2018 AAHSSL Dual+ / NE-01
Davis Natatorium - 10/20/2018           
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay TAPPS
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SA Antonian College Prep  'A'                     2:21.82    2:19.70   10  
     1) Stallard, Ana C 11              2) Skokan, Abi E 11               
     3) Cornejo, Bethany G 11           4) Montgomery, Devin R 11         
                  36.92     1:16.56 (39.64)     1:49.54 (32.98)     2:19.70 (30.16)
  2 SA Antonian College Prep  'B'                     2:23.40    2:19.84    5  
     1) Courtines, Annalise S 10        2) Kucera, Grace E 11             
     3) Szewc, Victoria M 12            4) Vasquez, Mia A 12              
                  39.22     1:14.63 (35.41)     1:48.49 (33.86)     2:19.84 (31.35)
  3 SA Providence  'A'                                2:25.84    2:22.08    3  
     1) Rodriguez, Rebecca L 10         2) Bruce, Faith A 11              
     3) de la Pena, Bianca R 12         4) Cardenas, Natalia A 10         
                  35.95     1:17.02 (41.07)     1:46.74 (29.72)     2:22.08 (35.34)
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay North East ISD
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              2:02.54    2:03.24   10  
     1) Romine, Brooke L 12             2) Vancil, Paige C 12             
     3) Jimenez, Isabella 10            4) Dehart, Erin 10                
                  31.49     1:05.58 (34.09)     1:35.17 (29.59)     2:03.24 (28.07)
  2 MacArthur High School  'A'                        2:05.36    2:05.57    5  
     1) Gonzalez, Belen G 09            2) Cardon, Rylee A 10             
     3) Lambert, Nalani A 10            4) Cardon, Makena M 12            
                  31.69     1:08.29 (36.60)     1:37.71 (29.42)     2:05.57 (27.86)
  3 Lee High School  'B'                              2:15.69    2:15.53    3  
     1) Tubbs, Delaney C 11             2) Stevenson, Maddy O 11          
     3) Weingart, Lindsay B 11          4) Rochelle, Vivi G 11            
                  34.97     1:11.75 (36.78)     1:44.85 (33.10)     2:15.53 (30.68)
 -- MacArthur High School  'C'                        2:33.13         DQ  
     1) Rodriguez, Hayley D 10          2) Korte, Gabrielle 09            
     3) Schweninger, Arden R 09         4) Freasier, Cassidy A 11         
                  39.01     1:23.12 (44.11)     1:56.55 (33.43)          DQ (33.73)
 -- MacArthur High School  'B'                        2:20.53         DQ  
     1) White, Jackie G 12              2) Gomez, Alliana C 11            
     3) Ramos, Bella 09                 4) Gerlach, Sarah 09              
                  33.99     1:17.15 (43.16)     1:50.88 (33.73)          DQ (31.64)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay TAPPS
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SA Antonian College Prep  'A'                     1:46.80    1:51.85   10  
     1) Field, Hunter A 10              2) Stiles IV, Ben B 12            
     3) Chappell, Chase R 11            4) Rosas, Jake A 12               
                  28.26       57.65 (29.39)     1:25.47 (27.82)     1:51.85 (26.38)
  2 Central Catholic  'A'                             2:04.36    2:01.73    5  
     1) Guajardo, Luke D 9              2) Flinn, Teagan I 9              
     3) Solorzano, Caleb J 9            4) Garza, Jordan T 9              
                  32.18     1:08.62 (36.44)     1:35.51 (26.89)     2:01.73 (26.22)
  3 Central Catholic  'B'                             2:04.80    2:04.01    3  
     1) Bohannon, Max M 10              2) Valera, Nick A 11              
     3) Manasco, Ty H 11                4) Ybarbo, Cameron J 11           
                  32.94     1:06.30 (33.36)     1:37.15 (30.85)     2:04.01 (26.86)
  4 SA Antonian College Prep  'B'                     2:03.50    2:04.02  
     1) Warren, Jack W 10               2) Estrada, Ethaniel A 10         
     3) Flynn, Sean C 11                4) Stanley, Jake E 11             
                  31.41     1:07.90 (36.49)     1:38.26 (30.36)     2:04.02 (25.76)
  5 Central Catholic  'C'                             2:25.39   x2:26.35  
     1) Munoz, Christopher I 9          2) Fleming, Sean M 11             
     3) Rowland, Michael R 11           4) Vargas, Richard W 11           
                  42.55       54.18 (11.63)     1:49.24 (55.06)     2:26.35 (37.11)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay North East ISD
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              1:45.12    1:45.97   10  
     1) Santibanez, Marcelo J 12        2) Materne, Evan C 12             
     3) Bartels, Lyle E 12              4) McClure, Henry M 12            
                  27.30       57.64 (30.34)     1:23.22 (25.58)     1:45.97 (22.75)
  2 MacArthur High School  'A'                        1:51.97    1:49.79    5  
     1) Salas, Andrew C 12              2) Mask, Colby L 11               
     3) Morales, Ethan T 12             4) Donaho, Nick S 12              
                  29.18       59.60 (30.42)     1:26.39 (26.79)     1:49.79 (23.40)
  3 Lee High School  'B'                              1:58.77    1:57.50    3  
     1) Garza, Cristian 11              2) Tubbesing, Ryan C 11           
     3) Aguirre, Joshua H 11            4) Livingstone, Henry W 12        
                  32.62     1:03.41 (30.79)     1:32.90 (29.49)     1:57.50 (24.60)
  4 MacArthur High School  'B'                        2:15.94    2:13.41  
     1) Kuper, Sean 10                  2) Roach-Compton, Kyle J 10       
     3) Hayes, Nick E 09                4) Belmontes, Fernando B 10       
                  32.59     1:10.89 (38.30)     1:44.75 (33.86)     2:13.41 (28.66)
  5 MacArthur High School  'C'                        2:27.06   x2:21.89  
     1) Zimmerman, Logan A 09           2) Clayton, Alex A 09             
     3) Reiswig, Hayden R 09            4) Brown, Barrett W 09            
                  34.43     1:13.09 (38.66)     1:50.26 (37.17)     2:21.89 (31.63)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruce, Faith A            11 Providence           2:39.06    2:36.89    8  
                  35.99     1:15.61 (39.62)     1:58.79 (43.18)     2:36.89 (38.10)
  2 Vasquez, Mia A            12 Antonian             2:42.70    2:37.69    6  
                  35.11     1:15.07 (39.96)     1:57.35 (42.28)     2:37.69 (40.34)
  3 Skokan, Abi E             11 Antonian             3:15.48    2:50.30    5  
                  38.79     1:21.19 (42.40)     2:03.35 (42.16)     2:50.30 (46.95)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cardon, Rylee A           10 MacArthur            2:08.86    2:13.65    8  
                  30.10     1:03.86 (33.76)     1:39.11 (35.25)     2:13.65 (34.54)
  2 Donato, Haley E           10 MacArthur            2:21.89    2:21.27    6  
                  33.31     1:09.64 (36.33)     1:45.45 (35.81)     2:21.27 (35.82)
