST              1:21.08    1:09.13  
                  33.96     1:09.13 (35.17)                                        
 11 Bravo, James R            11 Unattached-ST        1:06.47    1:11.53  
                  33.54     1:11.53 (37.99)                                        
 12 Montgomery, Gabe B        12 Alamo Area-ST        1:17.74    1:16.43  
                  35.87     1:16.43 (40.56)                                        
 13 Grindrod, Owen M          11 Alamo Area-ST        1:15.31    1:17.32  
                  37.58     1:17.32 (39.74)                                        
 14 Zorrilla, Joaquin         11 Alamo Area-ST        1:19.32    1:18.90  
                  37.43     1:18.90 (41.47)                                        
 15 Jardenil, Kenneth L       11 Alamo Area-ST        1:20.14    1:19.05  
                  37.62     1:19.05 (41.43)                                        
 16 Davis, Garrett R          12 Alamo Area-ST        1:30.22    1:22.37  
 17 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST        1:24.59    1:22.92  
                  39.77     1:22.92 (43.15)                                        
 18 Parra, Nic E              12 AQSA-ST              1:20.99    1:26.75  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST        2:04.32    2:08.58  
                  29.86     1:02.36 (32.50)     1:36.08 (33.72)     2:08.58 (32.50)
  2 Harrison, Bexon D         11 AQSA-ST              2:19.38    2:18.32  
                  30.83     1:06.20 (35.37)     1:43.83 (37.63)     2:18.32 (34.49)
  3 Vega, Franco G            11 CLDO-ST              3:36.22    2:26.82  
                  35.62   1:50.54 (1:14.92)     2:26.98 (36.44)         2:26.82 ( )
  4 Canales, Jake A           12 AQSA-ST              2:18.61    2:26.97  
                  32.08     1:08.85 (36.77)     1:47.19 (38.34)     2:26.97 (39.78)
  5 Tedrow, Landon R          11 Alamo Area-ST        2:26.33    2:28.07  
                  33.43     1:10.88 (37.45)     1:50.97 (40.09)     2:28.07 (37.10)
  6 Echols, Hayden W          12 Alamo Area-ST        2:33.89    2:33.72  
                  34.51     1:13.92 (39.41)     1:54.81 (40.89)     2:33.72 (38.91)
  7 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        2:40.32    2:35.14  
                  34.45     1:14.11 (39.66)   2:35.14 (1:21.03)                    
  8 Grindrod, Owen M          11 Alamo Area-ST        2:40.97    2:40.78  
                  36.65     1:18.09 (41.44)     2:01.43 (43.34)     2:40.78 (39.35)
  9 Amann, Patrick M          11 Alamo Area-ST        2:55.80    2:41.36  
                  37.75     1:19.50 (41.75)     2:02.59 (43.09)     2:41.36 (38.77)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Bexon D         11 AQSA-ST              6:43.74    6:18.42  
                                1:10.42 ( )     1:49.35 (38.93)     2:28.02 (38.67)
        3:08.00 (39.98)     3:47.15 (39.15)     4:26.35 (39.20)     5:05.64 (39.29)
        5:43.62 (37.98)     6:18.42 (34.80)                                        
  2 Tedrow, Landon R          11 Alamo Area-ST        6:25.14    6:31.93  
                  35.60     1:14.18 (38.58)     1:54.54 (40.36)     2:34.22 (39.68)
        3:12.62 (38.40)     3:53.24 (40.62)     4:33.65 (40.41)     5:13.27 (39.62)
        5:51.98 (38.71)     6:31.93 (39.95)                                        
  3 Grindrod, Owen M          11 Alamo Area-ST        7:08.42    7:02.47  
                  39.81     1:23.41 (43.60)     2:07.29 (43.88)     2:50.46 (43.17)
        3:34.71 (44.25)     4:17.29 (42.58)     4:59.82 (42.53)     5:41.66 (41.84)
        6:25.44 (43.78)     7:02.47 (37.03)                                        
  4 Vega, Franco G            11 CLDO-ST              5:24.32    7:45.84  
                  38.06     1:19.01 (40.95)     2:01.08 (42.07)     2:43.86 (42.78)
      4:09.87 (1:26.01)     4:52.90 (43.03)     5:35.69 (42.79)     6:19.71 (44.02)
      7:45.84 (1:26.13)                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST          32.75      32.83  
  2 Harrison, Bexon D         11 AQSA-ST                33.50      34.10  
  3 Bravo, James R            11 Unattached-ST          34.77      36.67  
  4 Tedrow, Landon R          11 Alamo Area-ST          40.55      37.91  
  5 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST          38.97      38.92  
  6 Baker, Austin S           12 Unattached-ST          40.08      39.83  
  7 Amann, Patrick M          11 Alamo Area-ST          41.32      40.18  
  8 Rahal, Luciano A          12 AQSA-ST                42.19      40.35  
  9 Montgomery, Gabe B        12 Alamo Area-ST          41.73      41.78  
 10 Didier, Noah T            12 PRGN-ST                45.51      42.48  
 11 LoCurto, Sam J            12 Alamo Area-ST          40.00      44.37  
 12 Zepeda, Diego A           11 Alamo Area-ST          45.88      44.96  
