2018-2019 AAHSSL Dual+ / NS-13
Northside ISD Aquatic Complex - 11/16/2018                         
Final Results and Scores                                           
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  1:56.34    2:01.17   10  
     1) Robles, Samantha 10             2) Pipes, Jaden M 12              
     3) Parsons, Michelle M 09          4) Beach, Kaley 10                
                  30.07     1:04.33 (34.26)     1:34.06 (29.73)     2:01.17 (27.11)
  2 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  2:08.23    2:09.05    5  
     1) Gale, Lauren P 09               2) Cavazos, Barbara 09            
     3) Thomas, Alison Y 10             4) Kershaw, Meredith K 12         
                  34.05     1:09.07 (35.02)     1:40.26 (31.19)     2:09.05 (28.79)
  3 San Antonio Marshall  'A'                         2:17.27    2:15.34    3  
     1) Kaarlsen, Mallorie M 12         2) Henderson, Templey M 10        
     3) Burnett Campana, Lauren N 11    4) Forbes, Amaya C 12             
                  35.11     1:15.81 (40.70)     1:46.96 (31.15)     2:15.34 (28.38)
  4 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  2:11.79   x2:21.43  
     1) Ashworth, Brooke E 09           2) Harryman, Georgia 10           
     3) Leiva, Abigail B 11             4) Thomas, Jessica N 09           
                  34.63     1:12.82 (38.19)     1:52.28 (39.46)     2:21.43 (29.15)
  5 San Antonio Johnson Jaguars  'D'                  2:18.64   x2:24.67  
     1) Howland, Avery L 11             2) Wilson, Regan C 10             
     3) Campbell, Carrleigh E 10        4) Miller, Sanaa C 09             
                  36.92     1:19.44 (42.52)     1:55.06 (35.62)     2:24.67 (29.61)
  6 San Antonio Marshall  'B'                         2:31.43    2:45.17  
     1) Hickman, Madison M 09           2) Zembrano, Kristiana M 10       
     3) Mendoza, Janessa R 09           4) Hoglund, Madaline C 10         
                  40.26     1:25.11 (44.85)     2:13.87 (48.76)     2:45.17 (31.30)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  1:47.06    1:50.24   10  
     1) Soria, Ryan M 11                2) Miller, Jaxon R 09             
     3) Li, Darren G 11                 4) Thomas, Jacob P 11             
                  27.68     1:00.99 (33.31)     1:26.67 (25.68)     1:50.24 (23.57)
  2 San Antonio Marshall  'A'                         1:52.64    1:54.23    5  
     1) Sargent, Skylar 11              2) Montesinos Aleman, Max A 12    
     3) Garcia, Evan M 10               4) Law, Josh R 10                 
                  29.40     1:00.62 (31.22)     1:28.54 (27.92)     1:54.23 (25.69)
  3 San Antonio Taft  'A'                             1:51.62    1:57.48    3  
     1) Jacob, Ty m 12                  2) Gallagher, Joshua A 12         
     3) Fehlinger, Connery M 12         4) Perales Jr, Mark A 10          
                  29.68     1:02.84 (33.16)     1:31.80 (28.96)     1:57.48 (25.68)
  4 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  1:59.23    2:01.18  
     1) Weller, Dylan R 10              2) Howland, Aiden C 09            
     3) Ortiz, Diego M 11               4) Echeverria, Javier A 10        
                  31.86     1:05.08 (33.22)     1:35.03 (29.95)     2:01.18 (26.15)
  5 San Antonio Marshall  'B'                         1:59.46    2:04.35  
     1) Alaniz, Jaxon A 10              2) Cleveland, Zackary R 10        
     3) Ferguson, Linnard D 12          4) Foate, Joshua 11               
                  33.77     1:07.96 (34.19)     1:37.83 (29.87)     2:04.35 (26.52)
  6 San Antonio Taft  'B'                             2:01.29    2:06.25  
     1) Garcia, Aeneas J 09             2) Mayham, Cory D 9               
     3) Cantwell, Aidan Z 10            4) Williams, Alexander J 12       
                  35.48     1:10.29 (34.81)     1:38.90 (28.61)     2:06.25 (27.35)
  7 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  2:08.64   x2:11.27  
     1) Huryn, Taras 09                 2) Pettus, Ethan G 12             
     3) Cirstea, Andy R 10              4) Jones, Travis R 10             
                  36.12     1:14.45 (38.33)     1:43.24 (28.79)     2:11.27 (28.03)
  8 San Antonio Marshall  'C'                         2:13.96   x2:17.39  
     1) Garza, Mikie 09                 2) Conder, Jake T 09              
     3) Castellanos, Michael A 09       4) Bowles, Omar 12                
                  38.74     1:12.43 (33.69)     1:44.36 (31.93)     2:17.39 (33.03)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Carrleigh E     10 Jags                 2:22.64    2:23.73    8  
                  32.10     1:08.36 (36.26)     1:46.43 (38.07)     2:23.73 (37.30)