  3 Lizcano, Melina R         10 MacArthur            2:23.50    2:25.12    5  
                  33.03     1:09.92 (36.89)     1:48.10 (38.18)     2:25.12 (37.02)
  4 Gutierrez, Allyson L      10 MacArthur            2:52.81    2:26.59    4  
                  33.21     1:10.06 (36.85)     1:48.28 (38.22)     2:26.59 (38.31)
  5 Stevenson, Maddy O        11 Lee                  2:24.93    2:28.85    3  
                  32.89     1:10.08 (37.19)     1:49.64 (39.56)     2:28.85 (39.21)
  6 Tubbs, Delaney C          11 Lee                  2:42.62    2:37.43    2  
                  34.69     1:14.65 (39.96)     1:55.75 (41.10)     2:37.43 (41.68)
  7 Wilson, Rosemary K        09 Lee                  3:15.70    2:51.36    1  
                  39.09     1:21.80 (42.71)     2:07.04 (45.24)     2:51.36 (44.32)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stiles IV, Ben B          12 Antonian             1:50.06    1:49.68    8  
                  25.19       51.98 (26.79)     1:20.68 (28.70)     1:49.68 (29.00)
  2 Bohannon, Max M           10 Central Catholic     2:12.16    2:09.79    6  
                  29.09     1:01.45 (32.36)     1:35.62 (34.17)     2:09.79 (34.17)
  3 Ybarbo, Cameron J         11 Central Catholic     2:26.00    2:13.64    5  
                  30.96     1:05.00 (34.04)     1:40.46 (35.46)     2:13.64 (33.18)
  4 Stanley, Jake E           11 Antonian             2:11.15    2:14.66    4  
                  30.87                             1:41.42 ( )     2:14.66 (33.24)
  5 Torres, Jaime E           11 Central Catholic     2:29.61    2:25.80    3  
                  28.67     1:01.76 (33.09)     1:41.68 (39.92)     2:25.80 (44.12)
  6 Garza, Ben P              10 Antonian             2:34.49    2:26.89    2  
                  31.42     1:07.90 (36.48)     1:48.70 (40.80)     2:26.89 (38.19)
  7 Nino, Jose I              10 Central Catholic     2:15.36    2:37.12    1  
                  33.24     1:11.43 (38.19)     1:54.27 (42.84)     2:37.12 (42.85)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peck, Matt                11 Lee                  2:00.70    2:03.28    8  
                  27.67       58.73 (31.06)     1:31.31 (32.58)     2:03.28 (31.97)
  2 Vanderlinden, Josh P      12 MacArthur            2:02.05    2:03.57    6  
                  27.72       58.09 (30.37)     1:30.27 (32.18)     2:03.57 (33.30)
  3 Paveglio, Noah A          12 Lee                  2:10.27    2:08.65    5  
                  29.24     1:01.44 (32.20)     1:35.72 (34.28)     2:08.65 (32.93)
  4 Garza, Cristian           11 Lee                  2:10.00    2:21.39    4  
                  29.60     1:03.82 (34.22)     1:41.52 (37.70)     2:21.39 (39.87)
  5 Boyce, Darren A           11 MacArthur            2:21.45    2:27.12    3  
                  31.57     1:07.46 (35.89)     1:46.71 (39.25)     2:27.12 (40.41)
  6 Mcalanis, Joshua A        09 Lee                  2:40.00    2:36.03    2  
                  34.79     1:13.92 (39.13)     1:54.83 (40.91)     2:36.03 (41.20)
  7 Reiswig, Hayden R         09 MacArthur            2:38.01    2:41.33    1  
                  34.71     1:14.88 (40.17)     1:58.71 (43.83)     2:41.33 (42.62)
  8 Clayton, Alex A           09 MacArthur            2:39.01    2:50.32  
                  39.73   2:50.32 (2:10.59)                                        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 de la Pena, Bianca R      12 Providence           2:31.39    2:34.98    8  
                  32.34     1:11.14 (38.80)     1:59.67 (48.53)     2:34.98 (35.31)
  2 Kucera, Grace E           11 Antonian             3:19.72    2:46.49    6  
                  35.87     1:18.21 (42.34)     2:08.59 (50.38)     2:46.49 (37.90)
  3 Szewc, Victoria M         12 Antonian             3:05.24    3:03.35    5  
                  36.38     1:21.45 (45.07)     2:20.80 (59.35)     3:03.35 (42.55)
  4 Delgado, Jayme N          09 Antonian             3:07.96    3:40.78    4  
                  44.64     1:44.18 (59.54)     2:43.24 (59.06)     3:40.78 (57.54)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Isabella         10 Lee                  2:33.50    2:28.25    8  
                  31.50     1:09.95 (38.45)     1:54.05 (44.10)     2:28.25 (34.20)
  2 Lambert, Nalani A         10 MacArthur            2:27.01    2:28.30    6  
                  30.50     1:07.29 (36.79)     1:52.49 (45.20)     2:28.30 (35.81)
  3 Vancil, Paige C           12 Lee                  2:49.23    2:54.10    5  
                  36.14     1:21.83 (45.69)     2:08.93 (47.10)     2:54.10 (45.17)
  4 Rodriguez, Hayley D       10 MacArthur            3:05.01    3:01.45    4  
                  38.79     1:21.98 (43.19)     2:18.96 (56.98)     3:01.45 (42.49)
  5 Rochelle, Vivi G          11 Lee                  3:00.00    3:07.89    3  
                  35.60     1:23.02 (47.42)     2:22.34 (59.32)     3:07.89 (45.55)
 -- Murphy, Alissa P          09 MacArthur            2:40.01         DQ  
                  33.55     1:16.43 (42.88)     2:06.37 (49.94)          DQ (38.06)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosas, Jake A             12 Antonian             2:22.26    2:18.67    8  
                  27.37     1:05.81 (38.44)     1:46.85 (41.04)     2:18.67 (31.82)
  2 Rowland, Michael R        11 Central Catholic     2:20.48    2:19.67    6  
                  29.37     1:05.77 (36.40)     1:46.72 (40.95)     2:19.67 (32.95)
  3 Guajardo, Luke D           9 Central Catholic     2:22.36    2:35.64    5  
                  31.51     1:12.84 (41.33)     2:00.87 (48.03)     2:35.64 (34.77)
  4 Valera, Nick A            11 Central Catholic     2:45.80    2:41.14    4  
                  31.41     1:14.68 (43.27)     2:03.72 (49.04)     2:41.14 (37.42)
  5 Estrada, Ethaniel A       10 Antonian             2:48.32    2:46.07    3  
                  35.28     1:18.44 (43.16)     2:07.53 (49.09)     2:46.07 (38.54)
  6 Warren, Jack W            10 Antonian             2:45.99    2:46.16    2  
                  31.94     1:14.38 (42.44)     2:07.64 (53.26)     2:46.16 (38.52)
 -- Flinn, Teagan I            9 Central Catholic     2:50.36         DQ  
                  40.34     1:29.83 (49.49)     2:14.74 (44.91)          DQ (46.45)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santibanez, Marcelo J     12 Lee                  2:11.07    2:12.98    8  
                  26.79       59.48 (32.69)     1:40.26 (40.78)     2:12.98 (32.72)
  2 Morales, Ethan T          12 MacArthur            2:23.09    2:23.73    6  
                  28.87     1:04.79 (35.92)     1:49.59 (44.80)     2:23.73 (34.14)
  3 Materne, Evan C           12 Lee                  2:27.58    2:31.96    5  
                  29.93     1:13.06 (43.13)     1:55.58 (42.52)     2:31.96 (36.38)
  4 Aguirre, Joshua H         11 Lee                  2:40.00    2:35.75    4  