 13 Parra, Nic E              12 AQSA-ST                44.99      46.46  
 14 Crace, Owen A             11 Alamo Area-ST          55.00      47.18  
 15 Gonzalez, David A         11 Unattached-ST          52.03      48.42  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST        1:06.34    1:05.61  
                  32.34     1:05.61 (33.27)                                        
  2 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST        1:09.86    1:08.28  
  3 Harrison, Bexon D         11 AQSA-ST              1:12.48    1:11.64  
                  34.02     1:11.64 (37.62)                                        
  4 Fox, Luke C               12 AQSA-ST              1:12.66    1:12.38  
  5 Echols, Hayden W          12 Alamo Area-ST        1:17.95    1:16.08  
  6 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST        1:18.50    1:18.69  
                  38.60     1:18.69 (40.09)                                        
  7 Fosbenner, Christian M    12 PRGN-ST              1:15.95    1:18.86  
                  38.43     1:18.86 (40.43)                                        
  8 Bravo, James R            11 Unattached-ST        1:15.75    1:19.27  
                  39.05     1:19.27 (40.22)                                        
  9 Jardenil, Kenneth L       11 Alamo Area-ST        1:33.76    1:24.07  
                  40.58     1:24.07 (43.49)                                        
 10 Parra, Nic E              12 AQSA-ST              1:23.99    1:34.99  
 11 Crace, Owen A             11 Alamo Area-ST        1:55.00    1:37.75  
                  47.81     1:37.75 (49.94)                                        
 -- Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST        1:24.22         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST          37.67      37.71  
  2 Canales, Jake A           12 AQSA-ST                42.14      40.03  
  3 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST          48.62      41.60  
  4 Fosbenner, Christian M    12 PRGN-ST                45.58      41.81  
  5 Tedrow, Landon R          11 Alamo Area-ST          44.58      43.52  
  6 Bravo, James R            11 Unattached-ST          43.38      43.94  
  7 Grindrod, Owen M          11 Alamo Area-ST          50.74      45.80  
  8 Davis, Garrett R          12 Alamo Area-ST          45.19      45.81  
  9 Zorrilla, Joaquin         11 Alamo Area-ST          44.23      46.07  
 10 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST          45.71      46.90  
 11 Crace, Owen A             11 Alamo Area-ST        1:05.00      48.38  
 12 Montgomery, Gabe B        12 Alamo Area-ST          53.10      52.44  
 13 Parra, Nic E              12 AQSA-ST                50.99      54.15  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST        1:24.19    1:22.34  
                  39.09     1:22.34 (43.25)                                        
  2 Canales, Jake A           12 AQSA-ST              1:28.61    1:23.76  
                  39.48     1:23.76 (44.28)                                        
  3 Tedrow, Landon R          11 Alamo Area-ST        1:33.87    1:32.46  
                  43.67     1:32.46 (48.79)                                        
  4 Vega, Franco G            11 CLDO-ST              1:34.59    1:35.43  
                  45.29     1:35.43 (50.14)                                        
  5 Bravo, James R            11 Unattached-ST        1:35.50    1:38.45  
                  47.21     1:38.45 (51.24)                                        
  6 Sims, Jack M              12 PRGN-ST                   NT    1:38.87  
                  46.03     1:38.87 (52.84)                                        
  7 Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST        1:38.14    1:39.30  
                  47.80     1:39.30 (51.50)                                        
  8 Baker, Austin S           12 Unattached-ST        1:46.03    1:40.27  
                  46.67     1:40.27 (53.60)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vega, Franco G            11 CLDO-ST              3:22.70    3:27.55  
                  48.84     1:40.93 (52.09)     2:35.14 (54.21)     3:27.55 (52.41)
  2 Davis, Garrett R          12 Alamo Area-ST        3:42.28    3:33.12  
                  48.27     1:41.68 (53.41)     2:37.89 (56.21)     3:33.12 (55.23)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Bexon D         11 AQSA-ST                31.04      31.54  
  2 Fox, Luke C               12 AQSA-ST                37.30      34.80  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Bexon D         11 AQSA-ST              1:12.14    1:13.48  
                  33.04     1:13.48 (40.44)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST        1:13.69    1:08.33  
                  30.91     1:08.33 (37.42)                                        