  2 Henderson, Templey M      10 Marshall             2:34.58    2:31.83    6  
                  35.18     1:13.55 (38.37)     1:53.69 (40.14)     2:31.83 (38.14)
  3 Gale, Lauren P            09 Jags                 2:35.64    2:41.88    5  
                  35.01     1:15.65 (40.64)     1:59.01 (43.36)     2:41.88 (42.87)
  4 Duncan, Tiphany N         11 Jags                 2:37.64    2:43.02    4  
                  34.40     1:13.60 (39.20)     1:56.85 (43.25)     2:43.02 (46.17)
 -- Petrosky, Megan E         11 Jags                 2:32.67         DQ  
                  34.70     1:13.10 (38.40)     1:53.83 (40.73)          DQ (40.61)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shope, Evan W             11 Jags                 1:51.48    1:56.42    8  
                  26.71       56.01 (29.30)     1:26.09 (30.08)     1:56.42 (30.33)
  2 Soria, Ryan M             11 Jags                 1:54.55    2:01.73    6  
                  26.63       55.94 (29.31)     1:27.53 (31.59)     2:01.73 (34.20)
  3 Garcia, Evan M            10 Marshall             1:57.17    2:08.68    5  
                  28.57     1:01.27 (32.70)     1:35.08 (33.81)     2:08.68 (33.60)
  4 McDonald, Aidan A         11 Jags                 2:14.85    2:10.17    4  
                  27.01       59.04 (32.03)     1:34.11 (35.07)     2:10.17 (36.06)
  5 Fehlinger, Connery M      12 Taft                 2:00.46    2:11.25    3  
                  29.55     1:02.72 (33.17)     1:36.49 (33.77)     2:11.25 (34.76)
  6 Cleveland, Zackary R      10 Marshall             2:09.91    2:15.03    2  
                  29.58     1:04.52 (34.94)     1:40.10 (35.58)     2:15.03 (34.93)
  7 Forbes, Alec M            10 Marshall             2:21.90    2:23.36    1  
                  30.57     1:06.65 (36.08)     1:45.14 (38.49)     2:23.36 (38.22)
  8 Jones, Travis R           10 Jags                 2:18.99    2:25.05  
                  32.39     1:09.86 (37.47)     1:48.26 (38.40)     2:25.05 (36.79)
  9 Mayham, Cory D             9 Taft                 2:20.00    2:27.55  
                  32.77     1:10.51 (37.74)     1:50.02 (39.51)     2:27.55 (37.53)
 10 Garcia, Aeneas J          09 Taft                 2:20.00    2:36.90  
                  32.86     1:11.44 (38.58)     1:54.63 (43.19)     2:36.90 (42.27)
 11 Foate, Joshua             11 Marshall             2:33.96    2:39.31  
                  33.38     1:13.10 (39.72)     1:57.34 (44.24)     2:39.31 (41.97)
 -- Jacob, Ty m               12 Taft                 2:10.00         DQ  
                  29.05                             1:46.78 ( )          DQ (42.02)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Samantha          10 Jags                 2:26.08    2:25.27    8  
                  29.19     1:07.35 (38.16)     1:53.19 (45.84)     2:25.27 (32.08)
  2 Quadrato, Anna Mei K      09 Jags                 2:24.07    2:25.75    6  
                  31.53     1:09.37 (37.84)     1:52.12 (42.75)     2:25.75 (33.63)
  3 Starkman, Emma            12 Jags                 3:01.11    2:41.08    5  
                  32.38     1:13.46 (41.08)     2:03.29 (49.83)     2:41.08 (37.79)
  4 Kaarlsen, Mallorie M      12 Marshall             2:38.37    2:42.82    4  
                  35.45     1:17.18 (41.73)     2:05.94 (48.76)     2:42.82 (36.88)
  5 Clements, Maddie M        11 Taft                 2:48.43    2:47.34    3  
                  34.03     1:18.10 (44.07)     2:07.86 (49.76)     2:47.34 (39.48)
  6 Thomas, Jessica N         09 Jags                 2:55.82    2:54.92    2  
                  33.46     1:18.41 (44.95)     2:12.80 (54.39)     2:54.92 (42.12)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Li, Darren G              11 Jags                 2:12.62    2:15.31    8  
                  28.00     1:04.64 (36.64)     1:43.40 (38.76)     2:15.31 (31.91)
  2 Perales Jr, Mark A        10 Taft                 2:19.56    2:21.62    6  
                  29.21     1:04.59 (35.38)     1:47.34 (42.75)     2:21.62 (34.28)
  3 Montesinos Aleman, Max A  12 Marshall             2:27.65    2:26.31    5  
                  32.12     1:11.63 (39.51)     1:54.25 (42.62)     2:26.31 (32.06)
  4 Cantwell, Aidan Z         10 Taft                 2:24.73    2:26.94    4  
                  30.67     1:08.67 (38.00)     1:52.93 (44.26)     2:26.94 (34.01)
  5 Miller, Jaxon R           09 Jags                 2:24.40    2:27.65    3  
                  31.76     1:10.30 (38.54)     1:54.39 (44.09)     2:27.65 (33.26)
  6 Alaniz, Jaxon A           10 Marshall             2:24.97    2:38.00    2  
                  32.55     1:11.75 (39.20)     1:59.59 (47.84)     2:38.00 (38.41)
  7 Hoglund, Noah J           12 Marshall             2:35.98    2:41.58    1  
