2018 UIL District 28-6A Swimming and Diving Championships / 28-6A
Block Aquatics Center - 1/20/2018 and 1/27/2018        
Final Results and Scores                                   
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:56.67    1:54.24  
     1) Fite, Chloe E 12                2) Decker, Georgia 09             
     3) Rayburg, Madelyn L 12           4) Carter, Kathryn 10             
                  28.78     1:01.01 (32.23)     1:28.50 (27.49)     1:54.24 (25.74)
  2 San Antonio Warren  'A'                           2:03.83    2:01.65  
     1) Vasquez, Chelsea A 12           2) Flores, Jessyka R 11           
     3) Mow, Lorin R 09                 4) Cardenas, Christina 10         
                  32.21     1:05.41 (33.20)     1:34.48 (29.07)     2:01.65 (27.17)
  3 San Antonio Brennan  'A'                          2:06.22    2:01.67  
     1) Gonzalez, Sarah E 12            2) Vasko, Katherine G 12          
     3) Tolentino, Brianna 10           4) Hose, Sierra 10                
                  31.41     1:02.56 (31.15)     1:34.50 (31.94)     2:01.67 (27.17)
  4 San Antonio Taft  'A'                             2:14.47    2:12.12  
     1) Greer, Sophie C 12              2) Perez, Elise E 12              
     3) Clements, Madison 10            4) Macias, Yamile A 11            
                  35.84     1:10.36 (34.52)     1:42.07 (31.71)     2:12.12 (30.05)
  5 San Antonio Stevens  'A'                          2:16.39    2:16.80  
     1) Ratta, Grace 10                 2) Agee, Daniella 12              
     3) Landin, Lauren E 12             4) Avila, Bethanie F 12           
                  35.80     1:14.93 (39.13)     1:47.89 (32.96)     2:16.80 (28.91)
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:55.39    1:56.67  
     1) Fite, Chloe E 12                2) Decker, Georgia 09             
     3) Rayburg, Madelyn L 12           4) Carter, Kathryn 10             
                  28.70     1:01.50 (32.80)     1:38.93 (37.43)     1:56.67 (17.74)
  2 San Antonio Warren  'A'                           1:55.10    2:03.83  
     1) Vasquez, Chelsea A 12           2) Flores, Jessyka R 11           
     3) Mow, Lorin R 09                 4) Cardenas, Christina 10         
                  32.76     1:06.35 (33.59)     1:36.36 (30.01)     2:03.83 (27.47)
  3 San Antonio Brennan  'A'                          2:05.17    2:06.22  
     1) Gonzalez, Sarah E 12            2) Vasko, Katherine G 12          
     3) Tolentino, Brianna 10           4) Hose, Sierra 10                
                  32.69     1:05.92 (33.23)     1:38.83 (32.91)     2:06.22 (27.39)
  4 San Antonio Taft  'A'                             2:08.59    2:14.47  
     1) Greer, Sophie C 12              2) Perez, Elise E 12              
     3) Clements, Madison 10            4) Macias, Yamile A 11            
                  37.74     1:12.17 (34.43)     1:45.82 (33.65)     2:14.47 (28.65)
  5 San Antonio Stevens  'A'                          2:10.00    2:16.39  
     1) Ratta, Grace 10                 2) Agee, Daniella 12              
     3) Landin, Lauren E 12             4) Avila, Bethanie F 12           
                  35.60     1:14.20 (38.60)     1:47.51 (33.31)     2:16.39 (28.88)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:44.51    1:43.27  
     1) Huertas, Joshua M 12            2) Tao, David L 11                
     3) Walters, Christian 10           4) Herrera, David M 12            
                  28.16       55.90 (27.74)     1:20.82 (24.92)     1:43.27 (22.45)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:48.87    1:45.29  
     1) Perales, Mark 09                2) Barcelon, Jax D 11             
     3) Cruz, Anthony R 12              4) Gallagher, Joshua A 11         
                  29.59       58.00 (28.41)     1:20.92 (22.92)     1:45.29 (24.37)
  3 San Antonio Warren  'A'                           1:50.61    1:48.65  
     1) Anderson, Christopher D 12      2) Lopez Jr., Robert E 12         
     3) Alcala, Seby R 10               4) Bartlett, Cooper R 12          
                  30.69       58.71 (28.02)     1:24.37 (25.66)     1:48.65 (24.28)
  4 San Antonio Brennan  'A'                          1:51.03    1:50.60  
     1) Dickson, Trevor A 10            2) Wallis, Jacob T 12             
     3) Bradley, McCain P 11            4) Goodman, Connor L 12           
                  28.32     1:01.61 (33.29)     1:28.07 (26.46)     1:50.60 (22.53)
  5 San Antonio Stevens  'A'                          2:02.42    1:54.24  
     1) Gamboa, Cameron 12              2) Tejeda, Seth A 12              
     3) Hernandez, Rio N 11             4) Kaulukukui, Alex 12            
                  32.31     1:02.06 (29.75)     1:28.89 (26.83)     1:54.24 (25.35)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:40.05    1:44.51  
     1) Huertas, Joshua M 12            2) Tao, David L 11                
     3) Walters, Christian 10           4) Herrera, David M 12            
                  28.64       56.37 (27.73)     1:21.40 (25.03)     1:44.51 (23.11)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:51.84    1:48.87  
     1) Perales, Mark 09                2) Barcelon, Jax D 11             
     3) Cruz, Anthony R 12              4) Gallagher, Joshua A 11         
                  29.72       59.65 (29.93)     1:23.77 (24.12)     1:48.87 (25.10)
  3 San Antonio Warren  'A'                           1:42.96    1:50.61  
     1) Anderson, Christopher D 12      2) Lopez Jr., Robert E 12         
     3) Alcala, Seby R 10               4) Bartlett, Cooper R 12          
                  30.24       59.73 (29.49)     1:25.73 (26.00)     1:50.61 (24.88)
  4 San Antonio Brennan  'A'                          1:52.96    1:51.03  
     1) Dickson, Trevor A 10            2) Wallis, Jacob T 12             
     3) Bradley, McCain P 11            4) Goodman, Connor L 12           
                  28.26     1:01.37 (33.11)     1:28.08 (26.71)     1:51.03 (22.95)
  5 San Antonio Stevens  'A'                          1:57.96    2:02.42  
     1) Gamboa, Cameron 12              2) Tejeda, Seth A 12              
     3) Hernandez, Rio N 11             4) Kaulukukui, Alex 12            
                  34.54     1:06.49 (31.95)     1:34.01 (27.52)     2:02.42 (28.41)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carter, Kathryn           10 O'Connor             2:07.23    2:04.24  
                  27.83       58.89 (31.06)     1:31.31 (32.42)     2:04.24 (32.93)
  2 Halstead, Anna C          12 O'Connor             2:10.34    2:05.23  
                  28.52     1:00.40 (31.88)     1:33.09 (32.69)     2:05.23 (32.14)
  3 Valenzuela, Kayla         12 Stevens              2:08.51    2:05.84  
                  29.10     1:00.66 (31.56)     1:33.47 (32.81)     2:05.84 (32.37)
  4 Hose, Sierra              10 Brennan              2:20.18    2:16.95  
                  30.95     1:05.82 (34.87)     1:42.08 (36.26)     2:16.95 (34.87)
  5 Butler-Lewis, Lainy T     09 O'Connor             2:24.97    2:19.07  
                  30.50     1:06.13 (35.63)     1:42.84 (36.71)     2:19.07 (36.23)
  6 Harris, Lauren E          09 Brennan              2:25.76    2:20.23  
                  31.66     1:06.89 (35.23)     1:43.48 (36.59)     2:20.23 (36.75)
  7 Royster, Kennedy          12 Warren               2:23.86    2:22.31  
                  30.87     1:05.92 (35.05)     1:43.67 (37.75)     2:22.31 (38.64)
  8 McShane, Erin S           11 Brennan              2:26.77    2:27.11  
                  32.39     1:08.72 (36.33)     1:47.68 (38.96)     2:27.11 (39.43)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carter, Kathryn           10 O'Connor             1:59.10    2:07.23  
                  28.42       59.91 (31.49)     1:33.15 (33.24)     2:07.23 (34.08)
  2 Valenzuela, Kayla         12 Stevens              2:07.13    2:08.51  
                  29.45     1:01.90 (32.45)     1:35.31 (33.41)     2:08.51 (33.20)
  3 Halstead, Anna C          12 O'Connor             1:58.67    2:10.34  
                  29.22     1:01.89 (32.67)     1:35.83 (33.94)     2:10.34 (34.51)
  4 Hose, Sierra              10 Brennan              2:15.24    2:20.18  
                  31.64     1:06.85 (35.21)     1:43.92 (37.07)     2:20.18 (36.26)
  5 Royster, Kennedy          12 Warren               2:27.33    2:23.86  
                  31.98     1:08.03 (36.05)     1:45.96 (37.93)     2:23.86 (37.90)
  6 Butler-Lewis, Lainy T     09 O'Connor             2:21.21    2:24.97  
                  32.21     1:09.54 (37.33)     1:48.31 (38.77)     2:24.97 (36.66)
  7 Harris, Lauren E          09 Brennan              2:20.92    2:25.76  
                  33.23     1:10.45 (37.22)     1:48.57 (38.12)     2:25.76 (37.19)
  8 McShane, Erin S           11 Brennan              2:23.80    2:26.77  
                  32.00     1:07.58 (35.58)     1:46.68 (39.10)     2:26.77 (40.09)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hoaglin, Emma             09 O'Connor             2:25.33    2:28.80  
                  31.76     1:08.94 (37.18)     1:49.04 (40.10)     2:28.80 (39.76)
 10 Camargo, Lauren K         09 Warren               2:32.69    2:29.65  
                  33.05     1:10.44 (37.39)     1:49.86 (39.42)     2:29.65 (39.79)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Conrad, Haley N           12 Taft                 2:30.35    2:30.17  
                  33.31     1:10.99 (37.68)     1:50.85 (39.86)     2:30.17 (39.32)
 12 Davis, Danielle D         12 Warren               2:43.47    2:41.29  
                  36.36     1:16.78 (40.42)     1:59.08 (42.30)     2:41.29 (42.21)
 13 Ratta, Grace              10 Stevens              2:41.24    2:43.20  
                  37.41     1:18.72 (41.31)     2:02.63 (43.91)     2:43.20 (40.57)
 14 Flores, Morgan            10 Stevens              2:45.01    2:52.39  
                                1:21.19 ( )   2:52.39 (1:31.20)                    
 15 Masters, Teryn V          12 Warren               2:54.91    2:57.58  
                  40.27     1:24.75 (44.48)     2:11.18 (46.43)     2:57.58 (46.40)
 -- Frerich, Abigail J        09 Brennan              3:12.09         DQ  
