2018-2019 AAHSSL Dual+ / NS-25
Northside ISD Aquatic Complex - 12/15/2018                      
Final Results and Scores / Revised 12/18/18                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Antonian College Preparatory-ST  'A'              2:10.65    2:16.29   10  
     1) Adams, Brooke A 12              2) Kucera, Grace E 11             
     3) Cornejo, Bethany G 11           4) Montgomery, Devin R 11         
                  36.55     1:13.66 (37.11)     1:46.09 (32.43)     2:16.29 (30.20)
  2 Antonian College Preparatory-ST  'B'              2:26.13    2:28.23    5  
     1) Stallard, Ana C 11              2) Skokan, Abi E 11               
     3) Szewc, Victoria M 12            4) Vasquez, Mia A 12              
                  36.99     1:19.26 (42.27)     1:55.05 (35.79)     2:28.23 (33.18)
  3 Great Hearts Monte Vista  'A'                     2:28.18    2:31.72    3  
     1) Canady, Marlow V JR             2) Poupart, Hannah SO             
     3) Fuhrman, Hannah FR              4) Ryan, Maggie SR                
                  37.92     1:17.08 (39.16)     1:51.25 (34.17)     2:31.72 (40.47)
  4 Veterans Memorial High School-ST  'A'             2:30.40    2:33.41  
     1) Barraza, Abigail G JR           2) Barraza, Amy M SO              
     3) Martinez, Arisbeth D SO         4) Castilla, Angela N SO          
                  45.64     1:31.36 (45.72)     2:02.91 (31.55)     2:33.41 (30.50)
  5 Veterans Memorial High School-ST  'B'             2:50.40    3:02.09  
     1) Chavez, Linzi SO                2) Trinidad, Ariana FR            
     3) Jackson, Katherine L FR         4) Valdes, Ana                    
                  52.24     1:45.61 (53.37)     2:25.91 (40.30)     3:02.09 (36.18)
  6 Judson High School-ST  'B'                        3:01.61    3:10.61  
     1) Brown, Nikiya J 09              2) Bayani, Casey M 09             
     3) Valles, Chloe A 09              4) McAllen, Madison L 10          
                  55.34     1:42.58 (47.24)   3:10.61 (1:28.03)                    
 -- Judson High School-ST  'A'                        2:36.70         DQ  
     1) Bell, Vanessa E 09              2) Erickson, Kristen E 09         
     3) Maurer, Kaitlyn 09              4) Fortner, Ashley E 09           
                  53.05     1:35.63 (42.58)     2:28.75 (53.12)          DQ (26.67)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Antonian College Preparatory-ST  'A'              1:48.72    1:55.78   10  
     1) Field, Hunter A 10              2) Stiles IV, Ben B 12            
     3) Chappell, Chase R 11            4) Garza, Ben P 10                
                  29.24       59.83 (30.59)     1:29.40 (29.57)     1:55.78 (26.38)
  2 Great Hearts Monte Vista  'A'                     2:10.68    2:09.63    5  
     1) Rankin, Patrick SO              2) Jones, Jaxon T JR              
     3) Rendell, Caleb JR               4) Baran, Zachary SR              
                  36.15     1:10.05 (33.90)     1:41.51 (31.46)     2:09.63 (28.12)
  3 Antonian College Preparatory-ST  'B'              2:12.91    2:13.08    3  
     1) Flynn, Sean C 11                2) Estrada, Ethaniel A 10         
     3) Richter, Fabian J 10            4) McLain, Forrest C 12           
                  33.94     1:10.62 (36.68)     1:45.99 (35.37)     2:13.08 (27.09)
  4 Judson High School-ST  'A'                        2:13.45    2:20.08  
     1) Howell, Edwin D 09              2) Maysonet, Darien C 11          
     3) Perez, Jose R 11                4) Hille, Josh S 11               
                  38.38     1:15.38 (37.00)     1:53.79 (38.41)     2:20.08 (26.29)
  5 Veterans Memorial High School-ST  'A'             2:12.58    2:20.16  
     1) Cardenas, Alfredo A FR          2) Solis, Rick                    
     3) Jackson, Brayden FR             4) Cage, Christian FR             
                  37.68     1:14.11 (36.43)     1:52.06 (37.95)     2:20.16 (28.10)
  6 Great Hearts Monte Vista  'B'                     2:56.24    2:38.32  
     1) King, Gabriel JR                2) Kirby, Max JR                  
     3) Barrera, Tristan JR             4) Charles, Diego FR              
                  39.80     1:25.06 (45.26)     2:01.85 (36.79)     2:38.32 (36.47)
 -- Judson High School-ST  'B'                             NT         DQ  
     1) Leal, Leandro M 09              2) Granados, Enrique E 09         
     3) McArthur, Charles M 12          4) Jimenez, Nico J 09             
                  48.86     1:30.48 (41.62)     2:06.95 (36.47)          DQ (33.04)
 -- Veterans Memorial High School-ST  'B'                  NT         DQ  
     1) Collier, Drew FR                2) Rueben, Caiden FR              