                  34.91     1:17.35 (42.44)     2:09.12 (51.77)     2:41.58 (32.46)
  8 Castellanos, Michael A    09 Marshall             2:45.00    2:56.97  
                  36.26     1:21.07 (44.81)     2:16.84 (55.77)     2:56.97 (40.13)
 -- Huryn, Taras              09 Jags                 2:36.64         DQ  
                  32.95     1:15.45 (42.50)     2:04.31 (48.86)          DQ (36.05)
 -- Ortiz, Diego M            11 Jags                 2:34.87         DQ  
                  31.30     1:08.87 (37.57)     1:56.16 (47.29)          DQ (34.15)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parsons, Michelle M       09 Jags                   26.74      27.00    8  
  2 Sahota, Riya K            10 Jags                   27.12      27.13    6  
  3 Porter, Ella E            09 Jags                   27.85      27.69    5  
  4 Williamson, Madi G        09 Taft                   28.10      27.74    4  
  5 Pipes, Jaden M            12 Jags                   27.19      28.24    3  
  6 Forbes, Amaya C           12 Marshall               28.32      28.66    2  
  7 Macias, Yamile A          12 Taft                   28.83      32.56    1  
  8 Mendoza, Yvette              Taft                   35.00      38.71  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Charles L        11 Jags                   23.30      24.94    8  
  2 Law, Josh R               10 Marshall               24.66      25.49    6  
  3 Ferguson, Linnard D       12 Marshall               25.92      26.06    5  
  4 Perez, Nathaniel R        09 Jags                   25.42      26.16    4  
  5 Garcia, Deven D           09 Jags                   27.64      26.29    3  
  6 Howland, Aiden C          09 Jags                   27.82      26.97    2  
  7 Williams, Steven C        10 Taft                   28.81      28.01    1  
  8 Black, Ethan L            11 Taft                   29.57      28.42  
  9 Castellanos, Michael A    09 Marshall               26.71      28.71  
 10 Mayham, Cory D             9 Taft                   27.73      29.24  
 11 Conder, Jake T            09 Marshall               30.40      29.68  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Samantha          10 Jags                 1:00.09    1:02.31    8  
                  30.08     1:02.31 (32.23)                                        
  2 Beach, Kaley              10 Jags                 1:11.93    1:09.22    6  
                  32.22     1:09.22 (37.00)                                        
  3 Burnett Campana, Lauren   11 Marshall             1:10.58    1:12.14    5  
                  33.30     1:12.14 (38.84)                                        
  4 Coop, Caroline J          11 Jags                 1:15.53    1:15.73    4  
                  34.53     1:15.73 (41.20)                                        
  5 Ashworth, Brooke E        09 Jags                 1:26.64    1:19.08    3  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sargent, Skylar           11 Marshall             1:01.92    1:02.45    8  
                  28.86     1:02.45 (33.59)                                        
  2 Garcia, Evan M            10 Marshall             1:01.42    1:02.51    6  
                  29.72     1:02.51 (32.79)                                        
  3 Jacob, Ty m               12 Taft                 1:20.00    1:07.19    5  
                  31.37     1:07.19 (35.82)                                        
  4 Ferguson, Linnard D       12 Marshall             1:10.39    1:10.02    4  
                  32.11     1:10.02 (37.91)                                        
  5 Weller, Dylan R           10 Jags                 1:25.22    1:13.25    3  
                  31.85     1:13.25 (41.40)                                        
  6 Hunt, Jacob J             12 Jags                 1:15.79    1:18.12    2  
                  33.68     1:18.12 (44.44)                                        
  7 Evanyo, Michael S         10 Marshall             1:15.00    1:19.13    1  
                  32.56     1:19.13 (46.57)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sahota, Riya K            10 Jags                   59.02      59.10    8  
                  28.96       59.10 (30.14)                                        
  2 Porter, Ella E            09 Jags                   59.04      59.99    6  
                  29.26       59.99 (30.73)                                        
  3 Campbell, Carrleigh E     10 Jags                 1:08.82    1:05.48    5  
                  31.31     1:05.48 (34.17)                                        
  4 Leiva, Abigail B          11 Jags                 1:09.64    1:10.42    4  
                  32.44     1:10.42 (37.98)                                        