                  38.54       57.07 (18.53)     1:39.43 (42.36)          DQ (19.98)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Alcala, Seby R            10 Warren               1:56.09    1:53.12  
                  25.12       53.38 (28.26)     1:23.00 (29.62)     1:53.12 (30.12)
  2 Halstead, Wes C           10 O'Connor             1:59.69    1:54.31  
                  25.36       53.71 (28.35)     1:23.95 (30.24)     1:54.31 (30.36)
  3 Gallagher, Joshua A       11 Taft                 1:58.51    1:55.86  
                  25.83       54.46 (28.63)     1:25.24 (30.78)     1:55.86 (30.62)
  4 Fehlinger, Connery M      11 Taft                 2:00.78    2:00.46  
                  27.53       57.70 (30.17)     1:29.62 (31.92)     2:00.46 (30.84)
  5 Kesselring, Paxton D      11 O'Connor             2:06.41    2:01.21  
                  28.12       58.52 (30.40)     1:30.83 (32.31)     2:01.21 (30.38)
  6 Medina, Justin X          10 O'Connor             2:03.63    2:01.31  
                  27.13       57.54 (30.41)     1:29.27 (31.73)     2:01.31 (32.04)
  7 Tron, Kensei              11 O'Connor             2:03.73    2:02.10  
                  26.92       57.44 (30.52)     1:30.05 (32.61)     2:02.10 (32.05)
  8 Wallpe, Jonah             09 Stevens              2:14.28    2:13.95  
                  27.91     1:01.54 (33.63)     1:38.73 (37.19)     2:13.95 (35.22)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alcala, Seby R            10 Warren               1:53.63    1:56.09  
                  26.13       56.28 (30.15)     1:27.07 (30.79)     1:56.09 (29.02)
  2 Gallagher, Joshua A       11 Taft                 1:56.11    1:58.51  
                  26.89       56.17 (29.28)     1:27.29 (31.12)     1:58.51 (31.22)
  3 Halstead, Wes C           10 O'Connor             1:56.84    1:59.69  
                  27.61       57.42 (29.81)     1:28.55 (31.13)     1:59.69 (31.14)
  4 Fehlinger, Connery M      11 Taft                 2:08.32    2:00.78  
                  28.01       58.55 (30.54)     1:29.88 (31.33)     2:00.78 (30.90)
  5 Medina, Justin X          10 O'Connor             2:03.48    2:03.63  
                  27.88       59.07 (31.19)     1:32.08 (33.01)     2:03.63 (31.55)
  6 Tron, Kensei              11 O'Connor             1:59.77    2:03.73  
                  27.31       58.42 (31.11)     1:31.39 (32.97)     2:03.73 (32.34)
  7 Kesselring, Paxton D      11 O'Connor             2:01.45    2:06.41  
                  27.37       58.14 (30.77)     1:31.52 (33.38)     2:06.41 (34.89)
  8 Wallpe, Jonah             09 Stevens              2:25.62    2:14.28  
                  28.81     1:02.95 (34.14)     1:40.53 (37.58)     2:14.28 (33.75)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Castaneda, Tito           11 Warren               2:13.41    2:21.77  
                  30.62     1:06.03 (35.41)     1:43.86 (37.83)     2:21.77 (37.91)
 10 Guajardo, Lucio           10 Brennan              2:27.92    2:30.57  
                  32.54     1:09.44 (36.90)     1:49.88 (40.44)     2:30.57 (40.69)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gomaa, Youssef S          09 Brennan              2:43.22    2:33.90  
                  32.80     1:12.90 (40.10)     1:55.51 (42.61)     2:33.90 (38.39)
 12 Holman, Nolan J           09 Brennan              2:50.18    2:36.51  
                  34.10     1:13.24 (39.14)     1:55.20 (41.96)     2:36.51 (41.31)
 13 Osborne, Scott H          09 Brennan              2:45.51    2:45.44  
                  32.49     1:13.81 (41.32)     2:00.93 (47.12)     2:45.44 (44.51)
 14 Guajardo, Alejandro A     09 Warren               2:31.00    2:48.50  
                  34.95     1:16.48 (41.53)   2:48.50 (1:32.02)                    
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Garza, Erin D             12 Taft                 2:27.46    2:23.76  
                  30.42     1:07.17 (36.75)     1:48.89 (41.72)     2:23.76 (34.87)
  2 Budzinski, Abby           10 O'Connor             2:33.01    2:27.97  
                  30.43     1:07.07 (36.64)     1:52.31 (45.24)     2:27.97 (35.66)
  3 Glover, Aaliyah           11 Stevens              2:32.17    2:30.76  
                  31.46     1:08.97 (37.51)     1:57.56 (48.59)     2:30.76 (33.20)
  4 Nguyen, Theresa           09 O'Connor             2:36.10    2:31.15  
                  34.02     1:11.29 (37.27)     1:56.44 (45.15)     2:31.15 (34.71)
  5 Cuellar, Kaila R          12 O'Connor             2:40.68    2:41.75  
                  32.36     1:13.50 (41.14)     2:02.09 (48.59)     2:41.75 (39.66)
  6 Lozano, Hannah M          10 O'Connor             2:40.15    2:41.97  
                  33.93     1:12.49 (38.56)     2:04.17 (51.68)     2:41.97 (37.80)
  7 Landin, Lauren E          12 Stevens              2:51.64    2:52.89  
                  35.30     1:19.12 (43.82)     2:14.15 (55.03)     2:52.89 (38.74)
  8 Nichols, Mikaela F        11 Warren               2:51.44    2:53.20  
                  35.77     1:19.40 (43.63)     2:11.44 (52.04)     2:53.20 (41.76)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garza, Erin D             12 Taft                 2:19.24    2:27.46  
                  31.21     1:09.08 (37.87)     1:52.32 (43.24)     2:27.46 (35.14)
  2 Glover, Aaliyah           11 Stevens              2:34.10    2:32.17  
                  30.96     1:09.86 (38.90)     1:58.80 (48.94)     2:32.17 (33.37)
  3 Budzinski, Abby           10 O'Connor             2:32.58    2:33.01  
                  31.92     1:09.98 (38.06)     1:55.68 (45.70)     2:33.01 (37.33)
  4 Nguyen, Theresa           09 O'Connor             2:33.83    2:36.10  
                  34.78     1:12.68 (37.90)     1:59.41 (46.73)     2:36.10 (36.69)
  5 Lozano, Hannah M          10 O'Connor             2:37.00    2:40.15  
                  34.59     1:13.01 (38.42)     2:04.18 (51.17)     2:40.15 (35.97)
  6 Cuellar, Kaila R          12 O'Connor             2:25.51    2:40.68  
                  31.86     1:12.69 (40.83)     2:01.48 (48.79)     2:40.68 (39.20)
  7 Nichols, Mikaela F        11 Warren               2:51.21    2:51.44  
                  35.06     1:17.93 (42.87)     2:09.98 (52.05)     2:51.44 (41.46)
  8 Landin, Lauren E          12 Stevens              2:54.68    2:51.64  
                  35.17     1:18.04 (42.87)     2:12.73 (54.69)     2:51.64 (38.91)
-------------------------------------------------------------------------
  9 McShane, Megan G          12 Brennan              2:54.73    2:52.92  
                  35.87     1:19.87 (44.00)     2:10.27 (50.40)     2:52.92 (42.65)
 10 Gonzales, Sarah E         09 Warren               3:01.07    3:04.35  
                  42.21     1:28.75 (46.54)     2:19.86 (51.11)     3:04.35 (44.49)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Madrid, Alyssa G          12 Warren               3:03.22    3:08.23  
                  38.32     1:24.50 (46.18)   2:24.57 (1:00.07)     3:08.23 (43.66)
 12 Guerrero, Harley S        09 Brennan              3:33.08    3:25.20  
                  45.30     1:41.29 (55.99)     2:38.42 (57.13)     3:25.20 (46.78)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walters, Christian        10 O'Connor             2:10.42    2:03.54  
                  25.45       58.10 (32.65)     1:34.85 (36.75)     2:03.54 (28.69)
  2 Barcelon, Jax D           11 Taft                 2:15.14    2:07.31  
                  26.58     1:00.38 (33.80)     1:35.79 (35.41)     2:07.31 (31.52)
  3 Blough, Christian C       10 O'Connor             2:15.58    2:11.97  
                  27.52     1:01.76 (34.24)     1:41.74 (39.98)     2:11.97 (30.23)
  4 Hernandez, Rio N          11 Stevens              2:18.58    2:19.28  
                  27.53     1:04.23 (36.70)     1:45.61 (41.38)     2:19.28 (33.67)
  5 Bradley, McCain P         11 Brennan              2:24.77    2:22.60  
                  28.97     1:04.81 (35.84)     1:50.24 (45.43)     2:22.60 (32.36)
  6 Wallis, Jacob T           12 Brennan              2:31.64    2:25.02  
                  29.14     1:06.61 (37.47)     1:51.48 (44.87)     2:25.02 (33.54)
  7 Cantwell, Aidan Z         09 Taft                 2:28.20    2:25.51  
                  29.70     1:05.60 (35.90)     1:49.17 (43.57)     2:25.51 (36.34)
  8 Roodettes, Nicolas        10 O'Connor             2:48.48    2:48.04  
                  35.53     1:16.71 (41.18)     2:09.10 (52.39)     2:48.04 (38.94)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walters, Christian        10 O'Connor             2:08.43    2:10.42  
                  26.40     1:01.12 (34.72)     1:40.04 (38.92)     2:10.42 (30.38)
  2 Barcelon, Jax D           11 Taft                 2:17.09    2:15.14  
                  27.70     1:04.45 (36.75)     1:42.22 (37.77)     2:15.14 (32.92)
  3 Blough, Christian C       10 O'Connor             2:13.97    2:15.58  
                  28.43     1:03.92 (35.49)     1:44.23 (40.31)     2:15.58 (31.35)
  4 Hernandez, Rio N          11 Stevens              2:19.63    2:18.58  
                  27.42     1:03.71 (36.29)     1:45.62 (41.91)     2:18.58 (32.96)
  5 Bradley, McCain P         11 Brennan              2:23.87    2:24.77  
                  28.29     1:05.36 (37.07)     1:51.54 (46.18)     2:24.77 (33.23)
  6 Cantwell, Aidan Z         09 Taft                 2:28.35    2:28.20  
                  29.28     1:05.48 (36.20)     1:51.09 (45.61)     2:28.20 (37.11)
  7 Wallis, Jacob T           12 Brennan              2:24.38    2:31.64  
                  30.76     1:09.70 (38.94)     1:54.30 (44.60)     2:31.64 (37.34)
  8 Roodettes, Nicolas        10 O'Connor             2:51.01    2:48.48  
                  34.93     1:18.23 (43.30)     2:11.41 (53.18)     2:48.48 (37.07)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Fite, Chloe E             12 O'Connor               25.25      25.01  
  2 Cohn, Erin-Elizabetth A   11 O'Connor               26.26      25.48  
  3 Kidder, Cheyenne R        12 O'Connor               27.29      26.36  
  4 Bendrey, Elizabeth J      12 O'Connor               27.50      27.10  
  5 Harper, Helena E          12 Stevens                27.63      27.47  
  6 Hooge, Gillian            12 Taft                   27.26      27.48  
  7 Cardenas, Christina       10 Warren                 27.17      27.54  
