2018-2019 AAHSSL Dual+ / NS-12
Northside ISD Aquatic Complex - 11/16/2018                         
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Brandeis  'A'                         1:58.12    1:57.64   10  
     1) Dessouky, Salma S 11            2) Ruiz, Magaly 11                
     3) Gianotti, Emily J 10            4) Barickman, Chloe R 10          
                  30.45     1:03.71 (33.26)     1:31.08 (27.37)     1:57.64 (26.56)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         1:59.58    1:58.76    5  
     1) Bourquin, Paige E 09            2) Carter, Kathryn G 11           
     3) Nguyen, Theresa T 10            4) Labella, Taylor R 09           
                  31.59     1:03.12 (31.53)     1:32.60 (29.48)     1:58.76 (26.16)
  3 San Antonio Brandeis  'B'                         2:07.30    2:09.53    3  
     1) Moore, Ashley E 12              2) Rogers, Madison 11             
     3) Rodriguez, Ava G 10             4) Sittre, Kelsey L 11            
                  32.18     1:08.95 (36.77)     1:40.75 (31.80)     2:09.53 (28.78)
  4 San Antonio O'Connor  'B'                         2:08.73    2:09.68  
     1) Budzinski, Abby e 11            2) Moore, Savana E 10             
     3) Kidder, Dakota                  4) White, Sydney D 09             
                  32.10     1:10.06 (37.96)     1:42.61 (32.55)     2:09.68 (27.07)
  5 San Antonio O'Connor  'C'                         2:18.61   x2:16.94  
     1) Quintanilla, Alei               2) Bodily, Julia A 12             
     3) Miller, Jillian L 12            4) Lozano, Hannah M 11            
                  37.99     1:16.14 (38.15)     1:47.40 (31.26)     2:16.94 (29.54)
  6 San Antonio Brandeis  'C'                         2:21.59   x2:21.10  
     1) Saylor, Kailey I 11             2) Piirto, Olivia J 09            
     3) Dopp, Nichole F 10              4) Madson, Avery C 10             
                  34.53     1:13.37 (38.84)     1:51.05 (37.68)     2:21.10 (30.05)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Brandeis  'A'                         1:43.98    1:45.37   10  
     1) Nelms, Jake T 12                2) Yetter, Monty S 09             
     3) Su, Matthew J 12                4) Jardenil, Kyle L 10            
                  27.19       56.74 (29.55)     1:21.85 (25.11)     1:45.37 (23.52)
  2 San Antonio O'Connor  'A'                         1:53.55    1:48.10    5  
     1) Halstead, Wes C 11              2) Terrill, William b 11          
     3) Walters, Christian * 11         4) Tron, Kensei * 12              
                  30.53       59.43 (28.90)     1:24.26 (24.83)     1:48.10 (23.84)
  3 San Antonio Brandeis  'B'                         1:51.58    1:51.66    3  
     1) Lasater, Jace C 12              2) Elliott, Jeffery D 12          
     3) Presses, Nikolas G 09           4) Woodard, Greg N 10             
                  28.32     1:00.14 (31.82)     1:26.12 (25.98)     1:51.66 (25.54)
  4 San Antonio Brandeis  'C'                         1:57.06   x1:57.96  
     1) Wood, AJ J 09                   2) Bakri, Adam A 11               
     3) Dandan, Sammy P 10              4) North, Bobby A 09              
                  30.43     1:03.58 (33.15)     1:33.26 (29.68)     1:57.96 (24.70)
  5 San Antonio O'Connor  'B'                         2:01.47    2:01.59  
     1) White, Logan A 09               2) Flores, Sebastian              
     3) Rausch, Elias                   4) English, Garrett               
                  32.43     1:07.45 (35.02)     1:35.21 (27.76)     2:01.59 (26.38)
  6 San Antonio O'Connor  'C'                         2:05.33   x2:07.17  
     1) Roodettes, Nicolas M 11         2) Caldwell, Brayden              
     3) Schermerhorn, Kace M 09         4) Lunt, Bodee                    
                  36.94     1:09.93 (32.99)     1:40.73 (30.80)     2:07.17 (26.44)
  7 San Antonio Brandeis  'D'                         2:10.97   x2:07.49  
     1) Morrow, Spenser W 09            2) Hogan, Jaxon T 12              
     3) Geary, Hunter C 12              4) Burdette, Zachary E 09         
                  35.52     1:10.20 (34.68)     1:40.45 (30.25)     2:07.49 (27.04)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dessouky, Salma S         11 Brandeis             2:03.26    2:05.47    8  
                  29.11     1:00.75 (31.64)     1:33.49 (32.74)     2:05.47 (31.98)
  2 Moore, Ashley E           12 Brandeis             2:08.82    2:11.00    6  
                  30.69     1:04.56 (33.87)     1:38.46 (33.90)     2:11.00 (32.54)
  3 Galan, Ana L              11 Brandeis             2:10.05    2:12.13    5  
                  29.76     1:02.35 (32.59)     1:37.43 (35.08)     2:12.13 (34.70)
  4 Kerzic, Alex A            09 O'Connor             2:21.60    2:23.92    4  
                  31.97     1:07.81 (35.84)     1:45.66 (37.85)     2:23.92 (38.26)
