2018-2019 AAHSSL Dual+ / NS-14
Northside ISD Aquatic Complex - 11/16/2018                         
Final Results and Scores                                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacArthur  'A'                                    2:06.38    2:07.17   10  
     1) Gonzalez, Belen G 09            2) Lambert, Nalani A 10           
     3) Cardon, Makena M 12             4) Cardon, Rylee A 10             
                  32.18     1:07.57 (35.39)     1:39.47 (31.90)     2:07.17 (27.70)
  2 MacArthur  'B'                                    2:14.05    2:16.97    5  
     1) Skodje, Eline T 11              2) Ramirez, Alyssa A 12           
     3) Murphy, Alissa P 09             4) Donato, Haley E 10             
                  35.64     1:16.15 (40.51)     1:52.70 (36.55)     2:16.97 (24.27)
  3 San Antonio Stevens  'A'                          2:28.94    2:26.96    3  
     1) Ratta, Grace A 11               2) Glover, Aaliyah M 12           
     3) Glover, Jailynn R 10            4) Dominguez, Juliette L 11       
                  34.37     1:15.24 (40.87)     1:54.05 (38.81)     2:26.96 (32.91)
  4 MacArthur  'C'                                    2:30.62   x2:32.19  
     1) Cepeda, Fabiola I 10            2) Freasier, Cassidy A 11         
     3) Schweninger, Arden R 09         4) Babb, Cici 11                  
                  37.81     1:19.97 (42.16)     1:55.25 (35.28)     2:32.19 (36.94)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacArthur  'A'                                    1:55.93    1:59.26   10  
     1) Salas, Andrew C 12              2) Mask, Colby L 11               
     3) Kenny, Wyatt 09                 4) Belmontes, Fernando B 10       
                  29.30     1:00.58 (31.28)     1:30.41 (29.83)     1:59.26 (28.85)
  2 San Antonio Stevens  'A'                          1:59.01    2:18.27    5  
     1) Arredondo, Malachi N 11         2) Hernandez, Rio N 12            
     3) Miranda, Christopher * 11       4) Donald, Donovan j 11           
                  38.19     1:11.01 (32.82)     1:48.81 (37.80)     2:18.27 (29.46)
 -- MacArthur  'C'                                    2:18.14         DQ  
     1) Obregon, Jonah D 10             2) Clayton, Alex A 09             
     3) Hayes, Nick E 09                4) Brown, Barrett W 09            
                1:00.99     1:40.78 (39.79)     2:13.58 (32.80)          DQ (31.35)
 -- MacArthur  'B'                                    2:12.53         DQ  
     1) Kuper, Sean 10                  2) Roach-Compton, Kyle J 10       
     3) Eidson, Tristan J 10            4) Zimmerman, Logan A 09          
                  32.81     1:11.62 (38.81)     1:46.10 (34.48)          DQ (28.48)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glover, Aaliyah M         12 Stevens              2:26.99    2:15.43    8  
                  30.74     1:04.74 (34.00)     1:40.22 (35.48)     2:15.43 (35.21)
  2 Barajas, Abby L           11 MAC                  2:22.18    2:25.47    6  
                  32.34     1:09.05 (36.71)     1:46.93 (37.88)     2:25.47 (38.54)
  3 Ramirez, Alyssa A         12 MAC                  2:33.12    2:30.26    5  
                  33.39     1:10.92 (37.53)     1:50.53 (39.61)     2:30.26 (39.73)
  4 Murphy, Alissa P          09 MAC                  2:19.01    2:31.69    4  
                  33.21     1:11.90 (38.69)     1:53.08 (41.18)     2:31.69 (38.61)
  5 Skodje, Eline T           11 MAC                  2:22.01    2:34.71    3  
                  33.25     1:11.14 (37.89)     1:52.83 (41.69)     2:34.71 (41.88)
  6 Gonzales, Jordan A        12 Stevens              3:08.86    3:00.76    2  
                  40.59     1:25.18 (44.59)     2:13.40 (48.22)     3:00.76 (47.36)
  7 Sanchez, Layla             9 Stevens              4:15.18    3:43.86    1  
                  46.54     1:43.84 (57.30)   2:45.83 (1:01.99)     3:43.86 (58.03)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castro-Leduc, Keanu G     11 MAC                  2:30.99    1:58.65    8  
                  34.32     1:15.18 (40.86)     1:58.65 (43.47)                    
  2 Vanderlinden, Josh P      12 MAC                  2:02.05    2:07.60    6  
                  28.93     1:00.99 (32.06)     1:34.62 (33.63)     2:07.60 (32.98)