  8 Oakes, Catherine E        12 Warren                 27.87      28.22  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fite, Chloe E             12 O'Connor               24.60      25.25  
  2 Cohn, Erin-Elizabetth A   11 O'Connor               25.48      26.26  
  3 Cardenas, Christina       10 Warren                 28.06      27.17  
  4 Hooge, Gillian            12 Taft                   27.40      27.26  
  5 Kidder, Cheyenne R        12 O'Connor               26.73      27.29  
  6 Bendrey, Elizabeth J      12 O'Connor               26.33      27.50  
  7 Harper, Helena E          12 Stevens                27.68      27.63  
  8 Oakes, Catherine E        12 Warren                 28.04      27.87  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Venturella, Meaghan D     11 Brennan                30.04      28.04  
 10 Tolentino, Brianna        10 Brennan                28.72      28.88  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hose, Sierra              10 Brennan                28.64      28.95  
 12 Agee, Daniella            12 Stevens                28.87      29.31  
 13 Perez, Elise E            12 Taft                   29.07      29.50  
 14 Greer, Sophie C           12 Taft                   30.43      30.01  
 15 Macias, Yamile A          11 Taft                   28.83      30.07  
 16 Gierlak, Alaney N         09 Stevens                30.13      30.15  
 17 Shirley, Brylee D         09 Brennan                31.91      31.93  
 18 Garrison, Lucy C          09 Warren                 35.61      32.70  
 19 Garcia, Geraldine G       11 Warren                 39.30      38.16  
 20 Nichols, Megan L          09 Stevens                39.32      38.48  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cruz, Anthony R           12 Taft                   22.90      22.17  
  2 Goodman, Connor L         12 Brennan                23.32      22.47  
  3 Herrera, David M          12 O'Connor               23.16      23.09  
  4 Ferrer, Ross P            12 O'Connor               23.10      23.12  
  5 Lopez Jr., Robert E       12 Warren                 24.34      23.38  
  6 Webb, Bryce C             11 O'Connor               24.32      23.80  
  7 Dickson, Trevor A         10 Brennan                24.25      24.65  
  8 Jacob, Ty                 11 Taft                   24.63      25.04  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cruz, Anthony R           12 Taft                   22.19      22.90  
  2 Ferrer, Ross P            12 O'Connor               22.83      23.10  
  3 Herrera, David M          12 O'Connor               22.28      23.16  
  4 Goodman, Connor L         12 Brennan                22.59      23.32  
  5 Dickson, Trevor A         10 Brennan                25.10      24.25  
  6 Webb, Bryce C             11 O'Connor               24.99      24.32  
  7 Lopez Jr., Robert E       12 Warren                 23.63      24.34  
  8 Jacob, Ty                 11 Taft                   26.17      24.63  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kaulukukui, Alex          12 Stevens                24.65      25.10  
 10 Wallis, Jacob T           12 Brennan                24.26      25.93  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sandoval Macias, David    10 Warren                 28.31      26.45  
 12 Clark, Isaac              10 Brennan                28.14      28.18  
 13 Bush, Alexander           11 Warren                 29.90      28.47  
 14 Saucedo, Javier           12 Stevens                29.72      28.55  
 15 Black, Ethan L            10 Taft                   30.20      29.57  
 16 Donald, Donovan           10 Stevens                32.84      31.97  
 -- Shields, Jack             11 O'Connor               26.15         DQ  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Summer C           11 O'Connor                  NP     330.30  
  2 Salas, Alondra            09 Taft                      NP     278.80  
  3 Merchant, Madison R       10 O'Connor                  NP     246.15  
  4 Roper, Kennedy A          09 Taft                      NP     234.05  
  5 Cruz, Alysia R            09 Taft                      NP     225.05  
  6 Smith, Cheyenne N         09 Brennan                   NP     224.55  
  7 Brewer, Elise V           10 O'Connor                  NP     221.00  
  8 Krueger, Alyssa D         09 O'Connor                  NP     218.05  
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rios, Damin A             12 Stevens                   NP     319.10  
  2 Miranda, Carter D         10 O'Connor                  NP     281.00  
  3 Hughes, Brady             09 O'Connor                  NP     191.10  
  4 Daniel, George R          09 O'Connor                  NP     177.35  
  5 Salas, Roman              11 Taft                      NP     166.65  
 -- Rodriguez, Gabriel J      09 Taft                      NP         DQ  
 -- Segovia, Jonathan N       09 Warren                    NP         DQ  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guinan, Georgia E         11 Taft                 1:01.90    1:00.07  
                  28.28     1:00.07 (31.79)                                        
  2 Decker, Georgia           09 O'Connor             1:03.71    1:01.83  
                  28.87     1:01.83 (32.96)                                        
  3 Halstead, Anna C          12 O'Connor             1:04.03    1:02.08  
                  29.36     1:02.08 (32.72)                                        
  4 Rayburg, Madelyn L        12 O'Connor             1:08.26    1:02.55  
                  28.63     1:02.55 (33.92)                                        
  5 Cuellar, Kaila R          12 O'Connor             1:08.33    1:07.16  
                  31.70     1:07.16 (35.46)                                        
  6 Glover, Aaliyah           11 Stevens              1:07.89    1:07.20  
                  31.41     1:07.20 (35.79)                                        
  7 Garza, Erin D             12 Taft                 1:09.67    1:08.52  
                  32.25     1:08.52 (36.27)                                        
  8 Clements, Madison         10 Taft                 1:08.69    1:10.44  
                  33.14     1:10.44 (37.30)                                        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guinan, Georgia E         11 Taft                   59.34    1:01.90  
                  28.86     1:01.90 (33.04)                                        
  2 Decker, Georgia           09 O'Connor             1:00.36    1:03.71  
                  29.70     1:03.71 (34.01)                                        
  3 Halstead, Anna C          12 O'Connor             1:00.36    1:04.03  
                  30.05     1:04.03 (33.98)                                        
  4 Glover, Aaliyah           11 Stevens              1:07.56    1:07.89  
                  31.05     1:07.89 (36.84)                                        
  5 Rayburg, Madelyn L        12 O'Connor             1:01.73    1:08.26  
                  30.78     1:08.26 (37.48)                                        
  6 Cuellar, Kaila R          12 O'Connor             1:02.39    1:08.33  
                  32.47     1:08.33 (35.86)                                        
  7 Clements, Madison         10 Taft                 1:10.30    1:08.69  
                  32.36     1:08.69 (36.33)                                        
  8 Garza, Erin D             12 Taft                 1:03.20    1:09.67  
                  32.74     1:09.67 (36.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mow, Lorin R              09 Warren               1:09.66    1:10.67  
                  32.25     1:10.67 (38.42)                                        
 10 Oakes, Catherine E        12 Warren               1:18.61    1:17.74  
                  35.47     1:17.74 (42.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Davis, Danielle D         12 Warren               1:21.36    1:23.02  
                  40.22     1:23.02 (42.80)                                        
 12 Nichols, Mikaela F        11 Warren               1:16.97    1:25.24  
                  38.13     1:25.24 (47.11)                                        
 13 Glover, Jailynn R         09 Stevens              1:40.70    1:38.31  
                  42.19     1:38.31 (56.12)                                        
 14 Guerrero, Harley S        09 Brennan              1:47.99    1:43.22  
                  47.37     1:43.22 (55.85)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cruz, Anthony R           12 Taft                   54.92      52.00  
                  24.15       52.00 (27.85)                                        
  2 Tao, David L              11 O'Connor               54.04      52.92  
                  24.19       52.92 (28.73)                                        
  3 Huertas, Joshua M         12 O'Connor               57.17      56.03  
                  25.37       56.03 (30.66)                                        
  4 Blough, Christian C       10 O'Connor             1:01.28      58.63  
                  27.57       58.63 (31.06)                                        
  5 Perales, Mark             09 Taft                 1:00.48    1:01.88  
                  27.86     1:01.88 (34.02)                                        
  6 Bartlett, Cooper R        12 Warren               1:02.57    1:02.83  
                  27.67     1:02.83 (35.16)                                        
  7 Hernandez, Rio N          11 Stevens              1:02.20    1:03.35  
                  28.91     1:03.35 (34.44)                                        
  8 Bradley, McCain P         11 Brennan              1:04.86    1:04.85  
                  29.15     1:04.85 (35.70)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tao, David L              11 O'Connor               54.00      54.04  
                  25.56       54.04 (28.48)                                        
  2 Cruz, Anthony R           12 Taft                   52.04      54.92  
                  25.62       54.92 (29.30)                                        
  3 Huertas, Joshua M         12 O'Connor               54.35      57.17  
