2018-2019 AAHSSL Dual+ / NY-05
New Braunfels Recreation Center - 11/13/2018                               
Final Results and Scores                                    
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sampson, Nickaylah J         Byron P. Steele        26.83      27.09    9  
  2 Williams, Cameron B       16 NEBR                   26.93      27.29    7  
  3 Barr, Berkeley E          16 NEBR                   27.04      27.67    6  
  4 Lujan-Jaeger, Belicia I      Byron P. Steele        27.96      28.19    5  
  5 Bookout, Brenna R            Byron P. Steele        27.80      28.37    4  
  6 Tubb, Ardyn L             15 NEBR                   28.73      28.74    3  
  7 Brehm, Taylor                Byron P. Steele        28.67      28.97    2  
  8 Cuellar, Bea                 Byron P. Steele        30.81     x30.39  
  9 Buck, Jenna E             15 NEBR                   29.75      30.97    1  
 10 Kokkeby, Mikala R         15 NEBR                   29.88     x31.09  
 11 Rios, Absedy K            14 NEBR                   32.54     x32.44  
 12 Myers, Cortney S          16 NEBR                   33.08     x33.27  
 13 Rodriguez, Marissa I      14 NEBR                   37.16     x37.27  
 14 Sprowl, Lymaria              Byron P. Steele        57.68     x41.54  
 15 Grindel, Maddison            Byron P. Steele        46.33     x46.93  
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frias Rodriquez, Kenya A  14 NEBR                   58.74      58.25    9  
                  28.01       58.25 (30.24)                                        
  2 Smith, Maddie T              Byron P. Steele        58.91    1:00.60    7  
                  28.88     1:00.60 (31.72)                                        
  3 Barr, Berkeley E          16 NEBR                 1:00.13    1:01.78    6  
                  29.18     1:01.78 (32.60)                                        
  4 Flores, Milana M          14 NEBR                 1:06.21    1:05.53    5  
                  31.35     1:05.53 (34.18)                                        
  5 Hunter, Hannah K          14 NEBR                 1:05.74    1:07.34    4  
                  32.00     1:07.34 (35.34)                                        
  6 Lania, Keona Grace Z         Byron P. Steele      1:10.16    1:08.36    3  
                  32.61     1:08.36 (35.75)                                        
  7 Buck, Jenna E             15 NEBR                 1:07.93   x1:09.12  
                  32.84     1:09.12 (36.28)                                        
  8 Cuellar, Bea                 Byron P. Steele      1:12.56    1:10.94    2  
                  33.21     1:10.94 (37.73)                                        
  9 Phillips, Avery P            Byron P. Steele      1:14.59    1:12.86    1  
                  35.05     1:12.86 (37.81)                                        
 10 Rios, Absedy K            14 NEBR                 1:12.54   x1:13.50  
                  35.02     1:13.50 (38.48)                                        
 11 Taylor, Bryn M               Byron P. Steele      1:13.01   x1:14.01  
                  36.41     1:14.01 (37.60)                                        
 12 Myers, Cortney S          16 NEBR                 1:09.40   x1:14.92  
                  36.00     1:14.92 (38.92)                                        
 13 Osborne, Jaida L             Byron P. Steele      1:23.91   x1:20.19  
                  38.58     1:20.19 (41.61)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behling, Trinity R        15 NEBR                 2:04.98    2:04.99    9  
                  28.86       59.96 (31.10)     1:32.41 (32.45)     2:04.99 (32.58)
  2 Frias Rodriquez, Kenya A  14 NEBR                 2:05.01    2:06.93    7  
                  29.07     1:01.54 (32.47)     1:34.68 (33.14)     2:06.93 (32.25)
  3 Hunter, Hannah K          14 NEBR                 2:22.36    2:27.13    6  
                  33.27     1:10.12 (36.85)     1:49.35 (39.23)     2:27.13 (37.78)
  4 Lania, Keona Grace Z         Byron P. Steele      2:33.45    2:28.67    5  
                  32.31     1:09.49 (37.18)     1:49.31 (39.82)     2:28.67 (39.36)
  5 Kokkeby, Mikala R         15 NEBR                 2:33.70    2:36.49    4  
