2018 UIL District 29-6A Swimming & Diving Championships / 29-6A
NEISD Davis Natatorium - 1/20/2018             
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laredo Alexander  'A'                             2:00.46    2:03.77  
     1) Alvarado, Nana N 09             2) Mohammed, Ani C 12             
     3) Fierro, Kenya 11                4) Fuentes, Chelsea A 11          
                  32.50     1:06.94 (34.44)     1:36.29 (29.35)     2:03.77 (27.48)
  2 San Antonio Southwest  'A'                        2:21.60    2:25.68  
     1) Austin, Allie 12                2) Riggs, Journey 12              
     3) Brown, Mya 12                   4) Dickson Manno, Emma 12         
                  32.93     1:15.68 (42.75)     1:51.78 (36.10)     2:25.68 (33.90)
 -- Laredo United  'A'                                2:00.85         DQ  
     1) Perales, Danielle E 11          2) Rodriguez, Alijah 09           
     3) Canales, Kiki 12                4) Ramos, Jacqueline 12           
                  30.91     1:05.55 (34.64)     1:35.99 (30.44)          DQ (27.51)
 -- Laredo United South  'A'                          2:27.15         DQ  
     1) Flores, Abigail 12              2) Arredondo, Denssy I 10         
     3) Garcia, Ashley 11               4) Dominguez, Raquel M 12         
                  45.84     1:23.71 (37.87)     1:55.23 (31.52)          DQ (31.61)
 -- Del Rio  'A'                                      3:02.04         DQ  
     1) Soto-Castro, Karen 12           2) Martinez, Miranda M 12         
     3) Arrington, Danika 10            4) Samaniego, Diana E 12          
                  44.64     1:30.34 (45.70)     2:06.02 (35.68)          DQ (48.93)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laredo Alexander  'A'                             1:44.16    1:43.62  
     1) Lee, Kevin 12                   2) Chun, David 11                 
     3) Pineda, Fernie M 10             4) Trevino, Antonio A 12          
                  25.89       55.07 (29.18)     1:19.84 (24.77)     1:43.62 (23.78)
  2 Laredo United  'A'                                1:48.21    1:53.14  
     1) Mendoza, David E 10             2) Martinez Jr., Oscar J 09       
     3) Mata Saldivar, Emilio 10        4) Chavana, Diego 09              
                  29.36     1:00.38 (31.02)     1:28.12 (27.74)     1:53.14 (25.02)
  3 San Antonio Southwest  'A'                        2:00.36    2:04.75  
     1) Rodriguez, Erik 11              2) Nino, James V 11               
     3) Morales, Noah 12                4) Perez, Ricardo M 11            
                  35.41     1:08.39 (32.98)     1:37.83 (29.44)     2:04.75 (26.92)
  4 Laredo United South  'A'                          2:02.87    2:05.06  
     1) Garcia, Nathan G 09             2) Arredondo, Hugo E 12           
     3) Mandujano, Jose O 12            4) Buenfil, Alberto A 10          
                  34.87     1:08.62 (33.75)     1:37.22 (28.60)     2:05.06 (27.84)
  5 Del Rio  'A'                                      2:09.81    2:05.47  
     1) Gallegos, Juan 10               2) Villegas, Daniel A 11          
     3) Gonzalez, Franky F 12           4) Rios, Joseluis X 11            
                  32.93     1:09.61 (36.68)     1:41.78 (32.17)     2:05.47 (23.69)
 -- Laredo Johnson  'A'                               2:14.41         DQ  
     1) Anzaldua, Pedro 11              2) Palacios, Alan 09              
     3) Ruiz, Matthew 10                4) Sanchez, Orlando 09            
                  39.88     1:17.13 (37.25)     1:57.48 (40.35)          DQ (27.19)
 -- South San Antonio  'A'                            2:34.56        DFS  
     1) Garza, Daniel 11                2)                                
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perales, Danielle E       11 United HS            2:06.76    2:13.16  
                  29.78     1:03.29 (33.51)     1:38.30 (35.01)     2:13.16 (34.86)
  2 Ponce, Mariana B          11 United HS            2:17.48    2:17.06  
                  31.05     1:04.85 (33.80)     1:40.84 (35.99)     2:17.06 (36.22)
  3 Tedesco, Mariella R       10 Alexander            2:18.91    2:19.51  
                  32.06     1:06.69 (34.63)     1:43.05 (36.36)     2:19.51 (36.46)
  4 Crapo, Tristanna          12 Del Rio              2:28.15    2:28.90  
                  33.71     1:10.59 (36.88)     1:49.56 (38.97)     2:28.90 (39.34)
  5 Garcia, Sabrina           09 Alexander            2:43.73    2:33.35  
                  33.57     1:12.40 (38.83)     1:53.21 (40.81)     2:33.35 (40.14)
  6 Hanks, Hailey F           09 Johnson              2:36.50    2:40.87  
                  34.57     1:13.49 (38.92)   2:40.87 (1:27.38)                    
  7 Garcia, Merit F           09 Alexander            2:39.00    2:41.15  
                  35.70     1:16.38 (40.68)     1:59.01 (42.63)     2:41.15 (42.14)
  8 Canales, Lizette          10 United HS            2:42.87    2:43.94  
                  37.80     1:19.17 (41.37)     2:02.99 (43.82)     2:43.94 (40.95)
  9 Flores, Cassandra         10 United South         2:54.84    2:53.78  
                  36.73     1:20.85 (44.12)     2:07.33 (46.48)     2:53.78 (46.45)
 10 Barrera, Victoria R       10 Alexander            2:45.00    2:56.33  
                  35.91     1:20.64 (44.73)     2:08.22 (47.58)     2:56.33 (48.11)
 11 Dickson Manno, Emma       12 Southwest            2:51.29    3:02.03  
                  39.11     1:25.29 (46.18)     2:14.34 (49.05)     3:02.03 (47.69)
 12 DeLaRosa, Daniella M      11 Southwest            3:08.67    3:08.50  
                  40.67     1:27.48 (46.81)     2:19.09 (51.61)     3:08.50 (49.41)
 -- Cortez, Samantha          09 United HS            3:26.10         DQ  
                  40.63     1:29.87 (49.24)        DQ (1:45.95)                    
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pineda, Fernie M          10 Alexander            1:52.56    1:52.89  
                  25.15       54.45 (29.30)     1:24.48 (30.03)     1:52.89 (28.41)