  2 Canales, Jake A           12 AQSA-ST              1:17.61    1:18.97  
                  37.37     1:18.97 (41.60)                                        
  3 Bravo, James R            11 Unattached-ST        1:18.87    1:23.26  
                  39.01     1:23.26 (44.25)                                        
  4 Baker, Austin S           12 Unattached-ST        1:27.64    1:25.56  
  5 Sims, Jack M              12 PRGN-ST              1:30.78    1:25.81  
  6 Amann, Patrick M          11 Alamo Area-ST        1:43.64    1:26.73  
                  39.26     1:26.73 (47.47)                                        
  7 Grindrod, Owen M          11 Alamo Area-ST        1:25.59    1:27.48  
  8 George, Austin G          11 PRGN-ST              1:51.75    1:33.79  
                  42.61     1:33.79 (51.18)                                        
  9 LoCurto, Sam J            12 Alamo Area-ST        1:35.00    1:34.41  
                  40.21     1:34.41 (54.20)                                        
 10 Parra, Nic E              12 AQSA-ST              2:09.99    1:37.68  
                  44.82     1:37.68 (52.86)                                        
 11 Gonzalez, David A         11 Unattached-ST        1:51.67    1:45.44  
                  52.12     1:45.44 (53.32)                                        
 -- Rahal, Luciano A          12 AQSA-ST              1:31.99         DQ  
 -- Brown, Dax S              11 Alamo Area-ST        1:43.89         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST        2:18.31    2:24.15  
                  31.95     1:07.29 (35.34)     1:51.75 (44.46)     2:24.15 (32.40)
  2 Canales, Jake A           12 AQSA-ST              2:39.79    2:44.62  
                  34.50     1:17.86 (43.36)     2:08.20 (50.34)     2:44.62 (36.42)
  3 Tedrow, Landon R          11 Alamo Area-ST        2:51.65    2:50.07  
                  40.71     1:22.64 (41.93)     2:12.61 (49.97)     2:50.07 (37.46)
  4 Echols, Hayden W          12 Alamo Area-ST        2:57.70    2:52.25  
                  36.85     1:18.21 (41.36)     2:14.89 (56.68)     2:52.25 (37.36)
  5 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST        2:43.82    2:53.93  
                  37.14     1:22.11 (44.97)     2:16.60 (54.49)     2:53.93 (37.33)
  6 Vega, Franco G            11 CLDO-ST              2:55.68    2:56.35  
                  38.90     1:25.20 (46.30)     2:18.44 (53.24)     2:56.35 (37.91)
  7 Grindrod, Owen M          11 Alamo Area-ST        3:04.84    3:00.35  
                  42.10     1:28.60 (46.50)     2:21.38 (52.78)     3:00.35 (38.97)
  8 Davis, Garrett R          12 Alamo Area-ST        4:00.21    3:20.68  
                  46.26                             2:35.96 ( )     3:20.68 (44.72)
 -- Jardenil, Kenneth L       11 Alamo Area-ST        3:13.86         DQ  
                  44.84     1:33.21 (48.37)     2:30.44 (57.23)          DQ (42.48)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Efren F         17 Alamo Area-ST          24.16      24.75  
  2 Rodriguez Sanchez, Gael   14 Unattached-ST          23.39      24.88  
  3 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST                54.05      25.57  
  4 Balderas, Wesley W        15 AQSA-ST                25.37      26.20  
  5 Fears, John John S        18 Alamo Area-ST          26.56      26.22  
  6 Jeffery, Andrew N         15 AQSA-ST                25.69      26.28  
  7 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST          26.50      26.43  
  8 Cooley, Matthew T         15 Alamo Area-ST          26.98      26.75  
  9 Cervera-Aguinaga, Gonzal  15 Unattached-ST          26.02      26.98  
 10 Lerma, Edgar J            14 Unattached-ST          28.44      27.69  
 10 Fiedler, Ethan A          15 AQSA-ST                28.37      27.69  
 12 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST          28.01      27.93  
 13 Kapoor, Alex K            13 Alamo Area-ST          27.37      27.94  
 14 Velez, Kekoa A            13 Alamo Area-ST          28.56      28.24  
 15 Goldhammer, Jack A        13 Alamo Area-ST          28.25      28.30  
 16 Welch, George E           14 Alamo Area-ST          31.00      28.31  
 17 Whitfield, Kenneth A      13 Alamo Area-ST          28.83      28.94  
 18 Colacino, Max C           15 Alamo Area-ST          29.46      29.31  
 19 Jenke, Logan M            13 Alamo Area-ST          34.00      29.95  
 20 Molina, Greg H            15 Alamo Area-ST          30.06      30.08  
 21 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST          31.90      30.14  
 22 Amann, Nicholas M         13 Alamo Area-ST          29.32      30.58  
 23 Jeffery, Matthew P        13 AQSA-ST                30.91      30.60  
 24 Myles, Aidan C            13 Unattached-ST          33.79      32.58  
 25 Keller, Ty D              13 AQSA-ST                32.36      32.63  