  5 Miller, Jillian L         12 O'Connor             2:25.52    2:30.91    3  
                  33.31     1:11.23 (37.92)     1:50.76 (39.53)     2:30.91 (40.15)
  6 Hoaglin, Emma F           10 O'Connor             2:28.80    2:34.60    2  
                  32.87     1:12.55 (39.68)     1:53.55 (41.00)     2:34.60 (41.05)
  7 Havens, Karenna E         11 Brandeis             2:35.70    2:36.30    1  
                  35.07                             1:56.67 ( )     2:36.30 (39.63)
  8 Goodwin, Kasey N          11 O'Connor             2:30.33    2:38.80  
                                1:12.74 ( )   2:38.80 (1:26.06)                    
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Christian *      11 O'Connor             1:48.85    1:53.26    8  
                  25.77       54.39 (28.62)     1:24.16 (29.77)     1:53.26 (29.10)
  2 Bjontegard, Zake G        11 Brandeis             1:54.92    1:54.16    6  
                  26.62       55.66 (29.04)     1:25.29 (29.63)     1:54.16 (28.87)
  3 Yetter, Monty S           09 Brandeis             1:56.28    1:57.29    5  
                  27.20       57.14 (29.94)     1:27.32 (30.18)     1:57.29 (29.97)
  4 Halstead, Wes C           11 O'Connor             1:51.43    1:58.19    4  
                  27.13       56.62 (29.49)     1:27.09 (30.47)     1:58.19 (31.10)
  5 Moore, Trevor J           09 Brandeis             2:02.84    1:59.87    3  
                  27.49       58.04 (30.55)     1:29.78 (31.74)     1:59.87 (30.09)
  6 Tajbakhsh, Donovan           O'Connor                  NT    2:01.22    2  
                  26.95       58.08 (31.13)     1:30.56 (32.48)     2:01.22 (30.66)
  7 Shields, Jack L           12 O'Connor             2:16.96    2:10.19    1  
                  27.83     1:00.70 (32.87)     1:35.52 (34.82)     2:10.19 (34.67)
  8 Geary, Hunter C           12 Brandeis             2:11.01    2:18.78  
                  30.01     1:04.36 (34.35)     1:41.38 (37.02)     2:18.78 (37.40)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley, Ally J           10 Brandeis             2:17.95    2:22.44    8  
                  30.83     1:06.88 (36.05)     1:49.19 (42.31)     2:22.44 (33.25)
  2 Ruiz, Magaly              11 Brandeis             2:23.72    2:26.18    6  
                  30.16     1:08.87 (38.71)     1:50.92 (42.05)     2:26.18 (35.26)
  3 Rodriguez, Ava G          10 Brandeis             2:32.94    2:36.07    5  
                  32.47     1:11.82 (39.35)     2:01.10 (49.28)     2:36.07 (34.97)
  4 Lozano, Hannah M          11 O'Connor             2:29.35    2:39.24    4  
                  33.72     1:12.67 (38.95)     2:02.72 (50.05)     2:39.24 (36.52)
  5 Bishop, Annika D          10 O'Connor             2:51.16    2:50.64    3  
                  34.17     1:18.52 (44.35)     2:11.45 (52.93)     2:50.64 (39.19)
  6 Moore, Savana E           10 O'Connor             2:45.42    2:51.90    2  
                  37.52     1:22.69 (45.17)     2:12.63 (49.94)     2:51.90 (39.27)
  7 Piirto, Olivia J          09 Brandeis                  NT    2:52.15    1  
                  38.46     1:19.61 (41.15)     2:10.74 (51.13)     2:52.15 (41.41)
  8 Flores, Abigail l         11 O'Connor             2:26.33    3:00.38  
                  37.71     1:22.35 (44.64)     2:17.59 (55.24)     3:00.38 (42.79)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Su, Matthew J             12 Brandeis             1:59.29    2:05.00    8  
                  26.71       58.26 (31.55)     1:36.84 (38.58)     2:05.00 (28.16)
  2 Jardenil, Kyle L          10 Brandeis             2:09.69    2:09.29    6  
                  28.35     1:02.27 (33.92)     1:41.29 (39.02)     2:09.29 (28.00)
  3 Rausch, Elias                O'Connor             2:12.41    2:14.35    5  
                  28.92     1:03.87 (34.95)     1:42.49 (38.62)     2:14.35 (31.86)
  4 Blough, Christian C       11 O'Connor             2:11.97    2:15.64    4  
                  28.49     1:03.63 (35.14)     1:44.63 (41.00)     2:15.64 (31.01)
  5 Bakri, Adam A             11 Brandeis             2:25.90    2:23.13    3  
                  31.34     1:07.08 (35.74)     1:50.06 (42.98)     2:23.13 (33.07)
  6 Lasater, Jace C           12 Brandeis             2:19.98    2:23.89    2  
                  28.37     1:06.23 (37.86)     1:49.20 (42.97)     2:23.89 (34.69)
  7 Terrill, William b        11 O'Connor             2:26.47    2:24.68    1  
                  30.87     1:09.13 (38.26)     1:50.03 (40.90)     2:24.68 (34.65)
  8 Roodettes, Nicolas M      11 O'Connor             2:48.04    2:51.54  
                  37.04     1:20.32 (43.28)     2:11.44 (51.12)     2:51.54 (40.10)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gianotti, Emily J         10 Brandeis               25.73      26.42    8  
  2 Barickman, Chloe R        10 Brandeis               26.68      27.03    6  