  2 Hurtado, Andrik A         10 United HS            1:55.54    1:58.87  
                  27.50       56.63 (29.13)     1:27.80 (31.17)     1:58.87 (31.07)
  3 Pandal Ledezma, Rodrigo   09 United HS            2:02.61    1:59.50  
                  29.10       59.78 (30.68)     1:30.35 (30.57)     1:59.50 (29.15)
  4 Garcia, Martin E          12 Del Rio              1:59.37    2:00.76  
                  27.93       58.22 (30.29)     1:29.54 (31.32)     2:00.76 (31.22)
  5 Salomon Sevilla, Brian A  11 United HS            1:56.20    2:01.10  
                  26.98       57.09 (30.11)     1:29.16 (32.07)     2:01.10 (31.94)
  6 Gonzalez Jr., David       12 United HS            1:53.95    2:01.38  
                  27.85       58.51 (30.66)     1:29.98 (31.47)     2:01.38 (31.40)
  7 Quiroqa, Mando R          10 Alexander            2:12.71    2:05.84  
                  27.85       58.41 (30.56)   2:05.84 (1:07.43)                    
  8 Chinchilla, Deigo         09 Alexander            2:11.30    2:10.95  
                  29.78     1:02.51 (32.73)     1:37.26 (34.75)     2:10.95 (33.69)
  9 Martinez, Joel            09 Alexander            2:01.62    2:10.97  
                  29.13     1:02.29 (33.16)     1:37.05 (34.76)     2:10.97 (33.92)
 10 Buenfil, Alberto A        10 United South         2:27.37    2:28.23  
                  29.94     1:07.36 (37.42)     1:47.97 (40.61)     2:28.23 (40.26)
 11 Perez, Ismael M           11 Southwest            2:30.26    2:33.69  
                  31.34     1:09.57 (38.23)     1:50.46 (40.89)     2:33.69 (43.23)
 12 Gonzalez, Franky F        12 Del Rio              2:32.91    2:34.09  
                  32.75     1:11.59 (38.84)     1:55.15 (43.56)     2:34.09 (38.94)
 13 Carballo, Alfonso         10 Southwest            2:37.23    2:35.42  
                  32.69     1:11.41 (38.72)     1:53.94 (42.53)     2:35.42 (41.48)
 14 Fraga, Jose M             12 Southwest            2:29.59    2:38.42  
                  30.95     1:10.59 (39.64)     1:54.10 (43.51)     2:38.42 (44.32)
 15 Chapa, Abiel              10 Southwest            2:55.70    2:53.91  
 16 Galindo, Diego            10 Del Rio              3:04.16    2:58.74  
                  36.37     1:18.52 (42.15)     2:09.85 (51.33)     2:58.74 (48.89)
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohammed, Ani C           12 Alexander            2:24.03    2:24.79  
                  30.62     1:08.55 (37.93)     1:51.14 (42.59)     2:24.79 (33.65)
  2 Fuentes, Chelsea A        11 Alexander            2:28.34    2:34.06  
                  31.16     1:10.60 (39.44)     1:57.22 (46.62)     2:34.06 (36.84)
  3 Hernandez, Mahali v       11 United HS            2:40.19    2:38.58  
                  33.74     1:17.07 (43.33)     2:02.11 (45.04)     2:38.58 (36.47)
  4 Cortez, Frida L           11 United HS            2:43.57    2:46.28  
                  36.11     1:16.43 (40.32)     2:07.22 (50.79)     2:46.28 (39.06)
  5 Arredondo, Denssy I       10 United South         2:57.88    2:52.95  
                  37.12     1:23.71 (46.59)     2:12.93 (49.22)     2:52.95 (40.02)
  6 Gomez-Salinas, Natalia    11 Alexander            2:52.23    2:55.86  
                  36.07     1:21.28 (45.21)     2:10.86 (49.58)     2:55.86 (45.00)
  7 Flores, Abigail           12 United South         3:01.81    3:13.73  
                  46.09     1:36.28 (50.19)     2:30.92 (54.64)     3:13.73 (42.81)
  8 Cabrera, Ivanna M         09 Alexander            3:13.92    3:21.94  
                  43.32     1:36.86 (53.54)     2:33.21 (56.35)     3:21.94 (48.73)
  9 Jaramillo, Angela A       11 United HS            3:35.25    3:23.19  
                  45.22     1:35.95 (50.73)   2:39.05 (1:03.10)     3:23.19 (44.14)
 -- Bejar, Melissa            11 United HS            3:40.00         DQ  
                  45.81     1:40.91 (55.10)   2:49.20 (1:08.29)          DQ (53.41)
 -- Arrington, Danika         10 Del Rio              3:15.49         DQ  
                  38.08     1:30.67 (52.59)   2:31.56 (1:00.89)          DQ (40.36)
 
Event 6  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muniz Jr, Israel          12 United HS            2:11.75    2:12.19  
                  27.79     1:02.19 (34.40)     1:42.74 (40.55)     2:12.19 (29.45)
  2 Martinez Jr., Oscar J     09 United HS            2:10.78    2:12.80  
                  28.24     1:03.70 (35.46)     1:42.79 (39.09)     2:12.80 (30.01)
  3 Martinez, Joel O          09 United HS            2:16.65    2:16.30  
                  30.20     1:05.80 (35.60)     1:45.87 (40.07)     2:16.30 (30.43)
  4 Chun, David               11 Alexander            2:21.62    2:17.35  
                  30.36     1:07.70 (37.34)     1:45.35 (37.65)     2:17.35 (32.00)
  5 Morris, Nick C            09 Alexander            2:16.68    2:17.97  
                  28.18     1:04.90 (36.72)     1:46.12 (41.22)     2:17.97 (31.85)
  6 Nino, James V             11 Southwest            2:17.99    2:18.60  
                  29.82     1:06.57 (36.75)     1:47.02 (40.45)     2:18.60 (31.58)
  7 Salomon Sevilla, Jose E   10 United HS            2:20.37    2:20.42  
                  31.76     1:07.88 (36.12)     1:49.29 (41.41)     2:20.42 (31.13)
  8 Gallegos, Juan            10 Del Rio              2:32.75    2:34.18  
                  33.21     1:11.23 (38.02)     1:58.79 (47.56)     2:34.18 (35.39)
  9 Cardenas, Aaron D         11 Alexander            2:31.82    2:40.10  
                  35.00     1:13.88 (38.88)     2:03.00 (49.12)     2:40.10 (37.10)
 10 Mandujano, Jose O         12 United South         2:38.45    2:42.35  
                  31.40     1:14.02 (42.62)     2:03.93 (49.91)     2:42.35 (38.42)
 11 Rangel, Carlos M          09 Alexander            2:50.00    2:49.81  
                  34.88     1:21.19 (46.31)     2:11.96 (50.77)     2:49.81 (37.85)
 12 Villegas, Daniel A        11 Del Rio              2:51.83    2:51.28  
                  33.80     1:18.41 (44.61)     2:10.89 (52.48)     2:51.28 (40.39)
 13 Sanchez, Orlando          09 Johnson              3:00.31    3:19.91  