     3) Bonds, Jakobi B SO              4) Jackson, Xavier                
                  43.05     1:20.95 (37.90)     2:02.10 (41.15)          DQ (34.12)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuhrman, Hannah           FR GHMV                 2:14.28    2:12.94    8  
                  31.28     1:04.74 (33.46)     1:39.28 (34.54)     2:12.94 (33.66)
  2 Armstrong, Carrie         SO GHMV                 2:11.17    2:22.00    6  
                  32.22     1:08.78 (36.56)     1:45.83 (37.05)     2:22.00 (36.17)
  3 Hitchens, Danielle R      11 Judson-ST            2:37.52    2:31.88    5  
                  33.09     1:11.59 (38.50)   2:31.88 (1:20.29)                    
  4 Fortner, Ashley E         09 Judson-ST            2:48.84    2:41.73    4  
                  35.79     1:16.88 (41.09)     2:00.27 (43.39)     2:41.73 (41.46)
  5 Szewc, Victoria M         12 Apaches-ST           2:39.71    2:48.59    3  
                  37.60     1:19.87 (42.27)     2:04.67 (44.80)     2:48.59 (43.92)
  6 Barraza, Abigail G        JR Veterans-ST          2:53.09    3:03.40    2  
                  41.84     1:28.48 (46.64)     2:16.29 (47.81)     3:03.40 (47.11)
  7 Mouton, Alexis M          SO Veterans-ST               NT    3:07.49    1  
                  40.22     1:26.25 (46.03)     2:17.48 (51.23)     3:07.49 (50.01)
  8 Bennett, Haley L          09 Judson-ST                 NT    3:18.94  
                  37.83     1:22.69 (44.86)     2:12.87 (50.18)   3:18.94 (1:06.07)
  9 Bayani, Casey M           09 Judson-ST            3:39.33    3:26.88  
                  44.89     1:36.62 (51.73)     2:31.88 (55.26)     3:26.88 (55.00)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Navarro, Ian A            12 Judson-ST                 NT    2:18.01    8  
                  28.11     1:00.96 (32.85)     1:38.78 (37.82)     2:18.01 (39.23)
  2 Hogan, Jaxon T            12 Brandeis             2:45.75    2:26.49    6  
                  31.61     1:07.97 (36.36)     1:46.95 (38.98)     2:26.49 (39.54)
  3 Saldana, Cris             FR SSA-ST               2:55.80    2:31.17    5  
                  33.09     1:10.66 (37.57)     1:46.61 (35.95)     2:31.17 (44.56)
  4 Jackson, Xavier              Veterans-ST               NT    2:38.37    4  
                  33.65     1:11.76 (38.11)   2:38.37 (1:26.61)                    
  5 Leal, Leandro M           09 Judson-ST                 NT    3:03.33    3  
                  41.11     1:26.39 (45.28)     2:16.47 (50.08)     3:03.33 (46.86)
  6 White, Will S             SR Thunderbirds-ST           NT    3:05.03    2  
                  37.89     1:21.47 (43.58)     2:13.55 (52.08)     3:05.03 (51.48)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanderWeele, Lizzie       SR GHMV                 2:39.17    2:33.78    8  
                  33.02     1:13.68 (40.66)     2:00.55 (46.87)     2:33.78 (33.23)
  2 Maldonado, Riki Lyn       FR GHMV                 2:37.98    2:34.09    6  
                  32.59     1:12.22 (39.63)     2:00.81 (48.59)     2:34.09 (33.28)
  3 Martinez, Arisbeth D      SO Veterans-ST          2:51.40    2:45.58    5  
                  34.42     1:15.87 (41.45)     2:05.53 (49.66)     2:45.58 (40.05)
 -- Maurer, Kaitlyn           09 Judson-ST                 NT         DQ  
                1:03.98   2:06.43 (1:02.45)   3:15.79 (1:09.36)          DQ (46.78)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, AJ J                09 Brandeis             2:55.21    2:37.44    8  
                  32.73     1:09.59 (36.86)     1:58.44 (48.85)     2:37.44 (39.00)
  2 Morrow, Spenser W         09 Brandeis             3:00.21    2:44.98    6  
                  36.41     1:19.17 (42.76)     2:08.49 (49.32)     2:44.98 (36.49)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornejo, Bethany G        11 Apaches-ST             29.24      30.21    8  
  2 Stallard, Ana C           11 Apaches-ST             30.27      30.94    6  
  3 Barraza, Amy M            SO Veterans-ST            30.82      31.93    5  
  4 Canady, Marlow V          JR GHMV                   31.92      33.34    4  
  5 Vasquez, Mia A            12 Apaches-ST             31.81      33.64    3  
  6 Traxler, Jenna            SR SSA-ST                 34.44      34.17    2  
  7 Courtines, Annalise S     10 Apaches-ST             33.39      34.44    1  
  8 Zimmerman, Kendall E      SR Uvalde                    NT      34.61  
  9 Valdes, Ana                  Veterans-ST            37.65      35.41  
 10 McAllen, Madison L        10 Judson-ST              35.05      35.59  
 11 Villafor, Victoria I      09 Judson-ST              34.46      36.67  
 12 Bell, Vanessa E           09 Judson-ST              40.23      36.91  