                  33.77   2:36.61 (2:02.84)     2:54.17 (17.56)         2:36.49 ( )
  6 Slater, Dahlia E             Byron P. Steele           NT    2:36.78    3  
                  34.47     1:14.54 (40.07)     1:56.65 (42.11)     2:36.78 (40.13)
  7 Pollard, Jordyn F            Byron P. Steele           NT    2:50.73    2  
                  36.28     1:19.39 (43.11)     2:07.07 (47.68)     2:50.73 (43.66)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stojanovski, Sofie A      14 NEBR                 5:57.46    5:54.88    9  
                  31.80     1:07.31 (35.51)     1:42.71 (35.40)     2:18.92 (36.21)
        2:54.82 (35.90)     3:31.19 (36.37)     4:07.20 (36.01)     4:43.92 (36.72)
        5:20.00 (36.08)     5:54.88 (34.88)                                        
  2 Lujan-Jaeger, Belicia I      Byron P. Steele      6:11.16    5:58.21    7  
                  32.88     1:09.08 (36.20)     1:46.00 (36.92)     2:22.84 (36.84)
        2:58.84 (36.00)     3:35.11 (36.27)     4:12.20 (37.09)     4:48.96 (36.76)
        5:24.80 (35.84)     5:58.21 (33.41)                                        
  3 Flores, Milana M          14 NEBR                 6:28.36    6:31.16    6  
                  34.47     1:13.03 (38.56)     1:52.03 (39.00)     2:31.53 (39.50)
        3:12.24 (40.71)     3:52.39 (40.15)     4:33.16 (40.77)     5:13.71 (40.55)
        5:53.66 (39.95)     6:31.16 (37.50)                                        
  4 Slater, Dahlia E             Byron P. Steele      6:48.95    6:57.07    5  
                  34.53     1:15.35 (40.82)     1:58.15 (42.80)     2:42.10 (43.95)
        3:25.65 (43.55)     4:08.81 (43.16)     4:51.94 (43.13)     5:35.43 (43.49)
        6:17.49 (42.06)     6:57.07 (39.58)                                        
  5 Brown, Katherine A        15 NEBR                 6:59.93    7:09.81    4  
                  35.81     1:17.75 (41.94)     2:01.18 (43.43)     2:44.98 (43.80)
        3:29.25 (44.27)     4:13.95 (44.70)     4:59.52 (45.57)     5:44.65 (45.13)
        6:29.40 (44.75)     7:09.81 (40.41)                                        
  6 Johnson, Leila A             Byron P. Steele           NT    7:10.14    3  
                  36.17     1:17.77 (41.60)     2:01.61 (43.84)     2:46.11 (44.50)
        3:30.63 (44.52)     4:15.23 (44.60)     5:00.87 (45.64)     5:45.05 (44.18)
        6:29.78 (44.73)     7:10.14 (40.36)                                        
  7 Hall, Jaz A                  Byron P. Steele           NT    7:49.03    2  
 
Girls 50 Yard Backstroke 50 Split Back
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sampson, Nickaylah J         Byron P. Steele           NT      32.91  
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Cameron B       16 NEBR                   59.97    1:05.84    9  
                  31.13     1:05.84 (34.71)                                        
  2 Tubb, Ardyn L             15 NEBR                 1:12.32    1:11.43    7  
                  33.98     1:11.43 (37.45)                                        
  3 Brehm, Taylor                Byron P. Steele      1:13.01    1:12.17    6  
                  35.24     1:12.17 (36.93)                                        
  4 Sampson, Nickaylah J         Byron P. Steele      1:11.60    1:12.32    5  
                  32.91     1:12.32 (39.41)                                        
  5 Taylor, Bryn M               Byron P. Steele           NT    1:26.15    4  
                  42.53     1:26.15 (43.62)                                        
  6 Johnson, Leila A             Byron P. Steele           NT    1:26.97    3  
                  40.47     1:26.97 (46.50)                                        
  7 Cable, Krystyna K         14 NEBR                 1:36.57    1:33.47    2  
 
Girls 50 Yard Breaststroke 50 Split Breast
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bookout, Brenna R            Byron P. Steele           NT      35.80  
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn               Byron P. Steele      1:16.86    1:13.47    9  
                  34.38     1:13.47 (39.09)                                        
  2 Smith, Maddie T              Byron P. Steele      1:12.26    1:17.29    7  
                  35.92     1:17.29 (41.37)                                        
