2018 ST AAAA Palo Alto Unclassified / STA-18-85
Palo Alto College Natatorium - 10/28/2018              
Final Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Abigail W       10 WAVE-ST                36.05      32.50  
  2 Adams, Kaitlyn E          10 UN-ST                  35.19      33.16  
  3 Sansano, Glory L          10 UN-ST                  37.19      34.11  
  4 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          35.41      34.38  
  5 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST          33.39      34.81  
  6 Geng, Ellen                9 Alamo Area-ST          34.97      35.90  
  7 King, Teagan G             9 Alamo Area-ST          36.95      36.26  
  8 Carpenter, Addie R        10 UN-ST                  35.44      36.57  
  9 Osborn, Brynna M          10 Alamo Area-ST          45.18      36.66  
 10 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST                37.59      37.29  
 11 Ashton, Raelee L           9 WAVE-ST                41.57      39.05  
 12 Porto, Isabella Y         10 WAVE-ST                36.82      39.84  
 13 Scott, Mia V              10 WAVE-ST                44.19      40.59  
 14 Morataya, Kait A          10 WAVE-ST              1:10.99      40.75  
 15 Torres, Olivia G           8 WAVE-ST                42.40      41.08  
 15 Leverenz, Katelyn M       10 Alamo Area-ST          38.32      41.08  
 17 Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST          40.90      41.98  
 18 Riley, Kenadi E           10 WAVE-ST                42.25      43.11  
 19 Hogue, Hallie L            8 Alamo Area-ST          49.77      44.92  
 20 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST                39.78      46.69  
 21 Andreasen, Cassie M        8 WAVE-ST                52.99      46.95  
 22 Meucci, Audie M            9 WAVE-ST                47.77      48.10  
 23 Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST          55.68      49.26  
 24 Duenez, Gia L             10 WAVE-ST                50.12      49.67  
 25 Wilmot, Evie V            10 WAVE-ST                48.46      50.17  
 26 Wang, Ivanna              10 Alamo Area-ST          50.18      50.33  
 27 Jinna, Keerthana R        10 Alamo Area-ST          54.08      53.88  
 28 Stevens, Kendra A          8 WAVE-ST              1:25.99      55.51  
 29 Menchey, Zoe G             7 Alamo Area-ST          56.71      57.33  
 30 Arringdale, Auria D        7 WAVE-ST                56.48    1:03.29  
 31 Buckner, Kaleena M         7 WAVE-ST              1:20.12    1:04.31  
 32 Weaver, Rylee L            8 WAVE-ST                48.99    1:05.97  
 33 Stevens, Krysta A          6 WAVE-ST              1:45.12    1:06.84  
 34 Hall, Shelby E             8 WAVE-ST              1:10.55    1:27.61  
 35 Duenez, Kennedy B          8 WAVE-ST              1:30.12    2:13.48  
 -- Sweeney, Kendall A         8 WAVE-ST              1:30.99         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        1:12.69    1:14.75  
                  36.05     1:14.75 (38.70)                                        
  2 Adams, Kaitlyn E          10 UN-ST                1:20.86    1:17.10  
                  36.23     1:17.10 (40.87)                                        
  3 Carpenter, Addie R        10 UN-ST                1:20.06    1:17.68  
                  36.11     1:17.68 (41.57)                                        
  4 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST        1:25.83    1:19.35  
                  37.79     1:19.35 (41.56)                                        
  5 Rodeffer, Nyah A          10 Alamo Area-ST        1:28.90    1:19.99  
                  38.41     1:19.99 (41.58)                                        
  6 Sansano, Glory L          10 UN-ST                1:20.19    1:20.55  
                  38.26     1:20.55 (42.29)                                        
  7 Choi, Helen Y              9 Alamo Area-ST        1:19.94    1:20.57  
                  38.90     1:20.57 (41.67)                                        
  8 Geng, Ellen                9 Alamo Area-ST        1:18.62    1:20.71  
                  38.47     1:20.71 (42.24)                                        
  9 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST              1:27.43    1:23.97  
                  40.81     1:23.97 (43.16)                                        
 10 Pagadala, Vini             8 UN-ST                1:30.19    1:25.50  
                  39.66     1:25.50 (45.84)                                        
 11 King, Teagan G             9 Alamo Area-ST        1:29.97    1:26.64  
                  41.34     1:26.64 (45.30)                                        
 12 Ott, Isabella R            9 Alamo Area-ST        1:25.93    1:27.95  
                  43.55     1:27.95 (44.40)                                        
 13 Ashton, Raelee L           9 WAVE-ST              1:32.67    1:30.23  
                  43.16     1:30.23 (47.07)                                        
 14 Torres, Olivia G           8 WAVE-ST              1:42.43    1:30.56  
                  44.94     1:30.56 (45.62)                                        
 15 Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST        1:36.32    1:32.96  
                  44.13     1:32.96 (48.83)                                        
 16 Choi, Bori *               9 Alamo Area-ST        1:45.18    1:34.79  
                  43.18     1:34.79 (51.61)                                        
 17 Scott, Mia V              10 WAVE-ST              2:45.99    1:39.77  
 18 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST              1:33.98    1:46.09  
                  49.30     1:46.09 (56.79)                                        
 19 Meucci, Audie M            9 WAVE-ST              2:44.99    1:47.33  
 20 Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST        2:00.13    1:53.97  
                  54.81     1:53.97 (59.16)                                        
 21 Sweeney, Kendall A         8 WAVE-ST              3:03.99    1:58.78  
 22 Wang, Ivanna              10 Alamo Area-ST        1:40.18    1:59.13  
                  56.15   1:59.13 (1:02.98)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sansano, Glory L          10 UN-ST                2:40.19    2:51.87  
                  38.26     1:23.11 (44.85)     2:07.97 (44.86)     2:51.87 (43.90)
  2 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST        2:58.19    2:52.43  
                  38.65     1:23.46 (44.81)     2:09.80 (46.34)     2:52.43 (42.63)
  3 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        2:52.83    2:56.72  
                  39.72     1:25.46 (45.74)     2:11.86 (46.40)     2:56.72 (44.86)
  4 Miller, Amelia R           9 UN-ST                2:56.19    2:57.00  
                  37.37     1:24.10 (46.73)     2:11.53 (47.43)     2:57.00 (45.47)
  5 Pagadala, Vini             8 UN-ST                2:30.19    3:00.34  
                  39.15     1:28.21 (49.06)     2:16.49 (48.28)     3:00.34 (43.85)
  6 Choi, Helen Y              9 Alamo Area-ST        3:00.56    3:02.43  
                  40.10     1:27.72 (47.62)     2:14.87 (47.15)     3:02.43 (47.56)
  7 King, Teagan G             9 Alamo Area-ST        3:00.19    3:07.23  
                  42.85     1:32.53 (49.68)     2:21.61 (49.08)     3:07.23 (45.62)
  8 Ott, Isabella R            9 Alamo Area-ST        2:55.19    3:09.00  
                  45.30     1:35.77 (50.47)     2:25.08 (49.31)     3:09.00 (43.92)
  9 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST        3:20.19    3:09.66  
                  42.71     1:32.52 (49.81)     2:22.63 (50.11)     3:09.66 (47.03)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        6:52.11    6:49.23  
                  36.20     1:16.61 (40.41)     1:58.01 (41.40)     2:40.07 (42.06)
        3:21.92 (41.85)     4:04.46 (42.54)     4:46.61 (42.15)     5:28.77 (42.16)
        6:09.84 (41.07)     6:49.23 (39.39)                                        
  2 Sansano, Glory L          10 UN-ST                7:50.19    7:31.70  
                  39.68     1:25.49 (45.81)     2:11.56 (46.07)     2:58.08 (46.52)
        3:45.36 (47.28)     4:31.96 (46.60)     5:18.14 (46.18)     6:03.39 (45.25)
        6:48.11 (44.72)     7:31.70 (43.59)                                        
  3 Pagadala, Vini             8 UN-ST                7:45.19    7:41.93  
                  39.64     1:25.92 (46.28)     2:13.07 (47.15)     3:00.72 (47.65)
        3:48.18 (47.46)     4:36.86 (48.68)     5:23.84 (46.98)     6:10.65 (46.81)
        6:57.70 (47.05)     7:41.93 (44.23)                                        
  4 Choi, Helen Y              9 Alamo Area-ST        7:30.19    7:47.51  
                  41.31     1:26.88 (45.57)     2:14.05 (47.17)     3:00.99 (46.94)
        3:49.45 (48.46)     4:36.71 (47.26)     5:25.35 (48.64)     6:12.94 (47.59)
        7:00.15 (47.21)     7:47.51 (47.36)                                        
  5 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST        8:25.19    7:51.47  
                  40.53     1:29.72 (49.19)     2:17.61 (47.89)     3:05.78 (48.17)
        3:55.36 (49.58)     4:43.00 (47.64)     5:32.41 (49.41)     6:20.53 (48.12)
        7:08.02 (47.49)     7:51.47 (43.45)                                        
  6 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST        7:00.19    7:53.68  
                  41.19     1:28.94 (47.75)     2:17.00 (48.06)     3:05.56 (48.56)
        3:54.49 (48.93)     4:42.84 (48.35)     5:32.46 (49.62)     6:21.33 (48.87)
        7:08.40 (47.07)     7:53.68 (45.28)                                        
  7 Schroeder, Amanda K       10 Alamo Area-ST        7:47.32    7:56.43  
                  42.72     1:30.40 (47.68)     2:21.54 (51.14)     3:10.97 (49.43)
        3:59.85 (48.88)     4:49.50 (49.65)     5:38.67 (49.17)     6:26.79 (48.12)
        7:14.42 (47.63)     7:56.43 (42.01)                                        
  8 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST        8:30.19    8:17.89  
                  43.10     1:33.58 (50.48)     2:24.11 (50.53)     3:16.30 (52.19)
        4:07.90 (51.60)     4:59.86 (51.96)     5:51.56 (51.70)     6:42.61 (51.05)
        7:31.08 (48.47)     8:17.89 (46.81)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Kaitlyn E          10 UN-ST                  41.24      38.40  
  2 Geng, Ellen                9 Alamo Area-ST          40.39      42.11  
  3 Choi, Helen Y              9 Alamo Area-ST          43.27      42.26  
  4 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST          42.82      42.62  
  5 Osborn, Brynna M          10 Alamo Area-ST          50.18      43.08  
  6 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST          42.73      43.29  
  7 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST          40.29      43.61  
  8 Ott, Isabella R            9 Alamo Area-ST          43.48      45.03  
  9 Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST          49.95      48.50  
 10 Riley, Kenadi E           10 WAVE-ST                48.95      48.56  
 11 Ashton, Raelee L           9 WAVE-ST                49.77      49.12  
 12 Morataya, Kait A          10 WAVE-ST              1:15.99      50.12  
 13 Duenez, Gia L             10 WAVE-ST                56.12      50.73  
 14 Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST          47.41      50.80  
 15 Duenez, Kennedy B          8 WAVE-ST              1:30.12      51.35  
 16 Sweeney, Kendall A         8 WAVE-ST              1:45.99      54.60  
 17 Wang, Ivanna              10 Alamo Area-ST          55.18      55.71  
 18 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST                49.46      56.07  
 19 Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST        1:01.54      56.44  
 20 Jinna, Keerthana R        10 Alamo Area-ST        1:00.52      56.51  
 21 Menchey, Zoe G             7 Alamo Area-ST        1:01.62    1:00.12  
 22 Arringdale, Auria D        7 WAVE-ST              1:20.99    1:01.41  
 23 Buckner, Kaleena M         7 WAVE-ST              1:25.12    1:03.10  
 24 Stevens, Krysta A          6 WAVE-ST              2:00.12    1:04.34  
 -- Weaver, Rylee L            8 WAVE-ST              1:09.99         DQ  
 -- Meucci, Audie M            9 WAVE-ST                54.16         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        1:25.27    1:22.82  
                  40.40     1:22.82 (42.42)                                        
  2 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST        1:25.73    1:23.44  
                  40.82     1:23.44 (42.62)                                        
  3 Adams, Kaitlyn E          10 UN-ST                1:25.39    1:27.98  
                  41.90     1:27.98 (46.08)                                        
  4 Miller, Amelia R           9 UN-ST                1:28.85    1:29.22  
                  41.89     1:29.22 (47.33)                                        
  5 Sansano, Glory L          10 UN-ST                1:30.19    1:29.51  
                  42.91     1:29.51 (46.60)                                        
  6 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST        1:34.12    1:30.15  
                  43.24     1:30.15 (46.91)                                        
  7 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:51.05    1:30.28  
                  44.89     1:30.28 (45.39)                                        
  8 Pagadala, Vini             8 UN-ST                1:45.19    1:32.32  
                  44.60     1:32.32 (47.72)                                        
  9 Leverenz, Katelyn M       10 Alamo Area-ST        1:36.64    1:32.63  
                  45.08     1:32.63 (47.55)                                        
 10 King, Teagan G             9 Alamo Area-ST        1:45.19    1:35.98  
                  46.40     1:35.98 (49.58)                                        
 11 Ott, Isabella R            9 Alamo Area-ST        1:32.96    1:37.88  
                  48.30     1:37.88 (49.58)                                        
 12 Choi, Bori *               9 Alamo Area-ST        2:00.18    1:43.60  
                  49.71     1:43.60 (53.89)                                        
 -- Rodeffer, Nyah A          10 Alamo Area-ST        1:46.99         DQ  
                  44.10          DQ (49.96)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Abigail W       10 WAVE-ST                48.28      42.78  
  2 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST          47.76      43.97  
  3 Adams, Kaitlyn E          10 UN-ST                  45.48      44.89  
  4 Choi, Helen Y              9 Alamo Area-ST          49.13      46.54  
  5 Osborn, Brynna M          10 Alamo Area-ST        1:05.18      47.99  
  6 King, Teagan G             9 Alamo Area-ST          49.71      49.27  
  7 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST                51.91      49.68  
  8 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST          47.41      49.71  
  9 Scott, Mia V              10 WAVE-ST              1:55.99      50.78  
 10 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST          52.41      51.02  
 11 Carpenter, Addie R        10 UN-ST                  52.24      51.32  
 12 Geng, Ellen                9 Alamo Area-ST          55.09      51.43  
 13 Choi, Bori *               9 Alamo Area-ST        1:15.18      51.72  
 14 Torres, Olivia G           8 WAVE-ST                58.59      52.00  
 15 Schroeder, Amanda K       10 Alamo Area-ST          54.51      53.30  
 16 Ashton, Raelee L           9 WAVE-ST              1:01.25      56.52  
 17 Leverenz, Katelyn M       10 Alamo Area-ST        1:00.18      57.13  
 18 Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST          55.91      57.53  
 19 Wilmot, Evie V            10 WAVE-ST              1:03.12      58.44  
 20 Andreasen, Cassie M        8 WAVE-ST              1:24.99      59.88  
 21 Wang, Ivanna              10 Alamo Area-ST        1:05.18    1:00.05  
 22 Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST        1:00.31    1:00.90  
 23 Trader, Maddie G           9 WAVE-ST              1:00.22    1:03.97  
 24 Viramontes Perez, Vero     9 WAVE-ST              1:05.12    1:05.19  
 25 Stevens, Kendra A          8 WAVE-ST              2:00.99    1:06.16  
 26 Jinna, Keerthana R        10 Alamo Area-ST        1:28.10    1:21.42  
 27 Hogue, Hallie L            8 Alamo Area-ST        1:21.04    1:21.52  
 -- Meucci, Audie M            9 WAVE-ST              1:28.99         DQ  
 -- Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST        1:10.24         DQ  
 -- Arringdale, Auria D        7 WAVE-ST              1:48.99         DQ  
 -- Hall, Shelby E             8 WAVE-ST              1:48.99         DQ  
 -- Demaree, Ezra P            9 WAVE-ST              1:30.12         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:55.51    1:45.63  
                  51.44     1:45.63 (54.19)                                        
  2 Pagadala, Vini             8 UN-ST                1:45.19    1:46.33  
                  50.89     1:46.33 (55.44)                                        
  3 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST        1:43.71    1:46.47  
                  53.02     1:46.47 (53.45)                                        
  4 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        1:55.32    1:49.27  
                1:49.27         1:49.27 ( )                                        
  5 Schroeder, Amanda K       10 Alamo Area-ST        2:00.03    1:52.46  
                  55.41     1:52.46 (57.05)                                        
  6 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST              2:01.12    1:55.62  
                  54.99   1:55.62 (1:00.63)                                        
  7 Ott, Isabella R            9 Alamo Area-ST        1:57.21    1:56.06  
                  56.85     1:56.06 (59.21)                                        
  8 Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST        2:10.98    2:06.92  
                  58.98   2:06.92 (1:07.94)                                        
 -- Torres, Olivia G           8 WAVE-ST              3:20.99         DQ  
                  55.19        DQ (1:02.22)                                        
 -- Rodeffer, Nyah A          10 Alamo Area-ST        2:09.74         DQ  
                  49.28          DQ (54.64)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Abigail W       10 WAVE-ST                44.03      36.27  
  2 Miller, Amelia R           9 UN-ST                  40.02      38.87  
  3 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST          38.77      39.98  
  4 Osborn, Brynna M          10 Alamo Area-ST          55.18      43.49  
  5 Porto, Isabella Y         10 WAVE-ST                42.99      46.17  
  6 Viramontes Perez, Vero     9 WAVE-ST              1:00.45      48.17  
  7 Leverenz, Katelyn M       10 Alamo Area-ST          52.05      48.89  
  8 Stevens, Kendra A          8 WAVE-ST              1:55.99      55.65  
  9 Meucci, Audie M            9 WAVE-ST                59.04    1:02.18  
 10 Crouch, Presley A         10 Alamo Area-ST        1:12.30    1:09.71  
 11 Hogue, Hallie L            8 Alamo Area-ST        1:44.88    1:14.43  
 -- Hall, Shelby E             8 WAVE-ST              1:40.77         DQ  
 -- Menchey, Zoe G             7 Alamo Area-ST        1:49.89         DQ  
 -- Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST          51.24         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        1:44.18    1:23.19  
                  39.31     1:23.19 (43.88)                                        
  2 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:38.79    1:27.24  
                  42.11     1:27.24 (45.13)                                        
  3 Schroeder, Amanda K       10 Alamo Area-ST        1:27.29    1:28.97  
                  40.80     1:28.97 (48.17)                                        
  4 Nichols, Brittan L        10 Alamo Area-ST        1:30.19    1:48.23  
                  47.19   1:48.23 (1:01.04)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Abigail W       10 WAVE-ST              1:25.70    1:22.07  
                  39.20     1:22.07 (42.87)                                        
  2 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:30.89    1:26.15  
                  40.95     1:26.15 (45.20)                                        
  3 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST        1:32.88    1:27.78  
                  42.81     1:27.78 (44.97)                                        
  4 Geng, Ellen                9 Alamo Area-ST        1:34.21    1:30.31  
                  41.51     1:30.31 (48.80)                                        
  5 Osborn, Brynna M          10 Alamo Area-ST        1:45.18    1:30.72  
                  41.65     1:30.72 (49.07)                                        
  6 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST        1:36.74    1:31.99  
                  42.25     1:31.99 (49.74)                                        
  7 Rodeffer, Nyah A          10 Alamo Area-ST        2:00.45    1:32.55  
                  45.00     1:32.55 (47.55)                                        
  8 Miller, Amelia R           9 UN-ST                1:42.55    1:34.46  
                  41.12     1:34.46 (53.34)                                        
  9 Carpenter, Addie R        10 UN-ST                1:36.56    1:35.12  
                  44.08     1:35.12 (51.04)                                        
 10 Porter, Isabella N         9 Alamo Area-ST        1:40.69    1:38.10  
                  45.92     1:38.10 (52.18)                                        
 11 Harroff, Finley or Fin G   9 WAVE-ST              1:41.82    1:38.11  
                  47.43     1:38.11 (50.68)                                        
 12 Riley, Kenadi E           10 WAVE-ST              2:08.99    1:40.97  
                  47.41     1:40.97 (53.56)                                        
 13 Scott, Mia V              10 WAVE-ST              3:15.99    1:41.79  
                  47.41     1:41.79 (54.38)                                        
 14 Leverenz, Katelyn M       10 Alamo Area-ST        1:40.18    1:42.98  
                  49.79     1:42.98 (53.19)                                        
 15 Ashton, Raelee L           9 WAVE-ST              1:58.77    1:47.50  
                  52.41     1:47.50 (55.09)                                        
 16 Viramontes Perez, Vero     9 WAVE-ST              1:55.12    1:51.79  
                  51.39   1:51.79 (1:00.40)                                        
 17 Wilmot, Evie V            10 WAVE-ST              1:55.12    1:52.90  
                  53.38     1:52.90 (59.52)                                        
 -- Moya, Scarlet D            9 Alamo Area-ST        2:10.60         DQ  
                  47.90          DQ (56.67)                                        
 -- Porto, Isabella Y         10 WAVE-ST              1:44.55         DQ  
                  49.50          DQ (54.29)                                        
 -- Andreasen, Cassie M        8 WAVE-ST              3:00.22         DQ  
                1:03.44        DQ (1:01.25)                                        
 -- Hernandez, Katherine P    10 Alamo Area-ST        2:00.18         DQ  
                  51.63          DQ (56.78)                                        
 -- Wang, Ivanna              10 Alamo Area-ST        2:10.18         DQ  
                  58.04        DQ (1:04.96)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Jenna G          11 Alamo Area-ST          29.29      31.25  
  2 Hughes, Cameron E         11 WAVE-ST                34.14      31.51  
  3 Allen, Isabelle A         12 Alamo Area-ST          33.35      32.29  
  4 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST                34.71      32.37  
  5 Peter, Caroline N         11 UN-ST                  32.96      32.80  
  6 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST          36.05      33.41  
  7 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST                32.01      33.44  
  8 Terrones, Jaz A           12 WAVE-ST                32.20      33.76  
  9 Gomez, Cassie J           11 Alamo Area-ST          37.39      34.23  
 10 Alford, Cadence E         11 UN-ST                     NT      34.39  
 11 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST          34.62      34.45  
 12 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST                35.20      35.64  
 13 Hartnett, Caroline C      12 WAVE-ST                38.69      35.76  
 14 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST                44.36      36.52  
 15 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST          36.20      36.65  
 16 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST          37.95      36.88  
 17 Hughes, Victoria          11 Alamo Area-ST          44.75      37.48  
 18 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST          39.49      37.56  
 19 Nguyen, Nati T            11 Alamo Area-ST          37.64      38.38  
 20 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST          51.32      39.38  
 21 Esquivel, Natalia Y       11 WAVE-ST              1:02.99      39.55  
 22 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST          41.09      40.53  
 23 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST          42.33      40.62  
 24 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST          45.18      41.55  
 25 Zuniga, Romina            11 Alamo Area-ST          41.24      45.90  
 26 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST          42.76      47.49  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         12 Alamo Area-ST          53.28      57.29  
                  28.15       57.29 (29.14)                                        
  2 Mauldin, Carly R          11 Alamo Area-ST          57.09    1:00.86  
                  29.34     1:00.86 (31.52)                                        
  3 Villatoro, Lindsay K      11 Alamo Area-ST          58.70    1:01.16  
                  29.66     1:01.16 (31.50)                                        
  4 Luna, Surrena R           12 Alamo Area-ST        1:00.47    1:01.97  
                  30.06     1:01.97 (31.91)                                        
  5 Donofrio, Madison D       12 Alamo Area-ST        1:02.64    1:04.16  
                  31.06     1:04.16 (33.10)                                        
  6 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST              1:02.93    1:05.06  
                  30.98     1:05.06 (34.08)                                        
  7 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        1:04.50    1:06.33  
                  32.66     1:06.33 (33.67)                                        
  8 Purtell, Zoe A            12 Alamo Area-ST        1:05.95    1:06.87  
                  32.72     1:06.87 (34.15)                                        
  9 Romano, Nicole N          12 Alamo Area-ST        1:07.55    1:09.15  
                  32.32     1:09.15 (36.83)                                        
 10 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        1:11.27    1:09.56  
                  33.16     1:09.56 (36.40)                                        
 11 Tse, Tina W               11 Alamo Area-ST        1:13.01    1:11.12  
                  34.66     1:11.12 (36.46)                                        
 12 Peter, Caroline N         11 UN-ST                1:13.06    1:12.94  
                  34.33     1:12.94 (38.61)                                        
 13 Walker, Gabi C            11 WAVE-ST              1:21.41    1:13.60  
                  35.64     1:13.60 (37.96)                                        
 14 Allen, Isabelle A         12 Alamo Area-ST        1:14.79    1:13.69  
                  35.26     1:13.69 (38.43)                                        
 15 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        1:17.47    1:13.71  
                  35.65     1:13.71 (38.06)                                        
 16 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST        1:12.66    1:14.29  
 17 Torres, Sophie E          11 WAVE-ST              1:16.90    1:14.64  
                  36.22     1:14.64 (38.42)                                        
 18 Alford, Cadence E         11 UN-ST                     NT    1:14.95  
                  35.74     1:14.95 (39.21)                                        
 19 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST              1:24.30    1:16.06  