 13 Chavez, Linzi             SO Veterans-ST            42.59      39.03  
 14 Maurer, Kaitlyn           09 Judson-ST              38.14      39.65  
 15 Chavez, Victoria          SO GHMV                   38.91      40.64  
 16 Ryan, Maggie              SR GHMV                   40.37      41.89  
 17 Jackson, Katherine L      FR Veterans-ST            42.08      42.40  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thurman, Paul M           12 Judson-ST              24.04      24.58    8  
  2 Smith, Chris A            12 Judson-ST              24.43      24.83    6  
  3 Gonzalez, Alex G          11 Apaches-ST             26.06      26.56    5  
  4 Chappell, Chase R         11 Apaches-ST             25.97      26.96    4  
  5 McLain, Forrest C         12 Apaches-ST             27.35      27.71    3  
  6 Burdette, Zachary E       09 Brandeis               29.10      28.11    2  
  7 Hille, Josh S             11 Judson-ST              28.02      28.16    1  
  8 Baran, Zachary            SR GHMV                   27.16      28.69  
  9 Cage, Christian           FR Veterans-ST            30.02      29.15  
 10 Cardenas, Alfredo A       FR Veterans-ST            37.18      29.46  
 11 Maysonet, Darien C        11 Judson-ST              29.64      29.60  
 12 King, Gabriel             JR GHMV                   28.29      30.43  
 13 Jackson, Brayden          FR Veterans-ST            31.08      31.55  
 14 Shaw, Caleb C                Uvalde                    NT      32.41  
 15 Richter, Fabian J         10 Apaches-ST             31.05      32.81  
 16 Barrera, Tristan          JR GHMV                   32.94      33.58  
 17 Rueben, Caiden            FR Veterans-ST            37.06      34.45  
 18 Duarte-Garza, Frankie     JR SSA-ST                 33.93      35.38  
 19 Garza, George             12 Uvalde                 35.31      35.79  
 20 Morales, Enrique          SO Uvalde                 47.98      53.84  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maldonado, Riki Lyn       FR GHMV                 1:12.76    1:11.25    8  
                  33.22     1:11.25 (38.03)                                        
  2 Armstrong, Carrie         SO GHMV                 1:06.31    1:13.01    6  
                  33.99     1:13.01 (39.02)                                        
  3 Mohamed, Leila A          09 Judson-ST            1:21.50    1:14.08    5  
                  34.61     1:14.08 (39.47)                                        
  4 Martinez, Arisbeth D      SO Veterans-ST               NT    1:20.15    4  
                  36.30     1:20.15 (43.85)                                        
  5 Cornejo, Bethany G        11 Apaches-ST           1:19.48    1:22.48    3  
                  38.23     1:22.48 (44.25)                                        
  6 Sheridan, Kayla           JR GHMV                 1:23.32    1:23.56    2  
                  36.65     1:23.56 (46.91)                                        
  7 Szewc, Victoria M         12 Apaches-ST           1:24.32    1:30.45    1  
  8 Traxler, Jenna            SR SSA-ST               1:34.34    1:34.82  
                  43.57     1:34.82 (51.25)                                        
  9 Mouton, Alexis M          SO Veterans-ST               NT    1:44.41  
                  42.62   1:44.41 (1:01.79)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stiles IV, Ben B          12 Apaches-ST             55.54      59.01    8  
                  27.60       59.01 (31.41)                                        
  2 Field, Hunter A           10 Apaches-ST           1:05.75    1:03.62    6  
                  30.90     1:03.62 (32.72)                                        
  3 North, Bobby A            09 Brandeis             1:21.17    1:10.82    5  
                  32.37     1:10.82 (38.45)                                        
  4 Hogan, Jaxon T            12 Brandeis             1:19.64    1:15.52    4  
                  35.25     1:15.52 (40.27)                                        
  5 Wood, AJ J                09 Brandeis             1:21.21    1:15.59    3  
                  34.08     1:15.59 (41.51)                                        
  6 Jackson, Brayden          FR Veterans-ST               NT    1:31.22    2  
                  39.48     1:31.22 (51.74)                                        
  7 Barrera, Tristan          JR GHMV                 1:45.76    1:35.32    1  
                  40.58     1:35.32 (54.74)                                        
 -- Richter, Fabian J         10 Apaches-ST           1:28.09         DQ  
                  41.92          DQ (47.45)                                        
