2018 ST AAAA 16th Annual LCM Cinco de Mayo / STA-18-21
San Antonio Natatorium - 5/4/2018 through 5/6/2018         
Final Results and Scores                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Flores, Kiara Is   8 ANV                    39.27      38.30    9  
  2 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST          41.63      40.76    7  
  3 Pagadala, Vini             8 UNAT-ST                42.39      40.97    6  
  4 Miller, Amelia R           8 Sharks-ST              41.63      41.10    5  
  5 Bahr, Sydney J             8 Alamo Area-ST          41.27      41.75    4  
  6 Paz Moreno, Sugey          8 ANV                    44.82      41.88    3  
  7 Izbitzki Pollak, Alexa     8 ANV                    46.24      42.07    2  
  8 De la Cerda Perez, Nina    8 CAR                    42.34      42.17    1  
  9 Lerdo DE Tejada, Sofia     8 ANV                    45.09      42.97  
 10 Guerra Flores, Teresa      8 TYM                    44.01      43.41  
 11 Rodriguez Sanchez, Karim   7 CAR                    50.39      45.14  
 12 Trader, Maddie G           8 WAVE-ST                47.16      45.96  
 13 Fralic, Bethany K          7 SASA-ST                48.72      47.33  
 14 Barreiro Fernandez, Vict   7 ANV                    49.48      47.47  
 15 Albores Soto, Victoria     8 CDLT                   54.00      48.43  
 16 Gavazzi, Lyra B            8 SASA-ST                49.00      48.97  
 17 Flores, Camila I           8 WAVE-ST                55.83      49.10  
 18 Gunn, Addie R              8 NTRO-ST                48.04      51.21  
 19 Hochard, Marjorie J        7 NTRO-ST                50.33      53.31  
 20 Esparza Lopez, Nartaly     7 CDLT                 1:10.00      53.53  
 21 Percival, Caroline A       8 SASA-ST              1:04.30      54.82  
 22 Yturralde, Brooke S        7 LSAC-ST              1:04.81      55.09  
 23 Barfield, Isabel           8 Alamo Area-ST          56.54      55.40  
 24 Allbores Soto, Ana Jose    7 CDLT                 1:00.00      57.90  
 25 Putz Garcia, Alenka        7 Tiburones            1:20.00      59.03  
 26 Kim, Leah N                8 WAVE-ST              1:14.02    1:00.09  
 27 Goodell, Olivia G          8 SASA-ST              1:12.61    1:00.28  
 28 Torres Campos, Sofia Let   7 Tiburones            1:30.00    1:00.87  
 29 Aboytes Montemayor, Fern   8 Tiburones            1:10.00    1:01.01  
 30 Goff, Autumn J             6 Alamo Area-ST        1:10.00    1:07.48  
 31 Alexander, Adysen M        8 Sharks-ST              54.29    1:09.56  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Flores, Kiara Is   8 ANV                  1:29.75    1:27.28    9  
  2 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST        1:24.65    1:28.09    7  
  3 Smith, Savina R            8 LSAC-ST              1:28.97    1:28.10    6  
  4 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST        1:32.45    1:32.37    5  
  5 Bahr, Sydney J             8 Alamo Area-ST        1:30.58    1:32.40    4  
  6 Lerdo DE Tejada, Sofia     8 ANV                  1:40.35    1:32.52    3  
  7 Geng, Ellen                8 Alamo Area-ST        1:45.34    1:33.06    2  
  8 De la Cerda Perez, Nina    8 CAR                  1:35.87    1:34.06    1  
  9 Paz Moreno, Sugey          8 ANV                  1:40.00    1:36.89  
 10 Pagadala, Vini             8 UNAT-ST              1:39.37    1:37.11  
 11 Miller, Amelia R           8 Sharks-ST            1:50.06    1:37.40  
 12 Fralic, Bethany K          7 SASA-ST              1:52.00    1:40.51  
 13 Rodriguez Sanchez, Karim   7 CAR                  1:40.54    1:41.96  
 14 Izbitzki Pollak, Alexa     8 ANV                  1:51.12    1:46.77  
 15 Barreiro Fernandez, Vict   7 ANV                  1:51.40    1:47.46  
 16 Trader, Maddie G           8 WAVE-ST              1:52.38    1:48.69  
 17 Gunn, Addie R              8 NTRO-ST              1:56.35    1:52.76  
 18 Hochard, Marjorie J        7 NTRO-ST              1:50.99    1:54.65  
 19 Aboytes Montemayor, Fern   8 Tiburones            2:20.00    1:57.34  
 20 Percival, Caroline A       8 SASA-ST              2:16.99    1:58.88  
 21 Barfield, Isabel           8 Alamo Area-ST        2:18.95    2:14.84  
 22 Kim, Leah N                8 WAVE-ST              2:30.99    2:25.87  
 23 Alexander, Adysen M        8 Sharks-ST            3:02.34    2:28.46  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Savina R            8 LSAC-ST                48.81      44.00    9  
  2 Sanchez Flores, Kiara Is   8 ANV                    48.10      45.00    7  
  3 Miller, Amelia R           8 Sharks-ST              48.72      46.47    6  
  4 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST          48.04      47.24    5  
  5 Bahr, Sydney J             8 Alamo Area-ST          44.76      47.32    4  
  6 Pagadala, Vini             8 UNAT-ST                50.62      48.00    3  
  7 De la Cerda Perez, Nina    8 CAR                    54.32      48.94    2  
  8 Paz Moreno, Sugey          8 ANV                    52.00      49.24    1  
  9 Geng, Ellen                8 Alamo Area-ST          52.40      49.47  
 10 Lerdo DE Tejada, Sofia     8 ANV                    53.28      49.73  
 11 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST          48.32      50.84  
 12 Cruz Rivera, Kiara         7 ANV                  1:02.36      52.06  
 13 Guerra Flores, Teresa      8 TYM                    54.83      53.31  
 14 Gunn, Addie R              8 NTRO-ST                55.94      54.07  
 15 Rodriguez Sanchez, Karim   7 CAR                    55.32      54.81  
 16 Barreiro Fernandez, Vict   7 ANV                    56.02      55.13  
 17 Flores, Camila I           8 WAVE-ST                56.59      55.37  
 18 Fralic, Bethany K          7 SASA-ST                53.74      55.70  
 19 Izbitzki Pollak, Alexa     8 ANV                    57.67      55.95  
 20 Barfield, Isabel           8 Alamo Area-ST        1:07.71      57.09  
 21 Hochard, Marjorie J        7 NTRO-ST              1:01.24      58.09  
 22 Albores Soto, Victoria     8 CDLT                 1:05.00      59.56  
 23 Trader, Maddie G           8 WAVE-ST                59.79      59.61  
 24 Allbores Soto, Ana Jose    7 CDLT                 1:10.00    1:01.00  
 25 Putz Garcia, Alenka        7 Tiburones            1:30.00    1:02.75  
 26 Gavazzi, Lyra B            8 SASA-ST              1:01.71    1:02.89  
 27 Aboytes Montemayor, Fern   8 Tiburones            1:20.00    1:03.83  
 28 Percival, Caroline A       8 SASA-ST              1:12.88    1:05.25  
 29 Yturralde, Brooke S        7 LSAC-ST              1:09.04    1:05.59  
 30 Kim, Leah N                8 WAVE-ST              1:20.99    1:08.19  
 31 Goodell, Olivia G          8 SASA-ST              1:11.90    1:09.25  
 32 Alexander, Adysen M        8 Sharks-ST            1:10.34    1:10.55  
 33 Esparza Lopez, Nartaly     7 CDLT                 1:16.00    1:15.86  
 34 Sabbah, Alina J            7 LIFE-ST              1:00.22    1:18.24  
 35 Goff, Autumn J             6 Alamo Area-ST        1:15.00    1:25.25  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST          52.68      52.23    9  
  2 Izbitzki Pollak, Alexa     8 ANV                  1:00.07      54.50    7  
  3 Cruz Rivera, Kiara         7 ANV                  1:10.24      55.75    6  
  4 Sanchez Flores, Kiara Is   8 ANV                    57.99      55.97    5  
  5 De la Cerda Perez, Nina    8 CAR                  1:04.56      56.25    4  
  6 Pagadala, Vini             8 UNAT-ST                57.95      57.24    3  
  7 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST          57.93      58.68    2  
  8 Rodriguez Sanchez, Karim   7 CAR                  1:05.43      59.39    1  
  9 Paz Moreno, Sugey          8 ANV                  1:06.00    1:00.16  
 10 Lerdo DE Tejada, Sofia     8 ANV                  1:03.25    1:00.41  
 11 Hochard, Marjorie J        7 NTRO-ST              1:01.72    1:01.42  
 12 Smith, Savina R            8 LSAC-ST              1:02.44    1:01.44  
 13 Miller, Amelia R           8 Sharks-ST              58.92    1:01.49  
 14 Bahr, Sydney J             8 Alamo Area-ST        1:00.48    1:02.41  
 15 Fralic, Bethany K          7 SASA-ST              1:11.85    1:03.98  
 16 Barreiro Fernandez, Vict   7 ANV                  1:02.64    1:04.88  
 17 Trader, Maddie G           8 WAVE-ST              1:13.03    1:07.84  
 18 Torres Campos, Sofia Let   7 Tiburones            1:45.00    1:07.87  
 19 Gunn, Addie R              8 NTRO-ST              1:05.00    1:08.23  
 20 Flores, Camila I           8 WAVE-ST              1:17.86    1:11.76  
 21 Barfield, Isabel           8 Alamo Area-ST        1:16.76    1:18.57  
 22 Goff, Autumn J             6 Alamo Area-ST        1:25.00    1:20.59  
 23 Sabbah, Alina J            7 LIFE-ST              1:10.59    1:21.77  
 24 Goodell, Olivia G          8 SASA-ST              1:22.99    1:32.91  
 -- Geng, Ellen                8 Alamo Area-ST        1:04.18         DQ  
 -- Kim, Leah N                8 WAVE-ST              1:30.99         DQ  
 -- Guerra Flores, Teresa      8 TYM                    59.99         DQ  
 -- Gavazzi, Lyra B            8 SASA-ST              1:12.51         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Flores, Kiara Is   8 ANV                    48.44      43.76    9  
  2 Hale, Saylor Z             8 Alamo Area-ST          48.01      44.82    7  
  3 Smith, Savina R            8 LSAC-ST                46.81      45.56    6  
  4 Mandacina, Ellison L       8 Alamo Area-ST          48.89      49.50    5  
  5 Miller, Amelia R           8 Sharks-ST              48.23      50.53    4  
  6 Bahr, Sydney J             8 Alamo Area-ST          49.44      50.61    3  
  7 Pagadala, Vini             8 UNAT-ST                53.48      54.19    2  
  8 Paz Moreno, Sugey          8 ANV                    58.00      55.00    1  
  9 Cruz Rivera, Kiara         7 ANV                    59.00      56.29  
 10 Geng, Ellen                8 Alamo Area-ST        1:02.77      56.53  
 11 Lerdo DE Tejada, Sofia     8 ANV                  1:10.03      57.09  
 12 Rodriguez Sanchez, Karim   7 CAR                  1:00.43      57.25  
 13 Fralic, Bethany K          7 SASA-ST                56.67      57.78  
 14 De la Cerda Perez, Nina    8 CAR                    59.87    1:00.31  
 15 Hochard, Marjorie J        7 NTRO-ST                58.91    1:01.50  
 16 Gavazzi, Lyra B            8 SASA-ST              1:23.71    1:06.37  
 17 Trader, Maddie G           8 WAVE-ST              1:07.16    1:06.59  
 18 Izbitzki Pollak, Alexa     8 ANV                  1:14.97    1:07.22  
 19 Barreiro Fernandez, Vict   7 ANV                  1:12.05    1:09.13  
 20 Kim, Leah N                8 WAVE-ST              1:20.99    1:43.50  
 
Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores Romero, Sagrario    9 ANV                    37.92      36.02    9  
  2 Canales, Kate E            9 AQSA-ST                38.32      36.21    7  
  3 Fralic, Eden M             9 SASA-ST                39.21      37.38    6  
  4 Erwin, Maggie K            9 WAVE-ST                41.25      40.91    5  
  5 Zou, Katie                 9 LSAC-ST                44.02      41.94    4  
  6 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST          44.00      52.34    3  
 
Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lusk, Lyla R               9 NTRO-ST              1:08.97    1:12.82    9  
  2 Brown, Olivia S            9 NTRO-ST              1:11.96    1:13.08    7  
  3 Jones, Kinley A            9 SASA-ST              1:18.67    1:18.00    6  
  4 Glasgow, Lily D            9 Alamo Area-ST        1:23.30    1:20.75    5  
  5 Flores Romero, Sagrario    9 ANV                  1:23.91    1:21.07    4  
  6 Canales, Kate E            9 AQSA-ST              1:24.77    1:23.32    3  
  7 Fralic, Eden M             9 SASA-ST              1:33.90    1:26.01    2  
  8 Guidry, Savanna R          9 LSAC-ST              1:28.02    1:27.36    1  
  9 Ortega Sandoval, Mireya    9 TYM                  1:35.00    1:28.73  
 10 Harkin, Norah L            9 NTRO-ST              1:33.19    1:30.98  
 11 Morrison, Elise P          9 NTRO-ST              1:34.67    1:32.61  
 12 Erwin, Maggie K            9 WAVE-ST              1:33.92    1:33.70  
 13 Welder, Alice A            9 HOT-ST               1:37.67    1:35.04  
 14 Horton, Scotia L           9 NTRO-ST              1:36.59    1:38.38  
 
Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Olivia S            9 NTRO-ST              2:43.06    2:39.63    9  
                1:15.88   2:39.63 (1:23.75)                                        
  2 Lusk, Lyla R               9 NTRO-ST              2:35.78    2:41.97    7  
                1:19.87   2:41.97 (1:22.10)                                        
  3 Flores Romero, Sagrario    9 ANV                  3:07.18    2:51.66    6  
                1:21.65   2:51.66 (1:30.01)                                        
  4 Glasgow, Lily D            9 Alamo Area-ST        3:00.64    2:58.29    5  
                1:25.16   2:58.29 (1:33.13)                                        
  5 Fralic, Eden M             9 SASA-ST              3:35.40    3:05.44    4  
                1:30.87   3:05.44 (1:34.57)                                        
  6 Guidry, Savanna R          9 LSAC-ST              3:20.52    3:07.54    3  
                1:30.84   3:07.54 (1:36.70)                                        
  7 Erwin, Maggie K            9 WAVE-ST              3:07.59    3:14.95    2  
                1:36.92   3:14.95 (1:38.03)                                        
  8 Goff, Annabelle M          9 Alamo Area-ST        3:45.56    3:47.50    1  
                1:52.57   3:47.50 (1:54.93)                                        
 
Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Kinley A            9 SASA-ST                40.93      38.03    9  
  2 Brown, Olivia S            9 NTRO-ST                42.52      39.23    7  
  3 Fralic, Eden M             9 SASA-ST                41.76      42.70    6  
  4 Erwin, Maggie K            9 WAVE-ST                45.97      45.10    5  
  5 Glasgow, Lily D            9 Alamo Area-ST          45.07      45.44    4  
  6 Ortega Sandoval, Mireya    9 TYM                    50.41      45.87    3  
  7 Delarue, Daniela           9 Alamo Area-ST          54.03      46.51    2  
  8 Flores Romero, Sagrario    9 ANV                    44.86      47.25    1  
  9 Morrison, Elise P          9 NTRO-ST                47.71      47.70  
 10 Welder, Alice A            9 HOT-ST                 49.18      48.33  
 11 Harkin, Norah L            9 NTRO-ST                48.27      49.22  
 12 Horton, Scotia L           9 NTRO-ST                46.72      49.34  
 13 Zou, Katie                 9 LSAC-ST                49.88      49.35  
 14 Guidry, Savanna R          9 LSAC-ST                47.13      49.94  
 15 Goff, Annabelle M          9 Alamo Area-ST          51.83      51.90  
 16 DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST          54.81      54.56  
 17 Rodriguez, Brianna S       9 LIFE-ST                54.89    1:02.32  
 -- Choi, Helen Y              9 Alamo Area-ST          53.48         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lusk, Lyla R               9 NTRO-ST              1:19.20    1:21.87    9  
  2 Brown, Olivia S            9 NTRO-ST              1:37.36    1:25.51    7  
  3 Jones, Kinley A            9 SASA-ST              1:28.05    1:28.08    6  
  4 Canales, Kate E            9 AQSA-ST              1:42.86    1:36.30    5  
  5 Flores Romero, Sagrario    9 ANV                  1:39.01    1:36.92    4  
  6 Morrison, Elise P          9 NTRO-ST              1:42.96    1:40.52    3  
  7 Erwin, Maggie K            9 WAVE-ST              1:42.01    1:41.99    2  
  8 Welder, Alice A            9 HOT-ST               1:41.31    1:44.06    1  
  9 Harkin, Norah L            9 NTRO-ST              1:41.63    1:44.07  
 10 Guidry, Savanna R          9 LSAC-ST              1:42.86    1:45.97  
 11 Hardeman, Victoria I       9 Alamo Area-ST        1:56.84    1:57.02  
 -- Glasgow, Lily D            9 Alamo Area-ST        1:38.96         DQ  
 -- Horton, Scotia L           9 NTRO-ST              1:44.07         DQ  
 -- Fralic, Eden M             9 SASA-ST              1:32.23         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lusk, Lyla R               9 NTRO-ST                49.07      48.78    9  
  2 Jones, Kinley A            9 SASA-ST                48.20      49.22    7  
  3 Glasgow, Lily D            9 Alamo Area-ST          49.20      50.50    6  
  4 Fralic, Eden M             9 SASA-ST                50.67      50.91    5  
  5 Harkin, Norah L            9 NTRO-ST                55.18      52.94    4  
  6 Welder, Alice A            9 HOT-ST                 54.61      54.14    3  
  7 Morrison, Elise P          9 NTRO-ST                56.66      56.28    2  
  8 Erwin, Maggie K            9 WAVE-ST                54.24      57.39    1  
  9 Ortega Sandoval, Mireya    9 TYM                  1:00.28      59.25  
 10 Hardeman, Victoria I       9 Alamo Area-ST          59.21    1:00.90  
 -- DeRosier, Shasta R         9 Alamo Area-ST        1:00.45         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Kinley A            9 SASA-ST              1:46.90    1:45.18    9  
  2 Lusk, Lyla R               9 NTRO-ST              1:47.69    1:46.63    7  
  3 Fralic, Eden M             9 SASA-ST              1:50.17    1:48.54    6  
  4 Welder, Alice A            9 HOT-ST               1:55.46    1:56.08    5  
  5 Harkin, Norah L            9 NTRO-ST              2:01.52    1:57.38    4  
  6 Zou, Katie                 9 LSAC-ST              1:58.34    1:58.97    3  
  7 Erwin, Maggie K            9 WAVE-ST              2:02.57    1:59.58    2  
  8 Guidry, Savanna R          9 LSAC-ST              1:56.77    1:59.95    1  
  9 Hardeman, Victoria I       9 Alamo Area-ST        2:15.48    2:10.85  
 
Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lusk, Lyla R               9 NTRO-ST                35.51      35.07    9  
  2 Jones, Kinley A            9 SASA-ST                36.30      37.59    7  
  3 Flores Romero, Sagrario    9 ANV                    42.91      41.18    6  
  4 Canales, Kate E            9 AQSA-ST                43.32      41.77    5  
  5 Glasgow, Lily D            9 Alamo Area-ST          42.20      42.56    4  
  6 Fralic, Eden M             9 SASA-ST                45.52      43.81    3  
  7 Erwin, Maggie K            9 WAVE-ST                45.02      47.75    2  
  8 Guidry, Savanna R          9 LSAC-ST                46.25      48.12    1  
  9 Ortega Sandoval, Mireya    9 TYM                    52.68      48.29  
 
Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Olivia S            9 NTRO-ST              1:25.29    1:27.80    9  
  2 Jones, Kinley A            9 SASA-ST              1:28.93    1:28.95    7  
  3 Flores Romero, Sagrario    9 ANV                  1:40.18    1:33.01    6  
  4 Fralic, Eden M             9 SASA-ST              1:53.11    1:47.28    5  
 
Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Olivia S            9 NTRO-ST              3:20.67    3:04.69    9  
                1:31.15   3:04.69 (1:33.54)                                        
  2 Flores Romero, Sagrario    9 ANV                  3:24.09    3:18.62    7  
                1:34.77   3:18.62 (1:43.85)                                        
  3 Fralic, Eden M             9 SASA-ST              3:39.67    3:29.56    6  
                1:41.05   3:29.56 (1:48.51)                                        
  4 Morrison, Elise P          9 NTRO-ST              3:43.84    3:40.17    5  
                1:46.31   3:40.17 (1:53.86)                                        
 -- Zou, Katie                 9 LSAC-ST              3:45.55         DQ  
                1:51.95        DQ (2:01.23)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Lopez, Giannitsa   10 ANV                    33.06      33.47    9  
  2 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST                33.98      34.18    7  
  3 Guzman Gutierrez, Naomi   10 ANV                    34.28      34.28    5.5
  3 DeBenavente Cardenas, Is  10 ANV                    34.46      34.28    5.5
  5 Estudillo Aguilera, Aria  10 ANV                    34.37      34.40    4  
  6 Miranda Flores, Abigail   10 ANV                    35.64      34.65    3  
  7 Mcglathery, Hannah J      10 GOLD-ST                37.36      34.66    2  
  8 Carlson, Jenna G          10 Alamo Area-ST          35.66      35.57    1  
  9 Gongora Gaytan, Daniela   10 ANV                    36.57      36.12  
 10 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST                38.53      36.31  
 11 Hernandez Del Angel, Ana  10 UNAT-ST                36.91      36.46  
 12 Fliss, Julez M            10 Alamo Area-ST          37.15      37.09  
 13 Dunn, Allie L             10 NTRO-ST                37.60      37.43  
 14 Contreras Sanchez, Alond  10 ANV                    38.14      37.79  
 15 Svatek, Jordan P          10 Alamo Area-ST          38.68      38.81  
 16 Larsen, Amelia G          10 LSAC-ST                41.53      39.07  
 17 Solorzano, Alaina N       10 Alamo Area-ST          42.11      39.49  
 18 Gunn, Libby N             10 NTRO-ST                40.73      40.37  
 19 Callihan, Cassidy P       10 Alamo Area-ST          42.79      41.77  
 20 Carranza, Abeni R         10 Alamo Area-ST          44.01    1:01.65  
 
Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Lopez, Giannitsa   10 ANV                  1:11.49    1:11.49    9  
  2 Estudillo Aguilera, Aria  10 ANV                  1:14.49    1:13.59    7  
  3 Guzman Gutierrez, Naomi   10 ANV                  1:16.17    1:14.46    6  
  4 DeBenavente Cardenas, Is  10 ANV                  1:14.67    1:14.70    5  
  5 Miranda Flores, Abigail   10 ANV                  1:18.39    1:15.10    4  
  6 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST              1:12.95    1:17.56    3  
  7 Mcglathery, Hannah J      10 GOLD-ST              1:21.90    1:17.76    2  
  8 Nader, Cloe A             10 Alamo Area-ST        1:16.18    1:18.02    1  
  9 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST              1:24.13    1:18.65  
 10 Hernandez Del Angel, Ana  10 UNAT-ST              1:21.13    1:19.36  
 11 Gongora Gaytan, Daniela   10 ANV                  1:18.47    1:19.93  
 12 Carlson, Jenna G          10 Alamo Area-ST        1:21.44    1:20.76  
 13 Gonzalez, Olivia L        10 WAVE-ST              1:22.20    1:22.11  
 14 Harris, Audri G           10 HSC-ST               1:32.71    1:22.17  
 15 Contreras Sanchez, Alond  10 ANV                  1:23.49    1:23.25  
 16 Svatek, Jordan P          10 Alamo Area-ST        1:26.33    1:24.57  
 17 Dunn, Allie L             10 NTRO-ST              1:22.15    1:24.99  
 18 Pena, Olivia L            10 NTRO-ST              1:29.92    1:25.08  
 19 Gunn, Libby N             10 NTRO-ST              1:31.53    1:27.57  
 20 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:25.32    1:28.24  
 21 Callihan, Cassidy P       10 Alamo Area-ST        1:36.25    1:29.02  
 22 Solorzano, Alaina N       10 Alamo Area-ST        1:34.14    1:29.54  
 23 Alford, Cadence E         10 SASA-ST              1:33.86    1:31.48  
 24 MacPherson, Kate E        10 HSC-ST               1:29.67    1:32.76  
 25 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        1:30.96    1:33.09  
 26 Robbins, Sarah P          10 Alamo Area-ST        1:27.71    1:33.94  
 27 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST        1:36.33    1:34.36  
 28 Castro, Daniela M         10 HSC-ST               1:41.41    1:36.02  
 29 Mantineo, Addyson H       10 Alamo Area-ST        1:33.89    1:37.33  
 30 Montoya Urrea, Katherine  10 Alamo Area-ST        1:37.62    1:37.43  
 
Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Lopez, Giannitsa   10 ANV                  2:37.94    2:32.66    9  
                1:15.56   2:32.66 (1:17.10)                                        
  2 Guzman Gutierrez, Naomi   10 ANV                  2:55.60    2:40.49    7  
                1:17.50   2:40.49 (1:22.99)                                        
  3 Estudillo Aguilera, Aria  10 ANV                  2:47.12    2:41.26    6  
                1:18.49   2:41.26 (1:22.77)                                        
  4 Gongora Gaytan, Daniela   10 ANV                  2:54.45    2:42.44    5  
  5 DeBenavente Cardenas, Is  10 ANV                  2:54.15    2:43.92    4  
                1:17.99   2:43.92 (1:25.93)                                        
  6 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST              2:40.79    2:44.72    3  
                1:18.93   2:44.72 (1:25.79)                                        
  7 Hernandez Del Angel, Ana  10 UNAT-ST              2:56.12    2:49.70    2  
                1:23.90   2:49.70 (1:25.80)                                        
  8 Nader, Cloe A             10 Alamo Area-ST        2:42.58    2:49.78    1  
                1:21.07   2:49.78 (1:28.71)                                        
  9 DeFranco, Sabrina P       10 NTRO-ST              3:00.52    2:51.50  
                1:24.57   2:51.50 (1:26.93)                                        
 10 Mcglathery, Hannah J      10 GOLD-ST              2:51.07    2:52.10  
 11 Dunn, Allie L             10 NTRO-ST              2:56.86    2:54.63  
                1:27.80   2:54.63 (1:26.83)                                        
 12 Fliss, Julez M            10 Alamo Area-ST        3:03.37    2:55.53  
                1:26.77   2:55.53 (1:28.76)                                        
 13 Contreras Sanchez, Alond  10 ANV                  3:03.78    3:00.10  
 14 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST              2:54.49    3:01.31  
                1:26.81   3:01.31 (1:34.50)                                        
 15 Svatek, Jordan P          10 Alamo Area-ST        3:02.26    3:04.14  
                1:28.64   3:04.14 (1:35.50)                                        
 16 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        3:04.26    3:09.81  
                1:35.92   3:09.81 (1:33.89)                                        
 17 Gunn, Libby N             10 NTRO-ST              3:17.61    3:11.32  
                1:34.68   3:11.32 (1:36.64)                                        
 18 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        3:32.18    3:15.04  
                1:36.26   3:15.04 (1:38.78)                                        
 19 Callihan, Cassidy P       10 Alamo Area-ST        3:14.40    3:18.22  
                1:36.52   3:18.22 (1:41.70)                                        
 20 Quesada, Braelynn A       10 Alamo Area-ST        3:26.79    3:19.48  
                1:38.80   3:19.48 (1:40.68)                                        
 21 Robbins, Sarah P          10 Alamo Area-ST        3:23.02    3:21.21  
                1:37.41   3:21.21 (1:43.80)                                        
 22 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST        3:29.77    3:22.02  
 23 Perkins, Amelia C         10 WAVE-ST              3:28.62    3:24.08  
                1:35.03   3:24.08 (1:49.05)                                        
 24 Lee, Amber J              10 SASA-ST              3:25.59    3:29.11  
                1:42.06   3:29.11 (1:47.05)                                        
 25 Alford, Cadence E         10 SASA-ST              3:27.58    3:31.56  
                1:42.63   3:31.56 (1:48.93)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Lopez, Giannitsa   10 ANV                    37.70      38.12    9  
  2 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST                37.26      38.65    7  
  3 Carlson, Jenna G          10 Alamo Area-ST          39.31      39.16    6  
  4 Guzman Gutierrez, Naomi   10 ANV                    40.04      39.59    5  
  5 DeBenavente Cardenas, Is  10 ANV                    39.21      39.75    4  
  6 Estudillo Aguilera, Aria  10 ANV                    39.85      40.00    3  
  7 Miranda Flores, Abigail   10 ANV                    39.73      40.56    2  
  8 Pena, Olivia L            10 NTRO-ST                43.34      41.85    1  
  9 Nader, Cloe A             10 Alamo Area-ST          39.63      42.87  
 10 Harris, Audri G           10 HSC-ST                 49.05      43.02  
 11 Gongora Gaytan, Daniela   10 ANV                    42.75      43.69  
 12 Contreras Sanchez, Alond  10 ANV                    42.83      43.94  
 13 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST                46.25      45.29  
 14 Mcglathery, Hannah J      10 GOLD-ST                43.82      45.47  
 15 Dunn, Allie L             10 NTRO-ST                43.81      45.84  
 16 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST          44.95      45.91  
 17 Gunn, Libby N             10 NTRO-ST                47.44      46.18  
 18 Fliss, Julez M            10 Alamo Area-ST          44.64      46.19  
 19 Perkins, Amelia C         10 WAVE-ST                47.08      46.74  
 20 Svatek, Jordan P          10 Alamo Area-ST          45.31      47.00  
 21 Simmons, Alexa B          10 NTRO-ST                46.80      47.28  
 22 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST          48.41      48.13  
 23 Hernandez Del Angel, Ana  10 UNAT-ST                52.84      48.57  
 24 Lee, Amber J              10 SASA-ST                46.96      48.65  
 25 Mantineo, Addyson H       10 Alamo Area-ST          50.19      49.32  
 26 Benavides, Ava G          10 WAVE-ST                49.65      49.52  
 27 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST          49.84      50.47  
 28 Alford, Cadence E         10 SASA-ST                54.06      50.67  
 29 Robbins, Sarah P          10 Alamo Area-ST          48.09      50.77  
 30 Demere, Cora J            10 HSC-ST                 50.98      50.85  
 31 Castro, Daniela M         10 HSC-ST                 49.68      51.53  
 32 Hrenek, Nika C            10 Sharks-ST              52.64      53.06  
 
Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Lopez, Giannitsa   10 ANV                  1:23.93    1:19.00    9  
  2 Guzman Gutierrez, Naomi   10 ANV                  1:29.77    1:23.34    7  
  3 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST              1:17.96    1:24.48    6  
  4 Carlson, Jenna G          10 Alamo Area-ST        1:24.95    1:24.90    5  
  5 DeBenavente Cardenas, Is  10 ANV                  1:34.54    1:25.94    4  
  6 Miranda Flores, Abigail   10 ANV                  1:30.00    1:26.26    3  
  7 Estudillo Aguilera, Aria  10 ANV                  1:37.34    1:26.52    2  
  8 Gonzalez, Olivia L        10 WAVE-ST              1:29.81    1:29.52    1  
  9 Nader, Cloe A             10 Alamo Area-ST        1:25.09    1:30.98  
 10 Contreras Sanchez, Alond  10 ANV                  1:38.05    1:31.73  
 11 Pena, Olivia L            10 NTRO-ST              1:31.33    1:32.43  
 12 Harris, Audri G           10 HSC-ST               1:47.02    1:32.60  
 13 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST              1:36.07    1:34.75  
 14 Dunn, Allie L             10 NTRO-ST              1:34.95    1:36.87  
 15 Mcglathery, Hannah J      10 GOLD-ST              1:36.14    1:37.46  
 16 MacPherson, Kate E        10 HSC-ST               1:38.89    1:40.18  
 17 Svatek, Jordan P          10 Alamo Area-ST        1:37.70    1:41.46  
 18 Quesada, Braelynn A       10 Alamo Area-ST        1:41.89    1:41.93  
 19 Robbins, Sarah P          10 Alamo Area-ST        1:41.70    1:43.18  
 20 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST        1:44.25    1:43.84  
 21 Callihan, Cassidy P       10 Alamo Area-ST        1:45.85    1:44.98  
 22 Alford, Cadence E         10 SASA-ST              1:54.73    1:48.87  
 23 Castro, Daniela M         10 HSC-ST               1:49.57    1:49.64  
 24 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST        1:50.89    1:50.26  
 25 Montoya Urrea, Katherine  10 Alamo Area-ST        1:56.50    1:51.86  
 -- Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:35.85         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guzman Gutierrez, Naomi   10 ANV                    45.56      46.09    9  
  2 Garcia Lopez, Giannitsa   10 ANV                    49.43      46.38    7  
  3 Miranda Flores, Abigail   10 ANV                    48.92      47.16    6  
  4 DeBenavente Cardenas, Is  10 ANV                    47.06      47.53    5  
  5 DeFranco, Sabrina P       10 NTRO-ST                48.11      48.57    4  
  6 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST                45.36      49.24    3  
  7 Carlson, Jenna G          10 Alamo Area-ST          50.69      49.41    2  
  8 Gongora Gaytan, Daniela   10 ANV                    49.27      50.49    1  
  9 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST                52.24      51.27  
 10 Contreras Sanchez, Alond  10 ANV                    51.46      51.59  
 11 Solorzano, Alaina N       10 Alamo Area-ST          52.33      51.97  
 12 Benavides, Ava G          10 WAVE-ST                54.98      52.38  
 13 Pena, Olivia L            10 NTRO-ST                52.96      53.11  
 14 Larsen, Amelia G          10 LSAC-ST                57.27      53.47  
 15 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST          54.69      55.00  
 16 Mantineo, Addyson H       10 Alamo Area-ST          53.13      56.25  
 17 Perkins, Amelia C         10 WAVE-ST                55.88      58.50  
 18 Castro, Daniela M         10 HSC-ST                 55.27      59.55  
 19 Alford, Cadence E         10 SASA-ST                56.72    1:00.07  
 20 Quesada, Braelynn A       10 Alamo Area-ST          56.00    1:00.44  
 21 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST          59.17    1:01.15  
 22 Robbins, Sarah P          10 Alamo Area-ST          59.96    1:01.78  
 
Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guzman Gutierrez, Naomi   10 ANV                  1:45.55    1:39.63    9  
  2 DeFranco, Sabrina P       10 NTRO-ST              1:48.66    1:45.85    7  
  3 Gongora Gaytan, Daniela   10 ANV                  1:48.96    1:46.48    6  
  4 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST              1:38.39    1:47.77    5  
  5 Harris, Audri G           10 HSC-ST               1:42.95    1:48.20    4  
  6 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST              1:49.95    1:50.93    3  
  7 Fliss, Julez M            10 Alamo Area-ST        1:52.50    1:51.22    2  
  8 Solorzano, Alaina N       10 Alamo Area-ST        1:54.50    1:52.26    1  
  9 Pena, Olivia L            10 NTRO-ST              1:53.29    1:52.30  
 10 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:54.92    1:53.16  
 11 Svatek, Jordan P          10 Alamo Area-ST        1:58.64    1:54.53  
 12 Mantineo, Addyson H       10 Alamo Area-ST        2:00.39    1:56.58  
 13 Benavides, Ava G          10 WAVE-ST              2:01.08    1:57.01  
 14 Mcglathery, Hannah J      10 GOLD-ST              1:59.29    1:59.55  
 15 Callihan, Cassidy P       10 Alamo Area-ST        2:03.48    1:59.56  
 16 Castro, Daniela M         10 HSC-ST               2:09.19    2:03.19  
 17 Simmons, Alexa B          10 NTRO-ST              2:01.44    2:03.80  
 18 Townley, Daphney R        10 Alamo Area-ST        2:02.39    2:05.03  
 19 Alford, Cadence E         10 SASA-ST              2:08.12    2:05.99  
 20 Montoya Urrea, Katherine  10 Alamo Area-ST        2:15.03    2:09.57  
 21 Quesada, Braelynn A       10 Alamo Area-ST        1:58.86    2:12.57  
 22 Lee, Amber J              10 SASA-ST              2:09.22    2:14.07  
 
Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Lopez, Giannitsa   10 ANV                    35.63      35.69    9  
  2 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST                35.28      35.87    7  
  3 Carlson, Jenna G          10 Alamo Area-ST          36.78      36.41    6  
  4 Nader, Cloe A             10 Alamo Area-ST          37.95      38.13    5  
  5 DeBenavente Cardenas, Is  10 ANV                    39.81      39.59    4  
  6 Guzman Gutierrez, Naomi   10 ANV                    40.03      39.61    3  
  7 Dunn, Allie L             10 NTRO-ST                40.53      39.64    2  
  8 Gongora Gaytan, Daniela   10 ANV                    41.14      40.97    1  
  9 Estudillo Aguilera, Aria  10 ANV                    37.67      41.03  
 10 MacPherson, Kate E        10 HSC-ST                 40.43      41.78  
 11 Harris, Audri G           10 HSC-ST                 46.87      42.69  
 12 Svatek, Jordan P          10 Alamo Area-ST          44.10      43.65  
 13 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST                47.90      44.16  
 14 Contreras Sanchez, Alond  10 ANV                    43.44      44.25  
 15 Gonzalez, Olivia L        10 WAVE-ST                49.21      44.72  
 16 Pena, Olivia L            10 NTRO-ST                49.55      45.10  
 17 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST          46.01      45.75  
 18 Hernandez Del Angel, Ana  10 UNAT-ST                46.73      45.83  
 19 Mcglathery, Hannah J      10 GOLD-ST                45.99      46.28  
 20 Akana, Malia S            10 Alamo Area-ST          47.93      49.23  
 21 Quesada, Braelynn A       10 Alamo Area-ST          53.04      52.22  
 22 Mantineo, Addyson H       10 Alamo Area-ST          52.22      53.69  
 23 Robbins, Sarah P          10 Alamo Area-ST          51.35      53.96  
 
Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Lopez, Giannitsa   10 ANV                  1:24.04    1:18.72    9  
  2 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST              1:16.51    1:23.14    7  
  3 Nader, Cloe A             10 Alamo Area-ST        1:22.04    1:27.20    6  
  4 Gongora Gaytan, Daniela   10 ANV                  1:39.62    1:28.57    5  
  5 Carlson, Jenna G          10 Alamo Area-ST        1:24.69    1:29.81    4  
  6 Dunn, Allie L             10 NTRO-ST              1:27.31    1:30.74    3  
  7 Estudillo Aguilera, Aria  10 ANV                  1:48.02    1:35.19    2  
  8 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST              1:48.67    1:40.06    1  
  9 Harris, Audri G           10 HSC-ST               2:00.87    1:41.06  
 10 Hernandez Del Angel, Ana  10 UNAT-ST              1:46.12    1:42.68  
 11 Hutchinson, Alexa L       10 Alamo Area-ST        1:52.22    1:54.06  
 12 Callihan, Cassidy P       10 Alamo Area-ST        2:04.91    2:00.45  
 
Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Lopez, Giannitsa   10 ANV                  2:49.56    2:52.83    9  
                1:19.00   2:52.83 (1:33.83)                                        
  2 Christiansen, Tessa L     10 WAVE-ST              2:54.96    3:01.46    7  
                1:21.72   3:01.46 (1:39.74)                                        
  3 Guzman Gutierrez, Naomi   10 ANV                  3:03.94    3:02.95    6  
                1:26.45   3:02.95 (1:36.50)                                        
  4 Miranda Flores, Abigail   10 ANV                  3:10.28    3:05.22    5  
                1:26.67   3:05.22 (1:38.55)                                        
  5 Gongora Gaytan, Daniela   10 ANV                  3:06.78    3:05.39    4  
                1:29.84   3:05.39 (1:35.55)                                        
  6 Estudillo Aguilera, Aria  10 ANV                  3:05.44    3:06.50    3  
                1:27.47   3:06.50 (1:39.03)                                        
  7 Nader, Cloe A             10 Alamo Area-ST        3:02.89    3:07.31    2  
                1:28.99   3:07.31 (1:38.32)                                        
  8 Carlson, Jenna G          10 Alamo Area-ST        3:20.40    3:15.21    1  
                1:30.62   3:15.21 (1:44.59)                                        
  9 Sierra, Sofia T           10 GOLD-ST              3:27.67    3:17.42  
                1:37.22   3:17.42 (1:40.20)                                        
 10 DeFranco, Sabrina P       10 NTRO-ST              3:22.58    3:18.42  
                1:39.99   3:18.42 (1:38.43)                                        
 11 Contreras Sanchez, Alond  10 ANV                  3:16.07    3:21.60  
                1:37.56   3:21.60 (1:44.04)                                        
 12 Dunn, Allie L             10 NTRO-ST              3:27.02    3:22.66  
                1:36.91   3:22.66 (1:45.75)                                        
 13 Svatek, Jordan P          10 Alamo Area-ST        3:31.74    3:24.43  
                1:39.74   3:24.43 (1:44.69)                                        
 14 Fliss, Julez M            10 Alamo Area-ST        3:21.57    3:25.42  
 15 Hernandez Del Angel, Ana  10 UNAT-ST              3:37.70    3:30.56  
                1:46.58   3:30.56 (1:43.98)                                        
 16 Gunn, Libby N             10 NTRO-ST              3:39.08    3:40.69  
                1:47.77   3:40.69 (1:52.92)                                        
 17 Callihan, Cassidy P       10 Alamo Area-ST        3:59.13    3:50.97  
                1:55.93   3:50.97 (1:55.04)                                        
 -- Quesada, Braelynn A       10 Alamo Area-ST        3:55.26         DQ  
 -- DeBenavente Cardenas, Is  10 ANV                  3:04.58         DQ  
                1:28.28        DQ (1:38.02)                                        
 
Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deykin, Kate S            11 SASA-ST                33.15      32.59    9  
  2 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST                33.19      32.64    7  
  3 Metzger, Marlee S         11 SASA-ST                31.88      32.94    6  
  4 Orozco Sanchez, Vanessa   11 ANV                    33.32      33.50    5  
  5 Torres Sosa, Andrea Sofi  11 ANV                    34.14      34.19    4  
  6 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST          34.11      34.33    3  
  7 McLaughlin, Aubrey F      11 NTRO-ST                34.70      34.34    2  
  8 Freelon, Harmonee E       11 SASA-ST                34.42      34.73    1  
  9 Rose, Savannah P          11 Sharks-ST              34.84      34.89  
 10 Purtell, Zoe A            11 Alamo Area-ST          35.17      35.00  
 11 Kellogg, Cameron K        11 LIFE-ST                35.31      35.25  
 12 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST                34.88      35.35  
 13 Bautista Amaro, Valeria   11 UNAT-ST                36.43      35.68  
 14 Rincon Cisneros, Aisha    11 Laguna Seca            37.48      35.72  
 15 Hernandez Del Angel, Alo  11 UNAT-ST                34.12      36.03  
 16 Huerta, Averly J          11 Alamo Area-ST          36.50      36.07  
 17 Castillo, Kylie E         11 LIFE-ST                37.28      36.72  
 18 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST          36.99      36.97  
 19 Condon, Kendall D         11 NTRO-ST                35.91      37.09  
 20 Esparza Lopez, Melissa    11 CDLT                   38.49      39.19  
 21 Fernandez, Sarah N        11 Alamo Area-ST          38.40      56.74  
 22 Rios, Camilla B           11 Alamo Area-ST          38.41      59.39  
 
Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deykin, Kate S            11 SASA-ST              1:09.28    1:09.47    9  
  2 Sanchez Toscano, Naomi    11 ANV                  1:07.59    1:09.78    7  
  3 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST              1:12.47    1:10.77    6  
  4 Torres Sosa, Andrea Sofi  11 ANV                  1:12.63    1:11.14    5  
  5 McLaughlin, Aubrey F      11 NTRO-ST              1:11.62    1:12.89    4  
  6 Orozco Sanchez, Vanessa   11 ANV                  1:11.32    1:12.99    3  
  7 Kimball, Dru M            11 LSAC-ST              1:09.70    1:13.41    2  
  8 Metzger, Marlee S         11 SASA-ST              1:11.59    1:13.58    1  
  9 Jiampietro, Alex J        11 NTRO-ST              1:13.20    1:15.41  
 10 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        1:15.86    1:17.13  
 11 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST              1:15.96    1:17.24  
 12 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST        1:15.61    1:17.54  
 13 Bautista Amaro, Valeria   11 UNAT-ST              1:19.98    1:17.71  
 14 Hernandez Del Angel, Alo  11 UNAT-ST              1:20.55    1:18.19  
 15 Kellogg, Cameron K        11 LIFE-ST              1:16.54    1:18.33  
 16 Marrou, Kathleen          11 NBY-ST               1:17.09    1:18.63  
 17 Huerta, Averly J          11 Alamo Area-ST        1:21.02    1:19.76  
 18 Rincon Cisneros, Aisha    11 Laguna Seca          1:22.86    1:20.49  
 19 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST        1:19.06    1:20.85  
 20 Kanaskar, Samika M        11 SASA-ST              1:20.63    1:20.98  
 21 Valdez, Amanda A          11 Alamo Area-ST        1:20.07    1:22.25  
 22 Barickman, Sofia R        11 Alamo Area-ST        1:23.30    1:23.72  
 
Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Naomi    11 ANV                  2:26.18    2:27.01    9  
                1:13.77   2:27.01 (1:13.24)                                        
  2 Deykin, Kate S            11 SASA-ST              2:31.36    2:29.19    7  
                1:13.61   2:29.19 (1:15.58)                                        
  3 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST              2:40.31    2:31.55    6  
                1:14.13   2:31.55 (1:17.42)                                        
  4 Torres Sosa, Andrea Sofi  11 ANV                  2:42.57    2:33.31    5  
                1:13.85   2:33.31 (1:19.46)                                        
  5 Wilson, Addy R            11 Alamo Area-ST        2:30.30    2:33.86    4  
                1:13.67   2:33.86 (1:20.19)                                        
  6 McLaughlin, Aubrey F      11 NTRO-ST              2:37.15    2:33.97    3  
                1:13.88   2:33.97 (1:20.09)                                        
  7 Bautista Amaro, Valeria   11 UNAT-ST              3:02.42    2:48.20    2  
                1:26.15   2:48.20 (1:22.05)                                        
  8 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST        2:44.55    2:48.82    1  
                1:23.49   2:48.82 (1:25.33)                                        
  9 Ramirez Meza, Ana V       11 Alamo Area-ST        2:48.26    2:49.94  
                1:25.58   2:49.94 (1:24.36)                                        
 10 Hernandez Del Angel, Alo  11 UNAT-ST              2:52.12    2:53.75  
 11 Freelon, Harmonee E       11 SASA-ST              2:58.40    2:55.57  
                1:25.50   2:55.57 (1:30.07)                                        
 12 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST        2:49.90    2:56.62  
                1:26.69   2:56.62 (1:29.93)                                        
 13 Huerta, Averly J          11 Alamo Area-ST        2:52.59    2:57.00  
                1:24.03   2:57.00 (1:32.97)                                        
 14 Eldredge, Beth V          11 Alamo Area-ST        2:54.45    2:57.44  
                1:25.49   2:57.44 (1:31.95)                                        
 15 Barickman, Sofia R        11 Alamo Area-ST        3:01.08    3:00.45  
                1:26.05   3:00.45 (1:34.40)                                        
 16 Valdez, Amanda A          11 Alamo Area-ST        2:54.65    3:01.80  
                1:25.45   3:01.80 (1:36.35)                                        
 
Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jiampietro, Alex J        11 NTRO-ST                37.06      36.38    9  
  2 McLaughlin, Aubrey F      11 NTRO-ST                37.82      36.97    7  
  3 Metzger, Marlee S         11 SASA-ST                37.00      38.74    6  
  4 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST                40.14      39.37    5  
  5 Wilson, Addy R            11 Alamo Area-ST          37.14      39.44    4  
  6 Marrou, Kathleen          11 NBY-ST                 38.82      39.58    3  
  7 Huerta, Averly J          11 Alamo Area-ST          41.69      40.46    2  
  8 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST                39.93      40.91    1  
  9 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST          38.71      41.69  
 10 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST          42.50      41.81  
 11 Freelon, Harmonee E       11 SASA-ST                42.37      42.38  
 12 Rincon Cisneros, Aisha    11 Laguna Seca            42.90      42.40  
 13 Ramirez Meza, Ana V       11 Alamo Area-ST          41.40      42.65  
 14 Bautista Amaro, Valeria   11 UNAT-ST                43.88      43.02  
 15 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST          42.30      43.09  
 16 Fuchs, Maia P             11 HOT-ST                 42.81      43.25  
 17 Kellogg, Cameron K        11 LIFE-ST                41.85      43.81  
 18 Johnson, Mallory P        11 NTRO-ST                42.35      44.18  
 19 Rose, Savannah P          11 Sharks-ST              43.52      44.22  
 20 Hernandez Del Angel, Alo  11 UNAT-ST                44.13      44.65  
 21 Eldredge, Beth V          11 Alamo Area-ST          43.86      45.97  
 22 Esparza Lopez, Melissa    11 CDLT                   44.29      47.32  
 23 Fernandez, Sarah N        11 Alamo Area-ST          44.00    1:02.42  
 
Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Naomi    11 ANV                  1:15.26    1:18.75    9  
  2 Jiampietro, Alex J        11 NTRO-ST              1:19.67    1:20.07    7  
  3 McLaughlin, Aubrey F      11 NTRO-ST              1:20.30    1:21.10    6  
  4 Metzger, Marlee S         11 SASA-ST              1:21.48    1:22.36    5  
  5 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST              1:26.03    1:24.47    4  
  6 Marrou, Kathleen          11 NBY-ST               1:23.62    1:25.30    3  
  7 Kimball, Dru M            11 LSAC-ST              1:25.63    1:26.21    2  
  8 Huerta, Averly J          11 Alamo Area-ST        1:30.25    1:26.53    1  
  9 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        1:21.42    1:28.54  
 10 Whatley, Abigail F        11 SASA-ST              1:37.90    1:30.68  
 11 Valdez, Amanda A          11 Alamo Area-ST        1:24.86    1:30.73  
 12 Kellogg, Cameron K        11 LIFE-ST              1:27.60    1:32.00  
 13 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST        1:29.37    1:32.16  
 14 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST        1:29.51    1:32.99  
 15 Barickman, Sofia R        11 Alamo Area-ST        1:36.19    1:34.20  
 16 Kanaskar, Samika M        11 SASA-ST              1:34.16    1:34.33  
 17 Masgras, Sidney P         11 NTRO-ST              1:38.17    1:34.37  
 18 Purtell, Zoe A            11 Alamo Area-ST        1:37.35    1:36.11  
 19 Bautista Amaro, Valeria   11 UNAT-ST              1:29.45    1:37.11  
 20 Fuchs, Maia P             11 HOT-ST               1:32.09    1:37.50  
 21 Hawkins, Audrey J         11 WAVE-ST              1:35.00    1:38.17  
 22 Hernandez Del Angel, Alo  11 UNAT-ST              1:37.82    1:38.28  
 
Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Naomi    11 ANV                  2:55.30    2:46.13    9  
  2 Jiampietro, Alex J        11 NTRO-ST              2:52.07    2:52.51    7  
                1:24.58   2:52.51 (1:27.93)                                        
  3 McLaughlin, Aubrey F      11 NTRO-ST              2:59.10    2:53.28    6  
                1:25.77   2:53.28 (1:27.51)                                        
  4 Metzger, Marlee S         11 SASA-ST              2:52.14    2:55.38    5  
  5 Wilson, Addy R            11 Alamo Area-ST        3:21.41    2:57.64    4  
                1:27.70   2:57.64 (1:29.94)                                        
  6 Marrou, Kathleen          11 NBY-ST               2:55.93    3:01.29    3  
                1:29.71   3:01.29 (1:31.58)                                        
  7 Huerta, Averly J          11 Alamo Area-ST        3:08.97    3:03.09    2  
                1:32.72   3:03.09 (1:30.37)                                        
  8 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST        3:08.89    3:06.94    1  
  9 Freelon, Harmonee E       11 SASA-ST              3:22.84    3:14.18  
 
Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orozco Sanchez, Vanessa   11 ANV                    40.77      42.56    9  
  2 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST                45.06      43.78    7  
  3 Torres Sosa, Andrea Sofi  11 ANV                    43.54      44.19    6  
  4 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST          44.74      44.35    5  
  5 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST          43.89      45.03    4  
  6 Eldredge, Beth V          11 Alamo Area-ST          44.43      46.07    3  
  7 Kellogg, Cameron K        11 LIFE-ST                45.83      46.49    2  
  8 Castillo, Kylie E         11 LIFE-ST                48.26      46.86    1  
  9 Stokes, Madeleine E       11 NTRO-ST                48.10      47.38  
 10 Rincon Cisneros, Aisha    11 Laguna Seca            48.28      49.42  
 11 Valdez, Amanda A          11 Alamo Area-ST          46.28      49.53  
 12 Fuchs, Maia P             11 HOT-ST                 43.22      49.73  
 13 Wilson, Addy R            11 Alamo Area-ST          47.86      50.13  
 14 Burns, Tahlia A           11 NTRO-ST                48.04      50.96  
 15 Esparza Lopez, Melissa    11 CDLT                   48.99    1:02.13  
 
Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orozco Sanchez, Vanessa   11 ANV                  1:28.11    1:31.12    9  
  2 Deykin, Kate S            11 SASA-ST              1:33.08    1:33.41    7  
  3 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST              1:36.52    1:34.61    6  
  4 Torres Sosa, Andrea Sofi  11 ANV                  1:37.16    1:37.04    5  
  5 Kapoor, Rachel A          11 Alamo Area-ST        1:39.95    1:38.73    4  
  6 Purtell, Zoe A            11 Alamo Area-ST        1:38.37    1:38.75    3  
  7 Stokes, Madeleine E       11 NTRO-ST              1:41.09    1:39.87    2  
  8 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        1:33.94    1:40.78    1  
  9 Castillo, Kylie E         11 LIFE-ST              1:45.42    1:41.69  
 10 Kellogg, Cameron K        11 LIFE-ST              1:41.12    1:41.81  
 11 Valdez, Amanda A          11 Alamo Area-ST        1:36.92    1:43.27  
 12 Eldredge, Beth V          11 Alamo Area-ST        1:38.38    1:43.47  
 13 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST              1:45.19    1:45.51  
 14 Rincon Cisneros, Aisha    11 Laguna Seca          1:49.07    1:46.07  
 15 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST        1:49.10    1:49.66  
 16 Barickman, Sofia R        11 Alamo Area-ST        1:44.43    1:49.82  
 17 Burns, Tahlia A           11 NTRO-ST              1:42.44    1:49.86  
 18 Fuchs, Maia P             11 HOT-ST               1:40.09    1:52.03  
 
Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Naomi    11 ANV                  3:18.84    3:16.92    9  
  2 Orozco Sanchez, Vanessa   11 ANV                  3:20.78    3:17.60    7  
                1:36.18   3:17.60 (1:41.42)                                        
  3 Purtell, Zoe A            11 Alamo Area-ST        3:22.97    3:19.92    6  
                1:37.85   3:19.92 (1:42.07)                                        
  4 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        3:36.13    3:25.81    5  
                1:40.61   3:25.81 (1:45.20)                                        
  5 Castillo, Kylie E         11 LIFE-ST              3:42.73    3:38.91    4  
                1:46.08   3:38.91 (1:52.83)                                        
  6 Valdez, Amanda A          11 Alamo Area-ST        3:25.86    3:45.72    3  
                1:51.43   3:45.72 (1:54.29)                                        
  7 Burns, Tahlia A           11 NTRO-ST              3:50.00    3:55.80    2  
                1:55.49   3:55.80 (2:00.31)                                        
  8 Fuchs, Maia P             11 HOT-ST               3:41.86    3:56.79    1  
                1:50.54   3:56.79 (2:06.25)                                        
 
Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deykin, Kate S            11 SASA-ST                35.93      33.50    9  
  2 Sanchez Toscano, Naomi    11 ANV                    34.17      34.01    7  
  3 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST                35.72      35.29    6  
  4 Jiampietro, Alex J        11 NTRO-ST                36.07      35.76    5  
  5 McLaughlin, Aubrey F      11 NTRO-ST                37.93      36.56    4  
  6 Torres Sosa, Andrea Sofi  11 ANV                    36.55      36.60    3  
  7 Kimball, Dru M            11 LSAC-ST                36.79      36.78    1.5
  7 Orozco Sanchez, Vanessa   11 ANV                    35.54      36.78    1.5
  9 Rose, Savannah P          11 Sharks-ST              35.84      37.02  
 10 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST                37.10      37.14  
 11 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST          40.37      37.63  
 12 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST          37.29      38.28  
 13 Masgras, Sidney P         11 NTRO-ST                40.03      38.60  
 14 Kellogg, Cameron K        11 LIFE-ST                39.72      41.66  
 15 Bautista Amaro, Valeria   11 UNAT-ST                41.15      42.76  
 16 Burns, Tahlia A           11 NTRO-ST                40.73      43.59  
 17 Rincon Cisneros, Aisha    11 Laguna Seca            41.10      44.03  
 
Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Naomi    11 ANV                  1:16.53    1:15.56    9  
  2 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST              1:20.38    1:18.41    7  
  3 Deykin, Kate S            11 SASA-ST              1:26.07    1:18.63    6  
  4 Torres Sosa, Andrea Sofi  11 ANV                  1:33.65    1:24.75    5  
  5 Orozco Sanchez, Vanessa   11 ANV                  1:22.57    1:25.00    4  
  6 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        1:20.63    1:26.41    3  
  7 McLaughlin, Aubrey F      11 NTRO-ST              1:23.36    1:26.52    2  
  8 Purtell, Zoe A            11 Alamo Area-ST        1:30.97    1:28.46    1  
  9 Vanderweele, Holly E      11 WAVE-ST              1:24.38    1:28.89  
 10 Jiampietro, Alex J        11 NTRO-ST              1:28.44    1:29.12  
 11 Wilson, Addy R            11 Alamo Area-ST        1:29.63    1:31.87  
 12 Smith, Lillie A           11 Alamo Area-ST        1:29.03    1:32.70  
 13 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST        1:24.66    1:33.26  
 14 Ramirez Meza, Ana V       11 Alamo Area-ST        1:34.30    1:36.05  
 15 Burns, Tahlia A           11 NTRO-ST              1:29.99    1:39.98  
 
Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Naomi    11 ANV                  3:04.83    2:56.72    9  
                1:26.23   2:56.72 (1:30.49)                                        
  2 Deykin, Kate S            11 SASA-ST              3:01.15    2:57.43    7  
                1:23.48   2:57.43 (1:33.95)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Naomi    11 ANV                  2:44.94    2:44.37    9  
                1:16.95   2:44.37 (1:27.42)                                        
  2 Deykin, Kate S            11 SASA-ST              2:54.30    2:49.69    7  
                1:21.00   2:49.69 (1:28.69)                                        
  3 Duarte, Anna L            11 GOLD-ST              2:54.10    2:50.71    6  
                1:19.91   2:50.71 (1:30.80)                                        
  4 Orozco Sanchez, Vanessa   11 ANV                  2:48.99    2:51.31    5  
                1:23.30   2:51.31 (1:28.01)                                        
  5 Torres Sosa, Andrea Sofi  11 ANV                  2:52.13    2:54.69    4  
                1:24.43   2:54.69 (1:30.26)                                        
  6 McLaughlin, Aubrey F      11 NTRO-ST              2:52.66    2:59.82    3  
                1:25.10   2:59.82 (1:34.72)                                        
  7 Mandacina, Parker R       11 Alamo Area-ST        2:51.27    3:01.09    2  
                1:27.40   3:01.09 (1:33.69)                                        
  8 Boutin, Hayley M          11 Alamo Area-ST        3:08.71    3:09.39    1  
                1:31.72   3:09.39 (1:37.67)                                        
  9 Rincon Cisneros, Aisha    11 Laguna Seca          3:25.90    3:13.16  
                1:33.75   3:13.16 (1:39.41)                                        
 10 Kellogg, Cameron K        11 LIFE-ST              3:11.87    3:13.43  
                1:32.42   3:13.43 (1:41.01)                                        
 11 Valdez, Amanda A          11 Alamo Area-ST        3:13.08    3:15.31  
                1:35.36   3:15.31 (1:39.95)                                        
 12 Black, Kate E             11 Alamo Area-ST        3:24.72    3:21.62  
                1:34.34   3:21.62 (1:47.28)                                        
 13 Huerta, Averly J          11 Alamo Area-ST        3:21.48    3:23.21  
                1:34.22   3:23.21 (1:48.99)                                        
 14 Bautista Amaro, Valeria   11 UNAT-ST              3:26.02    3:23.43  
                1:35.64   3:23.43 (1:47.79)                                        
 15 Hernandez Del Angel, Alo  11 UNAT-ST              3:26.19    3:33.86  
                1:45.03   3:33.86 (1:48.83)                                        
 -- Freelon, Harmonee E       11 SASA-ST              3:26.28         DQ  
                1:35.84        DQ (1:40.86)                                        
 
Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST                29.01      29.32    9  
  2 Weatherford, Vanessa B    12 Winning Waters-ST      33.12      29.88    7  
  3 Salas Gomez, Xaviera      12 SASA-ST                30.23      30.22    6  
  4 Black, Meriden T          12 SASA-ST                31.38      30.87    5  
  5 Little, Kate J            12 DTST-CO                30.53      31.54    4  
  6 Paz Moreno, Ximena        12 ANV                    32.32      31.78    2.5
  6 Silva Castro, Sofia       12 Laguna Seca            31.41      31.78    2.5
  8 Boutin, Gala E            12 Alamo Area-ST          32.31      31.97    1  
  9 Zadel, Lizzie M           12 SASA-ST                31.16      32.22  
 10 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST                31.94      32.32  
 11 Kanary, Karina M          12 HSC-ST                 33.04      32.50  
 12 Putz Garcia, Greta        12 Tiburones              32.64      32.70  
 13 Paredes Ramirez, Ashley   12 Laguna Seca            32.33      32.97  
 14 Morison, Sydney R         12 Alamo Area-ST          32.85      33.28  
 15 Quesada, Brynn E          12 Alamo Area-ST          33.10      33.40  
 16 Larsen, Briton E          12 LSAC-ST                33.49      34.00  
 17 Goldhammer, Grace E       12 UNAT-ST                33.35      34.04  
 18 Longbons, Eden R          12 GOLD-ST                34.18      34.12  
 19 Bishop, Addie L           12 WAVE-ST                36.05      34.23  
 20 Payton, Lillian K         12 Alamo Area-ST          33.50      34.47  
 21 Moffett, Lexi D           12 GOLD-ST                34.62      34.66  
 22 Gonzalez Moreno, Andrea   12 ANV                    34.45      34.71  
 23 Fosbenner, Emily G        12 PRGN-ST                33.87      35.06  
 24 Romano, Nicky N           12 Alamo Area-ST          35.00      35.34  
 25 Mings, Ella J             12 NTRO-ST                37.30      36.59  
 26 Pecina, Pilar M           12 WAVE-ST                38.26      36.83  
 27 Robledo, Perla A          12 Alamo Area-ST          38.40      38.71  
 
Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST              1:02.32    1:03.40    9  
  2 Salas Gomez, Xaviera      12 SASA-ST              1:06.97    1:07.79    7  
  3 Black, Meriden T          12 SASA-ST              1:07.76    1:08.68    6  
  4 Paz Moreno, Ximena        12 ANV                  1:09.28    1:09.42    5  
  5 Silva Castro, Sofia       12 Laguna Seca          1:04.55    1:09.44    4  
  6 Otwell, Alex N            12 NTRO-ST              1:10.28    1:09.92    3  
  7 Little, Kate J            12 DTST-CO              1:07.26    1:10.01    2  
  8 Kanary, Karina M          12 HSC-ST               1:11.13    1:10.59    1  
  9 Putz Garcia, Greta        12 Tiburones            1:09.89    1:10.71  
 10 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST              1:11.60    1:11.04  
 11 Boutin, Gala E            12 Alamo Area-ST        1:10.84    1:11.41  
 12 Culp, Rian M              12 Alamo Area-ST        1:10.00    1:11.97  
 13 Celestine, Jacinda S      12 Alamo Area-ST        1:10.91    1:12.17  
 14 Goodson, Anna Kate K      12 HOT-ST               1:12.05    1:13.01  
 15 Goldhammer, Grace E       12 UNAT-ST              1:11.99    1:13.13  
 16 Porras, Ashanti           12 DTST-CO              1:15.19    1:13.56  
 17 Roberts, Lauren E         12 NTRO-ST              1:16.37    1:13.63  
 18 Paredes Ramirez, Ashley   12 Laguna Seca          1:12.26    1:13.89  
 19 Smith, Abby L             12 Alamo Area-ST        1:18.16    1:13.94  
 20 Bishop, Addie L           12 WAVE-ST              1:13.99    1:14.21  
 21 Quesada, Brynn E          12 Alamo Area-ST        1:15.51    1:14.22  
 22 Gonzalez Moreno, Andrea   12 ANV                  1:13.18    1:14.44  
 23 Fowler, Gabby W           12 NTRO-ST              1:17.09    1:14.46  
 24 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST        1:12.47    1:14.69  
 25 Longbons, Eden R          12 GOLD-ST              1:14.07    1:14.97  
 26 Zinsmeister, Eryn J       12 SASA-ST              1:14.36    1:15.23  
 27 Moffett, Lexi D           12 GOLD-ST              1:15.85    1:16.19  
 28 Trinh, Sophia P           12 LSAC-ST              1:13.77    1:16.30  
 29 Platt, Harmony R          12 Alamo Area-ST        1:18.31    1:16.49  
 30 Moreno, Alondra           12 Alamo Area-ST        1:23.17    1:16.97  
 31 Payton, Lillian K         12 Alamo Area-ST        1:13.24    1:17.40  
 32 Romano, Nicky N           12 Alamo Area-ST        1:16.58    1:17.84  
 33 Mings, Ella J             12 NTRO-ST              1:24.19    1:22.63  
 
Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST              2:15.10    2:17.90    9  
                1:06.44   2:17.90 (1:11.46)                                        
  2 Ward, Carissa M           12 HSC-ST               2:29.99    2:21.32    7  
                1:08.26   2:21.32 (1:13.06)                                        
  3 Paz Moreno, Ximena        12 ANV                  2:27.73    2:28.08    6  
                1:12.30   2:28.08 (1:15.78)                                        
  4 Kanary, Karina M          12 HSC-ST               2:37.76    2:28.16    5  
                1:11.69   2:28.16 (1:16.47)                                        
  5 Weatherford, Vanessa B    12 Winning Waters-ST    2:35.40    2:29.84    4  
                1:12.70   2:29.84 (1:17.14)                                        
  6 Waiwaiole, Ruth C         12 NTRO-ST              2:31.81    2:29.95    3  
                1:13.60   2:29.95 (1:16.35)                                        
  7 Silva Castro, Sofia       12 Laguna Seca          2:29.71    2:30.22    2  
  8 Otwell, Alex N            12 NTRO-ST              2:28.85    2:31.18    1  
                1:12.89   2:31.18 (1:18.29)                                        
  9 Black, Meriden T          12 SASA-ST              2:28.37    2:32.34  
                1:13.87   2:32.34 (1:18.47)                                        
 10 Culp, Rian M              12 Alamo Area-ST        2:42.95    2:34.04  
                  23.16   2:34.04 (2:10.88)                                        
 11 Putz Garcia, Greta        12 Tiburones            2:31.69    2:34.51  
                1:15.26   2:34.51 (1:19.25)                                        
 12 Fowler, Gabby W           12 NTRO-ST              2:38.62    2:36.15  
                1:14.76   2:36.15 (1:21.39)                                        
 13 Paredes Ramirez, Ashley   12 Laguna Seca          2:38.44    2:36.18  
 14 Boutin, Gala E            12 Alamo Area-ST        2:37.20    2:36.33  
                1:14.28   2:36.33 (1:22.05)                                        
 15 Gonzalez Moreno, Andrea   12 ANV                  2:34.85    2:36.63  
                1:16.70   2:36.63 (1:19.93)                                        
 16 Moffett, Lexi D           12 GOLD-ST              2:34.70    2:36.69  
                1:16.17   2:36.69 (1:20.52)                                        
 17 Little, Kate J            12 DTST-CO              2:42.08    2:36.96  
                1:14.76   2:36.96 (1:22.20)                                        
 18 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST        2:41.00    2:37.28  
                1:15.35   2:37.28 (1:21.93)                                        
 19 Goodson, Anna Kate K      12 HOT-ST               2:37.22    2:39.14  
 20 Goldhammer, Grace E       12 UNAT-ST              2:41.46    2:40.02  
                1:17.55   2:40.02 (1:22.47)                                        
 21 Zadel, Lizzie M           12 SASA-ST              2:44.46    2:40.12  
                1:16.58   2:40.12 (1:23.54)                                        
 22 Celestine, Jacinda S      12 Alamo Area-ST        2:39.61    2:40.89  
                1:14.91   2:40.89 (1:25.98)                                        
 23 Porras, Ashanti           12 DTST-CO              2:46.79    2:41.43  
                1:15.35   2:41.43 (1:26.08)                                        
 24 Bishop, Addie L           12 WAVE-ST              2:51.46    2:43.57  
                1:19.21   2:43.57 (1:24.36)                                        
 25 Quesada, Brynn E          12 Alamo Area-ST        2:44.33    2:43.78  
 26 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST              2:36.18    2:44.55  
                2:44.20      2:44.55 (0.35)                                        
 27 Payton, Lillian K         12 Alamo Area-ST        2:44.05    2:44.74  
                1:19.51   2:44.74 (1:25.23)                                        
 28 Platt, Harmony R          12 Alamo Area-ST        2:45.10    2:45.59  
 29 Longbons, Eden R          12 GOLD-ST              2:39.27    2:45.85  
                1:20.19   2:45.85 (1:25.66)                                        
 30 Moreno, Alondra           12 Alamo Area-ST        2:59.33    2:47.36  
                1:19.69   2:47.36 (1:27.67)                                        
 31 Zinsmeister, Eryn J       12 SASA-ST              2:46.53    2:49.00  
                1:22.43   2:49.00 (1:26.57)                                        
 32 Romano, Nicky N           12 Alamo Area-ST        2:52.02    2:50.90  
                1:21.53   2:50.90 (1:29.37)                                        
 33 Gregory, Alissa M         12 Alamo Area-ST        2:48.01    2:51.82  
                1:22.72   2:51.82 (1:29.10)                                        
 34 Fosbenner, Emily G        12 PRGN-ST              2:53.34    2:57.18  
                1:25.96   2:57.18 (1:31.22)                                        
 
Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Carissa M           12 HSC-ST                 34.78      34.43    9  
  2 Waiwaiole, Ruth C         12 NTRO-ST                34.28      35.50    7  
  3 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST                33.72      35.94    6  
  4 Salas Gomez, Xaviera      12 SASA-ST                34.30      36.40    5  
  5 Paredes Ramirez, Ashley   12 Laguna Seca            38.13      37.04    4  
  6 Putz Garcia, Greta        12 Tiburones              37.13      37.56    3  
  7 Celestine, Jacinda S      12 Alamo Area-ST          38.62      37.71    2  
  8 Quesada, Brynn E          12 Alamo Area-ST          39.37      38.09    1  
  9 Roberts, Lauren E         12 NTRO-ST                37.84      38.10  
 10 Boutin, Gala E            12 Alamo Area-ST          37.07      38.18  
 11 Paz Moreno, Ximena        12 ANV                    38.14      38.22  
 12 Zadel, Lizzie M           12 SASA-ST                38.91      38.82  
 13 Gonzalez Moreno, Andrea   12 ANV                    38.24      39.01  
 14 Payton, Lillian K         12 Alamo Area-ST          38.78      39.19  
 15 Bishop, Addie L           12 WAVE-ST                37.81      39.22  
 16 Little, Kate J            12 DTST-CO                36.82      39.26  
 17 Fowler, Gabby W           12 NTRO-ST                37.36      39.34  
 18 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST                40.01      40.10  
 19 Gregory, Alissa M         12 Alamo Area-ST          41.67      40.78  
 20 Kurtaljevic, Daria D      12 LSAC-ST                39.66      41.11  
 21 Romano, Nicky N           12 Alamo Area-ST          41.46      41.16  
 22 Larsen, Briton E          12 LSAC-ST                41.32      42.53  
 23 Zinsmeister, Eryn J       12 SASA-ST                41.26      42.85  
 24 Fosbenner, Emily G        12 PRGN-ST                41.47      43.53  
 25 Platt, Harmony R          12 Alamo Area-ST          42.54      44.72  
 26 Filipe, Seanna L          12 LIFE-ST                44.29      48.20  
 
Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salas Gomez, Xaviera      12 SASA-ST              1:13.66    1:16.93    9  
  2 Putz Garcia, Greta        12 Tiburones            1:17.32    1:18.78    7  
  3 Kanary, Karina M          12 HSC-ST               1:23.76    1:19.88    6  
  4 Goodson, Anna Kate K      12 HOT-ST               1:16.79    1:19.92    5  
  5 Paz Moreno, Ximena        12 ANV                  1:20.59    1:20.49    4  
  6 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST              1:16.32    1:20.91    3  
  7 Roberts, Lauren E         12 NTRO-ST              1:20.81    1:21.85    2  
  8 Boutin, Gala E            12 Alamo Area-ST        1:20.62    1:22.10    1  
  9 Fowler, Gabby W           12 NTRO-ST              1:22.50    1:22.28  
 10 Paredes Ramirez, Ashley   12 Laguna Seca          1:22.70    1:22.84  
 11 Quesada, Brynn E          12 Alamo Area-ST        1:24.77    1:23.48  
 12 Culp, Rian M              12 Alamo Area-ST        1:19.42    1:23.84  
 13 Longbons, Eden R          12 GOLD-ST              1:23.28    1:23.85  
 14 Celestine, Jacinda S      12 Alamo Area-ST        1:21.63    1:24.57  
 15 Gonzalez Moreno, Andrea   12 ANV                  1:21.46    1:24.88  
 16 Porras, Ashanti           12 DTST-CO              1:28.90    1:25.44  
 17 Payton, Lillian K         12 Alamo Area-ST        1:24.85    1:26.37  
 18 Bishop, Addie L           12 WAVE-ST              1:20.68    1:26.52  
 19 Little, Kate J            12 DTST-CO              1:26.39    1:27.20  
 20 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST              1:22.66    1:27.97  
 21 Romano, Nicky N           12 Alamo Area-ST        1:25.89    1:29.57  
 22 Platt, Harmony R          12 Alamo Area-ST        1:27.94    1:30.50  
 23 Moreno, Alondra           12 Alamo Area-ST        1:33.69    1:30.98  
 24 Moffett, Lexi D           12 GOLD-ST              1:32.90    1:35.55  
 25 Pecina, Pilar M           12 WAVE-ST              1:38.80    1:38.20  
 
Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Carissa M           12 HSC-ST               2:54.69    2:39.45    9  
                1:18.55   2:39.45 (1:20.90)                                        
  2 Salas Gomez, Xaviera      12 SASA-ST              2:33.40    2:45.85    7  
                1:20.27   2:45.85 (1:25.58)                                        
  3 Paz Moreno, Ximena        12 ANV                  2:52.23    2:46.21    6  
  4 Waiwaiole, Ruth C         12 NTRO-ST              2:54.99    2:47.93    5  
                1:22.86   2:47.93 (1:25.07)                                        
  5 Putz Garcia, Greta        12 Tiburones            2:43.29    2:48.69    4  
                1:22.99   2:48.69 (1:25.70)                                        
  6 Kanary, Karina M          12 HSC-ST               2:56.40    2:50.02    3  
                1:23.73   2:50.02 (1:26.29)                                        
  7 Paredes Ramirez, Ashley   12 Laguna Seca          2:54.07    2:52.55    2  
  8 Fowler, Gabby W           12 NTRO-ST              3:02.03    2:54.46    1  
                1:27.12   2:54.46 (1:27.34)                                        
  9 Culp, Rian M              12 Alamo Area-ST        2:57.71    2:56.23  
                1:28.57   2:56.23 (1:27.66)                                        
 10 Longbons, Eden R          12 GOLD-ST              2:55.82    2:57.64  
                1:27.15   2:57.64 (1:30.49)                                        
 11 Bishop, Addie L           12 WAVE-ST              2:55.40    3:01.46  
                1:30.81   3:01.46 (1:30.65)                                        
 12 Gregory, Alissa M         12 Alamo Area-ST        3:24.25    3:10.49  
                1:34.31   3:10.49 (1:36.18)                                        
 13 Platt, Harmony R          12 Alamo Area-ST        3:10.63    3:13.37  
 
Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST                37.12      38.42    9  
  2 Trinh, Sophia P           12 LSAC-ST                37.94      38.65    7  
  3 Goldhammer, Grace E       12 UNAT-ST                43.04      42.54    6  
  4 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST          41.44      43.19    5  
  5 Roberts, Lauren E         12 NTRO-ST                43.39      44.22    4  
  6 Silva Castro, Sofia       12 Laguna Seca            42.31      44.49    3  
  7 Weatherford, Vanessa B    12 Winning Waters-ST      45.42      44.92    2  
  8 Kurtaljevic, Daria D      12 LSAC-ST                43.93      45.35    1  
  9 Quesada, Brynn E          12 Alamo Area-ST          47.68      47.97  
 10 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST                46.52      48.00  
 11 Romano, Nicky N           12 Alamo Area-ST          46.81      48.28  
 12 Porras, Ashanti           12 DTST-CO                45.61      48.33  
 13 Little, Kate J            12 DTST-CO                46.07      48.54  
 14 Moffett, Lexi D           12 GOLD-ST                46.11      48.78  
 15 Zinsmeister, Eryn J       12 SASA-ST                46.09      49.06  
 16 Filipe, Seanna L          12 LIFE-ST                48.99      55.97  
 
Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kanary, Karina M          12 HSC-ST               1:19.75    1:19.90    9  
  2 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST              1:22.21    1:25.54    7  
  3 Trinh, Sophia P           12 LSAC-ST              1:29.01    1:28.29    6  
  4 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST        1:29.82    1:30.85    5  
  5 Culp, Rian M              12 Alamo Area-ST        1:31.70    1:34.80    4  
  6 Payton, Lillian K         12 Alamo Area-ST        1:34.93    1:35.90    3  
  7 Goldhammer, Grace E       12 UNAT-ST              1:35.03    1:35.92    2  
  8 Silva Castro, Sofia       12 Laguna Seca          1:31.22    1:36.08    1  
  9 Kurtaljevic, Daria D      12 LSAC-ST              1:33.62    1:39.45  
 10 Moffett, Lexi D           12 GOLD-ST              1:39.30    1:41.06  
 11 Zinsmeister, Eryn J       12 SASA-ST              1:40.66    1:44.64  
 12 Goodson, Anna Kate K      12 HOT-ST               1:39.16    1:44.82  
 13 Porras, Ashanti           12 DTST-CO              1:45.94    1:46.45  
 14 Celestine, Jacinda S      12 Alamo Area-ST        1:42.42    1:48.12  
 15 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST              1:41.64    1:48.23  
 16 Moreno, Alondra           12 Alamo Area-ST        1:45.23    1:48.41  
 
Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kanary, Karina M          12 HSC-ST               2:53.36    2:52.99    9  
  2 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST              2:54.24    3:01.86    7  
  3 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST        3:12.07    3:12.73    6  
  4 Payton, Lillian K         12 Alamo Area-ST        3:16.54    3:19.62    5  
  5 Culp, Rian M              12 Alamo Area-ST        3:16.60    3:20.70    4  
  6 Trinh, Sophia P           12 LSAC-ST              3:45.01    3:22.45    3  
                1:37.62   3:22.45 (1:44.83)                                        
  7 Goldhammer, Grace E       12 UNAT-ST              3:17.47    3:27.57    2  
  8 Silva Castro, Sofia       12 Laguna Seca          3:15.22    3:31.20    1  
  9 Zinsmeister, Eryn J       12 SASA-ST              3:34.06    3:32.22  
                1:44.00   3:32.22 (1:48.22)                                        
 10 Moffett, Lexi D           12 GOLD-ST              3:25.40    3:33.42  
                1:43.27   3:33.42 (1:50.15)                                        
 
Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST                30.79      31.17    9  
  2 Kanary, Karina M          12 HSC-ST                 33.04      32.50    7  
  3 Otwell, Alex N            12 NTRO-ST                33.82      33.89    6  
  4 Paredes Ramirez, Ashley   12 Laguna Seca            36.12      35.11    5  
  5 Paz Moreno, Ximena        12 ANV                    36.33      36.16    4  
  6 Porras, Ashanti           12 DTST-CO                37.32      36.34    3  
  7 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST                34.62      37.29    2  
  8 Silva Castro, Sofia       12 Laguna Seca            36.46      37.37    1  
  9 Payton, Lillian K         12 Alamo Area-ST          36.12      37.50  
  9 Celestine, Jacinda S      12 Alamo Area-ST          37.19      37.50  
 11 Bishop, Addie L           12 WAVE-ST                38.74      38.13  
 12 Little, Kate J            12 DTST-CO                38.91      38.90  
 13 Zinsmeister, Eryn J       12 SASA-ST                39.23      39.06  
 14 Quesada, Brynn E          12 Alamo Area-ST          38.58      39.87  
 15 Platt, Harmony R          12 Alamo Area-ST          39.85      40.01  
 16 Romano, Nicky N           12 Alamo Area-ST          40.05      40.03  
 17 Trinh, Sophia P           12 LSAC-ST                39.06      40.53  
 18 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST          38.44      40.56  
 19 Robledo, Perla A          12 Alamo Area-ST          41.20      46.97  
 -- Gonzalez Moreno, Andrea   12 ANV                    35.52         DQ  
 
Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST              1:08.29    1:10.55    9  
  2 Kanary, Karina M          12 HSC-ST               1:16.34    1:13.02    7  
  3 Ward, Carissa M           12 HSC-ST               1:21.99    1:16.90    6  
  4 Black, Meriden T          12 SASA-ST              1:16.76    1:17.19    5  
  5 Waiwaiole, Ruth C         12 NTRO-ST              1:15.75    1:17.44    4  
  6 Gonzalez Moreno, Andrea   12 ANV                  1:19.85    1:18.35    3  
  7 Weatherford, Vanessa B    12 Winning Waters-ST    1:20.83    1:19.49    2  
  8 Otwell, Alex N            12 NTRO-ST              1:15.60    1:20.54    1  
  9 Boutin, Gala E            12 Alamo Area-ST        1:18.64    1:23.03  
 10 Paredes Ramirez, Ashley   12 Laguna Seca          1:23.76    1:23.10  
 11 Porras, Ashanti           12 DTST-CO              1:21.32    1:25.08  
 12 Townley, Dakota R         12 Alamo Area-ST        1:30.09    1:27.94  
 13 Silva Castro, Sofia       12 Laguna Seca          1:30.24    1:31.13  
 14 Goodson, Anna Kate K      12 HOT-ST               1:27.50    1:31.27  
 15 Celestine, Jacinda S      12 Alamo Area-ST        1:26.15    1:33.49  
 16 Longbons, Eden R          12 GOLD-ST              1:31.24    1:33.58  
 17 Larsen, Briton E          12 LSAC-ST              1:32.01    1:33.76  
 18 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST              1:25.07    1:34.53  
 19 Kurtaljevic, Daria D      12 LSAC-ST              1:30.36    1:46.71  
 
Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST              2:41.19    2:36.19    9  
                1:15.42   2:36.19 (1:20.77)                                        
  2 Black, Meriden T          12 SASA-ST              2:51.08    2:47.27    7  
                1:18.33   2:47.27 (1:28.94)                                        
  3 Otwell, Alex N            12 NTRO-ST              3:20.00    3:05.06    6  
                1:24.58   3:05.06 (1:40.48)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kanary, Karina M          12 HSC-ST               2:46.96    2:38.82    9  
                1:18.59   2:38.82 (1:20.23)                                        
  2 Wu, Kaylee M              12 NTRO-ST              2:36.87    2:38.83    7  
                1:16.35   2:38.83 (1:22.48)                                        
  3 Paz Moreno, Ximena        12 ANV                  2:46.57    2:49.49    6  
                1:18.73   2:49.49 (1:30.76)                                        
  4 Salas Gomez, Xaviera      12 SASA-ST              2:44.13    2:51.95    5  
                1:21.36   2:51.95 (1:30.59)                                        
  5 Weatherford, Vanessa B    12 Winning Waters-ST    2:57.57    2:52.80    4  
                1:21.22   2:52.80 (1:31.58)                                        
  6 Boutin, Gala E            12 Alamo Area-ST        2:53.66    2:53.08    3  
                1:23.53   2:53.08 (1:29.55)                                        
  7 Putz Garcia, Greta        12 Tiburones            2:58.77    2:53.96    2  
                1:21.36   2:53.96 (1:32.60)                                        
  8 Silva Castro, Sofia       12 Laguna Seca          2:56.33    2:56.21    1  
                1:26.66   2:56.21 (1:29.55)                                        
  9 Gonzalez Moreno, Andrea   12 ANV                  2:57.98    2:57.08  
                1:22.17   2:57.08 (1:34.91)                                        
 10 Culp, Rian M              12 Alamo Area-ST        3:00.86    2:58.35  
                1:27.15   2:58.35 (1:31.20)                                        
 11 Paredes Ramirez, Ashley   12 Laguna Seca          3:04.16    3:01.79  
                1:21.88   3:01.79 (1:39.91)                                        
 12 Zadel, Lizzie M           12 SASA-ST              3:06.48    3:02.11  
                1:25.46   3:02.11 (1:36.65)                                        
 13 Payton, Lillian K         12 Alamo Area-ST        2:58.03    3:03.81  
                1:29.77   3:03.81 (1:34.04)                                        
 14 Little, Kate J            12 DTST-CO              3:09.34    3:05.49  
                1:27.75   3:05.49 (1:37.74)                                        
 15 Hartman, Zoee Z           12 SASA-ST              2:58.54    3:07.12  
                1:28.01   3:07.12 (1:39.11)                                        
 16 Quesada, Brynn E          12 Alamo Area-ST        3:10.07    3:08.89  
                1:29.04   3:08.89 (1:39.85)                                        
 17 Romano, Nicky N           12 Alamo Area-ST        3:12.04    3:13.00  
                1:30.28   3:13.00 (1:42.72)                                        
 18 Longbons, Eden R          12 GOLD-ST              3:04.85    3:13.85  
                1:29.50   3:13.85 (1:44.35)                                        
 
Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frederick, Arianna L      13 LSAC-ST                28.84      29.57    9  
  2 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST          29.06      29.90    7  
  3 Perucca, Haley J          13 HSC-ST                 29.84      30.00    6  
  4 Pagadala, Suchi           13 UNAT-ST                29.64      30.64    5  
  5 Mealey, Maddie G          13 SASA-ST                31.45      31.12    4  
  6 Flores, Penelope A        13 SASA-ST                30.18      31.13    3  
  7 Lofland, Maya R           13 GOLD-ST                32.24      31.15    2  
  8 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST                30.76      31.55    1  
  9 Maldonado, Riki S         13 SASA-ST                31.74      31.56  
 10 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST          32.62      32.05  
 11 Dunn, Madeleine E         13 NTRO-ST                31.10      32.12  
 12 Ortega Sandoval, Paola C  13 TYM                    31.93      32.44  
 13 Garduño Cao Romero, Mari  13 ANV                    32.83      32.48  
 14 Álvarez Chávez, Samantha  13 ANV                    32.49      32.58  
 15 Logsdon, Amber M          13 Alamo Area-ST          32.07      32.69  
 16 Hernandez, Olivia C       13 Alamo Area-ST          34.67      33.40  
 17 Eager, Stephanie T        13 Alamo Area-ST          33.53      33.81  
 18 Esparza Silva, Karime     13 TYM                    33.69      34.06  
 19 Laechelin, Amy N          13 Alamo Area-ST          32.18      34.37  
 19 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST          33.61      34.37  
 21 VanderWeele, Natalie J    13 WAVE-ST                34.09      34.53  
 22 Garay Avila, Karen        13 Laguna Seca            34.16      35.37  
 23 Sullivan, Francie C       13 Alamo Area-ST          37.22      37.69  
 24 Goff, Jessica M           13 Alamo Area-ST          36.63      38.34  
 25 Valdez, Dreya V           13 Alamo Area-ST          37.27      44.56  
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST        1:03.84    1:04.15    9  
  2 Ziemba, Tess E            13 Alamo Area-ST        1:01.73    1:05.88    7  
  3 Dunn, Madeleine E         13 NTRO-ST              1:06.45    1:06.35    6  
  4 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST              1:04.30    1:06.68    5  
  5 Clevenger, Grace I        13 Alamo Area-ST        1:03.05    1:06.73    4  
  6 Pagadala, Suchi           13 UNAT-ST              1:05.78    1:07.05    3  
  7 Mueller, Beth M           13 HSC-ST               1:10.13    1:07.13    2  
  8 Lofland, Maya R           13 GOLD-ST              1:08.44    1:07.25    1  
  9 Volobouev, Tatyana S      13 NTRO-ST              1:08.83    1:07.94  
 10 Frederick, Arianna L      13 LSAC-ST              1:04.85    1:08.49  
 11 Makilan, Francesca P      13 Alamo Area-ST        1:06.80    1:08.72  
 12 Flores, Penelope A        13 SASA-ST              1:06.99    1:08.81  
 13 Kurowski, Kendal R        13 LSAC-ST              1:05.68    1:09.14  
 14 Mealey, Maddie G          13 SASA-ST              1:06.87    1:09.77  
 15 Garduño Cao Romero, Mari  13 ANV                  1:07.97    1:09.78  
 16 Mueller, Riley B          13 HSC-ST               1:08.44    1:10.14  
 17 Crisp, Becca A            13 Alamo Area-ST        1:09.03    1:10.72  
 18 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST        1:12.57    1:10.95  
 19 Logsdon, Amber M          13 Alamo Area-ST        1:09.03    1:11.09  
 20 Álvarez Chávez, Samantha  13 ANV                  1:09.65    1:11.18  
 21 McCafferty, Rachel E      13 UNAT-ST              1:09.69    1:11.58  
 22 Brehm, Taylor E           13 Alamo Area-ST        1:10.49    1:11.66  
 23 Guinan, Emma L            13 Alamo Area-ST        1:09.92    1:12.00  
 24 Hegner, Cathryn J         13 Alamo Area-ST        1:11.94    1:13.17  
 25 Maldonado, Riki S         13 SASA-ST              1:09.44    1:13.23  
 26 Laechelin, Amy N          13 Alamo Area-ST        1:10.70    1:13.36  
 27 Esparza Silva, Karime     13 TYM                  1:12.38    1:13.57  
 28 Palmisano, Mary G         13 WAVE-ST              1:13.28    1:13.86  
 29 Robbins, Hannah E         13 Alamo Area-ST        1:12.63    1:13.91  
 30 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        1:13.85    1:14.24  
 31 Hernandez, Olivia C       13 Alamo Area-ST        1:15.81    1:14.56  
 32 Lazaga, Allison G         13 NBY-ST               1:12.10    1:14.80  
 33 Lai, Joyce Y              13 Alamo Area-ST        1:12.77    1:15.39  
 34 Abbott, Kylie B           13 Alamo Area-ST        1:18.60    1:16.33  
 35 VanderWeele, Natalie J    13 WAVE-ST              1:16.43    1:17.05  
 36 Beck, Gabrielle C         13 LIFE-ST              1:14.76    1:17.73  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST              2:14.89    2:18.11    9  
                1:06.71   2:18.11 (1:11.40)                                        
  2 Dunn, Madeleine E         13 NTRO-ST              2:17.33    2:18.14    7  
                1:08.06   2:18.14 (1:10.08)                                        
  3 Nader, lea A              13 Alamo Area-ST        2:18.50    2:20.69    6  
                1:08.12   2:20.69 (1:12.57)                                        
  4 Lofland, Maya R           13 GOLD-ST              2:22.23    2:20.70    5  
                1:10.03   2:20.70 (1:10.67)                                        
  5 Clevenger, Grace I        13 Alamo Area-ST        2:17.10    2:22.21    4  
                1:08.01   2:22.21 (1:14.20)                                        
  6 Correa, Catie T           13 WAVE-ST              2:24.98    2:24.83    3  
                1:11.08   2:24.83 (1:13.75)                                        
  7 Garduño Cao Romero, Mari  13 ANV                  2:23.12    2:25.04    2  
                1:10.85   2:25.04 (1:14.19)                                        
  8 Álvarez Chávez, Samantha  13 ANV                  2:26.98    2:26.99    1  
                1:13.39   2:26.99 (1:13.60)                                        
  9 Mueller, Beth M           13 HSC-ST               2:34.90    2:27.31  
                1:10.54   2:27.31 (1:16.77)                                        
 10 Frederick, Arianna L      13 LSAC-ST              2:28.05    2:28.42  
                1:09.77   2:28.42 (1:18.65)                                        
 11 Perucca, Haley J          13 HSC-ST               2:29.54    2:29.15  
                1:09.74   2:29.15 (1:19.41)                                        
 12 Correa, Libby R           13 WAVE-ST              2:25.73    2:29.53  
                1:12.45   2:29.53 (1:17.08)                                        
 13 Maldonado, Riki S         13 SASA-ST              2:34.72    2:30.75  
                1:11.74   2:30.75 (1:19.01)                                        
 14 Makilan, Francesca P      13 Alamo Area-ST        2:26.11    2:32.75  
                1:12.98   2:32.75 (1:19.77)                                        
 15 Guinan, Emma L            13 Alamo Area-ST        2:27.74    2:32.99  
                1:15.29   2:32.99 (1:17.70)                                        
 16 Grossman, Kaylee K        13 FISH-ST              2:38.61    2:33.53  
                1:15.28   2:33.53 (1:18.25)                                        
 17 Ortega Sandoval, Paola C  13 TYM                  2:34.13    2:33.56  
                1:14.14   2:33.56 (1:19.42)                                        
 18 Logsdon, Amber M          13 Alamo Area-ST        2:28.73    2:34.10  
                1:13.50   2:34.10 (1:20.60)                                        
 19 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST        2:36.50    2:34.66  
                1:15.24   2:34.66 (1:19.42)                                        
 20 Laechelin, Amy N          13 Alamo Area-ST        2:36.67    2:35.06  
                1:14.81   2:35.06 (1:20.25)                                        
 21 Crisp, Becca A            13 Alamo Area-ST        2:29.35    2:36.05  
                1:14.82   2:36.05 (1:21.23)                                        
 22 Esparza Silva, Karime     13 TYM                  2:32.95    2:36.64  
                1:15.19   2:36.64 (1:21.45)                                        
 23 Bui, Jenny D              13 NTRO-ST              2:28.20    2:38.22  
                1:16.79   2:38.22 (1:21.43)                                        
 24 Robbins, Hannah E         13 Alamo Area-ST        2:44.96    2:39.71  
                1:18.50   2:39.71 (1:21.21)                                        
 25 Terrones, Tasha L         13 WAVE-ST              2:46.46    2:40.46  
                1:19.22   2:40.46 (1:21.24)                                        
 26 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        2:43.43    2:41.68  
                1:17.87   2:41.68 (1:23.81)                                        
 27 Mueller, Riley B          13 HSC-ST               2:31.51    2:43.13  
                1:16.84   2:43.13 (1:26.29)                                        
 28 Eager, Stephanie T        13 Alamo Area-ST        2:46.47    2:44.09  
 29 Palmisano, Mary G         13 WAVE-ST              2:35.95    2:44.14  
                1:19.75   2:44.14 (1:24.39)                                        
 30 Lai, Joyce Y              13 Alamo Area-ST        2:39.66    2:45.35  
                1:19.30   2:45.35 (1:26.05)                                        
 31 Garay Avila, Karen        13 Laguna Seca          2:48.38    2:48.20  
                1:18.51   2:48.20 (1:29.69)                                        
 32 VanderWeele, Natalie J    13 WAVE-ST              2:50.47    2:53.84  
                1:21.88   2:53.84 (1:31.96)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunn, Madeleine E         13 NTRO-ST              1:08.38    1:10.48    9  
  2 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST        1:11.19    1:14.76    7  
  3 Clevenger, Grace I        13 Alamo Area-ST        1:08.49    1:14.80    6  
  4 Kurowski, Kendal R        13 LSAC-ST              1:08.21    1:15.54    5  
  5 Mueller, Beth M           13 HSC-ST               1:14.27    1:16.61    4  
  6 Makilan, Francesca P      13 Alamo Area-ST        1:13.27    1:18.09    3  
  7 Mueller, Riley B          13 HSC-ST               1:17.29    1:18.27    2  
  8 Pagadala, Suchi           13 UNAT-ST              1:12.99    1:18.48    1  
  9 Lofland, Maya R           13 GOLD-ST              1:18.23    1:19.24  
 10 Álvarez Chávez, Samantha  13 ANV                  1:13.94    1:19.25  
 11 Nader, lea A              13 Alamo Area-ST        1:15.36    1:19.42  
 12 Volobouev, Tatyana S      13 NTRO-ST              1:15.60    1:19.46  
 13 Mealey, Maddie G          13 SASA-ST              1:15.41    1:21.11  
 14 Lazaga, Allison G         13 NBY-ST               1:17.16    1:21.82  
 15 Lai, Joyce Y              13 Alamo Area-ST        1:19.32    1:22.30  
 16 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST              1:16.25    1:22.36  
 16 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        1:23.95    1:22.36  
 18 Logsdon, Amber M          13 Alamo Area-ST        1:21.35    1:22.87  
 19 Guinan, Emma L            13 Alamo Area-ST        1:19.95    1:22.96  
 20 Crisp, Becca A            13 Alamo Area-ST        1:22.01    1:24.11  
 21 Palmisano, Mary G         13 WAVE-ST              1:24.97    1:24.19  
 22 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST        1:22.35    1:24.64  
 23 McCafferty, Rachel E      13 UNAT-ST              1:21.72    1:25.37  
 24 Hernandez, Olivia C       13 Alamo Area-ST        1:25.68    1:26.72  
 25 Maldonado, Riki S         13 SASA-ST              1:22.14    1:27.39  
 26 Brehm, Taylor E           13 Alamo Area-ST        1:24.75    1:27.44  
 27 Laechelin, Amy N          13 Alamo Area-ST        1:19.14    1:28.98  
 28 Robbins, Hannah E         13 Alamo Area-ST        1:27.64    1:28.99  
 29 Grossman, Kaylee K        13 FISH-ST              1:24.32    1:30.26  
 30 Abbott, Kylie B           13 Alamo Area-ST        1:26.78    1:33.62  
 -- Frederick, Arianna L      13 LSAC-ST              1:18.09         DQ  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunn, Madeleine E         13 NTRO-ST              2:22.43    2:24.94    9  
                1:11.48   2:24.94 (1:13.46)                                        
  2 Ziemba, Tess E            13 Alamo Area-ST        2:22.05    2:33.91    7  
                1:16.43   2:33.91 (1:17.48)                                        
  3 Starnes, Emily J          13 NBY-ST               2:28.39    2:38.36    6  
                1:15.90   2:38.36 (1:22.46)                                        
  4 Mueller, Beth M           13 HSC-ST               2:44.28    2:38.43    5  
                1:17.13   2:38.43 (1:21.30)                                        
  5 Perucca, Haley J          13 HSC-ST               2:41.46    2:40.74    4  
                1:19.10   2:40.74 (1:21.64)                                        
  6 Correa, Catie T           13 WAVE-ST              2:38.04    2:41.25    3  
                1:21.52   2:41.25 (1:19.73)                                        
  7 Álvarez Chávez, Samantha  13 ANV                  2:40.12    2:41.29    2  
                1:19.13   2:41.29 (1:22.16)                                        
  8 Clevenger, Grace I        13 Alamo Area-ST        2:33.06    2:42.17    1  
                1:18.78   2:42.17 (1:23.39)                                        
  9 Nader, lea A              13 Alamo Area-ST        2:36.00    2:42.35  
                1:19.51   2:42.35 (1:22.84)                                        
 10 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST              2:44.03    2:45.22  
                1:20.84   2:45.22 (1:24.38)                                        
 11 Lofland, Maya R           13 GOLD-ST              2:40.23    2:46.20  
                1:23.87   2:46.20 (1:22.33)                                        
 12 Kurowski, Kendal R        13 LSAC-ST              2:31.52    2:46.54  
                1:22.32   2:46.54 (1:24.22)                                        
 13 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST        2:41.77    2:47.70  
                1:20.72   2:47.70 (1:26.98)                                        
 14 Mueller, Riley B          13 HSC-ST               2:45.62    2:49.09  
                1:22.19   2:49.09 (1:26.90)                                        
 15 Lazaga, Allison G         13 NBY-ST               2:47.53    2:52.71  
                1:24.76   2:52.71 (1:27.95)                                        
 16 Ortega Sandoval, Paola C  13 TYM                  2:55.02    2:54.97  
 17 Lai, Joyce Y              13 Alamo Area-ST        2:50.69    2:55.34  
                1:28.30   2:55.34 (1:27.04)                                        
 18 Correa, Libby R           13 WAVE-ST              2:47.85    2:55.50  
                1:26.90   2:55.50 (1:28.60)                                        
 19 Eager, Stephanie T        13 Alamo Area-ST        3:12.71    3:01.89  
 20 Esparza Silva, Karime     13 TYM                  2:56.83    3:04.99  
 -- Hernandez, Olivia C       13 Alamo Area-ST        3:08.80         DQ  
                1:28.74        DQ (1:33.38)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ziemba, Tess E            13 Alamo Area-ST        1:19.05    1:23.39    9  
  2 Makilan, Francesca P      13 Alamo Area-ST        1:21.70    1:28.56    7  
  3 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST              1:23.53    1:29.15    6  
  4 Flores, Penelope A        13 SASA-ST              1:25.89    1:29.57    5  
  5 Starnes, Emily J          13 NBY-ST               1:23.88    1:30.10    4  
  6 Bui, Jenny D              13 NTRO-ST              1:20.43    1:30.42    3  
  7 Lofland, Maya R           13 GOLD-ST              1:37.68    1:33.67    2  
  8 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST        1:28.99    1:33.68    1  
  9 Mealey, Maddie G          13 SASA-ST              1:28.57    1:34.24  
 10 Crisp, Becca A            13 Alamo Area-ST        1:29.50    1:35.55  
 11 Lai, Joyce Y              13 Alamo Area-ST        1:30.97    1:35.65  
 12 Correa, Catie T           13 WAVE-ST              1:42.02    1:35.70  
 13 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST        1:29.28    1:35.77  
 14 Mueller, Beth M           13 HSC-ST               1:38.96    1:36.36  
 15 Mueller, Riley B          13 HSC-ST               1:33.44    1:37.78  
 16 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        1:36.92    1:38.31  
 16 Sloan, Gabbey L           13 AQSA-ST              1:37.88    1:38.31  
 18 Pagadala, Suchi           13 UNAT-ST              1:34.24    1:38.37  
 19 Laechelin, Amy N          13 Alamo Area-ST        1:39.14    1:38.81  
 20 Hegner, Cathryn J         13 Alamo Area-ST        1:40.05    1:38.84  
 21 Terrones, Tasha L         13 WAVE-ST              1:41.19    1:39.89  
 22 Correa, Libby R           13 WAVE-ST              1:41.52    1:39.98  
 23 Maldonado, Riki S         13 SASA-ST              1:36.13    1:41.97  
 24 Garay Avila, Karen        13 Laguna Seca          1:40.07    1:44.24  
 25 Guinan, Emma L            13 Alamo Area-ST        1:31.83    1:44.31  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ziemba, Tess E            13 Alamo Area-ST        2:54.93    2:58.23    9  
                1:28.20   2:58.23 (1:30.03)                                        
  2 Makilan, Francesca P      13 Alamo Area-ST        2:51.41    3:05.67    7  
                1:28.90   3:05.67 (1:36.77)                                        
  3 Flores, Penelope A        13 SASA-ST              3:07.69    3:11.47    6  
                1:33.18   3:11.47 (1:38.29)                                        
  4 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST              2:55.37    3:12.69    5  
                1:33.09   3:12.69 (1:39.60)                                        
  5 Crisp, Becca A            13 Alamo Area-ST        3:11.02    3:18.94    4  
                1:37.17   3:18.94 (1:41.77)                                        
  6 Lai, Joyce Y              13 Alamo Area-ST        3:13.83    3:19.88    3  
                1:37.12   3:19.88 (1:42.76)                                        
  7 Mueller, Beth M           13 HSC-ST               3:26.61    3:22.48    2  
                1:40.45   3:22.48 (1:42.03)                                        
  8 Mueller, Riley B          13 HSC-ST               3:23.80    3:22.61    1  
                1:39.90   3:22.61 (1:42.71)                                        
  9 Batiz, Francesca G        13 Alamo Area-ST        3:21.34    3:22.90  
                1:37.27   3:22.90 (1:45.63)                                        
 10 McCafferty, Rachel E      13 UNAT-ST              3:40.33    3:25.12  
                1:39.32   3:25.12 (1:45.80)                                        
 11 Nader, lea A              13 Alamo Area-ST        3:39.40    3:26.30  
                1:39.63   3:26.30 (1:46.67)                                        
 12 Beck, Gabrielle C         13 LIFE-ST              3:31.39    3:28.51  
                1:41.76   3:28.51 (1:46.75)                                        
 13 O'Brien, Pauline A        13 Alamo Area-ST        3:16.35    3:29.54  
                1:40.58   3:29.54 (1:48.96)                                        
 14 Terrones, Tasha L         13 WAVE-ST              3:32.14    3:32.71  
                1:44.26   3:32.71 (1:48.45)                                        
 15 Guinan, Emma L            13 Alamo Area-ST        3:11.67    3:35.34  
                1:44.85   3:35.34 (1:50.49)                                        
 16 Laechelin, Amy N          13 Alamo Area-ST        3:32.41    3:37.08  
                1:44.23   3:37.08 (1:52.85)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clevenger, Grace I        13 Alamo Area-ST        1:09.10    1:11.63    9  
  2 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST              1:09.84    1:13.60    7  
  3 Ziemba, Tess E            13 Alamo Area-ST        1:12.05    1:14.95    6  
  4 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST        1:11.61    1:15.46    5  
  5 Ortega Sandoval, Paola C  13 TYM                  1:15.59    1:15.48    4  
  6 Álvarez Chávez, Samantha  13 ANV                  1:17.16    1:17.69    3  
  7 Mealey, Maddie G          13 SASA-ST              1:14.02    1:17.84    2  
  8 Lofland, Maya R           13 GOLD-ST              1:22.30    1:17.87    1  
  9 Pagadala, Suchi           13 UNAT-ST              1:14.84    1:18.66  
 10 Perucca, Haley J          13 HSC-ST               1:21.38    1:19.30  
 11 Logsdon, Amber M          13 Alamo Area-ST        1:21.90    1:20.40  
 12 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        1:18.37    1:21.38  
 13 Garduño Cao Romero, Mari  13 ANV                  1:15.60    1:21.88  
 14 Dunn, Madeleine E         13 NTRO-ST              1:16.72    1:22.66  
 15 Mueller, Beth M           13 HSC-ST               1:23.18    1:22.96  
 16 Mueller, Riley B          13 HSC-ST               1:19.21    1:23.18  
 17 Grossman, Kaylee K        13 FISH-ST              1:17.99    1:23.46  
 18 Kurowski, Kendal R        13 LSAC-ST              1:16.77    1:23.63  
 19 Laechelin, Amy N          13 Alamo Area-ST        1:26.19    1:24.42  
 20 Bui, Jenny D              13 NTRO-ST              1:17.86    1:24.61  
 21 Frederick, Arianna L      13 LSAC-ST              1:18.28    1:24.68  
 22 Guinan, Emma L            13 Alamo Area-ST        1:21.78    1:24.86  
 23 Lazaga, Allison G         13 NBY-ST               1:18.34    1:24.94  
 24 Makilan, Francesca P      13 Alamo Area-ST        1:21.03    1:26.71  
 25 Crisp, Becca A            13 Alamo Area-ST        1:23.46    1:26.89  
 26 Flores, Penelope A        13 SASA-ST              1:17.28    1:30.70  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST              2:28.47    2:34.85    9  
                1:13.36   2:34.85 (1:21.49)                                        
  2 Nader, lea A              13 Alamo Area-ST        2:32.87    2:37.82    7  
                1:15.10   2:37.82 (1:22.72)                                        
  3 Clevenger, Grace I        13 Alamo Area-ST        2:39.89    2:48.63    6  
                1:16.19   2:48.63 (1:32.44)                                        
  4 Garduño Cao Romero, Mari  13 ANV                  2:50.29    2:58.84    5  
                1:24.80   2:58.84 (1:34.04)                                        
  5 Grossman, Kaylee K        13 FISH-ST              3:06.48    3:06.20    4  
                1:27.75   3:06.20 (1:38.45)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ziemba, Tess E            13 Alamo Area-ST        2:32.18    2:37.00    9  
                1:15.03   2:37.00 (1:21.97)                                        
  2 Gettys, Emma A            13 GOLD-ST              2:34.72    2:40.84    7  
                1:15.62   2:40.84 (1:25.22)                                        
  3 Dunn, Madeleine E         13 NTRO-ST              2:37.92    2:41.38    6  
                1:17.00   2:41.38 (1:24.38)                                        
  4 Clevenger, Grace I        13 Alamo Area-ST        2:36.25    2:43.64    5  
                1:15.36   2:43.64 (1:28.28)                                        
  5 Lofland, Maya R           13 GOLD-ST              2:43.86    2:45.20    4  
                1:19.50   2:45.20 (1:25.70)                                        
  6 Copes, Jenna E            13 Alamo Area-ST        2:44.44    2:46.75    3  
                1:16.01   2:46.75 (1:30.74)                                        
  7 Perucca, Haley J          13 HSC-ST               2:54.81    2:48.46    2  
                1:16.96   2:48.46 (1:31.50)                                        
  8 Álvarez Chávez, Samantha  13 ANV                  2:42.95    2:48.63    1  
                1:16.86   2:48.63 (1:31.77)                                        
  9 Garduño Cao Romero, Mari  13 ANV                  2:44.48    2:48.87  
                1:20.82   2:48.87 (1:28.05)                                        
 10 Ortega Sandoval, Paola C  13 TYM                  2:53.89    2:52.53  
                1:19.44   2:52.53 (1:33.09)                                        
 11 Pagadala, Suchi           13 UNAT-ST              2:52.25    2:54.34  
                1:20.38   2:54.34 (1:33.96)                                        
 12 Flores, Penelope A        13 SASA-ST              2:49.50    2:56.46  
                1:25.97   2:56.46 (1:30.49)                                        
 13 Maldonado, Riki S         13 SASA-ST              3:07.16    2:57.09  
                1:25.43   2:57.09 (1:31.66)                                        
 14 Logsdon, Amber M          13 Alamo Area-ST        2:57.18    2:59.13  
                1:21.76   2:59.13 (1:37.37)                                        
 15 Crisp, Becca A            13 Alamo Area-ST        2:49.07    2:59.68  
                1:30.30   2:59.68 (1:29.38)                                        
 16 Castillo, Lyriq J         13 Alamo Area-ST        3:01.71    3:03.12  
                1:23.13   3:03.12 (1:39.99)                                        
 17 Esparza Silva, Karime     13 TYM                  3:05.10    3:06.02  
                1:26.48   3:06.02 (1:39.54)                                        
 18 Hernandez, Olivia C       13 Alamo Area-ST        3:09.19    3:06.82  
                1:26.07   3:06.82 (1:40.75)                                        
 19 Eager, Stephanie T        13 Alamo Area-ST        3:05.36    3:07.85  
                1:29.27   3:07.85 (1:38.58)                                        
 20 Laechelin, Amy N          13 Alamo Area-ST        2:57.67    3:08.64  
                1:30.51   3:08.64 (1:38.13)                                        
 21 VanderWeele, Natalie J    13 WAVE-ST              3:16.56    3:13.22  
                1:30.21   3:13.22 (1:43.01)                                        
 22 Garay Avila, Karen        13 Laguna Seca          3:07.33    3:17.47  
                1:38.44   3:17.47 (1:39.03)                                        
 
Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlortt, Kirsten M       14 SASA-ST                28.86      29.31    9  
  2 Jacquez Viveros, Silvana  14 ANV                    29.94      29.97    7  
  3 Rodriguez-Gudino, Ivana   14 UNAT-ST                30.12      30.34    6  
  4 Gianotti, Emily J         14 Alamo Area-ST          28.97      30.56    5  
  5 Perucca, Hannah G         14 HSC-ST                 31.13      31.43    4  
  6 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST          31.03      31.47    3  
  7 Monterde Escobedo, Luisa  14 ANV                    31.38      31.95    2  
  8 Baldinell, Izzy M         14 LIFE-ST                32.98      32.46    1  
  9 Donofrio, Kylie M         14 Alamo Area-ST          30.92      32.52  
 10 Ashbaugh, Taylor A        14 NTRO-ST                31.52      32.69  
 11 Fuhrman, Hannah E         14 WAVE-ST                33.21      33.49  
 12 Stojanovski, Sofia A      14 NBY-ST                 33.83      33.50  
 13 Garza Avila, Abril        14 TYM                    33.87      34.46  
 14 Russell, Samantha R       14 AQSA-ST                35.05      34.94  
 15 Velasquez Martinez, Bian  14 HSC-ST                 35.94      36.12  
 16 Allin, Rachel E           14 NBY-ST                 36.96      36.28  
 17 Buentello, Isabella M     14 Alamo Area-ST          36.13      36.43  
 18 Mayes, Jamie B            14 Alamo Area-ST          37.21      43.70  
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlortt, Kirsten M       14 SASA-ST              1:02.23    1:02.95    9  
  2 Stallworth, Aspen A       14 SASA-ST              1:01.02    1:03.34    7  
  3 Clark, Paige M            14 Alamo Area-ST        1:04.66    1:04.66    6  
  4 Jacquez Viveros, Silvana  14 ANV                  1:07.95    1:07.49    5  
  5 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        1:06.95    1:07.96    4  
  6 Engel, Jessica E          14 WAVE-ST              1:02.83    1:08.13    3  
  7 Rodriguez-Gudino, Ivana   14 UNAT-ST              1:08.70    1:08.22    2  
  8 Monterde Escobedo, Luisa  14 ANV                  1:06.97    1:08.24    1  
  9 Moreno, Samira            14 Alamo Area-ST        1:15.75    1:09.19  
 10 Munoz, Andrea C           14 Alamo Area-ST        1:09.78    1:09.28  
 11 Skrobanek, Laney K        14 Alamo Area-ST        1:03.55    1:09.32  
 12 Ashbaugh, Taylor A        14 NTRO-ST              1:06.87    1:09.60  
 13 Frias Rodriguez, Kenya A  14 NBY-ST               1:09.45    1:10.27  
 14 Donofrio, Kylie M         14 Alamo Area-ST        1:07.05    1:10.42  
 15 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST              1:09.41    1:10.84  
 16 Yao, Nell F               14 NTRO-ST              1:12.12    1:10.97  
 17 Baldinell, Izzy M         14 LIFE-ST              1:11.96    1:10.99  
 18 Gonzalez, Belen G         14 WAVE-ST              1:07.35    1:11.07  
 19 Henderson, Sofia N        14 WAVE-ST              1:07.16    1:12.21  
 20 Stojanovski, Sofia A      14 NBY-ST               1:14.34    1:12.98  
 21 Grossman, Alexis C        14 NTRO-ST              1:14.20    1:13.80  
 22 Ballariano, Valentina     14 NTRO-ST              1:13.67    1:14.37  
 23 Garcia, Victoria V        14 Alamo Area-ST        1:12.91    1:14.63  
 24 Garza Avila, Abril        14 TYM                  1:16.47    1:18.20  
 25 Velasquez Martinez, Bian  14 HSC-ST               1:18.73    1:20.42  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlortt, Kirsten M       14 SASA-ST              2:12.84    2:17.14    9  
                1:06.46   2:17.14 (1:10.68)                                        
  2 Waiwaiole, Edie M         14 NTRO-ST              2:18.60    2:20.33    7  
                1:08.36   2:20.33 (1:11.97)                                        
  3 Engel, Jessica E          14 WAVE-ST              2:19.72    2:22.24    6  
                1:09.28   2:22.24 (1:12.96)                                        
  4 Waiwaiole, Caroline R     14 NTRO-ST              2:20.38    2:22.41    5  
                1:09.81   2:22.41 (1:12.60)                                        
  5 Monterde Escobedo, Luisa  14 ANV                  2:21.16    2:23.62    4  
                1:09.91   2:23.62 (1:13.71)                                        
  6 Skrobanek, Laney K        14 Alamo Area-ST        2:18.69    2:23.67    3  
                1:09.23   2:23.67 (1:14.44)                                        
  7 Clark, Paige M            14 Alamo Area-ST        2:26.07    2:24.24    2  
                1:08.77   2:24.24 (1:15.47)                                        
  8 Behling, Trinity R        14 NBY-ST               2:21.93    2:24.68    1  
                1:10.34   2:24.68 (1:14.34)                                        
  9 Gianotti, Emily J         14 Alamo Area-ST        2:17.12    2:25.93  
                1:08.68   2:25.93 (1:17.25)                                        
 10 Jacquez Viveros, Silvana  14 ANV                  2:26.30    2:26.92  
 11 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        2:23.85    2:27.63  
                1:12.02   2:27.63 (1:15.61)                                        
 12 Rodriguez-Gudino, Ivana   14 UNAT-ST              2:29.00    2:28.26  
                1:15.16   2:28.26 (1:13.10)                                        
 13 Frias Rodriguez, Kenya A  14 NBY-ST               2:28.48    2:28.69  
                1:12.42   2:28.69 (1:16.27)                                        
 14 Perucca, Hannah G         14 HSC-ST               2:28.50    2:29.24  
                1:11.68   2:29.24 (1:17.56)                                        
 15 Gonzalez, Belen G         14 WAVE-ST              2:27.08    2:33.46  
                1:14.08   2:33.46 (1:19.38)                                        
 16 Donofrio, Kylie M         14 Alamo Area-ST        2:23.75    2:34.43  
                1:13.09   2:34.43 (1:21.34)                                        
 17 Moreno, Samira            14 Alamo Area-ST        2:43.07    2:37.41  
                1:16.26   2:37.41 (1:21.15)                                        
 18 Stojanovski, Sofia A      14 NBY-ST               2:42.71    2:38.37  
                1:16.96   2:38.37 (1:21.41)                                        
 19 Fuhrman, Hannah E         14 WAVE-ST              2:34.19    2:40.20  
                1:17.59   2:40.20 (1:22.61)                                        
 20 Garcia, Victoria V        14 Alamo Area-ST        2:38.72    2:40.51  
                1:14.75   2:40.51 (1:25.76)                                        
 21 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST              2:35.91    2:40.52  
                1:14.50   2:40.52 (1:26.02)                                        
 22 Grossman, Alexis C        14 NTRO-ST              2:41.75    2:40.88  
                1:20.00   2:40.88 (1:20.88)                                        
 23 Leon, Lucia M             14 HSC-ST               2:40.32    2:41.01  
                1:19.20   2:41.01 (1:21.81)                                        
 24 Baldinell, Izzy M         14 LIFE-ST              2:36.65    2:41.27  
                1:17.83   2:41.27 (1:23.44)                                        
 25 Garza Avila, Abril        14 TYM                  2:52.35    2:49.52  
                1:20.26   2:49.52 (1:29.26)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stallworth, Aspen A       14 SASA-ST              1:07.46    1:12.88    9  
  2 Jacquez Viveros, Silvana  14 ANV                  1:16.10    1:15.73    7  
  3 Skrobanek, Laney K        14 Alamo Area-ST        1:10.02    1:15.88    6  
  4 Clark, Paige M            14 Alamo Area-ST        1:15.71    1:18.30    5  
  5 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        1:16.51    1:18.49    4  
  6 Moreno, Samira            14 Alamo Area-ST        1:24.87    1:18.94    3  
  7 Henderson, Sofia N        14 WAVE-ST              1:14.17    1:19.13    2  
  8 Gonzalez, Belen G         14 WAVE-ST              1:15.64    1:20.51    1  
  9 Donofrio, Kylie M         14 Alamo Area-ST        1:15.29    1:20.74  
 10 Monterde Escobedo, Luisa  14 ANV                  1:19.60    1:21.95  
 11 Gianotti, Emily J         14 Alamo Area-ST        1:13.88    1:22.11  
 12 Frias Rodriguez, Kenya A  14 NBY-ST               1:19.32    1:24.60  
 13 Munoz, Andrea C           14 Alamo Area-ST        1:19.34    1:25.00  
 14 Garcia, Victoria V        14 Alamo Area-ST        1:23.03    1:25.17  
 15 Stojanovski, Sofia A      14 NBY-ST               1:27.29    1:26.36  
 16 Ballariano, Valentina     14 NTRO-ST              1:25.68    1:26.87  
 17 Frantz, Amber N           14 WAVE-ST              1:25.57    1:28.93  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waiwaiole, Edie M         14 NTRO-ST              2:31.13    2:37.53    9  
                1:16.59   2:37.53 (1:20.94)                                        
  2 Waiwaiole, Caroline R     14 NTRO-ST              2:41.00    2:41.53    7  
                1:19.39   2:41.53 (1:22.14)                                        
  3 Jacquez Viveros, Silvana  14 ANV                  2:44.70    2:42.68    6  
                1:20.48   2:42.68 (1:22.20)                                        
  4 Walsh, Elizabeth D        14 SASA-ST              2:35.17    2:45.66    5  
                1:21.18   2:45.66 (1:24.48)                                        
  5 Clark, Paige M            14 Alamo Area-ST        2:43.36    2:48.23    4  
                1:21.98   2:48.23 (1:26.25)                                        
  6 Perucca, Hannah G         14 HSC-ST               2:51.94    2:49.20    3  
                1:21.09   2:49.20 (1:28.11)                                        
  7 Gonzalez, Belen G         14 WAVE-ST              2:44.36    2:50.04    2  
  8 Donofrio, Kylie M         14 Alamo Area-ST        2:43.24    2:52.06    1  
                1:23.73   2:52.06 (1:28.33)                                        
  9 Gianotti, Emily J         14 Alamo Area-ST        2:39.04    2:52.09  
 10 Henderson, Sofia N        14 WAVE-ST              2:45.26    2:54.63  
                1:25.45   2:54.63 (1:29.18)                                        
 11 Munoz, Andrea C           14 Alamo Area-ST        2:53.36    2:55.07  
                1:26.24   2:55.07 (1:28.83)                                        
 12 Fuhrman, Hannah E         14 WAVE-ST              2:58.70    3:09.60  
                1:34.20   3:09.60 (1:35.40)                                        
 13 Garza Avila, Abril        14 TYM                  3:13.00    3:16.96  
                1:34.50   3:16.96 (1:42.46)                                        
 -- Garcia, Victoria V        14 Alamo Area-ST        2:54.27         DQ  
                1:26.19        DQ (1:35.45)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth D        14 SASA-ST              1:18.93    1:22.88    9  
  2 Ashbaugh, Taylor A        14 NTRO-ST              1:17.25    1:23.55    7  
  3 Skrobanek, Laney K        14 Alamo Area-ST        1:27.01    1:27.32    6  
  4 Waiwaiole, Edie M         14 NTRO-ST              1:41.79    1:28.06    5  
  5 Stallworth, Aspen A       14 SASA-ST              1:22.70    1:29.28    4  
  6 Engel, Jessica E          14 WAVE-ST              1:24.45    1:31.31    3  
  7 Henderson, Sofia N        14 WAVE-ST              1:25.61    1:31.35    2  
  8 Yao, Nell F               14 NTRO-ST              1:31.33    1:32.15    1  
  9 Munoz, Andrea C           14 Alamo Area-ST        1:32.17    1:34.16  
 10 Grossman, Alexis C        14 NTRO-ST              1:34.43    1:34.86  
 11 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        1:30.64    1:34.94  
 12 Waiwaiole, Caroline R     14 NTRO-ST              1:34.16    1:35.22  
 13 Monterde Escobedo, Luisa  14 ANV                  1:28.10    1:35.77  
 14 Leon, Lucia M             14 HSC-ST               1:37.82    1:36.70  
 15 Fuhrman, Hannah E         14 WAVE-ST              1:33.48    1:37.19  
 16 Behling, Trinity R        14 NBY-ST               1:42.08    1:38.50  
 17 Stojanovski, Sofia A      14 NBY-ST               1:39.38    1:41.58  
 18 Rodriguez-Gudino, Ivana   14 UNAT-ST              1:30.00    1:50.56  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth D        14 SASA-ST              2:49.30    2:59.53    9  
                1:28.17   2:59.53 (1:31.36)                                        
  2 Ashbaugh, Taylor A        14 NTRO-ST              2:51.58    3:02.97    7  
                1:29.16   3:02.97 (1:33.81)                                        
  3 Schlortt, Kirsten M       14 SASA-ST              3:08.73    3:07.66    6  
                1:32.15   3:07.66 (1:35.51)                                        
  4 Henderson, Sofia N        14 WAVE-ST              3:07.45    3:18.08    5  
                1:36.48   3:18.08 (1:41.60)                                        
  5 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        3:15.29    3:19.03    4  
                1:37.80   3:19.03 (1:41.23)                                        
  6 Munoz, Andrea C           14 Alamo Area-ST        3:15.62    3:19.05    3  
                1:36.61   3:19.05 (1:42.44)                                        
  7 Grossman, Alexis C        14 NTRO-ST              3:17.25    3:23.89    2  
                1:41.94   3:23.89 (1:41.95)                                        
  8 Gianotti, Emily J         14 Alamo Area-ST        3:06.36    3:26.56    1  
                1:39.75   3:26.56 (1:46.81)                                        
  9 Garza Avila, Abril        14 TYM                  3:40.50    3:48.58  
                1:49.28   3:48.58 (1:59.30)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waiwaiole, Caroline R     14 NTRO-ST              1:06.78    1:08.26    9  
  2 Engel, Jessica E          14 WAVE-ST              1:07.41    1:11.73    7  
  3 Stallworth, Aspen A       14 SASA-ST              1:07.17    1:12.41    6  
  4 Gianotti, Emily J         14 Alamo Area-ST        1:07.27    1:13.48    5  
  5 Schlortt, Kirsten M       14 SASA-ST              1:10.95    1:13.74    4  
  6 Skrobanek, Laney K        14 Alamo Area-ST        1:10.97    1:15.44    3  
  7 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        1:15.89    1:17.00    2  
  8 Yao, Nell F               14 NTRO-ST              1:27.29    1:17.66    1  
  9 Behling, Trinity R        14 NBY-ST               1:15.47    1:17.80  
 10 Waiwaiole, Edie M         14 NTRO-ST              1:15.85    1:18.22  
 11 Rodriguez-Gudino, Ivana   14 UNAT-ST              1:23.12    1:18.51  
 12 Frias Rodriguez, Kenya A  14 NBY-ST               1:16.61    1:20.82  
 13 Ashbaugh, Taylor A        14 NTRO-ST              1:15.19    1:20.99  
 13 Gonzalez, Belen G         14 WAVE-ST              1:17.20    1:20.99  
 15 Munoz, Andrea C           14 Alamo Area-ST        1:18.00    1:21.45  
 16 Moreno, Samira            14 Alamo Area-ST        1:26.42    1:22.14  
 17 Clark, Paige M            14 Alamo Area-ST        1:19.48    1:22.16  
 18 Donofrio, Kylie M         14 Alamo Area-ST        1:16.95    1:23.56  
 19 Garcia, Victoria V        14 Alamo Area-ST        1:24.32    1:26.03  
 20 Leon, Lucia M             14 HSC-ST               1:20.56    1:26.72  
 21 Monterde Escobedo, Luisa  14 ANV                  1:24.88    1:27.48  
 22 Grossman, Alexis C        14 NTRO-ST              1:22.00    1:29.47  
 -- Perucca, Hannah G         14 HSC-ST               1:21.71         DQ  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth D        14 SASA-ST              2:31.87    2:33.36    9  
                1:13.99   2:33.36 (1:19.37)                                        
  2 Engel, Jessica E          14 WAVE-ST              2:28.20    2:39.30    7  
                1:14.87   2:39.30 (1:24.43)                                        
  3 Skrobanek, Laney K        14 Alamo Area-ST        2:39.05    2:47.75    6  
                1:18.74   2:47.75 (1:29.01)                                        
  4 Gianotti, Emily J         14 Alamo Area-ST        2:29.74    2:54.56    5  
                1:18.13   2:54.56 (1:36.43)                                        
  5 Garcia, Victoria V        14 Alamo Area-ST        3:12.41    3:19.41    4  
                1:26.48   3:19.41 (1:52.93)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stallworth, Aspen A       14 SASA-ST              2:29.85    2:34.59    9  
                1:13.19   2:34.59 (1:21.40)                                        
  2 Walsh, Elizabeth D        14 SASA-ST              2:35.00    2:39.43    7  
                1:16.60   2:39.43 (1:22.83)                                        
  3 Jacquez Viveros, Silvana  14 ANV                  2:44.52    2:43.84    6  
                1:14.92   2:43.84 (1:28.92)                                        
  4 Bahr, Kaylee M            14 Alamo Area-ST        2:47.04    2:49.75    5  
                1:19.58   2:49.75 (1:30.17)                                        
  5 Gianotti, Emily J         14 Alamo Area-ST        2:38.78    2:49.92    4  
                1:18.89   2:49.92 (1:31.03)                                        
  6 Ashbaugh, Taylor A        14 NTRO-ST              2:42.12    2:52.39    3  
                1:24.72   2:52.39 (1:27.67)                                        
  7 Perucca, Hannah G         14 HSC-ST               2:53.01    2:53.12    2  
                1:21.43   2:53.12 (1:31.69)                                        
  8 Monterde Escobedo, Luisa  14 ANV                  2:43.53    2:54.76    1  
                1:24.16   2:54.76 (1:30.60)                                        
  9 Donofrio, Kylie M         14 Alamo Area-ST        2:44.37    2:57.25  
                1:19.22   2:57.25 (1:38.03)                                        
 10 Fuhrman, Hannah E         14 WAVE-ST              2:57.99    3:00.30  
                1:28.24   3:00.30 (1:32.06)                                        
 11 Stojanovski, Sofia A      14 NBY-ST               3:09.28    3:10.80  
                1:29.29   3:10.80 (1:41.51)                                        
 
Girls 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schield, Morgan C         15 WAVE-ST                28.18      29.47    9  
  2 Carter, Kathryn G         15 UNAT-ST                29.64      30.11    7  
  3 Black, Remington T        15 SASA-ST                30.44      30.66    6  
  4 Santamaria Cervantes, Na  15 Laguna Seca            30.95      30.93    5  
  5 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST                30.56      31.39    4  
  6 Robertson, Lindsay C      15 Alamo Area-ST          30.39      31.97    3  
  7 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST          32.66      32.56    2  
  8 Bentley, Ally J           15 Alamo Area-ST          30.35      32.78    1  
  9 Galan, Ana L              15 Alamo Area-ST          34.28      33.34  
 10 Novosad Prevost, Talise   15 Alamo Area-ST          36.98      38.19  
 11 Ramos Prado, Sofia        15 SASA-ST                   NT      42.63  
 
Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Sophia S         15 WAVE-ST              1:03.72    1:06.06    9  
  2 Decker, Georgia Y         15 Alamo Area-ST        1:04.09    1:06.43    7  
  3 Barickman, Chloe R        15 Alamo Area-ST        1:03.86    1:06.80    6  
  4 Elzhowe, Acadia R         15 GOLD-ST              1:06.86    1:07.01    5  
  5 Robertson, Lindsay C      15 Alamo Area-ST        1:05.61    1:07.07    4  
  6 Bauer, Emily G            15 Alamo Area-ST        1:07.95    1:08.05    3  
  7 Bentley, Ally J           15 Alamo Area-ST        1:04.97    1:08.61    2  
  8 Galan, Ana L              15 Alamo Area-ST        1:08.61    1:10.91    1  
  9 Kurowski, Kaitlyn D       15 LSAC-ST              1:05.07    1:11.09  
 10 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST              1:05.10    1:11.43  
 11 Frascone, Abigail F       15 GOLD-ST              1:19.12    1:16.34  
 12 Mueller, Carey S          15 HSC-ST               1:16.95    1:16.42  
 13 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        1:11.19    1:17.17  
 14 Auditore, Anna C          15 LSAC-ST              1:12.74    1:17.27  
 15 Lizcano, Melina R         15 Alamo Area-ST        1:14.20    1:17.52  
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Sophia S         15 WAVE-ST              2:17.23    2:19.21    9  
                1:07.03   2:19.21 (1:12.18)                                        
  2 Elzhowe, Acadia R         15 GOLD-ST              2:21.97    2:19.98    7  
                1:08.71   2:19.98 (1:11.27)                                        
  3 Carter, Kathryn G         15 UNAT-ST              2:17.64    2:21.77    6  
                1:08.34   2:21.77 (1:13.43)                                        
  4 Robertson, Lindsay C      15 Alamo Area-ST        2:21.01    2:24.49    5  
                1:10.38   2:24.49 (1:14.11)                                        
  5 Black, Remington T        15 SASA-ST              2:21.49    2:24.94    4  
  6 Decker, Georgia Y         15 Alamo Area-ST        2:19.93    2:26.09    3  
                1:10.69   2:26.09 (1:15.40)                                        
  7 Bentley, Ally J           15 Alamo Area-ST        2:22.14    2:26.56    2  
                1:09.47   2:26.56 (1:17.09)                                        
  8 Cuenca, Kaili I           15 Alamo Area-ST        2:19.26    2:29.78    1  
                1:11.85   2:29.78 (1:17.93)                                        
  9 Johnson, Sydney E         15 NTRO-ST              2:18.88    2:31.68  
                1:11.81   2:31.68 (1:19.87)                                        
 10 Galan, Ana L              15 Alamo Area-ST        2:27.56    2:33.68  
                1:13.87   2:33.68 (1:19.81)                                        
 11 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST              2:21.97    2:34.90  
                1:13.22   2:34.90 (1:21.68)                                        
 12 Meehan, Caroline T        15 NBY-ST               2:38.13    2:37.96  
                1:16.31   2:37.96 (1:21.65)                                        
 13 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        2:33.83    2:40.89  
                  16.21   2:40.89 (2:24.68)                                        
 14 Blake, Kati G             15 Alamo Area-ST        2:54.84    2:49.81  
                1:21.28   2:49.81 (1:28.53)                                        
 15 Lizcano, Melina R         15 Alamo Area-ST        2:43.88    2:54.65  
 16 Mueller, Carey S          15 HSC-ST               2:52.97    3:04.44  
                1:30.17   3:04.44 (1:34.27)                                        
 
Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schield, Morgan C         15 WAVE-ST              1:04.64    1:11.70    9  
  2 Dziergowski, Jessi L      15 Alamo Area-ST        1:12.56    1:11.98    7  
  3 Barickman, Chloe R        15 Alamo Area-ST        1:11.40    1:15.71    6  
  4 Elzhowe, Acadia R         15 GOLD-ST              1:16.19    1:16.55    5  
  5 Robertson, Lindsay C      15 Alamo Area-ST        1:13.47    1:16.60    4  
  6 Bentley, Ally J           15 Alamo Area-ST        1:12.16    1:17.49    3  
  7 Bauer, Emily G            15 Alamo Area-ST        1:19.18    1:19.81    2  
  8 Carroll, Sophia S         15 WAVE-ST              1:19.26    1:20.16    1  
  9 Kurowski, Kaitlyn D       15 LSAC-ST              1:09.69    1:20.59  
 10 Auditore, Anna C          15 LSAC-ST              1:25.43    1:22.93  
 11 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST              1:16.34    1:23.38  
 12 Decker, Georgia Y         15 Alamo Area-ST        1:19.20    1:23.86  
 13 Galan, Ana L              15 Alamo Area-ST        1:27.21    1:26.20  
 14 Lizcano, Melina R         15 Alamo Area-ST        1:26.24    1:32.64  
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schield, Morgan C         15 WAVE-ST              2:21.82    2:36.34    9  
                1:14.83   2:36.34 (1:21.51)                                        
  2 Robertson, Lindsay C      15 Alamo Area-ST        2:35.04    2:39.49    7  
                1:18.29   2:39.49 (1:21.20)                                        
  3 Santamaria Cervantes, Na  15 Laguna Seca          2:55.73    2:43.89    6  
  4 Bentley, Ally J           15 Alamo Area-ST        2:35.92    2:45.89    5  
                1:20.72   2:45.89 (1:25.17)                                        
  5 Cuenca, Kaili I           15 Alamo Area-ST        2:33.07    2:49.89    4  
                1:22.13   2:49.89 (1:27.76)                                        
  6 Johnson, Sydney E         15 NTRO-ST              2:39.40    2:51.77    3  
                1:23.49   2:51.77 (1:28.28)                                        
  7 Kurowski, Kaitlyn D       15 LSAC-ST              2:36.51    2:55.89    2  
                1:25.82   2:55.89 (1:30.07)                                        
  8 Galan, Ana L              15 Alamo Area-ST        2:58.96    3:04.66    1  
                1:31.71   3:04.66 (1:32.95)                                        
  9 Lizcano, Melina R         15 Alamo Area-ST        3:06.99    3:13.30  
                1:35.07   3:13.30 (1:38.23)                                        
 
Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Kathryn G         15 UNAT-ST              1:21.34    1:22.31    9  
  2 Dziergowski, Jessi L      15 Alamo Area-ST        1:21.28    1:22.68    7  
  3 Decker, Georgia Y         15 Alamo Area-ST        1:19.15    1:26.23    6  
  4 Carroll, Sophia S         15 WAVE-ST              1:23.23    1:27.05    5  
  5 Schield, Morgan C         15 WAVE-ST              1:23.90    1:27.75    4  
  6 Robertson, Lindsay C      15 Alamo Area-ST        1:25.76    1:27.79    3  
  7 Santamaria Cervantes, Na  15 Laguna Seca          1:20.08    1:27.91    2  
  8 Black, Remington T        15 SASA-ST              1:23.94    1:33.41    1  
  9 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        1:29.49    1:34.29  
 10 Blake, Kati G             15 Alamo Area-ST        1:38.29    1:36.81  
 11 Frascone, Abigail F       15 GOLD-ST              1:38.11    1:37.59  
 12 Mueller, Carey S          15 HSC-ST               1:34.29    1:38.11  
 13 Meehan, Caroline T        15 NBY-ST               1:39.32    1:44.20  
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Lindsay C      15 Alamo Area-ST        3:01.91    3:03.61    9  
                1:29.26   3:03.61 (1:34.35)                                        
  2 Carroll, Sophia S         15 WAVE-ST              2:57.17    3:05.56    7  
                1:29.42   3:05.56 (1:36.14)                                        
  3 Blake, Kati G             15 Alamo Area-ST        3:33.64    3:21.31    6  
                1:37.65   3:21.31 (1:43.66)                                        
  4 Mueller, Carey S          15 HSC-ST               3:40.99    3:25.28    5  
                1:41.60   3:25.28 (1:43.68)                                        
  5 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        3:14.54    3:32.44    4  
                1:41.43   3:32.44 (1:51.01)                                        
 
Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessi L      15 Alamo Area-ST        1:08.78    1:09.87    9  
  2 Decker, Georgia Y         15 Alamo Area-ST        1:09.86    1:12.76    7  
  3 Schield, Morgan C         15 WAVE-ST              1:08.59    1:13.24    6  
  4 Carroll, Sophia S         15 WAVE-ST              1:11.35    1:14.84    5  
  5 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST              1:12.06    1:15.19    4  
  6 Elzhowe, Acadia R         15 GOLD-ST              1:15.14    1:15.33    3  
  7 Bentley, Ally J           15 Alamo Area-ST        1:14.53    1:19.27    2  
  8 Johnson, Sydney E         15 NTRO-ST              1:15.28    1:19.67    1  
  9 Galan, Ana L              15 Alamo Area-ST        1:25.54    1:21.80  
 10 Kurowski, Kaitlyn D       15 LSAC-ST              1:10.72    1:22.34  
 11 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        1:22.91    1:26.55  
 12 Meehan, Caroline T        15 NBY-ST               1:26.43    1:30.12  
 13 Frascone, Abigail F       15 GOLD-ST              1:24.92    1:32.80  
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessi L      15 Alamo Area-ST        2:32.28    2:31.50    9  
                1:12.43   2:31.50 (1:19.07)                                        
  2 Decker, Georgia Y         15 Alamo Area-ST        2:42.87    2:44.39    7  
                1:17.09   2:44.39 (1:27.30)                                        
  3 Christiansen, Sophia J    15 WAVE-ST              2:38.91    2:54.71    6  
                1:18.40   2:54.71 (1:36.31)                                        
  4 Schield, Morgan C         15 WAVE-ST              2:35.72    2:56.18    5  
                1:17.69   2:56.18 (1:38.49)                                        
  5 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        3:13.10    3:14.59    4  
                1:29.04   3:14.59 (1:45.55)                                        
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Kathryn G         15 UNAT-ST              2:38.26    2:40.39    9  
                1:17.77   2:40.39 (1:22.62)                                        
  2 Carroll, Sophia S         15 WAVE-ST              2:35.79    2:42.35    7  
                1:15.76   2:42.35 (1:26.59)                                        
  3 Schield, Morgan C         15 WAVE-ST              2:30.59    2:42.70    6  
                1:13.45   2:42.70 (1:29.25)                                        
  4 Robertson, Lindsay C      15 Alamo Area-ST        2:41.74    2:45.80    5  
                1:18.65   2:45.80 (1:27.15)                                        
  5 Elzhowe, Acadia R         15 GOLD-ST              2:47.04    2:46.14    4  
                1:19.36   2:46.14 (1:26.78)                                        
  6 Bentley, Ally J           15 Alamo Area-ST        2:38.64    2:50.87    3  
                1:21.69   2:50.87 (1:29.18)                                        
  7 Galan, Ana L              15 Alamo Area-ST        2:55.38    3:00.96    2  
                1:24.30   3:00.96 (1:36.66)                                        
  8 Robinson, Erin M          15 Alamo Area-ST        2:52.26    3:01.63    1  
                1:27.40   3:01.63 (1:34.23)                                        
 