                  34.67     1:16.06 (41.39)                                        
 20 Benavides, Ava G          11 WAVE-ST              1:16.90    1:16.51  
                  36.42     1:16.51 (40.09)                                        
 21 Terrones, Jaz A           12 WAVE-ST              1:10.15    1:16.65  
                  36.87     1:16.65 (39.78)                                        
 22 Smith, Maddie M           12 WAVE-ST              1:45.99    1:17.80  
                  37.42     1:17.80 (40.38)                                        
 23 Gorman, Parker P          12 Alamo Area-ST        1:20.01    1:18.87  
                  37.64     1:18.87 (41.23)                                        
 24 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST        1:20.19    1:19.02  
                  37.47     1:19.02 (41.55)                                        
 25 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST        1:20.67    1:19.26  
                  36.41     1:19.26 (42.85)                                        
 26 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST        1:30.19    1:20.77  
                  38.13     1:20.77 (42.64)                                        
 27 Evans, Clara M            12 Alamo Area-ST        1:36.03    1:22.19  
                  40.82     1:22.19 (41.37)                                        
 28 Esquivel, Natalia Y       11 WAVE-ST              2:30.99    1:24.77  
                  41.70     1:24.77 (43.07)                                        
 29 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST        1:51.22    1:25.67  
                  41.22     1:25.67 (44.45)                                        
 30 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST        1:45.36    1:26.17  
                  42.81     1:26.17 (43.36)                                        
 31 Hughes, Victoria          11 Alamo Area-ST        1:31.46    1:26.66  
                  40.87     1:26.66 (45.79)                                        
 32 Arringdale, Alaura K      11 WAVE-ST              1:44.71    1:38.06  
                  45.91     1:38.06 (52.15)                                        
 33 Trexler, Kylie E          11 WAVE-ST              1:48.99    1:39.37  
                  44.87     1:39.37 (54.50)                                        
 34 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST        1:41.38    1:41.63  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           12 Alamo Area-ST        2:09.56    2:14.70  
                  30.88     1:05.46 (34.58)     1:40.18 (34.72)     2:14.70 (34.52)
  2 Villatoro, Lindsay K      11 Alamo Area-ST        2:10.44    2:19.49  
                  31.62     1:07.58 (35.96)     1:44.82 (37.24)     2:19.49 (34.67)
  3 Saldana, Zoe C            11 Alamo Area-ST        2:28.90    2:23.92  
                  33.47     1:10.28 (36.81)     1:47.27 (36.99)     2:23.92 (36.65)
  4 Donofrio, Madison D       12 Alamo Area-ST        2:14.99    2:25.78  
                  33.28     1:09.85 (36.57)     1:47.67 (37.82)     2:25.78 (38.11)
  5 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST        2:30.18    2:29.51  
                  33.16     1:11.62 (38.46)     1:50.17 (38.55)     2:29.51 (39.34)
  6 Romano, Nicole N          12 Alamo Area-ST        2:28.57    2:30.89  
                  34.09     1:12.78 (38.69)     1:53.44 (40.66)     2:30.89 (37.45)
  7 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST        2:25.36    2:31.31  
                  35.26     1:14.54 (39.28)     1:54.39 (39.85)     2:31.31 (36.92)
  8 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        2:36.88    2:31.85  
                  34.03     1:12.77 (38.74)     1:52.59 (39.82)     2:31.85 (39.26)
  9 Tse, Tina W               11 Alamo Area-ST        2:39.80    2:40.27  
                  36.00     1:16.12 (40.12)     1:57.85 (41.73)     2:40.27 (42.42)
 10 Peter, Caroline N         11 UN-ST                2:51.73    2:41.93  
                  36.45     1:19.00 (42.55)     2:01.25 (42.25)     2:41.93 (40.68)
 11 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        3:00.46    2:42.04  
                  36.90     1:18.11 (41.21)     2:01.20 (43.09)     2:42.04 (40.84)
 12 Torres, Sophie E          11 WAVE-ST              2:44.65    2:50.20  
                  38.73     1:22.99 (44.26)     2:07.30 (44.31)     2:50.20 (42.90)
 13 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST        3:01.19    2:53.68  
                  36.33     1:20.60 (44.27)     2:07.41 (46.81)     2:53.68 (46.27)
 14 Evans, Clara M            12 Alamo Area-ST        3:20.19    2:54.00  
                  39.67     1:24.27 (44.60)     2:10.47 (46.20)     2:54.00 (43.53)
 15 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST        2:52.18    2:54.65  
                                                    2:54.60 ( )      2:54.65 (0.05)
 16 Viramontes Perez, Ale     12 WAVE-ST              3:05.12    2:59.92  
                  38.95     1:24.79 (45.84)     2:11.73 (46.94)     2:59.92 (48.19)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         12 Alamo Area-ST        5:13.15    5:27.06  
                  29.30     1:01.69 (32.39)     1:34.63 (32.94)     2:08.05 (33.42)
        2:40.77 (32.72)     3:14.17 (33.40)     3:48.17 (34.00)     4:21.92 (33.75)
        4:55.34 (33.42)     5:27.06 (31.72)                                        
  2 Mauldin, Carly R          11 Alamo Area-ST        5:25.42    5:47.91  
                  31.05     1:05.90 (34.85)     1:41.32 (35.42)     2:17.45 (36.13)
        2:52.82 (35.37)     3:28.63 (35.81)     4:04.22 (35.59)     4:39.21 (34.99)
        5:14.26 (35.05)     5:47.91 (33.65)                                        
  3 Huerta, Averly J          12 Alamo Area-ST        6:45.37    6:48.97  
                  37.20     1:18.69 (41.49)     1:59.77 (41.08)     2:41.02 (41.25)
        3:23.20 (42.18)     4:04.82 (41.62)     4:47.22 (42.40)     5:29.30 (42.08)
        6:09.80 (40.50)     6:48.97 (39.17)                                        
  4 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        6:56.15    6:54.09  
                  35.85     1:16.68 (40.83)     1:58.58 (41.90)     2:40.92 (42.34)
        3:23.24 (42.32)     4:05.96 (42.72)     4:48.96 (43.00)     5:31.61 (42.65)
        6:14.41 (42.80)     6:54.09 (39.68)                                        
  5 Tse, Tina W               11 Alamo Area-ST        6:59.19    6:57.71  
                  35.81     1:17.10 (41.29)     1:59.82 (42.72)     2:43.24 (43.42)
        3:26.44 (43.20)     4:09.64 (43.20)     4:52.60 (42.96)     5:36.26 (43.66)
        6:17.98 (41.72)     6:57.71 (39.73)                                        
  6 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST        6:21.01    7:08.69  
                  34.20     1:13.09 (38.89)     1:52.77 (39.68)     2:32.51 (39.74)
        3:12.87 (40.36)     3:52.53 (39.66)     4:32.11 (39.58)     5:11.31 (39.20)
        5:50.36 (39.05)   7:08.69 (1:18.33)                                        
  7 Torres, Sophie E          11 WAVE-ST              7:13.24    7:29.52  
                  40.01     1:25.19 (45.18)     2:11.46 (46.27)     2:57.82 (46.36)
        3:45.59 (47.77)     4:31.33 (45.74)     5:16.99 (45.66)     6:02.13 (45.14)
        6:47.10 (44.97)     7:29.52 (42.42)                                        
  8 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST        7:00.19    7:47.05  
                2:10.97                                                            
            7:47.05 ( )         7:47.05 ( )                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villatoro, Lindsay K      11 Alamo Area-ST          32.80      33.17  
  2 Purtell, Grace E          12 Alamo Area-ST          34.78      33.32  
  3 Carlson, Jenna G          11 Alamo Area-ST          33.09      34.85  
  4 Hughes, Cameron E         11 WAVE-ST                38.67      37.03  
  5 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST          38.97      38.37  
  6 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST                42.26      38.54  
  7 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST          41.79      40.64  
  8 Gomez, Cassie J           11 Alamo Area-ST          45.32      40.69  
  9 Gorman, Parker P          12 Alamo Area-ST          44.38      40.71  
 10 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST          42.91      43.02  
 11 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST          44.34      43.64  
 12 Hartnett, Caroline C      12 WAVE-ST                45.17      43.82  
 13 Esquivel, Natalia Y       11 WAVE-ST                58.99      43.94  
 14 Torres, Andie L           11 WAVE-ST              1:02.62      44.06  
 15 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST                41.41      45.77  
 16 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST        1:03.64      47.65  
 17 Zuniga, Romina            11 Alamo Area-ST          47.70      47.67  
 18 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST          48.92      48.44  
 19 Trexler, Kylie E          11 WAVE-ST              1:14.99      52.54  
 20 Arringdale, Alaura K      11 WAVE-ST                56.62      52.74  
 -- Nguyen, Nati T            11 Alamo Area-ST          49.12         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         12 Alamo Area-ST        1:02.95    1:05.45  
                  32.32     1:05.45 (33.13)                                        
  2 Mauldin, Carly R          11 Alamo Area-ST        1:08.68    1:09.67  
                  33.74     1:09.67 (35.93)                                        
  3 Villatoro, Lindsay K      11 Alamo Area-ST        1:16.05    1:12.09  
                  35.66     1:12.09 (36.43)                                        
  4 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        1:12.27    1:13.76  
                  35.97     1:13.76 (37.79)                                        
  5 Carlson, Jenna G          11 Alamo Area-ST        1:10.68    1:14.56  
                  35.93     1:14.56 (38.63)                                        
  6 Saldana, Zoe C            11 Alamo Area-ST        1:15.36    1:16.11  
                  36.94     1:16.11 (39.17)                                        
  7 Romano, Nicole N          12 Alamo Area-ST        1:16.30    1:18.34  
                  37.49     1:18.34 (40.85)                                        
  8 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST        1:19.43    1:18.74  
                  38.27     1:18.74 (40.47)                                        
  9 Jensen, Briana N          11 Alamo Area-ST        1:29.88    1:22.17  
                  40.40     1:22.17 (41.77)                                        
 10 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST        1:28.19    1:25.84  
                  41.64     1:25.84 (44.20)                                        
 11 Walker, Gabi C            11 WAVE-ST              1:34.48    1:28.05  
                  42.97     1:28.05 (45.08)                                        
 12 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST        1:32.89    1:30.15  
                  44.56     1:30.15 (45.59)                                        
 13 Terrones, Jaz A           12 WAVE-ST              1:33.86    1:30.16  
                  43.01     1:30.16 (47.15)                                        
 14 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST        1:45.19    1:32.34  
                  45.88     1:32.34 (46.46)                                        
 15 Evans, Clara M            12 Alamo Area-ST        1:39.63    1:32.88  
                  46.26     1:32.88 (46.62)                                        
 16 Torres, Andie L           11 WAVE-ST              2:22.56    1:37.94  
 17 Hughes, Victoria          11 Alamo Area-ST             NT    1:39.25  
                  46.96     1:39.25 (52.29)                                        
 -- Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST        1:23.19         DQ  
                  42.77          DQ (44.68)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           12 Alamo Area-ST          34.50      35.82  
  2 Purtell, Grace E          12 Alamo Area-ST          35.94      36.46  
  3 Benavides, Ava G          11 WAVE-ST                46.27      44.16  
  4 Jensen, Briana N          11 Alamo Area-ST          48.87      44.50  
  5 Nguyen, Nati T            11 Alamo Area-ST          48.46      44.54  
  6 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST          45.72      45.40  
  7 Evans, Clara M            12 Alamo Area-ST          54.28      45.69  
  8 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST                53.30      45.74  
  9 Walker, Gabi C            11 WAVE-ST                48.25      46.41  
 10 Allen, Isabelle A         12 Alamo Area-ST          47.01      46.69  
 11 Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST        1:00.19      47.48  
 12 Gomez, Cassie J           11 Alamo Area-ST          58.20      47.60  
 13 Terrones, Jaz A           12 WAVE-ST                45.27      47.82  
 14 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST          56.38      51.87  
 15 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST        1:04.56      52.20  
 16 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST        1:02.45      52.57  
 17 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST          55.36      53.66  
 18 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST          54.09      54.10  
 19 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST        1:00.18      54.18  
 20 Hartnett, Caroline C      12 WAVE-ST                55.12      55.05  
 21 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST        1:01.02      55.84  
 22 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST        1:03.62      55.85  
 23 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST              1:00.43      59.41  
 -- Esquivel, Natalia Y       11 WAVE-ST              1:00.99         DQ  
 -- Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST                55.80         DQ  
 -- Smith, Maddie M           12 WAVE-ST                55.99         DQ  
 -- Zuniga, Romina            11 Alamo Area-ST        1:00.18         DQ  
 -- Arringdale, Alaura K      11 WAVE-ST                55.55         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daigneault, Juliette *    11 Alamo Area-ST        1:25.99    1:21.93  
                  38.85     1:21.93 (43.08)                                        
  2 Purtell, Zoe A            12 Alamo Area-ST        1:23.99    1:26.96  
                  41.29     1:26.96 (45.67)                                        
  3 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        1:32.77    1:30.64  
                  42.69     1:30.64 (47.95)                                        
  4 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST              1:26.84    1:31.62  
                  43.85     1:31.62 (47.77)                                        
  5 Saldana, Zoe C            11 Alamo Area-ST        1:26.17    1:31.98  
                  43.46     1:31.98 (48.52)                                        
  6 Romano, Nicole N          12 Alamo Area-ST        1:30.32    1:33.64  
                  44.25     1:33.64 (49.39)                                        
  7 Huerta, Averly J          12 Alamo Area-ST        1:41.36    1:36.93  
                  45.32     1:36.93 (51.61)                                        
  8 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST        1:50.19    1:38.63  
                  46.68     1:38.63 (51.95)                                        
  9 Benavides, Ava G          11 WAVE-ST              1:38.85    1:39.77  
                  47.99     1:39.77 (51.78)                                        
 10 Gorman, Parker P          12 Alamo Area-ST        1:39.01    1:44.12  
                  47.91     1:44.12 (56.21)                                        
 11 Viramontes Perez, Ale     12 WAVE-ST              1:50.12    1:50.85  
                  51.02     1:50.85 (59.83)                                        
 12 Trexler, Kylie E          11 WAVE-ST              1:52.99    1:54.31  
                  52.62   1:54.31 (1:01.69)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purtell, Grace E          12 Alamo Area-ST          31.18      31.95  
  2 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST                30.21      32.24  
  3 Donofrio, Madison D       12 Alamo Area-ST          30.20      33.06  
  4 Saldana, Zoe C            11 Alamo Area-ST          32.20      33.29  
  5 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST          32.42      33.77  
  6 Carlson, Jenna G          11 Alamo Area-ST          31.71      33.91  
  7 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST          32.58      33.94  
  8 Daigneault, Juliette *    11 Alamo Area-ST          37.99      34.58  
  9 Hughes, Cameron E         11 WAVE-ST                43.23      35.25  
 10 Nader, Cloe A             11 Alamo Area-ST          32.60      35.34  
 11 Huerta, Averly J          12 Alamo Area-ST          36.39      35.95  
 12 Walker, Gabi C            11 WAVE-ST                39.65      38.05  
 13 Murgo, Sophie E           11 WAVE-ST                39.99      38.07  
 14 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST          40.81      42.36  
 15 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST                43.71      42.50  
 16 Nguyen, Nati T            11 Alamo Area-ST          55.18      43.07  
 17 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST                46.65      43.62  
 18 Hartnett, Caroline C      12 WAVE-ST                45.12      43.82  
 19 Gomez, Cassie J           11 Alamo Area-ST          50.18      44.20  
 20 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST          52.18      46.65  
 21 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST          49.22      47.06  
 22 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST          50.02      47.09  
 23 Torres, Andie L           11 WAVE-ST                55.12      48.15  
 24 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST          55.18      48.47  
 25 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST          50.30      48.59  
 26 Crouch, Kendal R          12 Alamo Area-ST          59.49      51.80  
 27 Zuniga, Romina            11 Alamo Area-ST          55.18      56.21  
 -- Herbert, Sofia I          12 Alamo Area-ST        1:00.19         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         12 Alamo Area-ST          58.95    1:02.21  
                  29.15     1:02.21 (33.06)                                        
  2 Luna, Surrena R           12 Alamo Area-ST        1:07.16    1:09.55  
                  32.84     1:09.55 (36.71)                                        
  3 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST              1:06.58    1:12.36  
                  33.75     1:12.36 (38.61)                                        
  4 Nader, Cloe A             11 Alamo Area-ST        1:12.65    1:17.58  
                  36.18     1:17.58 (41.40)                                        
  5 Saldana, Zoe C            11 Alamo Area-ST        1:16.53    1:18.13  
                  36.39     1:18.13 (41.74)                                        
  6 Donofrio, Madison D       12 Alamo Area-ST        1:07.69    1:19.40  
                  35.86     1:19.40 (43.54)                                        
  7 Daigneault, Juliette *    11 Alamo Area-ST        1:20.99    1:22.16  
                  37.81     1:22.16 (44.35)                                        
  8 Huerta, Averly J          12 Alamo Area-ST        1:37.40    1:23.53  
                  36.98     1:23.53 (46.55)                                        
  9 Purtell, Zoe A            12 Alamo Area-ST        1:18.43    1:25.26  
                  38.51     1:25.26 (46.75)                                        
 10 Tse, Tina W               11 Alamo Area-ST        1:24.86    1:25.70  
                  39.03     1:25.70 (46.67)                                        
 11 Scovel, Lauren A          12 Alamo Area-ST        1:41.19    1:35.89  
                  44.34     1:35.89 (51.55)                                        
 12 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST        1:30.19    1:41.77  
                  44.12     1:41.77 (57.65)                                        
 13 Viramontes Perez, Ale     12 WAVE-ST              1:55.12    1:46.83  
                  45.81   1:46.83 (1:01.02)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauldin, Carly R          11 Alamo Area-ST        1:06.48    1:11.46  
                  33.12     1:11.46 (38.34)                                        
  2 Daigneault, Juliette *    11 Alamo Area-ST        1:19.99    1:14.91  
                  35.31     1:14.91 (39.60)                                        
  3 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        1:11.69    1:15.32  
                  35.63     1:15.32 (39.69)                                        
  4 Purtell, Zoe A            12 Alamo Area-ST        1:13.94    1:15.51  
                  36.51     1:15.51 (39.00)                                        
  5 Carlson, Jenna G          11 Alamo Area-ST        1:18.19    1:17.36  
                  36.08     1:17.36 (41.28)                                        
  6 Nader, Cloe A             11 Alamo Area-ST        1:15.31    1:18.89  
                  37.11     1:18.89 (41.78)                                        
  7 Benavides, Ava G          11 WAVE-ST              1:31.53    1:29.12  
                  44.59     1:29.12 (44.53)                                        
  8 Terrones, Jaz A           12 WAVE-ST              1:26.47    1:29.21  
                  40.62     1:29.21 (48.59)                                        
  9 Torres, Sophie E          11 WAVE-ST              1:26.24    1:29.36  
                  44.63     1:29.36 (44.73)                                        
 10 Choi, Boyeon *            12 Alamo Area-ST        1:45.19    1:30.05  
                  44.56     1:30.05 (45.49)                                        
 11 Smith, Maddie M           12 WAVE-ST              1:50.99    1:30.89  
                  42.46     1:30.89 (48.43)                                        
 12 Gomez, Cassie J           11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:30.91  
                  44.30     1:30.91 (46.61)                                        
 13 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST              1:33.43    1:32.52  
                  43.08     1:32.52 (49.44)                                        
 14 Nguyen, Nati T            11 Alamo Area-ST        1:43.87    1:32.64  
                  45.14     1:32.64 (47.50)                                        
 15 Lawrence, Emily J         12 WAVE-ST              1:37.22    1:34.28  
                  42.82     1:34.28 (51.46)                                        
 16 Sosa, Brianna L           11 Alamo Area-ST        1:49.75    1:35.12  
                  42.89     1:35.12 (52.23)                                        
 17 Kim, Katie                11 Alamo Area-ST        1:40.18    1:36.53  
                  44.61     1:36.53 (51.92)                                        
 18 Torres, Andie L           11 WAVE-ST              2:41.13    1:38.07  
                  44.90     1:38.07 (53.17)                                        
 19 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST              1:55.26    1:39.16  
                  46.81     1:39.16 (52.35)                                        
 20 Hartnett, Caroline C      12 WAVE-ST              1:35.12    1:39.17  
                  44.49     1:39.17 (54.68)                                        
 21 Garcia, Natalia N         11 Alamo Area-ST        1:30.01    1:39.82  
                  46.86     1:39.82 (52.96)                                        
 22 Navarro, Ebril N          11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:41.20  
                  45.82     1:41.20 (55.38)                                        
 23 Li, Anika G               11 Alamo Area-ST        1:45.18    1:41.64  
                  47.48     1:41.64 (54.16)                                        
 24 Stow, Katie E             11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:44.60  
                  48.65     1:44.60 (55.95)                                        
 25 Miller, Katie R           11 Alamo Area-ST        2:10.18    1:52.09  
                  56.36     1:52.09 (55.73)                                        
 -- Zuniga, Romina            11 Alamo Area-ST        1:45.18         DQ  
                  55.81        DQ (1:01.04)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaishnani, Sonia S        13 Alamo Area-ST          25.09      25.85  
  2 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                  27.67      26.47  
  3 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST                27.41      27.58  
  4 Robles Basalo, Natalia    14 Alamo Area-ST          27.42      27.76  
  5 Porter, Ella E            14 Alamo Area-ST          27.57      27.79  
  6 Faux, Ava M               14 WAVE-ST                27.60      28.21  
  7 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST          28.85      28.45  
  8 Miller, Abby M            13 WAVE-ST                30.13      28.74  
  8 Mohamed, Leila A          14 Alamo Area-ST          29.21      28.74  
 10 Fuhrman, Hannah E         14 WAVE-ST                28.91      28.97  
 11 Palmisano, Mary G         13 WAVE-ST                28.32      29.20  
 12 Laechelin, Amy N          14 Alamo Area-ST          27.91      29.33  
 13 Bernal, Daniella E        14 Alamo Area-ST          29.71      29.46  
 14 Johnson, Kara G           14 Alamo Area-ST          28.41      29.78  
 15 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST          29.33      29.96  
 16 Sharabi, Leah O           14 Alamo Area-ST          29.85      30.26  
 17 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST          29.28      30.29  
 18 Terrones, Tasha L         13 WAVE-ST                29.60      30.35  
 19 Medellin, Mina A          13 WAVE-ST                28.45      30.68  
 20 Outon-Gorozpe, Ceci C     14 Alamo Area-ST          30.82      31.11  
 21 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST                30.12      31.12  
 22 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST          31.79      31.47  
 23 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST          30.92      31.66  
 24 Moreno, Alondra           13 Alamo Area-ST          31.39      31.94  
 25 Layne-Davis, Ella R       14 WAVE-ST                31.80      32.05  
 26 Kinney, Payton E          13 WAVE-ST                31.78      32.48  
 27 Sanchez, Gilian A         13 WAVE-ST                35.07      32.57  
 28 Gillham, Alex E           14 Alamo Area-ST          36.18      34.08  
 29 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST          33.00      34.64  
 30 Spivey, Jaycee C          13 WAVE-ST                39.20      37.62  
 -- Gunn, Todd K              13 Alamo Area-ST          30.76         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           14 Alamo Area-ST          54.92      57.22  
                  27.57       57.22 (29.65)                                        
  2 Correa, Catie T           14 WAVE-ST                58.80      58.60  
                  28.71       58.60 (29.89)                                        
  3 Rudik, Ella M             14 Alamo Area-ST             NT      58.95  
                  29.48       58.95 (29.47)                                        
  4 Robles Basalo, Natalia    14 Alamo Area-ST          59.76      59.41  
                  28.70       59.41 (30.71)                                        
  5 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                1:00.67      59.59  
                  28.63       59.59 (30.96)                                        
  6 Salas Gomez, Xaviera      13 UN-ST                  57.97      59.64  
                  28.19       59.64 (31.45)                                        
  7 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST              1:01.09    1:00.84  
                  28.72     1:00.84 (32.12)                                        
  8 Porter, Ella E            14 Alamo Area-ST          59.04    1:01.02  
                  29.22     1:01.02 (31.80)                                        
  9 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST        1:01.90    1:01.66  