 26 Lacy, Dalton K            13 Alamo Area-ST          31.20      32.71  
 27 White, Jacob G            13 Alamo Area-ST          33.20      33.30  
 28 Mohanty, Sarthak          13 PRGN-ST                55.99      35.30  
 29 Branz, Derrick D          14 Alamo Area-ST          37.01      35.93  
 30 Allam, Andrew D           13 AQSA-ST                40.10      44.83  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, David L              17 Alamo Area-ST          46.89      50.63  
  2 Jardenil, Kyle L          15 Alamo Area-ST          49.15      53.18  
                  25.80       53.18 (27.38)                                        
  3 Rodriguez Sanchez, Gael   14 Unattached-ST          51.48      53.60  
                  25.71       53.60 (27.89)                                        
  4 Presses, Nikolas G        14 Alamo Area-ST          55.11      55.34  
                  27.07       55.34 (28.27)                                        
  5 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST          52.16      56.16  
                  26.61       56.16 (29.55)                                        
  6 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST          54.33      56.40  
                  26.98       56.40 (29.42)                                        
  7 Zorrilla, Diego A         14 Alamo Area-ST          56.92      57.15  
                  28.18       57.15 (28.97)                                        
  8 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST              1:21.08      57.67  
                  28.20       57.67 (29.47)                                        
  9 Balderas, Wesley W        15 AQSA-ST                56.06      58.07  
                  28.34       58.07 (29.73)                                        
 10 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST          57.55      58.27  
                  28.11       58.27 (30.16)                                        
 11 Jeffery, Andrew N         15 AQSA-ST                58.48      58.51  
                  29.01       58.51 (29.50)                                        
 12 Cervera-Aguinaga, Gonzal  15 Unattached-ST          57.22      58.99  
                  28.51       58.99 (30.48)                                        
 13 Lerma, Edgar J            14 Unattached-ST        1:04.69    1:00.90  
 14 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST        1:02.01    1:01.06  
                  29.51     1:01.06 (31.55)                                        
 15 Fiedler, Ethan A          15 AQSA-ST              1:02.29    1:01.13  
                  28.91     1:01.13 (32.22)                                        
 16 Kapoor, Alex K            13 Alamo Area-ST        1:00.16    1:01.56  
 17 Goldhammer, Jack A        13 Alamo Area-ST        1:00.96    1:02.09  
                  29.67     1:02.09 (32.42)                                        
 18 Velez, Kekoa A            13 Alamo Area-ST        1:05.19    1:04.03  
                  30.38     1:04.03 (33.65)                                        
 19 Colacino, Max C           15 Alamo Area-ST        1:03.54    1:04.23  
 20 Whitfield, Kenneth A      13 Alamo Area-ST        1:05.14    1:06.93  
                  31.25     1:06.93 (35.68)                                        
 21 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST        1:10.01    1:08.38  
                  33.12     1:08.38 (35.26)                                        
 22 Olmo, Dario J             13 Unattached-ST        1:07.49    1:08.44  
                  32.87     1:08.44 (35.57)                                        
 23 Olson, Dane W             13 Alamo Area-ST        1:07.59    1:10.19  
 24 Keller, Ty D              13 AQSA-ST              1:17.11    1:12.70  
                  35.03     1:12.70 (37.67)                                        
 25 White, Jacob G            13 Alamo Area-ST        1:14.39    1:14.46  
 26 Myles, Aidan C            13 Unattached-ST        1:23.95    1:14.71  
                  35.00     1:14.71 (39.71)                                        
 27 Mohanty, Sarthak          13 PRGN-ST              2:15.99    1:21.27  
                  36.46     1:21.27 (44.81)                                        
 28 Allam, Andrew D           13 AQSA-ST              1:38.99    1:53.71  
 -- Gilson, Chase A           14 Alamo Area-ST        1:28.01         DQ  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Tony J          16 Unattached-ST        1:44.73    1:50.45  
                  25.19       53.04 (27.85)     1:22.15 (29.11)     1:50.45 (28.30)
  2 Tao, David L              17 Alamo Area-ST        1:44.16    1:53.04  
                  27.26       56.35 (29.09)     1:25.17 (28.82)     1:53.04 (27.87)
  3 Carey, Diego D            18 Alamo Area-ST        1:42.74    1:54.61  