                  30.63     1:10.70 (40.07)     2:00.19 (49.49)     2:35.75 (35.56)
  5 Kenny, Wyatt              09 MacArthur            2:39.01    2:40.61    3  
                  33.25     1:13.45 (40.20)     2:02.02 (48.57)     2:40.61 (38.59)
  6 Harris, Dylan M           10 MacArthur            2:47.81    2:47.87    2  
                  34.98     1:18.69 (43.71)     2:08.11 (49.42)     2:47.87 (39.76)
  7 Belmontes, Fernando B     10 MacArthur            2:55.01    3:02.45    1  
                  36.30     1:24.71 (48.41)     2:21.18 (56.47)     3:02.45 (41.27)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornejo, Bethany G        11 Antonian               29.24      29.51    8  
  2 Montgomery, Devin R       11 Antonian               28.88      29.86    6  
  3 Rodriguez, Rebecca L      10 Providence             32.74      31.97    5  
  4 Tran, Monique K           10 Antonian               33.39      33.13    4  
  5 Cardenas, Natalia A       10 Providence             34.46      36.11    3  
  6 Rodriguez Villa, Nia A    11 Providence             38.82      39.66    2  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romine, Brooke L          12 Lee                    26.83      27.15    8  
  2 Cardon, Makena M          12 MacArthur              28.08      28.00    6  
  3 Weingart, Lindsay B       11 Lee                    30.67      29.52    5  
  4 White, Jackie G           12 MacArthur              29.98      29.85    4  
  5 Ramos, Bella              09 MacArthur              31.27      31.05    3  
  6 Edwards, Elizabeth L      10 Lee                    31.95      31.48    2  
  7 Gerlach, Sarah            09 MacArthur              31.42      31.84    1  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chappell, Chase R         11 Antonian               26.78      25.97    8  
  2 Fleming, Sean M           11 Central Catholic       27.02      26.57    6  
  3 Manasco, Ty H             11 Central Catholic       28.15      26.60    5  
  4 McLain, Forrest C         12 Antonian               27.72      27.55    4  
  5 Lew, Christopher V        09 Antonian               27.45      28.96    3  
  6 Longoria, Ricardo T       12 Central Catholic       30.10      31.43    2  
  7 Richter, Fabian J         10 Antonian               32.15      31.84    1  
  8 Munoz, Christopher I       9 Central Catholic       37.03      35.03  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClure, Henry M          12 Lee                    23.35      23.04    8  
  2 Salas, Andrew C           12 MacArthur              25.29      24.67    6  
  3 Tubbesing, Ryan C         11 Lee                    25.02      24.90    5  
  4 Larson, Elijah            10 Lee                    27.01      27.81    4  
  5 VonToussaint, Hunter      09 MacArthur              27.62      28.29    3  
 -- Kuper, Sean               10 MacArthur              28.74         DQ  
 -- Wiley, Connor J           11 Lee                    27.99         DQ  
 -- Hayes, Nick E             09 MacArthur              30.95         DQ  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 de la Pena, Bianca R      12 Providence           1:04.86    1:08.78    8  
                  32.71     1:08.78 (36.07)                                        
  2 Cornejo, Bethany G        11 Antonian             1:23.45    1:22.22    6  
                  37.23     1:22.22 (44.99)                                        
  3 Szewc, Victoria M         12 Antonian             1:25.40    1:25.71    5  
                  38.14     1:25.71 (47.57)                                        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Isabella         10 Lee                  1:07.05    1:07.62    8  
                  32.00     1:07.62 (35.62)                                        
  2 Cardon, Rylee A           10 MacArthur            1:08.98    1:11.73    6  
                  33.07     1:11.73 (38.66)                                        
  3 Donato, Haley E           10 MacArthur            1:16.11    1:16.85    5  
                  35.47     1:16.85 (41.38)                                        
  4 Weingart, Lindsay B       11 Lee                  1:15.99    1:20.25    4  
                  36.11     1:20.25 (44.14)                                        
  5 Rochelle, Vivi G          11 Lee                  1:27.51    1:27.51    3  
                  37.88     1:27.51 (49.63)                                        
  6 Lizcano, Melina R         10 MacArthur            1:24.79    1:28.62    2  
                  39.99     1:28.62 (48.63)                                        
  7 Ramos, Bella              09 MacArthur            1:28.01    1:34.63    1  
                  38.56     1:34.63 (56.07)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stiles IV, Ben B          12 Antonian               56.37      55.54    8  
                  26.20       55.54 (29.34)                                        
  2 Solorzano, Caleb J         9 Central Catholic     1:04.95    1:02.08    6  
                  29.10     1:02.08 (32.98)                                        
  3 Manasco, Ty H             11 Central Catholic     1:20.37    1:16.95    5  
                  32.42     1:16.95 (44.53)                                        
  4 Richter, Fabian J         10 Antonian             1:31.96    1:28.09    4  
                  40.65     1:28.09 (47.44)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartels, Lyle E           12 Lee                    54.06      56.26    8  
                  26.22       56.26 (30.04)                                        
  2 Mask, Colby L             11 MacArthur            1:07.26    1:11.04    6  
                  31.30     1:11.04 (39.74)                                        
  3 Solis, Jake M             09 Lee                  1:23.00    1:13.47    5  
                  32.68     1:13.47 (40.79)                                        
  4 Kenny, Wyatt              09 MacArthur            1:13.01    1:16.52    4  
                  34.17     1:16.52 (42.35)                                        
  5 Harris, Dylan M           10 MacArthur            1:23.24    1:20.94    3  
                  35.50     1:20.94 (45.44)                                        
  6 Castro-Leduc, Keanu G     11 MacArthur            1:24.86    1:28.30    2  
                  39.44     1:28.30 (48.86)                                        
 -- Aguirre, Joshua H         11 Lee                  1:16.00         DQ  
                  32.42          DQ (35.55)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montgomery, Devin R       11 Antonian             1:03.68    1:05.43    8  
                  31.28     1:05.43 (34.15)                                        
  2 Bruce, Faith A            11 Providence           1:02.13    1:08.35    6  
                  32.39     1:08.35 (35.96)                                        