  3 Bookout, Brenna R            Byron P. Steele      1:20.64    1:22.90    6  
                  35.80     1:22.90 (47.10)                                        
  4 Meehan, Caroline T        16 NEBR                 1:24.44    1:24.72    5  
                  39.21     1:24.72 (45.51)                                        
  5 Underberg, Alexandra L    15 NEBR                 1:39.26    1:40.17    4  
                  45.34     1:40.17 (54.83)                                        
  6 Brown, Katherine A        15 NEBR                 1:45.67    1:40.38    3  
                  47.69     1:40.38 (52.69)                                        
  7 Daniels, M'Kenzie            Byron P. Steele      1:59.97    1:49.09    2  
                  50.42     1:49.09 (58.67)                                        
  8 McClellan, Kay L          14 NEBR                      NT    1:53.66    1  
                  53.21   1:53.66 (1:00.45)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behling, Trinity R        15 NEBR                 1:06.79    1:06.53    9  
                  30.98     1:06.53 (35.55)                                        
  2 Baroni, Emerson M         14 NEBR                 1:15.81    1:18.98    7  
                  36.95     1:18.98 (42.03)                                        
  3 Strean, Cacee K           17 NEBR                 1:11.27    1:20.03    6  
                  36.43     1:20.03 (43.60)                                        
  4 Underberg, Alexandra L    15 NEBR                 1:25.46    1:23.80    5  
                  37.27     1:23.80 (46.53)                                        
  5 Hall, Jaz A                  Byron P. Steele           NT    1:29.18    4  
                1:29.18         1:29.18 ( )                                        
  6 Pollard, Jordyn F            Byron P. Steele           NT    1:34.68    3  
                  40.83     1:34.68 (53.85)                                        
  7 Sampson, Natasha D           Byron P. Steele           NT    1:35.56    2  
                  43.70     1:35.56 (51.86)                                        
  8 Collins, Jordan M            Byron P. Steele           NT    1:53.48    1  
                  49.63   1:53.48 (1:03.85)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn               Byron P. Steele      2:12.57    2:12.55    9  
                  27.97     1:01.77 (33.80)     1:42.72 (40.95)     2:12.55 (29.83)
  2 Stojanovski, Sofie A      14 NEBR                 2:33.71    2:33.06    7  
                  34.57     1:13.74 (39.17)     1:58.74 (45.00)     2:33.06 (34.32)
  3 Meehan, Caroline T        16 NEBR                 2:37.99    2:38.88    6  
                  35.09     1:16.70 (41.61)     2:03.44 (46.74)     2:38.88 (35.44)
  4 Baroni, Emerson M         14 NEBR                 2:53.02    2:49.34    5  
                  35.65     1:16.54 (40.89)     2:10.54 (54.00)     2:49.34 (38.80)
  5 Strean, Cacee K           17 NEBR                 2:41.37    2:51.91    4  
                  35.66     1:20.65 (44.99)     2:11.53 (50.88)     2:51.91 (40.38)
  6 Phillips, Avery P            Byron P. Steele      2:54.03    2:56.54    3  
                  40.21     1:25.13 (44.92)     2:16.87 (51.74)     2:56.54 (39.67)
  7 Daniels, M'Kenzie            Byron P. Steele      3:23.33    3:14.34    2  
                  43.00     1:28.53 (45.53)   2:32.21 (1:03.68)     3:14.34 (42.13)
  8 Sampson, Natasha D           Byron P. Steele           NT    3:20.30    1  
                  42.58     1:34.95 (52.37)     2:34.86 (59.91)     3:20.30 (45.44)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byron P. Steele HS  'A'                           1:46.16    1:48.61   18  
     1) Bruner, Evelyn                  2) Sampson, Nickaylah J           
     3) Smith, Maddie T                 4) Bookout, Brenna R              
                  25.04       52.74 (27.70)     1:20.32 (27.58)     1:48.61 (28.29)
  2 New Braunfels High School  'B'                    1:59.12    2:01.78   14  
     1) Stojanovski, Sofie A 14         2) Kokkeby, Mikala R 15           
     3) Flores, Milana M 14             4) Strean, Cacee K 17             
                  28.61       59.93 (31.32)     1:30.80 (30.87)     2:01.78 (30.98)
  3 Byron P. Steele HS  'B'                           2:05.72    2:06.22   12  