                  26.03       57.17 (31.14)                                        
  4 Perales, Mark             09 Taft                 1:01.21    1:00.48  
                  27.57     1:00.48 (32.91)                                        
  5 Blough, Christian C       10 O'Connor             1:03.22    1:01.28  
                  28.26     1:01.28 (33.02)                                        
  6 Hernandez, Rio N          11 Stevens              1:01.78    1:02.20  
                  28.16     1:02.20 (34.04)                                        
  7 Bartlett, Cooper R        12 Warren               1:03.85    1:02.57  
                  28.47     1:02.57 (34.10)                                        
  8 Bradley, McCain P         11 Brennan              1:02.44    1:04.86  
                  29.60     1:04.86 (35.26)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cantwell, Aidan Z         09 Taft                 1:06.02    1:05.76  
                  31.45     1:05.76 (34.31)                                        
 10 Williams, Alexander J     11 Taft                 1:10.30    1:07.74  
                  30.41     1:07.74 (37.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wallpe, Jonah             09 Stevens              1:15.94    1:11.73  
                  32.83     1:11.73 (38.90)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Vasko, Katherine G        12 Brennan                57.64      54.28  
                  26.18       54.28 (28.10)                                        
  2 Fite, Chloe E             12 O'Connor               54.82      54.87  
                  25.89       54.87 (28.98)                                        
  3 Carter, Kathryn           10 O'Connor               57.42      56.85  
                  27.05       56.85 (29.80)                                        
  4 Hooge, Gillian            12 Taft                 1:02.03    1:01.93  
                  29.01     1:01.93 (32.92)                                        
  5 Harper, Helena E          12 Stevens              1:03.35    1:03.01  
                  29.72     1:03.01 (33.29)                                        
  6 Butler-Lewis, Lainy T     09 O'Connor             1:06.76    1:03.73  
                  30.99     1:03.73 (32.74)                                        
  7 Royster, Kennedy          12 Warren               1:05.01    1:04.13  
                  30.47     1:04.13 (33.66)                                        
  8 Macias, Yamile A          11 Taft                 1:06.29    1:08.88  
                  31.39     1:08.88 (37.49)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fite, Chloe E             12 O'Connor               52.98      54.82  
                  26.11       54.82 (28.71)                                        
  2 Carter, Kathryn           10 O'Connor               56.40      57.42  
                  27.41       57.42 (30.01)                                        
  3 Vasko, Katherine G        12 Brennan                54.43      57.64  
                  27.47       57.64 (30.17)                                        
  4 Hooge, Gillian            12 Taft                 1:00.75    1:02.03  
                  29.33     1:02.03 (32.70)                                        
  5 Harper, Helena E          12 Stevens              1:02.72    1:03.35  
                  30.08     1:03.35 (33.27)                                        
  6 Royster, Kennedy          12 Warren               1:03.88    1:05.01  
                  30.50     1:05.01 (34.51)                                        
  7 Macias, Yamile A          11 Taft                 1:03.76    1:06.29  
                  31.96     1:06.29 (34.33)                                        
  8 Butler-Lewis, Lainy T     09 O'Connor             1:04.90    1:06.76  
                  31.53     1:06.76 (35.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Harris, Lauren E          09 Brennan              1:04.92    1:07.10  
                  32.10     1:07.10 (35.00)                                        
 10 Camargo, Lauren K         09 Warren               1:10.64    1:07.79  
                  32.32     1:07.79 (35.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Miller, Jillian L         11 O'Connor             1:06.80    1:10.05  
                  32.92     1:10.05 (37.13)                                        
 12 Gierlak, Alaney N         09 Stevens              1:15.44    1:12.38  
                  34.95     1:12.38 (37.43)                                        
 13 Rhinehart, Mackenzie R    11 Taft                 1:17.53    1:14.95  
                  35.31     1:14.95 (39.64)                                        
 14 Masters, Teryn V          12 Warren               1:18.17    1:19.33  
                  38.59     1:19.33 (40.74)                                        
 15 Olivo, Emily C            09 Brennan              1:28.51    1:19.84  
                  36.04     1:19.84 (43.80)                                        
 16 Pittman, Phaunsavanh L    09 Brennan              1:23.87    1:21.81  
                  39.03     1:21.81 (42.78)                                        
 17 Kester, Sydney L          11 Warren               1:15.67    1:22.72  
                  38.61     1:22.72 (44.11)                                        
 18 Delgado, Breanna          10 Stevens              1:32.75    1:34.12  
                  44.14     1:34.12 (49.98)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Goodman, Connor L         12 Brennan                50.44      48.70  
                  23.56       48.70 (25.14)                                        
  2 Ferrer, Ross P            12 O'Connor               51.10      49.76  
                  24.21       49.76 (25.55)                                        
  3 Tron, Kensei              11 O'Connor               53.85      53.00  
                  25.59       53.00 (27.41)                                        
  4 Herrera, David M          12 O'Connor               52.86      53.40  
                  25.27       53.40 (28.13)                                        
  5 Fehlinger, Connery M      11 Taft                   53.21      53.48  
                  26.30       53.48 (27.18)                                        
  6 Dickson, Trevor A         10 Brennan                53.48      54.02  
                  25.49       54.02 (28.53)                                        
  7 Tejeda, Seth A            12 Stevens                52.44      54.05  
                  25.55       54.05 (28.50)                                        
  8 Kaulukukui, Alex          12 Stevens                58.84      58.86  
                  26.49       58.86 (32.37)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Goodman, Connor L         12 Brennan                49.08      50.44  
                  24.11       50.44 (26.33)                                        
  2 Ferrer, Ross P            12 O'Connor               50.67      51.10  
                  24.71       51.10 (26.39)                                        
  3 Tejeda, Seth A            12 Stevens                52.48      52.44  
                  25.28       52.44 (27.16)                                        
  4 Herrera, David M          12 O'Connor               52.18      52.86  
                  25.03       52.86 (27.83)                                        
  5 Fehlinger, Connery M      11 Taft                   55.51      53.21  
                  25.85       53.21 (27.36)                                        
  6 Dickson, Trevor A         10 Brennan                54.75      53.48  
                  25.37       53.48 (28.11)                                        
  7 Tron, Kensei              11 O'Connor               52.99      53.85  
                  25.69       53.85 (28.16)                                        
  8 Kaulukukui, Alex          12 Stevens                57.27      58.84  
                  27.22       58.84 (31.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sandoval Macias, David    10 Warren               1:02.20    1:01.33  
                  28.91     1:01.33 (32.42)                                        
 10 Saucedo, Javier           12 Stevens              1:04.59    1:03.51  
                  30.24     1:03.51 (33.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clark, Isaac              10 Brennan              1:05.65    1:05.86  
                  30.58     1:05.86 (35.28)                                        
 12 Tremillo, Julian X        11 Brennan              1:04.72    1:06.50  
                  31.58     1:06.50 (34.92)                                        
 13 Williams, Steven C        09 Taft                 1:14.80    1:13.10  
                  32.77     1:13.10 (40.33)                                        
 14 Arredondo, Malachi        10 Stevens              1:12.32    1:14.41  
                  34.33     1:14.41 (40.08)                                        
 15 Guajardo, Alejandro A     09 Warren               1:14.30    1:15.02  
                  35.00     1:15.02 (40.02)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guinan, Georgia E         11 Taft                 5:30.94    5:26.06  
                  29.40     1:01.48 (32.08)     1:34.25 (32.77)     2:07.23 (32.98)
        2:40.65 (33.42)     3:14.02 (33.37)     3:47.50 (33.48)     4:20.59 (33.09)
        4:53.82 (33.23)     5:26.06 (32.24)                                        
  2 Robertson, Lindsay        09 O'Connor             5:43.13    5:33.77  
                  29.36     1:01.84 (32.48)     1:34.87 (33.03)     2:08.24 (33.37)
        2:42.05 (33.81)     3:16.13 (34.08)     3:50.31 (34.18)     4:25.23 (34.92)
        5:00.10 (34.87)     5:33.77 (33.67)                                        
  3 Moore, Savana E           11 O'Connor             6:30.79    6:12.00  
                  31.19     1:06.51 (35.32)     1:43.42 (36.91)     2:21.22 (37.80)
        2:59.55 (38.33)     3:37.92 (38.37)     4:16.57 (38.65)     4:55.72 (39.15)
        5:34.39 (38.67)     6:12.00 (37.61)                                        
  4 Lozano, Hannah M          10 O'Connor             6:16.48    6:17.96  
                  32.24     1:07.98 (35.74)     1:45.44 (37.46)     2:23.70 (38.26)