  3 Stallard, Ana C           11 Antonian             1:11.29    1:10.92    5  
                  33.13     1:10.92 (37.79)                                        
  4 Vasquez, Mia A            12 Antonian             1:14.10    1:12.56    4  
                  34.14     1:12.56 (38.42)                                        
  5 Rodriguez, Rebecca L      10 Providence           1:12.74    1:15.20    3  
                  35.63     1:15.20 (39.57)                                        
  6 Schulz, Genna C           11 Providence           1:25.33    1:21.99    2  
                  38.02     1:21.99 (43.97)                                        
  7 Cardenas, Natalia A       10 Providence           1:19.02    1:24.40    1  
                  40.99     1:24.40 (43.41)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cardon, Makena M          12 MacArthur              59.56    1:00.76    8  
                  29.62     1:00.76 (31.14)                                        
  2 Gonzalez, Belen G         09 MacArthur              59.95    1:01.56    6  
                  29.22     1:01.56 (32.34)                                        
  3 Dehart, Erin              10 Lee                  1:01.44    1:04.97    5  
                  30.69     1:04.97 (34.28)                                        
  4 Murphy, Alissa P          09 MacArthur            1:05.01    1:05.94    4  
                  31.47     1:05.94 (34.47)                                        
  5 Tom, Amy                  09 Lee                  1:20.00    1:11.10    3  
                  33.09     1:11.10 (38.01)                                        
  6 Rodriguez, Hayley D       10 MacArthur            1:17.42    1:15.38    2  
                  35.81     1:15.38 (39.57)                                        
  7 Wilson, Rosemary K        09 Lee                  1:17.00    1:18.03    1  
                  36.90     1:18.03 (41.13)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ybarbo, Cameron J         11 Central Catholic     1:02.11      59.01    8  
                  28.53       59.01 (30.48)                                        
  2 Garza, Ben P              10 Antonian             1:02.24    1:00.66    6  
                  28.64     1:00.66 (32.02)                                        
  3 Torres, Jaime E           11 Central Catholic     1:00.23    1:01.86    5  
                  28.49     1:01.86 (33.37)                                        
  4 McLain, Forrest C         12 Antonian             1:01.56    1:01.91    4  
                  29.70     1:01.91 (32.21)                                        
  5 Fleming, Sean M           11 Central Catholic     1:02.40    1:02.88    3  
                  30.04     1:02.88 (32.84)                                        
  6 Longoria, Ricardo T       12 Central Catholic     1:10.19    1:15.55    2  
                  33.56     1:15.55 (41.99)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClure, Henry M          12 Lee                    51.76      51.97    8  
                  24.70       51.97 (27.27)                                        
  2 Morales, Ethan T          12 MacArthur              51.82      53.82    6  
                  25.82       53.82 (28.00)                                        
  3 Livingstone, Henry W      12 Lee                    58.35      58.01    5  
                  28.57       58.01 (29.44)                                        
  4 Larson, Elijah            10 Lee                  1:02.65    1:02.54    4  
                  29.89     1:02.54 (32.65)                                        
  5 Wiley, Connor J           11 Lee                  1:02.37    1:02.99    3  
                  29.62     1:02.99 (33.37)                                        
  6 VonToussaint, Hunter      09 MacArthur            1:06.87    1:08.23    2  
                  31.27     1:08.23 (36.96)                                        
  7 Reiswig, Hayden R         09 MacArthur            1:13.01    1:13.45    1  
                  33.78     1:13.45 (39.67)                                        
  8 Hayes, Nick E             09 MacArthur            1:12.07    1:13.86  
                  35.08     1:13.86 (38.78)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kucera, Grace E           11 Antonian             6:42.27    6:42.84    8  
                  32.62     1:10.02 (37.40)     1:49.90 (39.88)     2:30.22 (40.32)
        3:12.37 (42.15)     3:54.51 (42.14)     4:36.25 (41.74)     5:18.80 (42.55)
        6:01.76 (42.96)     6:42.84 (41.08)                                        
  2 Courtines, Annalise S     10 Antonian             7:25.99    7:44.16    6  
                  39.01     1:22.04 (43.03)     2:07.91 (45.87)     2:55.08 (47.17)
        3:42.84 (47.76)     4:31.26 (48.42)     5:19.92 (48.66)     6:08.69 (48.77)
        6:57.64 (48.95)     7:44.16 (46.52)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romine, Brooke L          12 Lee                  5:43.06    5:44.21    8  
                  29.47     1:03.13 (33.66)     1:38.08 (34.95)     2:13.54 (35.46)
        2:49.91 (36.37)     3:25.06 (35.15)     4:00.49 (35.43)     4:35.69 (35.20)
        5:10.25 (34.56)     5:44.21 (33.96)                                        
  2 White, Jackie G           12 MacArthur            6:35.01    6:33.76    6  
                  32.66     1:09.68 (37.02)     1:48.47 (38.79)     2:28.24 (39.77)
        3:08.27 (40.03)     3:50.01 (41.74)     4:31.74 (41.73)     5:13.12 (41.38)
        5:54.19 (41.07)     6:33.76 (39.57)                                        
  3 Ramirez, Alyssa A         12 MacArthur            6:52.75    6:50.47    5  
                  33.84                                                            
                                4:44.52 ( )                                        
            6:10.57 ( )     6:50.47 (39.90)                                        
  4 Gomez, Alliana C          11 MacArthur            7:01.01    6:53.56    4  
                  34.67     1:12.66 (37.99)     1:53.57 (40.91)     2:35.34 (41.77)
        3:17.81 (42.47)     4:00.57 (42.76)     4:43.08 (42.51)     5:26.96 (43.88)
        6:10.67 (43.71)     6:53.56 (42.89)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Hunter A           10 Antonian             5:31.15    5:27.50    8  
                  27.82       58.71 (30.89)     1:31.24 (32.53)     2:04.50 (33.26)
        2:38.49 (33.99)     3:13.11 (34.62)     3:47.27 (34.16)     4:21.38 (34.11)
        4:55.61 (34.23)     5:27.50 (31.89)                                        
  2 Rowland, Michael R        11 Central Catholic     5:37.95    5:50.83    6  
                  31.08     1:04.86 (33.78)     1:39.62 (34.76)     2:14.70 (35.08)
        2:51.01 (36.31)     3:26.74 (35.73)     4:03.00 (36.26)     4:39.47 (36.47)
        5:15.80 (36.33)     5:50.83 (35.03)                                        