  3 Labella, Taylor R         09 O'Connor               26.39      27.17    5  
  4 White, Sydney D           09 O'Connor               27.55      27.91    4  
  5 Sittre, Kelsey L          11 Brandeis               28.22      28.67    3  
  6 Kerzic, Alex A            09 O'Connor               28.16      28.82    2  
  7 Quintanilla, Alei            O'Connor               29.67      29.62    1  
  8 Madson, Avery C           10 Brandeis               30.92      30.73  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Grady J           11 Brandeis               24.52      24.17    8  
  2 Morrow, Jaxon T           11 Brandeis               24.18      24.38    6  
  3 Tron, Kensei *            12 O'Connor               24.10      24.41    5  
  4 Webb, Bryce C             12 O'Connor               23.80      24.56    4  
  5 Presses, Nikolas G        09 Brandeis               25.08      24.86    3  
  6 Estes, Nolan K            10 Brandeis               25.38      25.61    2  
  7 English, Garrett             O'Connor               25.93      26.16    1  
 -- Shields, Jack L           12 O'Connor               25.57         DQ  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gianotti, Emily J         10 Brandeis               59.34    1:02.27    8  
                  28.62     1:02.27 (33.65)                                        
  2 Galan, Ana L              11 Brandeis             1:08.55    1:08.25    6  
  3 Budzinski, Abby e         11 O'Connor             1:05.09    1:10.20    5  
                  32.20     1:10.20 (38.00)                                        
  4 Rogers, Madison           11 Brandeis                  NT    1:14.98    4  
                  35.60     1:14.98 (39.38)                                        
  5 Nguyen, Theresa T         10 O'Connor             1:17.06    1:15.26    3  
                  36.61     1:15.26 (38.65)                                        
  6 Bishop, Annika D          10 O'Connor             1:19.90    1:19.89    2  
                  35.77     1:19.89 (44.12)                                        
  7 Hoaglin, Emma F           10 O'Connor             1:28.20    1:23.79    1  
                  36.76     1:23.79 (47.03)                                        
  8 Dopp, Nichole F           10 Brandeis             1:24.95    1:27.83  
                  38.95     1:27.83 (48.88)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Su, Matthew J             12 Brandeis               52.84      53.21    8  
                  25.14       53.21 (28.07)                                        
  2 Walters, Christian *      11 O'Connor               53.79      55.33    6  
                  25.93       55.33 (29.40)                                        
  3 Wright, Grady J           11 Brandeis             1:07.26    1:02.94    5  
                  28.75     1:02.94 (34.19)                                        
  4 Moore, Trevor J           09 Brandeis             1:03.90    1:04.98    4  
                  30.91     1:04.98 (34.07)                                        
  5 Kesselring, Paxton D      12 O'Connor             1:07.56    1:06.25    3  
                  30.36     1:06.25 (35.89)                                        
  6 Geary, Hunter C           12 Brandeis             1:06.62    1:11.23    2  
                  32.27     1:11.23 (38.96)                                        
 -- Flores, Sebastian            O'Connor                  NT         DQ  
                  31.86          DQ (50.48)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Kathryn G         11 O'Connor               55.85      55.33    8  
                  26.26       55.33 (29.07)                                        
  2 Dessouky, Salma S         11 Brandeis               56.45      57.29    6  
                  27.87       57.29 (29.42)                                        
  3 Moore, Ashley E           12 Brandeis               59.03    1:00.57    5  
                  29.01     1:00.57 (31.56)                                        
  4 Lloyd, Megan E            10 Brandeis             1:02.68    1:02.32    4  
                  29.74     1:02.32 (32.58)                                        
  5 White, Sydney D           09 O'Connor             1:03.03    1:02.86    3  
                  29.58     1:02.86 (33.28)                                        
  6 Sittre, Kelsey L          11 Brandeis             1:04.87    1:03.98    2  
                  31.46     1:03.98 (32.52)                                        
  7 Kidder, Dakota               O'Connor             1:05.88    1:06.24    1  
                  31.31     1:06.24 (34.93)                                        
  8 Kramer, Emil                 O'Connor             1:09.24    1:08.85  
                  32.54     1:08.85 (36.31)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Presses, Nikolas G        09 Brandeis               54.82      53.52    8  