 -- Leal, Leandro M           09 Judson-ST                 NT         DQ  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kucera, Grace E           11 Apaches-ST           1:04.77    1:05.60    8  
                  30.76     1:05.60 (34.84)                                        
  2 Montgomery, Devin R       11 Apaches-ST           1:03.68    1:08.63    6  
                  31.84     1:08.63 (36.79)                                        
  3 Castilla, Angela N        SO Veterans-ST          1:09.17    1:11.06    5  
                  33.11     1:11.06 (37.95)                                        
  4 Adams, Brooke A           12 Apaches-ST           1:06.68    1:13.05    4  
                  33.76     1:13.05 (39.29)                                        
  5 Johnson, Makenna N        09 Judson-ST            1:12.91    1:13.48    3  
                  34.93     1:13.48 (38.55)                                        
  6 Vasquez, Mia A            12 Apaches-ST           1:11.66    1:14.99    2  
                  34.76     1:14.99 (40.23)                                        
  7 Erickson, Kristen E       09 Judson-ST            1:17.45    1:16.50    1  
                  36.50     1:16.50 (40.00)                                        
  8 Trinidad, Ariana          FR Veterans-ST          1:20.30    1:16.93  
                  36.17     1:16.93 (40.76)                                        
  9 Campos, Delicia           11 Uvalde               1:25.18    1:26.35  
 10 Ryan, Maggie              SR GHMV                 1:32.28    1:36.74  
                  44.47     1:36.74 (52.27)                                        
 -- Valles, Chloe A           09 Judson-ST            1:25.38         DQ  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flynn, Sean C             11 Apaches-ST             59.05      59.50    8  
                  28.29       59.50 (31.21)                                        
  2 Garza, Ben P              10 Apaches-ST           1:00.37    1:00.64    6  
                  29.31     1:00.64 (31.33)                                        
  3 Navarro, Ian A            12 Judson-ST              58.23    1:01.23    5  
                  30.17     1:01.23 (31.06)                                        
  4 Perez, Jose R             11 Judson-ST            1:06.19    1:04.38    4  
                  30.70     1:04.38 (33.68)                                        
  5 Morrow, Spenser W         09 Brandeis             1:09.63    1:08.45    3  
                  33.30     1:08.45 (35.15)                                        
  6 Solis, Rick                  Veterans-ST          1:10.53    1:08.70    2  
                  32.63     1:08.70 (36.07)                                        
  7 Chappell, Chase R         11 Apaches-ST           1:05.88    1:09.59    1  
                  31.84     1:09.59 (37.75)                                        
  8 McArthur, Charles M       12 Judson-ST            1:13.11    1:14.09  
                  33.96     1:14.09 (40.13)                                        
  9 White, Will S             SR Thunderbirds-ST           NT    1:19.06  
                  37.10     1:19.06 (41.96)                                        
 10 Bonds, Jakobi B           SO Veterans-ST          1:32.82    1:21.47  
                  37.34     1:21.47 (44.13)                                        
 11 Jimenez, Nico J           09 Judson-ST            1:20.98    1:22.94  
 12 Charles, Diego            FR GHMV                 1:24.56    1:27.21  
                  38.54     1:27.21 (48.67)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castilla, Angela N        SO Veterans-ST          6:56.42    7:05.26    8  
                  37.21     1:18.52 (41.31)     2:00.19 (41.67)     2:43.57 (43.38)
        3:27.96 (44.39)     4:11.66 (43.70)     4:55.86 (44.20)     5:40.10 (44.24)
        6:24.56 (44.46)     7:05.26 (40.70)                                        
  2 Valles, Chloe A           09 Judson-ST                 NT    8:54.19    6  
                  45.52     1:36.34 (50.82)     2:30.99 (54.65)     3:25.75 (54.76)
        4:19.45 (53.70)     5:13.96 (54.51)     6:08.65 (54.69)     7:04.73 (56.08)
        8:03.64 (58.91)     8:54.19 (50.55)                                        
  3 Montelongo, Madilyn W     09 Judson-ST            9:03.87    9:01.06    5  
                  45.52     1:36.93 (51.41)     2:31.50 (54.57)     3:26.92 (55.42)
        4:24.56 (57.64)     5:24.38 (59.82)     6:22.02 (57.64)     7:13.24 (51.22)
        8:08.84 (55.60)     9:01.06 (52.22)                                        
  4 Rodriguez, Melanie N      09 Judson-ST                 NT   10:00.38    4  
                  46.43     1:45.80 (59.37)   2:49.61 (1:03.81)   3:54.83 (1:05.22)