  3 Guajardo, Luke D           9 Central Catholic     6:15.36    6:16.11    5  
                  30.95     1:06.46 (35.51)     1:44.02 (37.56)     2:22.97 (38.95)
        3:01.76 (38.79)     3:41.49 (39.73)     4:21.00 (39.51)     5:01.45 (40.45)
        5:40.78 (39.33)     6:16.11 (35.33)                                        
  4 Stanley, Jake E           11 Antonian             6:12.18    6:23.70    4  
                                1:11.17 ( )     1:50.08 (38.91)     2:29.64 (39.56)
        3:09.22 (39.58)     3:48.72 (39.50)     4:28.48 (39.76)     5:07.97 (39.49)
        5:47.28 (39.31)     6:23.70 (36.42)                                        
  5 Flynn, Sean C             11 Antonian             6:48.48    6:26.29    3  
                  32.51     1:09.25 (36.74)     1:47.85 (38.60)     2:27.42 (39.57)
        3:08.81 (41.39)     3:49.96 (41.15)     4:31.61 (41.65)     5:13.10 (41.49)
        5:50.92 (37.82)     6:26.29 (35.37)                                        
  6 Garza, Jordan T            9 Central Catholic     6:18.36    6:32.70    2  
                  32.96     1:10.18 (37.22)     1:49.09 (38.91)     2:28.80 (39.71)
        3:09.30 (40.50)     3:50.31 (41.01)     4:30.68 (40.37)     5:12.68 (42.00)
        5:53.18 (40.50)     6:32.70 (39.52)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderlinden, Josh P      12 MacArthur            5:33.96    5:46.30    8  
                  28.89     1:01.36 (32.47)     1:35.39 (34.03)     2:09.88 (34.49)
        2:44.86 (34.98)     3:20.81 (35.95)     3:57.35 (36.54)     4:34.10 (36.75)
        5:10.95 (36.85)     5:46.30 (35.35)                                        
  2 Peck, Matt                11 Lee                  5:22.92    5:49.76    6  
                  29.14     1:02.00 (32.86)     1:36.13 (34.13)     2:11.08 (34.95)
        2:46.74 (35.66)     3:23.32 (36.58)     4:01.08 (37.76)     4:38.43 (37.35)
        5:15.26 (36.83)     5:49.76 (34.50)                                        
  3 Garza, Cristian           11 Lee                  6:30.00    6:40.12    5  
                  33.99     1:11.91 (37.92)     1:50.08 (38.17)     2:29.71 (39.63)
        3:11.54 (41.83)     3:52.71 (41.17)     4:34.81 (42.10)     5:16.54 (41.73)
        6:00.35 (43.81)     6:40.12 (39.77)                                        
  4 Boyce, Darren A           11 MacArthur            6:22.85    6:45.89    4  
                  33.54     1:10.99 (37.45)     1:50.04 (39.05)     2:30.61 (40.57)
        3:12.71 (42.10)     3:54.46 (41.75)     4:37.16 (42.70)     5:20.49 (43.33)
        6:03.46 (42.97)     6:45.89 (42.43)                                        
  5 Mcalanis, Joshua A        09 Lee                  7:55.70    6:57.69    3  
                  39.64     1:21.58 (41.94)     2:04.31 (42.73)     2:49.21 (44.90)
        3:34.33 (45.12)     4:16.83 (42.50)     5:00.54 (43.71)     5:39.74 (39.20)
        6:18.82 (39.08)     6:57.69 (38.87)                                        
  6 Roach-Compton, Kyle J     10 MacArthur            7:55.01    7:24.66    2  
                  37.81     1:20.58 (42.77)     2:04.57 (43.99)                    
                                                    5:08.13 ( )     5:54.97 (46.84)
        6:41.40 (46.43)     7:24.66 (43.26)                                        
  7 Belmontes, Fernando B     10 MacArthur            7:49.01    7:31.49    1  
                  38.36     1:20.42 (42.06)     2:03.60 (43.18)     2:50.81 (47.21)
        3:35.37 (44.56)     4:20.95 (45.58)     5:10.74 (49.79)     5:58.18 (47.44)
        6:48.10 (49.92)     7:31.49 (43.39)                                        
  8 Gutierrez, Cristan        12 Lee                  7:00.00    7:40.11  
                  35.83                                                            
            6:57.26 ( )     7:40.11 (42.85)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay TAPPS
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SA Antonian College Prep  'A'                     2:04.13    2:01.00   10  
     1) Montgomery, Devin R 11          2) Tran, Monique K 10             
     3) Skokan, Abi E 11                4) Cornejo, Bethany G 11          
                  29.33     1:01.15 (31.82)     1:32.48 (31.33)     2:01.00 (28.52)
 -- SA Providence  'A'                                1:59.33         DQ  
     1) Rodriguez Villa, Nia A 11       2) Trevino, Victoria A 10         
     3) Schulz, Genna C 11              4) Olson, Kennedy R 9             
                  42.12     1:17.04 (34.92)     1:53.71 (36.67)          DQ (41.09)
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay North East ISD
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacArthur High School  'A'                        1:56.84    1:49.96   10  
     1) Cardon, Rylee A 10              2) Lambert, Nalani A 10           
     3) Cardon, Makena M 12             4) Gonzalez, Belen G 09           
                  27.27       54.72 (27.45)     1:22.03 (27.31)     1:49.96 (27.93)
  2 Lee High School  'A'                              1:51.35    1:53.96    5  
     1) Steele, Chloe 11                2) Dehart, Erin 10                
     3) Rochelle, Vivi G 11             4) Jimenez, Isabella 10           
                  27.22       56.21 (28.99)     1:26.33 (30.12)     1:53.96 (27.63)
  3 MacArthur High School  'B'                        2:02.10    1:59.38    3  
     1) Murphy, Alissa P 09             2) White, Jackie G 12             
     3) Lizcano, Melina R 10            4) Donato, Haley E 10             
                  29.23       59.76 (30.53)     1:29.29 (29.53)     1:59.38 (30.09)
  4 MacArthur High School  'C'                        2:12.45   x2:06.60  
     1) Gutierrez, Allyson L 10         2) Ramos, Bella 09                
     3) Gerlach, Sarah 09               4) Ramirez, Alyssa A 12           
                  31.38     1:04.36 (32.98)     1:36.54 (32.18)     2:06.60 (30.06)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay TAPPS
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SA Antonian College Prep  'A'                     1:34.34    1:44.03   10  
     1) Garza, Ben P 10                 2) Flynn, Sean C 11               
     3) Stanley, Jake E 11              4) Rosas, Jake A 12               
                  26.54       53.22 (26.68)     1:19.05 (25.83)     1:44.03 (24.98)
  2 SA Antonian College Prep  'B'                     1:54.10    1:54.87    5  
     1) Lew, Christopher V 09           2) Richter, Fabian J 10           
     3) Chappell, Chase R 11            4) McLain, Forrest C 12           
                  29.83     1:01.41 (31.58)     1:27.61 (26.20)     1:54.87 (27.26)
  3 Central Catholic  'A'                             2:05.34    2:02.93    3  
     1) Torres, Jaime E 11              2) Valera, Nick A 11              
     3) Najera, Carson A 12             4) Munoz, Christopher I 9         
                  27.20       54.04 (26.84)     1:29.75 (35.71)     2:02.93 (33.18)