     1) Pollard, Jordyn F               2) Lania, Keona Grace Z           
     3) Johnson, Leila A                4) Taylor, Bryn M                 
                  30.51     1:01.98 (31.47)     1:33.49 (31.51)     2:06.22 (32.73)
  4 New Braunfels High School  'C'                    2:08.37    2:11.57   10  
     1) Brown, Katherine A 15           2) Myers, Cortney S 16            
     3) Buck, Jenna E 15                4) Underberg, Alexandra L 15      
                  32.95     1:06.73 (33.78)     1:37.29 (30.56)     2:11.57 (34.28)
  5 Byron P. Steele HS  'C'                           2:15.44   x2:13.74  
     1) Phillips, Avery P               2) Hall, Jaz A                    
     3) Sampson, Natasha D              4) Osborne, Jaida L               
                  32.66     1:05.93 (33.27)     1:37.75 (31.82)     2:13.74 (35.99)
  6 New Braunfels High School  'D'                    2:20.56   x2:34.87  
     1) Glynn, Natalie C 14             2) Meyers, Keturah L 14           
     3) Cable, Krystyna K 14            4) Butler, Payton N 15            
                  39.08     1:19.54 (40.46)     1:58.75 (39.21)     2:34.87 (36.12)
 -- New Braunfels High School  'A'                    1:55.88         DQ  
     1) Behling, Trinity R 15           2) Tubb, Ardyn L 15               
     3) Meehan, Caroline T 16           4) Frias Rodriquez, Kenya A 14    
                  28.16       56.38 (28.22)     1:25.14 (28.76)          DQ (27.16)
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    3:53.81    4:02.50   18  
     1) Frias Rodriquez, Kenya A 14     2) Barr, Berkeley E 16            
     3) Behling, Trinity R 15           4) Williams, Cameron B 16         
                  28.18       58.50 (58.50)     1:28.28 (29.78)   2:01.35 (1:02.85)
        2:30.02 (28.67)   3:01.76 (1:00.41)     3:30.36 (28.60)   4:02.50 (1:00.74)
  2 New Braunfels High School  'B'                    4:19.03    4:23.12   14  
     1) Hunter, Hannah K 14             2) Baroni, Emerson M 14           
     3) Flores, Milana M 14             4) Stojanovski, Sofie A 14        
                  32.75   1:08.06 (1:08.06)     1:40.01 (31.95)   2:14.31 (1:06.25)
        2:46.92 (32.61)   3:22.35 (1:08.04)     3:51.98 (29.63)   4:23.12 (1:00.77)
  3 Byron P. Steele HS  'B'                           4:45.44    4:53.06   12  
     1) Lania, Keona Grace Z            2) Hall, Jaz A                    
     3) Cuellar, Bea                    4) Taylor, Bryn M                 
                  33.85   1:10.82 (1:10.82)   2:25.53 (1:14.71)   2:58.24 (1:47.42)
        3:35.98 (37.74)     3:51.04 (52.80)     4:13.80 (22.76)   4:53.06 (1:02.02)
  4 New Braunfels High School  'C'                    4:42.22   x4:55.84  
     1) Myers, Cortney S 16             2) Rios, Absedy K 14              
     3) McClellan, Kay L 14             4) Underberg, Alexandra L 15      
                  36.33   1:16.07 (1:16.07)     1:51.45 (35.38)   2:32.45 (1:16.38)
        3:09.05 (36.60)   3:47.38 (1:14.93)     4:19.30 (31.92)   4:55.84 (1:08.46)
  5 Byron P. Steele HS  'C'                           5:14.44    5:30.78   10  
     1) Sampson, Natasha D              2) Sprowl, Lymaria                
     3) Daniels, M'Kenzie               4) Osborne, Jaida L               
                  35.37   1:13.72 (1:13.72)     1:57.47 (43.75)   2:52.89 (1:39.17)
        3:28.47 (35.58)   4:11.66 (1:18.77)     4:49.08 (37.42)   5:30.78 (1:19.12)
  6 New Braunfels High School  'D'                    5:10.91   x5:36.92  
     1) Cable, Krystyna K 14            2) Rodriguez, Marissa I 14        
     3) Miller, Emilie U 14             4) Rodriguez, Angelina L 14       
                  39.81   1:26.41 (1:26.41)     2:03.58 (37.17)   2:47.03 (1:20.62)
        3:27.89 (40.86)                             4:54.87 ( )         5:36.92 ( )
 -- Byron P. Steele HS  'A'                           4:10.42         DQ  
     1) Smith, Maddie T                 2) Lujan-Jaeger, Belicia I        
     3) Brehm, Taylor                   4) Slater, Dahlia E               
                  31.00   1:05.68 (1:05.68)     1:24.01 (18.33)   2:09.05 (1:03.37)
        2:40.46 (31.41)   3:14.82 (1:05.77)     3:33.97 (19.15)        DQ (1:08.19)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byron P. Steele HS  'A'                           2:03.27    2:05.14   18  