  3 Salas, Andrew C           12 MAC                  2:07.77    2:10.55    5  
                  29.84     1:02.74 (32.90)     1:37.19 (34.45)     2:10.55 (33.36)
  4 Arredondo, Malachi N      11 Stevens              2:35.01    2:44.09    4  
                  37.24   2:44.09 (2:06.85)                                        
  5 Zimmerman, Logan A        09 MAC                  2:45.01    2:44.35    3  
                  35.06     1:16.52 (41.46)     2:02.26 (45.74)     2:44.35 (42.09)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cardon, Makena M          12 MAC                  2:32.48    2:35.09    8  
                  33.88     1:14.59 (40.71)     2:01.42 (46.83)     2:35.09 (33.67)
  2 Cepeda, Fabiola I         10 MAC                  3:00.05    3:02.64    6  
                  38.29     1:24.87 (46.58)     2:19.74 (54.87)     3:02.64 (42.90)
  3 Glover, Jailynn R         10 Stevens              3:33.72    3:13.04    5  
                  38.77     1:24.61 (45.84)   2:25.59 (1:00.98)     3:13.04 (47.45)
 -- Nichols, Megan L          10 Stevens              2:56.01         DQ  
                  45.95     1:34.49 (48.54)     2:31.48 (56.99)          DQ (43.77)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morales, Ethan T          12 MAC                  2:23.09    2:25.70    8  
                  29.31     1:07.39 (38.08)     1:53.01 (45.62)     2:25.70 (32.69)
  2 Harris, Dylan M           10 MAC                  2:47.81    2:43.74    6  
                  34.92     1:16.85 (41.93)     2:05.09 (48.24)     2:43.74 (38.65)
  3 Kuper, Sean               10 MAC                  3:05.01    2:54.36    5  
                  35.62     1:18.08 (42.46)     2:13.65 (55.57)     2:54.36 (40.71)
  4 Reiswig, Hayden R         09 MAC                  3:08.01    3:08.48    4  
                  40.38     1:28.49 (48.11)     2:25.52 (57.03)     3:08.48 (42.96)
  5 Donald, Donovan j         11 Stevens              2:35.01    3:21.23    3  
                  37.63     1:32.20 (54.57)   2:33.90 (1:01.70)     3:21.23 (47.33)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lambert, Nalani A         10 MAC                    28.02      27.81    8  
  2 Cardon, Rylee A           10 MAC                    26.87      28.27    6  
  3 Glover, Aaliyah M         12 Stevens                28.64      28.52    5  
  4 Freasier, Cassidy A       11 MAC                    32.34      34.29    4  
  5 Gonzales, Jordan A        12 Stevens                34.75      35.77    3  
  6 Fernandez Ayala, Melissa   9 Stevens                46.02      47.83    2  
  7 Hill, Amelia C             9 Stevens                49.09      47.95    1  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donaho, Nick S            12 MAC                    24.02      23.79    8  
  2 Mask, Colby L             11 MAC                    26.66      26.92    6  
  3 Eidson, Tristan J         10 MAC                    28.99      28.39    5  
  4 Miranda, Christopher *    11 Stevens                34.01      30.68    4  
  5 Arredondo, Malachi N      11 Stevens                33.49      32.67    3  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lambert, Nalani A         10 MAC                  1:07.78    1:08.47    8  
                  32.69     1:08.47 (35.78)                                        
  2 Gutierrez, Allyson L      10 MAC                  1:23.63    1:17.19    6  
                  34.64     1:17.19 (42.55)                                        
  3 Dominguez, Juliette L     11 Stevens              1:35.28    1:34.75    5  
                  43.91     1:34.75 (50.84)                                        
  4 Arredondo, Micaela D      10 Stevens                   NT    1:39.10    4  
                  46.65     1:39.10 (52.45)                                        
  5 Gomez, Alliana C          11 MAC                  1:35.01    1:46.74    3  
 -- Cardon, Makena M          12 MAC                  1:11.05         DQ  
                  33.04          DQ (37.70)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderlinden, Josh P      12 MAC                  1:09.89    1:15.18    8  
                  33.38     1:15.18 (41.80)                                        
  2 Belmontes, Fernando B     10 MAC                  1:35.01    1:20.80    6  
  3 Roach-Compton, Kyle J     10 MAC                  1:28.01    1:22.37    5  