      5:00.06 (1:05.23)   6:03.07 (1:03.01)   7:04.34 (1:01.27)   8:04.42 (1:00.08)
      9:05.83 (1:01.41)    10:00.38 (54.55)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burdette, Zachary E       09 Brandeis             7:00.21    7:01.18    8  
                  36.30     1:18.07 (41.77)     2:00.11 (42.04)     2:42.06 (41.95)
        3:25.80 (43.74)     4:08.38 (42.58)     4:52.77 (44.39)     5:37.08 (44.31)
        6:20.72 (43.64)     7:01.18 (40.46)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Hearts Monte Vista  'A'                     1:49.30    1:53.22   10  
     1) Armstrong, Carrie SO            2) Maldonado, Riki Lyn FR         
     3) Poupart, Hannah SO              4) VanderWeele, Lizzie SR         
                  28.83       56.48 (27.65)     1:25.66 (29.18)     1:53.22 (27.56)
  2 Judson High School-ST  'A'                        1:57.19    2:01.04    5  
     1) Mohamed, Leila A 09             2) Johnson, Makenna N 09          
     3) Fortner, Ashley E 09            4) Hitchens, Danielle R 11        
                  28.42     1:01.62 (33.20)     1:32.07 (30.45)     2:01.04 (28.97)
  3 Veterans Memorial High School-ST  'A'             2:07.43    2:09.63    3  
     1) Martinez, Arisbeth D SO         2) Barraza, Amy M SO              
     3) Castilla, Angela N SO           4) Mouton, Alexis M SO            
                  32.76     1:07.46 (34.70)     1:37.24 (29.78)     2:09.63 (32.39)
  4 Antonian College Preparatory-ST  'A'              1:46.70    2:11.47  
     1) Szewc, Victoria M 12            2) Vasquez, Mia A 12              
     3) Courtines, Annalise S 10        4) Montgomery, Devin R 11         
                  34.41     1:07.58 (33.17)     1:40.74 (33.16)     2:11.47 (30.73)
  5 Veterans Memorial High School-ST  'B'                  NT    2:32.37  
     1) Trinidad, Ariana FR             2) Chavez, Linzi SO               
     3) Jackson, Katherine L FR         4) Valdes, Ana                    
                  36.24     1:20.43 (44.19)     1:57.18 (36.75)     2:32.37 (35.19)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Judson High School-ST  'A'                        1:38.73    1:46.14   10  
     1) Smith, Chris A 12               2) Navarro, Ian A 12              
     3) Hille, Josh S 11                4) Thurman, Paul M 12             
                  24.30       55.26 (30.96)     1:22.16 (26.90)     1:46.14 (23.98)
  2 Antonian College Preparatory-ST  'A'              1:34.34    1:48.52    5  
     1) Gonzalez, Alex G 11             2) Chappell, Chase R 11           
     3) McLain, Forrest C 12            4) Garza, Ben P 10                
                  26.74       54.60 (27.86)     1:21.31 (26.71)     1:48.52 (27.21)
  3 Great Hearts Monte Vista  'A'                     1:50.82    1:51.89    3  
     1) Baran, Zachary SR               2) Rendell, Caleb JR              
     3) King, Gabriel JR                4) Jones, Jaxon T JR              
                  28.06       56.16 (28.10)     1:25.06 (28.90)     1:51.89 (26.83)
  4 Veterans Memorial High School-ST  'A'             1:55.92    1:57.33  
     1) Cardenas, Alfredo A FR          2) Solis, Rick                    
     3) Jackson, Xavier                 4) Cage, Christian FR             
                  29.93     1:02.87 (32.94)     1:28.66 (25.79)     1:57.33 (28.67)
  5 Antonian College Preparatory-ST  'B'                   NT    1:58.15  
     1) Flynn, Sean C 11                2) Estrada, Ethaniel A 10         
     3) Pina, Jeremy A 12               4) Richter, Fabian J 10           
                  27.46       57.71 (30.25)     1:26.15 (28.44)     1:58.15 (32.00)
  6 Judson High School-ST  'B'                        1:56.79    1:59.81  
     1) Perez, Jose R 11                2) Howell, Edwin D 09             
     3) Maysonet, Darien C 11           4) Jimenez, Nico J 09             
                  29.02       58.11 (29.09)     1:26.77 (28.66)     1:59.81 (33.04)
 -- Veterans Memorial High School-ST  'B'                  NT         DQ  
     1) Rueben, Caiden FR               2) Bonds, Jakobi B SO             
     3) Collier, Drew FR                4) Jackson, Brayden FR            
                  41.77     1:14.27 (32.50)     1:46.15 (31.88)          DQ (31.65)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuhrman, Hannah           FR GHMV                 1:18.76    1:11.48    8  
                  34.79     1:11.48 (36.69)                                        
  2 VanderWeele, Lizzie       SR GHMV                 1:13.75    1:13.49    6  
                  34.99     1:13.49 (38.50)                                        