     1) Bruner, Evelyn                  2) Bookout, Brenna R              
     3) Lujan-Jaeger, Belicia I         4) Sampson, Nickaylah J           
                  29.71     1:05.85 (36.14)     1:41.92 (36.07)     2:05.14 (23.22)
  2 New Braunfels High School  'A'                    2:01.61    2:07.39   14  
     1) Williams, Cameron B 16          2) Meehan, Caroline T 16          
     3) Barr, Berkeley E 16             4) Buck, Jenna E 15               
                  30.03     1:06.49 (36.46)     1:37.73 (31.24)     2:07.39 (29.66)
  3 Byron P. Steele HS  'B'                           2:18.86    2:18.40   12  
     1) Brehm, Taylor                   2) Phillips, Avery P              
     3) Cuellar, Bea                    4) Slater, Dahlia E               
                  34.83     1:15.54 (40.71)     1:54.61 (39.07)     2:18.40 (23.79)
  4 New Braunfels High School  'C'                    2:21.86    2:31.09   10  
     1) Baroni, Emerson M 14            2) Brown, Katherine A 15          
     3) Rios, Absedy K 14               4) Cable, Krystyna K 14           
                  40.62     1:19.44 (38.82)     1:57.39 (37.95)     2:31.09 (33.70)
  5 Byron P. Steele HS  'C'                           2:37.87   x2:38.66  
     1) Osborne, Jaida L                2) Johnson, Leila A               
     3) Daniels, M'Kenzie               4) Pollard, Jordyn F              
                  43.94     1:31.48 (47.54)     2:09.07 (37.59)     2:38.66 (29.59)
 -- New Braunfels High School  'D'                         NT         DQ  
     1) Williams, Amy C 14              2) Cole, Jasmine R 14             
     3) McClellan, Kay L 14             4) Rodriguez, Angelina L 14       
                  48.44     1:05.07 (16.63)     1:39.85 (34.78)        DQ (1:19.49)
 -- New Braunfels High School  'B'                    2:13.02         DQ  
     1) Tubb, Ardyn L 15                2) Hunter, Hannah K 14            
     3) Strean, Cacee K 17              4) Kokkeby, Mikala R 15           
                  33.06     1:13.70 (40.64)     1:47.03 (33.33)          DQ (29.54)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malatek, William K        17 NEBR                   22.54      22.98    9  
  2 Wingate, Chance J            Byron P. Steele        23.44      23.20    7  
  3 Repasi, Porter D          16 NEBR                   24.37      23.91    6  
  4 Hernandez, Sam J             Byron P. Steele        24.42      24.52    5  
  5 Youngblood, Keaton L      17 NEBR                   24.49      25.06    4  
  6 Williams, Clifton H       17 NEBR                   25.72      25.72    3  
  7 Haynie, Jonathan N        17 NEBR                   28.57     x27.64  
  8 Harris, Brodie S          15 NEBR                   28.12     x28.04  
  9 Jonas, Zach K             15 NEBR                   28.37     x28.19  
 10 Moore, Chanze                Byron P. Steele        36.95      37.48    2  
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Repasi, Porter D          16 NEBR                   54.06      53.65    9  
                  26.29       53.65 (27.36)                                        
  2 Youngblood, Keaton L      17 NEBR                   54.37      55.89    7  
                  26.59       55.89 (29.30)                                        
  3 Williams, Clifton H       17 NEBR                   57.31      57.23    6  
                  27.84       57.23 (29.39)                                        
  4 Donicht, Davis A             Byron P. Steele      1:03.51      57.67    5  
                  27.15       57.67 (30.52)                                        
  5 Rolon, Felix R            16 NEBR                   55.76      58.60    4  
                  29.32       58.60 (29.28)                                        
  6 Roldan, Anthony E         18 NEBR                 1:01.61   x1:01.69  
                  28.20     1:01.69 (33.49)                                        
  7 Trosper, Lucas D          16 NEBR                 1:01.56   x1:01.75  
                  29.85     1:01.75 (31.90)                                        
  8 Wolf, Robert                 NEBR                 1:01.72   x1:02.02  
                  29.51     1:02.02 (32.51)                                        