        3:02.15 (38.45)     3:41.06 (38.91)     4:19.61 (38.55)     4:59.13 (39.52)
        5:39.41 (40.28)     6:17.96 (38.55)                                        
  5 Bodily, Julia A           11 O'Connor             6:35.86    6:32.00  
                  32.91     1:10.25 (37.34)     1:49.29 (39.04)     2:29.25 (39.96)
        3:09.63 (40.38)     3:50.40 (40.77)     4:31.42 (41.02)     5:12.14 (40.72)
        5:53.05 (40.91)     6:32.00 (38.95)                                        
  6 Clements, Madison         10 Taft                 6:33.39    6:38.48  
                  32.55     1:09.03 (36.48)     1:48.80 (39.77)     2:30.58 (41.78)
        3:12.46 (41.88)     3:53.64 (41.18)     4:35.97 (42.33)     5:17.59 (41.62)
        5:59.22 (41.63)     6:38.48 (39.26)                                        
  7 Avila, Bethanie F         12 Stevens              6:40.86    6:46.94  
                  33.12     1:11.10 (37.98)     1:52.40 (41.30)     2:33.53 (41.13)
        3:15.26 (41.73)     3:57.83 (42.57)     4:40.60 (42.77)     5:22.77 (42.17)
        6:05.47 (42.70)     6:46.94 (41.47)                                        
  8 McShane, Erin S           11 Brennan              6:46.98    6:51.13  
                  34.18     1:12.80 (38.62)     1:53.79 (40.99)     2:36.07 (42.28)
        3:18.77 (42.70)     4:02.10 (43.33)     4:45.13 (43.03)     5:28.19 (43.06)
        6:10.06 (41.87)     6:51.13 (41.07)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guinan, Georgia E         11 Taft                 5:17.01    5:30.94  
                  30.75     1:03.95 (33.20)     1:37.54 (33.59)     2:11.30 (33.76)
        2:45.00 (33.70)     3:18.60 (33.60)     3:52.27 (33.67)     4:25.15 (32.88)
        4:58.55 (33.40)     5:30.94 (32.39)                                        
  2 Robertson, Lindsay        09 O'Connor             5:37.93    5:43.13  
                  30.61     1:04.82 (34.21)     1:39.65 (34.83)     2:14.59 (34.94)
        2:49.73 (35.14)     3:24.40 (34.67)     3:59.50 (35.10)     4:34.86 (35.36)
        5:09.81 (34.95)     5:43.13 (33.32)                                        
  3 Lozano, Hannah M          10 O'Connor             5:52.17    6:16.48  
                  33.52     1:09.90 (36.38)     1:47.32 (37.42)     2:24.91 (37.59)
        3:03.24 (38.33)     3:42.21 (38.97)     4:20.82 (38.61)     5:00.70 (39.88)
        5:39.48 (38.78)     6:16.48 (37.00)                                        
  4 Moore, Savana E           11 O'Connor             6:09.98    6:30.79  
                  33.24     1:10.82 (37.58)     1:49.85 (39.03)     2:29.50 (39.65)
        3:10.14 (40.64)     3:50.65 (40.51)     4:31.10 (40.45)     5:11.15 (40.05)
        5:51.27 (40.12)     6:30.79 (39.52)                                        
  5 Clements, Madison         10 Taft                 6:36.40    6:33.39  
                  33.86     1:11.89 (38.03)     1:51.36 (39.47)     2:32.49 (41.13)
        3:12.08 (39.59)     3:52.54 (40.46)     4:33.17 (40.63)     5:14.72 (41.55)
        5:54.33 (39.61)     6:33.39 (39.06)                                        
  6 Bodily, Julia A           11 O'Connor             6:16.69    6:35.86  
                  34.18     1:12.41 (38.23)     1:51.85 (39.44)     2:31.99 (40.14)
        3:13.00 (41.01)     3:53.96 (40.96)     4:34.88 (40.92)     5:16.21 (41.33)
        5:56.75 (40.54)     6:35.86 (39.11)                                        
  7 Avila, Bethanie F         12 Stevens              6:55.89    6:40.86  
                  33.32     1:11.89 (38.57)     1:52.41 (40.52)     2:33.40 (40.99)
        3:14.21 (40.81)     3:55.27 (41.06)     4:35.40 (40.13)     5:17.55 (42.15)
        6:00.14 (42.59)     6:40.86 (40.72)                                        
  8 McShane, Erin S           11 Brennan              6:55.85    6:46.98  
                  34.57     1:12.37 (37.80)     1:52.39 (40.02)     2:33.60 (41.21)
        3:15.77 (42.17)     3:58.28 (42.51)     4:40.82 (42.54)     5:23.94 (43.12)
        6:06.43 (42.49)     6:46.98 (40.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McShane, Megan G          12 Brennan              6:44.86    7:06.41  
                  38.92                             2:04.41 ( )     2:48.06 (43.65)
        3:29.86 (41.80)     4:12.14 (42.28)                             5:40.17 ( )
        6:24.84 (44.67)     7:06.41 (41.57)                                        
 10 Flores, Morgan            10 Stevens              7:55.77    7:40.73  
                  37.06     1:20.43 (43.37)                             2:54.04 ( )
                                                    5:18.48 ( )   7:40.73 (2:22.25)
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walters, Christian        10 O'Connor             5:07.85    4:55.47  
                  25.53       53.39 (27.86)     1:22.86 (29.47)     1:53.07 (30.21)
        2:23.36 (30.29)     2:54.15 (30.79)     3:24.45 (30.30)     3:54.98 (30.53)
        4:25.44 (30.46)     4:55.47 (30.03)                                        
  2 Gallagher, Joshua A       11 Taft                 5:23.31    5:12.68  
                  27.10       57.27 (30.17)     1:28.88 (31.61)     2:00.67 (31.79)
        2:32.52 (31.85)     3:04.67 (32.15)     3:36.75 (32.08)     4:09.13 (32.38)
        4:41.06 (31.93)     5:12.68 (31.62)                                        
  3 Halstead, Wes C           10 O'Connor             5:27.89    5:15.50  
                  27.39       58.81 (31.42)     1:31.19 (32.38)     2:03.17 (31.98)
        2:35.46 (32.29)     3:08.07 (32.61)     3:40.26 (32.19)     4:12.59 (32.33)
        4:44.69 (32.10)     5:15.50 (30.81)                                        
  4 Medina, Justin X          10 O'Connor             5:28.53    5:25.84  
                  28.12       59.46 (31.34)     1:31.97 (32.51)     2:04.95 (32.98)
        2:38.04 (33.09)     3:10.67 (32.63)     3:44.08 (33.41)     4:18.45 (34.37)
        4:52.97 (34.52)     5:25.84 (32.87)                                        
  5 Williams, Alexander J     11 Taft                 6:07.49    5:56.27  
                  29.77     1:03.21 (33.44)     1:38.78 (35.57)     2:15.13 (36.35)
        2:52.43 (37.30)     3:30.04 (37.61)     4:07.30 (37.26)     4:44.13 (36.83)
        5:20.79 (36.66)     5:56.27 (35.48)                                        
  6 Gamboa, Cameron           12 Stevens              6:13.98    6:01.38  
                  29.49     1:01.87 (32.38)     1:37.08 (35.21)     2:13.41 (36.33)
        2:51.47 (38.06)     3:29.55 (38.08)     4:08.84 (39.29)     4:47.05 (38.21)
        5:25.62 (38.57)     6:01.38 (35.76)                                        
  7 Clinton, Mateo            10 Warren               6:15.15    6:03.53  
                  29.55     1:02.83 (33.28)     1:38.54 (35.71)     2:15.36 (36.82)
        2:52.82 (37.46)     3:30.28 (37.46)     4:08.91 (38.63)     4:48.52 (39.61)
        5:26.82 (38.30)     6:03.53 (36.71)                                        
  8 Villarreal, Jaden         09 O'Connor             6:31.51    6:27.33  
                  31.21     1:06.20 (34.99)     1:43.45 (37.25)     2:23.36 (39.91)
        3:04.22 (40.86)     3:45.17 (40.95)     4:26.94 (41.77)     5:08.38 (41.44)
        5:48.99 (40.61)     6:27.33 (38.34)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walters, Christian        10 O'Connor             5:00.66    5:07.85  
                  27.23       57.51 (30.28)     1:28.84 (31.33)     2:00.10 (31.26)
        2:31.08 (30.98)     3:03.09 (32.01)     3:34.38 (31.29)     4:06.24 (31.86)
        4:37.51 (31.27)     5:07.85 (30.34)                                        
  2 Gallagher, Joshua A       11 Taft                 5:10.33    5:23.31  
                  28.25       59.78 (31.53)     1:32.19 (32.41)     2:05.37 (33.18)
        2:38.66 (33.29)     3:12.29 (33.63)     3:45.03 (32.74)     4:17.94 (32.91)
        4:51.00 (33.06)     5:23.31 (32.31)                                        
  3 Halstead, Wes C           10 O'Connor             5:23.94    5:27.89  
                  28.05     1:00.01 (31.96)     1:33.81 (33.80)     2:07.57 (33.76)
        2:41.11 (33.54)     3:14.72 (33.61)     3:48.45 (33.73)     4:21.92 (33.47)
        4:55.67 (33.75)     5:27.89 (32.22)                                        
  4 Medina, Justin X          10 O'Connor             5:24.32    5:28.53  
                  28.76     1:01.10 (32.34)     1:34.30 (33.20)     2:07.54 (33.24)
        2:41.13 (33.59)     3:14.85 (33.72)     3:48.40 (33.55)     4:22.29 (33.89)
        4:55.36 (33.07)     5:28.53 (33.17)                                        
  5 Williams, Alexander J     11 Taft                 6:19.51    6:07.49  
                  30.17     1:05.10 (34.93)     1:43.09 (37.99)     2:21.18 (38.09)
        2:59.20 (38.02)     3:37.33 (38.13)     4:15.45 (38.12)     4:53.21 (37.76)
        5:32.15 (38.94)     6:07.49 (35.34)                                        
  6 Gamboa, Cameron           12 Stevens              6:05.46    6:13.98  
                  31.02     1:06.52 (35.50)     1:43.04 (36.52)     2:20.78 (37.74)
        2:58.65 (37.87)     3:36.96 (38.31)     4:16.27 (39.31)     4:55.78 (39.51)
        5:35.39 (39.61)     6:13.98 (38.59)                                        
  7 Clinton, Mateo            10 Warren               6:10.39    6:15.15  
                  29.96     1:05.35 (35.39)     1:41.80 (36.45)     2:18.14 (36.34)
        2:56.39 (38.25)     3:35.92 (39.53)     4:15.28 (39.36)     4:55.64 (40.36)
        5:36.43 (40.79)     6:15.15 (38.72)                                        
  8 Castaneda, Tito           11 Warren               6:20.98    6:27.81  
                  31.94     1:07.94 (36.00)     1:46.31 (38.37)     2:26.07 (39.76)
        3:06.64 (40.57)     3:46.96 (40.32)     4:26.01 (39.05)     5:07.35 (41.34)
        5:48.99 (41.64)     6:27.81 (38.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Villarreal, Jaden         09 O'Connor             6:39.15    6:31.51  
                  31.37     1:06.43 (35.06)     1:43.35 (36.92)     2:22.76 (39.41)
        3:01.95 (39.19)     3:42.71 (40.76)     4:25.05 (42.34)     5:07.46 (42.41)
        5:51.21 (43.75)     6:31.51 (40.30)                                        