                  29.87     1:01.66 (31.79)                                        
 10 Boutin, Gala E            13 Alamo Area-ST          59.60    1:01.81  
                  29.61     1:01.81 (32.20)                                        
 11 Faux, Ava M               14 WAVE-ST              1:00.68    1:01.85  
                  29.43     1:01.85 (32.42)                                        
 12 Correa, Libby R           14 WAVE-ST              1:00.53    1:02.16  
                  30.16     1:02.16 (32.00)                                        
 13 Stojanovski, Sofie A      14 UN-ST                1:02.00    1:02.25  
                  30.21     1:02.25 (32.04)                                        
 14 Jimenez, Isabella         14 Alamo Area-ST          59.35    1:02.61  
                  30.18     1:02.61 (32.43)                                        
 15 Leal, Abigail G           14 Alamo Area-ST        1:00.40    1:02.62  
                  30.09     1:02.62 (32.53)                                        
 16 Johnson, Kara G           14 Alamo Area-ST          59.81    1:03.11  
                  30.69     1:03.11 (32.42)                                        
 17 Mohamed, Leila A          14 Alamo Area-ST        1:10.17    1:04.06  
                  30.70     1:04.06 (33.36)                                        
 18 Laechelin, Amy N          14 Alamo Area-ST        1:00.98    1:04.18  
                  31.26     1:04.18 (32.92)                                        
 19 Palmisano, Mary G         13 WAVE-ST              1:03.59    1:04.34  
                  30.54     1:04.34 (33.80)                                        
 19 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST        1:03.88    1:04.34  
                  30.69     1:04.34 (33.65)                                        
 21 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST        1:05.95    1:05.00  
                  31.88     1:05.00 (33.12)                                        
 22 Medellin, Mina A          13 WAVE-ST              1:03.72    1:05.39  
                  31.24     1:05.39 (34.15)                                        
 23 Echavez Corrales, Pau     13 Alamo Area-ST        1:11.48    1:05.40  
                  31.98     1:05.40 (33.42)                                        
 24 Terrones, Tasha L         13 WAVE-ST              1:04.32    1:05.43  
                  31.21     1:05.43 (34.22)                                        
 25 Bernal, Daniella E        14 Alamo Area-ST        1:04.91    1:06.31  
                  31.59     1:06.31 (34.72)                                        
 26 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        1:09.47    1:06.83  
                  32.06     1:06.83 (34.77)                                        
 27 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        1:08.75    1:07.40  
                  32.34     1:07.40 (35.06)                                        
 28 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST              1:05.22    1:07.50  
                  32.45     1:07.50 (35.05)                                        
 29 Sharabi, Leah O           14 Alamo Area-ST        1:07.72    1:07.83  
                  32.06     1:07.83 (35.77)                                        
 30 Moreno, Alondra           13 Alamo Area-ST        1:08.46    1:07.87  
                  32.83     1:07.87 (35.04)                                        
 31 Outon-Gorozpe, Ceci C     14 Alamo Area-ST        1:10.05    1:09.02  
                  32.48     1:09.02 (36.54)                                        
 32 Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST        1:06.78    1:09.06  
                  32.27     1:09.06 (36.79)                                        
 33 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST        1:10.08    1:09.67  
                  33.30     1:09.67 (36.37)                                        
 34 Gunn, Todd K              13 Alamo Area-ST        1:08.85    1:09.78  
                  33.90     1:09.78 (35.88)                                        
 35 Kinney, Payton E          13 WAVE-ST              1:11.62    1:09.81  
                  33.76     1:09.81 (36.05)                                        
 36 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        1:10.59    1:10.65  
                  34.03     1:10.65 (36.62)                                        
 37 Layne-Davis, Ella R       14 WAVE-ST              1:15.15    1:11.61  
                  34.40     1:11.61 (37.21)                                        
 38 Knauer, Ellie M           14 WAVE-ST              1:17.21    1:15.20  
                  36.07     1:15.20 (39.13)                                        
 39 Gillham, Alex E           14 Alamo Area-ST        1:19.83    1:15.78  
                  36.25     1:15.78 (39.53)                                        
 40 Morataya, Maddi K         13 WAVE-ST              1:20.12    1:18.13  
                  36.82     1:18.13 (41.31)                                        
 41 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST        1:14.40    1:18.18  
                  37.56     1:18.18 (40.62)                                        
 42 Spivey, Jaycee C          13 WAVE-ST              1:24.27    1:21.76  
                  38.16     1:21.76 (43.60)                                        
 43 Riley, Avery A            13 WAVE-ST              1:23.13    1:24.65  
                  40.12     1:24.65 (44.53)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Correa, Libby R           14 WAVE-ST              2:08.41    2:12.90  
                  31.10     1:04.61 (33.51)     1:39.19 (34.58)     2:12.90 (33.71)
  2 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST        2:12.53    2:14.98  
                  31.00     1:05.00 (34.00)     1:40.15 (35.15)     2:14.98 (34.83)
  3 Boutin, Gala E            13 Alamo Area-ST        2:14.77    2:18.19  
                  31.37     1:04.98 (33.61)     1:41.55 (36.57)     2:18.19 (36.64)
  4 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST              2:16.35    2:19.05  
                  30.91     1:06.02 (35.11)     1:42.96 (36.94)     2:19.05 (36.09)
  5 Echavez Corrales, Pau     13 Alamo Area-ST        2:31.13    2:20.09  
                  32.51     1:08.57 (36.06)     1:44.56 (35.99)     2:20.09 (35.53)
  6 Palmisano, Mary G         13 WAVE-ST              2:17.61    2:24.73  
                  33.04     1:09.59 (36.55)     1:47.37 (37.78)     2:24.73 (37.36)
  7 Mohamed, Leila A          14 Alamo Area-ST        2:40.11    2:28.92  
                  35.19     1:13.44 (38.25)     1:51.73 (38.29)     2:28.92 (37.19)
  8 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        2:31.52    2:32.18  
                  35.21     1:14.65 (39.44)     1:55.04 (40.39)     2:32.18 (37.14)
  9 Outon-Gorozpe, Ceci C     14 Alamo Area-ST        2:28.12    2:33.12  
                  34.46     1:13.69 (39.23)     1:53.98 (40.29)     2:33.12 (39.14)
 10 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        2:34.12    2:34.52  
                  35.32     1:14.67 (39.35)     1:55.89 (41.22)     2:34.52 (38.63)
 11 Kinney, Payton E          13 WAVE-ST              2:37.32    2:36.09  
                  36.94     1:16.36 (39.42)     1:57.33 (40.97)     2:36.09 (38.76)
 12 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        2:48.19    2:37.94  
                  36.14     1:15.97 (39.83)     1:57.90 (41.93)     2:37.94 (40.04)
 13 Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST        2:24.01    2:41.03  
                  35.31     1:17.05 (41.74)     2:00.86 (43.81)     2:41.03 (40.17)
 14 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        2:50.19    2:43.01  
                  37.43     1:18.88 (41.45)     2:03.02 (44.14)     2:43.01 (39.99)
 15 Gunn, Todd K              13 Alamo Area-ST        2:45.46    2:43.12  
                  37.46     1:19.16 (41.70)     2:02.40 (43.24)     2:43.12 (40.72)
 16 Gillham, Alex E           14 Alamo Area-ST        3:05.75    2:45.78  
                  38.16     1:20.52 (42.36)     2:04.85 (44.33)     2:45.78 (40.93)
 17 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST        2:44.92    2:49.02  
                  38.34     1:21.23 (42.89)     2:05.04 (43.81)     2:49.02 (43.98)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Vaishnani, Sonia S        13 Alamo Area-ST        5:06.57    5:09.15  
                  27.00       56.89 (29.89)     1:27.81 (30.92)     1:59.17 (31.36)
        2:30.81 (31.64)     3:02.70 (31.89)     3:35.08 (32.38)     4:06.95 (31.87)
        4:38.87 (31.92)     5:09.15 (30.28)                                        
 10 Fuhrman, Hannah E         14 WAVE-ST              5:59.26    5:44.93  
                  31.89     1:06.00 (34.11)     1:40.57 (34.57)     2:15.31 (34.74)
        2:50.15 (34.84)     3:25.05 (34.90)     4:00.45 (35.40)     4:35.70 (35.25)
        5:10.77 (35.07)     5:44.93 (34.16)                                        
 13 Robles Basalo, Natalia    14 Alamo Area-ST        5:44.70    5:54.42  
                  30.67     1:04.37 (33.70)     1:39.19 (34.82)     2:14.65 (35.46)
        2:50.60 (35.95)     3:27.19 (36.59)     4:04.00 (36.81)     4:40.92 (36.92)
        5:18.42 (37.50)     5:54.42 (36.00)                                        
 15 Jimenez, Isabella         14 Alamo Area-ST        5:52.11    5:59.89  
                  31.23     1:05.86 (34.63)     1:41.91 (36.05)     2:17.95 (36.04)
        2:54.94 (36.99)     3:31.65 (36.71)     4:08.82 (37.17)     4:46.72 (37.90)
        5:24.04 (37.32)     5:59.89 (35.85)                                        
 18 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        6:38.38    6:33.82  
                  34.03     1:13.58 (39.55)     1:54.61 (41.03)     2:35.16 (40.55)
        3:15.80 (40.64)     3:56.54 (40.74)     4:36.46 (39.92)     5:17.25 (40.79)
        5:56.57 (39.32)     6:33.82 (37.25)                                        
 19 Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST        7:04.70    7:01.16  
                  34.53     1:15.49 (40.96)     1:57.63 (42.14)     2:41.43 (43.80)
        3:24.72 (43.29)     4:08.89 (44.17)     4:53.43 (44.54)     5:36.55 (43.12)
        6:19.62 (43.07)     7:01.16 (41.54)                                        
 20 Gillham, Alex E           14 Alamo Area-ST        7:42.19    7:11.34  
                  36.07     1:17.61 (41.54)     2:00.44 (42.83)     2:44.80 (44.36)
        3:29.31 (44.51)     4:14.69 (45.38)     4:59.82 (45.13)     5:43.92 (44.10)
        6:27.91 (43.99)     7:11.34 (43.43)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaishnani, Sonia S        13 Alamo Area-ST        1:03.53    1:01.19  
                  30.02     1:01.19 (31.17)                                        
  2 Correa, Catie T           14 WAVE-ST              1:05.92    1:06.40  
                  32.58     1:06.40 (33.82)                                        
  3 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                1:07.67    1:06.78  
                  32.29     1:06.78 (34.49)                                        
  4 Rudik, Ella M             14 Alamo Area-ST             NT    1:07.16  
                  33.08     1:07.16 (34.08)                                        
  5 Salas Gomez, Xaviera      13 UN-ST                1:05.06    1:07.44  
                  32.79     1:07.44 (34.65)                                        
  6 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST        1:10.63    1:08.44  
                  33.60     1:08.44 (34.84)                                        
  7 Robles Basalo, Natalia    14 Alamo Area-ST        1:09.75    1:09.37  
                  33.62     1:09.37 (35.75)                                        
  8 Leal, Abigail G           14 Alamo Area-ST        1:10.82    1:10.96  
                  34.85     1:10.96 (36.11)                                        
  9 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST              1:11.60    1:11.93  
                  34.50     1:11.93 (37.43)                                        
 10 Sharabi, Leah O           14 Alamo Area-ST        1:12.57    1:12.93  
                  35.56     1:12.93 (37.37)                                        
 11 Stojanovski, Sofie A      14 UN-ST                1:16.72    1:13.77  
                  36.81     1:13.77 (36.96)                                        
 12 Laechelin, Amy N          14 Alamo Area-ST        1:10.22    1:14.84  
                  36.67     1:14.84 (38.17)                                        
 13 Outon-Gorozpe, Ceci C     14 Alamo Area-ST        1:17.58    1:15.76  
                  37.26     1:15.76 (38.50)                                        
 14 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST              1:15.50    1:16.34  
                  36.35     1:16.34 (39.99)                                        
 15 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST        1:14.11    1:16.59  
                  36.70     1:16.59 (39.89)                                        
 16 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              1:23.28    1:22.47  
                  41.12     1:22.47 (41.35)                                        
 17 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        1:31.19    1:24.02  
                1:24.02         1:24.02 ( )                                        
 18 Morataya, Maddi K         13 WAVE-ST              1:30.12    1:24.34  
                  38.80     1:24.34 (45.54)                                        
 19 Moreno, Alondra           13 Alamo Area-ST        1:22.75    1:24.51  
                  40.99     1:24.51 (43.52)                                        
 20 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST        1:30.03    1:24.84  
                  41.88     1:24.84 (42.96)                                        
 21 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        1:30.55    1:25.31  
                  42.00     1:25.31 (43.31)                                        
 22 Gunn, Todd K              13 Alamo Area-ST        1:26.62    1:28.63  
                  43.75     1:28.63 (44.88)                                        
 23 Riley, Avery A            13 WAVE-ST              1:34.99    1:30.24  
                  43.62     1:30.24 (46.62)                                        
 24 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST        1:26.90    1:30.32  
                  44.18     1:30.32 (46.14)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jada A             13 Alamo Area-ST        2:11.46    2:16.36  
                  31.31     1:05.91 (34.60)     1:41.56 (35.65)     2:16.36 (34.80)
  2 Correa, Catie T           14 WAVE-ST              2:20.22    2:22.83  
                  34.48     1:10.68 (36.20)     1:47.71 (37.03)     2:22.83 (35.12)
  3 Salas Gomez, Xaviera      13 UN-ST                2:16.04    2:23.43  
                  32.86     1:08.86 (36.00)     1:45.74 (36.88)     2:23.43 (37.69)
  4 Johnson, Kara G           14 Alamo Area-ST        2:29.11    2:29.57  
                  36.61     1:14.94 (38.33)     1:52.27 (37.33)     2:29.57 (37.30)
  5 Faux, Ava M               14 WAVE-ST              2:26.95    2:31.78  
                  34.70     1:13.24 (38.54)     1:53.38 (40.14)     2:31.78 (38.40)
  6 Boutin, Gala E            13 Alamo Area-ST        2:30.37    2:34.75  
                  36.97     1:15.30 (38.33)     1:55.60 (40.30)     2:34.75 (39.15)
  7 Echavez Corrales, Pau     13 Alamo Area-ST        2:45.05    2:37.47  
                  37.94     1:17.41 (39.47)     1:57.89 (40.48)     2:37.47 (39.58)
  8 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST              2:35.86    2:39.24  
                  37.89     1:18.21 (40.32)     1:59.93 (41.72)     2:39.24 (39.31)
  9 Bernal, Daniella E        14 Alamo Area-ST        2:42.00    2:39.44  
                  38.02     1:18.39 (40.37)     1:58.83 (40.44)     2:39.44 (40.61)
 10 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        2:46.84    2:45.45  
                  38.45     1:20.92 (42.47)     2:03.52 (42.60)     2:45.45 (41.93)
 11 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        2:40.41    2:51.29  
                  38.80     1:22.35 (43.55)     2:06.81 (44.46)     2:51.29 (44.48)
 12 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        3:14.19    3:01.57  
                  42.52     1:29.06 (46.54)     2:16.68 (47.62)     3:01.57 (44.89)
 13 Gillham, Alex E           14 Alamo Area-ST        3:21.59    3:03.06  
                  43.12     1:29.56 (46.44)   3:03.06 (1:33.50)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaishnani, Sonia S        13 Alamo Area-ST        1:07.82    1:09.14  
                  32.77     1:09.14 (36.37)                                        
  2 Romine, Maren K           14 Alamo Area-ST        1:19.18    1:16.42  
                  36.42     1:16.42 (40.00)                                        
  3 Quadrato, Anna Mei K      14 Alamo Area-ST        1:17.19    1:16.51  
                  36.50     1:16.51 (40.01)                                        
  4 Leal, Abigail G           14 Alamo Area-ST        1:19.40    1:19.19  
                  37.47     1:19.19 (41.72)                                        
  5 Porter, Ella E            14 Alamo Area-ST        1:22.72    1:19.70  
                  37.45     1:19.70 (42.25)                                        
  6 Hegner, Cathryn J         14 Alamo Area-ST        1:22.03    1:22.41  
                  38.60     1:22.41 (43.81)                                        
  7 Boutin, Gala E            13 Alamo Area-ST        1:20.05    1:22.73  
                  39.62     1:22.73 (43.11)                                        
  8 Stojanovski, Sofie A      14 UN-ST                1:27.73    1:25.54  
                  40.69     1:25.54 (44.85)                                        
  9 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST        1:25.74    1:26.84  
                  40.21     1:26.84 (46.63)                                        
 10 Terrones, Tasha L         13 WAVE-ST              1:27.88    1:27.80  
                  42.86     1:27.80 (44.94)                                        
 11 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        1:29.32    1:28.42  
                  42.17     1:28.42 (46.25)                                        
 12 Palmisano, Mary G         13 WAVE-ST              1:30.48    1:31.02  
                  42.91     1:31.02 (48.11)                                        
 13 Robinson, Sylvia R        14 Alamo Area-ST        1:32.55    1:31.48  
                  43.07     1:31.48 (48.41)                                        
 14 Sanchez, Gilian A         13 WAVE-ST              1:35.32    1:31.98  
                  44.45     1:31.98 (47.53)                                        
 15 Moreno, Alondra           13 Alamo Area-ST        1:32.94    1:34.30  
                  45.27     1:34.30 (49.03)                                        
 -- Riley, Avery A            13 WAVE-ST              1:56.77         DQ  
                  53.73          DQ (57.80)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaishnani, Sonia S        13 Alamo Area-ST        2:27.00    2:29.22  
                  33.10     1:11.00 (37.90)     1:49.75 (38.75)     2:29.22 (39.47)
  2 Quadrato, Anna Mei K      14 Alamo Area-ST        2:45.44    2:40.23  
                  37.13     1:17.29 (40.16)     1:59.67 (42.38)     2:40.23 (40.56)
  3 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              3:08.99    2:58.77  
                  41.68     1:28.57 (46.89)     2:14.36 (45.79)     2:58.77 (44.41)
  4 Miller, Abby M            13 WAVE-ST              2:57.90    3:02.64  
                  39.95     1:25.26 (45.31)     2:13.36 (48.10)     3:02.64 (49.28)
  5 Terrones, Tasha L         13 WAVE-ST              3:05.33    3:07.43  
                  42.60     1:31.06 (48.46)     2:18.74 (47.68)     3:07.43 (48.69)
  6 Sanchez, Gilian A         13 WAVE-ST              3:34.96    3:19.50  
                  46.73     1:38.06 (51.33)     2:31.09 (53.03)     3:19.50 (48.41)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jada A             13 Alamo Area-ST          56.88      58.54  
                  27.34       58.54 (31.20)                                        
  2 Romine, Maren K           14 Alamo Area-ST        1:01.44    1:03.73  
                  30.84     1:03.73 (32.89)                                        
  3 Jimenez, Isabella         14 Alamo Area-ST        1:07.41    1:07.65  
                  31.86     1:07.65 (35.79)                                        
  4 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST        1:14.11    1:15.54  
                  35.01     1:15.54 (40.53)                                        
  5 Stojanovski, Sofie A      14 UN-ST                1:22.32    1:15.82  
                  34.98     1:15.82 (40.84)                                        
  6 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              1:21.79    1:15.98  
  7 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST        1:20.59    1:17.23  
                  35.52     1:17.23 (41.71)                                        
  8 Kinney, Payton E          13 WAVE-ST              1:18.86    1:20.07  
                  36.82     1:20.07 (43.25)                                        
  9 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST        1:45.69    1:20.99  
                  36.53     1:20.99 (44.46)                                        
 10 Bishop, Addie L           13 WAVE-ST              1:44.24    1:21.32  
                  36.78     1:21.32 (44.54)                                        
 11 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        1:28.19    1:22.93  
                  38.19     1:22.93 (44.74)                                        
 12 Layne-Davis, Ella R       14 WAVE-ST              1:26.18    1:23.28  
                  38.36     1:23.28 (44.92)                                        
 13 Knauer, Ellie M           14 WAVE-ST              1:40.90    1:40.33  
                  43.91     1:40.33 (56.42)                                        
 14 Spivey, Jaycee C          13 WAVE-ST              1:37.89    1:42.06  
                  45.37     1:42.06 (56.69)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jada A             13 Alamo Area-ST        2:16.06    2:14.79  
                  28.04     1:01.23 (33.19)     1:36.97 (35.74)     2:14.79 (37.82)
  2 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        3:01.57    2:46.80  
                  36.51     1:19.25 (42.74)     2:03.41 (44.16)     2:46.80 (43.39)
  3 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        2:44.49    2:52.65  
                  36.48     1:20.58 (44.10)     2:07.39 (46.81)     2:52.65 (45.26)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romine, Maren K           14 Alamo Area-ST        2:14.55    2:19.25  
                  29.40     1:04.99 (35.59)     1:46.35 (41.36)     2:19.25 (32.90)
  2 Quadrato, Anna Mei K      14 Alamo Area-ST        2:23.58    2:25.55  
                  31.81     1:09.22 (37.41)     1:50.42 (41.20)     2:25.55 (35.13)
  3 Boutin, Gala E            13 Alamo Area-ST        2:27.55    2:26.87  
                  32.79     1:10.82 (38.03)     1:53.33 (42.51)     2:26.87 (33.54)
  4 Porter, Ella E            14 Alamo Area-ST        2:28.05    2:27.11  
                  32.62     1:10.62 (38.00)     1:53.87 (43.25)     2:27.11 (33.24)
  5 Pagadala, Suchi           14 UN-ST                2:28.67    2:27.86  
                  30.50     1:06.00 (35.50)     1:51.97 (45.97)     2:27.86 (35.89)
  6 Faux, Ava M               14 WAVE-ST              2:32.78    2:30.10  
                  32.51     1:09.97 (37.46)     1:55.04 (45.07)     2:30.10 (35.06)
  7 Correa, Libby R           14 WAVE-ST              2:31.37    2:31.67  
                  32.74     1:11.64 (38.90)     1:58.32 (46.68)     2:31.67 (33.35)
  8 Leal, Abigail G           14 Alamo Area-ST        2:29.87    2:31.78  
                  32.45     1:11.31 (38.86)     1:56.78 (45.47)     2:31.78 (35.00)
  9 Johnson, Kara G           14 Alamo Area-ST        2:38.45    2:32.28  
                  32.31     1:08.72 (36.41)     1:57.67 (48.95)     2:32.28 (34.61)
 10 Laechelin, Amy N          14 Alamo Area-ST             NT    2:35.22  
                  33.31     1:12.21 (38.90)     2:00.88 (48.67)     2:35.22 (34.34)
 11 Stojanovski, Sofie A      14 UN-ST                2:43.49    2:35.45  
                  34.23     1:14.28 (40.05)     2:00.74 (46.46)     2:35.45 (34.71)
 12 Miller, Abby M            13 WAVE-ST              2:41.63    2:35.64  
                  33.04     1:13.90 (40.86)     2:00.07 (46.17)     2:35.64 (35.57)
 13 Oates, Gracie L           14 Alamo Area-ST        2:40.57    2:38.87  
                  34.43     1:15.38 (40.95)     2:03.38 (48.00)     2:38.87 (35.49)
 14 Mohamed, Leila A          14 Alamo Area-ST        3:00.59    2:39.48  
                  33.79     1:16.02 (42.23)     2:02.77 (46.75)     2:39.48 (36.71)
 15 Echavez Corrales, Pau     13 Alamo Area-ST        2:52.30    2:40.07  
                  36.21     1:15.73 (39.52)     2:04.35 (48.62)     2:40.07 (35.72)
 16 Hernandez, Olivia C       14 Alamo Area-ST        2:40.79    2:41.55  
                  33.62     1:13.70 (40.08)     2:04.38 (50.68)     2:41.55 (37.17)
 17 Lozano, Lauren O          14 WAVE-ST              2:46.90    2:41.81  
                  35.48     1:19.12 (43.64)     2:06.91 (47.79)     2:41.81 (34.90)
 18 Terrones, Tasha L         13 WAVE-ST              2:55.14    2:43.38  
                  34.79     1:16.85 (42.06)     2:05.71 (48.86)     2:43.38 (37.67)
 19 Nguyen, Alina             13 Alamo Area-ST        2:46.51    2:43.48  
                  35.18     1:16.24 (41.06)     2:04.63 (48.39)     2:43.48 (38.85)
 20 Bernal, Daniella E        14 Alamo Area-ST        2:48.87    2:46.28  
                  35.76     1:17.17 (41.41)     2:09.33 (52.16)     2:46.28 (36.95)
 21 Outon-Gorozpe, Ceci C     14 Alamo Area-ST        2:49.55    2:48.50  
                  34.56     1:16.17 (41.61)     2:08.60 (52.43)     2:48.50 (39.90)
 22 Kinney, Payton E          13 WAVE-ST              2:54.99    2:52.28  
                  35.77     1:20.42 (44.65)     2:13.83 (53.41)     2:52.28 (38.45)
 23 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST        3:08.04    2:54.11  
                  34.58     1:19.04 (44.46)     2:13.93 (54.89)     2:54.11 (40.18)
 24 Bloomer, Zoe M            13 Alamo Area-ST        2:53.61    2:55.24  
                  39.39     1:26.42 (47.03)     2:16.86 (50.44)     2:55.24 (38.38)
 25 Martinez-Barbour, Ana P   13 Alamo Area-ST        3:10.19    2:55.78  
                  35.28     1:20.14 (44.86)     2:16.67 (56.53)     2:55.78 (39.11)
 26 Sanchez, Gilian A         13 WAVE-ST              3:52.99    2:57.99  
                  43.24     1:27.99 (44.75)     2:18.97 (50.98)     2:57.99 (39.02)
 27 Asher, Abigail M          13 Alamo Area-ST        2:58.63    2:58.13  
                  34.38     1:20.35 (45.97)     2:18.05 (57.70)     2:58.13 (40.08)
 28 Gunn, Todd K              13 Alamo Area-ST        2:57.40    2:59.78  
                                1:29.16 ( )     2:20.48 (51.32)     2:59.78 (39.30)
 29 Hernandez, Alex J         14 Alamo Area-ST        3:20.19    3:09.61  
                  41.21     1:30.53 (49.32)     2:27.28 (56.75)     3:09.61 (42.33)
 30 Spivey, Jaycee C          13 WAVE-ST              3:23.48    3:12.46  
                  44.47     1:34.72 (50.25)     2:30.69 (55.97)     3:12.46 (41.77)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jada A             13 Alamo Area-ST        4:43.57    4:56.23  
                  29.03     1:02.92 (33.89)     1:40.48 (37.56)     2:17.69 (37.21)
        3:00.52 (42.83)     3:44.82 (44.30)     4:21.16 (36.34)     4:56.23 (35.07)
  2 Quadrato, Anna Mei K      14 Alamo Area-ST        5:07.25    5:09.17  
                  33.68     1:11.33 (37.65)     1:50.40 (39.07)     2:30.59 (40.19)
        3:13.25 (42.66)     3:58.06 (44.81)     4:33.48 (35.42)     5:09.17 (35.69)
  3 Salas Gomez, Xaviera      13 UN-ST                5:16.00    5:21.66  
                  34.16     1:13.16 (39.00)     1:53.29 (40.13)     2:32.54 (39.25)
        3:21.95 (49.41)     4:10.90 (48.95)     4:46.50 (35.60)     5:21.66 (35.16)
  4 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        5:20.99    5:59.36  
                  37.99     1:23.21 (45.22)     2:08.93 (45.72)     2:55.47 (46.54)
        3:47.33 (51.86)     4:41.03 (53.70)     5:20.55 (39.52)     5:59.36 (38.81)
 