                  36.72     1:22.37 (45.65)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Jackie G           12 MAC                  1:05.31    1:07.34    8  
                  31.90     1:07.34 (35.44)                                        
  2 Gerlach, Sarah            09 MAC                  1:15.89    1:13.51    6  
                  35.08     1:13.51 (38.43)                                        
  3 Ramos, Bella              09 MAC                  1:14.02    1:13.86    5  
                  34.69     1:13.86 (39.17)                                        
  4 Rodriguez, Hayley D       10 MAC                  1:14.25    1:16.65    4  
                  36.37     1:16.65 (40.28)                                        
  5 Nichols, Megan L          10 Stevens              1:22.38    1:18.18    3  
                  38.33     1:18.18 (39.85)                                        
  6 Glover, Jailynn R         10 Stevens              1:24.99    1:18.50    2  
                  38.22     1:18.50 (40.28)                                        
  7 Kovar, Aralan J            9 Stevens              1:52.73    1:38.75    1  
                  47.76     1:38.75 (50.99)                                        
  8 Alvarez, Adriana S        09 Stevens              1:50.01    1:46.13  
                  50.66     1:46.13 (55.47)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donaho, Nick S            12 MAC                    54.15      54.56    8  
                  26.24       54.56 (28.32)                                        
  2 Hernandez, Rio N          12 Stevens                55.37      54.83    6  
                  26.33       54.83 (28.50)                                        
  3 Salas, Andrew C           12 MAC                    58.00      56.34    5  
                  26.93       56.34 (29.41)                                        
  4 Gonzalez, Juaquin         12 MAC                    58.62      58.08    4  
                  27.80       58.08 (30.28)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donato, Haley E           10 MAC                  6:45.01    6:17.03    8  
                  34.88     1:13.03 (38.15)     1:52.10 (39.07)     2:31.37 (39.27)
        3:10.23 (38.86)     3:48.43 (38.20)     4:26.66 (38.23)     5:04.07 (37.41)
        5:41.43 (37.36)     6:17.03 (35.60)                                        
  2 Murphy, Alissa P          09 MAC                  6:55.01    6:41.39    6  
                  34.93     1:14.53 (39.60)     1:55.14 (40.61)     2:36.14 (41.00)
        3:16.88 (40.74)     3:58.31 (41.43)     4:40.46 (42.15)     5:21.94 (41.48)
        6:03.01 (41.07)     6:41.39 (38.38)                                        
  3 Barajas, Abby L           11 MAC                  6:45.51    6:41.71    5  
                  35.71     1:14.38 (38.67)     1:54.47 (40.09)     2:34.62 (40.15)
        3:15.61 (40.99)     3:56.73 (41.12)     4:39.60 (42.87)     5:21.64 (42.04)
        6:03.56 (41.92)     6:41.71 (38.15)                                        
  4 Ratta, Grace A            11 Stevens              8:18.55    6:51.11    4  
                  36.74     1:17.33 (40.59)     1:58.82 (41.49)     2:40.61 (41.79)
        3:23.04 (42.43)     4:05.39 (42.35)     4:47.63 (42.24)     5:29.83 (42.20)
        6:11.46 (41.63)     6:51.11 (39.65)                                        
  5 Babb, Cici                11 MAC                  7:35.01    8:18.23    3  
                  44.03     1:32.69 (48.66)     2:23.82 (51.13)     3:14.78 (50.96)
        4:06.31 (51.53)     4:58.31 (52.00)     5:50.10 (51.79)     6:41.45 (51.35)
        7:31.39 (49.94)     8:18.23 (46.84)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenny, Wyatt              09 MAC                  7:15.01    6:16.35    8  
                  31.17     1:07.12 (35.95)     1:45.61 (38.49)     2:24.96 (39.35)
        3:03.77 (38.81)     3:42.97 (39.20)     4:22.26 (39.29)     5:01.96 (39.70)
        5:40.76 (38.80)     6:16.35 (35.59)                                        
  2 Harris, Dylan M           10 MAC                  7:24.23    6:49.66    6  
                  32.23     1:09.78 (37.55)     1:50.39 (40.61)     2:32.51 (42.12)
        3:16.07 (43.56)     3:59.69 (43.62)     4:42.95 (43.26)     5:26.18 (43.23)