                  25.99       53.52 (27.53)                                        
  2 Tron, Kensei *            12 O'Connor               53.00      54.58    6  
                  25.44       54.58 (29.14)                                        
  3 Tajbakhsh, Donovan           O'Connor               52.33      54.70    5  
                  26.19       54.70 (28.51)                                        
  4 Morrow, Jaxon T           11 Brandeis               53.95      55.41    4  
                  25.68       55.41 (29.73)                                        
  5 Estes, Nolan K            10 Brandeis               55.62      55.76    3  
                  27.46       55.76 (28.30)                                        
  6 Rausch, Elias                O'Connor               56.08      56.30    2  
                  27.45       56.30 (28.85)                                        
  7 Elliott, Jeffery D        12 Brandeis               55.23      56.57    1  
                  26.52       56.57 (30.05)                                        
  8 English, Garrett             O'Connor               59.99      59.33  
                  27.86       59.33 (31.47)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley, Ally J           10 Brandeis             5:37.54    5:52.29    8  
                  30.63     1:04.13 (33.50)     1:39.05 (34.92)     2:14.42 (35.37)
        2:50.22 (35.80)     3:26.06 (35.84)     4:02.16 (36.10)     4:38.31 (36.15)
        5:15.06 (36.75)     5:52.29 (37.23)                                        
  2 Lewis, Lainy                 O'Connor             6:21.10    6:24.88    6  
                  34.21     1:12.21 (38.00)     1:51.03 (38.82)     2:30.07 (39.04)
        3:09.77 (39.70)     3:49.74 (39.97)     4:29.37 (39.63)     5:09.41 (40.04)
        5:48.16 (38.75)     6:24.88 (36.72)                                        
  3 Saylor, Kailey I          11 Brandeis             6:38.12    6:36.58    5  
                  34.85     1:13.51 (38.66)     1:54.32 (40.81)     2:35.79 (41.47)
        3:16.93 (41.14)     3:56.84 (39.91)     4:37.55 (40.71)     5:18.13 (40.58)
        5:57.82 (39.69)     6:36.58 (38.76)                                        
  4 Bodily, Julia A           12 O'Connor             6:16.69    6:37.50    4  
                  33.88     1:12.56 (38.68)     1:51.74 (39.18)     2:31.11 (39.37)
        3:11.62 (40.51)     3:52.13 (40.51)     4:33.41 (41.28)     5:15.50 (42.09)
        5:57.09 (41.59)     6:37.50 (40.41)                                        
  5 Moore, Savana E           10 O'Connor             6:09.50    6:39.48    3  
                  34.78     1:13.86 (39.08)     1:54.39 (40.53)     2:35.58 (41.19)
        3:17.24 (41.66)     3:58.08 (40.84)     4:38.60 (40.52)     5:19.50 (40.90)
        6:00.35 (40.85)     6:39.48 (39.13)                                        
  6 Vasquez, Sabrina I        09 O'Connor             6:49.54    6:54.69    2  
                  34.90     1:14.40 (39.50)     1:55.51 (41.11)     2:36.98 (41.47)
        3:18.86 (41.88)     4:01.93 (43.07)     4:46.30 (44.37)     5:29.06 (42.76)
        6:12.80 (43.74)     6:54.69 (41.89)                                        
  7 Dopp, Nichole F           10 Brandeis             7:02.27    7:02.65    1  
                  34.54     1:15.63 (41.09)     1:58.16 (42.53)     2:41.23 (43.07)
        3:24.44 (43.21)     4:07.91 (43.47)     4:51.97 (44.06)     5:34.51 (42.54)
        6:18.67 (44.16)     7:02.65 (43.98)                                        
  8 Nazario, Ashley L         11 Brandeis                  NT    7:10.17  
                  38.22     1:21.34 (43.12)     2:04.37 (43.03)     2:47.23 (42.86)
        3:31.28 (44.05)     4:14.93 (43.65)     4:59.52 (44.59)     5:44.42 (44.90)
        6:27.36 (42.94)     7:10.17 (42.81)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelms, Jake T             12 Brandeis             4:42.74    4:57.77    8  
                  26.01       54.68 (28.67)     1:24.46 (29.78)     1:54.53 (30.07)
        2:25.23 (30.70)     2:56.12 (30.89)     3:27.15 (31.03)     3:57.70 (30.55)
        4:28.36 (30.66)     4:57.77 (29.41)                                        
  2 Halstead, Wes C           11 O'Connor             5:07.60    5:26.66    6  
                  28.77     1:01.13 (32.36)     1:34.16 (33.03)     2:07.57 (33.41)
        2:41.56 (33.99)     3:15.48 (33.92)     3:48.93 (33.45)     4:22.14 (33.21)
        4:54.84 (32.70)     5:26.66 (31.82)                                        
  3 Blough, Christian C       11 O'Connor             5:21.54    5:30.56    5  
                  29.78     1:03.50 (33.72)     1:38.06 (34.56)     2:12.14 (34.08)
        2:46.28 (34.14)     3:20.36 (34.08)     3:54.16 (33.80)     4:28.35 (34.19)
        5:00.62 (32.27)     5:30.56 (29.94)                                        