  9 Jonas, Zach K             15 NEBR                 1:03.52   x1:06.16  
                  31.23     1:06.16 (34.93)                                        
 10 Switaj, Zack H               Byron P. Steele      1:23.06    1:22.00    3  
                  39.26     1:22.00 (42.74)                                        
 11 Moore, Chanze                Byron P. Steele      1:36.13    1:30.77    2  
                  41.38     1:30.77 (49.39)                                        
 12 Seal, Trey A                 Byron P. Steele      1:28.21    1:31.43    1  
                  42.77     1:31.43 (48.66)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meehan, Jack M            16 NEBR                 2:08.85    2:07.98    9  
                  28.43     1:00.87 (32.44)     1:34.40 (33.53)     2:07.98 (33.58)
  2 Weber, Daniel J           17 NEBR                 2:17.32    2:16.57    7  
                  29.65     1:03.69 (34.04)     1:40.51 (36.82)     2:16.57 (36.06)
  3 Domer, Liam M             15 NEBR                 2:17.29    2:17.70    6  
                  31.13     1:07.45 (36.32)     1:44.60 (37.15)     2:17.70 (33.10)
  4 Favela, Matthew J            Byron P. Steele      2:21.17    2:18.94    5  
                  32.12     1:07.87 (35.75)     1:45.89 (38.02)     2:18.94 (33.05)
  5 Cruz, Josh E                 Byron P. Steele      2:39.95    2:36.17    4  
                  35.04     1:14.37 (39.33)     1:55.65 (41.28)     2:36.17 (40.52)
  6 Seal, Trey A                 Byron P. Steele           NT    3:23.94    3  
                  40.99     1:31.71 (50.72)     2:21.30 (49.59)   3:23.94 (1:02.64)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardaway, Hayden B        17 NEBR                 5:24.16    5:18.22    9  
                  27.55       58.62 (31.07)     1:30.13 (31.51)     2:02.42 (32.29)
        2:34.57 (32.15)     3:07.48 (32.91)     3:40.92 (33.44)     4:13.96 (33.04)
        4:46.40 (32.44)     5:18.22 (31.82)                                        
  2 Brown, Phillip R          17 NEBR                 5:42.76    5:52.27    7  
                  28.37     1:00.93 (32.56)     1:35.94 (35.01)     2:11.68 (35.74)
        2:48.38 (36.70)     3:25.16 (36.78)     4:02.42 (37.26)     4:39.10 (36.68)
        5:15.81 (36.71)     5:52.27 (36.46)                                        
  3 Domer, Liam M             15 NEBR                 6:36.66    6:22.91    6  
                  31.59     1:09.11 (37.52)     1:48.00 (38.89)     2:27.60 (39.60)
        3:07.74 (40.14)     3:48.55 (40.81)     4:29.59 (41.04)     5:08.96 (39.37)
        5:45.37 (36.41)     6:22.91 (37.54)                                        
  4 Lopez, Tristin E             Byron P. Steele      6:31.12    6:25.74    5  
                  33.13     1:10.10 (36.97)     1:46.97 (36.87)     2:25.96 (38.99)
        3:04.78 (38.82)     3:45.05 (40.27)     4:24.90 (39.85)     5:07.13 (42.23)
        5:48.82 (41.69)     6:25.74 (36.92)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Dylan J               Byron P. Steele      1:00.55      59.30    9  
                  29.24       59.30 (30.06)                                        
  2 Meehan, Jack M            16 NEBR                 1:09.86    1:10.91    7  
                  34.31     1:10.91 (36.60)                                        
  3 Sailors, Hayden M         15 NEBR                 1:24.31    1:24.87    6  
                1:25.20         1:24.87 ( )                                        
  4 Rakers, Aiden D              Byron P. Steele           NT    1:31.95    5  
                  43.74     1:31.95 (48.21)                                        
  5 Switaj, Zack H               Byron P. Steele      1:37.99    1:33.90    4  
                  45.39     1:33.90 (48.51)                                        
 -- Wolf, Robert                 NEBR                      NT         DQ  
                  39.15          DQ (41.20)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Sam J             Byron P. Steele      1:00.68    1:00.51    9  
                  29.41     1:00.51 (31.10)                                        
  2 Wingate, Chance J            Byron P. Steele      1:07.72    1:05.77    7  
                  30.54     1:05.77 (35.23)                                        