  5 Mendoza, Yvette              Taft                 1:20.00    1:32.02    3  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Jacob P           11 Jags                   51.53      51.78    8  
                  24.50       51.78 (27.28)                                        
  2 Shope, Evan W             11 Jags                   53.89      54.70    6  
                  26.04       54.70 (28.66)                                        
  3 Jimenez, Charles L        11 Jags                   50.56      55.74    5  
                  26.64       55.74 (29.10)                                        
  4 Fehlinger, Connery M      12 Taft                   53.21      57.17    4  
                  27.09       57.17 (30.08)                                        
  5 Law, Josh R               10 Marshall               57.51      58.24    3  
                  27.49       58.24 (30.75)                                        
  6 Perales Jr, Mark A        10 Taft                   56.51      58.86    2  
  7 Ortiz, Diego M            11 Jags                 1:00.00    1:00.17    1  
                  28.43     1:00.17 (31.74)                                        
  8 Williams, Steven C        10 Taft                 1:05.00    1:04.84  
                  29.70     1:04.84 (35.14)                                        
  9 Mangelson, Dyelund E      10 Marshall                  NT    1:13.12  
                  33.76     1:13.12 (39.36)                                        
 10 Lagutchik, Sebastian A    09 Marshall             1:23.81    1:15.35  
                  32.33     1:15.35 (43.02)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quintanilla Melendez, Pa  10 Jags                 6:45.64    6:26.97    8  
                  33.82     1:11.39 (37.57)     1:50.42 (39.03)     2:30.25 (39.83)
        3:09.88 (39.63)     3:49.48 (39.60)     4:29.60 (40.12)     5:10.32 (40.72)
        5:50.98 (40.66)     6:26.97 (35.99)                                        
  2 Williamson, Madi G        09 Taft                 6:55.43    6:36.19    6  
                  34.63     1:14.47 (39.84)     1:55.20 (40.73)     2:35.77 (40.57)
        3:16.83 (41.06)     3:58.09 (41.26)     4:38.67 (40.58)     5:18.70 (40.03)
        5:59.26 (40.56)     6:36.19 (36.93)                                        
  3 Clements, Maddie M        11 Taft                 6:26.66    6:37.38    5  
                  34.18     1:12.11 (37.93)     1:51.79 (39.68)     2:32.57 (40.78)
        3:12.79 (40.22)     3:53.69 (40.90)     4:35.18 (41.49)     5:16.26 (41.08)
        5:57.25 (40.99)     6:37.38 (40.13)                                        
  4 Thomas, Alison Y          10 Jags                 6:47.17    6:47.77    4  
                  35.25     1:14.48 (39.23)     1:53.79 (39.31)     2:33.63 (39.84)
        3:15.05 (41.42)     3:56.76 (41.71)     4:39.34 (42.58)     5:22.17 (42.83)
        6:06.51 (44.34)     6:47.77 (41.26)                                        
  5 Morales, Lauren I          9 Taft                 6:45.00    7:02.39    3  
                  37.42     1:19.61 (42.19)     2:03.38 (43.77)     2:45.64 (42.26)
        3:28.33 (42.69)     4:11.92 (43.59)     4:55.00 (43.08)     5:38.12 (43.12)
        6:22.30 (44.18)     7:02.39 (40.09)                                        
  6 Hoglund, Madaline C       10 Marshall             8:30.00    8:39.26    2  
                  41.49     1:29.68 (48.19)     2:20.71 (51.03)     3:12.64 (51.93)
        4:06.47 (53.83)     5:00.93 (54.46)     5:57.22 (56.29)     6:52.91 (55.69)
        7:47.29 (54.38)     8:39.26 (51.97)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Joshua A       12 Taft                 5:10.33    5:25.11    8  
                  27.67       58.66 (30.99)     1:31.15 (32.49)     2:04.23 (33.08)
        2:38.14 (33.91)     3:11.83 (33.69)     3:45.11 (33.28)     4:18.55 (33.44)
        4:52.10 (33.55)     5:25.11 (33.01)                                        
  2 Echeverria, Javier A      10 Jags                 5:49.92    5:36.56    6  
                  28.92     1:00.89 (31.97)     1:34.62 (33.73)     2:09.38 (34.76)
        2:44.02 (34.64)     3:19.15 (35.13)     3:53.75 (34.60)     4:29.30 (35.55)
        5:04.21 (34.91)     5:36.56 (32.35)                                        
  3 Cantwell, Aidan Z         10 Taft                 6:00.00    5:47.26    5  
                  31.23     1:04.59 (33.36)     1:38.87 (34.28)     2:13.40 (34.53)
        2:47.51 (34.11)     3:22.58 (35.07)     3:58.34 (35.76)     4:34.95 (36.61)
        5:11.44 (36.49)     5:47.26 (35.82)                                        
  4 Williams, Alexander J     12 Taft                 5:56.27    6:19.25    4  
                  30.21     1:06.53 (36.32)     1:45.54 (39.01)     2:24.73 (39.19)