Women 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rousey, Tamia R           16 Alamo Area-ST          26.78      27.07  
  2 Parsons, Michelle M       15 Alamo Area-ST          26.60      27.19  
  3 Troyer, Megan L           16 WAVE-ST                26.45      27.72  
  4 Cuenca, Kaili I           15 Alamo Area-ST          26.53      27.90  
  5 Bravo, Alyssa R           15 Alamo Area-ST          29.25      28.28  
  6 Viramontes Perez, Maria   16 WAVE-ST                29.12      28.67  
  7 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST                26.81      29.68  
 
Women 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helmer, Macy J            16 WAVE-ST                58.01      57.28  
                  27.54       57.28 (29.74)                                        
  2 Rousey, Tamia R           16 Alamo Area-ST          58.83      58.62  
                  27.90       58.62 (30.72)                                        
  3 Troyer, Megan L           16 WAVE-ST                57.92      59.06  
                  28.49       59.06 (30.57)                                        
  4 Moreno, Samira            15 Alamo Area-ST        1:00.98      59.38  
                  28.35       59.38 (31.03)                                        
  5 Bravo, Alyssa R           15 Alamo Area-ST        1:04.16    1:01.69  
                  29.48     1:01.69 (32.21)                                        
  6 Lujan-Jaeger, Belicia I   15 Alamo Area-ST        1:06.22    1:03.22  
                  29.91     1:03.22 (33.31)                                        
  7 Viramontes Perez, Maria   16 WAVE-ST              1:01.94    1:03.52  
                  30.08     1:03.52 (33.44)                                        
  8 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST                57.21    1:04.44  
                  30.72     1:04.44 (33.72)                                        
 