  3 Hitchens, Danielle R      11 Judson-ST            1:19.33    1:20.67    5  
                  39.69     1:20.67 (40.98)                                        
  4 Canady, Marlow V          JR GHMV                 1:19.75    1:22.33    4  
                  39.98     1:22.33 (42.35)                                        
  5 Adams, Brooke A           12 Apaches-ST           1:19.20    1:23.50    3  
                  38.55     1:23.50 (44.95)                                        
  6 Stallard, Ana C           11 Apaches-ST           1:24.50    1:24.69    2  
                  39.84     1:24.69 (44.85)                                        
  7 Zimmerman, Kendall E      SR Uvalde               1:23.98    1:26.98    1  
                  41.81     1:26.98 (45.17)                                        
  8 Courtines, Annalise S     10 Apaches-ST           1:24.92    1:28.10  
                  42.74     1:28.10 (45.36)                                        
  9 Montelongo, Madilyn W     09 Judson-ST            1:32.90    1:35.47  
                  46.17     1:35.47 (49.30)                                        
 10 Trinidad, Ariana          FR Veterans-ST          1:41.07    1:39.15  
                  47.89     1:39.15 (51.26)                                        
 11 Barraza, Abigail G        JR Veterans-ST               NT    1:40.34  
                  48.04     1:40.34 (52.30)                                        
 12 Valdes, Ana                  Veterans-ST               NT    1:49.52  
                  51.69     1:49.52 (57.83)                                        
 13 Chavez, Victoria          SO GHMV                 1:44.77    1:51.17  
 14 Jackson, Katherine L      FR Veterans-ST               NT    1:55.47  
                  56.38     1:55.47 (59.09)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stiles IV, Ben B          12 Apaches-ST             55.38    1:00.37    8  
                  29.23     1:00.37 (31.14)                                        
  2 Thurman, Paul M           12 Judson-ST            1:00.30    1:02.98    6  
                  30.20     1:02.98 (32.78)                                        
  3 Field, Hunter A           10 Apaches-ST           1:00.23    1:05.94    5  
                  31.97     1:05.94 (33.97)                                        
  4 Smith, Chris A            12 Judson-ST            1:11.06    1:09.32    4  
                  33.37     1:09.32 (35.95)                                        
  5 North, Bobby A            09 Brandeis             1:10.82    1:09.46    3  
                  33.64     1:09.46 (35.82)                                        
  6 Rendell, Caleb            JR GHMV                 1:22.76    1:26.79    2  
  7 Cardenas, Alfredo A       FR Veterans-ST               NT    1:27.40    1  
                  41.48     1:27.40 (45.92)                                        
  8 Rueben, Caiden            FR Veterans-ST               NT    1:33.87  
                  44.84     1:33.87 (49.03)                                        
  9 Howell, Edwin D           09 Judson-ST            1:37.90    1:34.26  
                  43.95     1:34.26 (50.31)                                        
 10 Perez, Jose R             11 Judson-ST                 NT    1:34.40  
                  48.27     1:34.40 (46.13)                                        
 11 Charles, Diego            FR GHMV                 1:48.55    1:42.68  
                  49.23     1:42.68 (53.45)                                        
 12 Cage, Christian           FR Veterans-ST               NT    1:43.69  
                  49.55     1:43.69 (54.14)                                        
 13 Morales, Enrique          SO Uvalde                    NT    2:43.09  
                1:15.90   2:43.09 (1:27.19)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohamed, Leila A          09 Judson-ST            1:30.15    1:24.69    8  
                  40.47     1:24.69 (44.22)                                        
  2 Kucera, Grace E           11 Apaches-ST           1:19.89    1:24.88    6  
                  39.32     1:24.88 (45.56)                                        
  3 Poupart, Hannah           SO GHMV                 1:27.53    1:30.67    5  
                  42.75     1:30.67 (47.92)                                        
  4 Barraza, Amy M            SO Veterans-ST          1:32.11    1:36.65    4  
                  44.92     1:36.65 (51.73)                                        
  5 Skokan, Abi E             11 Apaches-ST           1:35.40    1:37.21    3  
                  46.55     1:37.21 (50.66)                                        
  6 Erickson, Kristen E       09 Judson-ST            1:36.53    1:38.95    2  