  4 Central Catholic  'B'                             2:15.36    2:09.77  
     1) Vargas, Richard W 11            2) Longoria, Ricardo T 12         
     3) Nino, Jose I 10                 4) Flinn, Teagan I 9              
                  36.22     1:07.09 (30.87)     1:36.60 (29.51)     2:09.77 (33.17)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay North East ISD
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacArthur High School  'A'                        1:41.79    1:38.62   10  
     1) Donaho, Nick S 12               2) Salas, Andrew C 12             
     3) Vanderlinden, Josh P 12         4) Morales, Ethan T 12            
                  24.20       49.27 (25.07)     1:22.16 (32.89)     1:38.62 (16.46)
  2 Lee High School  'A'                              1:42.15    1:39.81    5  
     1) Paveglio, Noah A 12             2) Peck, Matt 11                  
     3) Tubbesing, Ryan C 11            4) Livingstone, Henry W 12        
                  25.61       51.88 (26.27)     1:16.18 (24.30)     1:39.81 (23.63)
  3 Lee High School  'B'                              1:47.58    1:49.38    3  
     1) Wiley, Connor J 11              2) Materne, Evan C 12             
     3) Larson, Elijah 10               4) Aguirre, Joshua H 11           
                  28.92       54.98 (26.06)     1:24.87 (29.89)     1:49.38 (24.51)
  4 MacArthur High School  'B'                        1:52.34    1:54.00  
     1) VonToussaint, Hunter 09         2) Kuper, Sean 10                 
     3) Kenny, Wyatt 09                 4) Mask, Colby L 11               
                  29.37       58.64 (29.27)     1:26.91 (28.27)     1:54.00 (27.09)
  5 MacArthur High School  'C'                        2:03.29   x1:57.66  
     1) Boyce, Darren A 11              2) Zimmerman, Logan A 09          
     3) Belmontes, Fernando B 10        4) Harris, Dylan M 10             
                  29.81     1:00.97 (31.16)     1:29.59 (28.62)     1:57.66 (28.07)
  6 Lee High School  'C'                              1:58.23   x2:02.88  
     1) Fitch, William S 09             2) Gutierrez, Cristan 12          
     3) Mcalanis, Joshua A 09           4) Solis, Jake M 09               
                  33.24     1:04.81 (31.57)     1:35.12 (30.31)     2:02.88 (27.76)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stallard, Ana C           11 Antonian             1:15.99    1:24.50    8  
  2 Courtines, Annalise S     10 Antonian             1:29.26    1:29.81    6  
                  43.75     1:29.81 (46.06)                                        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Belen G         09 MacArthur            1:07.06    1:09.27    8  
                  33.37     1:09.27 (35.90)                                        
  2 Tubbs, Delaney C          11 Lee                  1:14.24    1:17.05    6  
                  36.63     1:17.05 (40.42)                                        
  3 Gutierrez, Allyson L      10 MacArthur            1:19.57    1:17.65    5  
                  37.44     1:17.65 (40.21)                                        
  4 Edwards, Elizabeth L      10 Lee                  1:25.00    1:25.91    4  
  5 Gerlach, Sarah            09 MacArthur            1:27.01    1:33.02    3  
 -- Korte, Gabrielle          09 MacArthur            1:33.01         DQ  
                  44.55          DQ (49.99)                                        
 -- Tom, Amy                  09 Lee                  1:26.00         DQ  
                  36.50          DQ (39.84)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Hunter A           10 Antonian             1:00.23    1:03.74    8  
                  30.58     1:03.74 (33.16)                                        
  2 Solorzano, Caleb J         9 Central Catholic     1:07.57    1:05.77    6  
                  32.24     1:05.77 (33.53)                                        
  3 Warren, Jack W            10 Antonian             1:11.85    1:10.54    5  
  4 Flynn, Sean C             11 Antonian             1:12.22    1:14.25    4  
                  35.71     1:14.25 (38.54)                                        
  5 Nino, Jose I              10 Central Catholic     1:25.38    1:27.43    3  
                  42.25     1:27.43 (45.18)                                        
  6 Najera, Carson A          12 Central Catholic     1:29.86    1:39.09    2  
                  48.87     1:39.09 (50.22)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santibanez, Marcelo J     12 Lee                    56.06      58.48    8  
                  28.32       58.48 (30.16)                                        
  2 Bartels, Lyle E           12 Lee                  1:01.10    1:00.95    6  
                  29.59     1:00.95 (31.36)                                        
  3 Salas, Andrew C           12 MacArthur            1:02.94    1:06.18    5  
                  31.18     1:06.18 (35.00)                                        
  4 Solis, Jake M             09 Lee                  1:16.00    1:19.88    4  
  5 Zimmerman, Logan A        09 MacArthur            1:19.01    1:20.90    3  
                  37.93     1:20.90 (42.97)                                        
  6 Gutierrez, Cristan        12 Lee                  1:24.44    1:23.92    2  
  7 Brown, Barrett W          09 MacArthur            1:29.01    1:26.15    1  
                  40.32     1:26.15 (45.83)                                        
  8 Roach-Compton, Kyle J     10 MacArthur            1:30.71    1:28.47  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delgado, Jayme N          09 Antonian             1:40.85    1:40.65    8  
                  45.76     1:40.65 (54.89)                                        
  2 Tran, Monique K           10 Antonian             1:47.57    1:48.10    6  
                  51.48     1:48.10 (56.62)                                        
  3 Schulz, Genna C           11 Providence           1:43.10    1:51.22    5  
                  51.66     1:51.22 (59.56)                                        
 -- Skokan, Abi E             11 Antonian             1:35.40         DQ  
                  43.73          DQ (51.51)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vancil, Paige C           12 Lee                  1:14.79    1:16.81    8  
                  35.05     1:16.81 (41.76)                                        
  2 Lambert, Nalani A         10 MacArthur            1:17.43    1:19.03    6  
                  37.56     1:19.03 (41.47)                                        
  3 Stevenson, Maddy O        11 Lee                  1:20.08    1:21.88    5  
                  37.44     1:21.88 (44.44)                                        
  4 Dehart, Erin              10 Lee                  1:17.00    1:25.08    4  
                  39.65     1:25.08 (45.43)                                        