                  42.22     1:38.58 (56.36)     2:34.12 (55.54)     3:19.91 (45.79)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Alijah         09 United HS              27.50      26.52  
  2 Garcia, Ashley            11 United South           26.45      27.24  
  3 Fierro, Kenya             11 Alexander              27.09      27.27  
  4 Canales, Kiki             12 United HS              26.82      27.79  
  5 Ramos, Jacqueline         12 United HS              27.50      28.76  
  6 Brown, Mya                12 Southwest              29.05      29.35  
  7 Quintanilla, Sarah P      10 Alexander              29.26      30.58  
  8 Dominguez, Raquel M       12 United South           32.99      32.34  
  9 Valdez, Carla V           10 Alexander              37.66      33.78  
 10 Martinez, Miranda M       12 Del Rio                34.99      35.48  
 11 Soto-Castro, Karen        12 Del Rio                37.41      35.54  
 12 Diaz, Clarisa I           09 Southwest              37.87      36.55  
 13 Diaz, Ashley A            10 United South           41.85      38.22  
 14 Martinez, Kedim X         10 United South           42.08      38.35  
 15 Rodriguez, Alyssa         11 United HS              41.10      38.56  
 16 Lopez, Tavania            10 South San              37.54      38.62  
 17 Mujica, Melivia           11 South San              39.37      39.02  
 18 Peltier, Nicole           09 Southwest              41.85      40.00  
 19 Maciel, Skiler A          11 Southwest              45.27      41.07  
 20 Esquivel, Olivia          12 South San              39.65      42.89  
 21 Samaniego, Diana E        12 Del Rio                49.50      47.26  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kevin                12 Alexander              22.91      22.88  
  2 Von Aspe, Erich T         11 Del Rio                23.65      23.73  
  3 Sotelo, Fausto A          11 United HS              24.79      24.08  
  4 Rios, Joseluis X          11 Del Rio                23.86      24.49  
  5 Gonzalez, Jacob           10 Alexander              26.63      25.61  
  6 Almanza, Martin A         09 Alexander              26.91      25.89  
  7 Arredondo, Hugo E         12 United South           25.15      25.90  
  8 Ruiz, Matthew             10 Johnson                26.20      26.16  
  9 Lopez, Jeremy             12 South San              26.32      27.29  
 10 Barberena, Eduardo D      10 United HS              30.00      27.43  
 11 Lopez, Jesse M            12 Southwest              27.34      27.71  
 12 Palacios, Alan            09 Johnson                29.69      27.84  
 13 Greenville, Aubry T       11 United HS              27.51      27.99  
 14 Morales, Noah             12 Southwest              26.86      28.10  
 15 Greenville, Gavin B       11 United HS              28.86      28.45  
 16 Grana, Jose Pablo P       09 Alexander              26.00      28.78  
 17 Garza, Julian             09 Southwest              31.69      30.77  
 18 Garay, Josue              12 Southwest              32.38      33.04  
 19 Ruiz, Sebastian           11 South San              37.21      34.82  
 
Event 9  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riggs, Journey            12 Southwest             118.20     165.70  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fierro, Kenya             11 Alexander            1:05.86    1:05.34  
                  30.13     1:05.34 (35.21)                                        
  2 Gallegos, Aztridt L       09 Johnson              1:06.72    1:08.98  
                  31.41     1:08.98 (37.57)                                        
  3 Alvarado, Nana N          09 Alexander            1:10.83    1:09.18  
                  32.79     1:09.18 (36.39)                                        
  4 Sandel, Elizabeth         10 United HS            1:14.10    1:15.69  
                  34.73     1:15.69 (40.96)                                        
  5 Morales, Caro A           11 Alexander            1:13.87    1:16.54  
                  34.26     1:16.54 (42.28)                                        
  6 Garcia, Sabrina           09 Alexander            1:29.78    1:22.75  
                  37.03     1:22.75 (45.72)                                        
  7 Medina Jimenez, Lauresth  10 United HS            1:31.88    1:29.98  
                  39.36     1:29.98 (50.62)                                        
  8 Arrington, Danika         10 Del Rio              1:30.00    1:30.85  
                  41.00     1:30.85 (49.85)                                        
  9 Jaramillo, Angela A       11 United HS            1:47.11    1:43.98  
                  48.80     1:43.98 (55.18)                                        
 10 Bejar, Melissa            11 United HS            1:43.83    1:47.99  
                  47.64   1:47.99 (1:00.35)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Von Aspe, Erich T         11 Del Rio                56.99      57.45  
                  26.79       57.45 (30.66)                                        
  2 Hurtado, Andrik A         10 United HS              59.47      59.08  
                  27.98       59.08 (31.10)                                        
  3 Mendoza, David E          10 United HS              59.46      59.54  
                  27.85       59.54 (31.69)                                        
  4 Morris, Nick C            09 Alexander            1:00.27    1:00.59  
                  28.31     1:00.59 (32.28)                                        
  5 Quiroqa, Mando R          10 Alexander            1:02.20    1:01.18  
                  27.90     1:01.18 (33.28)                                        
  6 Garza Ramos, Jorge E      11 United HS            1:04.70    1:01.23  
                  28.98     1:01.23 (32.25)                                        
  7 Salazar Jr, Armando X     11 United HS            1:03.64    1:03.12  
                  28.42     1:03.12 (34.70)                                        
  8 Mandujano, Jose O         12 United South         1:06.22    1:05.76  