  3 Rolon, Felix R            16 NEBR                 1:16.31    1:18.22    6  
                  35.67     1:18.22 (42.55)                                        
  4 Haynie, Jonathan N        17 NEBR                 1:28.54    1:27.45    5  
                  39.13     1:27.45 (48.32)                                        
  5 Harris, Brodie S          15 NEBR                 1:28.67    1:28.03    4  
                  40.05     1:28.03 (47.98)                                        
  6 Lopez, Tristin E             Byron P. Steele      1:30.22    1:28.72    3  
                  41.69     1:28.72 (47.03)                                        
  7 Trosper, Lucas D          16 NEBR                      NT    1:31.91    2  
                  42.68     1:31.91 (49.23)                                        
  8 Cruz, Josh E                 Byron P. Steele      1:40.47    1:36.09    1  
                  46.07     1:36.09 (50.02)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malatek, William K        17 NEBR                   53.59      59.39    9  
                  27.35       59.39 (32.04)                                        
  2 Davis, Dylan J               Byron P. Steele        59.94    1:00.24    7  
                  28.63     1:00.24 (31.61)                                        
  3 Moss, Matthew D           17 NEBR                 1:03.76    1:02.84    6  
                  28.62     1:02.84 (34.22)                                        
  4 Favela, Matthew J            Byron P. Steele      1:25.13    1:09.24    5  
                  33.13     1:09.24 (36.11)                                        
  5 Fuentes, Victor H         14 NEBR                 1:14.28    1:11.83    4  
                  31.85     1:11.83 (39.98)                                        
  6 Watts, Theo                  Byron P. Steele      1:14.51    1:15.43    3  
                  34.68     1:15.43 (40.75)                                        
  7 Weber, Daniel J           17 NEBR                 1:16.96    1:17.47    2  
                  34.43     1:17.47 (43.04)                                        
  8 Rakers, Aiden D              Byron P. Steele           NT    1:23.94    1  
                  38.53     1:23.94 (45.41)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardaway, Hayden B        17 NEBR                 2:15.49    2:12.79    9  
                  28.17     1:01.72 (33.55)     1:42.04 (40.32)     2:12.79 (30.75)
  2 Moss, Matthew D           17 NEBR                 2:23.48    2:23.63    7  
                  28.16     1:03.78 (35.62)     1:49.00 (45.22)     2:23.63 (34.63)
  3 Brown, Phillip R          17 NEBR                 2:29.03    2:30.61    6  
                  31.49     1:11.24 (39.75)     1:56.19 (44.95)     2:30.61 (34.42)
  4 Donicht, Davis A             Byron P. Steele           NT    2:33.05    5  
                  34.72     1:13.44 (38.72)     2:01.09 (47.65)     2:33.05 (31.96)
  5 Watts, Theo                  Byron P. Steele      2:44.35    2:33.11    4  
                  33.80     1:14.13 (40.33)     1:59.21 (45.08)     2:33.11 (33.90)
  6 Sailors, Hayden M         15 NEBR                 2:50.80    2:50.72    3  
                  37.17     1:21.41 (44.24)     2:12.39 (50.98)     2:50.72 (38.33)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    1:41.44    1:40.67   18  
     1) Rolon, Felix R 16               2) Williams, Clifton H 17         
     3) Youngblood, Keaton L 17         4) Moss, Matthew D 17             
                  24.72       50.80 (26.08)     1:15.42 (24.62)     1:40.67 (25.25)
  2 Byron P. Steele HS  'A'                           1:38.18    1:41.31   14  
     1) Wingate, Chance J               2) Hernandez, Sam J               
     3) Hernandez, David                4) Davis, Dylan J                 
                  22.88       47.04 (24.16)     1:11.87 (24.83)     1:41.31 (29.44)
  3 New Braunfels High School  'B'                    1:36.89    1:48.67   12  
     1) Brown, Phillip R 17             2) Trosper, Lucas D 16            
     3) Domer, Liam M 15                4) Roldan, Anthony E 18           
                  28.68       55.84 (27.16)     1:22.90 (27.06)     1:48.67 (25.77)
  4 New Braunfels High School  'C'                    1:38.29   x1:52.44  