                  26.39       55.27 (28.88)     1:25.02 (29.75)     1:54.61 (29.59)
  4 Rodriguez Sanchez, Gael   14 Unattached-ST        1:51.53    1:57.15  
                  26.82       56.05 (29.23)     1:26.56 (30.51)     1:57.15 (30.59)
  5 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST        1:59.91    2:04.87  
                  28.30       59.60 (31.30)     1:32.21 (32.61)     2:04.87 (32.66)
  6 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST              2:40.36    2:07.18  
                  29.46     1:02.60 (33.14)     1:36.90 (34.30)     2:07.18 (30.28)
  7 Jeffery, Andrew N         15 AQSA-ST              2:06.10    2:07.19  
                  29.36       59.62 (30.26)     1:29.91 (30.29)     2:07.19 (37.28)
  8 Cervera-Aguinaga, Gonzal  15 Unattached-ST        2:06.42    2:08.99  
  9 Balderas, Wesley W        15 AQSA-ST              2:07.41    2:12.48  
                  29.67     1:03.36 (33.69)     1:38.06 (34.70)     2:12.48 (34.42)
 10 Kapoor, Alex K            13 Alamo Area-ST        2:14.61    2:20.07  
                  31.17     1:06.83 (35.66)     1:43.52 (36.69)     2:20.07 (36.55)
 11 Goldhammer, Jack A        13 Alamo Area-ST        2:12.52    2:20.50  
                  31.29     1:07.09 (35.80)     1:44.31 (37.22)     2:20.50 (36.19)
 12 Colacino, Max C           15 Alamo Area-ST        2:27.82    2:21.55  
 13 Welch, George E           14 Alamo Area-ST        2:32.00    2:23.07  
                  33.15   2:23.07 (1:49.92)                                        
 14 Molina, Greg H            15 Alamo Area-ST        2:31.80    2:25.05  
                  33.17     1:10.11 (36.94)     1:48.68 (38.57)     2:25.05 (36.37)
 15 Fiedler, Ethan A          15 AQSA-ST              2:10.99    2:26.51  
                  31.59     1:07.79 (36.20)     1:48.05 (40.26)     2:26.51 (38.46)
 16 Whitfield, Kenneth A      13 Alamo Area-ST        2:24.84    2:30.93  
                  33.42     1:10.93 (37.51)     1:51.62 (40.69)     2:30.93 (39.31)
 17 Amann, Nicholas M         13 Alamo Area-ST        2:36.48    2:32.55  
                  34.42     1:13.50 (39.08)     1:54.51 (41.01)     2:32.55 (38.04)
 18 Simmons, Lucas Z          14 Alamo Area-ST        2:25.01    2:33.49  
                  34.45                             1:54.76 ( )     2:33.49 (38.73)
 19 Jeffery, Matthew P        13 AQSA-ST              2:34.45    2:34.86  
                  35.47     1:15.62 (40.15)     1:57.37 (41.75)     2:34.86 (37.49)
 20 Lacy, Dalton K            13 Alamo Area-ST        2:38.49    2:35.46  
                  34.71     1:15.05 (40.34)     1:56.78 (41.73)     2:35.46 (38.68)
 21 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST        3:00.66    2:41.42  
                  36.17     1:18.31 (42.14)     2:02.33 (44.02)     2:41.42 (39.09)
 22 Myles, Aidan C            13 Unattached-ST        3:06.50    2:57.71  
                  38.98     1:24.46 (45.48)     2:13.04 (48.58)     2:57.71 (44.67)
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, David L              17 Alamo Area-ST        4:51.90    4:59.03  
                  27.51       57.39 (29.88)     1:27.66 (30.27)     1:58.37 (30.71)
        2:28.63 (30.26)     2:58.86 (30.23)     3:29.49 (30.63)     3:59.49 (30.00)
        4:59.03 (59.54)                                                            
  2 Rodriguez Sanchez, Gael   14 Unattached-ST        4:59.55    5:21.24  
                  29.48     1:00.71 (31.23)     1:32.45 (31.74)     2:04.38 (31.93)
                                                    3:43.30 ( )                    
            4:48.59 ( )     5:21.24 (32.65)                                        
  3 Balderas, Wesley W        15 AQSA-ST              5:49.25    5:53.08  
                                1:05.28 ( )     1:40.90 (35.62)     2:17.57 (36.67)
        2:53.51 (35.94)                             4:07.00 ( )                    
            5:19.60 ( )     5:53.08 (33.48)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST                54.05      29.28  
  2 Martinez, Efren F         17 Alamo Area-ST          32.78      31.65  
  3 Welch, George E           14 Alamo Area-ST          37.00      34.95  
  4 Velez, Kekoa A            13 Alamo Area-ST          41.23      35.09  
  5 Simmons, Lucas Z          14 Alamo Area-ST          45.51      38.24  
  6 Lacy, Dalton K            13 Alamo Area-ST          41.14      40.88  
  7 Keller, Ty D              13 AQSA-ST                40.99      44.70  
  8 White, Jacob G            13 Alamo Area-ST          46.94      45.62  
  9 Mohanty, Sarthak          13 PRGN-ST              1:05.99      46.12  
 10 Allam, Andrew D           13 AQSA-ST                56.66      54.95  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, David L              17 Alamo Area-ST          57.12      54.03  
                  26.40       54.03 (27.63)                                        