                  30.01     1:05.76 (35.75)                                        
  9 Martinez, Joel            09 Alexander            1:10.47    1:07.23  
                  31.66     1:07.23 (35.57)                                        
 10 Almanza, Martin A         09 Alexander            1:06.41    1:08.20  
                  29.23     1:08.20 (38.97)                                        
 -- Morales, Noah             12 Southwest            1:22.81         DQ  
                  33.91          DQ (43.90)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Ashley            11 United South           58.01      58.85  
                  28.21       58.85 (30.64)                                        
  2 Rodriguez, Alijah         09 United HS            1:00.75      59.60  
                  28.29       59.60 (31.31)                                        
  3 Canales, Kiki             12 United HS              59.55    1:02.00  
                  29.52     1:02.00 (32.48)                                        
  4 Austin, Allie             12 Southwest            1:08.50    1:04.99  
                  30.88     1:04.99 (34.11)                                        
  5 Barrera, Victoria R       10 Alexander            1:15.93    1:08.82  
                  32.01     1:08.82 (36.81)                                        
  6 Vita Garza, Maria D       12 Alexander            1:11.99    1:10.02  
                  32.47     1:10.02 (37.55)                                        
  7 Dominguez, Raquel M       12 United South         1:18.70    1:15.38  
                  35.90     1:15.38 (39.48)                                        
  8 Garza, Victoria           09 United HS            1:30.00    1:20.29  
                  38.78     1:20.29 (41.51)                                        
  9 Reyna, Marina M           11 United HS            1:30.00    1:20.74  
                  36.87     1:20.74 (43.87)                                        
 10 Flores, Cassandra         10 United South         1:28.60    1:21.02  
                  38.20     1:21.02 (42.82)                                        
 11 Alaniz, Alexia            11 Del Rio              1:22.01    1:22.24  
                  39.67     1:22.24 (42.57)                                        
 12 Soto-Castro, Karen        12 Del Rio              1:24.29    1:24.61  
                  41.81     1:24.61 (42.80)                                        
 13 Cabrera, Ivanna M         09 Alexander            1:16.00    1:25.58  
                  40.40     1:25.58 (45.18)                                        
 14 Lopez, Tavania            10 South San            1:35.63    1:26.17  
                  39.14     1:26.17 (47.03)                                        
 15 Mujica, Melivia           11 South San            1:39.27    1:29.76  
                  43.04     1:29.76 (46.72)                                        
 16 Mancilla, Libni           11 Southwest            1:37.31    1:31.72  
                  43.39     1:31.72 (48.33)                                        
 17 Esquivel, Olivia          12 South San            1:42.87    1:39.82  
                  44.50     1:39.82 (55.32)                                        
 18 Jimenez, Reanna           09 Southwest            1:45.44    1:44.07  
                  46.27     1:44.07 (57.80)                                        
 19 Suarez, Isabella          09 Southwest            1:48.35    1:44.51  
                  47.07     1:44.51 (57.44)                                        
 -- Flores-Perez, Natalia G   12 Alexander            1:10.30         DQ  
 -- Saucedo, Monserrath       10 United South         1:31.22        DFS  
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pineda, Fernie M          10 Alexander              51.98      50.39  
                  24.12       50.39 (26.27)                                        
  2 Muniz Jr, Israel          12 United HS              52.92      52.49  
                  25.42       52.49 (27.07)                                        
  3 Trevino, Antonio A        12 Alexander              54.06      53.80  
                  25.65       53.80 (28.15)                                        
  4 Ramirez, Andres           11 United HS              56.26      54.44  
                  26.18       54.44 (28.26)                                        
  5 Rios, Joseluis X          11 Del Rio                53.02      54.65  
                  25.28       54.65 (29.37)                                        
  6 Gonzalez, Jacob           10 Alexander              59.59      56.22  
                  27.49       56.22 (28.73)                                        
  7 Mata Saldivar, Emilio     10 United HS              57.40      56.24  
                  26.89       56.24 (29.35)                                        
  8 Lizarraga, Diego          10 United HS              57.88      56.64  
                  27.23       56.64 (29.41)                                        
  9 Martinez Reyes, Diego E   11 Alexander            1:00.61      57.97  
                  27.62       57.97 (30.35)                                        
 10 Garcia, Nathan G          09 United South         1:01.68      59.77  
                  28.10       59.77 (31.67)                                        
 11 Perez, Ricardo M          11 Southwest              59.32    1:00.84  
                  27.77     1:00.84 (33.07)                                        
 12 Gonzalez, Franky F        12 Del Rio              1:01.56    1:03.94  
                  29.75     1:03.94 (34.19)                                        
 13 Carballo, Alfonso         10 Southwest            1:06.12    1:06.45  
                  30.95     1:06.45 (35.50)                                        
 14 Garza, Julian             09 Southwest            1:14.82    1:10.97  
                  32.87     1:10.97 (38.10)                                        
 15 Anzaldua, Pedro           11 Johnson              1:13.65    1:11.13  