     1) Wolf, Robert                    2) Fuentes, Victor H 14           
     3) Harris, Brodie S 15             4) Meehan, Jack M 16              
                  28.58       55.92 (27.34)     1:25.05 (29.13)     1:52.44 (27.39)
  5 Byron P. Steele HS  'B'                           2:10.81    2:19.70   10  
     1) Rakers, Aiden D                 2) Cruz, Josh E                   
     3) Lopez, Tristin E                4) Switaj, Zack H                 
                  31.82     1:04.19 (32.37)     1:41.98 (37.79)     2:19.70 (37.72)
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 New Braunfels High School  'A'                    3:17.37    3:46.67   18  
     1) Repasi, Porter D 16             2) Hardaway, Hayden B 17          
     3) Malatek, William K 17           4) Youngblood, Keaton L 17        
                  26.30       54.84 (54.84)     1:22.01 (27.17)     1:51.09 (56.25)
        2:18.01 (26.92)     2:49.17 (58.08)     3:16.33 (27.16)     3:46.67 (57.50)
  2 New Braunfels High School  'B'                    3:27.99    4:01.18   14  
     1) Domer, Liam M 15                2) Brown, Phillip R 17            
     3) Williams, Clifton H 17          4) Meehan, Jack M 16              
                  29.09   1:06.04 (1:06.04)     1:29.32 (23.28)     2:01.51 (55.47)
        2:29.10 (27.59)     2:59.84 (58.33)     3:28.97 (29.13)   4:01.18 (1:01.34)
  3 Byron P. Steele HS  'A'                           4:03.26    4:17.13   12  
     1) Hernandez, David                2) Favela, Matthew J              
     3) Donicht, Davis A                4) Watts, Theo                    
                  34.15   1:20.40 (1:20.40)     1:43.98 (23.58)     2:16.02 (55.62)
        2:43.57 (27.55)     3:14.54 (58.52)     3:44.45 (29.91)   4:17.13 (1:02.59)
  4 New Braunfels High School  'C'                         NT   x4:21.81  
     1) Trosper, Lucas D 16             2) Jonas, Zach K 15               
     3) Wolf, Robert                    4) Weber, Daniel J 17             
                  31.27   1:07.48 (1:07.48)     1:39.16 (31.68)   2:15.60 (1:08.12)
        2:46.53 (30.93)   3:21.51 (1:05.91)     3:50.63 (29.12)   4:21.81 (1:00.30)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byron P. Steele HS  'A'                           1:51.00    1:45.55   18  
     1) Davis, Dylan J                  2) Hernandez, Sam J               
     3) Wingate, Chance J               4) Donicht, Davis A               
                  27.95       55.51 (27.56)     1:21.06 (25.55)     1:45.55 (24.49)
  2 New Braunfels High School  'A'                    1:41.26    1:51.34   14  
     1) Hardaway, Hayden B 17           2) Rolon, Felix R 16              
     3) Repasi, Porter D 16             4) Malatek, William K 17          
                  28.81     1:02.06 (33.25)     1:28.06 (26.00)     1:51.34 (23.28)
  3 New Braunfels High School  'B'                    1:45.64    2:06.28   12  
     1) Roldan, Anthony E 18            2) Harris, Brodie S 15            
     3) Moss, Matthew D 17              4) Weber, Daniel J 17             
                  32.99     1:11.10 (38.11)     1:37.95 (26.85)     2:06.28 (28.33)
  4 New Braunfels High School  'C'                         NT   x2:16.11  
     1) Sailors, Hayden M 15            2) Haynie, Jonathan N 17          
     3) Fuentes, Victor H 14            4) Jonas, Zach K 15               
                  38.18     1:16.70 (38.52)     1:47.28 (30.58)     2:16.11 (28.83)
  5 Byron P. Steele HS  'B'                           2:27.75    2:20.50   10  
     1) Favela, Matthew J               2) Lopez, Tristin E               
     3) Watts, Theo                     4) Cruz, Josh E                   
                  41.95     1:15.54 (33.59)     1:48.31 (32.77)     2:20.50 (32.19)
 
                   Combined Team Scores - Through Event 210                    
 
  1. New Braunfels High School           502   2. Byron P. Steele HS                  378
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 210                   
 
  1. New Braunfels High School           246   2. Byron P. Steele HS                  209
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 210                    
 
  1. New Braunfels High School           256   2. Byron P. Steele HS                  169