  4 Medina, Justin X          09 O'Connor             5:24.32    5:35.88    4  
                  29.09     1:02.09 (33.00)     1:35.85 (33.76)     2:09.66 (33.81)
        2:43.60 (33.94)     3:17.23 (33.63)     3:51.64 (34.41)     4:26.42 (34.78)
        5:01.48 (35.06)     5:35.88 (34.40)                                        
  5 Bakri, Adam A             11 Brandeis             5:33.09    5:45.55    3  
                  29.36     1:02.36 (33.00)     1:36.99 (34.63)     2:12.47 (35.48)
        2:47.85 (35.38)     3:23.65 (35.80)     3:59.43 (35.78)     4:35.79 (36.36)
        5:11.23 (35.44)     5:45.55 (34.32)                                        
  6 Lasater, Jace C           12 Brandeis             5:33.23    6:02.63    2  
                  29.85     1:04.80 (34.95)     1:41.83 (37.03)     2:20.26 (38.43)
        2:59.10 (38.84)     3:37.16 (38.06)     4:14.82 (37.66)     4:51.44 (36.62)
        5:27.29 (35.85)     6:02.63 (35.34)                                        
  7 Dandan, Sammy P           10 Brandeis             6:24.87    6:10.06    1  
                  29.66     1:03.80 (34.14)     1:40.74 (36.94)     2:18.70 (37.96)
        2:55.67 (36.97)     3:35.57 (39.90)     4:15.41 (39.84)     4:55.08 (39.67)
      6:10.06 (1:14.98)                                                            
  8 Schermerhorn, Kace M      09 O'Connor             6:17.33    6:26.29  
                  31.55     1:07.96 (36.41)     1:47.11 (39.15)     2:27.99 (40.88)
        3:07.94 (39.95)     3:48.47 (40.53)     4:29.25 (40.78)     5:09.77 (40.52)
        5:48.75 (38.98)     6:26.29 (37.54)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         1:47.69    1:49.12   10  
     1) Carter, Kathryn G 11            2) Labella, Taylor R 09           
     3) White, Sydney D 09              4) Kerzic, Alex A 09              
                  25.52       53.46 (27.94)     1:21.37 (27.91)     1:49.12 (27.75)
  2 San Antonio Brandeis  'A'                         1:48.74    1:52.37    5  
     1) Moore, Ashley E 12              2) Sittre, Kelsey L 11            
     3) Bentley, Ally J 10              4) Ruiz, Magaly 11                
                  28.27       56.77 (28.50)     1:24.46 (27.69)     1:52.37 (27.91)
  3 San Antonio Brandeis  'B'                         2:00.72    1:59.34    3  
     1) Lloyd, Megan E 10               2) Piirto, Olivia J 09            
     3) Madson, Avery C 10              4) Galan, Ana L 11                
                  29.07     1:00.84 (31.77)     1:32.71 (31.87)     1:59.34 (26.63)
  4 San Antonio O'Connor  'B'                         1:54.63    1:59.78  
     1) Moore, Savana E 10              2) Kidder, Dakota                 
     3) Bourquin, Paige E 09            4) Quintanilla, Alei              
                  30.11     1:00.63 (30.52)     1:29.69 (29.06)     1:59.78 (30.09)
  5 San Antonio O'Connor  'C'                         2:04.76   x2:07.39  
     1) Hughes, Krista j 10             2) Ranjbar, Nahal * 11            
     3) Goodwin, Kasey N 11             4) Flores, Abigail l 11           
                  29.27     1:04.29 (35.02)     1:33.80 (29.51)     2:07.39 (33.59)
  6 San Antonio O'Connor  'D'                         2:09.62   x2:11.30  
     1) Key, Charis r 10                2) Pratt, Kayla                   
     3) Vasquez, Sabrina I 09           4) Kramer, Emil                   
                  34.01     1:05.53 (31.52)   2:11.30 (1:05.77)                    
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Brandeis  'A'                         1:33.14    1:35.99   10  
     1) Bjontegard, Zake G 11           2) Su, Matthew J 12               
     3) Jardenil, Kyle L 10             4) Nelms, Jake T 12               
                  24.29       47.93 (23.64)     1:12.00 (24.07)     1:35.99 (23.99)
  2 San Antonio Brandeis  'B'                         1:38.90    1:39.05    5  
     1) Morrow, Jaxon T 11              2) Presses, Nikolas G 09          
     3) Elliott, Jeffery D 12           4) Wright, Grady J 11             
                  24.70       49.43 (24.73)     1:14.60 (25.17)     1:39.05 (24.45)
  3 San Antonio O'Connor  'A'                         1:28.73    1:39.88    3  
     1) Terrill, William b 11           2) Webb, Bryce C 12               
     3) Blough, Christian C 11          4) Rausch, Elias                  
                  24.60       49.28 (24.68)     1:14.66 (25.38)     1:39.88 (25.22)
  4 San Antonio O'Connor  'B'                         1:42.74    1:41.76  
     1) Shields, Jack L 12              2) Medina, Justin X 09            
     3) Tajbakhsh, Donovan              4) English, Garrett               
                  25.40       51.17 (25.77)     1:15.09 (23.92)     1:41.76 (26.67)
  5 San Antonio Brandeis  'C'                         1:42.27   x1:44.59  
     1) Woodard, Greg N 10              2) Simecek, Cade 11               
     3) Estes, Nolan K 10               4) Moore, Trevor J 09             