  5 Ramirez, Alyssa A         12 MacArthur            1:29.03    1:29.38    3  
                  41.61     1:29.38 (47.77)                                        
  6 Schweninger, Arden R      09 MacArthur            1:35.01    1:34.68    2  
                  44.03     1:34.68 (50.65)                                        
  7 Gomez, Alliana C          11 MacArthur            1:38.73    1:38.10    1  
                  44.59     1:38.10 (53.51)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosas, Jake A             12 Antonian             1:09.18    1:10.50    8  
                  32.70     1:10.50 (37.80)                                        
  2 Bohannon, Max M           10 Central Catholic     1:21.43    1:14.53    6  
                  34.90     1:14.53 (39.63)                                        
  3 Valera, Nick A            11 Central Catholic     1:17.31    1:17.00    5  
                  35.28     1:17.00 (41.72)                                        
  4 Estrada, Ethaniel A       10 Antonian             1:21.04    1:21.73    4  
                  38.06     1:21.73 (43.67)                                        
  5 Flinn, Teagan I            9 Central Catholic     1:30.36    1:22.21    3  
                  37.72     1:22.21 (44.49)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Materne, Evan C           12 Lee                  1:08.73    1:09.62    8  
                  31.43     1:09.62 (38.19)                                        
  2 Tubbesing, Ryan C         11 Lee                  1:11.53    1:10.19    6  
                  32.62     1:10.19 (37.57)                                        
  3 Mask, Colby L             11 MacArthur            1:03.67    1:10.30    5  
                  33.17     1:10.30 (37.13)                                        
  4 Paveglio, Noah A          12 Lee                  1:15.97    1:17.45    4  
                  36.49     1:17.45 (40.96)                                        
  5 Castro-Leduc, Keanu G     11 MacArthur            1:28.37    1:28.78    3  
                  41.31     1:28.78 (47.47)                                        
  6 Kuper, Sean               10 MacArthur            1:38.01    1:32.46    2  
                  41.01     1:32.46 (51.45)                                        
 -- Livingstone, Henry W      12 Lee                  1:21.30         DQ  
                  37.94          DQ (41.44)                                        
 -- Clayton, Alex A           09 MacArthur            1:32.49         DQ  
                  42.33          DQ (50.13)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay TAPPS
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SA Antonian College Prep  'A'                     4:44.39    4:40.88   10  
     1) Szewc, Victoria M 12            2) Vasquez, Mia A 12              
     3) Stallard, Ana C 11              4) Kucera, Grace E 11             
                  34.23   1:13.44 (1:13.44)     1:47.15 (33.71)   2:25.62 (1:12.18)
        2:59.98 (34.36)   3:37.71 (1:12.09)     4:07.12 (29.41)   4:40.88 (1:03.17)
  2 SA Providence  'A'                                4:33.54    4:49.85    5  
     1) de la Pena, Bianca R 12         2) Rodriguez, Rebecca L 10        
     3) Bruce, Faith A 11               4) Cardenas, Natalia A 10         
                  29.55   1:01.27 (1:01.27)     1:38.69 (37.42)   2:19.43 (1:18.16)
        2:30.96 (11.53)     2:52.57 (33.14)   4:08.53 (1:15.96)   4:49.85 (1:57.28)
  3 SA Providence  'B'                                5:58.74    5:53.78    3  
     1) Schulz, Genna C 11              2) Trevino, Victoria A 10         
     3) Rodriguez Villa, Nia A 11       4) Olson, Kennedy R 9             
                  41.54   1:27.43 (1:27.43)     2:09.79 (42.36)   2:54.79 (1:27.36)
        3:07.56 (12.77)     3:38.65 (43.86)     4:27.80 (49.15)   5:53.78 (2:15.13)
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay North East ISD
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacArthur High School  'A'                        4:02.49    4:25.42   10  
     1) Donato, Haley E 10              2) Murphy, Alissa P 09            
     3) Gutierrez, Allyson L 10         4) Lizcano, Melina R 10           
                  30.89   1:05.03 (1:05.03)     1:21.85 (16.82)   2:11.17 (1:06.14)
        2:23.08 (11.91)     2:43.57 (32.40)   3:50.40 (1:06.83)   4:25.42 (1:41.85)
  2 Lee High School  'A'                              4:36.07    4:35.93    5  
     1) Vancil, Paige C 12              2) Weingart, Lindsay B 11         
     3) Tubbs, Delaney C 11             4) Stevenson, Maddy O 11          
                  33.03   1:10.69 (1:10.69)     1:42.64 (31.95)   2:17.06 (1:06.37)
        2:50.52 (33.46)   3:29.27 (1:12.21)     4:01.02 (31.75)   4:35.93 (1:06.66)
  3 MacArthur High School  'B'                        4:29.01    4:46.21    3  
     1) Schweninger, Arden R 09         2) Gomez, Alliana C 11            
     3) Rodriguez, Hayley D 10          4) Ramirez, Alyssa A 12           
                  33.57   1:14.76 (1:14.76)     1:45.69 (30.93)   2:23.24 (1:08.48)
        2:58.37 (35.13)   3:38.01 (1:14.77)     4:10.24 (32.23)   4:46.21 (1:08.20)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay TAPPS
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SA Antonian College Prep  'A'                     3:25.52    3:46.54   10  
     1) Stiles IV, Ben B 12             2) Garza, Ben P 10                
     3) McLain, Forrest C 12            4) Field, Hunter A 10             
                  24.35       50.33 (50.33)     1:19.06 (28.73)   1:51.08 (1:00.75)
        2:20.10 (29.02)   2:53.13 (1:02.05)     3:18.33 (25.20)     3:46.54 (53.41)
  2 Central Catholic  'B'                             4:13.76    4:00.64    5  
     1) Rowland, Michael R 11           2) Bohannon, Max M 10             
     3) Fleming, Sean M 11              4) Manasco, Ty H 11               
                  28.03       58.74 (58.74)     1:11.56 (12.82)     1:26.38 (27.64)
        1:57.01 (30.63)   2:59.32 (1:32.94)     3:27.15 (27.83)   4:00.64 (1:01.32)
  3 Central Catholic  'A'                             4:39.39    4:02.40    3  
     1) Solorzano, Caleb J 9            2) Garza, Jordan T 9              
     3) Guajardo, Luke D 9              4) Torres, Jaime E 11             
                  26.71       56.14 (56.14)     1:25.57 (29.43)   1:59.66 (1:03.52)
        2:14.48 (14.82)     2:29.78 (30.12)     3:00.51 (30.73)   4:02.40 (1:32.62)
  4 Central Catholic  'C'                             4:41.69   x4:51.91  
     1) Ybarbo, Cameron J 11            2) Nino, Jose I 10                
     3) Longoria, Ricardo T 12          4) Najera, Carson A 12            
                  28.52   1:00.00 (1:00.00)     1:33.92 (33.92)   2:09.79 (1:09.79)
                          3:31.15 (1:21.36)     4:09.52 (38.37)   4:51.91 (1:20.76)
 -- SA Antonian College Prep  'B'                     4:53.70         DQ  