  2 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST        1:10.19      59.25  
                  28.13       59.25 (31.12)                                        
  3 Presses, Nikolas G        14 Alamo Area-ST        1:02.31    1:00.41  
                  29.74     1:00.41 (30.67)                                        
  4 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST          58.78    1:01.55  
                  30.97     1:01.55 (30.58)                                        
  5 Jardenil, Kyle L          15 Alamo Area-ST        1:02.60    1:02.30  
                  30.48     1:02.30 (31.82)                                        
  6 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST              1:21.08    1:03.63  
                  31.07     1:03.63 (32.56)                                        
  7 Zorrilla, Diego A         14 Alamo Area-ST        1:05.61    1:06.39  
  8 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST        1:05.97    1:06.64  
                  32.04     1:06.64 (34.60)                                        
  9 Kapoor, Alex K            13 Alamo Area-ST        1:15.58    1:11.54  
 10 Whitfield, Kenneth A      13 Alamo Area-ST        1:17.92    1:12.65  
 11 Goldhammer, Jack A        13 Alamo Area-ST        1:11.47    1:12.95  
                  35.87     1:12.95 (37.08)                                        
 12 Jeffery, Matthew P        13 AQSA-ST              1:17.87    1:14.55  
                  36.93     1:14.55 (37.62)                                        
 13 Fiedler, Ethan A          15 AQSA-ST              1:18.99    1:15.20  
                  36.88     1:15.20 (38.32)                                        
 14 Olmo, Dario J             13 Unattached-ST        1:20.13    1:18.91  
 15 Olson, Dane W             13 Alamo Area-ST        1:46.51    1:31.61  
 16 Myles, Aidan C            13 Unattached-ST        1:30.93    1:32.94  
                  44.35     1:32.94 (48.59)                                        
 17 Allam, Andrew D           13 AQSA-ST              2:01.99    2:11.71  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, David L              17 Alamo Area-ST        2:09.14    2:04.12  
                                1:01.35 ( )     1:33.00 (31.65)     2:04.12 (31.12)
  2 Carey, Diego D            18 Alamo Area-ST        1:54.27    2:11.13  
                  29.79     1:02.57 (32.78)     1:36.70 (34.13)     2:11.13 (34.43)
  3 Martinez, Tony J          16 Unattached-ST        2:14.14    2:12.49  
                  30.18     1:03.70 (33.52)     1:38.87 (35.17)     2:12.49 (33.62)
  4 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST              2:28.65    2:12.99  
                  31.04     1:05.53 (34.49)     1:40.05 (34.52)     2:12.99 (32.94)
  5 Kapoor, Alex K            13 Alamo Area-ST        2:42.01    2:39.47  
  6 Simmons, Lucas Z          14 Alamo Area-ST        2:41.01    2:54.00  
                  39.72     1:25.56 (45.84)   2:54.00 (1:28.44)                    
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Velez, Kekoa A            13 Alamo Area-ST          36.33      37.26  
  2 Myles, Aidan C            13 Unattached-ST          43.27      42.18  
  3 White, Jacob G            13 Alamo Area-ST          45.13      43.51  
  3 Olson, Dane W             13 Alamo Area-ST          48.81      43.51  
  5 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST          57.01      43.89  
  6 Keller, Ty D              13 AQSA-ST                50.67      49.36  
  7 Mohanty, Sarthak          13 PRGN-ST              1:10.99      53.23  
  8 Allam, Andrew D           13 AQSA-ST                58.25    1:00.98  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, David L              17 Alamo Area-ST          56.23    1:02.36  
                  29.82     1:02.36 (32.54)                                        
  2 Martinez, Efren F         17 Alamo Area-ST        1:02.24    1:05.45  
                  31.02     1:05.45 (34.43)                                        
  3 Carey, Diego D            18 Alamo Area-ST        1:06.38    1:10.62  
                  32.89     1:10.62 (37.73)                                        
  4 Kapoor, Alex K            13 Alamo Area-ST        1:18.77    1:20.34  
                  37.69     1:20.34 (42.65)                                        
  5 Whitfield, Kenneth A      13 Alamo Area-ST        1:27.55    1:22.16  
                  38.24     1:22.16 (43.92)                                        
  6 Jeffery, Matthew P        13 AQSA-ST              1:27.57    1:22.71  
                  40.31     1:22.71 (42.40)                                        
  7 Colacino, Max C           15 Alamo Area-ST        1:27.21    1:29.14  
                  41.31     1:29.14 (47.83)                                        