        3:04.34 (39.61)     3:43.67 (39.33)     4:21.57 (37.90)     5:01.68 (40.11)
        5:41.13 (39.45)     6:19.25 (38.12)                                        
  5 Cirstea, Andy R           10 Jags                 6:32.64    6:32.78    3  
                  30.85     1:05.89 (35.04)     1:44.00 (38.11)     2:23.33 (39.33)
                                3:45.02 ( )     4:27.62 (42.60)     5:09.85 (42.23)
        5:51.99 (42.14)     6:32.78 (40.79)                                        
  6 Forbes, Alec M            10 Marshall             7:01.52    6:39.80    2  
                  32.23     1:10.21 (37.98)     1:50.74 (40.53)     2:30.92 (40.18)
        3:13.33 (42.41)     3:55.17 (41.84)     4:37.26 (42.09)     5:20.28 (43.02)
        6:00.55 (40.27)     6:39.80 (39.25)                                        
  7 Hoglund, Noah J           12 Marshall             6:19.49    6:39.98    1  
                  33.87     1:14.00 (40.13)     1:55.56 (41.56)     2:38.77 (43.21)
        3:17.79 (39.02)     3:59.89 (42.10)     4:41.95 (42.06)     5:24.60 (42.65)
        6:05.91 (41.31)     6:39.98 (34.07)                                        
  8 Foate, Joshua             11 Marshall             8:11.22    7:34.42  
                  35.29     1:16.46 (41.17)     2:02.18 (45.72)     2:48.72 (46.54)
        3:38.22 (49.50)     4:26.87 (48.65)     5:14.93 (48.06)     6:04.32 (49.39)
        6:51.89 (47.57)     7:34.42 (42.53)                                        
 -- Suarez, Andrew E          10 Marshall             7:46.15         DQ  
                  37.60     1:25.73 (48.13)                             3:11.44 ( )
        4:05.02 (53.58)     4:58.58 (53.56)     5:54.08 (55.50)     6:47.89 (53.81)
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  1:48.45    1:52.53   10  
     1) Kershaw, Meredith K 12          2) Sahota, Riya K 10              
     3) Pipes, Jaden M 12               4) Porter, Ella E 09              
                  28.19       55.58 (27.39)     1:25.18 (29.60)     1:52.53 (27.35)
  2 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  1:52.97    1:54.82    5  
     1) Quadrato, Anna Mei K 09         2) Starkman, Emma 12              
     3) Miller, Sanaa C 09              4) Thomas, Alison Y 10            
                  29.20       57.53 (28.33)     1:26.52 (28.99)     1:54.82 (28.30)
  3 San Antonio Marshall  'A'                         1:56.61    1:54.98    3  
     1) Kaarlsen, Mallorie M 12         2) Henderson, Templey M 10        
     3) Burnett Campana, Lauren N 11    4) Forbes, Amaya C 12             
                  27.87       57.36 (29.49)     1:26.45 (29.09)     1:54.98 (28.53)
  4 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  1:53.10   x1:58.09  
     1) Ashworth, Brooke E 09           2) Leiva, Abigail B 11            
     3) Thomas, Jessica N 09            4) Campbell, Carrleigh E 10       
                  29.72     1:02.34 (32.62)     1:29.04 (26.70)     1:58.09 (29.05)
  5 San Antonio Taft  'A'                             1:56.41    1:59.89  
     1) Williamson, Madi G 09           2) Clements, Maddie M 11          
     3) Morales, Lauren I 9             4) Macias, Yamile A 12            
                  28.08       57.61 (29.53)     1:32.19 (34.58)     1:59.89 (27.70)
  6 San Antonio Johnson Jaguars  'D'                  2:05.77   x2:05.19  
     1) Cavazos, Barbara 09             2) Oldenettel, Nina D 11          
     3) Duncan, Tiphany N 11            4) Hammar, Kaylee M 11            
                  31.53     1:05.04 (33.51)     1:34.74 (29.70)     2:05.19 (30.45)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  1:38.85    1:40.61   10  
     1) Shope, Evan W 11                2) Perez, Nathaniel R 09          
     3) McDonald, Aidan A 11            4) Jimenez, Charles L 11          
                  25.63       50.78 (25.15)     1:15.60 (24.82)     1:40.61 (25.01)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:53.82    1:42.33    5  
     1) Fehlinger, Connery M 12         2) Jacob, Ty m 12                 
     3) Gallagher, Joshua A 12          4) Perales Jr, Mark A 10          
                  25.55       50.95 (25.40)     1:14.95 (24.00)     1:42.33 (27.38)
  3 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  1:44.22    1:48.74    3  
     1) Echeverria, Javier A 10         2) Miller, Jaxon R 09             
     3) McDonald, Alexander F 09        4) Cirstea, Andy R 10             
                  26.56       54.68 (28.12)     1:21.76 (27.08)     1:48.74 (26.98)
  4 San Antonio Marshall  'A'                         1:44.35    1:48.94  
     1) Foate, Joshua 11                2) Alaniz, Jaxon A 10             
     3) Cleveland, Zackary R 10         4) Ferguson, Linnard D 12         