                  32.74     1:11.13 (38.39)                                        
 16 Garza, Daniel             11 South San            1:17.95    1:13.06  
                1:13.06         1:13.06 ( )                                        
 17 Sanchez, Orlando          09 Johnson              1:22.15    1:16.82  
                  35.91     1:16.82 (40.91)                                        
 -- Mata, Luis                09 South San            1:35.65         DQ  
 -- Pena, Abelardo            09 Johnson              1:20.96         DQ  
 -- Hernandez, Nephtali       11 South San            1:45.32         DQ  
 -- Ruiz, Sebastian           11 South San            1:30.13        DFS  
 
Event 15  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuentes, Chelsea A        11 Alexander            5:48.09    6:00.09  
                  31.29     1:06.49 (35.20)     1:43.45 (36.96)     2:20.66 (37.21)
        2:56.96 (36.30)     3:34.27 (37.31)     4:12.12 (37.85)     4:49.66 (37.54)
        5:26.13 (36.47)     6:00.09 (33.96)                                        
  2 Ponce, Mariana B          11 United HS            6:27.72    6:22.97  
                  32.02     1:08.71 (36.69)     1:46.79 (38.08)     2:25.98 (39.19)
        3:05.93 (39.95)     3:45.99 (40.06)     4:26.18 (40.19)     5:06.96 (40.78)
        5:46.57 (39.61)     6:22.97 (36.40)                                        
  3 Crapo, Tristanna          12 Del Rio              6:42.91    6:51.40  
                  36.22     1:16.97 (40.75)     1:59.47 (42.50)     2:41.84 (42.37)
        3:24.33 (42.49)     4:06.89 (42.56)     4:48.71 (41.82)     5:29.92 (41.21)
        6:10.79 (40.87)     6:51.40 (40.61)                                        
  4 Morales, Caro A           11 Alexander            6:42.99    6:58.63  
                  37.11     1:18.96 (41.85)     2:01.80 (42.84)     2:44.45 (42.65)
        3:27.76 (43.31)     4:10.45 (42.69)     4:53.67 (43.22)     5:36.77 (43.10)
        6:19.03 (42.26)     6:58.63 (39.60)                                        
  5 Canales, Lizette          10 United HS            7:25.72    7:31.37  
                  38.22     1:21.44 (43.22)     2:07.23 (45.79)   3:39.81 (1:32.58)
                                                    5:13.78 ( )     6:01.70 (47.92)
        6:48.80 (47.10)     7:31.37 (42.57)                                        
  6 Valdez, Carla V           10 Alexander            8:45.39    8:09.28  
                  40.65     1:26.11 (45.46)     2:15.20 (49.09)     3:04.85 (49.65)
        3:57.34 (52.49)     4:46.90 (49.56)     5:40.06 (53.16)     6:31.00 (50.94)
        7:23.08 (52.08)     8:09.28 (46.20)                                        
  7 DeLaRosa, Daniella M      11 Southwest            8:31.95    8:36.12  
                  42.60     1:30.66 (48.06)     2:21.13 (50.47)     3:12.84 (51.71)
        4:06.92 (54.08)     5:00.74 (53.82)     5:54.94 (54.20)     6:50.27 (55.33)
        7:44.38 (54.11)     8:36.12 (51.74)                                        
  8 Cortez, Samantha          09 United HS            8:00.00    9:03.22  
                  44.18     1:35.52 (51.34)     2:29.48 (53.96)     3:25.27 (55.79)
        4:23.67 (58.40)     5:22.63 (58.96)     6:20.48 (57.85)     7:17.72 (57.24)
        8:13.36 (55.64)     9:03.22 (49.86)                                        
 
Event 16  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pandal Ledezma, Rodrigo   09 United HS            5:18.65    5:19.38  
                  29.74     1:01.80 (32.06)     1:34.69 (32.89)     2:07.36 (32.67)
        2:40.04 (32.68)     3:12.44 (32.40)     3:44.11 (31.67)     4:16.78 (32.67)
        4:48.94 (32.16)     5:19.38 (30.44)                                        
  2 Sotelo, Fausto A          11 United HS            5:29.14    5:24.15  
                  26.51       57.04 (30.53)     1:28.92 (31.88)     2:01.88 (32.96)
        2:34.90 (33.02)     3:08.80 (33.90)     3:43.32 (34.52)     4:17.31 (33.99)
        4:51.01 (33.70)     5:24.15 (33.14)                                        
  3 Salomon Sevilla, Jose E   10 United HS            5:22.69    5:28.90  
                  29.68     1:02.31 (32.63)     1:35.70 (33.39)     2:09.05 (33.35)
        2:43.20 (34.15)     3:16.40 (33.20)     3:49.85 (33.45)     4:23.13 (33.28)
        4:56.81 (33.68)     5:28.90 (32.09)                                        
  4 Gonzalez Jr., David       12 United HS            5:18.49    5:31.35  
                  29.70     1:02.21 (32.51)     1:35.27 (33.06)     2:08.83 (33.56)
        2:42.28 (33.45)     3:16.49 (34.21)     3:50.61 (34.12)     4:25.01 (34.40)
        4:58.40 (33.39)     5:31.35 (32.95)                                        
  5 Chinchilla, Deigo         09 Alexander            5:53.54    6:03.79  
                  30.52     1:03.85 (33.33)     1:39.08 (35.23)     2:14.90 (35.82)
        2:51.70 (36.80)     3:29.64 (37.94)     4:08.07 (38.43)     4:46.53 (38.46)
        5:24.96 (38.43)     6:03.79 (38.83)                                        
  6 Click, Matthew A          10 Alexander            7:50.00    6:31.04  
                  33.52   1:52.61 (1:19.09)     2:33.43 (40.82)     3:13.48 (40.05)
                                                                        5:55.00 ( )
        6:31.04 (36.04)                                                            
  7 Rangel, Carlos M          09 Alexander            7:23.32    6:39.29  
                  35.02     1:14.13 (39.11)     1:55.26 (41.13)     2:36.96 (41.70)
        3:17.72 (40.76)     3:58.58 (40.86)     4:40.47 (41.89)     5:22.78 (42.31)
        6:02.67 (39.89)     6:39.29 (36.62)                                        
  8 Crawford, Andrew R        12 Alexander            6:56.29    7:06.81  
                                                    4:54.94 ( )   7:06.81 (2:11.87)
  9 Lopez, Jeremy             12 South San            6:37.43    7:12.44  
                  31.91     1:09.66 (37.75)     1:50.78 (41.12)     2:35.80 (45.02)
        3:21.05 (45.25)     4:08.20 (47.15)     4:55.37 (47.17)     5:42.39 (47.02)