        6:10.90 (44.72)     6:49.66 (38.76)                                        
  3 Clayton, Alex A           09 MAC                  7:55.01    7:51.49    5  
                  38.76     1:24.14 (45.38)     2:12.56 (48.42)     3:02.83 (50.27)
        3:52.93 (50.10)     4:43.87 (50.94)     5:34.73 (50.86)     6:26.11 (51.38)
        7:15.47 (49.36)     7:51.49 (36.02)                                        
  4 Kuper, Sean               10 MAC                  7:35.01    8:01.80    4  
                  35.59                             2:06.18 ( )   8:01.80 (5:55.62)
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacArthur  'A'                                    1:51.97    1:55.41   10  
     1) Cardon, Makena M 12             2) Gonzalez, Belen G 09           
     3) Barajas, Abby L 11              4) Cardon, Rylee A 10             
                  28.16       56.86 (28.70)     1:27.01 (30.15)     1:55.41 (28.40)
  2 MacArthur  'B'                                    1:59.09    2:03.88    5  
     1) Skodje, Eline T 11              2) Donato, Haley E 10             
     3) Ramirez, Alyssa A 12            4) White, Jackie G 12             
                  30.51     1:02.01 (31.50)     1:32.89 (30.88)     2:03.88 (30.99)
  3 MacArthur  'C'                                    2:04.15   x2:08.46  
     1) Gutierrez, Allyson L 10         2) Schweninger, Arden R 09        
     3) Gerlach, Sarah 09               4) Ramos, Bella 09                
                  30.12     1:02.29 (32.17)     1:35.15 (32.86)     2:08.46 (33.31)
  4 San Antonio Stevens  'A'                          2:04.53    2:09.06    3  
     1) Glover, Aaliyah M 12            2) Gonzales, Jordan A 12          
     3) Arredondo, Micaela D 10         4) Ratta, Grace A 11              
                  29.68     1:03.98 (34.30)     1:38.00 (34.02)     2:09.06 (31.06)
  5 MacArthur  'D'                                    2:11.79   x2:17.60  
     1) Gomez, Alliana C 11             2) Cepeda, Fabiola I 10           
     3) Rodriguez, Hayley D 10          4) Freasier, Cassidy A 11         
                  35.79     1:07.34 (31.55)     1:42.78 (35.44)     2:17.60 (34.82)
  6 San Antonio Stevens  'B'                          2:20.95    2:39.10  
     1) Glover, Jailynn R 10            2) Sanchez, Layla 9               
     3) Nichols, Megan L 10             4) Kovar, Aralan J 9              
                  34.17     1:19.99 (45.82)     1:56.13 (36.14)     2:39.10 (42.97)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacArthur  'A'                                    1:38.01    1:39.42   10  
     1) Donaho, Nick S 12               2) Salas, Andrew C 12             
     3) Vanderlinden, Josh P 12         4) Morales, Ethan T 12            
                  24.60       49.81 (25.21)     1:39.42 (49.61)                    
  2 MacArthur  'B'                                    1:46.23    1:51.36    5  
     1) Gonzalez, Juaquin 12            2) Belmontes, Fernando B 10       
     3) Harris, Dylan M 10              4) Mask, Colby L 11               
                  26.70       55.51 (28.81)     1:24.64 (29.13)     1:51.36 (26.72)
  3 San Antonio Stevens  'A'                          1:37.66    1:57.28    3  
     1) Hernandez, Rio N 12             2) Miranda, Christopher * 11      
     3) Donald, Donovan j 11            4) Arredondo, Malachi N 11        
                  26.51       55.34 (28.83)     1:25.24 (29.90)     1:57.28 (32.04)
  4 MacArthur  'C'                                    1:57.87   x2:06.58  
     1) Roach-Compton, Kyle J 10        2) Hayes, Nick E 09               
     3) Castro-Leduc, Keanu G 11        4) Reiswig, Hayden R 09           
                  31.72     1:03.75 (32.03)     1:34.63 (30.88)     2:06.58 (31.95)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skodje, Eline T           11 MAC                  1:10.01    1:14.66    8  
                  36.01     1:14.66 (38.65)                                        
  2 White, Jackie G           12 MAC                  1:11.71    1:15.55    6  
                  36.18     1:15.55 (39.37)                                        
  3 Rodriguez, Hayley D       10 MAC                  1:26.56    1:29.74    5  
                  43.45     1:29.74 (46.29)                                        