                  30.52       57.61 (27.09)     1:23.34 (25.73)     1:48.94 (25.60)
  5 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  1:50.64   x1:52.66  
     1) Garcia, Deven D 09              2) Huryn, Taras 09                
     3) Jones, Travis R 10              4) Martinez, Eric M 11            
                  26.27       54.68 (28.41)     1:22.66 (27.98)     1:52.66 (30.00)
  6 San Antonio Marshall  'B'                         1:49.99    1:55.45  
     1) Hoglund, Noah J 12              2) Evanyo, Michael S 10           
     3) Forbes, Alec M 10               4) Castellanos, Michael A 09      
                  28.37       57.84 (29.47)     1:26.41 (28.57)     1:55.45 (29.04)
  7 San Antonio Johnson Jaguars  'D'                  2:00.64   x2:03.53  
     1) Howland, Aiden C 09             2) Hunt, Jacob J 12               
     3) Pettus, Ethan G 12              4) Abbot, Timothy P 09            
                  29.86     1:05.11 (35.25)     1:34.92 (29.81)     2:03.53 (28.61)
  8 San Antonio Marshall  'C'                         2:09.27   x2:18.12  
     1) Lagutchik, Sebastian A 09       2) Suarez, Andrew E 10            
     3) Mangelson, Dyelund E 10         4) Magana, Aiden C 09             
                  31.93     1:11.94 (40.01)   2:18.12 (1:06.18)                    
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parsons, Michelle M       09 Jags                 1:07.36    1:06.26    8  
                  32.27     1:06.26 (33.99)                                        
  2 Thomas, Jessica N         09 Jags                 1:16.64    1:17.68    6  
                  37.64     1:17.68 (40.04)                                        
  3 Howland, Avery L          11 Jags                 1:14.77    1:17.75    5  
                  37.51     1:17.75 (40.24)                                        
  4 Hammar, Kaylee M          11 Jags                 1:19.99    1:18.52    4  
                  39.30     1:18.52 (39.22)                                        
  5 Morales, Lauren I          9 Taft                 1:20.73    1:21.13    3  
                  39.31     1:21.13 (41.82)                                        
  6 Mendoza, Janessa R        09 Marshall             1:55.00    1:39.87    2  
                  47.82     1:39.87 (52.05)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soria, Ryan M             11 Jags                   54.65      59.95    8  
                  28.64       59.95 (31.31)                                        
  2 Sargent, Skylar           11 Marshall             1:04.37    1:06.37    6  
                  31.61     1:06.37 (34.76)                                        
  3 Miller, Jaxon R           09 Jags                 1:10.64    1:12.80    5  
                  36.02     1:12.80 (36.78)                                        
  4 Alaniz, Jaxon A           10 Marshall             1:07.09    1:13.27    4  
                  36.42     1:13.27 (36.85)                                        
  5 Hunt, Jacob J             12 Jags                 1:12.94    1:16.16    3  
                  36.48     1:16.16 (39.68)                                        
  6 McDonald, Alexander F     09 Jags                 1:15.38    1:17.83    2  
  7 Garcia, Aeneas J          09 Taft                 1:20.00    1:18.09    1  
  8 Garza, Mikie              09 Marshall                  NT    1:22.77  
  9 Magana, Aiden C           09 Marshall             1:49.41    1:49.17  
                  50.81     1:49.17 (58.36)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pipes, Jaden M            12 Jags                 1:07.67    1:13.88    8  
                  35.14     1:13.88 (38.74)                                        
  2 Quadrato, Anna Mei K      09 Jags                 1:16.28    1:15.78    6  
                  36.44     1:15.78 (39.34)                                        
  3 Cavazos, Barbara          09 Jags                 1:19.64    1:19.58    5  
                  35.67     1:19.58 (43.91)                                        
  4 Wilson, Regan C           10 Jags                 1:30.64    1:30.59    4  
                  42.73     1:30.59 (47.86)                                        
  5 Zembrano, Kristiana M     10 Marshall             1:38.87    1:36.81    3  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Jacob P           11 Jags                 1:09.29    1:08.64    8  
                  31.10     1:08.64 (37.54)                                        
  2 Montesinos Aleman, Max A  12 Marshall             1:08.85    1:10.64    6  
                  33.75     1:10.64 (36.89)                                        
  3 Gallagher, Joshua A       12 Taft                 1:11.94    1:14.73    5  