                  45.90     1:38.95 (53.05)                                        
  7 Delgado, Jayme N          09 Apaches-ST           1:40.65    1:40.17    1  
                  46.88     1:40.17 (53.29)                                        
  8 Campos, Delicia           11 Uvalde               1:45.90    1:44.27  
                  48.92     1:44.27 (55.35)                                        
  9 Bayani, Casey M           09 Judson-ST            1:46.80    1:52.18  
                  51.80   1:52.18 (1:00.38)                                        
 10 Chavez, Linzi             SO Veterans-ST               NT    2:01.62  
                  57.52   2:01.62 (1:04.10)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Jaxon T            JR GHMV                      NT    1:15.58    8  
                  37.02     1:15.58 (38.56)                                        
  2 Solis, Rick                  Veterans-ST          1:23.01    1:21.09    6  
                  37.49     1:21.09 (43.60)                                        
  3 Estrada, Ethaniel A       10 Apaches-ST           1:18.61    1:21.30    5  
                  36.93     1:21.30 (44.37)                                        
  4 Maysonet, Darien C        11 Judson-ST            1:20.09    1:21.33    4  
                  39.21     1:21.33 (42.12)                                        
  5 Jackson, Xavier              Veterans-ST               NT    1:30.48    3  
                  42.72     1:30.48 (47.76)                                        
  6 Garza, Ben P              10 Apaches-ST           1:25.67    1:30.68    2  
                  41.85     1:30.68 (48.83)                                        
  7 Saldana, Cris             FR SSA-ST               1:29.61    1:34.61    1  
                  45.03     1:34.61 (49.58)                                        
  8 Granados, Enrique E       09 Judson-ST                 NT    1:40.30  
                  43.84     1:40.30 (56.46)                                        
  9 Bonds, Jakobi B           SO Veterans-ST               NT    1:42.39  
                  47.17     1:42.39 (55.22)                                        
 10 Duarte-Garza, Frankie     JR SSA-ST               1:41.34    1:44.84  
                  48.05     1:44.84 (56.79)                                        
 11 McArthur, Charles M       12 Judson-ST                 NT    1:57.41  
                  51.63   1:57.41 (1:05.78)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Hearts Monte Vista  'A'                     4:12.41    4:15.55   10  
     1) Maldonado, Riki Lyn FR          2) Poupart, Hannah SO             
     3) Armstrong, Carrie SO            4) VanderWeele, Lizzie SR         
                  29.53   1:00.98 (1:00.98)     1:33.46 (32.48)   2:09.95 (1:08.97)
        2:39.97 (30.02)   3:13.68 (1:03.73)     3:42.83 (29.15)   4:15.55 (1:01.87)
  2 Judson High School-ST  'A'                        4:28.07    4:32.53    5  
     1) Hitchens, Danielle R 11         2) Johnson, Makenna N 09          
     3) Fortner, Ashley E 09            4) Mohamed, Leila A 09            
                  33.79   1:07.17 (1:07.17)     1:43.16 (35.99)                    
                                3:29.37 ( )     3:58.78 (29.41)   4:32.53 (1:03.16)
  3 Antonian College Preparatory-ST  'A'              4:19.65    4:41.33    3  
     1) Cornejo, Bethany G 11           2) Stallard, Ana C 11             
     3) Kucera, Grace E 11              4) Montgomery, Devin R 11         
                  32.59   1:07.35 (1:07.35)     1:42.63 (35.28)   2:22.63 (1:15.28)
        2:54.83 (32.20)   3:31.06 (1:08.43)     4:03.64 (32.58)   4:41.33 (1:10.27)
  4 Great Hearts Monte Vista  'B'                          NT    5:05.97  
     1) Fuhrman, Hannah FR              2) Canady, Marlow V JR            
     3) Sheridan, Kayla JR              4) Chavez, Victoria SO            
                  30.11   1:01.81 (1:01.81)     1:39.02 (37.21)   2:24.90 (1:23.09)
        2:53.39 (28.49)   3:29.89 (1:04.99)     4:14.50 (44.61)   5:05.97 (1:36.08)
  5 Antonian College Preparatory-ST  'B'              4:25.99    5:18.02  
     1) Delgado, Jayme N 09             2) Adams, Brooke A 12             
     3) Courtines, Annalise S 10        4) Skokan, Abi E 11               
                  37.49   1:25.29 (1:25.29)     1:59.72 (34.43)   2:41.95 (1:16.66)
        3:20.23 (38.28)   4:01.62 (1:19.67)     4:38.53 (36.91)   5:18.02 (1:16.40)
  6 Judson High School-ST  'B'                        5:28.03    5:43.13  
     1) McAllen, Madison L 10           2) Bell, Vanessa E 09             
     3) Valles, Chloe A 09              4) Bayani, Casey M 09             