        6:23.54 (41.15)     7:12.44 (48.90)                                        
 10 Fraga, Jose M             12 Southwest            7:23.52    7:35.42  
                  34.34     1:15.46 (41.12)     1:59.44 (43.98)     2:45.19 (45.75)
        3:31.97 (46.78)     4:19.85 (47.88)     5:08.58 (48.73)     5:57.76 (49.18)
        6:47.24 (49.48)     7:35.42 (48.18)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laredo United  'A'                                1:47.05    1:52.55  
     1) Rodriguez, Alijah 09            2) Ramos, Jacqueline 12           
     3) Canales, Kiki 12                4) Perales, Danielle E 11         
                  28.98       55.31 (26.33)     1:23.44 (28.13)     1:52.55 (29.11)
  2 Laredo Alexander  'A'                             1:59.00    2:02.91  
     1) Alvarado, Nana N 09             2) Tedesco, Mariella R 10         
     3) Barrera, Victoria R 10          4) Gomez-Salinas, Natalia 11      
                  30.09                             1:31.51 ( )     2:02.91 (31.40)
  3 Del Rio  'A'                                      2:13.67    2:12.83  
     1) Arrington, Danika 10            2) Alaniz, Alexia 11              
     3) Martinez, Miranda M 12          4) Crapo, Tristanna 12            
                  31.54     1:06.96 (35.42)     1:42.15 (35.19)     2:12.83 (30.68)
  4 San Antonio Southwest  'A'                        2:03.22    2:12.98  
     1) Riggs, Journey 12               2) Dickson Manno, Emma 12         
     3) Diaz, Clarisa I 09              4) Brown, Mya 12                  
                  33.71     1:07.31 (33.60)     1:44.05 (36.74)     2:12.98 (28.93)
  5 Laredo United South  'A'                          2:07.76    2:30.20  
     1) Saucedo, Monserrath 10          2) Dominguez, Raquel M 12         
     3) Martinez, Kedim X 10            4) Diaz, Ashley A 10              
                  39.90       56.80 (16.90)     1:52.27 (55.47)     2:30.20 (37.93)
 -- South San Antonio  'A'                            3:16.88        DFS  
 
Event 18  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laredo Alexander  'A'                             1:35.01    1:35.79  
     1) Pineda, Fernie M 10             2) Morris, Nick C 09              
     3) Trevino, Antonio A 12           4) Lee, Kevin 12                  
                  23.23       48.79 (25.56)     1:13.18 (24.39)     1:35.79 (22.61)
  2 Laredo United  'A'                                1:33.84    1:36.69  
     1) Muniz Jr, Israel 12             2) Mendoza, David E 10            
     3) Salomon Sevilla, Brian A 11     4) Gonzalez Jr., David 12         
                  24.02       48.16 (24.14)     1:12.26 (24.10)     1:36.69 (24.43)
  3 Del Rio  'A'                                      1:41.38    1:40.67  
     1) Rios, Joseluis X 11             2) Gonzalez, Franky F 12          
     3) Garcia, Martin E 12             4) Von Aspe, Erich T 11           
                  24.85       52.41 (27.56)     1:16.88 (24.47)     1:40.67 (23.79)
  4 San Antonio Southwest  'A'                        1:45.38    1:49.75  
     1) Nino, James V 11                2) Morales, Noah 12               
     3) Rodriguez, Erik 11              4) Perez, Ricardo M 11            
                  24.32       53.46 (29.14)     1:20.61 (27.15)     1:49.75 (29.14)
  5 Laredo Johnson  'A'                               1:50.51    2:00.59  
     1) Palacios, Alan 09               2) Sanchez, Orlando 09            
     3) Ruiz, Matthew 10                4) Anzaldua, Pedro 11             
                  28.12     1:00.73 (32.61)     1:35.26 (34.53)     2:00.59 (25.33)
 -- South San Antonio  'A'                            2:09.85        DFS  
     3) Garza, Daniel 11                4)                                
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perales, Danielle E       11 United HS            1:01.78    1:06.51  
                  32.34     1:06.51 (34.17)                                        
  2 Gallegos, Aztridt L       09 Johnson              1:08.44    1:09.69  
                  33.52     1:09.69 (36.17)                                        
  3 Alvarado, Nana N          09 Alexander            1:08.99    1:10.49  
                  34.63     1:10.49 (35.86)                                        
  4 Austin, Allie             12 Southwest            1:10.01    1:11.17  
                  34.71     1:11.17 (36.46)                                        
  5 Ramos, Jacqueline         12 United HS            1:11.18    1:14.09  
                  35.56     1:14.09 (38.53)                                        
  6 Tedesco, Mariella R       10 Alexander            1:14.07    1:14.82  
                  36.66     1:14.82 (38.16)                                        
  7 Sandel, Elizabeth         10 United HS            1:19.93    1:16.75  
                  38.13     1:16.75 (38.62)                                        
  8 Quintanilla, Sarah P      10 Alexander            1:18.09    1:19.27  
                  38.05     1:19.27 (41.22)                                        
  9 Vita Garza, Maria D       12 Alexander            1:18.22    1:19.83  
                  38.38     1:19.83 (41.45)                                        
 10 Hanks, Hailey F           09 Johnson              1:22.42    1:25.85  
                  41.86     1:25.85 (43.99)                                        
 11 Medina Jimenez, Lauresth  10 United HS            1:32.05    1:27.72  
                  42.86     1:27.72 (44.86)                                        
 12 Flores, Abigail           12 United South         1:30.75    1:37.62  
                  47.90     1:37.62 (49.72)                                        
 13 Dana, Lauren              11 Southwest            1:40.74    1:38.85  
                  48.05     1:38.85 (50.80)                                        
 14 Alaniz, Alexia            11 Del Rio              1:48.56    1:41.17  
                  49.59     1:41.17 (51.58)                                        