                  26.18       52.42 (26.24)     1:18.05 (25.63)     1:44.59 (26.54)
  6 San Antonio Brandeis  'D'                         1:50.86   x1:51.07  
     1) Hogan, Jaxon T 12               2) North, Bobby A 09              
     3) Geary, Hunter C 12              4) Burdette, Zachary E 09         
                  28.71       55.33 (26.62)     1:22.41 (27.08)     1:51.07 (28.66)
 -- San Antonio O'Connor  'C'                         1:52.33        DNF  
     1) Price, Ean C 11                 2) Flores, Sebastian              
     3) Caldwell, Brayden               4) Roodettes, Nicolas M 11        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barickman, Chloe R        10 Brandeis             1:03.24    1:05.02    8  
                  31.52     1:05.02 (33.50)                                        
  2 Lozano, Hannah M          11 O'Connor             1:10.53    1:09.00    6  
                  34.06     1:09.00 (34.94)                                        
  3 Bourquin, Paige E         09 O'Connor             1:10.93    1:09.29    5  
                  34.27     1:09.29 (35.02)                                        
  4 Budzinski, Abby e         11 O'Connor             1:06.11    1:12.51    4  
                  35.22     1:12.51 (37.29)                                        
  5 Rodriguez, Ava G          10 Brandeis             1:15.90    1:13.16    3  
                  36.39     1:13.16 (36.77)                                        
  6 Lloyd, Megan E            10 Brandeis             1:11.60    1:13.39    2  
                  35.82     1:13.39 (37.57)                                        
  7 Kidder, Dakota               O'Connor             1:14.49    1:18.02    1  
                  38.60     1:18.02 (39.42)                                        
  8 Saylor, Kailey I          11 Brandeis             1:14.43    1:18.44  
                  38.98     1:18.44 (39.46)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bjontegard, Zake G        11 Brandeis               57.36    1:01.72    8  
                  29.90     1:01.72 (31.82)                                        
  2 Jardenil, Kyle L          10 Brandeis             1:02.30    1:02.82    6  
                  31.08     1:02.82 (31.74)                                        
  3 Wood, AJ J                09 Brandeis             1:07.14    1:05.66    5  
                  31.95     1:05.66 (33.71)                                        
  4 Price, Ean C              11 O'Connor             1:05.21    1:07.21    4  
                  32.99     1:07.21 (34.22)                                        
  5 Webb, Bryce C             12 O'Connor             1:02.52    1:07.61    3  
                  33.17     1:07.61 (34.44)                                        
  6 Dalton, James H              O'Connor             1:07.17    1:08.44    2  
                  33.20     1:08.44 (35.24)                                        
  7 Medina, Justin X          09 O'Connor             1:04.91    1:08.51    1  
                  33.08     1:08.51 (35.43)                                        
  8 Woodard, Greg N           10 Brandeis             1:03.09    1:10.97  
                  34.04     1:10.97 (36.93)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Kathryn G         11 O'Connor             1:08.92    1:09.75    8  
                  32.90     1:09.75 (36.85)                                        
  2 Ruiz, Magaly              11 Brandeis             1:12.10    1:15.02    6  
                  35.24     1:15.02 (39.78)                                        
  3 Nguyen, Theresa T         10 O'Connor             1:16.83    1:21.28    5  
                  38.57     1:21.28 (42.71)                                        
  4 Labella, Taylor R         09 O'Connor             1:19.33    1:22.33    4  
                  39.96     1:22.33 (42.37)                                        
  5 Rogers, Madison           11 Brandeis             1:18.05    1:22.40    3  
                  39.57     1:22.40 (42.83)                                        
  6 Havens, Karenna E         11 Brandeis             1:31.80    1:27.79    2  
  7 Piirto, Olivia J          09 Brandeis             1:29.69    1:31.27    1  
                  41.96     1:31.27 (49.31)                                        
  8 Hughes, Krista j          10 O'Connor             1:31.93    1:31.68  
                  42.61     1:31.68 (49.07)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           09 Brandeis             1:03.63    1:05.34    8  
                  30.94     1:05.34 (34.40)                                        
  2 Nelms, Jake T             12 Brandeis             1:10.26    1:10.53    6  
                  33.63     1:10.53 (36.90)                                        
  3 Terrill, William b        11 O'Connor             1:04.03    1:11.61    5  