 10 Lopez JR, Richard J       12 Taft                 6:23.00    6:39.25  
                  30.24     1:05.63 (35.39)     1:46.30 (40.67)     2:28.32 (42.02)
        3:11.08 (42.76)     3:54.51 (43.43)     4:36.18 (41.67)     5:18.42 (42.24)
        5:59.79 (41.37)     6:39.25 (39.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ellingsworth, Tristan B   11 Brennan              7:50.71    7:10.84  
                  34.60     1:15.08 (40.48)     1:57.68 (42.60)     2:42.24 (44.56)
        3:28.20 (45.96)     4:11.51 (43.31)     4:57.94 (46.43)     5:42.69 (44.75)
        6:29.71 (47.02)     7:10.84 (41.13)                                        
 12 Tremillo, Julian X        11 Brennan              7:15.49    7:25.36  
                  38.15     1:21.29 (43.14)     2:06.17 (44.88)     2:52.38 (46.21)
        3:39.14 (46.76)     4:26.84 (47.70)     5:13.81 (46.97)     5:59.31 (45.50)
        6:43.59 (44.28)     7:25.36 (41.77)                                        
 13 Gomaa, Youssef S          09 Brennan              7:35.01    7:26.52  
                  36.62     1:19.53 (42.91)     2:07.92 (48.39)     2:54.84 (46.92)
        3:41.84 (47.00)     4:30.16 (48.32)     5:19.58 (49.42)     6:03.98 (44.40)
        6:49.71 (45.73)     7:26.52 (36.81)                                        
 14 Martinez, Elijah O        11 Brennan              7:55.45    7:28.90  
                  36.68     1:18.21 (41.53)     2:01.74 (43.53)     2:48.93 (47.19)
        3:32.72 (43.79)     4:20.23 (47.51)     5:08.52 (48.29)     5:56.82 (48.30)
        6:45.08 (48.26)     7:28.90 (43.82)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:49.66    1:46.68  
     1) Kidder, Cheyenne R 12           2) Bendrey, Elizabeth J 12        
     3) Cohn, Erin-Elizabetth A 11      4) Cuellar, Kaila R 12            
                  26.41       53.26 (26.85)     1:18.66 (25.40)     1:46.68 (28.02)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:52.92    1:50.14  
     1) Guinan, Georgia E 11            2) Hooge, Gillian 12              
     3) Perez, Elise E 12               4) Garza, Erin D 12               
                  26.26       53.51 (27.25)     1:22.41 (28.90)     1:50.14 (27.73)
  3 San Antonio Stevens  'A'                          1:58.22    1:50.90  
     1) Valenzuela, Kayla 12            2) Harper, Helena E 12            
     3) Agee, Daniella 12               4) Glover, Aaliyah 11             
                  27.55       55.05 (27.50)     1:23.31 (28.26)     1:50.90 (27.59)
  4 San Antonio Warren  'A'                           1:54.72    1:51.03  
     1) Vasquez, Chelsea A 12           2) Flores, Jessyka R 11           
     3) Mow, Lorin R 09                 4) Cardenas, Christina 10         
                  28.36       55.91 (27.55)     1:23.38 (27.47)     1:51.03 (27.65)
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:41.98    1:49.66  
     1) Kidder, Cheyenne R 12           2) Bendrey, Elizabeth J 12        
     3) Cohn, Erin-Elizabetth A 11      4) Cuellar, Kaila R 12            
                  27.56       55.14 (27.58)     1:21.19 (26.05)     1:49.66 (28.47)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:51.10    1:52.92  
     1) Guinan, Georgia E 11            2) Hooge, Gillian 12              
     3) Perez, Elise E 12               4) Garza, Erin D 12               
                  27.13       55.09 (27.96)     1:25.18 (30.09)     1:52.92 (27.74)
  3 San Antonio Warren  'A'                           1:44.76    1:54.72  
     1) Vasquez, Chelsea A 12           2) Flores, Jessyka R 11           
     3) Mow, Lorin R 09                 4) Cardenas, Christina 10         
                  30.13       58.97 (28.84)     1:27.35 (28.38)     1:54.72 (27.37)
  4 San Antonio Stevens  'A'                          1:53.35    1:58.22  
     1) Valenzuela, Kayla 12            2) Harper, Helena E 12            
     3) Agee, Daniella 12               4) Glover, Aaliyah 11             
                  28.19       59.48 (31.29)     1:29.09 (29.61)     1:58.22 (29.13)
 -- San Antonio Brennan  'A'                          1:50.96         DQ  
     1) Tolentino, Brianna 10           2) Gonzalez, Sarah E 12           
     3) Hose, Sierra 10                 4) Vasko, Katherine G 12          
                  29.51       58.72 (29.21)     1:27.04 (28.32)          DQ (25.97)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:35.12    1:32.98  
     1) Tao, David L 11                 2) Herrera, David M 12            
     3) Ferrer, Ross P 12               4) Huertas, Joshua M 12           
                  22.27       45.64 (23.37)     1:09.13 (23.49)     1:32.98 (23.85)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:36.14    1:33.66  
     1) Cruz, Anthony R 12              2) Barcelon, Jax D 11             
     3) Fehlinger, Connery M 11         4) Gallagher, Joshua A 11         
                  22.48       46.05 (23.57)     1:09.89 (23.84)     1:33.66 (23.77)
  3 San Antonio Warren  'A'                           1:37.07    1:35.91  
     1) Alcala, Seby R 10               2) Lopez Jr., Robert E 12         
     3) Bartlett, Cooper R 12           4) Anderson, Christopher D 12     
                  24.22       47.81 (23.59)     1:11.47 (23.66)     1:35.91 (24.44)
  4 San Antonio Brennan  'A'                          1:39.44    1:37.81  
     1) Wallis, Jacob T 12              2) Dickson, Trevor A 10           
     3) Bradley, McCain P 11            4) Goodman, Connor L 12           
                  26.15       50.71 (24.56)     1:15.71 (25.00)     1:37.81 (22.10)
  5 San Antonio Stevens  'A'                          2:04.89    1:57.91  
     1) Wallpe, Jonah 09                2) Donald, Donovan 10             
     3) Saucedo, Javier 12              4) Arredondo, Malachi 10          
                  27.14       59.01 (31.87)     1:25.14 (26.13)     1:57.91 (32.77)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:30.80    1:35.12  
     1) Tao, David L 11                 2) Herrera, David M 12            
     3) Ferrer, Ross P 12               4) Huertas, Joshua M 12           
                  23.13       46.52 (23.39)     1:10.56 (24.04)     1:35.12 (24.56)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:37.98    1:36.14  
     1) Cruz, Anthony R 12              2) Barcelon, Jax D 11             
     3) Fehlinger, Connery M 11         4) Gallagher, Joshua A 11         
                  23.20       47.95 (24.75)     1:11.85 (23.90)     1:36.14 (24.29)
  3 San Antonio Warren  'A'                           1:34.35    1:37.07  
     1) Alcala, Seby R 10               2) Lopez Jr., Robert E 12         
     3) Bartlett, Cooper R 12           4) Anderson, Christopher D 12     
                  24.09       48.20 (24.11)     1:12.77 (24.57)     1:37.07 (24.30)
  4 San Antonio Brennan  'A'                          1:37.61    1:39.44  
     1) Wallis, Jacob T 12              2) Dickson, Trevor A 10           
     3) Bradley, McCain P 11            4) Goodman, Connor L 12           
                  25.66       50.31 (24.65)     1:15.66 (25.35)     1:39.44 (23.78)
  5 San Antonio Stevens  'A'                          1:59.15    2:04.89  
     1) Wallpe, Jonah 09                2) Donald, Donovan 10             
     3) Saucedo, Javier 12              4) Arredondo, Malachi 10          
                  27.74     1:02.16 (34.42)     1:31.81 (29.65)     2:04.89 (33.08)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kreipe, Kaitlyn E         12 O'Connor             1:06.59    1:02.93  
                  30.36     1:02.93 (32.57)                                        
  2 Robertson, Lindsay        09 O'Connor             1:06.57    1:04.81  
                  31.22     1:04.81 (33.59)                                        
  3 Valenzuela, Kayla         12 Stevens              1:07.16    1:05.73  
                  32.23     1:05.73 (33.50)                                        
  4 Gonzalez, Sarah E         12 Brennan              1:10.51    1:05.95  
                  31.46     1:05.95 (34.49)                                        
  5 Budzinski, Abby           10 O'Connor             1:10.44    1:06.11  
                  31.82     1:06.11 (34.29)                                        
  6 Vasquez, Chelsea A        12 Warren               1:10.99    1:06.92  
                  32.47     1:06.92 (34.45)                                        
  7 Bendrey, Elizabeth J      12 O'Connor             1:11.55    1:10.31  
                  33.50     1:10.31 (36.81)                                        
  8 Venturella, Meaghan D     11 Brennan              1:11.57    1:11.56  
                  34.08     1:11.56 (37.48)                                        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Robertson, Lindsay        09 O'Connor             1:06.70    1:06.57  
                  32.47     1:06.57 (34.10)                                        
  2 Kreipe, Kaitlyn E         12 O'Connor             1:02.96    1:06.59  
                  31.32     1:06.59 (35.27)                                        
  3 Valenzuela, Kayla         12 Stevens              1:05.43    1:07.16  
                  32.89     1:07.16 (34.27)                                        
  4 Budzinski, Abby           10 O'Connor             1:07.31    1:10.44  
                  34.31     1:10.44 (36.13)                                        
  5 Gonzalez, Sarah E         12 Brennan              1:01.91    1:10.51  
                  34.06     1:10.51 (36.45)                                        
  6 Vasquez, Chelsea A        12 Warren               1:09.14    1:10.99  
                  34.60     1:10.99 (36.39)                                        
  7 Bendrey, Elizabeth J      12 O'Connor             1:10.47    1:11.55  
                  35.10     1:11.55 (36.45)                                        
  8 Venturella, Meaghan D     11 Brennan              1:13.28    1:11.57  
                  35.02     1:11.57 (36.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Greer, Sophie C           12 Taft                 1:15.06    1:13.74  
                  35.66     1:13.74 (38.08)                                        
 10 Conrad, Haley N           12 Taft                 1:18.00    1:18.03  