 15 Fernandez-Morales, Miria  10 Southwest            1:38.86    1:42.09  
 16 Diaz, Ashley A            10 United South         1:58.71    1:53.82  
                  53.14   1:53.82 (1:00.68)                                        
 17 Mancilla, Libni           11 Southwest            1:46.22    2:07.20  
                  59.46   2:07.20 (1:07.74)                                        
 18 Martinez, Kedim X         10 United South         2:14.22    2:08.59  
 -- Samaniego, Diana E        12 Del Rio              1:55.95         DQ  
                  59.82        DQ (1:01.47)                                        
 -- Saucedo, Monserrath       10 United South         1:45.13        DFS  
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kevin                12 Alexander              58.46      57.18  
                  27.40       57.18 (29.78)                                        
  2 Garcia, Martin E          12 Del Rio              1:02.14    1:01.74  
                  29.93     1:01.74 (31.81)                                        
  3 Mendoza, David E          10 United HS            1:01.95    1:01.98  
                  29.82     1:01.98 (32.16)                                        
  4 Garza Ramos, Jorge E      11 United HS            1:03.15    1:03.90  
                  30.89     1:03.90 (33.01)                                        
  5 Salomon Sevilla, Brian A  11 United HS            1:02.05    1:05.26  
                  31.76     1:05.26 (33.50)                                        
  6 Martinez, Joel O          09 United HS            1:04.27    1:06.42  
                  32.69     1:06.42 (33.73)                                        
  7 Grana, Jose Pablo P       09 Alexander            1:14.39    1:08.39  
                  33.32     1:08.39 (35.07)                                        
  8 Gallegos, Juan            10 Del Rio              1:11.95    1:10.17  
                  34.06     1:10.17 (36.11)                                        
  9 Perez, Ismael M           11 Southwest            1:15.47    1:12.15  
 10 Garcia, Nathan G          09 United South         1:11.78    1:12.35  
                  34.98     1:12.35 (37.37)                                        
 11 Cardenas, Aaron D         11 Alexander            1:10.12    1:13.36  
                  35.77     1:13.36 (37.59)                                        
 12 Lopez, Jesse M            12 Southwest            1:15.78    1:15.10  
                  36.44     1:15.10 (38.66)                                        
 13 Martinez Reyes, Diego E   11 Alexander            1:40.00    1:16.86  
                  37.26     1:16.86 (39.60)                                        
 14 Rodriguez, Erik           11 Southwest            1:25.16    1:23.71  
                  41.11     1:23.71 (42.60)                                        
 15 Palacios, Alan               United South         1:30.54    1:25.44  
 16 Anzaldua, Pedro           11 Johnson              1:37.42    1:26.56  
                  41.42     1:26.56 (45.14)                                        
 17 Galindo, Diego            10 Del Rio              1:29.51    1:33.47  
                  44.41     1:33.47 (49.06)                                        
 18 Chapa, Abiel              10 Southwest            1:38.00    1:34.59  
 -- Ortiz Jr., Jose I         09 United South         1:41.60         DQ  
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohammed, Ani C           12 Alexander            1:15.03    1:15.07  
                  35.16     1:15.07 (39.91)                                        
  2 Hernandez, Mahali v       11 United HS            1:16.66    1:18.42  
                  37.26     1:18.42 (41.16)                                        
  3 Arredondo, Denssy I       10 United South         1:20.64    1:23.11  
                  38.51     1:23.11 (44.60)                                        
  4 Gomez-Salinas, Natalia    11 Alexander            1:20.03    1:23.43  
                  38.85     1:23.43 (44.58)                                        
  5 Cortez, Frida L           11 United HS            1:23.88    1:25.93  
                  40.30     1:25.93 (45.63)                                        
  6 Garcia, Merit F           09 Alexander            1:36.15    1:35.27  
                  44.80     1:35.27 (50.47)                                        
  7 Reyna, Marina M           11 United HS            1:40.00    1:35.40  
                  42.65     1:35.40 (52.75)                                        
  8 Garza, Victoria           09 United HS            1:32.34    1:36.77  
                  45.78     1:36.77 (50.99)                                        
  9 Martinez, Miranda M       12 Del Rio              1:38.29    1:39.42  
                  47.88     1:39.42 (51.54)                                        
 -- Fernandez-Morales, Miria  10 Southwest            1:48.00         DQ  
                  56.16        DQ (1:05.03)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez Jr., Oscar J     09 United HS            1:04.35    1:05.98  
                  31.38     1:05.98 (34.60)                                        
  2 Chun, David               11 Alexander            1:05.58    1:06.48  
                  31.26     1:06.48 (35.22)                                        
  3 Lizarraga, Diego          10 United HS            1:07.16    1:07.16  
                  32.00     1:07.16 (35.16)                                        
  4 Chavana, Diego            09 United HS            1:10.82    1:07.94  
                  32.09     1:07.94 (35.85)                                        
  5 Gonzalez, Hugo A          09 United HS            1:10.30    1:11.40  
                  33.85     1:11.40 (37.55)                                        
  6 Arredondo, Hugo E         12 United South         1:13.41    1:14.64  
                  34.63     1:14.64 (40.01)                                        
  7 Garza, Angel A            09 Alexander            1:24.79    1:21.40  