                  32.84     1:11.61 (38.77)                                        
  4 Elliott, Jeffery D        12 Brandeis             1:06.86    1:13.53    4  
                  34.96     1:13.53 (38.57)                                        
  5 Kesselring, Paxton D      12 O'Connor             1:12.05    1:13.84    3  
                  35.09     1:13.84 (38.75)                                        
  6 Simecek, Cade             11 Brandeis             1:10.21    1:13.90    2  
                  34.95     1:13.90 (38.95)                                        
  7 Lunt, Bodee                  O'Connor             1:16.70    1:15.72    1  
                  34.39     1:15.72 (41.33)                                        
  8 Flores, Sebastian            O'Connor             1:17.41    1:21.59  
                  38.37     1:21.59 (43.22)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Brandeis  'A'                         3:44.98    3:55.99   10  
     1) Barickman, Chloe R 10           2) Bentley, Ally J 10             
     3) Gianotti, Emily J 10            4) Dessouky, Salma S 11           
                  28.24       59.43 (59.43)                       2:00.19 (1:00.76)
        2:27.22 (27.03)     2:58.25 (58.06)     3:26.08 (27.83)     3:55.99 (57.74)
  2 San Antonio Brandeis  'B'                         4:08.82    4:15.74    5  
     1) Lloyd, Megan E 10               2) Galan, Ana L 11                
     3) Rogers, Madison 11              4) Rodriguez, Ava G 10            
                  31.75   1:05.70 (1:05.70)     1:34.92 (29.22)   2:07.47 (1:01.77)
        2:38.61 (31.14)   3:13.52 (1:06.05)     3:42.99 (29.47)   4:15.74 (1:02.22)
  3 San Antonio O'Connor  'A'                         4:08.23    4:29.64    3  
     1) Budzinski, Abby e 11            2) Kerzic, Alex A 09              
     3) Nguyen, Theresa T 10            4) Lozano, Hannah M 11            
                  31.62   1:07.12 (1:07.12)                       2:12.96 (1:05.84)
        2:45.27 (32.31)                             3:54.23 ( )         4:29.64 ( )
  4 San Antonio O'Connor  'B'                         4:27.18    4:35.37  
     1) Bourquin, Paige E 09            2) Bodily, Julia A 12             
     3) Hoaglin, Emma F 10              4) Lewis, Lainy                   
                  30.14   1:03.93 (1:03.93)                       2:15.42 (1:11.49)
        2:48.54 (33.12)   3:27.89 (1:12.47)     3:59.30 (31.41)   4:35.37 (1:07.48)
  5 San Antonio O'Connor  'C'                         4:36.74   x4:42.53  
     1) Bishop, Annika D 10             2) Goodwin, Kasey N 11            
     3) Hughes, Krista j 10             4) Kramer, Emil                   
                  32.70   1:12.42 (1:12.42)     1:46.08 (33.66)   2:25.09 (1:12.67)
        2:57.54 (32.45)   3:34.79 (1:09.70)     4:06.71 (31.92)   4:42.53 (1:07.74)
  6 San Antonio Brandeis  'C'                         4:12.39   x4:56.44  
     1) Dopp, Nichole F 10              2) Gillispie, Kamryn A 09         
     3) Saylor, Kailey I 11             4) Havens, Karenna E 11           
                  34.68   1:16.05 (1:16.05)     1:51.22 (35.17)   2:30.98 (1:14.93)
        3:03.67 (32.69)   3:41.26 (1:10.28)     4:17.65 (36.39)   4:56.44 (1:15.18)
  7 San Antonio O'Connor  'D'                         4:53.91   x5:03.98  
     1) Ranjbar, Nahal * 11             2) Key, Charis r 10               
     3) Allred, Logan n 10              4) Flores, Abigail l 11           
                  36.13   1:18.25 (1:18.25)     1:52.13 (33.88)   2:32.04 (1:13.79)
        3:06.48 (34.44)   3:46.49 (1:14.45)   5:03.98 (1:17.49)                    
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio O'Connor  'A'                         3:31.95    3:34.37   10  
     1) Walters, Christian * 11         2) Tron, Kensei * 12              
     3) Halstead, Wes C 11              4) Rausch, Elias                  
                  25.37       52.36 (52.36)     1:17.40 (25.04)     1:45.95 (53.59)
        2:11.28 (25.33)     2:39.25 (53.30)     3:06.19 (26.94)     3:34.37 (55.12)
  2 San Antonio Brandeis  'A'                         3:33.09    3:36.76    5  
     1) Morrow, Jaxon T 11              2) Yetter, Monty S 09             
     3) Lasater, Jace C 12              4) Bjontegard, Zake G 11          
                  25.77       54.46 (54.46)     1:20.04 (25.58)     1:47.42 (52.96)
        2:13.97 (26.55)     2:43.44 (56.02)     3:09.11 (25.67)     3:36.76 (53.32)
  3 San Antonio Brandeis  'B'                         3:44.44    3:47.22    3  
     1) Wright, Grady J 11              2) Simecek, Cade 11               
     3) Moore, Trevor J 09              4) Estes, Nolan K 10              
                  25.47       53.16 (53.16)     1:21.39 (28.23)   1:54.28 (1:01.12)
        2:21.91 (27.63)     2:51.61 (57.33)     3:18.30 (26.69)     3:47.22 (55.61)