                  35.21     1:14.73 (39.52)                                        
  4 Perez, Nathaniel R        09 Jags                 1:15.09    1:16.20    4  
                  36.58     1:16.20 (39.62)                                        
  5 Cleveland, Zackary R      10 Marshall             1:20.38    1:16.95    3  
                  36.26     1:16.95 (40.69)                                        
  6 Conder, Jake T            09 Marshall             1:19.06    1:18.10    2  
                  36.18     1:18.10 (41.92)                                        
  7 Pettus, Ethan G           12 Jags                 1:22.02    1:24.99    1  
                  39.50     1:24.99 (45.49)                                        
  8 Black, Ethan L            11 Taft                 1:24.92    1:26.76  
                  41.08     1:26.76 (45.68)                                        
  9 Lagutchik, Sebastian A    09 Marshall             1:30.12    1:34.55  
                  41.57     1:34.55 (52.98)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  3:50.04    3:57.20   10  
     1) Parsons, Michelle M 09          2) Sahota, Riya K 10              
     3) Beach, Kaley 10                 4) Robles, Samantha 10            
                  28.12       58.71 (58.71)     1:26.96 (28.25)     1:57.56 (58.85)
        2:26.20 (28.64)     2:57.48 (59.92)     3:25.41 (27.93)     3:57.20 (59.72)
  2 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  4:01.70    4:11.25    5  
     1) Kershaw, Meredith K 12          2) Quadrato, Anna Mei K 09        
     3) Starkman, Emma 12               4) Porter, Ella E 09              
                  30.17   1:02.70 (1:02.70)     1:32.63 (29.93)   2:35.51 (1:32.81)
        3:10.15 (34.64)   3:38.97 (1:03.46)     4:11.25 (32.28)     4:11.25 (32.28)
  3 San Antonio Taft  'A'                             4:23.34    4:40.10    3  
     1) Williamson, Madi G 09           2) Clements, Maddie M 11          
     3) Morales, Lauren I 9             4) Macias, Yamile A 12            
                  30.76   1:04.78 (1:04.78)     1:37.03 (32.25)   2:12.09 (1:07.31)
        2:47.63 (35.54)   3:26.11 (1:14.02)     4:00.22 (34.11)   4:40.10 (1:13.99)
  4 San Antonio Johnson Jaguars  'D'                  4:32.55   x4:40.14  
     1) Gale, Lauren P 09               2) Duncan, Tiphany N 11           
     3) Miller, Sanaa C 09              4) Howland, Avery L 11            
                  32.50   1:08.81 (1:08.81)     1:24.19 (15.38)     1:43.48 (34.67)
        2:22.61 (39.13)   2:55.61 (1:12.13)   4:40.14 (1:44.53)                    
  5 San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  4:11.65   x4:41.58  
     1) Quintanilla Melendez, Paola N 1 2) Coop, Caroline J 11            
     3) Petrosky, Megan E 11            4) Wilson, Regan C 10             
                  31.87   1:07.41 (1:07.41)     1:41.84 (34.43)   2:21.17 (1:13.76)
        2:52.73 (31.56)   3:29.72 (1:08.55)     4:03.46 (33.74)   4:41.58 (1:11.86)
 -- San Antonio Marshall  'A'                         4:27.12         DQ  
     1) Kaarlsen, Mallorie M 12         2) Henderson, Templey M 10        
     3) Forbes, Amaya C 12              4) Burnett Campana, Lauren N 11   
                  30.20   1:03.35 (1:03.35)     1:36.04 (32.69)   2:10.40 (1:07.05)
        2:41.80 (31.40)   3:15.51 (1:05.11)     3:48.02 (32.51)        DQ (1:08.73)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Johnson Jaguars  'A'                  3:31.49    3:35.42   10  
     1) Soria, Ryan M 11                2) Shope, Evan W 11               
     3) Jimenez, Charles L 11           4) Thomas, Jacob P 11             
                  24.40       52.64 (52.64)     1:18.43 (25.79)     1:46.30 (53.66)
        2:12.53 (26.23)     2:41.47 (55.17)     3:06.28 (24.81)     3:35.42 (53.95)
  2 San Antonio Marshall  'A'                         3:46.28    3:50.17    5  
     1) Sargent, Skylar 11              2) Montesinos Aleman, Max A 12    
     3) Law, Josh R 10                  4) Garcia, Evan M 10              
                  27.00       56.60 (56.60)     1:24.58 (27.98)     1:54.83 (58.23)
        2:22.65 (27.82)     2:53.27 (58.44)     3:20.34 (27.07)     3:50.17 (56.90)
  3 San Antonio Johnson Jaguars  'B'                  3:36.40    3:52.03    3  
     1) Li, Darren G 11                 2) McDonald, Aidan A 11           
     3) Perez, Nathaniel R 09           4) Ortiz, Diego M 11              
                  26.47       55.25 (55.25)     1:22.26 (27.01)     1:53.01 (57.76)
        2:20.55 (27.54)     2:50.82 (57.81)     3:19.00 (28.18)   3:52.03 (1:01.21)
  4 San Antonio Taft  'A'                             3:36.59    4:16.69  
     1) Cantwell, Aidan Z 10            2) Mayham, Cory D 9               