Women 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rousey, Tamia R           16 Alamo Area-ST        2:10.59    2:09.75  
                  29.09     1:01.62 (32.53)     1:35.48 (33.86)     2:09.75 (34.27)
  2 Troyer, Megan L           16 WAVE-ST              2:05.44    2:10.14  
                  29.44     1:02.13 (32.69)     1:36.23 (34.10)     2:10.14 (33.91)
  3 Calvert, Emma D           15 Alamo Area-ST        2:09.84    2:12.48  
                  31.24     1:04.89 (33.65)     1:38.78 (33.89)     2:12.48 (33.70)
 
Women 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Calvert, Emma D           15 Alamo Area-ST        5:47.13    5:47.73  
                  31.50     1:06.17 (34.67)     1:41.50 (35.33)     2:17.10 (35.60)
        2:52.30 (35.20)     3:27.86 (35.56)     4:03.14 (35.28)     4:38.29 (35.15)
        5:13.15 (34.86)     5:47.73 (34.58)                                        
 
Women 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helmer, Macy J            16 WAVE-ST              1:01.51    1:02.70  
                  30.67     1:02.70 (32.03)                                        
  2 Henderson, Sofia N        15 WAVE-ST              1:05.55    1:05.58  
                  31.89     1:05.58 (33.69)                                        
  3 Moreno, Samira            15 Alamo Area-ST        1:05.69    1:06.37  
                  32.25     1:06.37 (34.12)                                        
  4 Viramontes Perez, Maria   16 WAVE-ST              1:11.19    1:12.84  
                  34.89     1:12.84 (37.95)                                        
 
Women 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuenca, Kaili I           15 Alamo Area-ST        2:15.74    2:31.21  
                  34.24     1:12.60 (38.36)     1:51.85 (39.25)     2:31.21 (39.36)
 
Women 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessi L      15 Alamo Area-ST        1:08.78    1:13.84  
                  34.69     1:13.84 (39.15)                                        
  2 Parsons, Michelle M       15 Alamo Area-ST        1:12.30    1:13.98  
                  34.92     1:13.98 (39.06)                                        
  3 Henderson, Sofia N        15 WAVE-ST              1:15.32    1:17.01  
                  35.75     1:17.01 (41.26)                                        
  4 Lujan-Jaeger, Belicia I   15 Alamo Area-ST        1:28.82    1:23.99  
                  39.91     1:23.99 (44.08)                                        
 
Women 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Michelle M       15 Alamo Area-ST        2:38.79    2:39.94  
                  35.91     1:16.32 (40.41)     1:58.22 (41.90)     2:39.94 (41.72)
  2 Henderson, Sofia N        15 WAVE-ST              2:45.27    2:46.52  
                  36.86     1:18.31 (41.45)     2:01.53 (43.22)     2:46.52 (44.99)
  3 Moreno, Samira            15 Alamo Area-ST        3:06.21    2:52.75  
                  38.98     1:22.85 (43.87)     2:10.05 (47.20)     2:52.75 (42.70)
 
Women 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          16 Alamo Area-ST          57.87      58.86  
                  27.80       58.86 (31.06)                                        
  2 Dziergowski, Jessi L      15 Alamo Area-ST          59.48    1:01.16  
                  29.06     1:01.16 (32.10)                                        
  3 Moreno, Samira            15 Alamo Area-ST        1:12.76    1:08.26  
                  31.78     1:08.26 (36.48)                                        
  4 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST              1:03.66    1:10.51  
                  33.37     1:10.51 (37.14)                                        
  5 Lujan-Jaeger, Belicia I   15 Alamo Area-ST        1:22.16    1:21.41  
                  36.15     1:21.41 (45.26)                                        
 
Women 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST              2:20.64    2:35.36  
                  32.99     1:12.02 (39.03)     1:53.25 (41.23)     2:35.36 (42.11)
 
Women 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          16 Alamo Area-ST        2:12.40    2:10.39  
                  28.15     1:01.05 (32.90)     1:41.01 (39.96)     2:10.39 (29.38)
  2 Dziergowski, Jessi L      15 Alamo Area-ST        2:11.37    2:15.64  
                  28.89     1:03.34 (34.45)     1:43.20 (39.86)     2:15.64 (32.44)
  3 Parsons, Michelle M       15 Alamo Area-ST        2:23.77    2:22.91  
                  31.79     1:08.35 (36.56)     1:49.54 (41.19)     2:22.91 (33.37)
  4 Henderson, Sofia N        15 WAVE-ST              2:25.04    2:23.57  
                  30.92     1:05.39 (34.47)     1:48.24 (42.85)     2:23.57 (35.33)
  5 Calvert, Emma D           15 Alamo Area-ST        2:24.32    2:27.84  
                  32.64     1:10.21 (37.57)     1:54.48 (44.27)     2:27.84 (33.36)
  6 Cuenca, Kaili I           15 Alamo Area-ST        2:19.65    2:29.08  
                  31.15     1:07.78 (36.63)     1:55.09 (47.31)     2:29.08 (33.99)
  7 Bravo, Alyssa R           15 Alamo Area-ST        2:46.38    2:35.25  
                  32.12     1:09.06 (36.94)     1:59.63 (50.57)     2:35.25 (35.62)
  8 Lujan-Jaeger, Belicia I   15 Alamo Area-ST        2:42.42    2:35.97  
                  33.84     1:13.40 (39.56)     1:59.72 (46.32)     2:35.97 (36.25)
 
Women 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          16 Alamo Area-ST        4:43.92    4:38.72  
                  28.62     1:02.74 (34.12)     1:38.17 (35.43)     2:13.90 (35.73)
        2:54.91 (41.01)     3:37.03 (42.12)     4:08.32 (31.29)     4:38.72 (30.40)
 
Women 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Ashley E           17 WAVE-ST                26.95      28.19  
  2 Chinchay, Cecilia L       17 Alamo Area-ST          31.17      31.28  
  3 Goar, Trisha R            20 Alamo Area-ST          31.49      33.59  
 
Women 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Alicia K            30 Alamo Area-ST          51.75      53.78  
                  25.97       53.78 (27.81)                                        
  2 Moore, Ashley E           17 WAVE-ST                59.03    1:00.90  
                  29.28     1:00.90 (31.62)                                        
  3 Kellner, Taylor G         17 Alamo Area-ST          59.01    1:03.48  
                  30.55     1:03.48 (32.93)                                        
  4 Chinchay, Cecilia L       17 Alamo Area-ST        1:07.82    1:06.77  
                  32.01     1:06.77 (34.76)                                        
  5 Goar, Trisha R            20 Alamo Area-ST        1:10.05    1:14.36  
                  33.81     1:14.36 (40.55)                                        
 
Women 17 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Petersen, Kari N          17 Alamo Area-ST        5:18.95    5:34.81  
                  30.87     1:04.70 (33.83)     1:39.13 (34.43)     2:13.30 (34.17)
        2:47.18 (33.88)     3:21.23 (34.05)     3:55.06 (33.83)     4:29.15 (34.09)
        5:02.31 (33.16)     5:34.81 (32.50)                                        
 14 Kellner, Taylor G         17 Alamo Area-ST        5:50.01    5:56.90  
                  32.06     1:07.04 (34.98)     1:42.52 (35.48)     2:18.23 (35.71)
        2:54.47 (36.24)     3:31.10 (36.63)     4:07.61 (36.51)     4:44.58 (36.97)
        5:21.32 (36.74)     5:56.90 (35.58)                                        
 
Women 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Alicia K            30 Alamo Area-ST          57.41    1:00.31  
                  29.64     1:00.31 (30.67)                                        
  2 Moore, Ashley E           17 WAVE-ST              1:05.48    1:08.82  
                  33.28     1:08.82 (35.54)                                        
  3 Kellner, Taylor G         17 Alamo Area-ST        1:10.42    1:10.75  
                  34.55     1:10.75 (36.20)                                        
  4 Petersen, Kari N          17 Alamo Area-ST        1:10.04    1:11.84  
                  35.14     1:11.84 (36.70)                                        
 
Women 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petersen, Kari N          17 Alamo Area-ST        1:06.59    1:08.63  
                  33.04     1:08.63 (35.59)                                        
  2 Moore, Ashley E           17 WAVE-ST              1:06.58    1:10.67  
                  32.96     1:10.67 (37.71)                                        
  3 Chinchay, Cecilia L       17 Alamo Area-ST        1:20.10    1:23.19  
                  37.70     1:23.19 (45.49)                                        
 