  4 San Antonio O'Connor  'B'                              NT    3:51.44  
     1) Webb, Bryce C 12                2) Kesselring, Paxton D 12        
     3) Blough, Christian C 11          4) Tajbakhsh, Donovan             
                  28.50   1:01.29 (1:01.29)     1:31.39 (30.10)   2:01.99 (1:00.70)
        2:28.94 (26.95)     2:57.57 (55.58)     3:23.28 (25.71)     3:51.44 (53.87)
  5 San Antonio Brandeis  'C'                         3:56.99   x4:01.95  
     1) Bakri, Adam A 11                2) Wood, AJ J 09                  
     3) Dandan, Sammy P 10              4) North, Bobby A 09              
                  27.90       58.89 (58.89)     1:29.18 (30.29)   2:02.38 (1:03.49)
        2:30.80 (28.42)   3:03.50 (1:01.12)     3:31.19 (27.69)     4:01.95 (58.45)
  6 San Antonio O'Connor  'C'                              NT   x4:13.41  
     1) Medina, Justin X 09             2) Roodettes, Nicolas M 11        
     3) Dalton, James H                 4) Price, Ean C 11                
                  28.64   1:02.19 (1:02.19)     1:32.69 (30.50)   2:11.16 (1:08.97)
        2:39.19 (28.03)   3:12.53 (1:01.37)     3:42.04 (29.51)   4:13.41 (1:00.88)
 
Event 25  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, Lindsay C      10 Brandeis               26.50      26.79  
  2 Bahr, Kaylee M            09 Brandeis               27.22      27.99  
  3 Kramer, Emil                 O'Connor               30.63      30.61  
  4 Nazario, Ashley L         11 Brandeis               32.11      32.96  
  5 Pratt, Kayla                 O'Connor               33.86      33.44  
  6 Gillispie, Kamryn A       09 Brandeis               33.79      33.49  
 -- Kallberg, Grace              O'Connor               32.73         DQ  
 
Event 26  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zorrilla, Diego A         09 Brandeis               27.33      25.98  
  2 Robertson, Michael J      09 Brandeis               26.29      26.16  
  3 Caldwell, Brayden            O'Connor               25.33      26.17  
  4 Lunt, Bodee                  O'Connor               27.56      26.89  
  5 Wood, AJ J                09 Brandeis               27.90      27.42  
  6 White, Logan A            09 O'Connor               28.17      29.03  
 
Event 27  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, Lindsay C      10 Brandeis               57.17      59.11  
                  27.98       59.11 (31.13)                                        
  2 Bahr, Kaylee M            09 Brandeis               57.96      59.89  
                  28.79       59.89 (31.10)                                        
  3 Allred, Logan n           10 O'Connor             1:16.56    1:13.30  
                  34.66     1:13.30 (38.64)                                        
  4 Key, Charis r             10 O'Connor             1:12.40    1:14.49  
                  34.95     1:14.49 (39.54)                                        
  5 Pratt, Kayla                 O'Connor             1:12.33    1:15.03  
                  35.15     1:15.03 (39.88)                                        
  6 Gillispie, Kamryn A       09 Brandeis             1:14.42    1:15.20  
                  35.83     1:15.20 (39.37)                                        
  7 Kallberg, Grace              O'Connor             1:12.33    1:15.62  
                  34.32     1:15.62 (41.30)                                        
 
Event 28  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodard, Greg N           10 Brandeis               57.60      55.90  
                  26.70       55.90 (29.20)                                        
  2 Robertson, Michael J      09 Brandeis               56.93      56.86  
                  27.69       56.86 (29.17)                                        
  3 Zorrilla, Diego A         09 Brandeis               56.92      57.12  
                  28.07       57.12 (29.05)                                        
  4 Simecek, Cade             11 Brandeis               56.60      57.45  
                  27.64       57.45 (29.81)                                        
  5 Caldwell, Brayden m       10 O'Connor               59.23      58.27  
                  28.39       58.27 (29.88)                                        
  6 Dalton, James H              O'Connor               58.19      59.92  
                  28.00       59.92 (31.92)                                        
  7 White, Logan A            09 O'Connor             1:04.23    1:04.15  
                  29.60     1:04.15 (34.55)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Brandeis                343   2. San Antonio O'Connor                228
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Brandeis                167   2. San Antonio O'Connor                119
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. San Antonio Brandeis                176   2. San Antonio O'Connor                109