  8 Molina, Greg H            15 Alamo Area-ST        1:37.22    1:29.69  
                  41.93     1:29.69 (47.76)                                        
  9 Jenke, Logan M            13 Alamo Area-ST        1:50.00    1:30.54  
                  40.88     1:30.54 (49.66)                                        
 10 Simmons, Lucas Z          14 Alamo Area-ST        1:38.07    1:32.32  
                  43.65     1:32.32 (48.67)                                        
 11 Amann, Nicholas M         13 Alamo Area-ST        1:41.36    1:34.89  
                  43.90     1:34.89 (50.99)                                        
 12 Allam, Andrew D           13 AQSA-ST              2:10.99    2:08.37  
                1:00.89   2:08.37 (1:07.48)                                        
 -- Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST        2:07.74         DQ  
                  46.97          DQ (52.98)                                        
 -- Branz, Derrick D          14 Alamo Area-ST        1:41.01         DQ  
                  45.50          DQ (53.62)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST              2:55.68    2:33.51  
                  36.47     1:15.58 (39.11)     1:54.92 (39.34)     2:33.51 (38.59)
  2 Solorzano, Caleb J        14 Alamo Area-ST        2:32.68    2:34.71  
                  36.10     1:16.14 (40.04)     1:55.97 (39.83)     2:34.71 (38.74)
  3 Kapoor, Alex K            13 Alamo Area-ST        2:55.29    2:59.95  
                  39.60     1:24.92 (45.32)     2:12.86 (47.94)     2:59.95 (47.09)
  4 Jeffery, Matthew P        13 AQSA-ST              3:05.59    3:00.85  
                  42.84     1:28.47 (45.63)     2:16.05 (47.58)     3:00.85 (44.80)
  5 Whitfield, Kenneth A      13 Alamo Area-ST        3:10.21    3:16.79  
                  42.40     1:32.20 (49.80)     2:24.88 (52.68)     3:16.79 (51.91)
 -- Jeffery, Andrew N         15 AQSA-ST              3:06.02         DQ  
                  38.69     1:20.51 (41.82)     2:02.66 (42.15)          DQ (41.72)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cervera-Aguinaga, Gonzal  15 Unattached-ST          28.80      28.33  
  2 Lerma, Edgar J            14 Unattached-ST          32.54      30.17  
  3 Fears, John John S        18 Alamo Area-ST             NT      30.58  
  4 Fiedler, Ethan A          15 AQSA-ST              1:21.99      32.41  
  5 Jeffery, Matthew P        13 AQSA-ST                42.97      33.71  
  6 Gilson, Chase A           14 Alamo Area-ST          55.01      35.63  
  7 Olson, Dane W             13 Alamo Area-ST          38.02      36.43  
  8 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST          48.01      36.77  
  9 Keller, Ty D              13 AQSA-ST                42.22      39.95  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, David L              17 Alamo Area-ST          50.75      55.27  
                  26.97       55.27 (28.30)                                        
  2 Carey, Diego D            18 Alamo Area-ST          50.42      55.87  
                  26.37       55.87 (29.50)                                        
  3 Martinez, Tony J          16 Unattached-ST          53.78      55.98  
                  26.20       55.98 (29.78)                                        
  4 Rodriguez Sanchez, Gael   14 Unattached-ST          57.30    1:00.00  
                  28.29     1:00.00 (31.71)                                        
  5 Cervera-Aguinaga, Gonzal  15 Unattached-ST          59.80    1:01.62  
                  29.05     1:01.62 (32.57)                                        
  6 Jeffery, Andrew N         15 AQSA-ST              1:04.46    1:04.22  
                  29.77     1:04.22 (34.45)                                        
  7 Balderas, Wesley W        15 AQSA-ST              1:09.18    1:05.54  
                  30.01     1:05.54 (35.53)                                        
  8 Lerma, Edgar J            14 Unattached-ST        1:11.50    1:06.47  
                  29.71     1:06.47 (36.76)                                        
  9 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST        1:16.01    1:09.32  
                  30.61     1:09.32 (38.71)                                        
 10 Amann, Nicholas M         13 Alamo Area-ST        1:31.59    1:29.81  
                  37.01     1:29.81 (52.80)                                        
 11 Cooper, Jared S           13 Alamo Area-ST        1:41.01    1:44.82  
                  48.43     1:44.82 (56.39)                                        
 -- Whitfield, Kenneth A      13 Alamo Area-ST        2:00.21        DNF  
                  33.38                                                            
 
Men 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez Sanchez, Gael   14 Unattached-ST        2:12.61    2:15.06  
                  28.36     1:01.51 (33.15)     1:37.60 (36.09)     2:15.06 (37.46)