Women 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Alicia K            30 Alamo Area-ST        2:06.47    2:10.64  
                  28.25     1:01.58 (33.33)     1:39.56 (37.98)     2:10.64 (31.08)
  2 Chinchay, Cecilia L       17 Alamo Area-ST        2:50.08    2:51.10  
                  36.00     1:19.51 (43.51)     2:11.68 (52.17)     2:51.10 (39.42)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culli, Cayden D           10 Alamo Area-ST          34.59      33.87  
  2 Sorensen, Adrian W        10 WAVE-ST                36.36      35.76  
  3 Torres, Erik S            10 WAVE-ST              1:17.73      37.55  
  4 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST          40.74      38.29  
  5 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST          37.93      38.56  
  6 Scovel, James B           10 Alamo Area-ST          34.77      38.89  
  7 Harris, Brady             10 WAVE-ST                46.12      39.07  
  7 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST                41.31      39.07  
  9 Figueroa, Bryan J         10 WAVE-ST                45.12      40.81  
 10 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST          41.64      41.23  
 11 Barnes, Cooper J          10 Alamo Area-ST          36.86      41.90  
 11 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST          41.12      41.90  
 13 Seaberg, Cayden J          9 UN-ST                  45.88      42.37  
 14 Kaiser, Parker L           7 WAVE-ST                46.63      46.97  
 15 Brooks, Clark J            8 WAVE-ST              1:10.99      47.21  
 16 Girdley, Drew D            9 WAVE-ST                45.12      49.85  
 17 Cantu, Jareth M            9 Alamo Area-ST          54.09      50.70  
 18 Moore, Joseph C           10 Alamo Area-ST          58.32      58.39  
 19 Trevino Aguilera, Marcel   8 WAVE-ST              1:30.12      59.02  
 20 Causey, Beau S            10 WAVE-ST                45.12    1:00.82  
 21 Martinez, Luciano A        9 WAVE-ST              1:30.12    1:05.15  
 22 Viramontes Perez, Elias    7 WAVE-ST              1:30.12    1:08.13  
 23 Brooks, Oliver H           6 WAVE-ST              1:15.12    1:18.45  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Adrian W        10 WAVE-ST              1:24.22    1:17.71  
                  37.02     1:17.71 (40.69)                                        
  2 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        1:19.52    1:20.72  
                  38.12     1:20.72 (42.60)                                        
  3 Torres, Erik S            10 WAVE-ST              1:50.12    1:24.11  
                  39.17     1:24.11 (44.94)                                        
  4 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST              1:33.08    1:25.18  
                  41.69     1:25.18 (43.49)                                        
  5 Brooks, Clark J            8 WAVE-ST              2:45.99    1:45.80  
  6 Marquez, Caedmon D        10 Alamo Area-ST        1:39.01    1:49.47  
                  45.86   1:49.47 (1:03.61)                                        
  7 Trevino Aguilera, Marcel   8 WAVE-ST              2:20.12    2:06.87  
                1:00.10   2:06.87 (1:06.77)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              2:30.55    2:35.88  
                  36.28     1:16.26 (39.98)     1:58.10 (41.84)     2:35.88 (37.78)
  2 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST              3:10.12    3:01.01  
                  42.11     1:29.44 (47.33)     2:17.81 (48.37)     3:01.01 (43.20)
  3 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        2:55.88    3:04.59  
                  41.42     1:31.20 (49.78)     2:21.81 (50.61)     3:04.59 (42.78)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST        6:52.86    7:07.78  
                  36.58     1:20.72 (44.14)     2:04.45 (43.73)     2:48.00 (43.55)
        3:32.74 (44.74)     4:16.25 (43.51)     4:59.45 (43.20)     5:43.28 (43.83)
        6:27.52 (44.24)     7:07.78 (40.26)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culli, Cayden D           10 Alamo Area-ST          40.14      38.64  
  2 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST          41.83      43.03  
  3 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST          48.68      45.85  
  4 Torres, Erik S            10 WAVE-ST              1:16.88      46.14  
  5 Seaberg, Cayden J          9 UN-ST                  45.55      47.70  
  6 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST          46.13      48.23  
  7 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST          46.41      48.87  
  8 Scovel, James B           10 Alamo Area-ST          43.87      49.32  
  9 Barnes, Cooper J          10 Alamo Area-ST          47.38      51.51  
 10 Kaiser, Parker L           7 WAVE-ST                52.59      54.80  
 11 Girdley, Drew D            9 WAVE-ST                55.12      56.79  
 12 Brooks, Clark J            8 WAVE-ST              1:45.99      58.77  
 13 Causey, Beau S            10 WAVE-ST                55.12    1:01.91  
 13 Martinez, Luciano A        9 WAVE-ST              1:45.12    1:01.91  
 15 Moore, Joseph C           10 Alamo Area-ST        1:08.89    1:10.54  
 16 Viramontes Perez, Elias    7 WAVE-ST              1:30.12    1:26.42  
 17 Brooks, Oliver H           6 WAVE-ST              1:30.12    1:27.99  
 -- Marquez, Caedmon D        10 Alamo Area-ST          54.01         DQ  
 -- Trevino Aguilera, Marcel   8 WAVE-ST              1:44.12         DQ  
 -- Cantu, Jareth M            9 Alamo Area-ST        1:03.72         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST        1:26.59    1:26.53  
  2 Torres, Erik S            10 WAVE-ST              1:59.12    1:41.30  
                  49.47     1:41.30 (51.83)                                        
  3 Causey, Beau S            10 WAVE-ST              1:55.12    2:17.69  
                1:02.26   2:17.69 (1:15.43)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Adrian W        10 WAVE-ST                44.99      43.28  
  2 Culli, Cayden D           10 Alamo Area-ST          49.53      46.91  
  3 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST          47.13      47.48  
  4 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST                53.23      48.15  
  5 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST          48.60      48.33  
  6 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST          49.99      48.69  
  7 Seaberg, Cayden J          9 UN-ST                  54.17      48.82  
  8 Barnes, Cooper J          10 Alamo Area-ST          55.67      52.84  
  9 Scovel, James B           10 Alamo Area-ST          52.09      53.49  
 10 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST                59.13      55.65  
 11 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST          58.26      56.24  
 12 Harris, Brady             10 WAVE-ST              1:00.12      58.99  
 13 Girdley, Drew D            9 WAVE-ST              1:15.12      59.77  
 14 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST        1:00.18    1:00.31  
 15 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST        1:02.87    1:01.21  
 16 Figueroa, Bryan J         10 WAVE-ST              1:05.12    1:03.43  
 17 Brooks, Clark J            8 WAVE-ST              1:55.99    1:08.22  
 18 Kaiser, Parker L           7 WAVE-ST              1:08.48    1:10.20  
 19 Causey, Beau S            10 WAVE-ST              1:00.12    1:13.20  
 20 Martinez, Luciano A        9 WAVE-ST              1:55.12    1:31.41  
 -- Trevino Aguilera, Marcel   8 WAVE-ST              2:10.12         DQ  
 -- Moore, Joseph C           10 Alamo Area-ST        1:10.69         DQ  
 -- Brooks, Oliver H           6 WAVE-ST              1:50.12         DQ  
 -- Cantu, Jareth M            9 Alamo Area-ST        1:12.03         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorensen, Adrian W        10 WAVE-ST              1:39.75    1:31.98  
                  44.28     1:31.98 (47.70)                                        
  2 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              1:39.83    1:40.07  
                  49.88     1:40.07 (50.19)                                        
  3 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        1:51.97    1:49.08  
                  51.60     1:49.08 (57.48)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST                48.61      41.57  
  2 Purtell, Kai M            10 Alamo Area-ST          39.19      42.79  
  3 Culli, Cayden D           10 Alamo Area-ST          44.26      43.42  
  4 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST          50.62      48.35  
  5 Scovel, James B           10 Alamo Area-ST          46.86      48.53  
  6 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST          48.54      49.86  
  7 Barnes, Cooper J          10 Alamo Area-ST          52.09      50.63  
  8 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST          50.54      51.65  
  9 Abraham, Stephen           9 WAVE-ST                58.52      53.70  
 10 Seaberg, Cayden J          9 UN-ST                1:05.77      54.03  
 -- Cantu, Jareth M            9 Alamo Area-ST        1:10.18         DQ  
 -- Girdley, Drew D            9 WAVE-ST                57.12         DQ  
 -- Martinez, Luciano A        9 WAVE-ST              2:05.12         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Algea, Austin J           10 Alamo Area-ST        1:44.48    1:32.56  
                  45.34     1:32.56 (47.22)                                        
  2 Culli, Cayden D           10 Alamo Area-ST        1:29.89    1:35.37  
                  45.91     1:35.37 (49.46)                                        
  3 Scovel, James B           10 Alamo Area-ST        1:41.06    1:41.46  
                  47.75     1:41.46 (53.71)                                        
  4 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST        1:48.61    1:44.07  
                  49.20     1:44.07 (54.87)                                        
  5 Barnes, Cooper J          10 Alamo Area-ST        1:44.93    1:44.97  
                  48.19     1:44.97 (56.78)                                        
  6 Colegrove, Kenley E        9 Alamo Area-ST        2:00.18    1:45.54  
                  52.51     1:45.54 (53.03)                                        
  7 Harris, Brady             10 WAVE-ST              1:30.12    1:47.50  
                  48.36     1:47.50 (59.14)                                        
  8 Hogue, Cass V             10 Alamo Area-ST        1:45.18    1:48.46  
                  50.19     1:48.46 (58.27)                                        
  9 Cantu, Jareth M            9 Alamo Area-ST        2:20.18    2:11.67  
                1:02.25   2:11.67 (1:09.42)                                        
 -- Torres, Erik S            10 WAVE-ST              1:55.12         DQ  
                  50.58          DQ (56.81)                                        
 -- Seaberg, Cayden J          9 UN-ST                1:52.92         DQ  
                  49.89          DQ (53.11)                                        
 -- Causey, Beau S            10 WAVE-ST              1:55.12         DQ  
                1:02.46        DQ (1:14.64)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Lionel D           12 Alamo Area-ST          27.86      29.60  
  2 Carlson, Jones A          11 Alamo Area-ST          28.32      29.98  
  3 Robbins Jr, Aubrey A      11 Alamo Area-ST          30.46      30.30  
  4 Raike, Ellis D            12 WAVE-ST                32.05      31.56  
  5 Gonzalez Martinez, David  12 Alamo Area-ST          45.19      31.91  
  6 Osborn, Nate A            11 Alamo Area-ST          40.18      32.46  
  7 Williams, Luke A          11 WAVE-ST                33.23      33.07  
  8 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST          31.66      33.15  
  9 Puri, Krish               12 WAVE-ST                33.38      33.67  
 10 Blundell, Erwin V         12 Alamo Area-ST          39.45      34.46  
 11 Gonzalez, Luke E          12 Alamo Area-ST          34.59      34.51  
 12 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST          40.18      35.29  
 13 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST          35.53      35.45  
 14 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST          35.14      35.67  
 15 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST          36.74      36.19  
 16 King, Xander S            12 Alamo Area-ST          32.68      36.99  
 17 Barrera, Matthew J        12 WAVE-ST                45.12      37.54  
 18 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST          35.77      38.60  
 19 Bordelon, Trevor J        11 Alamo Area-ST          50.18      38.90  
 20 De Guzman, David          11 Alamo Area-ST          39.43      39.15  
 21 Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST          38.19      39.17  
 22 Engel, Ian S              11 WAVE-ST                41.09      42.36  
 23 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST          39.88      43.06  
 24 Hassmann, Henry A         12 WAVE-ST                48.99      43.75  
 25 Esparza, Emiliano         12 Alamo Area-ST             NT      44.25  
 26 Cota, Carson M            11 WAVE-ST                51.76      51.61  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Colin A          12 Alamo Area-ST        1:01.40    1:01.39  
                  29.61     1:01.39 (31.78)                                        
  2 Ortiz Carrion, Nicolas    12 Alamo Area-ST        1:02.03    1:02.94  
                  30.27     1:02.94 (32.67)                                        
  3 Garcia, Sabastian D       11 Alamo Area-ST        1:08.61    1:05.69  
                  31.04     1:05.69 (34.65)                                        
  4 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              1:07.06    1:06.86  
                  32.24     1:06.86 (34.62)                                        
  5 Raike, Ellis D            12 WAVE-ST              1:08.09    1:08.71  
                  32.83     1:08.71 (35.88)                                        
  6 Carlson, Jones A          11 Alamo Area-ST        1:05.89    1:08.77  
                  33.72     1:08.77 (35.05)                                        
  7 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        1:05.76    1:09.19  
                  33.13     1:09.19 (36.06)                                        
  8 Gonzalez Martinez, David  12 Alamo Area-ST        1:45.19    1:11.62  
                  34.83     1:11.62 (36.79)                                        
  9 Puri, Krish               12 WAVE-ST              1:20.73    1:13.29  
                  34.88     1:13.29 (38.41)                                        
 10 Pollack, Jake M           11 Alamo Area-ST        1:08.76    1:13.37  
                  33.84     1:13.37 (39.53)                                        
 11 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST        1:11.71    1:13.55  
                  36.37     1:13.55 (37.18)                                        
 12 Echavez Corrales, Jack    11 Alamo Area-ST        1:13.70    1:14.68  
                  35.23     1:14.68 (39.45)                                        
 13 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST        1:12.59    1:15.16  
                  36.45     1:15.16 (38.71)                                        
 14 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST        1:16.25    1:16.14  
                  36.07     1:16.14 (40.07)                                        
 15 King, Xander S            12 Alamo Area-ST        1:23.47    1:18.09  
                  36.99     1:18.09 (41.10)                                        
 16 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        1:27.34    1:19.08  
                  39.49     1:19.08 (39.59)                                        
 17 Wilson, Reid L            11 Alamo Area-ST        1:26.84    1:20.28  
                  38.69     1:20.28 (41.59)                                        
 18 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST        1:20.16    1:21.00  
                  38.17     1:21.00 (42.83)                                        
 19 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        1:22.24    1:22.97  
                  39.05     1:22.97 (43.92)                                        
 20 Gonzalez, Luke E          12 Alamo Area-ST        1:24.02    1:24.11  
                  38.50     1:24.11 (45.61)                                        
 21 Jabbour, Kaisar J         12 Alamo Area-ST        1:36.14    1:29.06  
                  41.66     1:29.06 (47.40)                                        
 22 Engel, Ian S              11 WAVE-ST              1:34.83    1:29.37  
                  41.69     1:29.37 (47.68)                                        
 23 Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST        1:20.19    1:30.00  
                  42.54     1:30.00 (47.46)                                        
 24 Blundell, Erwin V         12 Alamo Area-ST        1:29.76    1:32.69  
                  51.25     1:32.69 (41.44)                                        
 25 Esparza, Emiliano         12 Alamo Area-ST             NT    1:33.73  
                  45.74     1:33.73 (47.99)                                        
 26 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST        1:23.63    1:34.30  
                  44.25     1:34.30 (50.05)                                        
 27 Cota, Carson M            11 WAVE-ST              1:45.94    1:49.47  
                  53.46     1:49.47 (56.01)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST        2:29.23    2:24.82  
                  32.47     1:08.53 (36.06)     1:47.60 (39.07)     2:24.82 (37.22)
  2 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        2:29.31    2:25.66  
                  32.05     1:08.03 (35.98)     1:46.61 (38.58)     2:25.66 (39.05)
  3 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        2:20.61    2:29.67  
                  33.38     1:11.17 (37.79)     1:50.76 (39.59)     2:29.67 (38.91)
  4 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        2:20.34    2:32.69  
                  34.45     1:12.44 (37.99)     1:52.94 (40.50)     2:32.69 (39.75)
  5 Pollack, Jake M           11 Alamo Area-ST        2:33.76    2:33.69  
                  35.31     1:15.38 (40.07)     1:54.58 (39.20)     2:33.69 (39.11)
  6 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST        2:38.23    2:44.12  
                  37.84     1:21.19 (43.35)     2:04.85 (43.66)     2:44.12 (39.27)
  7 Gonzalez Martinez, David  12 Alamo Area-ST        3:15.19    2:44.97  
                  36.80     1:20.81 (44.01)     2:04.71 (43.90)     2:44.97 (40.26)
  8 Wilson, Reid L            11 Alamo Area-ST        2:54.19    2:53.01  
                  40.01     1:25.44 (45.43)     2:11.11 (45.67)     2:53.01 (41.90)
  9 King, Xander S            12 Alamo Area-ST        2:56.03    2:53.30  
                  38.42     1:22.89 (44.47)     2:10.30 (47.41)     2:53.30 (43.00)
 10 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST        2:58.25    2:57.89  
                  38.41     1:23.76 (45.35)     2:12.31 (48.55)     2:57.89 (45.58)
 11 Gonzalez, Luke E          12 Alamo Area-ST        3:08.19    3:01.04  
                  38.68     1:26.21 (47.53)     2:17.70 (51.49)     3:01.04 (43.34)
 12 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        3:12.58    3:08.36  
                  41.39     1:30.66 (49.27)     2:21.13 (50.47)     3:08.36 (47.23)
 13 Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST        2:40.19    3:09.77  
                  42.29     1:31.09 (48.80)   3:09.77 (1:38.68)                    
 14 Blundell, Erwin V         12 Alamo Area-ST        2:45.19    3:11.67  
                  40.66     1:27.59 (46.93)     2:20.33 (52.74)     3:11.67 (51.34)
 15 Engel, Ian S              11 WAVE-ST              3:15.99    3:19.46  
                  41.96     1:33.16 (51.20)     2:25.93 (52.77)     3:19.46 (53.53)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Colin A          12 Alamo Area-ST        5:53.76    5:55.90  
                  32.00     1:07.58 (35.58)     1:43.94 (36.36)     2:19.56 (35.62)
        2:55.53 (35.97)     3:31.75 (36.22)     4:08.29 (36.54)     4:44.52 (36.23)
        5:20.84 (36.32)     5:55.90 (35.06)                                        
  2 Mu, Philip M              12 WAVE-ST              7:00.99    6:37.29  
                  36.31     1:16.93 (40.62)     1:57.62 (40.69)     2:39.07 (41.45)
        3:20.15 (41.08)     4:00.72 (40.57)     4:41.08 (40.36)     5:22.04 (40.96)
        6:00.54 (38.50)     6:37.29 (36.75)                                        
  3 Garcia, Sabastian D       11 Alamo Area-ST        6:49.39    6:41.98  
                  35.37     1:14.39 (39.02)     1:55.30 (40.91)     2:36.98 (41.68)
        3:18.48 (41.50)     3:59.39 (40.91)     4:41.61 (42.22)     5:21.92 (40.31)
        6:02.37 (40.45)     6:41.98 (39.61)                                        
  4 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        6:20.90    6:47.25  
                  36.20     1:17.18 (40.98)     1:58.89 (41.71)     2:40.37 (41.48)
        3:20.63 (40.26)     4:03.27 (42.64)     4:44.32 (41.05)     5:27.13 (42.81)
        6:08.42 (41.29)     6:47.25 (38.83)                                        
  5 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        7:28.19    6:53.74  
                  35.20     1:16.34 (41.14)     1:57.52 (41.18)     2:39.59 (42.07)
        3:22.15 (42.56)     4:03.21 (41.06)     4:45.02 (41.81)     5:27.62 (42.60)
        6:10.86 (43.24)     6:53.74 (42.88)                                        
  6 Trevino Aguilera, Alejan  11 WAVE-ST              8:00.12    7:12.47  
                  35.42     1:17.60 (42.18)     2:01.42 (43.82)     2:47.48 (46.06)
        3:32.73 (45.25)     4:18.40 (45.67)     5:03.86 (45.46)     5:47.11 (43.25)
        6:33.47 (46.36)     7:12.47 (39.00)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST          36.56      34.29  
  2 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST                34.40      35.48  
  3 Carlson, Jones A          11 Alamo Area-ST          35.47      37.16  
  4 Robbins Jr, Aubrey A      11 Alamo Area-ST          37.44      37.96  
  5 Osborn, Nate A            11 Alamo Area-ST          50.18      39.17  
  6 Williams, Luke A          11 WAVE-ST                40.81      41.14  
  7 Puri, Krish               12 WAVE-ST                40.99      42.27  
  8 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST          50.18      43.00  
  9 Barrera, Matthew J        12 WAVE-ST                55.12      44.77  
 10 Bordelon, Trevor J        11 Alamo Area-ST          55.18      47.02  
 11 De Guzman, David          11 Alamo Area-ST          48.20      48.91  
 12 Cota, Carson M            11 WAVE-ST                57.79      51.46  
 13 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST          45.08      52.72  
 14 Esparza, Emiliano         12 Alamo Area-ST             NT    1:06.71  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortiz Carrion, Nicolas    12 Alamo Area-ST        1:10.82    1:11.82  
                  35.74     1:11.82 (36.08)                                        
  2 Stewart, Colin A          12 Alamo Area-ST        1:09.42    1:12.39  
                  35.09     1:12.39 (37.30)                                        
  3 Lowenborg, Casey O        11 Alamo Area-ST        1:12.62    1:12.66  
                  35.80     1:12.66 (36.86)                                        
  4 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              1:11.80    1:14.07  
                  37.03     1:14.07 (37.04)                                        
  5 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        1:20.98    1:16.47  
                  36.87     1:16.47 (39.60)                                        
  6 Mu, Philip M              12 WAVE-ST              1:19.34    1:19.68  
                  39.41     1:19.68 (40.27)                                        
  7 Raike, Ellis D            12 WAVE-ST              1:20.12    1:20.45  
                  39.07     1:20.45 (41.38)                                        
  8 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST        1:18.09    1:20.90  
                  40.36     1:20.90 (40.54)                                        
  9 Echavez Corrales, Jack    11 Alamo Area-ST        1:23.18    1:23.21  
                  41.54     1:23.21 (41.67)                                        
 10 Gonzalez Martinez, David  12 Alamo Area-ST        2:00.19    1:24.44  
                  40.00     1:24.44 (44.44)                                        
 11 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST        1:26.82    1:27.87  
                  41.94     1:27.87 (45.93)                                        
 12 Pollack, Jake M           11 Alamo Area-ST        1:28.19    1:28.01  
                  42.94     1:28.01 (45.07)                                        
 13 Gonzalez, Luke E          12 Alamo Area-ST        1:34.91    1:29.66  
                  42.24     1:29.66 (47.42)                                        
 14 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST        1:28.14    1:30.08  
                  44.32     1:30.08 (45.76)                                        
 15 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        1:35.96    1:31.36  
                  43.00     1:31.36 (48.36)                                        
 16 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST        1:28.20    1:32.60  
                  45.32     1:32.60 (47.28)                                        
 17 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST        1:37.95    1:34.43  
                  45.94     1:34.43 (48.49)                                        
 18 King, Xander S            12 Alamo Area-ST        1:45.19    1:40.07  
                  43.76     1:40.07 (56.31)                                        
 19 Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST        1:27.19    1:42.50  
                  47.34     1:42.50 (55.16)                                        
 20 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST        2:30.19    1:44.19  
 21 Blundell, Erwin V         12 Alamo Area-ST        1:58.19    1:45.45  
                  49.26     1:45.45 (56.19)                                        
 -- Jabbour, Kaisar J         12 Alamo Area-ST        1:49.52         DQ  
                  43.52          DQ (51.75)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Lionel D           12 Alamo Area-ST          38.63      37.96  
  2 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST          41.54      38.59  
  3 Carlson, Jones A          11 Alamo Area-ST          41.07      40.01  
  4 Garcia, Sabastian D       11 Alamo Area-ST          46.84      40.82  
  5 Echavez Corrales, Jack    11 Alamo Area-ST          43.39      43.11  
  6 Osborn, Nate A            11 Alamo Area-ST        1:00.18      43.67  
  7 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST        1:00.18      45.02  
  8 Williams, Luke A          11 WAVE-ST                49.61      47.25  
  9 Robbins Jr, Aubrey A      11 Alamo Area-ST          48.59      47.55  
 10 Engel, Ian S              11 WAVE-ST                51.32      48.26  
 11 Bordelon, Trevor J        11 Alamo Area-ST        1:10.18      48.53  
 12 De Guzman, David          11 Alamo Area-ST        1:00.44      51.43  
 13 Barrera, Matthew J        12 WAVE-ST              1:00.12      51.85  
 14 Hassmann, Henry A         12 WAVE-ST              1:28.44      53.11  
 15 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST          59.86      58.46  
 16 Cota, Carson M            11 WAVE-ST              1:05.12    1:06.45  
 -- Esparza, Emiliano         12 Alamo Area-ST             NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Lionel D           12 Alamo Area-ST        1:24.76    1:25.22  
                  40.30     1:25.22 (44.92)                                        
  2 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        1:22.84    1:26.41  
                  40.87     1:26.41 (45.54)                                        
  3 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        1:31.08    1:28.81  
                  41.06     1:28.81 (47.75)                                        
  4 Carlson, Jones A          11 Alamo Area-ST        1:34.52    1:33.72  
                  44.70     1:33.72 (49.02)                                        
  5 Bartolini, Carter R       12 Alamo Area-ST        2:00.19    1:47.21  
                  53.59     1:47.21 (53.62)                                        
  6 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST        1:46.79    1:48.56  
                  50.88     1:48.56 (57.68)                                        
  7 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST        1:45.83    1:48.82  
                  52.12     1:48.82 (56.70)                                        
  8 Engel, Ian S              11 WAVE-ST              1:54.03    1:49.62  
                  52.06     1:49.62 (57.56)                                        
  9 Blundell, Erwin V         12 Alamo Area-ST        2:05.19    1:58.97  
                  57.13   1:58.97 (1:01.84)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Sabastian D       11 Alamo Area-ST          35.31      32.31  
  2 Scott, Lionel D           12 Alamo Area-ST          31.48      32.49  
  3 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST          34.40      32.51  
  4 Lowenborg, Casey O        11 Alamo Area-ST          33.63      32.79  
  5 Osborn, Nate A            11 Alamo Area-ST          55.18      34.97  
  6 Robbins Jr, Aubrey A      11 Alamo Area-ST          39.41      35.97  
  7 Raike, Ellis D            12 WAVE-ST                39.36      37.08  
  8 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST          34.86      38.95  
  9 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST          55.18      41.65  
 10 Echavez Corrales, Jack    11 Alamo Area-ST          43.12      42.75  
 11 Williams, Luke A          11 WAVE-ST                40.62      43.02  
 12 Barrera, Matthew J        12 WAVE-ST                57.12      46.31  
 13 De Guzman, David          11 Alamo Area-ST          53.87      46.47  
 14 Bordelon, Trevor J        11 Alamo Area-ST        1:00.18      47.58  
 15 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST          40.61      48.03  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altermatt, Owen C         11 Alamo Area-ST        1:08.44    1:13.41  
                  33.46     1:13.41 (39.95)                                        
  2 Lowenborg, Casey O        11 Alamo Area-ST        1:13.75    1:15.57  
                  36.20     1:15.57 (39.37)                                        
  3 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        1:15.42    1:17.34  
                  35.95     1:17.34 (41.39)                                        
  4 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST        1:24.32    1:19.45  
                  38.04     1:19.45 (41.41)                                        
  5 King, Xander S            12 Alamo Area-ST        2:00.19    1:29.52  
                  40.77     1:29.52 (48.75)                                        
  6 Trevino Aguilera, Alejan  11 WAVE-ST              1:31.28    1:30.19  
                  15.39   1:30.19 (1:14.80)                                        
  7 Wilson, Reid L            11 Alamo Area-ST        1:20.19    1:40.24  
                  45.08     1:40.24 (55.16)                                        
 -- Jabbour, Kaisar J         12 Alamo Area-ST        2:10.69         DQ  
                  53.65        DQ (1:05.69)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortiz Carrion, Nicolas    12 Alamo Area-ST        1:16.69    1:13.40  
                  34.20     1:13.40 (39.20)                                        
  2 Garcia, Sabastian D       11 Alamo Area-ST        1:14.30    1:16.53  
                  34.11     1:16.53 (42.42)                                        
  3 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              1:13.20    1:16.62  
                  36.82     1:16.62 (39.80)                                        
  4 Mu, Philip M              12 WAVE-ST              1:21.16    1:20.05  
                  36.35     1:20.05 (43.70)                                        
  5 Raike, Ellis D            12 WAVE-ST              1:24.14    1:21.21  
                  38.29     1:21.21 (42.92)                                        
  6 Osborn, Nate A            11 Alamo Area-ST        1:40.18    1:22.34  
                  37.18     1:22.34 (45.16)                                        
  7 Echavez Corrales, Jack    11 Alamo Area-ST        1:25.66    1:25.28  
                  41.33     1:25.28 (43.95)                                        
  8 Moeller, Tyler J          11 Alamo Area-ST        1:45.18    1:27.79  
                  40.03     1:27.79 (47.76)                                        
  9 Williams, Luke A          11 WAVE-ST              1:30.46    1:27.83  
                  40.24     1:27.83 (47.59)                                        
 10 Gonzalez Martinez, David  12 Alamo Area-ST        2:00.19    1:28.07  
                1:28.25         1:28.07 ( )                                        
 11 Robbins Jr, Aubrey A      11 Alamo Area-ST        1:33.21    1:29.26  
                  41.01     1:29.26 (48.25)                                        
 12 Gonzalez, Luke E          12 Alamo Area-ST        2:00.19    1:29.45  
                  44.13     1:29.45 (45.32)                                        
 13 Smith, Christopher J      11 Alamo Area-ST        1:26.24    1:31.02  
                  44.00     1:31.02 (47.02)                                        
 14 Lewis, Hudson C           11 Alamo Area-ST        1:46.32    1:33.54  
                  44.04     1:33.54 (49.50)                                        
 15 De Guzman, David          11 Alamo Area-ST        1:45.41    1:37.05  
                  46.99     1:37.05 (50.06)                                        
 16 Bordelon, Trevor J        11 Alamo Area-ST        2:00.18    1:37.95  
                  45.97     1:37.95 (51.98)                                        
 17 Hernandez, Marco E        11 Alamo Area-ST        2:31.19    1:43.23  
                  52.52     1:43.23 (50.71)                                        
 18 Colegrove, Adlee G        11 Alamo Area-ST        1:53.77    1:43.59  
                  45.90     1:43.59 (57.69)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Luke L             13 Alamo Area-ST          24.46      25.25  
  2 Roybal, Kai K             13 Alamo Area-ST          24.95      25.82  
  3 Peter, Kyle R             14 UN-ST                  25.30      25.98  
  4 Perez, Nate R             14 Alamo Area-ST          25.42      26.06  
  5 Peterson, Luke B          13 Alamo Area-ST          26.05      26.07  
  6 Moore, Trevor J           14 WAVE-ST                27.78      26.50  
  7 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST          26.13      26.57  
  8 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST                26.82      27.31  
  9 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST          26.81      28.94  
 10 Kandikayala, Pranav       14 WAVE-ST                29.95      29.33  
 11 Pollack, Ethan C          14 Alamo Area-ST          28.40      29.35  
 12 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST          29.33      29.78  
 13 Dominguez, Alec Z         14 Alamo Area-ST          30.01      29.79  
 14 Francis, James T          13 WAVE-ST                29.54      30.03  
 15 Blair, Carson J           14 WAVE-ST                30.86      30.11  
 16 Salvador, Diego           13 Alamo Area-ST          42.99      31.40  
 17 Torres, Diego J           13 WAVE-ST                33.82      31.55  
 18 Klein, Klein M            14 WAVE-ST                28.58      31.62  
 19 Curbow, Kayden M          13 WAVE-ST                55.99      31.83  
 20 Fargo, Brett A            13 WAVE-ST                35.12      34.05  
 21 Jensen, Logan M           13 WAVE-ST                35.99      39.68  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salinas, Isaiah J         13 Alamo Area-ST          51.65      52.58  
                  25.57       52.58 (27.01)                                        
  2 Starnes, Garrett R        14 UN-ST                  53.56      52.80  
                  25.92       52.80 (26.88)                                        
  3 Solis, Nickolas G         14 Alamo Area-ST          52.43      53.63  
                  26.50       53.63 (27.13)                                        
  4 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST          53.89      55.89  
                  27.06       55.89 (28.83)                                        
  5 Peter, Kyle R             14 UN-ST                  55.85      56.54  
                  27.08       56.54 (29.46)                                        
  6 Perez, Nate R             14 Alamo Area-ST          55.33      57.56  
                  28.13       57.56 (29.43)                                        
  7 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST          56.41      57.99  
                  28.26       57.99 (29.73)                                        
  8 Moore, Trevor J           14 WAVE-ST              1:00.74      58.25  
                  28.12       58.25 (30.13)                                        
  9 Viramontes Perez, Santia  14 WAVE-ST              1:00.73      58.81  
                  28.24       58.81 (30.57)                                        
 10 Moore, Jack T             13 Alamo Area-ST        1:00.00      58.82  
                  28.30       58.82 (30.52)                                        
 11 Burner, Matthew G         13 Alamo Area-ST        1:01.77    1:01.01  
                  29.72     1:01.01 (31.29)                                        
 12 Pollack, Ethan C          14 Alamo Area-ST        1:01.97    1:01.64  
                  29.52     1:01.64 (32.12)                                        
 13 Klein, Klein M            14 WAVE-ST              1:09.99    1:03.63  
                  30.35     1:03.63 (33.28)                                        
 14 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        1:03.36    1:04.68  
                  30.62     1:04.68 (34.06)                                        
 15 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        1:04.31    1:05.06  
                  30.94     1:05.06 (34.12)                                        
 16 Jenke, Logan M            13 Alamo Area-ST             NT    1:06.95  
                  32.70     1:06.95 (34.25)                                        
 17 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              1:08.62    1:07.48  
                  31.66     1:07.48 (35.82)                                        
 18 Kandikayala, Pranav       14 WAVE-ST              1:11.05    1:09.46  
                  30.91     1:09.46 (38.55)                                        
 19 Zheng, Lucas Z            13 WAVE-ST              1:30.12    1:11.72  
                  17.30     1:11.72 (54.42)                                        
 20 Marquez, EJ J             14 Alamo Area-ST        1:23.01    1:12.95  
                  35.01     1:12.95 (37.94)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas G         14 Alamo Area-ST        1:53.08    1:52.88  
                  26.89       55.25 (28.36)     1:24.34 (29.09)     1:52.88 (28.54)
  2 Moore, Trevor J           14 WAVE-ST              2:10.93    2:03.02  
                  28.46     1:00.09 (31.63)     1:32.03 (31.94)     2:03.02 (30.99)
  3 Peterson, Luke B          13 Alamo Area-ST        2:01.49    2:03.11  
                  28.62       59.88 (31.26)     1:31.50 (31.62)     2:03.11 (31.61)
  4 Peter, Kyle R             14 UN-ST                2:05.09    2:05.61  
                  28.88     1:01.68 (32.80)     1:34.91 (33.23)     2:05.61 (30.70)
  5 Viramontes Perez, Santia  14 WAVE-ST              2:05.70    2:08.50  
                  29.02     1:01.82 (32.80)     1:35.72 (33.90)     2:08.50 (32.78)
  6 Perez, Nate R             14 Alamo Area-ST        2:04.60    2:08.71  
                  29.18     1:02.41 (33.23)     1:36.76 (34.35)     2:08.71 (31.95)
  7 Moore, Jack T             13 Alamo Area-ST        2:15.99    2:12.70  
                  30.59     1:03.69 (33.10)     1:38.20 (34.51)     2:12.70 (34.50)
  8 Burner, Matthew G         13 Alamo Area-ST        2:18.73    2:17.72  
                  30.70     1:06.41 (35.71)     1:42.24 (35.83)     2:17.72 (35.48)
  9 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        2:38.19    2:19.58  
                  31.98     1:08.05 (36.07)     1:43.64 (35.59)     2:19.58 (35.94)
 10 Pollack, Ethan C          14 Alamo Area-ST        2:14.84    2:20.08  
                  31.86     1:06.99 (35.13)     1:42.80 (35.81)     2:20.08 (37.28)
 11 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        2:26.32    2:30.36  
                  32.16     1:10.01 (37.85)     1:50.94 (40.93)     2:30.36 (39.42)
 12 Torres, Diego J           13 WAVE-ST              2:37.31    2:41.56  
                  36.97     1:18.49 (41.52)     2:00.91 (42.42)     2:41.56 (40.65)
 13 Marquez, EJ J             14 Alamo Area-ST        2:54.01    2:45.50  
                  34.07     1:14.81 (40.74)     2:00.33 (45.52)     2:45.50 (45.17)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas G         14 Alamo Area-ST        5:03.06    5:01.93  
                  26.75       55.00 (28.25)     1:24.24 (29.24)     1:54.90 (30.66)
        2:25.87 (30.97)     2:56.86 (30.99)     3:28.46 (31.60)     4:00.61 (32.15)
        4:32.31 (31.70)     5:01.93 (29.62)                                        
  2 Stewart, Ian P            14 Alamo Area-ST        5:04.73    5:07.21  
                  27.14       56.63 (29.49)     1:27.23 (30.60)     1:57.99 (30.76)
        2:29.12 (31.13)     3:00.46 (31.34)     3:32.06 (31.60)     4:04.04 (31.98)
        4:36.01 (31.97)     5:07.21 (31.20)                                        
  3 Salinas, Isaiah J         13 Alamo Area-ST        5:05.86    5:08.07  
                  27.07       56.63 (29.56)     1:27.30 (30.67)     1:58.35 (31.05)
        2:29.69 (31.34)     3:01.16 (31.47)     3:33.05 (31.89)     4:05.22 (32.17)
        4:37.32 (32.10)     5:08.07 (30.75)                                        
  5 Peterson, Luke B          13 Alamo Area-ST        5:23.28    5:22.50  
                  29.05     1:00.10 (31.05)     1:31.76 (31.66)     2:04.78 (33.02)
        2:38.05 (33.27)     3:11.28 (33.23)     3:44.46 (33.18)     4:17.61 (33.15)
        4:50.25 (32.64)     5:22.50 (32.25)                                        
  7 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        5:14.25    5:29.34  
                  28.37     1:00.15 (31.78)     1:32.85 (32.70)     2:05.88 (33.03)
        2:39.86 (33.98)     3:13.60 (33.74)     3:47.85 (34.25)     4:21.93 (34.08)
        4:55.98 (34.05)     5:29.34 (33.36)                                        
  9 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST        5:59.37    5:44.78  
                  30.07     1:03.43 (33.36)     1:38.07 (34.64)     2:13.68 (35.61)
        2:50.17 (36.49)     3:27.09 (36.92)     4:04.06 (36.97)     4:39.46 (35.40)
        5:13.86 (34.40)     5:44.78 (30.92)                                        
 16 Pollack, Ethan C          14 Alamo Area-ST        6:01.91    6:00.12  
                  32.43     1:07.61 (35.18)     1:43.85 (36.24)     2:20.00 (36.15)
        2:56.23 (36.23)     3:32.40 (36.17)     4:09.62 (37.22)     4:46.91 (37.29)
        5:24.09 (37.18)     6:00.12 (36.03)                                        
 17 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        7:12.19    6:15.87  
                  29.86     1:05.10 (35.24)     1:42.88 (37.78)     2:21.09 (38.21)
        3:00.82 (39.73)     3:41.06 (40.24)     4:21.89 (40.83)     5:02.44 (40.55)
        5:42.12 (39.68)     6:15.87 (33.75)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Garrett R        14 UN-ST                  55.31      54.77  
                  27.10       54.77 (27.67)                                        
  2 Stewart, Ian P            14 Alamo Area-ST          56.82      57.44  
                  28.11       57.44 (29.33)                                        
  3 Solis, Nickolas G         14 Alamo Area-ST        1:01.48      58.64  
                  29.09       58.64 (29.55)                                        
  4 Salinas, Isaiah J         13 Alamo Area-ST          58.91      59.95  
                  29.33       59.95 (30.62)                                        
  5 Trevino, Andros           14 Alamo Area-ST        1:06.87    1:03.38  
                  30.01     1:03.38 (33.37)                                        
  6 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        1:05.12    1:05.12  
                  31.85     1:05.12 (33.27)                                        
  7 Moore, Trevor J           14 WAVE-ST              1:12.18    1:05.46  
                  31.88     1:05.46 (33.58)                                        
  8 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        1:20.19    1:14.73  
                  35.51     1:14.73 (39.22)                                        
  9 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        1:15.51    1:16.27  
                  37.97     1:16.27 (38.30)                                        
 10 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        1:19.27    1:18.41  
                  39.23     1:18.41 (39.18)                                        
 11 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              1:18.15    1:18.97  
                  38.66     1:18.97 (40.31)                                        
 12 Fargo, Brett A            13 WAVE-ST              1:25.12    1:21.38  
                  39.89     1:21.38 (41.49)                                        
 13 Jenke, Logan M            13 Alamo Area-ST             NT    1:22.71  
                  41.03     1:22.71 (41.68)                                        
 14 Jensen, Logan M           13 WAVE-ST              1:28.99    1:52.54  
                  55.69     1:52.54 (56.85)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ian P            14 Alamo Area-ST        2:02.36    2:04.00  
                  29.67     1:01.30 (31.63)     1:32.77 (31.47)     2:04.00 (31.23)
  2 Scott, Luke L             13 Alamo Area-ST        2:14.48    2:15.02  
                  31.93     1:05.77 (33.84)     1:40.26 (34.49)     2:15.02 (34.76)
  3 Roybal, Kai K             13 Alamo Area-ST        2:27.44    2:26.69  
                  35.13     1:12.33 (37.20)     1:50.60 (38.27)     2:26.69 (36.09)
  4 Moore, Jack T             13 Alamo Area-ST        2:35.99    2:27.37  
                  35.29     1:13.34 (38.05)     1:51.05 (37.71)     2:27.37 (36.32)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Nickolas G         14 Alamo Area-ST        1:12.03    1:06.50  
                  31.56     1:06.50 (34.94)                                        
  2 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        1:03.16    1:06.74  
                  31.74     1:06.74 (35.00)                                        
  3 Salinas, Isaiah J         13 Alamo Area-ST        1:09.22    1:07.96  
                  31.94     1:07.96 (36.02)                                        
  4 Viramontes Perez, Santia  14 WAVE-ST              1:22.50    1:13.63  
                  35.13     1:13.63 (38.50)                                        
  5 Peterson, Luke B          13 Alamo Area-ST        1:30.66    1:19.53  
                  36.64     1:19.53 (42.89)                                        
  6 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              1:17.43    1:19.73  
                  38.60     1:19.73 (41.13)                                        
  7 Kandikayala, Pranav       14 WAVE-ST              1:22.14    1:23.58  
                  39.19     1:23.58 (44.39)                                        
  8 Francis, James T          13 WAVE-ST              1:25.72    1:24.48  
                  39.66     1:24.48 (44.82)                                        
  9 Klein, Klein M            14 WAVE-ST              1:14.99    1:27.67  
                  41.57     1:27.67 (46.10)                                        
 10 Marquez, EJ J             14 Alamo Area-ST        1:34.01    1:32.95  
                  43.15     1:32.95 (49.80)                                        
 11 Zheng, Lucas Z            13 WAVE-ST              1:40.12    1:33.89  
                  44.93     1:33.89 (48.96)                                        
 12 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              1:32.50    1:34.22  
                  44.81     1:34.22 (49.41)                                        
 13 Dominguez, Alec Z         14 Alamo Area-ST        1:45.01    1:36.24  
                  45.47     1:36.24 (50.77)                                        
 14 Jensen, Logan M           13 WAVE-ST              1:40.99    1:39.22  
                  48.17     1:39.22 (51.05)                                        
 15 Torres, Diego J           13 WAVE-ST              1:43.47    1:48.49  
                  51.88     1:48.49 (56.61)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ian P            14 Alamo Area-ST        2:30.95    2:32.96  
                  34.61     1:13.65 (39.04)     1:53.16 (39.51)     2:32.96 (39.80)
  2 Francis, James T          13 WAVE-ST              3:04.75    2:57.76  
                  39.22     1:24.42 (45.20)     2:11.77 (47.35)     2:57.76 (45.99)
  3 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        3:20.19    3:00.08  
                  40.61     1:25.55 (44.94)     2:12.89 (47.34)     3:00.08 (47.19)
  4 Fargo, Brett A            13 WAVE-ST              4:00.12    3:27.00  
                  46.24     1:38.15 (51.91)     2:32.02 (53.87)     3:27.00 (54.98)
  5 Jenke, Logan M            13 Alamo Area-ST             NT    3:28.20  
                  46.74     1:41.09 (54.35)     2:36.12 (55.03)     3:28.20 (52.08)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salinas, Isaiah J         13 Alamo Area-ST          55.35      56.63  
                  26.68       56.63 (29.95)                                        
  2 Starnes, Garrett R        14 UN-ST                  56.47      59.92  
                  27.61       59.92 (32.31)                                        
  3 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        1:00.72    1:03.32  
                  29.52     1:03.32 (33.80)                                        
  4 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              1:03.59    1:07.47  
                  31.53     1:07.47 (35.94)                                        
  5 Klein, Klein M            14 WAVE-ST              1:15.99    1:16.60  
                  32.75     1:16.60 (43.85)                                        
  6 Francis, James T          13 WAVE-ST              1:32.95    1:16.95  
                  35.30     1:16.95 (41.65)                                        
  7 Zheng, Lucas Z            13 WAVE-ST              1:35.12    1:18.87  
                  35.67     1:18.87 (43.20)                                        
  8 Green, Maddox T           13 Alamo Area-ST        1:25.19    1:22.05  
                  35.65     1:22.05 (46.40)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Luke B          13 Alamo Area-ST        2:20.69    2:21.09  
                  30.67     1:06.39 (35.72)     1:44.00 (37.61)     2:21.09 (37.09)
  2 Scott, Luke L             13 Alamo Area-ST        2:30.69    2:22.60  
                  29.12     1:05.70 (36.58)     1:42.94 (37.24)     2:22.60 (39.66)
  3 Roybal, Kai K             13 Alamo Area-ST        2:35.41    2:27.01  
                  31.39     1:08.93 (37.54)     1:47.18 (38.25)     2:27.01 (39.83)
  4 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              2:19.84    2:29.55  
                  33.35     1:10.78 (37.43)     1:50.69 (39.91)     2:29.55 (38.86)
  5 Torres, Diego J           13 WAVE-ST              3:10.12    3:02.26  
                  39.03     1:31.12 (52.09)   3:02.26 (1:31.14)                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              2:21.44    2:24.68  
                  30.98     1:08.32 (37.34)     1:52.20 (43.88)     2:24.68 (32.48)
  2 Perez, Nate R             14 Alamo Area-ST        2:22.20    2:24.73  
                  32.74     1:11.75 (39.01)     1:53.35 (41.60)     2:24.73 (31.38)
  3 Moore, Jack T             13 Alamo Area-ST        2:35.98    2:26.35  
                  30.94     1:07.60 (36.66)     1:53.23 (45.63)     2:26.35 (33.12)
  4 Burner, Matthew G         13 Alamo Area-ST        2:31.48    2:26.77  
                  31.04     1:10.13 (39.09)     1:53.44 (43.31)     2:26.77 (33.33)
  5 Smith, Blake W            13 Alamo Area-ST        2:42.30    2:37.13  
                  33.91   2:01.83 (1:27.92)     2:37.13 (35.30)         2:37.13 ( )
  6 Hokenson, Will A          14 Alamo Area-ST        2:41.52    2:37.36  
                  35.51   2:04.07 (1:28.56)     2:37.36 (33.29)         2:37.36 ( )
  7 Francis, James T          13 WAVE-ST              2:47.62    2:39.09  
                  35.32     1:19.42 (44.10)     2:05.20 (45.78)     2:39.09 (33.89)
  8 Klein, Klein M            14 WAVE-ST              2:42.99    2:50.64  
                  34.06     1:20.95 (46.89)     2:11.18 (50.23)     2:50.64 (39.46)
  9 Zheng, Lucas Z            13 WAVE-ST              4:00.12    2:51.57  
                  35.11     1:20.06 (44.95)     2:12.59 (52.53)     2:51.57 (38.98)
 10 Torres, Diego J           13 WAVE-ST              3:16.59    2:56.55  
                  37.08     1:18.91 (41.83)     2:18.57 (59.66)     2:56.55 (37.98)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Luke L             13 Alamo Area-ST        4:47.52    4:54.41  
                  30.35     1:07.76 (37.41)     1:45.02 (37.26)     2:21.36 (36.34)
        3:04.84 (43.48)     3:48.65 (43.81)     4:21.97 (33.32)     4:54.41 (32.44)
  2 Roybal, Kai K             13 Alamo Area-ST        5:02.95    5:10.48  
                  32.73     1:11.94 (39.21)     1:51.85 (39.91)     2:31.57 (39.72)
        3:15.40 (43.83)     4:00.91 (45.51)     4:36.81 (35.90)     5:10.48 (33.67)
 