     3) Garcia, Aeneas J 09             4) Williams, Alexander J 12       
                  28.11   1:00.28 (1:00.28)     1:30.52 (30.24)   2:06.15 (1:05.87)
        2:24.58 (18.43)   3:14.47 (1:08.32)     3:42.74 (28.27)   4:16.69 (1:02.22)
  5 San Antonio Marshall  'B'                         4:21.02    4:30.53  
     1) Forbes, Alec M 10               2) Conder, Jake T 09              
     3) Evanyo, Michael S 10            4) Hoglund, Noah J 12             
                  30.16   1:05.37 (1:05.37)     1:36.89 (31.52)   2:11.42 (1:06.05)
        2:44.94 (33.52)   3:23.10 (1:11.68)     3:54.76 (31.66)   4:30.53 (1:07.43)
  6 San Antonio Marshall  'C'                         4:56.32   x4:57.68  
     1) Garza, Mikie 09                 2) Suarez, Andrew E 10            
     3) Bowles, Omar 12                 4) Mangelson, Dyelund E 10        
                  30.84   1:06.22 (1:06.22)     1:43.92 (37.70)   2:32.82 (1:26.60)
      3:46.70 (1:13.88)   4:02.05 (1:29.23)     4:19.30 (17.25)     4:57.68 (55.63)
 -- San Antonio Johnson Jaguars  'C'                  4:02.23         DQ  
     1) Weller, Dylan R 10              2) Martinez, Eric M 11            
     3) McDonald, Alexander F 09        4) Hunt, Jacob J 12               
                  28.50   1:00.76 (1:00.76)     1:32.56 (31.80)   2:08.01 (1:07.25)
        2:39.02 (31.01)   3:18.00 (1:09.99)     3:49.02 (31.02)        DQ (1:06.73)
 
Event 25  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauldin, Gabby P          09 Jags                   27.60      28.88  
  2 Oldenettel, Nina D        11 Jags                   32.49      33.05  
  3 McDonald, Brenna K        09 Jags                   34.08      33.12  
  4 Benavidez, Gianna I       10 Jags                   34.75      33.14  
 
Event 26  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arias Garcia, Pablo A     10 Jags                   24.93      24.89  
  2 Martinez, Eric M          11 Jags                   30.02      31.07  
  3 Pettus, Ethan G           12 Jags                   30.42      31.44  
  4 Suarez, Andrew E          10 Marshall               33.40      32.32  
  5 Phillips, Kyle A          11 Marshall               30.36      32.43  
  6 Bowles, Omar              12 Marshall               32.42      32.50  
  7 Mangelson, Dyelund E      10 Marshall               33.25      32.59  
  8 Abbot, Timothy P          09 Jags                   35.39      35.43  
 
Event 27  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauldin, Gabby P          09 Jags                   58.17    1:02.76  
                  30.07     1:02.76 (32.69)                                        
  2 Harryman, Georgia         10 Jags                 1:13.82    1:12.22  
                  34.72     1:12.22 (37.50)                                        
  3 Oldenettel, Nina D        11 Jags                 1:14.04    1:12.81  
                  35.09     1:12.81 (37.72)                                        
 
Event 28  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arias Garcia, Pablo A     10 Jags                   53.35      54.37  
                  25.73       54.37 (28.64)                                        
  2 Garcia, Deven D           09 Jags                 1:11.64    1:01.51  
  3 Howland, Aiden C          09 Jags                 1:10.64    1:04.00  
                  30.73     1:04.00 (33.27)                                        
  4 Martinez, Eric M          11 Jags                 1:08.33    1:06.20  
                  31.63     1:06.20 (34.57)                                        
  5 Garza, Mikie              09 Marshall             1:13.86    1:06.42  
                  31.97     1:06.42 (34.45)                                        
  6 Phillips, Kyle A          11 Marshall             1:09.47    1:11.00  
                  33.06     1:11.00 (37.94)                                        
  7 Magana, Aiden C           09 Marshall             1:19.08    1:14.61  
                  34.59     1:14.61 (40.02)                                        
  8 Bowles, Omar              12 Marshall             1:13.92    1:15.01  
                  35.76     1:15.01 (39.25)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Johnson Jaguars         354   2. San Antonio Marshall                113
  3. San Antonio Taft                     87                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. San Antonio Johnson Jaguars         207   2. San Antonio Taft                     31
  3. San Antonio Marshall                 30                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. San Antonio Johnson Jaguars         147   2. San Antonio Marshall                 83
  3. San Antonio Taft                     56