  2 Cervera-Aguinaga, Gonzal  15 Unattached-ST        2:22.04    2:19.24  
                  31.17     1:06.27 (35.10)     1:42.55 (36.28)     2:19.24 (36.69)
  3 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST              2:28.65    2:28.86  
                  31.34     1:08.75 (37.41)     1:47.75 (39.00)     2:28.86 (41.11)
 -- Fears, John John S        18 Alamo Area-ST        2:35.46         DQ  
                  31.46     1:08.62 (37.16)     1:50.24 (41.62)          DQ (45.68)
 
Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lerma, Edgar J            14 Unattached-ST        1:08.10    1:09.56  
                  34.45     1:09.56 (35.11)                                        
  2 Fiedler, Ethan A          15 AQSA-ST              1:59.99    1:10.88  
                  32.25     1:10.88 (38.63)                                        
  3 Cooley, Matthew T         15 Alamo Area-ST        1:14.54    1:13.38  
                  33.87     1:13.38 (39.51)                                        
  4 Welch, George E           14 Alamo Area-ST        1:21.00    1:13.53  
  5 Simmons, Lucas Z          14 Alamo Area-ST        1:43.12    1:19.15  
                  35.49     1:19.15 (43.66)                                        
  6 Jenke, Logan M            13 Alamo Area-ST        1:40.00    1:19.23  
  7 Myles, Aidan C            13 Unattached-ST        1:32.10    1:24.46  
  8 Lacy, Dalton K            13 Alamo Area-ST        1:55.24    1:25.41  
                  38.12     1:25.41 (47.29)                                        
  9 Keller, Ty D              13 AQSA-ST              2:12.99    1:26.59  
                  38.75     1:26.59 (47.84)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tao, David L              17 Alamo Area-ST        1:55.92    2:00.17  
                  26.83       59.18 (32.35)     1:32.89 (33.71)     2:00.17 (27.28)
  2 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST        2:06.88    2:12.18  
                  30.37     1:04.51 (34.14)     1:41.65 (37.14)     2:12.18 (30.53)
  3 Jardenil, Kyle L          15 Alamo Area-ST        2:09.28    2:16.21  
                  28.88     1:03.91 (35.03)     1:45.63 (41.72)     2:16.21 (30.58)
  4 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST              2:40.36    2:18.21  
                  31.16     1:06.26 (35.10)     1:47.35 (41.09)     2:18.21 (30.86)
  5 Solorzano, Caleb J        14 Alamo Area-ST        2:14.95    2:19.04  
                  30.52     1:06.31 (35.79)     1:47.31 (41.00)     2:19.04 (31.73)
  6 Presses, Nikolas G        14 Alamo Area-ST        2:20.57    2:20.77  
                  30.69     1:06.25 (35.56)     1:49.92 (43.67)     2:20.77 (30.85)
  7 Jeffery, Andrew N         15 AQSA-ST              2:20.92    2:21.41  
                  30.17     1:05.31 (35.14)     1:49.07 (43.76)     2:21.41 (32.34)
  8 Zorrilla, Diego A         14 Alamo Area-ST        2:23.89    2:24.26  
                  31.36     1:09.69 (38.33)     1:52.17 (42.48)     2:24.26 (32.09)
  9 Elms, Keith T             16 Alamo Area-ST        2:39.20    2:25.39  
                  31.17     1:08.80 (37.63)     1:53.83 (45.03)     2:25.39 (31.56)
 10 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST        2:21.56    2:25.61  
                  31.09     1:07.89 (36.80)     1:53.00 (45.11)     2:25.61 (32.61)
 11 Balderas, Wesley W        15 AQSA-ST              2:31.92    2:29.59  
                  30.16     1:07.09 (36.93)     1:54.59 (47.50)     2:29.59 (35.00)
 12 Kapoor, Alex K            13 Alamo Area-ST        2:42.01    2:34.79  
                  32.61     1:10.49 (37.88)     1:57.29 (46.80)     2:34.79 (37.50)
 13 Goldhammer, Jack A        13 Alamo Area-ST        2:33.18    2:41.52  
                  37.24     1:16.00 (38.76)     2:05.61 (49.61)     2:41.52 (35.91)
 14 Colacino, Max C           15 Alamo Area-ST        2:42.22    2:41.58  
                  34.25     1:14.73 (40.48)     2:03.98 (49.25)     2:41.58 (37.60)
 15 Whitfield, Kenneth A      13 Alamo Area-ST        2:42.98    2:44.69  
                  33.51     1:14.94 (41.43)     2:05.34 (50.40)     2:44.69 (39.35)
 -- Olson, Dane W             13 Alamo Area-ST        2:41.01         DQ  
                  35.68     1:25.78 (50.10)     2:20.70 (54.92)          DQ (42.63)
 
Men 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vega III, Eloy            14 CLDO-ST              5:24.32    4:54.43  
                  31.98     1:09.52 (37.54)     1:46.67 (37.15)     2:23.18 (36.51)
        3:05.24 (42.06)     3:48.27 (43.03)     4:22.96 (34.69)     4:54.43 (31.47)
  2 Fears, John John S        18 Alamo Area-ST        5:46.54    5:07.51  
                  31.44     1:07.78 (36.34)                             2:28.96 ( )
        3:13.43 (44.47)     3:58.03 (44.60)   5:07.36 (1:09.33)      5:07.51 (0.15)