                  38.60   1:22.79 (1:22.79)     2:06.27 (43.48)   2:54.82 (1:32.03)
        3:34.21 (39.39)   4:17.55 (1:22.73)   5:43.13 (1:25.58)                    
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Judson High School-ST  'A'                        3:46.74    3:47.77   10  
     1) Smith, Chris A 12               2) Hille, Josh S 11               
     3) Navarro, Ian A 12               4) Thurman, Paul M 12             
                  26.92       55.88 (55.88)     1:25.38 (29.50)   1:58.04 (1:02.16)
        2:25.56 (27.52)     2:55.24 (57.20)     3:20.40 (25.16)     3:47.77 (52.53)
  2 Antonian College Preparatory-ST  'A'              3:39.28    3:55.67    5  
     1) Flynn, Sean C 11                2) Field, Hunter A 10             
     3) Gonzalez, Alex G 11             4) Stiles IV, Ben B 12            
                  28.51       59.95 (59.95)     1:25.72 (25.77)     1:54.14 (54.19)
        2:22.69 (28.55)   3:01.69 (1:07.55)     3:27.42 (25.73)     3:55.67 (53.98)
  3 Great Hearts Monte Vista  'A'                     4:13.88    4:17.61    3  
     1) Rankin, Patrick SO              2) Baran, Zachary SR              
     3) Rendell, Caleb JR               4) Jones, Jaxon T JR              
                  31.89   1:06.56 (1:06.56)     1:35.92 (29.36)   2:11.91 (1:05.35)
        2:42.50 (30.59)   3:17.30 (1:05.39)     3:46.01 (28.71)   4:17.61 (1:00.31)
  4 Judson High School-ST  'B'                        5:07.09    5:21.14  
     1) McArthur, Charles M 12          2) Leal, Leandro M 09             
     3) Jimenez, Nico J 09              4) Granados, Enrique E 09         
                  38.12   1:22.53 (1:22.53)     2:02.38 (39.85)   2:55.47 (1:32.94)
        3:28.63 (33.16)   4:24.42 (1:28.95)     4:45.14 (20.72)     5:21.14 (56.72)
  5 Great Hearts Monte Vista  'B'                     5:28.33    5:21.46  
     1) King, Gabriel JR                2) Charles, Diego FR              
     3) Barrera, Tristan JR             4) Kirby, Max JR                  
                  32.78   1:07.71 (1:07.71)     1:41.72 (34.01)   2:25.66 (1:17.95)
        3:04.74 (39.08)   3:52.23 (1:26.57)     4:33.03 (40.80)   5:21.46 (1:29.23)
 
Event 25  Girls 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Jayme N          09 Apaches-ST             33.21      33.79  
 
Event 26  Boys 50 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pina, Jeremy A            12 Apaches-ST             28.41      28.05  
 
Event 27  Girls 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skokan, Abi E             11 Apaches-ST           1:15.06    1:13.50  
                  35.18     1:13.50 (38.32)                                        
  2 Bennett, Haley L          09 Judson-ST            1:42.75    1:22.71  
                  38.10     1:22.71 (44.61)                                        
  3 Rodriguez, Melanie N      09 Judson-ST            1:47.33    1:28.93  
                  40.96     1:28.93 (47.97)                                        
  4 Bell, Vanessa E           09 Judson-ST            1:29.84    1:29.18  
                  43.25     1:29.18 (45.93)                                        
 
Event 28  Boys 100 Yard Freestyle Sub-Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Alex G          11 Apaches-ST           1:00.15    1:03.97  
                  28.54     1:03.97 (35.43)                                        
  2 Pina, Jeremy A            12 Apaches-ST           1:07.11    1:07.10  
                  30.96     1:07.10 (36.14)                                        
  3 Estrada, Ethaniel A       10 Apaches-ST           1:07.62    1:07.52  
                  31.48     1:07.52 (36.04)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. Antonian College Preparatory        162   2. Judson High School                  127
  3. Great Hearts Monte Vista            116   4. Veterans Memorial High School        55
  5. San Antonio Brandeis                 48   6. St. Anthony Catholic HS               8
  7. Wagner High School Swim Team          2   8. Uvalde High School Coyotes            1
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. Great Hearts Monte Vista             94   2. Antonian College Preparatory         78
  3. Judson High School                   58   4. Veterans Memorial High School        37
  5. St. Anthony Catholic HS               2   6. Uvalde High School Coyotes            1
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. Antonian College Preparatory         84   2. Judson High School                   69
  3. San Antonio Brandeis                 48   4. Great Hearts Monte Vista             22
  5. Veterans Memorial High School        18   6. St. Anthony Catholic HS               6
  7. Wagner High School Swim Team          2