Men 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mickelson, Chris L        16 UN-ST                  23.45      23.58  
  2 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST          23.33      24.11  
  3 Raike, Bailey B           16 WAVE-ST                24.44      24.35  
  4 Dullea, Ryan C            15 Alamo Area-ST          24.01      24.39  
  5 Peter, Kendal R           16 UN-ST                  24.15      25.30  
  6 Vidaurri, Jon J           16 Alamo Area-ST          28.82      29.10  
 
Men 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST          53.51      51.38  
                  25.07       51.38 (26.31)                                        
  2 Partipilo, Chris          16 Alamo Area-ST          59.59      52.53  
                  24.73       52.53 (27.80)                                        
  3 Peter, Kendal R           16 UN-ST                  53.89      54.07  
                  26.13       54.07 (27.94)                                        
  4 Bohannon, Max M           15 Alamo Area-ST        1:00.95      58.95  
                  28.50       58.95 (30.45)                                        
  5 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST        1:02.23      59.19  
                  28.45       59.19 (30.74)                                        
  6 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST        1:01.06      59.55  
                  28.69       59.55 (30.86)                                        
  7 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST        1:02.24    1:00.88  
                  29.42     1:00.88 (31.46)                                        
  8 Vidaurri, Jon J           16 Alamo Area-ST        1:08.48    1:04.98  
  9 Opoku-Mensah, Ashton A    15 Alamo Area-ST        1:13.60    1:09.65  
                  31.96     1:09.65 (37.69)                                        
 10 Opoku-Mensah, Spencer A   15 Alamo Area-ST        1:17.50    1:16.70  
                  36.22     1:16.70 (40.48)                                        
 
Men 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST        1:51.28    1:51.40  
                  26.13       54.17 (28.04)     1:22.86 (28.69)     1:51.40 (28.54)
 