                  38.42     1:18.03 (39.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ratta, Grace              10 Stevens              1:21.57    1:18.46  
                  38.66     1:18.46 (39.80)                                        
 12 Tolentino, Brianna        10 Brennan              1:15.28    1:19.83  
                1:19.96         1:19.83 ( )                                        
 13 Williams, Amaya K         11 Taft                 1:25.15    1:24.51  
                  39.84     1:24.51 (44.67)                                        
 14 Gonzales, Sarah E         09 Warren               1:24.90    1:26.85  
                  41.77     1:26.85 (45.08)                                        
 15 Glover, Jailynn R         09 Stevens              1:29.39    1:30.93  
                  44.40     1:30.93 (46.53)                                        
 16 Garrison, Lucy C          09 Warren               1:37.01    1:32.10  
                  43.19     1:32.10 (48.91)                                        
 17 Frerich, Abigail J        09 Brennan              1:34.43    1:33.03  
                1:33.17         1:33.03 ( )                                        
 18 Garcia, Geraldine G       11 Warren               1:40.52    1:35.38  
                  45.57     1:35.38 (49.81)                                        
 19 Delgado, Breanna          10 Stevens              2:01.84    2:07.68  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Huertas, Joshua M         12 O'Connor             1:03.27    1:01.73  
                  29.52     1:01.73 (32.21)                                        
  2 Webb, Bryce C             11 O'Connor             1:05.68    1:02.70  
                  30.84     1:02.70 (31.86)                                        
  3 Perales, Mark             09 Taft                 1:04.21    1:03.84  
                  30.94     1:03.84 (32.90)                                        
  4 Price, Ean C              10 O'Connor             1:08.27    1:05.21  
                  31.62     1:05.21 (33.59)                                        
  5 Anderson, Christopher D   12 Warren               1:06.29    1:06.65  
                  31.35     1:06.65 (35.30)                                        
  6 Gamboa, Cameron           12 Stevens              1:11.65    1:11.00  
                  34.95     1:11.00 (36.05)                                        
  7 Osborne, Scott H          09 Brennan              1:13.32    1:11.56  
                  33.22     1:11.56 (38.34)                                        
  8 Arredondo, Malachi        10 Stevens              1:23.96    1:25.55  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Huertas, Joshua M         12 O'Connor             1:01.08    1:03.27  
                  30.26     1:03.27 (33.01)                                        
  2 Perales, Mark             09 Taft                 1:03.99    1:04.21  
                  31.35     1:04.21 (32.86)                                        
  3 Webb, Bryce C             11 O'Connor             1:03.57    1:05.68  
                  32.42     1:05.68 (33.26)                                        
  4 Anderson, Christopher D   12 Warren               1:03.01    1:06.29  
                  31.71     1:06.29 (34.58)                                        
  5 Price, Ean C              10 O'Connor             1:09.30    1:08.27  
                  33.57     1:08.27 (34.70)                                        
  6 Gamboa, Cameron           12 Stevens              1:12.74    1:11.65  
                  35.37     1:11.65 (36.28)                                        
  7 Osborne, Scott H          09 Brennan              1:17.60    1:13.32  
  8 Arredondo, Malachi        10 Stevens              1:25.96    1:23.96  
                1:24.32         1:23.96 ( )                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bush, Alexander           11 Warren               1:28.33    1:28.97  
                  41.97     1:28.97 (47.00)                                        
 -- Jacob, Ty                 11 Taft                 1:06.56         DQ  
                  30.55          DQ (33.64)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Vasko, Katherine G        12 Brennan              1:11.75    1:09.31  
                  32.16     1:09.31 (37.15)                                        
  2 Decker, Georgia           09 O'Connor             1:12.51    1:10.16  
                  32.50     1:10.16 (37.66)                                        
  3 Kidder, Cheyenne R        12 O'Connor             1:14.37    1:12.93  
                  33.08     1:12.93 (39.85)                                        
  4 Flores, Jessyka R         11 Warren               1:15.57    1:13.05  
                  34.10     1:13.05 (38.95)                                        
  5 Cohn, Erin-Elizabetth A   11 O'Connor             1:17.88    1:15.53  
                  35.07     1:15.53 (40.46)                                        
  6 Moore, Savana E           11 O'Connor             1:21.86    1:16.87  
                  35.74     1:16.87 (41.13)                                        
  7 Perez, Elise E            12 Taft                 1:24.76    1:24.77  
                  40.32     1:24.77 (44.45)                                        
  8 Agee, Daniella            12 Stevens              1:26.90    1:27.07  
                  40.39     1:27.07 (46.68)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vasko, Katherine G        12 Brennan              1:07.31    1:11.75  
                  33.21     1:11.75 (38.54)                                        
  2 Decker, Georgia           09 O'Connor             1:08.92    1:12.51  
                  33.46     1:12.51 (39.05)                                        
  3 Kidder, Cheyenne R        12 O'Connor             1:12.93    1:14.37  
                  34.27     1:14.37 (40.10)                                        
  4 Flores, Jessyka R         11 Warren               1:16.28    1:15.57  
                  35.29     1:15.57 (40.28)                                        
  5 Cohn, Erin-Elizabetth A   11 O'Connor             1:13.58    1:17.88  
                  36.82     1:17.88 (41.06)                                        
  6 Moore, Savana E           11 O'Connor             1:18.02    1:21.86  
                  38.02     1:21.86 (43.84)                                        
  7 Perez, Elise E            12 Taft                 1:22.50    1:24.76  
                  39.41     1:24.76 (45.35)                                        
  8 Agee, Daniella            12 Stevens              1:28.69    1:26.90  
                  40.08     1:26.90 (46.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shirley, Brylee D         09 Brennan              1:31.48    1:29.29  
                  40.46     1:29.29 (48.83)                                        
 10 Landin, Lauren E          12 Stevens              1:30.41    1:31.05  
                  42.72     1:31.05 (48.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pittman, Phaunsavanh L    09 Brennan              1:40.02    1:38.13  
                  47.02     1:38.13 (51.11)                                        
 12 Madrid, Alyssa G          12 Warren               1:37.66    1:40.70  
                  45.77     1:40.70 (54.93)                                        
 13 Unsinn, Isla H            11 Taft                 1:40.99    1:40.86  
                  47.37     1:40.86 (53.49)                                        
 14 Avila, Bethanie F         12 Stevens              1:41.14    1:42.85  
                  48.83     1:42.85 (54.02)                                        
 15 Rhinehart, Mackenzie R    11 Taft                 1:45.33    1:44.00  
                  47.51     1:44.00 (56.49)                                        
 16 Olivo, Emily C            09 Brennan              1:47.62    1:47.59  
                  48.94     1:47.59 (58.65)                                        
 17 Nichols, Megan L          09 Stevens              2:00.31    1:56.03  
                  56.81     1:56.03 (59.22)                                        
 18 Kester, Sydney L          11 Warren               1:52.71    1:58.23  
                  55.06   1:58.23 (1:03.17)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tao, David L              11 O'Connor             1:01.90    1:00.04  
                  28.61     1:00.04 (31.43)                                        
  2 Barcelon, Jax D           11 Taft                 1:06.14    1:03.42  
                  29.79     1:03.42 (33.63)                                        
  3 Terrill, William          10 O'Connor             1:07.57    1:04.83  
                  30.04     1:04.83 (34.79)                                        
  4 Tejeda, Seth A            12 Stevens              1:08.71    1:07.41  
                  31.45     1:07.41 (35.96)                                        
  5 Kesselring, Paxton D      11 O'Connor             1:15.40    1:12.13  
                  33.90     1:12.13 (38.23)                                        
  6 Clinton, Mateo            10 Warren               1:14.16    1:12.89  
                  33.83     1:12.89 (39.06)                                        
  7 Caldwell, Brayden         09 O'Connor             1:16.40    1:13.17  
                  34.26     1:13.17 (38.91)                                        
  8 Lopez JR, Richard J       12 Taft                 1:21.50    1:20.79  
                  36.76     1:20.79 (44.03)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tao, David L              11 O'Connor               59.62    1:01.90  
                  29.03     1:01.90 (32.87)                                        
  2 Barcelon, Jax D           11 Taft                 1:06.93    1:06.14  
                  31.07     1:06.14 (35.07)                                        
  3 Terrill, William          10 O'Connor             1:05.60    1:07.57  
                  30.94     1:07.57 (36.63)                                        
  4 Tejeda, Seth A            12 Stevens              1:07.81    1:08.71  
                  32.36     1:08.71 (36.35)                                        