     1) Lew, Christopher V 09           2) Chappell, Chase R 11           
     3) Estrada, Ethaniel A 10          4) Warren, Jack W 10              
                  30.12   1:07.20 (1:07.20)     1:35.78 (28.58)   2:12.06 (1:04.86)
        2:42.91 (30.85)   3:18.46 (1:06.40)     3:46.77 (28.31)          DQ (59.64)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay North East ISD
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              3:28.60    3:33.07   10  
     1) McClure, Henry M 12             2) Peck, Matt 11                  
     3) Santibanez, Marcelo J 12        4) Bartels, Lyle E 12             
                  24.54       52.21 (52.21)     1:05.12 (12.91)     1:19.03 (26.82)
        1:57.43 (38.40)     2:14.11 (55.08)   3:33.07 (1:18.96)                    
  2 MacArthur High School  'A'                        4:21.42    3:59.87    5  
     1) Donaho, Nick S 12               2) Vanderlinden, Josh P 12        
     3) Kenny, Wyatt 09                 4) Harris, Dylan M 10             
                  26.27       56.57 (56.57)     1:23.45 (26.88)     1:54.75 (58.18)
        2:23.60 (28.85)   2:57.01 (1:02.26)     3:25.95 (28.94)   3:59.87 (1:02.86)
  3 Lee High School  'B'                              4:05.42    4:04.57    3  
     1) Garza, Cristian 11              2) Larson, Elijah 10              
     3) Wiley, Connor J 11              4) Paveglio, Noah A 12            
                  28.16   1:00.91 (1:00.91)     1:30.26 (29.35)   2:02.79 (1:01.88)
        2:32.31 (29.52)   3:06.49 (1:03.70)     3:18.08 (11.59)     4:04.57 (58.08)
  4 MacArthur High School  'B'                        4:53.18    4:35.06  
     1) VonToussaint, Hunter 09         2) Boyce, Darren A 11             
     3) Hayes, Nick E 09                4) Castro-Leduc, Keanu G 11       
                  32.10   1:08.41 (1:08.41)     1:22.73 (14.32)   2:16.05 (1:07.64)
        2:48.98 (32.93)   3:27.51 (1:11.46)     4:00.08 (32.57)   4:35.06 (1:07.55)
  5 Lee High School  'C'                              4:53.70   x4:38.51  
     1) Mcalanis, Joshua A 09           2) Solis, Jake M 09               
     3) Gibbons, Matheus I 09           4) Gutierrez, Cristan 12          
                  32.62   1:08.50 (1:08.50)     1:41.14 (32.64)   2:19.04 (1:10.54)
        2:51.52 (32.48)   3:28.69 (1:09.65)     4:00.71 (32.02)   4:38.51 (1:09.82)
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity Event TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olson, Kennedy R           9 Providence             36.36      38.19  
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity Event North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skodje, Eline T           11 MacArthur              29.51      29.44  
  2 Ramos, Sarah J            09 MacArthur              30.15      30.43  
  3 Schweninger, Arden R      09 MacArthur              32.36      31.34  
 
Event 108  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity Event TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garza, Jordan T            9 Central Catholic       28.36      26.79  
  2 Vargas, Richard W         11 Central Catholic       34.36      37.37  
 
Event 108  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity Event North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Matheus I        09 Lee                    31.39      30.23  
  2 Fitch, William S          09 Lee                    34.32      33.65  
  3 Salinas, Andrew           10 Lee                    40.17      41.97  
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity Event TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olson, Kennedy R           9 Providence           1:40.36    1:28.96  
                  37.86     1:28.96 (51.10)                                        
  2 Rodriguez Villa, Nia A    11 Providence           1:34.38    1:30.82  
                  43.36     1:30.82 (47.46)                                        
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity Event North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skodje, Eline T           11 MacArthur            1:06.29    1:06.15  
                  31.41     1:06.15 (34.74)                                        
  2 Ramos, Sarah J            09 MacArthur            1:09.08    1:09.26  
                  33.63     1:09.26 (35.63)                                        
  3 Korte, Gabrielle          09 MacArthur            1:18.01    1:18.13  
                  35.63     1:18.13 (42.50)                                        
  4 Babb, Cici                11 MacArthur            1:18.74    1:21.14  
                  39.22     1:21.14 (41.92)                                        
 
Event 114  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity Event TAPPS
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Najera, Carson A          12 Central Catholic     1:19.59    1:15.70  
                  35.21     1:15.70 (40.49)                                        
  2 Munoz, Christopher I       9 Central Catholic     1:20.36    1:21.25  
                  38.17     1:21.25 (43.08)                                        
  3 Vargas, Richard W         11 Central Catholic     1:18.36    1:27.44  
                  39.20     1:27.44 (48.24)                                        
 
Event 114  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity Event North East ISD
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garza, Jacob E            09 Lee                  1:20.70      57.93  
                  27.77       57.93 (30.16)                                        
  2 Zimmerman, Logan A        09 MacArthur            1:14.01    1:11.18  
                  33.71     1:11.18 (37.47)                                        
  3 Smith, Tyler D            09 Lee                  1:20.70    1:14.43  
                  34.59     1:14.43 (39.84)                                        
  4 Brown, Barrett W          09 MacArthur            1:16.34    1:15.43  
                  36.57     1:15.43 (38.86)                                        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 114                    
 
  1. SA Antonian College Prep            293   2. Lee High School                     291
  3. MacArthur High School               264   4. Central Catholic                    129
  5. SA Providence                        62                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 114                   
 
  1. MacArthur High School               155   2. SA Antonian College Prep            149
  3. Lee High School                     119   4. SA Providence                        62
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 114                    
 
  1. Lee High School                     172   2. SA Antonian College Prep            144
  3. Central Catholic                    129   4. MacArthur High School               109