Men 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Peter, Kendal R           16 UN-ST                5:18.72    5:27.35  
                  27.24       57.93 (30.69)     1:30.27 (32.34)     2:03.47 (33.20)
        2:37.05 (33.58)     3:10.26 (33.21)     3:44.05 (33.79)     4:18.51 (34.46)
        4:53.37 (34.86)     5:27.35 (33.98)                                        
 12 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST              6:05.00    5:49.48  
                  29.76     1:03.34 (33.58)     1:38.48 (35.14)     2:14.50 (36.02)
        2:50.36 (35.86)     3:26.66 (36.30)     4:03.56 (36.90)     4:40.03 (36.47)
        5:15.77 (35.74)     5:49.48 (33.71)                                        
 
Men 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST        1:03.00    1:01.09  
                  29.93     1:01.09 (31.16)                                        
  2 Raike, Bailey B           16 WAVE-ST              1:05.68    1:03.63  
                  31.12     1:03.63 (32.51)                                        
  3 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST        1:12.64    1:07.49  
                  32.63     1:07.49 (34.86)                                        
  4 Bohannon, Max M           15 Alamo Area-ST        1:17.03    1:10.93  
                  34.73     1:10.93 (36.20)                                        
  5 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST        1:14.06    1:15.04  
                  37.41     1:15.04 (37.63)                                        
  6 Opoku-Mensah, Spencer A   15 Alamo Area-ST        1:21.99    1:23.43  
                  39.01     1:23.43 (44.42)                                        
  7 Vidaurri, Jon J           16 Alamo Area-ST        1:30.18    1:25.80  
                1:25.80         1:25.80 ( )                                        
 
Men 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST        2:05.54    2:02.30  
                  28.88       59.84 (30.96)     1:31.32 (31.48)     2:02.30 (30.98)
 
Men 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dullea, Ryan C            15 Alamo Area-ST        1:06.89    1:06.43  
                  31.49     1:06.43 (34.94)                                        
  2 Raike, Bailey B           16 WAVE-ST              1:10.78    1:12.61  
                  34.57     1:12.61 (38.04)                                        
  3 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST              1:14.62    1:15.42  
                  35.39     1:15.42 (40.03)                                        
  4 Bohannon, Max M           15 Alamo Area-ST        1:21.43    1:16.17  
                  35.87     1:16.17 (40.30)                                        
  5 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST        1:17.82    1:16.64  
                  35.99     1:16.64 (40.65)                                        
  6 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST        1:29.69    1:19.74  
                  38.12     1:19.74 (41.62)                                        
  7 Vidaurri, Jon J           16 Alamo Area-ST        1:37.89    1:41.15  
                  46.96     1:41.15 (54.19)                                        
 
Men 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Opoku-Mensah, Ashton A    15 Alamo Area-ST        3:05.24    2:52.62  
                  37.23     1:20.53 (43.30)     2:06.79 (46.26)     2:52.62 (45.83)
 
Men 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST          55.13      54.42  
                  26.02       54.42 (28.40)                                        
  2 Mickelson, Chris L        16 UN-ST                  53.95      55.05  
                  25.63       55.05 (29.42)                                        
  3 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST        1:02.89    1:00.60  
                  27.93     1:00.60 (32.67)                                        
  4 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST        1:06.44    1:05.07  
                  30.35     1:05.07 (34.72)                                        
  5 Bohannon, Max M           15 Alamo Area-ST        1:08.32    1:06.95  
                  30.54     1:06.95 (36.41)                                        
  6 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST        1:09.32    1:11.47  
                  31.40     1:11.47 (40.07)                                        
  7 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST        1:14.67    1:14.60  
                  34.14     1:14.60 (40.46)                                        
  8 Opoku-Mensah, Spencer A   15 Alamo Area-ST        1:18.20    1:15.38  
                  34.73     1:15.38 (40.65)                                        
  9 Vidaurri, Jon J           16 Alamo Area-ST        1:30.55    1:29.86  
                  40.75     1:29.86 (49.11)                                        
 
Men 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST        2:00.09    1:58.43  
                  26.77       56.81 (30.04)     1:27.55 (30.74)     1:58.43 (30.88)
 
Men 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          16 Alamo Area-ST        2:02.51    2:02.68  
                  26.17       57.73 (31.56)     1:33.84 (36.11)     2:02.68 (28.84)
  2 Mickelson, Chris L        16 UN-ST                1:59.35    2:03.13  
                  26.44       57.77 (31.33)     1:34.14 (36.37)     2:03.13 (28.99)
  3 Dullea, Ryan C            15 Alamo Area-ST        2:13.47    2:09.80  
                  28.05     1:02.59 (34.54)     1:39.17 (36.58)     2:09.80 (30.63)
  4 Sloan, Tate A             16 Alamo Area-ST        2:26.21    2:13.10  
                  27.49     1:01.50 (34.01)     1:43.62 (42.12)     2:13.10 (29.48)
  5 Raike, Bailey B           16 WAVE-ST              2:20.70    2:15.64  
                  28.64     1:03.07 (34.43)     1:44.92 (41.85)     2:15.64 (30.72)
  6 Bohannon, Max M           15 Alamo Area-ST        2:28.34    2:25.45  
                  30.51     1:07.85 (37.34)     1:51.42 (43.57)     2:25.45 (34.03)
  7 Brewer, Taber T           15 Alamo Area-ST        2:39.11    2:26.86  
                  31.43     1:08.87 (37.44)     1:53.81 (44.94)     2:26.86 (33.05)
  8 Reising, Cole D           15 Alamo Area-ST        2:35.01    2:34.43  
                1:12.13   2:34.43 (1:22.30)         2:34.43 ( )                    
  9 Barnes, Cannan A          15 Alamo Area-ST        2:35.59    2:35.46  
                  34.39     1:14.97 (40.58)     1:59.07 (44.10)     2:35.46 (36.39)
 10 Opoku-Mensah, Ashton A    15 Alamo Area-ST        2:53.90    2:45.92  
                  36.89     1:21.41 (44.52)     2:04.27 (42.86)     2:45.92 (41.65)
 11 Opoku-Mensah, Spencer A   15 Alamo Area-ST        2:59.41    2:49.83  
                  32.81     1:14.49 (41.68)     2:07.89 (53.40)     2:49.83 (41.94)
 -- Partipilo, Chris          16 Alamo Area-ST        2:10.14         DQ  
                  27.97     1:02.79 (34.82)     1:42.57 (39.78)          DQ (30.33)
 
Men 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terrill, Will B           17 WAVE-ST                23.97      25.39  
 
Men 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Nic N             17 Alamo Area-ST          50.19      51.44  
                  24.84       51.44 (26.60)                                        
  2 Terrill, Will B           17 WAVE-ST                55.31      55.04  
                  26.25       55.04 (28.79)                                        
 
Men 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viramontes Perez, Octavi  17 WAVE-ST                57.27    1:00.28  
                  29.55     1:00.28 (30.73)                                        
  2 Coleman Jr., Jermaine L   18 Alamo Area-ST        1:24.54    1:19.92  
 
Men 17 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viramontes Perez, Octavi  17 WAVE-ST              2:09.12    2:12.02  
                  30.75     1:03.65 (32.90)     1:38.31 (34.66)     2:12.02 (33.71)
  2 Bernal, Nic N             17 Alamo Area-ST        2:05.73    2:12.84  
                  31.33     1:04.75 (33.42)     1:38.91 (34.16)     2:12.84 (33.93)
  3 Coleman Jr., Jermaine L   18 Alamo Area-ST        3:05.47    3:07.48  
                  39.96                             2:18.64 ( )     3:07.48 (48.84)
 
Men 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terrill, Will B           17 WAVE-ST              1:05.22    1:11.22  
                  32.12     1:11.22 (39.10)                                        
  2 Coleman Jr., Jermaine L   18 Alamo Area-ST        1:34.65    1:32.77  
                  43.28     1:32.77 (49.49)                                        
 
Men 17 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thurman, Paul M           17 Alamo Area-ST        2:31.33    2:18.71  
                  31.87     1:06.77 (34.90)     1:43.11 (36.34)     2:18.71 (35.60)
  2 Viramontes Perez, Octavi  17 WAVE-ST              2:34.08    2:34.39  
                  33.39     1:12.50 (39.11)     1:53.67 (41.17)     2:34.39 (40.72)
  3 Terrill, Will B           17 WAVE-ST              2:23.36    2:41.45  
                  34.42     1:14.13 (39.71)     1:56.68 (42.55)     2:41.45 (44.77)
 
Men 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Nic N             17 Alamo Area-ST          58.29      59.98  
                  27.75       59.98 (32.23)                                        
  2 Coleman Jr., Jermaine L   18 Alamo Area-ST        1:32.15    1:17.23  
                  35.54     1:17.23 (41.69)                                        
 -- Thurman, Paul M           17 Alamo Area-ST          56.01         DQ  
                  26.64          DQ (30.06)                                        
 
Men 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thurman, Paul M           17 Alamo Area-ST        2:08.97    2:05.36  
                  26.89     1:00.68 (33.79)     1:35.67 (34.99)     2:05.36 (29.69)
  2 Bernal, Nic N             17 Alamo Area-ST        2:11.22    2:10.50  
                  27.32     1:01.63 (34.31)     1:41.66 (40.03)     2:10.50 (28.84)
  3 Terrill, Will B           17 WAVE-ST              2:25.41    2:19.43  
                  28.24     1:04.51 (36.27)     1:43.87 (39.36)     2:19.43 (35.56)
 
Men 17 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viramontes Perez, Octavi  17 WAVE-ST              4:47.12    4:39.67  
                  28.85     1:02.67 (33.82)     1:37.83 (35.16)     2:12.86 (35.03)
        2:53.59 (40.73)     3:35.69 (42.10)     4:08.85 (33.16)     4:39.67 (30.82)
 
Mixed 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luna, Surrena R           12 Alamo Area-ST        2:19.59    2:28.42  
                  34.94     1:12.92 (37.98)     1:51.24 (38.32)     2:28.42 (37.18)
  2 Purtell, Grace E          12 Alamo Area-ST        2:35.69    2:29.37  
                  35.54     1:13.00 (37.46)     1:50.95 (37.95)     2:29.37 (38.42)
  3 Altermatt, Owen C         11 Alamo Area-ST        2:24.80    2:29.60  
                  35.00     1:13.64 (38.64)     1:52.27 (38.63)     2:29.60 (37.33)
  4 Villatoro, Lindsay K      11 Alamo Area-ST        2:45.69    2:32.70  
                  36.65     1:15.21 (38.56)     1:55.03 (39.82)     2:32.70 (37.67)
  5 Lowenborg, Casey O        11 Alamo Area-ST        2:35.99    2:33.57  
                  37.62     1:16.01 (38.39)     1:55.13 (39.12)     2:33.57 (38.44)
  6 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        2:40.99    2:37.16  
                  38.04     1:17.47 (39.43)     1:57.26 (39.79)     2:37.16 (39.90)
  7 Ortiz Carrion, Nicolas    12 Alamo Area-ST        2:31.21    2:37.53  
                  37.62     1:17.16 (39.54)     1:58.23 (41.07)     2:37.53 (39.30)
  8 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST        2:45.99    2:43.95  
                  39.65     1:23.09 (43.44)     2:04.59 (41.50)     2:43.95 (39.36)
  9 Nader, Cloe A             11 Alamo Area-ST        2:43.41    2:45.63  
                  39.88     1:21.02 (41.14)     2:05.10 (44.08)     2:45.63 (40.53)
 10 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        2:50.99    2:47.88  
                  39.65     1:22.65 (43.00)     2:05.21 (42.56)     2:47.88 (42.67)
 11 Clark, Kaitlyn J          11 Alamo Area-ST        2:54.01    2:58.85  
                  41.78     1:27.28 (45.50)     2:11.60 (44.32)     2:58.85 (47.25)
 12 Trevino Aguilera, Alejan  11 WAVE-ST              2:30.12    3:00.12  
                  39.74     1:26.03 (46.29)     2:13.94 (47.91)     3:00.12 (46.18)
 13 Pollack, Jake M           11 Alamo Area-ST        3:18.19    3:03.19  
                  44.45     1:30.85 (46.40)     2:18.14 (47.29)     3:03.19 (45.05)
 14 Broughton, Becca C        11 WAVE-ST              2:59.12    3:04.05  
                  42.40     1:28.45 (46.05)     2:16.60 (48.15)     3:04.05 (47.45)
 15 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        3:00.19    3:22.92  
                  49.21     1:42.02 (52.81)     2:33.74 (51.72)     3:22.92 (49.18)
 16 Jinna, Sathvik R          12 Alamo Area-ST        3:20.19    3:28.21  
                  45.02     1:36.22 (51.20)     2:33.83 (57.61)     3:28.21 (54.38)
 
Mixed 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauldin, Carly R          11 Alamo Area-ST        3:00.69    2:50.96  
                  39.65     1:23.70 (44.05)     2:07.84 (44.14)     2:50.96 (43.12)
  2 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        2:56.67    2:54.73  
                  39.87     1:23.16 (43.29)     2:08.81 (45.65)     2:54.73 (45.92)
  3 Altermatt, Owen C         11 Alamo Area-ST        3:00.69    2:55.43  
                  40.78     1:25.60 (44.82)     2:11.24 (45.64)     2:55.43 (44.19)
  4 Scott, Lionel D           12 Alamo Area-ST        3:21.09    3:01.65  
                  40.68     1:26.81 (46.13)     2:14.91 (48.10)     3:01.65 (46.74)
  5 Stewart, Colin A          12 Alamo Area-ST        3:05.66    3:07.26  
                  42.57     1:29.85 (47.28)     2:19.08 (49.23)     3:07.26 (48.18)
  6 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST        3:09.77    3:07.79  
                  43.24     1:30.85 (47.61)     2:20.72 (49.87)     3:07.79 (47.07)
  7 Trevino Aguilera, Alejan  11 WAVE-ST              3:00.12    3:15.80  
                  43.88     1:33.70 (49.82)     2:24.96 (51.26)     3:15.80 (50.84)
  8 Alford, Cadence E         11 UN-ST                     NT    3:41.32  
                  51.48     1:48.22 (56.74)     2:46.09 (57.87)     3:41.32 (55.23)
 -- Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        3:30.19         DQ  
                  52.94     1:51.89 (58.95)   2:52.05 (1:00.16)          DQ (54.29)
 
Mixed 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purtell, Grace E          12 Alamo Area-ST        2:35.69    2:27.66  
                  32.26     1:09.48 (37.22)     1:48.22 (38.74)     2:27.66 (39.44)
  2 Altermatt, Owen C         11 Alamo Area-ST        2:39.34    2:42.42  
                  32.92     1:13.92 (41.00)     1:57.71 (43.79)     2:42.42 (44.71)
 
Mixed 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         12 Alamo Area-ST        2:14.27    2:19.02  
                  29.10     1:04.44 (35.34)     1:46.28 (41.84)     2:19.02 (32.74)
  2 Altermatt, Owen C         11 Alamo Area-ST        2:27.66    2:30.33  
                  33.19     1:12.55 (39.36)     1:56.32 (43.77)     2:30.33 (34.01)
  3 Lowenborg, Casey O        11 Alamo Area-ST        2:35.36    2:37.63  
                  34.09     1:13.81 (39.72)     2:02.38 (48.57)     2:37.63 (35.25)
  4 Ortiz Carrion, Nicolas    12 Alamo Area-ST        2:37.31    2:38.08  
                  35.24     1:14.84 (39.60)     2:02.84 (48.00)     2:38.08 (35.24)
  5 Purtell, Zoe A            12 Alamo Area-ST        2:36.55    2:41.27  
                  38.80     1:22.70 (43.90)     2:07.98 (45.28)     2:41.27 (33.29)
  6 Christiansen, Tessa L     11 WAVE-ST              2:31.39    2:41.74  
                  34.19     1:14.82 (40.63)     2:05.42 (50.60)     2:41.74 (36.32)
  7 Nader, Cloe A             11 Alamo Area-ST        2:37.31    2:41.89  
                  35.47     1:17.28 (41.81)     2:06.54 (49.26)     2:41.89 (35.35)
  8 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        2:41.36    2:42.44  
                  35.36     1:16.90 (41.54)     2:07.12 (50.22)     2:42.44 (35.32)
  9 Daigneault, Juliette *    11 Alamo Area-ST        2:50.99    2:42.59  
                  36.92     1:18.98 (42.06)     2:05.03 (46.05)     2:42.59 (37.56)
 10 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              2:41.72    2:44.60  
                  35.79     1:16.39 (40.60)     2:08.70 (52.31)     2:44.60 (35.90)
 10 Smith, Benjamin C         12 Alamo Area-ST        2:46.57    2:44.60  
                  36.74     1:21.52 (44.78)     2:08.30 (46.78)     2:44.60 (36.30)
 12 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST        2:48.89    2:45.49  
                  34.80     1:16.57 (41.77)     2:08.88 (52.31)     2:45.49 (36.61)
 13 Romano, Nicole N          12 Alamo Area-ST        2:49.19    2:45.86  
                  35.97     1:17.93 (41.96)     2:07.98 (50.05)     2:45.86 (37.88)
 14 Gruber, Ryan Y            12 Alamo Area-ST        2:49.76    2:46.11  
                  35.87     1:18.49 (42.62)     2:11.84 (53.35)     2:46.11 (34.27)
 15 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST        2:41.66    2:46.64  
                  35.99     1:18.51 (42.52)     2:09.58 (51.07)     2:46.64 (37.06)
 16 Field, Sydney E           11 Alamo Area-ST        2:55.27    2:51.34  
                  37.07     1:22.31 (45.24)     2:11.61 (49.30)     2:51.34 (39.73)
 17 Donofrio, Madison D       12 Alamo Area-ST        2:36.38    2:52.07  
                  35.19     1:19.66 (44.47)     2:13.35 (53.69)     2:52.07 (38.72)
 18 Mu, Philip M              12 WAVE-ST              2:48.03    2:54.16  
                  39.32     1:21.92 (42.60)     2:14.18 (52.26)     2:54.16 (39.98)
 19 Tse, Tina W               11 Alamo Area-ST        3:07.34    2:54.35  
                  38.11     1:27.02 (48.91)     2:16.05 (49.03)     2:54.35 (38.30)
 20 Trevino Aguilera, Alejan  11 WAVE-ST              3:03.48    2:55.56  
                  39.37     1:24.47 (45.10)     2:18.43 (53.96)     2:55.56 (37.13)
 21 Pollack, Jake M           11 Alamo Area-ST        3:01.26    2:58.35  
                  36.75     1:26.19 (49.44)     2:20.23 (54.04)     2:58.35 (38.12)
 22 Mood, Manny A             11 Alamo Area-ST        3:05.94    3:00.89  
                  43.38     1:32.43 (49.05)     2:19.95 (47.52)     3:00.89 (40.94)
 23 Huerta, Averly J          12 Alamo Area-ST        2:52.69    3:01.14  
                  38.05     1:21.33 (43.28)     2:19.32 (57.99)     3:01.14 (41.82)
 24 Barnes, Colton G          12 Alamo Area-ST        2:59.28    3:06.16  
                  40.89     1:29.49 (48.60)     2:25.86 (56.37)     3:06.16 (40.30)
 25 Pruetz, Faith E           12 Alamo Area-ST        3:15.19    3:14.07  
                  40.48     1:28.89 (48.41)   2:29.47 (1:00.58)     3:14.07 (44.60)
 26 Gaona II, Darryl G        11 Alamo Area-ST        3:24.82    3:14.63  
                  46.55     1:35.25 (48.70)   3:14.63 (1:39.38)                    
 27 Wilson, Reid L            11 Alamo Area-ST        3:20.19    3:15.21  
                  43.91     1:34.88 (50.97)     2:33.85 (58.97)     3:15.21 (41.36)
 -- Torres, Andie L           11 WAVE-ST              3:55.12         DQ  
                  47.40     1:40.85 (53.45)        DQ (1:58.93)