  4 Dominguez, Juliette L     11 Stevens              1:37.50    1:32.07    4  
                  46.19     1:32.07 (45.88)                                        
  5 Gomez, Alliana C          11 MAC                  1:21.01    1:34.33    3  
                1:41.58         1:34.33 ( )                                        
  6 Fernandez Ayala, Melissa   9 Stevens              1:55.01    2:08.09    2  
                  59.78   2:08.09 (1:08.31)                                        
 -- Alvarez, Adriana S        09 Stevens              1:50.01         DQ  
                  52.76        DQ (1:03.94)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morales, Ethan T          12 MAC                  1:09.14    1:08.47    8  
                  32.82     1:08.47 (35.65)                                        
  2 Kenny, Wyatt              09 MAC                  1:13.72    1:12.10    6  
                  34.07     1:12.10 (38.03)                                        
  3 Belmontes, Fernando B     10 MAC                  1:21.01    1:31.13    5  
                  44.45     1:31.13 (46.68)                                        
  4 Donald, Donovan j         11 Stevens              1:31.78    1:35.53    4  
                  46.03     1:35.53 (49.50)                                        
 -- Miranda, Christopher *    11 Stevens              1:49.48         DQ  
                  48.97          DQ (55.93)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arredondo, Micaela D      10 Stevens              1:50.01      56.39    8  
  2 Gonzalez, Belen G         09 MAC                  1:23.80    1:21.81    6  
                  39.62     1:21.81 (42.19)                                        
  3 Cardon, Rylee A           10 MAC                  1:17.07    1:22.34    5  
                  40.13     1:22.34 (42.21)                                        
  4 Gutierrez, Allyson L      10 MAC                  1:34.86    1:28.14    4  
                  41.94     1:28.14 (46.20)                                        
  5 Ramirez, Alyssa A         12 MAC                  1:29.03    1:31.53    3  
                  42.53     1:31.53 (49.00)                                        
  6 Ratta, Grace A            11 Stevens              1:40.15    1:37.58    2  
                  46.91     1:37.58 (50.67)                                        
  7 Kovar, Aralan J            9 Stevens              1:55.01    1:54.09    1  
                  55.09     1:54.09 (59.00)                                        
 -- Hill, Amelia C             9 Stevens              1:59.01         DQ  
                1:19.19        DQ (1:20.12)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mask, Colby L             11 MAC                  1:03.67    1:11.65    8  
                  32.70     1:11.65 (38.95)                                        
  2 Gonzalez, Juaquin         12 MAC                  1:12.31    1:14.99    6  
                  34.83     1:14.99 (40.16)                                        
  3 Hernandez, Rio N          12 Stevens              1:11.58    1:19.93    5  
                  35.31     1:19.93 (44.62)                                        
  4 Roach-Compton, Kyle J     10 MAC                  1:29.92    1:27.13    4  
                  40.53     1:27.13 (46.60)                                        
  5 Castro-Leduc, Keanu G     11 MAC                  1:28.37    1:31.30    3  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacArthur  'A'                                    4:14.12    4:26.62   10  
     1) Lambert, Nalani A 10            2) White, Jackie G 12             
     3) Barajas, Abby L 11              4) Murphy, Alissa P 09            
                  28.64   1:00.01 (1:00.01)     1:32.76 (32.75)   2:08.94 (1:08.93)
        2:43.24 (34.30)   3:19.74 (1:10.80)     3:51.10 (31.36)   4:26.62 (1:06.88)
  2 MacArthur  'B'                                    4:49.16    5:01.47    5  
     1) Gutierrez, Allyson L 10         2) Rodriguez, Hayley D 10         
     3) Ramos, Bella 09                 4) Gomez, Alliana C 11            
                  31.70   1:07.70 (1:07.70)     1:43.94 (36.24)   2:27.03 (1:19.33)
        3:03.49 (36.46)   3:45.04 (1:18.01)   5:01.47 (1:16.43)                    
  3 San Antonio Stevens  'A'                          5:12.81    5:16.21    3  