  5 Clinton, Mateo            10 Warren               1:15.16    1:14.16  
                  34.36     1:14.16 (39.80)                                        
  6 Kesselring, Paxton D      11 O'Connor             1:16.01    1:15.40  
                  35.48     1:15.40 (39.92)                                        
  7 Caldwell, Brayden         09 O'Connor             1:23.15    1:16.40  
                  35.75     1:16.40 (40.65)                                        
  8 Lopez JR, Richard J       12 Taft                 1:22.31    1:21.50  
                  37.88     1:21.50 (43.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Guajardo, Lucio           10 Brennan              1:21.72    1:22.86  
                  38.37     1:22.86 (44.49)                                        
 10 Ellingsworth, Tristan B   11 Brennan              1:30.25    1:24.02  
                  39.28     1:24.02 (44.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Black, Ethan L            10 Taft                 1:28.96    1:24.92  
                  40.91     1:24.92 (44.01)                                        
 12 Holman, Nolan J           09 Brennan              1:33.41    1:29.26  
                  42.79     1:29.26 (46.47)                                        
 13 Martinez, Elijah O        11 Brennan              1:31.08    1:29.39  
                  42.52     1:29.39 (46.87)                                        
 14 Donald, Donovan           10 Stevens              1:36.43    1:36.73  
                  43.45     1:36.73 (53.28)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         3:54.25    3:47.33  
     1) Fite, Chloe E 12                2) Rayburg, Madelyn L 12          
     3) Decker, Georgia 09              4) Carter, Kathryn 10             
                  26.06       55.41 (55.41)     1:22.67 (27.26)     1:53.64 (58.23)
        2:20.92 (27.28)     2:50.58 (56.94)     3:17.12 (26.54)     3:47.33 (56.75)
  2 San Antonio Taft  'A'                             4:08.63    4:01.37  
     1) Hooge, Gillian 12               2) Garza, Erin D 12               
     3) Clements, Madison 10            4) Guinan, Georgia E 11           
                  28.81   1:01.44 (1:01.44)     1:29.94 (28.50)   2:02.06 (1:00.62)
        2:32.59 (30.53)   3:05.91 (1:03.85)     3:33.11 (27.20)     4:01.37 (55.46)
  3 San Antonio Warren  'A'                           4:15.45    4:04.32  
     1) Cardenas, Christina 10          2) Mow, Lorin R 09                
     3) Vasquez, Chelsea A 12           4) Flores, Jessyka R 11           
                  29.40   1:02.79 (1:02.79)     1:31.15 (28.36)     2:02.44 (59.65)
        2:31.59 (29.15)   3:04.02 (1:01.58)     3:32.28 (28.26)   4:04.32 (1:00.30)
  4 San Antonio Stevens  'A'                          4:26.81    4:08.98  
     1) Valenzuela, Kayla 12            2) Landin, Lauren E 12            
     3) Harper, Helena E 12             4) Glover, Aaliyah 11             
                  29.21       59.42 (59.42)     1:29.13 (29.71)   2:02.55 (1:03.13)
        2:33.80 (31.25)   3:08.88 (1:06.33)     3:33.35 (24.47)   4:08.98 (1:00.10)
  5 San Antonio Brennan  'A'                          4:28.50    4:25.18  
     1) McShane, Erin S 11              2) McShane, Megan G 12            
     3) Venturella, Meaghan D 11        4) Gonzalez, Sarah E 12           
                  31.75   1:06.63 (1:06.63)     1:38.10 (31.47)   2:14.13 (1:07.50)
        2:46.10 (31.97)   3:21.24 (1:07.11)     3:51.19 (29.95)   4:25.18 (1:03.94)
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         3:38.19    3:54.25  
     1) Fite, Chloe E 12                2) Rayburg, Madelyn L 12          
     3) Decker, Georgia 09              4) Carter, Kathryn 10             
                  26.14       55.48 (55.48)     1:24.45 (28.97)   1:57.72 (1:02.24)
        2:25.94 (28.22)     2:57.26 (59.54)     3:23.67 (26.41)     3:54.25 (56.99)
  2 San Antonio Taft  'A'                             4:03.95    4:08.63  
     1) Hooge, Gillian 12               2) Garza, Erin D 12               
     3) Clements, Madison 10            4) Guinan, Georgia E 11           
                  29.89   1:03.02 (1:03.02)     1:32.60 (29.58)   2:05.35 (1:02.33)
        2:37.36 (32.01)   3:11.34 (1:05.99)     3:39.00 (27.66)     4:08.63 (57.29)
  3 San Antonio Warren  'A'                           3:51.27    4:15.45  
     1) Cardenas, Christina 10          2) Mow, Lorin R 09                
     3) Vasquez, Chelsea A 12           4) Flores, Jessyka R 11           
                  28.96   1:01.58 (1:01.58)     1:31.23 (29.65)   2:03.56 (1:01.98)
        2:35.76 (32.20)   3:10.97 (1:07.41)     3:42.07 (31.10)   4:15.45 (1:04.48)
  4 San Antonio Stevens  'A'                          4:10.53    4:26.81  
     1) Valenzuela, Kayla 12            2) Landin, Lauren E 12            
     3) Harper, Helena E 12             4) Glover, Aaliyah 11             
                  29.61   1:00.29 (1:00.29)     1:34.60 (34.31)   2:12.77 (1:12.48)
        2:45.78 (33.01)   3:22.99 (1:10.22)     3:52.53 (29.54)   4:26.81 (1:03.82)
  5 San Antonio Brennan  'A'                          4:18.79    4:28.50  
     1) McShane, Erin S 11              2) McShane, Megan G 12            
     3) Venturella, Meaghan D 11        4) Gonzalez, Sarah E 12           
                  32.00   1:06.73 (1:06.73)     1:41.81 (35.08)   2:19.43 (1:12.70)
        2:49.59 (30.16)   3:21.83 (1:02.40)     3:53.24 (31.41)   4:28.50 (1:06.67)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         3:31.42    3:27.93  
     1) Ferrer, Ross P 12               2) Tron, Kensei 11                
     3) Halstead, Wes C 10              4) Walters, Christian 10          
                  24.74       52.31 (52.31)     1:17.40 (25.09)     1:45.24 (52.93)
        2:10.21 (24.97)     2:37.45 (52.21)     3:01.44 (23.99)     3:27.93 (50.48)
  2 San Antonio Warren  'A'                           3:39.44    3:36.71  
     1) Alcala, Seby R 10               2) Lopez Jr., Robert E 12         
     3) Bartlett, Cooper R 12           4) Anderson, Christopher D 12     
                  25.67       54.20 (54.20)     1:18.60 (24.40)     1:45.90 (51.70)
        2:10.97 (25.07)     2:40.45 (54.55)     3:06.35 (25.90)     3:36.71 (56.26)
  3 San Antonio Stevens  'A'                          4:22.04    3:46.92  
     1) Kaulukukui, Alex 12             2) Gamboa, Cameron 12             
     3) Hernandez, Rio N 11             4) Tejeda, Seth A 12              
                  27.09       58.97 (58.97)     1:26.83 (27.86)   2:00.27 (1:01.30)
        2:25.58 (25.31)     2:54.34 (54.07)     3:19.46 (25.12)     3:46.92 (52.58)
  4 San Antonio Taft  'A'                             3:48.01    3:49.70  
     1) Fehlinger, Connery M 11         2) Cantwell, Aidan Z 09           
     3) Williams, Alexander J 11        4) Jacob, Ty 11                   
                  26.09       53.99 (53.99)     1:22.78 (28.79)   1:54.03 (1:00.04)
        2:22.02 (27.99)     2:53.04 (59.01)     3:18.43 (25.39)     3:49.70 (56.66)
  5 San Antonio Brennan  'A'                          4:41.28    4:26.66  
     1) Tremillo, Julian X 11           2) Clark, Isaac 10                
     3) Guajardo, Lucio 10              4) Gomaa, Youssef S 09            
                  31.10   1:08.16 (1:08.16)     1:36.88 (28.72)   2:11.84 (1:03.68)
        2:41.36 (29.52)   3:14.96 (1:03.12)     3:47.49 (32.53)   4:26.66 (1:11.70)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         3:13.63    3:31.42  
     1) Ferrer, Ross P 12               2) Tron, Kensei 11                
     3) Halstead, Wes C 10              4) Walters, Christian 10          
                  24.94       52.01 (52.01)     1:17.67 (25.66)     1:45.39 (53.38)
        2:11.03 (25.64)     2:39.12 (53.73)     3:04.11 (24.99)     3:31.42 (52.30)
  2 San Antonio Warren  'A'                           3:25.08    3:39.44  
     1) Alcala, Seby R 10               2) Lopez Jr., Robert E 12         
     3) Bartlett, Cooper R 12           4) Anderson, Christopher D 12     
                  25.37       53.05 (53.05)     1:18.39 (25.34)     1:46.64 (53.59)
        2:12.07 (25.43)     2:41.69 (55.05)     3:08.91 (27.22)     3:39.44 (57.75)
  3 San Antonio Taft  'A'                             3:58.42    3:48.01  
     1) Fehlinger, Connery M 11         2) Perales, Mark 09               
     3) Williams, Alexander J 11        4) Jacob, Ty 11                   
                  25.59       53.58 (53.58)     1:20.75 (27.17)     1:50.41 (56.83)
        2:18.74 (28.33)   2:51.39 (1:00.98)     3:17.29 (25.90)     3:48.01 (56.62)
  4 San Antonio Stevens  'A'                          3:45.03    4:22.04  
     1) Kaulukukui, Alex 12             2) Gamboa, Cameron 12             
     3) Hernandez, Rio N 11             4) Tejeda, Seth A 12              
                  28.33   1:04.95 (1:04.95)     1:39.97 (35.02)   2:17.23 (1:12.28)
        2:44.37 (27.14)     3:16.17 (58.94)     3:48.83 (32.66)   4:22.04 (1:05.87)
  5 San Antonio Brennan  'A'                          4:25.45    4:41.28  
     1) Tremillo, Julian X 11           2) Clark, Isaac 10                
     3) Guajardo, Lucio 10              4) Gomaa, Youssef S 09            
                  31.67   1:07.56 (1:07.56)     1:41.42 (33.86)   2:19.96 (1:12.40)
        2:50.02 (30.06)   3:25.46 (1:05.50)     4:00.41 (34.95)   4:41.28 (1:15.82)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. San Antonio O'Connor                457   2. San Antonio Taft                    212
  3. San Antonio Stevens                 124   4. San Antonio Brennan                 116
  5. San Antonio Warren                  115                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. San Antonio O'Connor                240   2. San Antonio Taft                     98
  3. San Antonio Stevens                  64   4. San Antonio Brennan                  57
  5. San Antonio Warren                   52                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. San Antonio O'Connor                217   2. San Antonio Taft                    114
  3. San Antonio Warren                   63   4. San Antonio Stevens                  60
  5. San Antonio Brennan                  59