                  39.18     1:21.40 (42.22)                                        
  8 Buenfil, Alberto A        10 United South         1:24.82    1:21.71  
                  38.46     1:21.71 (43.25)                                        
  9 Villegas, Daniel A        11 Del Rio              1:24.41    1:23.93  
                  38.36     1:23.93 (45.57)                                        
 10 Click, Matthew A          10 Alexander            1:30.00    1:26.48  
                  41.09     1:26.48 (45.39)                                        
 11 Garza, Daniel             11 South San            1:41.01    1:28.65  
                  40.36     1:28.65 (48.29)                                        
 12 Quiroga, Alejandro D      09 Alexander            1:25.00    1:29.26  
                  41.57     1:29.26 (47.69)                                        
 13 Garay, Josue              12 Southwest            1:29.02    1:35.35  
                  44.14     1:35.35 (51.21)                                        
 
Event 23  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laredo Alexander  'A'                             3:53.01    4:07.75  
     1) Fuentes, Chelsea A 11           2) Tedesco, Mariella R 10         
     3) Fierro, Kenya 11                4) Mohammed, Ani C 12             
                  29.40   1:01.61 (1:01.61)     1:32.74 (31.13)   2:06.45 (1:04.84)
        2:35.22 (28.77)   3:06.48 (1:00.03)     3:35.87 (29.39)   4:07.75 (1:01.27)
  2 Laredo United  'A'                                4:01.12    4:25.29  
     1) Hernandez, Mahali v 11          2) Cortez, Frida L 11             
     3) Sandel, Elizabeth 10            4) Ponce, Mariana B 11            
                  30.97   1:05.40 (1:05.40)     1:37.79 (32.39)   2:13.92 (1:08.52)
        2:47.40 (33.48)   3:22.84 (1:08.92)     3:41.55 (18.71)   4:25.29 (1:02.45)
  3 Laredo United South  'A'                               NT    4:46.89  
     1) Garcia, Ashley 11               2) Flores, Cassandra 10           
     3) Arredondo, Denssy I 10          4) Flores, Abigail 12             
                  28.86   1:00.26 (1:00.26)     1:37.08 (36.82)   2:19.20 (1:18.94)
        2:52.20 (33.00)   3:29.46 (1:10.26)     4:06.13 (36.67)   4:46.89 (1:17.43)
  4 San Antonio Southwest  'A'                        4:39.68    4:52.52  
     1) Austin, Allie 12                2) Riggs, Journey 12              
     3) Dickson Manno, Emma 12          4) Brown, Mya 12                  
                  31.30   1:05.90 (1:05.90)     1:42.68 (36.78)   2:27.04 (1:21.14)
        3:04.75 (37.71)   3:45.12 (1:18.08)     4:17.20 (32.08)   4:52.52 (1:07.40)
  5 Del Rio  'A'                                      5:50.45    5:46.42  
     1) Alaniz, Alexia 11               2) Samaniego, Diana E 12          
     3) Soto-Castro, Karen 12           4) Crapo, Tristanna 12            
                  40.19   1:24.99 (1:24.99)     2:15.10 (50.11)   3:12.21 (1:47.22)
        3:50.70 (38.49)   4:38.89 (1:26.68)     5:10.10 (31.21)   5:46.42 (1:07.53)
 
Event 24  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laredo United  'A'                                3:32.04    3:33.70  
     1) Muniz Jr, Israel 12             2) Hurtado, Andrik A 10           
     3) Martinez Jr., Oscar J 09        4) Gonzalez Jr., David 12         
                  25.15       52.42 (52.42)     1:17.66 (25.24)     1:45.84 (53.42)
        2:12.11 (26.27)     2:40.77 (54.93)     3:06.15 (25.38)     3:33.70 (52.93)
  2 Laredo Alexander  'A'                             3:42.78    3:40.40  
     1) Trevino, Antonio A 12           2) Quiroqa, Mando R 10            
     3) Martinez, Joel 09               4) Morris, Nick C 09              
                  25.79       53.82 (53.82)     1:20.53 (26.71)     1:50.03 (56.21)
        2:16.53 (26.50)     2:45.98 (55.95)     3:12.24 (26.26)     3:40.40 (54.42)
  3 Del Rio  'A'                                      3:42.89    3:56.66  
     1) Villegas, Daniel A 11           2) Gallegos, Juan 10              
     3) Garcia, Martin E 12             4) Von Aspe, Erich T 11           
                  29.73   1:05.54 (1:05.54)     1:33.67 (28.13)   2:05.60 (1:00.06)
        2:32.21 (26.61)     3:02.19 (56.59)     3:27.57 (25.38)     3:56.66 (54.47)
  4 San Antonio Southwest  'A'                        4:02.04    4:01.88  
     1) Nino, James V 11                2) Rodriguez, Erik 11             
     3) Lopez, Jesse M 12               4) Perez, Ricardo M 11            
                  25.57       53.45 (53.45)     1:22.30 (28.85)   1:55.46 (1:02.01)
        2:25.83 (30.37)   3:00.08 (1:04.62)     3:28.81 (28.73)   4:01.88 (1:01.80)
  5 Laredo United South  'A'                          4:04.74    4:08.58  
     1) Garcia, Nathan G 09             2) Mandujano, Jose O 12           
     3) Buenfil, Alberto A 10           4) Arredondo, Hugo E 12           
                  30.17   1:04.84 (1:04.84)     1:34.08 (29.24)   2:05.55 (1:00.71)
        2:35.54 (29.99)   3:09.21 (1:03.66)     3:37.23 (28.02)     4:08.58 (59.37)
 -- South San Antonio  'A'                            5:40.12        DFS  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. Laredo United                       338   2. Laredo Alexander                    307
  3. Del Rio                             103   4. San Antonio Southwest                93
  5. Laredo United South                  76   6. Laredo Johnson                       26
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Laredo Alexander                    163   2. Laredo United                       140
  3. San Antonio Southwest                58   4. Laredo United South                  51
  5. Del Rio                              32   6. Laredo Johnson                       17
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Laredo United                       198   2. Laredo Alexander                    144
  3. Del Rio                              71   4. San Antonio Southwest                35
  5. Laredo United South                  25   6. Laredo Johnson                        9