     1) Arredondo, Micaela D 10         2) Dominguez, Juliette L 11       
     3) Gonzales, Jordan A 12           4) Nichols, Megan L 10            
                  38.45   1:19.49 (1:19.49)     1:57.20 (37.71)   2:37.51 (1:18.02)
        3:15.99 (38.48)   3:59.16 (1:21.65)     4:36.35 (37.19)   5:16.21 (1:17.05)
  4 MacArthur  'C'                                    5:21.05   x5:30.33  
     1) Gerlach, Sarah 09               2) Babb, Cici 11                  
     3) Freasier, Cassidy A 11          4) Martinez Contreras, Samantha 09
                  36.04   1:16.71 (1:16.71)     1:57.26 (40.55)   2:41.73 (1:25.02)
        3:19.30 (37.57)   4:03.05 (1:21.32)     4:43.34 (40.29)   5:30.33 (1:27.28)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacArthur  'A'                                    3:38.69    3:51.75   10  
     1) Morales, Ethan T 12             2) Vanderlinden, Josh P 12        
     3) Donaho, Nick S 12               4) Gonzalez, Juaquin 12           
                  25.31       53.57 (53.57)     1:20.85 (27.28)                    
            2:18.57 ( )         2:50.23 ( )     3:18.91 (28.68)   3:51.75 (1:01.52)
  2 MacArthur  'B'                                    4:19.33    4:31.84    5  
     1) Eidson, Tristan J 10            2) Kenny, Wyatt 09                
     3) Kuper, Sean 10                  4) Harris, Dylan M 10             
                  30.78   1:06.94 (1:06.94)                       2:08.56 (1:01.62)
        2:42.05 (33.49)   3:22.83 (1:14.27)     3:54.14 (31.31)   4:31.84 (1:09.01)
  3 MacArthur  'C'                                    4:43.02   x5:06.57  
     1) Zimmerman, Logan A 09           2) Reiswig, Hayden R 09           
     3) Castro-Leduc, Keanu G 11        4) Clayton, Alex A 09             
                  32.89   1:11.75 (1:11.75)     1:47.80 (36.05)   2:28.35 (1:16.60)
        3:03.53 (35.18)                             4:22.56 ( )         5:06.57 ( )
 
Event 25  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramos, Sarah J            09 MAC                    30.15      30.96  
  2 Gerlach, Sarah            09 MAC                    31.42      31.38  
  3 Schweninger, Arden R      09 MAC                    31.34      32.04  
  4 Martinez Contreras, Sama  09 MAC                    39.31      37.86  
  5 Sanchez, Layla             9 Stevens                   NT      46.15  
 
Event 26  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Logan A        09 MAC                    31.16      31.42  
  2 Brown, Barrett W          09 MAC                    31.88      33.04  
  3 Hayes, Nick E             09 MAC                    30.95      33.77  
  4 Obregon, Jonah D          10 MAC                    40.88      47.90  
 
Event 27  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramos, Sarah J            09 MAC                  1:09.08    1:08.32  
                  33.55     1:08.32 (34.77)                                        
  2 Schweninger, Arden R      09 MAC                  1:14.76    1:11.35  
                  34.51     1:11.35 (36.84)                                        
  3 Cepeda, Fabiola I         10 MAC                  1:17.58    1:17.17  
                  35.96     1:17.17 (41.21)                                        
  4 Martinez Contreras, Sama  09 MAC                  1:31.04    1:26.07  
                  40.51     1:26.07 (45.56)                                        
 
Event 28  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Barrett W          09 MAC                  1:15.43    1:15.87  
                  36.62     1:15.87 (39.25)                                        
  2 Hayes, Nick E             09 MAC                  1:12.07    1:21.53  
                  38.54     1:21.53 (42.99)                                        
  3 Obregon, Jonah D          10 MAC                  1:39.58    1:45.26  
                  49.01     1:45.26 (56.25)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. MacArthur                           400   2. San Antonio Stevens                 109
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. MacArthur                           197   2. San Antonio Stevens                  72
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. MacArthur                           203   2. San Antonio Stevens                  37