Girls 16 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croley, Sophia M          16 SASA-ST                29.44      29.96    9  
  2 Willis, Nicole L          16 GOLD-ST                30.05      30.00    7  
  3 Roberts, Cate H           18 DTST-CO                29.53      30.13    6  
  4 Ringen, Elise E           16 Alamo Area-ST          29.33      30.85    5  
  5 Helmer, Macy J            16 WAVE-ST                29.90      31.13    4  
  6 Willis, Natalie E         16 GOLD-ST                30.72      31.31    3  
  7 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST          30.14      31.39    2  
  8 de la Pena, Bianca R      17 Alamo Area-ST          31.11      31.47    1  
  9 Ruiz, Magaly              16 Alamo Area-ST          29.93      31.67  
 10 Cox, Jessica L            16 Alamo Area-ST          30.24      31.92  
 11 Glover, Aaliyah M         16 Alamo Area-ST          32.75      32.59  
 12 Coward, Grace M           16 Alamo Area-ST          32.95      32.66  
 13 Weiss, Sophia G           16 WAVE-ST                34.81      34.21  
 14 Aristotelidis, Julia C    16 SASA-ST                33.87      34.34  
 
Girls 16 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          16 Alamo Area-ST          57.63    1:00.68    9  
  2 Gierat, Natalie A         18 Alamo Area-ST        1:07.33    1:04.88    7  
  3 Willis, Nicole L          16 GOLD-ST              1:03.36    1:05.17    6  
  4 Petersen, Kari N          16 Alamo Area-ST        1:04.41    1:05.92    5  
  5 Croley, Sophia M          16 SASA-ST              1:04.25    1:06.38    4  
  6 Roberts, Cate H           18 DTST-CO              1:05.34    1:06.41    3  
  7 Rankin, Claire N          16 Alamo Area-ST        1:00.95    1:06.51    2  
  8 McInturff, Gracen K       17 Alamo Area-ST        1:02.62    1:07.16    1  
  9 Croley, Olivia J          17 SASA-ST              1:02.12    1:07.42  
 10 Troyer, Megan L           16 WAVE-ST              1:05.89    1:07.78  
 11 Guinan, Georgia E         17 Alamo Area-ST        1:02.43    1:08.01  
 12 Ruiz, Magaly              16 Alamo Area-ST        1:06.26    1:09.10  
 13 Cox, Jessica L            16 Alamo Area-ST        1:04.48    1:09.11  
 14 Willis, Natalie E         16 GOLD-ST              1:05.59    1:09.95  
 15 Salter, Alyssa K          17 Alamo Area-ST        1:07.61    1:11.11  
 16 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST        1:10.76    1:13.48  
 17 Houlahan, Brinna M        16 WAVE-ST              1:08.70    1:13.57  
 18 Rubio, Zuni-ire V         17 Alamo Area-ST        1:09.56    1:13.61  
 19 Lozano, Hannah M          16 Alamo Area-ST        1:08.51    1:14.29  
 20 Salter, Ashley E          17 Alamo Area-ST        1:12.33    1:15.39  
 
Girls 16 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          16 Alamo Area-ST        2:08.14    2:10.05    9  
                1:03.42   2:10.05 (1:06.63)                                        
  2 Hale, Alicia K            29 Alamo Area-ST        2:07.52    2:13.53    7  
                1:05.07   2:13.53 (1:08.46)                                        
  3 Willis, Nicole L          16 GOLD-ST              2:14.20    2:16.64    6  
                1:06.03   2:16.64 (1:10.61)                                        
  4 Rankin, Claire N          16 Alamo Area-ST        2:09.48    2:20.09    5  
                1:07.85   2:20.09 (1:12.24)                                        
  5 Gierat, Natalie A         18 Alamo Area-ST        2:25.88    2:21.16    4  
  6 Ringen, Elise E           16 Alamo Area-ST        2:18.72    2:23.49    3  
                1:09.56   2:23.49 (1:13.93)                                        
  7 Willis, Natalie E         16 GOLD-ST              2:20.99    2:23.98    2  
                1:10.06   2:23.98 (1:13.92)                                        
  8 Roberts, Cate H           18 DTST-CO              2:32.82    2:26.20    1  
                1:09.91   2:26.20 (1:16.29)                                        
  9 McInturff, Gracen K       17 Alamo Area-ST        2:20.76    2:26.57  
                1:09.55   2:26.57 (1:17.02)                                        
 10 Troyer, Megan L           16 WAVE-ST              2:22.44    2:29.48  
 11 Cox, Jessica L            16 Alamo Area-ST        2:22.32    2:29.62  
                1:12.78   2:29.62 (1:16.84)                                        
 12 Coward, Grace M           16 Alamo Area-ST        2:26.23    2:33.99  
                1:12.82   2:33.99 (1:21.17)                                        
 13 Houlahan, Brinna M        16 WAVE-ST              2:28.37    2:35.19  
                1:14.22   2:35.19 (1:20.97)                                        
 14 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST        2:33.32    2:38.90  
                1:15.89   2:38.90 (1:23.01)                                        
 15 de la Pena, Bianca R      17 Alamo Area-ST        2:30.69    2:39.58  
                1:15.10   2:39.58 (1:24.48)                                        
 16 Weiss, Sophia G           16 WAVE-ST              2:34.13    2:39.65  
                1:17.77   2:39.65 (1:21.88)                                        
 17 Lozano, Hannah M          16 Alamo Area-ST        2:33.57    2:41.17  
                1:17.96   2:41.17 (1:23.21)                                        
 18 Simchak, Sasha A          18 Alamo Area-ST        2:38.97    2:41.33  
 19 Aristotelidis, Julia C    16 SASA-ST              2:47.27    2:50.00  
                1:21.96   2:50.00 (1:28.04)                                        
 
Girls 16 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          16 Alamo Area-ST        1:09.08    1:12.26    9  
  2 Rankin, Claire N          16 Alamo Area-ST        1:09.80    1:14.40    7  
  3 Ringen, Elise E           16 Alamo Area-ST        1:10.08    1:15.48    6  
  4 Croley, Sophia M          16 SASA-ST              1:11.72    1:15.62    5  
  5 McInturff, Gracen K       17 Alamo Area-ST        1:13.76    1:16.18    4  
  6 Roberts, Cate H           18 DTST-CO              1:19.27    1:16.68    3  
  7 Willis, Nicole L          16 GOLD-ST              1:12.77    1:17.13    2  
  8 Petersen, Kari N          16 Alamo Area-ST        1:23.72    1:20.40    1  
  9 Gierat, Natalie A         18 Alamo Area-ST        1:22.65    1:20.63  
 10 Croley, Olivia J          17 SASA-ST              1:17.20    1:22.20  
 11 Lozano, Hannah M          16 Alamo Area-ST        1:19.13    1:22.39  
 12 Cox, Jessica L            16 Alamo Area-ST        1:16.17    1:24.02  
 13 Salter, Alyssa K          17 Alamo Area-ST        1:18.10    1:29.03  
 14 Salter, Ashley E          17 Alamo Area-ST        1:21.75    1:31.02  
 -- Ruiz, Magaly              16 Alamo Area-ST        1:16.57         DQ  
 
Girls 16 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hale, Alicia K            29 Alamo Area-ST        2:26.71    2:32.09    9  
                1:14.74   2:32.09 (1:17.35)                                        
  2 Rankin, Claire N          16 Alamo Area-ST        2:23.16    2:37.14    7  
                1:17.47   2:37.14 (1:19.67)                                        
  3 Ringen, Elise E           16 Alamo Area-ST        2:37.39    2:37.15    6  
                1:18.12   2:37.15 (1:19.03)                                        
  4 Willis, Nicole L          16 GOLD-ST              2:34.69    2:37.35    5  
                1:17.05   2:37.35 (1:20.30)                                        
  5 Croley, Sophia M          16 SASA-ST              2:37.82    2:46.95    4  
                1:22.98   2:46.95 (1:23.97)                                        
  6 Roberts, Cate H           18 DTST-CO              2:51.29    2:48.64    3  
                1:23.20   2:48.64 (1:25.44)                                        
  7 Correa, Lilie P           16 WAVE-ST              2:43.07    2:49.60    2  
  8 Coward, Grace M           16 Alamo Area-ST        2:43.53    2:51.83    1  
                1:23.71   2:51.83 (1:28.12)                                        
  9 Cox, Jessica L            16 Alamo Area-ST        2:49.61    2:54.73  
                1:25.64   2:54.73 (1:29.09)                                        
 10 Lozano, Hannah M          16 Alamo Area-ST        2:42.08    2:55.63  
 11 Willis, Natalie E         16 GOLD-ST              2:46.64    2:57.20  
                1:27.79   2:57.20 (1:29.41)                                        
 
Girls 16 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willis, Nicole L          16 GOLD-ST              1:22.32    1:26.59    9  
  2 Gierat, Natalie A         18 Alamo Area-ST        1:26.24    1:27.19    7  
  3 Croley, Olivia J          17 SASA-ST              1:23.10    1:28.08    6  
  4 Croley, Sophia M          16 SASA-ST              1:24.34    1:28.12    5  
  5 Helmer, Macy J            16 WAVE-ST              1:23.43    1:28.54    4  
  6 Coward, Grace M           16 Alamo Area-ST        1:21.60    1:28.59    3  
  7 Petersen, Kari N          16 Alamo Area-ST        1:34.41    1:30.56    2  
  8 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST        1:25.13    1:30.71    1  
  9 Cox, Jessica L            16 Alamo Area-ST        1:22.75    1:31.63  
 10 Willis, Natalie E         16 GOLD-ST              1:28.36    1:32.00  
 11 Howell, Jacquelyne C      17 WAVE-ST              1:34.91    1:32.13  
 12 Troyer, Megan L           16 WAVE-ST              1:35.15    1:38.82  
 13 Correa, Lilie P           16 WAVE-ST              1:38.38    1:45.19  
 
Girls 16 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willis, Nicole L          16 GOLD-ST              3:00.20    3:01.76    9  
                1:28.87   3:01.76 (1:32.89)                                        
  2 Willis, Natalie E         16 GOLD-ST              3:05.51    3:15.92    7  
                1:34.70   3:15.92 (1:41.22)                                        
  3 Cox, Jessica L            16 Alamo Area-ST        3:03.18    3:18.80    6  
                1:38.28   3:18.80 (1:40.52)                                        
  4 Salter, Alyssa K          17 Alamo Area-ST        3:01.13    3:19.58    5  
                1:37.27   3:19.58 (1:42.31)                                        
  5 Guinan, Georgia E         17 Alamo Area-ST        2:58.81    3:20.34    4  
                1:37.12   3:20.34 (1:43.22)                                        
  6 Ruiz, Magaly              16 Alamo Area-ST        3:12.33    3:21.19    3  
                1:34.42   3:21.19 (1:46.77)                                        
  7 Weiss, Sophia G           16 WAVE-ST              3:29.33    3:32.47    2  
                1:42.05   3:32.47 (1:50.42)                                        
 -- Ringen, Elise E           16 Alamo Area-ST        2:56.94         DQ  
                1:33.84        DQ (1:37.42)                                        
 
Girls 16 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          16 Alamo Area-ST        1:10.84    1:07.98    9  
  2 Rankin, Claire N          16 Alamo Area-ST        1:05.38    1:12.89    7  
  3 Willis, Nicole L          16 GOLD-ST              1:09.88    1:13.16    6  
  4 Croley, Olivia J          17 SASA-ST              1:10.72    1:15.22    5  
  5 Helmer, Macy J            16 WAVE-ST              1:11.79    1:15.27    4  
  6 Houlahan, Brinna M        16 WAVE-ST              1:12.74    1:15.69    3  
  7 Petersen, Kari N          16 Alamo Area-ST        1:19.28    1:15.93    2  
  8 Howell, Jacquelyne C      17 WAVE-ST              1:10.55    1:16.86    1  
  9 Gierat, Natalie A         18 Alamo Area-ST        1:10.42    1:17.32  
 10 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST        1:16.04    1:18.37  
 11 Troyer, Megan L           16 WAVE-ST              1:13.87    1:18.50  
 12 Rubio, Zuni-ire V         17 Alamo Area-ST        1:15.09    1:18.98  
 13 de la Pena, Bianca R      17 Alamo Area-ST        1:15.63    1:19.41  
 14 Correa, Lilie P           16 WAVE-ST              1:15.53    1:20.85  
 15 Willis, Natalie E         16 GOLD-ST              1:19.17    1:24.50  
 16 Lozano, Hannah M          16 Alamo Area-ST        1:16.89    1:24.69  
 17 Coward, Grace M           16 Alamo Area-ST        1:22.02    1:27.05  
 
Girls 16 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ringen, Elise E           16 Alamo Area-ST        2:28.88    2:32.19    9  
                1:13.71   2:32.19 (1:18.48)                                        
  2 Rankin, Claire N          16 Alamo Area-ST        2:24.29    2:38.65    7  
                1:16.12   2:38.65 (1:22.53)                                        
  3 Guinan, Georgia E         17 Alamo Area-ST        2:27.07    2:39.86    6  
                1:16.96   2:39.86 (1:22.90)                                        
  4 Houlahan, Brinna M        16 WAVE-ST              2:56.24    2:55.87    5  
                1:21.56   2:55.87 (1:34.31)                                        
  5 Rubio, Zuni-ire V         17 Alamo Area-ST        2:45.65    2:59.84    4  
                1:22.69   2:59.84 (1:37.15)                                        
  6 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST        2:56.95    3:02.01    3  
                1:25.38   3:02.01 (1:36.63)                                        
  7 Lozano, Hannah M          16 Alamo Area-ST        3:00.51    3:07.03    2  
                1:26.28   3:07.03 (1:40.75)                                        
  8 Salter, Ashley E          17 Alamo Area-ST        2:57.57    3:13.23    1  
                1:31.43   3:13.23 (1:41.80)                                        
 
Girls 16 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willis, Nicole L          16 GOLD-ST              2:29.48    2:37.22    9  
                1:13.41   2:37.22 (1:23.81)                                        
  2 Croley, Sophia M          16 SASA-ST              2:42.21    2:46.70    7  
                1:18.62   2:46.70 (1:28.08)                                        
  3 Helmer, Macy J            16 WAVE-ST              2:38.21    2:49.58    6  
                1:20.18   2:49.58 (1:29.40)                                        
  4 Willis, Natalie E         16 GOLD-ST              2:38.42    2:50.93    5  
                1:21.10   2:50.93 (1:29.83)                                        
  5 Coward, Grace M           16 Alamo Area-ST        2:42.57    2:52.20    4  
                1:23.91   2:52.20 (1:28.29)                                        
  6 Cox, Jessica L            16 Alamo Area-ST        2:39.17    2:54.63    3  
                1:24.47   2:54.63 (1:30.16)                                        
  7 Ruiz, Magaly              16 Alamo Area-ST        2:45.56    2:55.05    2  
                1:22.25   2:55.05 (1:32.80)                                        
  8 Richardson, Ellie V       17 Alamo Area-ST        2:47.42    2:56.18    1  
                1:23.48   2:56.18 (1:32.70)                                        
  9 Glover, Aaliyah M         16 Alamo Area-ST        3:07.33    3:01.25  
                1:22.92   3:01.25 (1:38.33)                                        
 -- Ringen, Elise E           16 Alamo Area-ST        2:35.34         DQ  
                1:13.60        DQ (1:25.30)                                        
 -- McInturff, Gracen K       17 Alamo Area-ST        2:30.52         DQ  
                1:17.68        DQ (1:25.36)                                        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Gael      8 ANV                    36.43      36.25    9  
  2 Putz Garcia, Lenz          8 Tiburones              42.81      37.96    7  
  3 Larsen, Dean A             8 LSAC-ST                44.07      41.43    6  
  4 Arias Rivera, Diego        7 ANV                    44.02      41.50    5  
  5 Reynoso Bernal, Carlo Da   8 ANV                    43.21      41.84    4  
  6 Garcia, Elias              8 Alamo Area-ST          41.49      42.33    3  
  7 Monterde Escobedo, Aleja   8 ANV                    42.46      42.48    2  
  8 Capps, Clark D             8 Sharks-ST              48.30      43.64    1  
  9 Guerra Flores, Julian      7 TYM                    43.55      46.62  
 10 Calderon Torres, Jesus R   7 ANV                    48.72      47.96  
 11 Rincon Cisneros, Alfredo   7 Laguna Seca            52.00      52.01  
 12 Martinez, Pablo            7 CDLT                 1:05.00      59.72  
 13 Nguyen, Daniel             8 WAVE-ST              1:16.42    1:04.60  
 14 Barta, Owen W              7 SASA-ST                55.99    1:06.97  
 15 Malcolm, Malik D           8 SASA-ST              1:23.82    1:15.56  
 16 Villavicencio Rangel, Lu   5 CAR                  1:30.00    1:22.23  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Gael      8 ANV                  1:22.59    1:22.46    9  
  2 Putz Garcia, Lenz          8 Tiburones            1:45.00    1:25.29    7  
  3 Garcia, Elias              8 Alamo Area-ST        1:32.03    1:29.37    6  
  4 Arias Rivera, Diego        7 ANV                  1:37.09    1:29.94    5  
  5 Monterde Escobedo, Aleja   8 ANV                  1:36.83    1:31.53    4  
  6 Reynoso Bernal, Carlo Da   8 ANV                  1:53.32    1:34.78    3  
  7 Calderon Torres, Jesus R   7 ANV                  1:45.00    1:41.52    2  
                1:41.54         1:41.52 ( )                                        
  8 Capps, Clark D             8 Sharks-ST            1:58.18    1:48.43    1  
                1:48.44         1:48.43 ( )                                        
  9 Rincon Cisneros, Alfredo   7 Laguna Seca          1:59.11    2:07.68  
                2:09.10         2:07.68 ( )                                        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Gael      8 ANV                    43.14      42.85    9  
  2 Putz Garcia, Lenz          8 Tiburones              48.00      46.00    7  
  3 Monterde Escobedo, Aleja   8 ANV                    58.67      46.84    6  
  4 Garcia, Elias              8 Alamo Area-ST          48.54      47.57    5  
  5 Arias Rivera, Diego        7 ANV                    52.86      48.09    4  
  6 Larsen, Dean A             8 LSAC-ST                56.08      50.91    3  
  7 Capps, Clark D             8 Sharks-ST              52.36      51.03    2  
  8 Reynoso Bernal, Carlo Da   8 ANV                    44.00      51.18    1  
  9 Guerra Flores, Julian      7 TYM                    55.21      55.55  
 10 Rincon Cisneros, Alfredo   7 Laguna Seca          1:08.25      56.59  
 11 Calderon Torres, Jesus R   7 ANV                    58.00      59.33  
 12 Barta, Owen W              7 SASA-ST              1:00.99    1:04.13  
 13 Martinez, Pablo            7 CDLT                 1:12.00    1:05.12  
 14 Ortega Sandoval, Allan J   6 TYM                    55.27    1:14.81  
 15 Malcolm, Malik D           8 SASA-ST              1:42.28    1:30.47  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Gael      8 ANV                    53.76      51.03    9  
  2 Putz Garcia, Lenz          8 Tiburones            1:05.00      52.59    7  
  3 Garcia, Elias              8 Alamo Area-ST          57.23      57.83    6  
  4 Calderon Torres, Jesus R   7 ANV                  1:04.00      58.88    4.5
  4 Arias Rivera, Diego        7 ANV                  1:05.68      58.88    4.5
  6 Capps, Clark D             8 Sharks-ST            1:07.06    1:01.00    3  
  7 Reynoso Bernal, Carlo Da   8 ANV                    55.00    1:02.00    2  
  8 Monterde Escobedo, Aleja   8 ANV                  1:11.75    1:02.60    1  
  9 Rincon Cisneros, Alfredo   7 Laguna Seca          1:19.54    1:10.93  
 -- Larsen, Dean A             8 LSAC-ST              1:16.04         DQ  
 -- Malcolm, Malik D           8 SASA-ST              1:59.99         DQ  
 -- Guerra Flores, Julian      7 TYM                    59.67         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez Toscano, Gael      8 ANV                    42.33      41.00    9  
  2 Putz Garcia, Lenz          8 Tiburones              45.00      46.47    7  
  3 Monterde Escobedo, Aleja   8 ANV                    52.67      50.39    6  
  4 Arias Rivera, Diego        7 ANV                    57.73      50.75    5  
  5 Reynoso Bernal, Carlo Da   8 ANV                    45.00      51.25    4  
  6 Garcia, Elias              8 Alamo Area-ST          52.85      54.13    3  
  7 Capps, Clark D             8 Sharks-ST            1:14.84    1:06.00    2  
  8 Calderon Torres, Jesus R   7 ANV                  1:00.00    1:13.58    1  
 -- Rincon Cisneros, Alfredo   7 Laguna Seca          1:12.00         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urrutia Ocariz, Abraham    9 ANV                    37.33      36.35    9  
  2 Garcia, Emilio             9 Alamo Area-ST          37.33      36.89    7  
  3 Arias Rivera, Santiago     9 ANV                    39.35      38.57    6  
  4 Paredes Ramirez, Maddux    9 Laguna Seca            40.50      39.27    5  
  5 Moncrief, Moses O          9 Alamo Area-ST          42.49      39.28    4  
  6 Guerrero Moctezuma, Luvy   9 ANV                    41.16      39.31    3  
  7 Galvez Alvarado, Federic   9 ANV                    40.28      39.35    2  
  8 Muenchow, Carson J         9 Alamo Area-ST          42.38      40.53    1  
  9 Purtell, Kai M             9 Alamo Area-ST          41.18      40.55  
 10 Villavicencio Rangel, Lu   9 CAR                    41.69      42.16  
 11 Garza Valdez, David        9 Tiburones              43.00      46.14  
 12 Gutierrez, Michael L       9 Alamo Area-ST          43.50      55.57  
 
Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urrutia Ocariz, Abraham    9 ANV                  1:20.73    1:16.82    9  
  2 Garcia, Emilio             9 Alamo Area-ST        1:23.36    1:21.36    7  
  3 Arias Rivera, Santiago     9 ANV                  1:30.32    1:24.19    6  
  4 Paredes Ramirez, Maddux    9 Laguna Seca          1:21.35    1:24.68    5  
  5 Guerrero Moctezuma, Luvy   9 ANV                  1:30.00    1:26.77    4  
  6 Galvez Alvarado, Federic   9 ANV                  1:34.10    1:30.69    3  
  7 Purtell, Kai M             9 Alamo Area-ST        1:29.97    1:30.92    2  
  8 Culli, Cayden D            9 Alamo Area-ST        1:28.44    1:31.08    1  
  9 Moncrief, Moses O          9 Alamo Area-ST        1:38.25    1:31.96  
 10 Muenchow, Carson J         9 Alamo Area-ST        1:37.48    1:33.50  
 11 Villavicencio Rangel, Lu   9 CAR                  1:38.76    1:40.84  
 12 Ward, Oli E                9 NTRO-ST              1:40.69    1:42.86  
 13 Garza Valdez, David        9 Tiburones            1:38.00    1:45.23  
 14 Correia, Tiago F           9 LIFE-ST              1:38.27    1:45.50  
 
Boys 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urrutia Ocariz, Abraham    9 ANV                  3:03.37    2:47.18    9  
                1:22.55   2:47.18 (1:24.63)                                        
  2 Paredes Ramirez, Maddux    9 Laguna Seca          3:33.49    3:06.52    7  
                1:31.68   3:06.52 (1:34.84)                                        
  3 Purtell, Kai M             9 Alamo Area-ST        3:15.25    3:11.48    6  
                1:33.28   3:11.48 (1:38.20)                                        
  4 Culli, Cayden D            9 Alamo Area-ST        3:16.64    3:16.59    5  
  5 Carmichael, Zachary B      9 NBY-ST               3:20.76    3:23.31    4  
                1:35.69   3:23.31 (1:47.62)                                        
  6 Lee, Kyle L                9 NTRO-ST              3:23.43    3:26.61    3  
                1:41.78   3:26.61 (1:44.83)                                        
  7 Villavicencio Rangel, Lu   9 CAR                  3:32.40    3:32.46    2  
                1:38.70   3:32.46 (1:53.76)                                        
 
Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio             9 Alamo Area-ST          41.33      40.85    9  
  2 Urrutia Ocariz, Abraham    9 ANV                    43.73      42.50    7  
  3 Galvez Alvarado, Federic   9 ANV                    45.42      43.62    6  
  4 Culli, Cayden D            9 Alamo Area-ST          45.16      45.72    5  
  5 Wood III, Trey D           9 LSAC-ST                48.03      46.63    4  
  6 Muenchow, Carson J         9 Alamo Area-ST          49.17      46.93    3  
  7 Arias Rivera, Santiago     9 ANV                    47.33      46.94    2  
  8 Purtell, Kai M             9 Alamo Area-ST          48.13      47.06    1  
  9 Paredes Ramirez, Maddux    9 Laguna Seca            45.69      47.31  
 10 Martin, Duncan M           9 LSAC-ST                49.64      47.57  
 11 Algea, Austin J            9 Alamo Area-ST          52.65      48.34  
 12 Moncrief, Moses O          9 Alamo Area-ST          49.84      48.62  
 13 Scovel, James B            9 Alamo Area-ST          50.93      49.78  
 14 Garza Valdez, David        9 Tiburones              54.80      51.22  
 15 Villavicencio Rangel, Lu   9 CAR                    55.00      52.70  
 16 Zepeda, Sebastian M        9 Alamo Area-ST             NT    1:01.03  
 17 Gutierrez, Michael L       9 Alamo Area-ST          55.21    1:04.83  
 
Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urrutia Ocariz, Abraham    9 ANV                  1:38.46    1:33.63    9  
  2 Culli, Cayden D            9 Alamo Area-ST        1:35.98    1:37.14    7  
  3 Paredes Ramirez, Maddux    9 Laguna Seca          1:38.76    1:38.05    6  
  4 Arias Rivera, Santiago     9 ANV                  1:47.35    1:39.96    5  
  5 Purtell, Kai M             9 Alamo Area-ST        1:37.31    1:40.15    4  
  6 Muenchow, Carson J         9 Alamo Area-ST        1:45.56    1:43.72    3  
  7 Wood III, Trey D           9 LSAC-ST              1:55.20    1:45.19    2  
  8 Villavicencio Rangel, Lu   9 CAR                  1:53.46    1:56.88    1  
  9 Correia, Tiago F           9 LIFE-ST              1:55.69    2:20.60  
 -- Ward, Oli E                9 NTRO-ST              1:50.75         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvez Alvarado, Federic   9 ANV                    48.57      48.16    9  
  2 Garcia, Emilio             9 Alamo Area-ST          49.43      48.66    7  
  3 Arias Rivera, Santiago     9 ANV                    55.22      52.12    6  
  4 Guerrero Moctezuma, Luvy   9 ANV                    59.29      52.75    5  
  5 Wood III, Trey D           9 LSAC-ST                53.50      53.47    4  
  6 Carmichael, Zachary B      9 NBY-ST                 54.05      55.44    3  
  7 Culli, Cayden D            9 Alamo Area-ST          55.98      57.93    2  
  8 Villavicencio Rangel, Lu   9 CAR                    59.41    1:00.00    1  
  9 Algea, Austin J            9 Alamo Area-ST          54.95    1:01.17  
 
Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arias Rivera, Santiago     9 ANV                  2:03.37    1:50.02    9  
  2 Carmichael, Zachary B      9 NBY-ST               1:55.22    1:57.74    7  
  3 Purtell, Kai M             9 Alamo Area-ST        2:00.17    2:00.58    6  
  4 Lee, Kyle L                9 NTRO-ST              1:54.34    2:02.90    5  
 -- Guerrero Moctezuma, Luvy   9 ANV                  1:52.00         DQ  
 -- Algea, Austin J            9 Alamo Area-ST        2:08.24         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio             9 Alamo Area-ST          39.93      40.66    9  
  2 Wood III, Trey D           9 LSAC-ST                44.59      43.61    7  
  3 Paredes Ramirez, Maddux    9 Laguna Seca            47.73      45.38    6  
  4 Urrutia Ocariz, Abraham    9 ANV                    47.64      45.90    5  
  5 Guerrero Moctezuma, Luvy   9 ANV                    49.56      47.07    4  
  6 Arias Rivera, Santiago     9 ANV                    47.44      47.44    3  
  7 Purtell, Kai M             9 Alamo Area-ST          46.58      48.25    2  
  8 Martin, Duncan M           9 LSAC-ST                50.63      48.91    1  
  9 Galvez Alvarado, Federic   9 ANV                    49.50      51.72  
 10 Garza Valdez, David        9 Tiburones              50.96      51.78  
 11 Correia, Tiago F           9 LIFE-ST                51.79      56.12  
 12 Ward, Oli E                9 NTRO-ST                51.79    1:05.23  
 
Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arias Rivera, Santiago     9 ANV                  2:06.50    1:40.12    9  
  2 Paredes Ramirez, Maddux    9 Laguna Seca          2:01.30    1:45.30    7  
  3 Lee, Kyle L                9 NTRO-ST              1:56.66    1:46.33    6  
  4 Wood III, Trey D           9 LSAC-ST              2:00.49    1:50.17    5  
 
Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio             9 Alamo Area-ST        3:12.94    3:13.19    9  
                  17.52   3:13.19 (2:55.67)                                        
  2 Arias Rivera, Santiago     9 ANV                  3:26.99    3:19.11    7  
                1:37.85   3:19.11 (1:41.26)                                        
  3 Urrutia Ocariz, Abraham    9 ANV                  3:28.84    3:31.22    6  
                1:41.60   3:31.22 (1:49.62)                                        
  4 Paredes Ramirez, Maddux    9 Laguna Seca          3:52.48    3:33.65    5  
                1:40.28   3:33.65 (1:53.37)                                        
  5 Purtell, Kai M             9 Alamo Area-ST        3:34.28    3:33.84    4  
                1:42.27   3:33.84 (1:51.57)                                        
  6 Lee, Kyle L                9 NTRO-ST              4:05.26    3:46.04    3  
                1:51.89   3:46.04 (1:54.15)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UNAT-ST                33.55      33.28    9  
  2 Soto Garcia, Oliver       10 ANV                    34.69      34.31    7  
  3 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST                35.96      34.45    6  
  4 Carlson, Jones A          10 Alamo Area-ST          35.03      34.47    5  
  5 Guzman Berdejo, Axel Abr  10 ANV                    35.04      35.65    4  
  6 Muñoz Davila, Cruz Alons  10 TYM                    35.32      36.15    3  
  7 Rubio Serrano, Rene Emil  10 ANV                    36.89      36.35    2  
  8 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST                36.26      36.78    1  
  9 Guerrero Solar, Emilio    10 TYM                    36.68      37.07  
 10 Sierra Xu, Omar Haiyang   10 ANV                    37.35      37.75  
 11 Cantu, Santiago           10 CAR                    41.40      38.62  
 12 Smith, Christopher J      10 Alamo Area-ST          37.94      39.00  
 13 Guzman, Daryl             10 NTRO-ST                39.63      39.35  
 14 Makilan, Jadon P          10 Alamo Area-ST          42.59      42.15  
 
Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UNAT-ST              1:13.92    1:13.48    9  
  2 Ganser Jr., Johnny A      10 Alamo Area-ST        1:13.14    1:14.15    7  
  3 Soto Garcia, Oliver       10 ANV                  1:18.61    1:17.25    6  
  4 Carlson, Jones A          10 Alamo Area-ST        1:22.65    1:17.38    5  
  5 Diaz, Philippe L          10 NTRO-ST              1:16.46    1:17.81    4  
  6 Redmond, Ian D            10 NTRO-ST              1:17.77    1:18.07    3  
  7 Rubio Serrano, Rene Emil  10 ANV                  1:21.56    1:18.11    2  
  8 Hurst, Hagen F            10 Alamo Area-ST        1:17.24    1:18.24    1  
  9 Guzman Berdejo, Axel Abr  10 ANV                  1:14.02    1:18.81  
 10 Muñoz Davila, Cruz Alons  10 TYM                  1:31.19    1:19.23  
 11 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST              1:17.28    1:20.24  
 12 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              1:21.91    1:20.76  
 13 Guerrero Solar, Emilio    10 TYM                  1:25.00    1:21.17  
                1:21.07      1:21.17 (0.10)                                        
 14 Smith, Christopher J      10 Alamo Area-ST        1:24.36    1:21.20  
 15 Johnson, Jackson T        10 HOT-ST               1:19.87    1:22.42  
 16 Sierra Xu, Omar Haiyang   10 ANV                  1:20.00    1:23.22  
 17 Rheinheimer, Abram M      10 NTRO-ST              1:23.17    1:23.87  
 18 Embestro, Aidan A         10 NTRO-ST              1:26.60    1:25.90  
 19 Cantu, Santiago           10 CAR                  1:35.45    1:27.26  
 20 Helmcamp, Haydn S         10 LSAC-ST              1:32.81    1:28.09  
 21 Harrison, William G       10 AQSA-ST              1:28.31    1:28.22  
 22 Grindrod, Owen M          10 Alamo Area-ST        1:38.22    1:29.34  
 23 Jiampietro, Matthew J     10 NTRO-ST              1:24.86    1:29.63  
 24 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        1:32.63    1:29.87  
 25 Guzman, Daryl             10 NTRO-ST              1:30.99    1:31.06  
 26 Buchhorn, Chris B         10 Alamo Area-ST        1:27.18    1:34.15  
 27 Makilan, Jadon P          10 Alamo Area-ST        1:33.84    1:36.57  
 28 Brown, Dax S              10 Alamo Area-ST        1:40.16    1:36.65  
 29 Longbons, Jackson T       10 GOLD-ST              1:38.15    1:37.06  
 30 Wrightsil, Ethan J        10 LIFE-ST              1:39.21    1:41.63  
 
Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UNAT-ST              2:39.35    2:38.47    9  
                1:18.73   2:38.47 (1:19.74)                                        
  2 Hurst, Hagen F            10 Alamo Area-ST        2:43.58    2:45.55    7  
                1:21.18   2:45.55 (1:24.37)                                        
  3 Sierra Xu, Omar Haiyang   10 ANV                  3:01.00    2:47.10    6  
                1:22.41   2:47.10 (1:24.69)                                        
  4 Guzman Berdejo, Axel Abr  10 ANV                  2:52.43    2:48.23    5  
                1:21.91   2:48.23 (1:26.32)                                        
  5 Redmond, Ian D            10 NTRO-ST              2:57.68    2:49.01    4  
                1:22.33   2:49.01 (1:26.68)                                        
  6 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST              2:43.51    2:51.61    3  
                1:22.11   2:51.61 (1:29.50)                                        
  7 Smith, Christopher J      10 Alamo Area-ST        3:01.19    2:56.32    2  
                1:27.77   2:56.32 (1:28.55)                                        
  8 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              3:03.16    2:57.25    1  
                1:22.62   2:57.25 (1:34.63)                                        
  9 Carlson, Jones A          10 Alamo Area-ST        3:02.06    2:57.55  
                1:24.71   2:57.55 (1:32.84)                                        
 10 Cantu, Santiago           10 CAR                  3:28.76    3:12.49  
                1:31.83   3:12.49 (1:40.66)                                        
 11 Johnson, Jackson T        10 HOT-ST               3:08.45    3:15.32  
                1:32.32   3:15.32 (1:43.00)                                        
 12 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        3:25.51    3:18.43  
 
Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ganser Jr., Johnny A      10 Alamo Area-ST          36.81      37.31    9  
  2 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UNAT-ST                40.19      39.67    7  
  3 Redmond, Ian D            10 NTRO-ST                38.76      40.06    6  
  4 Sierra Xu, Omar Haiyang   10 ANV                    40.37      40.20    5  
  5 Jiampietro, Matthew J     10 NTRO-ST                41.04      40.57    4  
  6 Rheinheimer, Abram M      10 NTRO-ST                41.89      40.84    3  
  7 Hurst, Hagen F            10 Alamo Area-ST          38.97      41.02    2  
  8 Rubio Serrano, Rene Emil  10 ANV                    42.15      41.06    1  
  9 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST                41.58      41.31  
 10 Guzman Berdejo, Axel Abr  10 ANV                    42.03      42.84  
 11 Guerrero Solar, Emilio    10 TYM                    43.19      42.89  
 11 Guzman, Daryl             10 NTRO-ST                44.26      42.89  
 13 Soto Garcia, Oliver       10 ANV                    43.95      42.99  
 14 Harrison, William G       10 AQSA-ST                41.86      43.53  
 15 Carlson, Jones A          10 Alamo Area-ST          42.55      43.94  
 16 Brown, Dax S              10 Alamo Area-ST          47.41      44.77  
 17 Muñoz Davila, Cruz Alons  10 TYM                    44.85      44.82  
 18 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST          50.03      47.03  
 19 Longbons, Jackson T       10 GOLD-ST                50.29      47.81  
 20 Johnson, Jackson T        10 HOT-ST                 47.42      49.56  
 21 Hopkins, Zachary P        10 UNAT-ST                44.76      49.89  
 22 Cantu, Santiago           10 CAR                    51.20      50.93  
 23 Buchhorn, Chris B         10 Alamo Area-ST          47.69      51.28  
 24 Makilan, Jadon P          10 Alamo Area-ST          49.78      51.37  
 25 Colegrove, Adlee G        10 Alamo Area-ST          50.64      55.94  
 
Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ganser Jr., Johnny A      10 Alamo Area-ST        1:17.68    1:21.89    9  
  2 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UNAT-ST              1:23.53    1:25.98    7  
  3 Redmond, Ian D            10 NTRO-ST              1:23.83    1:26.17    6  
  4 Rheinheimer, Abram M      10 NTRO-ST              1:27.58    1:28.57    5  
  5 Jiampietro, Matthew J     10 NTRO-ST              1:26.63    1:29.54    4  
  6 Sierra Xu, Omar Haiyang   10 ANV                  1:29.00    1:31.76    3  
  7 Rubio Serrano, Rene Emil  10 ANV                  1:37.62    1:32.37    2  
  8 Carlson, Jones A          10 Alamo Area-ST        1:36.22    1:32.59    1  
  9 Guerrero Solar, Emilio    10 TYM                  1:54.00    1:32.68  
 10 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST              1:32.40    1:33.92  
 11 Embestro, Aidan A         10 NTRO-ST              1:33.92    1:35.18  
 12 Guzman, Daryl             10 NTRO-ST              1:43.10    1:35.27  
 13 Harrison, William G       10 AQSA-ST              1:34.52    1:38.55  
 14 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              1:39.89    1:38.65  
 15 Brown, Dax S              10 Alamo Area-ST        1:42.83    1:39.34  
 16 Smith, Christopher J      10 Alamo Area-ST        1:37.98    1:41.92  
 17 Johnson, Jackson T        10 HOT-ST               1:41.16    1:43.34  
 18 Helmcamp, Haydn S         10 LSAC-ST              1:37.36    1:44.46  
 19 Longbons, Jackson T       10 GOLD-ST              1:46.02    1:45.45  
 20 Grindrod, Owen M          10 Alamo Area-ST        1:54.23    1:45.47  
 21 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST        1:47.85    1:47.42  
 22 Makilan, Jadon P          10 Alamo Area-ST        1:46.10    1:47.78  
 23 Cantu, Santiago           10 CAR                  1:52.34    1:53.52  
 24 Buchhorn, Chris B         10 Alamo Area-ST        1:45.02    1:55.40  
 25 Colegrove, Adlee G        10 Alamo Area-ST        1:54.30    1:57.19  
 
Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muñoz Davila, Cruz Alons  10 TYM                    44.01      44.84    9  
  2 Guzman Berdejo, Axel Abr  10 ANV                    44.75      45.30    7  
  3 Rheinheimer, Abram M      10 NTRO-ST                51.15      48.07    6  
  4 Ganser Jr., Johnny A      10 Alamo Area-ST          47.18      48.53    5  
  5 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UNAT-ST                49.14      48.63    4  
  6 Harrison, William G       10 AQSA-ST                48.37      48.71    3  
  7 Soto Garcia, Oliver       10 ANV                    48.37      49.58    2  
  8 Carlson, Jones A          10 Alamo Area-ST          49.07      49.72    1  
  9 Johnson, Jackson T        10 HOT-ST                 49.54      51.63  
 10 Naser, Jordan F           10 LIFE-ST                53.29      52.67  
 11 Guzman, Daryl             10 NTRO-ST                57.80      53.34  
 12 Redmond, Ian D            10 NTRO-ST                50.74      54.44  
 13 Wrightsil, Ethan J        10 LIFE-ST                57.65      54.63  
 14 Makilan, Jadon P          10 Alamo Area-ST          56.44      55.84  
 15 Cantu, Santiago           10 CAR                    57.85      56.47  
 16 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST          56.49      59.10  
 
Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muñoz Davila, Cruz Alons  10 TYM                  1:38.98    1:35.51    9  
  2 Guzman Berdejo, Axel Abr  10 ANV                  1:44.95    1:39.30    7  
  3 Rheinheimer, Abram M      10 NTRO-ST              1:48.67    1:46.52    6  
  4 Ganser Jr., Johnny A      10 Alamo Area-ST        1:42.97    1:47.07    5  
  5 Hurst, Hagen F            10 Alamo Area-ST        1:44.41    1:49.16    4  
  6 Harrison, William G       10 AQSA-ST              1:47.15    1:50.48    3  
  7 Naser, Jordan F           10 LIFE-ST              1:53.27    1:50.91    2  
  8 Carlson, Jones A          10 Alamo Area-ST        1:52.65    1:52.45    1  
  9 Johnson, Jackson T        10 HOT-ST               1:48.89    1:57.00  
 10 Brown, Dax S              10 Alamo Area-ST        2:02.44    1:57.46  
 11 Makilan, Jadon P          10 Alamo Area-ST        1:56.62    1:58.90  
 12 Redmond, Ian D            10 NTRO-ST              1:57.73    2:01.13  
 13 Smith, Christopher J      10 Alamo Area-ST        1:59.47    2:06.08  
 14 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              2:07.54    2:07.44  
 
Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerrero Solar, Emilio    10 TYM                    38.52      37.94    9  
  2 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UNAT-ST                37.93      38.25    7  
  3 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST                37.76      38.68    6  
  4 Ganser Jr., Johnny A      10 Alamo Area-ST          39.14      39.13    5  
  5 Redmond, Ian D            10 NTRO-ST                36.57      39.25    4  
  6 Guzman Berdejo, Axel Abr  10 ANV                    37.83      40.67    3  
  7 Carlson, Jones A          10 Alamo Area-ST          41.73      40.91    2  
  8 Smith, Christopher J      10 Alamo Area-ST          41.24      40.94    1  
  9 Rubio Serrano, Rene Emil  10 ANV                    40.84      41.06  
 10 Jiampietro, Matthew J     10 NTRO-ST                41.15      42.07  
 11 Diaz, Philippe L          10 NTRO-ST                41.35      42.65  
 12 Soto Garcia, Oliver       10 ANV                    40.01      42.72  
 13 Muñoz Davila, Cruz Alons  10 TYM                    41.83      43.09  
 14 Embestro, Aidan A         10 NTRO-ST                43.01      43.18  
 15 Hurst, Hagen F            10 Alamo Area-ST          42.88      43.47  
 16 Johnson, Jackson T        10 HOT-ST                 44.39      43.69  
 17 Colegrove, Adlee G        10 Alamo Area-ST          51.72      45.78  
 18 Cantu, Santiago           10 CAR                    50.76      46.47  
 19 Harrison, William G       10 AQSA-ST                42.85      48.13  
 20 Lee, Kenneth H            10 Alamo Area-ST          51.28      52.37  
 
Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST              1:35.98    1:26.55    9  
  2 Guerrero Solar, Emilio    10 TYM                  2:06.00    1:33.57    7  
  3 Guzman Berdejo, Axel Abr  10 ANV                  1:50.68    1:40.78    6  
  4 Hurst, Hagen F            10 Alamo Area-ST        1:37.86    1:43.12    5  
  5 Smith, Christopher J      10 Alamo Area-ST        1:41.62    1:46.11    4  
  6 Jiampietro, Matthew J     10 NTRO-ST              1:44.76    1:46.68    3  
  7 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              1:55.50    1:54.19    2  
  8 Johnson, Jackson T        10 HOT-ST               1:48.52    1:55.85    1  
  9 Longbons, Jackson T       10 GOLD-ST              2:07.64    2:12.75  
 
Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno Sarmiento, Carlos  10 UNAT-ST              3:06.18    3:07.52    9  
                1:32.10   3:07.52 (1:35.42)                                        
  2 Muñoz Davila, Cruz Alons  10 TYM                  4:06.00    3:11.07    7  
                1:33.87   3:11.07 (1:37.20)                                        
  3 Allen, Kyan S             10 NTRO-ST              3:07.19    3:12.13    6  
                1:30.87   3:12.13 (1:41.26)                                        
  4 Guerrero Solar, Emilio    10 TYM                  4:05.00    3:21.19    5  
                1:29.59   3:21.19 (1:51.60)                                        
  5 Smith, Christopher J      10 Alamo Area-ST        3:27.30    3:29.45    4  
                1:40.52   3:29.45 (1:48.93)                                        
  6 Buckner, Tysen D          10 WAVE-ST              3:44.31    3:40.93    3  
                1:45.97   3:40.93 (1:54.96)                                        
  7 Cantu, Santiago           10 CAR                  4:05.76    3:43.72    2  
                1:48.05   3:43.72 (1:55.67)                                        
  8 Makilan, Jadon P          10 Alamo Area-ST        3:50.33    3:48.54    1  
                1:55.42   3:48.54 (1:53.12)                                        
 -- Rubio Serrano, Rene Emil  10 ANV                  3:15.08         DQ  
                1:35.78        DQ (1:41.68)                                        
 -- Guzman Berdejo, Axel Abr  10 ANV                  3:05.93         DQ  
                1:32.56        DQ (1:35.94)                                        
 -- Sierra Xu, Omar Haiyang   10 ANV                  3:20.00         DQ  
                1:41.94        DQ (1:48.62)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Villarreal, Diego  11 Laguna Seca            32.45      31.13    9  
  2 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST          32.69      32.02    7  
  3 Zaragoza Reyes, Santiago  11 ANV                    32.51      32.10    6  
  4 Torres-Jimenez, Lorenzo   11 NTRO-ST                32.07      32.42    5  
  5 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST                31.69      32.43    4  
  6 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST                32.92      32.85    3  
  7 Stephenson, Sam K         11 WAVE-ST                34.06      32.94    2  
  8 Smith, Daniel R           11 SASA-ST                34.08      33.12    1  
  9 Ortiz Carrion, Nicolas    11 Alamo Area-ST          33.63      33.48  
 10 Diaz Torres, Alejandro    11 CAR                    33.82      33.62  
 11 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST                33.59      33.70  
 12 Ward, Eli G               11 NTRO-ST                35.03      34.29  
 12 Hernandez Padilla, Santi  11 ANV                    36.50      34.29  
 14 Smith, Benjamin C         11 Alamo Area-ST          34.33      34.89  
 15 Schaefer, Logan R         11 NTRO-ST                35.17      34.94  
 16 Ognoskie, Maika A         11 NTRO-ST                34.43      35.08  
 17 Robbins, Aubrey A         11 Alamo Area-ST          35.49      35.54  
 18 Sampson, Andrew A         11 LIFE-ST                35.79      35.56  
 19 Huang, Ryan S             11 Alamo Area-ST          35.67      36.13  
 20 Baizabal Rivera, Miguel   11 TYM                    35.69      36.42  
 21 Garza Valdez, Diego       11 Tiburones              37.12      37.25  
 22 Pollack, Jake M           11 Alamo Area-ST          36.75      37.54  
 23 Clanton, Will W           11 LIFE-ST                37.39      38.31  
 24 Brown, Coleman T          11 HSC-ST                 36.99      39.28  
 25 Gutierrez, Mateo L        11 Alamo Area-ST          37.31      41.04  
 
Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST              1:06.87    1:08.15    9  
  2 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST        1:07.96    1:08.65    7  
  3 Torres-Jimenez, Lorenzo   11 NTRO-ST              1:08.61    1:08.86    6  
  4 Zaragoza Reyes, Santiago  11 ANV                  1:08.75    1:09.53    5  
  5 Garcia Villarreal, Diego  11 Laguna Seca          1:09.20    1:10.99    4  
  6 Diaz Torres, Alejandro    11 CAR                  1:14.53    1:12.24    3  
  7 Ortiz Carrion, Nicolas    11 Alamo Area-ST        1:11.31    1:13.45    2  
  8 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST              1:11.98    1:13.98    1  
  9 Ward, Eli G               11 NTRO-ST              1:14.87    1:14.37  
 10 Hardeman, Zach N          11 Alamo Area-ST        1:14.27    1:15.12  
 11 Wei, Casey Z              11 NTRO-ST              1:17.06    1:15.22  
 12 Smith, Benjamin C         11 Alamo Area-ST        1:15.81    1:15.33  
 13 Hernandez Padilla, Santi  11 ANV                  1:20.67    1:15.55  
 14 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              1:16.64    1:16.04  
 15 Gruber, Ryan Y            11 Alamo Area-ST        1:21.01    1:16.37  
 16 Baizabal Rivera, Miguel   11 TYM                  1:17.70    1:16.40  
 17 Sampson, Andrew A         11 LIFE-ST              1:18.84    1:17.53  
 18 Ognoskie, Maika A         11 NTRO-ST              1:14.86    1:19.65  
 19 Pierron, Christopher P    11 NTRO-ST              1:21.49    1:20.43  
 20 Huang, Ryan S             11 Alamo Area-ST        1:17.57    1:20.78  
 21 Pollack, Jake M           11 Alamo Area-ST        1:20.45    1:22.66  
 22 Garza Valdez, Diego       11 Tiburones            1:21.49    1:23.93  
 23 Brown, Coleman T          11 HSC-ST               1:21.46    1:25.51  
 24 Clanton, Will W           11 LIFE-ST              1:21.49    1:28.69  
 
Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST              2:19.45    2:20.84    9  
                1:09.23   2:20.84 (1:11.61)                                        
  2 Zaragoza Reyes, Santiago  11 ANV                  2:26.46    2:27.79    7  
                1:12.07   2:27.79 (1:15.72)                                        
  3 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST        2:37.73    2:33.01    6  
  4 Smith, Daniel R           11 SASA-ST              2:39.92    2:37.30    5  
                1:17.79   2:37.30 (1:19.51)                                        
  5 Diaz Torres, Alejandro    11 CAR                  2:44.47    2:38.97    4  
  6 Ward, Eli G               11 NTRO-ST              2:44.54    2:40.82    3  
                1:18.72   2:40.82 (1:22.10)                                        
  7 Baizabal Rivera, Miguel   11 TYM                  2:56.45    2:41.34    2  
                1:18.57   2:41.34 (1:22.77)                                        
  8 Wei, Casey Z              11 NTRO-ST              2:40.86    2:41.35    1  
                1:20.15   2:41.35 (1:21.20)                                        
  9 Stephenson, Sam K         11 WAVE-ST              2:52.34    2:41.73  
 10 Groszek, Cameron L        11 UN-ST                2:57.15    2:41.75  
                1:19.61   2:41.75 (1:22.14)                                        
 11 Hernandez Padilla, Santi  11 ANV                  2:54.24    2:43.15  
 12 Smith, Benjamin C         11 Alamo Area-ST        2:47.30    2:45.12  
 13 Ognoskie, Maika A         11 NTRO-ST              2:46.84    2:45.38  
                1:20.79   2:45.38 (1:24.59)                                        
 14 Hardeman, Zach N          11 Alamo Area-ST        2:45.47    2:45.64  
 15 Sampson, Andrew A         11 LIFE-ST              2:55.44    2:48.78  
                1:20.21   2:48.78 (1:28.57)                                        
 16 Garza Valdez, Diego       11 Tiburones            2:57.11    2:52.98  
                1:23.42   2:52.98 (1:29.56)                                        
 17 Mu, Philip M              11 WAVE-ST              2:53.32    2:53.26  
                1:24.88   2:53.26 (1:28.38)                                        
 18 Huang, Ryan S             11 Alamo Area-ST        2:51.72    2:53.94  
                1:23.44   2:53.94 (1:30.50)                                        
 19 Pollack, Jake M           11 Alamo Area-ST        2:53.87    3:05.55  
 
Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaragoza Reyes, Santiago  11 ANV                    38.15      38.01    9  
  2 Smith, Daniel R           11 SASA-ST                38.23      38.04    7  
  3 Garcia Villarreal, Diego  11 Laguna Seca            38.24      38.29    6  
  4 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST                38.75      38.70    5  
  5 Stephenson, Sam K         11 WAVE-ST                39.98      39.28    4  
  6 Meeks, Topher B           11 NTRO-ST                43.68      39.47    3  
  7 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST                38.81      39.82    2  
  8 Huang, Ryan S             11 Alamo Area-ST          39.25      41.24    1  
  9 Horton, Sheamus A         11 NTRO-ST                42.76      41.82  
 10 Mu, Philip M              11 WAVE-ST                42.69      42.05  
 11 Diaz Torres, Alejandro    11 CAR                    42.74      42.56  
 12 Gruber, Ryan Y            11 Alamo Area-ST          42.11      42.73  
 13 Garza Valdez, Diego       11 Tiburones              43.80      47.49  
 14 Clanton, Will W           11 LIFE-ST                44.19      49.93  
 15 Gutierrez, Mateo L        11 Alamo Area-ST          44.10      51.71  
 16 Zepeda, Diego A           11 Alamo Area-ST             NT    1:00.93  
 
Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Villarreal, Diego  11 Laguna Seca          1:19.28    1:20.05    9  
  2 Zaragoza Reyes, Santiago  11 ANV                  1:20.24    1:20.92    7  
  3 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              1:20.90    1:21.06    6  
  4 Ortiz Carrion, Nicolas    11 Alamo Area-ST        1:21.15    1:22.29    5  
  5 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST              1:21.70    1:23.92    4  
  6 Hardeman, Zach N          11 Alamo Area-ST        1:19.46    1:23.96    3  
  7 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST        1:26.78    1:25.11    2  
  8 Wei, Casey Z              11 NTRO-ST              1:23.38    1:26.19    1  
  9 Huang, Ryan S             11 Alamo Area-ST        1:23.76    1:26.21  
 10 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST              1:24.64    1:27.44  
 11 Ward, Eli G               11 NTRO-ST              1:29.92    1:31.54  
 12 Diaz Torres, Alejandro    11 CAR                  1:34.40    1:31.93  
 13 Ognoskie, Maika A         11 NTRO-ST              1:29.03    1:32.43  
 14 Gruber, Ryan Y            11 Alamo Area-ST        1:33.39    1:32.48  
 15 Smith, Benjamin C         11 Alamo Area-ST        1:36.25    1:33.49  
 16 Pierron, Christopher P    11 NTRO-ST              1:34.33    1:35.25  
 17 Fralic, Judah W           11 SASA-ST              1:33.07    1:35.43  
 18 Sampson, Andrew A         11 LIFE-ST              1:32.96    1:40.27  
 
Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Villarreal, Diego  11 Laguna Seca          2:50.24    2:48.76    9  
                1:23.09   2:48.76 (1:25.67)                                        
  2 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST              2:41.73    2:54.38    7  
                1:26.49   2:54.38 (1:27.89)                                        
  3 Smith, Daniel R           11 SASA-ST              2:54.95    3:02.08    6  
                1:31.41   3:02.08 (1:30.67)                                        
  4 Mu, Philip M              11 WAVE-ST              3:15.12    3:10.93    5  
                1:35.31   3:10.93 (1:35.62)                                        
  5 Diaz Torres, Alejandro    11 CAR                  3:18.76    3:15.20    4  
  6 Fralic, Judah W           11 SASA-ST              3:19.91    3:17.78    3  
                1:37.42   3:17.78 (1:40.36)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST                40.38      41.39    9  
  2 Zaragoza Reyes, Santiago  11 ANV                    41.49      42.78    7  
  3 Wei, Casey Z              11 NTRO-ST                45.47      45.09    6  
  4 Sampson, Andrew A         11 LIFE-ST                48.67      45.40    5  
  5 Smith, Benjamin C         11 Alamo Area-ST          45.14      45.75    4  
  6 Groszek, Cameron L        11 UN-ST                  46.81      46.87    3  
  7 Ward, Eli G               11 NTRO-ST                46.12      46.90    2  
  8 Meeks, Topher B           11 NTRO-ST                48.32      47.10    1  
  9 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST          47.15      48.72  
 10 Smith, Daniel R           11 SASA-ST                48.41      50.31  
 11 Clanton, Will W           11 LIFE-ST                49.29    1:05.54  
 -- Gutierrez, Mateo L        11 Alamo Area-ST          49.20         DQ  
 
Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardeman, Zach N          11 Alamo Area-ST        1:25.87    1:28.86    9  
  2 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST              1:28.90    1:30.20    7  
  3 Zaragoza Reyes, Santiago  11 ANV                  1:30.43    1:33.39    6  
  4 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST              1:32.44    1:34.50    5  
  5 Wei, Casey Z              11 NTRO-ST              1:36.72    1:35.18    4  
  6 Horton, Sheamus A         11 NTRO-ST              1:41.68    1:38.59    3  
  7 Sampson, Andrew A         11 LIFE-ST              1:43.60    1:40.75    2  
  8 Ward, Eli G               11 NTRO-ST              1:42.63    1:41.31    1  
  9 Groszek, Cameron L        11 UN-ST                1:44.54    1:42.59  
 10 Smith, Benjamin C         11 Alamo Area-ST        1:38.04    1:42.94  
 11 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST        1:41.70    1:43.39  
 12 Smith, Daniel R           11 SASA-ST              1:42.48    1:44.31  
 13 Huang, Ryan S             11 Alamo Area-ST        1:45.32    1:46.40  
 
Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST              3:04.46    3:11.14    9  
                1:33.00   3:11.14 (1:38.14)                                        
  2 Hardeman, Zach N          11 Alamo Area-ST        3:05.94    3:12.64    7  
                1:34.39   3:12.64 (1:38.25)                                        
  3 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST              3:09.79    3:13.69    6  
                1:33.22   3:13.69 (1:40.47)                                        
  4 Wei, Casey Z              11 NTRO-ST              3:21.38    3:19.52    5  
                1:38.61   3:19.52 (1:40.91)                                        
  5 Brown, Coleman T          11 HSC-ST               3:40.62    3:29.40    4  
                1:43.90   3:29.40 (1:45.50)                                        
  6 Ward, Eli G               11 NTRO-ST              3:30.35    3:33.93    3  
                1:45.56   3:33.93 (1:48.37)                                        
  7 Sampson, Andrew A         11 LIFE-ST              3:28.62    3:34.75    2  
                1:44.53   3:34.75 (1:50.22)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Villarreal, Diego  11 Laguna Seca            34.81      32.97    9  
  2 Torres-Jimenez, Lorenzo   11 NTRO-ST                35.50      35.34    7  
  3 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST                34.77      35.57    6  
  4 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST                34.92      35.75    5  
  5 Diaz Torres, Alejandro    11 CAR                    39.72      37.73    4  
  6 Zaragoza Reyes, Santiago  11 ANV                    37.33      37.88    3  
  7 Ortiz Carrion, Nicolas    11 Alamo Area-ST          36.60      38.09    2  
  8 Huang, Ryan S             11 Alamo Area-ST          38.55      38.28    1  
  9 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST                37.89      38.46  
 10 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST          39.25      38.57  
 11 Hernandez Padilla, Santi  11 ANV                    41.02      38.69  
 12 Horton, Sheamus A         11 NTRO-ST                39.69      40.50  
 13 Baizabal Rivera, Miguel   11 TYM                    38.88      40.60  
 14 Ognoskie, Maika A         11 NTRO-ST                41.24      41.81  
 14 Gruber, Ryan Y            11 Alamo Area-ST          40.82      41.81  
 16 Brown, Coleman T          11 HSC-ST                 39.48      42.28  
 17 Garza Valdez, Diego       11 Tiburones              41.80      44.54  
 18 Clanton, Will W           11 LIFE-ST                41.99      51.34  
 
Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Villarreal, Diego  11 Laguna Seca          1:14.74    1:15.88    9  
  2 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST              1:15.10    1:18.82    7  
  3 Stephenson, Sam K         11 WAVE-ST              1:25.55    1:21.99    6  
  4 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST              1:21.65    1:23.24    5  
  5 Hardeman, Zach N          11 Alamo Area-ST        1:26.87    1:25.61    4  
  6 Diaz Torres, Alejandro    11 CAR                  1:27.71    1:27.74    3  
  7 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST        1:27.91    1:31.27    2  
  8 Horton, Sheamus A         11 NTRO-ST              1:29.35    1:31.41    1  
  9 Baizabal Rivera, Miguel   11 TYM                  1:32.68    1:31.66  
 10 Ognoskie, Maika A         11 NTRO-ST              1:32.00    1:34.00  
 11 Huang, Ryan S             11 Alamo Area-ST        1:30.16    1:36.04  
 12 Garza Valdez, Diego       11 Tiburones            1:31.80    1:36.98  
 
Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST              2:42.16    2:42.78    9  
                1:18.66   2:42.78 (1:24.12)                                        
  2 Garcia Villarreal, Diego  11 Laguna Seca          2:54.45    2:53.30    7  
                1:22.80   2:53.30 (1:30.50)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Villarreal, Diego  11 Laguna Seca          2:45.91    2:44.37    9  
                1:18.16   2:44.37 (1:26.21)                                        
  2 Gettys, Bucky B           11 GOLD-ST              2:40.63    2:44.88    7  
                1:21.82   2:44.88 (1:23.06)                                        
  3 Zaragoza Reyes, Santiago  11 ANV                  2:46.53    2:47.31    6  
                1:21.16   2:47.31 (1:26.15)                                        
  4 Hardeman, Zach N          11 Alamo Area-ST        2:52.98    2:53.30    5  
                1:24.45   2:53.30 (1:28.85)                                        
  5 Hays, ZJ J                11 GOLD-ST              2:51.53    2:55.33    4  
                1:25.56   2:55.33 (1:29.77)                                        
  6 Torres-Jimenez, Lorenzo   11 NTRO-ST              2:55.63    2:59.67    3  
                1:26.39   2:59.67 (1:33.28)                                        
  7 Maldonado, Patrick J      11 Alamo Area-ST        3:00.10    3:00.76    2  
                1:26.88   3:00.76 (1:33.88)                                        
  8 Ortiz Carrion, Nicolas    11 Alamo Area-ST        3:01.36    3:01.21    1  
                1:26.23   3:01.21 (1:34.98)                                        
  9 Stephenson, Sam K         11 WAVE-ST              3:11.72    3:02.24  
                1:24.30   3:02.24 (1:37.94)                                        
 10 Duggan, Blake D           11 WAVE-ST              3:02.71    3:03.28  
                1:27.01   3:03.28 (1:36.27)                                        
 11 Smith, Daniel R           11 SASA-ST              3:05.06    3:03.96  
                1:30.96   3:03.96 (1:33.00)                                        
 12 Ognoskie, Maika A         11 NTRO-ST              3:02.71    3:04.35  
                1:28.35   3:04.35 (1:36.00)                                        
 13 Ward, Eli G               11 NTRO-ST              3:05.19    3:06.98  
                1:30.66   3:06.98 (1:36.32)                                        
 14 Hernandez Padilla, Santi  11 ANV                  3:08.37    3:07.93  
                1:28.99   3:07.93 (1:38.94)                                        
 15 Smith, Benjamin C         11 Alamo Area-ST        3:15.70    3:08.09  
                1:33.08   3:08.09 (1:35.01)                                        
 16 Huang, Ryan S             11 Alamo Area-ST        3:16.28    3:11.28  
 17 Baizabal Rivera, Miguel   11 TYM                  3:17.80    3:12.10  
                1:30.66   3:12.10 (1:41.44)                                        
 18 Sampson, Andrew A         11 LIFE-ST              3:11.67    3:14.35  
                1:37.25   3:14.35 (1:37.10)                                        
 19 Schaefer, Logan R         11 NTRO-ST              3:23.85    3:15.31  
                1:34.02   3:15.31 (1:41.29)                                        
 20 Diaz Torres, Alejandro    11 CAR                  3:20.87    3:15.81  
                1:30.55   3:15.81 (1:45.26)                                        
 21 Mu, Philip M              11 WAVE-ST              3:13.30    3:20.03  
                1:35.27   3:20.03 (1:44.76)                                        
 22 Pierron, Christopher P    11 NTRO-ST              3:22.51    3:20.42  
                1:34.75   3:20.42 (1:45.67)                                        
 23 Pollack, Jake M           11 Alamo Area-ST        3:24.40    3:29.23  
                1:48.00   3:29.23 (1:41.23)                                        
 24 Brown, Coleman T          11 HSC-ST               3:14.51    3:31.44  
                1:43.70   3:31.44 (1:47.74)                                        
 
Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croley, Evan M            12 SASA-ST                28.01      27.57    9  
  2 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                    25.52      28.19    7  
  3 Brown, Anderson C         12 HSC-ST                 28.28      28.32    6  
  4 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST                29.45      28.95    5  
  5 Turner, William T         12 LIFE-ST                29.90      29.14    4  
  6 Peterson, Luke B          12 Alamo Area-ST          29.86      30.43    3  
  7 Garcia Garcia, Jose Juli  12 ANV                    31.24      30.50    2  
  8 Licon Loera, Aramys Este  12 ANV                    32.91      31.37    1  
  9 Mahlknecht Segura, Andre  12 TYM                    33.04      31.75  
 10 Stewart, Colin A          12 Alamo Area-ST          32.66      33.12  
 11 Olson, Dane W             12 Alamo Area-ST          36.24      33.62  
 12 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST          34.84      33.93  
 13 Canales, Jake A           12 AQSA-ST                35.34      34.08  
 14 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST          34.51      34.09  
 15 Garay Gebauer, Carlos     12 CDLT                   34.76      34.15  
 16 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST          35.29      34.38  
 17 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST          36.97      34.83  
 18 Fosbenner, Christian M    12 PRGN-ST                36.20      35.38  
 
Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                  1:01.16    1:01.97    9  
  2 Brown, Anderson C         12 HSC-ST               1:05.58    1:02.07    7  
  3 Croley, Evan M            12 SASA-ST              1:00.53    1:02.12    6  
  4 Turner, William T         12 LIFE-ST              1:05.97    1:04.65    5  
  5 Peterson, Luke B          12 Alamo Area-ST        1:04.40    1:06.01    4  
  6 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              1:05.10    1:06.15    3  
  7 Garcia Garcia, Jose Juli  12 ANV                  1:06.79    1:08.76    2  
  8 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST              1:11.74    1:09.06    1  
  9 Griffith, Aiden K         12 HSC-ST               1:13.99    1:09.64  
 10 Licon Loera, Aramys Este  12 ANV                  1:11.83    1:09.89  
 11 Tegtmeier, Roland P       12 NTRO-ST              1:16.07    1:11.52  
 12 Mahlknecht Segura, Andre  12 TYM                  1:14.94    1:12.67  
 13 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        1:15.10    1:13.39  
 14 Ritter, Jack C            12 NTRO-ST              1:13.57    1:13.56  
 15 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST        1:15.74    1:14.03  
 16 Gunawan, Jeffery          12 NTRO-ST              1:12.65    1:14.17  
 17 Canales, Jake A           12 AQSA-ST              1:16.60    1:14.91  
 18 Auditore Jr, Chris A      12 LSAC-ST              1:16.71    1:15.51  
 19 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        1:17.87    1:16.92  
 20 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        1:16.89    1:18.48  
 21 Olson, Dane W             12 Alamo Area-ST        1:16.53    1:20.39  
 
Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                  2:07.88    2:13.20    9  
                1:02.98   2:13.20 (1:10.22)                                        
  2 Brown, Anderson C         12 HSC-ST               2:17.76    2:19.56    7  
                1:08.82   2:19.56 (1:10.74)                                        
  3 Peterson, Luke B          12 Alamo Area-ST        2:18.50    2:24.56    6  
                1:09.70   2:24.56 (1:14.86)                                        
  4 Turner, William T         12 LIFE-ST              2:28.11    2:24.96    5  
                1:08.74   2:24.96 (1:16.22)                                        
  5 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST              2:26.23    2:26.08    4  
                1:11.10   2:26.08 (1:14.98)                                        
  6 Licon Loera, Aramys Este  12 ANV                  2:27.41    2:27.09    3  
                1:12.25   2:27.09 (1:14.84)                                        
  7 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST        2:28.67    2:29.73    2  
                1:14.11   2:29.73 (1:15.62)                                        
  8 Garcia Garcia, Jose Juli  12 ANV                  2:27.68    2:32.75    1  
                1:14.40   2:32.75 (1:18.35)                                        
  9 Griffith, Aiden K         12 HSC-ST               2:36.28    2:33.36  
                1:13.40   2:33.36 (1:19.96)                                        
 10 Gunawan, Jeffery          12 NTRO-ST              2:34.57    2:36.10  
                1:15.61   2:36.10 (1:20.49)                                        
 11 Garay Gebauer, Carlos     12 CDLT                 2:57.89    2:40.93  
                1:18.09   2:40.93 (1:22.84)                                        
 12 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST        2:45.45    2:42.91  
                  20.12   2:42.91 (2:22.79)                                        
 13 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        2:45.07    2:50.97  
 14 Crowns, Owen N            12 NTRO-ST              2:57.86    3:01.28  
                1:25.31   3:01.28 (1:35.97)                                        
 
Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croley, Evan M            12 SASA-ST                31.05      32.97    9  
  2 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST                33.16      34.19    7  
  3 Griffith, Aiden K         12 HSC-ST                 35.80      34.71    6  
  4 Peterson, Luke B          12 Alamo Area-ST          33.61      35.19    5  
  5 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST          35.30      35.23    4  
  6 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                    33.00      35.31    3  
  7 Turner, William T         12 LIFE-ST                37.13      36.71    2  
  8 Garcia Garcia, Jose Juli  12 ANV                    39.75      38.00    1  
  9 Mahlknecht Segura, Andre  12 TYM                    40.09      39.20  
 10 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST          40.49      39.69  
 11 Crowns, Owen N            12 NTRO-ST                38.22      39.93  
 12 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST          42.54      41.31  
 13 Fosbenner, Christian M    12 PRGN-ST                42.03      41.34  
 14 Licon Loera, Aramys Este  12 ANV                    41.23      41.72  
 15 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST          42.14      41.84  
 
Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croley, Evan M            12 SASA-ST              1:07.16    1:12.23    9  
  2 Griffith, Aiden K         12 HSC-ST               1:31.18    1:14.88    7  
  3 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                  1:08.22    1:16.27    6  
  4 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              1:12.12    1:16.39    5  
  5 Peterson, Luke B          12 Alamo Area-ST        1:17.29    1:16.96    4  
  6 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST        1:16.24    1:18.93    3  
  7 Turner, William T         12 LIFE-ST              1:33.82    1:21.54    2  
  8 Garcia Garcia, Jose Juli  12 ANV                  1:22.14    1:25.14    1  
  9 Gunawan, Jeffery          12 NTRO-ST              1:25.83    1:25.40  
 10 Auditore Jr, Chris A      12 LSAC-ST              1:21.89    1:25.98  
 11 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        1:23.37    1:26.81  
 12 Tegtmeier, Roland P       12 NTRO-ST              1:36.58    1:27.60  
 13 Ritter, Jack C            12 NTRO-ST              1:29.57    1:28.06  
 14 Lee, Kevin H              12 Alamo Area-ST        1:26.76    1:28.18  
 15 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        1:28.66    1:29.20  
 16 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST        1:33.36    1:29.37  
 17 Tiwari, Rhishit           12 Alamo Area-ST        1:34.68    1:31.09  
 18 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        1:31.54    1:32.77  
 
Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                  2:27.00    2:31.46    9  
                1:13.70   2:31.46 (1:17.76)                                        
  2 Brown, Anderson C         12 HSC-ST               2:41.13    2:34.09    7  
                1:17.27   2:34.09 (1:16.82)                                        
  3 Croley, Evan M            12 SASA-ST              2:21.03    2:34.21    6  
  4 Griffith, Aiden K         12 HSC-ST               2:45.99    2:37.35    5  
                1:17.78   2:37.35 (1:19.57)                                        
  5 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              2:41.53    2:42.70    4  
  6 Peterson, Luke B          12 Alamo Area-ST        2:38.17    2:46.94    3  
                1:23.55   2:46.94 (1:23.39)                                        
  7 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST        2:46.06    2:47.72    2  
                1:23.43   2:47.72 (1:24.29)                                        
  8 Crowns, Owen N            12 NTRO-ST              3:04.35    3:03.49    1  
                1:31.53   3:03.49 (1:31.96)                                        
  9 Brown, Derek C            12 Alamo Area-ST        3:20.37    3:12.50  
                1:35.25   3:12.50 (1:37.25)                                        
 
Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Licon Loera, Aramys Este  12 ANV                    39.81      37.81    9  
  2 Brown, Anderson C         12 HSC-ST                 38.22      37.94    7  
  3 Griffith, Aiden K         12 HSC-ST                 46.36      40.03    6  
  4 Turner, William T         12 LIFE-ST                42.59      42.04    5  
  5 Garcia Garcia, Jose Juli  12 ANV                    44.22      43.41    4  
  6 Mahlknecht Segura, Andre  12 TYM                    45.54      45.98    3  
  7 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST          44.78      46.12    2  
  8 Tiwari, Rhishit           12 Alamo Area-ST          45.23      46.22    1  
 
Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Anderson C         12 HSC-ST               1:24.81    1:21.84    9  
  2 Licon Loera, Aramys Este  12 ANV                  1:24.26    1:25.63    7  
  3 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                  1:25.00    1:29.43    6  
  4 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST              1:42.15    1:31.65    5  
  5 Gunawan, Jeffery          12 NTRO-ST              1:33.19    1:34.08    4  
  6 Tiwari, Rhishit           12 Alamo Area-ST        1:38.11    1:38.74    3  
  7 Garay Gebauer, Carlos     12 CDLT                 1:42.30    1:42.24    2  
  8 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        1:44.45    1:46.85    1  
 
Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Anderson C         12 HSC-ST               3:04.43    2:56.97    9  
                1:26.73   2:56.97 (1:30.24)                                        
  2 Licon Loera, Aramys Este  12 ANV                  3:09.39    3:04.31    7  
                1:30.36   3:04.31 (1:33.95)                                        
  3 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                  3:00.00    3:12.66    6  
                1:30.61   3:12.66 (1:42.05)                                        
  4 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST        3:29.96    3:19.27    5  
                1:37.70   3:19.27 (1:41.57)                                        
  5 Ritter, Jack C            12 NTRO-ST              3:44.69    3:32.16    4  
                1:42.60   3:32.16 (1:49.56)                                        
 
Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Anderson C         12 HSC-ST                 32.26      31.59    9  
  2 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST                31.78      32.00    7  
  3 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST                32.20      32.37    6  
  4 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                    32.00      32.38    5  
  5 Peterson, Luke B          12 Alamo Area-ST          32.30      32.81    4  
  6 Mahlknecht Segura, Andre  12 TYM                    35.26      34.61    3  
  7 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST          32.52      34.78    2  
  8 Garcia Garcia, Jose Juli  12 ANV                    35.73      34.97    1  
  9 Licon Loera, Aramys Este  12 ANV                    36.49      35.52  
 10 Griffith, Aiden K         12 HSC-ST                 41.39      36.85  
 11 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST          36.40      36.94  
 12 Gunawan, Jeffery          12 NTRO-ST                38.17      37.88  
 13 Ritter, Jack C            12 NTRO-ST                37.32      38.53  
 14 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST          36.58      38.61  
 15 Canales, Jake A           12 AQSA-ST                39.36      38.81  
 16 Tiwari, Rhishit           12 Alamo Area-ST          40.55      39.00  
 17 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST          38.77      39.10  
 18 Auditore Jr, Chris A      12 LSAC-ST                40.44      40.73  
 19 Tegtmeier, Roland P       12 NTRO-ST                40.13      40.94  
 
Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                  1:08.09    1:10.04    9  
  2 Brown, Anderson C         12 HSC-ST               1:07.12    1:11.01    7  
  3 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST              1:10.83    1:12.56    6  
  4 Peterson, Luke B          12 Alamo Area-ST        1:16.11    1:15.14    5  
  5 Garcia Garcia, Jose Juli  12 ANV                  1:19.49    1:15.28    4  
  6 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST        1:11.51    1:15.97    3  
  7 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              1:13.83    1:16.77    2  
  8 Mahlknecht Segura, Andre  12 TYM                  1:18.36    1:19.36    1  
  9 Garay Gebauer, Carlos     12 CDLT                 1:22.94    1:26.84  
 10 Gunawan, Jeffery          12 NTRO-ST              1:26.75    1:28.00  
 11 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        1:28.66    1:28.99  
 12 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        1:28.59    1:29.67  
 
Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Anderson C         12 HSC-ST               2:33.39    2:30.93    9  
                1:13.52   2:30.93 (1:17.41)                                        
  2 Torres Sosa, Omar E       12 ANV                  2:32.87    2:35.44    7  
                1:12.90   2:35.44 (1:22.54)                                        
  3 Schweizer, Aiydan M       12 NTRO-ST              2:38.46    2:42.30    6  
                1:16.41   2:42.30 (1:25.89)                                        
  4 Stewart, Colin A          12 Alamo Area-ST        3:03.21    3:05.12    5  
                1:27.21   3:05.12 (1:37.91)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Anderson C         12 HSC-ST               2:27.35    2:36.26    9  
                1:13.94   2:36.26 (1:22.32)                                        
  2 Manzo, Jason R            12 Alamo Area-ST        2:49.21    2:47.12    7  
                1:19.79   2:47.12 (1:27.33)                                        
  3 Almaraz, Ayden M          12 WAVE-ST              2:47.06    2:47.24    6  
                1:16.63   2:47.24 (1:30.61)                                        
  4 Licon Loera, Aramys Este  12 ANV                  2:46.22    2:47.53    5  
                1:25.33   2:47.53 (1:22.20)                                        
  5 Peterson, Luke B          12 Alamo Area-ST        2:45.94    2:48.05    4  
                1:20.37   2:48.05 (1:27.68)                                        
  6 Garcia Garcia, Jose Juli  12 ANV                  2:49.93    2:50.66    3  
                1:20.73   2:50.66 (1:29.93)                                        
  7 Stewart, Colin A          12 Alamo Area-ST        2:52.83    2:54.70    2  
                1:21.85   2:54.70 (1:32.85)                                        
  8 Mahlknecht Segura, Andre  12 TYM                  2:53.47    2:54.86    1  
                1:22.20   2:54.86 (1:32.66)                                        
  9 Polk, Isaiah B            12 Alamo Area-ST        3:09.59    3:03.20  
                1:29.68   3:03.20 (1:33.52)                                        
 10 Ott, Noah W               12 Alamo Area-ST        3:11.31    3:03.86  
                1:28.50   3:03.86 (1:35.36)                                        
 11 Canales, Jake A           12 AQSA-ST              3:15.98    3:09.32  
                1:34.61   3:09.32 (1:34.71)                                        
 12 Villanueva-Delaney, Fint  12 Alamo Area-ST        3:11.67    3:20.47  
                1:39.14   3:20.47 (1:41.33)                                        
 -- Tiwari, Rhishit           12 Alamo Area-ST        3:23.68         DQ  
                1:33.13        DQ (1:48.02)                                        
 
Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croley, Ethan L           13 SASA-ST                27.22      26.24    9  
  2 Stewart, Ian P            13 Alamo Area-ST          27.48      26.39    7  
  3 Starnes, Garrett R        13 NBY-ST                 27.10      27.89    6  
  4 Hays, Chase A             13 GOLD-ST                30.66      29.26    5  
  5 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST          30.95      30.31    4  
  6 Blanco Ortega, Luis Fran  13 TYM                    30.16      30.67    3  
  7 Robertson, Michael J      13 Alamo Area-ST          29.98      30.73    2  
  8 Vazquez Sepulveda, David  13 CAR                    31.47      30.78    1  
  9 Maese, Jaden R            13 SASA-ST                30.57      30.84  
 10 Borbolla Flores, German   13 TYM                    31.34      30.98  
 11 Ledbetter, Jackson A      13 NTRO-ST                32.10      31.22  
 12 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST                31.36      32.69  
 13 Zou, Henry                13 LSAC-ST                33.68      33.68  
 14 Blanco Jimenez, Carlos    13 Laguna Seca            34.12      34.00  
 15 Gune, Ishan M             13 SASA-ST                33.07      34.09  
 16 Henderson, Eli E          13 Alamo Area-ST          34.31      34.81  
 17 Hernandez Del Angel, Isr  13 UNAT-ST                34.12      34.85  
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croley, Ethan L           13 SASA-ST              1:00.41    1:00.78    9  
  2 Starnes, Garrett R        13 NBY-ST               1:01.05    1:01.58    7  
  3 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        1:01.42    1:03.12    6  
  4 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST        1:06.20    1:06.89    5  
  5 Robertson, Michael J      13 Alamo Area-ST        1:04.79    1:07.18    4  
  6 Blanco Ortega, Luis Fran  13 TYM                  1:05.13    1:07.28    3  
  7 Middleton, Tristin A      13 FISH-ST              1:06.15    1:07.80    2  
  8 Vazquez Sepulveda, David  13 CAR                  1:08.51    1:08.04    1  
  9 Bates, Seth S             13 HSC-ST               1:12.77    1:08.96  
 10 Borbolla Flores, German   13 TYM                  1:10.63    1:09.04  
 11 Ledbetter, Jackson A      13 NTRO-ST              1:08.68    1:09.15  
 12 Giandinoto, Chase D       13 Alamo Area-ST        1:05.63    1:09.18  
 13 Erwin, Tommy F            13 WAVE-ST              1:11.77    1:09.25  
 14 Brown, Elijah P           13 NBY-ST               1:09.38    1:09.93  
 15 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              1:08.79    1:10.08  
 16 Burner, Matthew G         13 Alamo Area-ST        1:13.82    1:10.16  
 17 Goldhammer, Jack A        13 UNAT-ST              1:12.56    1:11.05  
 18 Galan, Angel G            13 AQSA-ST              1:13.46    1:11.84  
 19 Gune, Ishan M             13 SASA-ST              1:14.05    1:15.36  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Ian P            13 Alamo Area-ST        2:10.35    2:15.06    9  
                1:04.47   2:15.06 (1:10.59)                                        
  2 Croley, Ethan L           13 SASA-ST              2:11.54    2:17.27    7  
                1:06.84   2:17.27 (1:10.43)                                        
  3 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        2:11.62    2:20.39    6  
                1:07.72   2:20.39 (1:12.67)                                        
  4 Blanco Ortega, Luis Fran  13 TYM                  2:22.56    2:21.26    5  
                1:08.52   2:21.26 (1:12.74)                                        
  5 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST        2:21.41    2:22.15    4  
                1:10.31   2:22.15 (1:11.84)                                        
  6 Robertson, Michael J      13 Alamo Area-ST        2:17.59    2:23.26    3  
                1:10.89   2:23.26 (1:12.37)                                        
  7 Vazquez Sepulveda, David  13 CAR                  2:30.24    2:24.53    2  
                1:09.84   2:24.53 (1:14.69)                                        
  8 Hays, Chase A             13 GOLD-ST              2:26.02    2:24.57    1  
  9 Maese, Jaden R            13 SASA-ST              2:29.85    2:28.37  
  9 Starnes, Garrett R        13 NBY-ST               2:14.30    2:28.37  
 11 Giandinoto, Chase D       13 Alamo Area-ST        2:20.21    2:28.73  
                1:12.55   2:28.73 (1:16.18)                                        
 12 Ledbetter, Jackson A      13 NTRO-ST              2:26.82    2:29.07  
 13 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              2:25.09    2:29.29  
                1:12.59   2:29.29 (1:16.70)                                        
 14 Erwin, Tommy F            13 WAVE-ST              2:33.14    2:29.90  
                1:13.23   2:29.90 (1:16.67)                                        
 15 Middleton, Tristin A      13 FISH-ST              2:33.64    2:31.13  
                1:14.38   2:31.13 (1:16.75)                                        
 16 Brown, Elijah P           13 NBY-ST               2:27.69    2:31.31  
                1:12.36   2:31.31 (1:18.95)                                        
 17 Goldhammer, Jack A        13 UNAT-ST              2:40.09    2:31.87  
                1:12.90   2:31.87 (1:18.97)                                        
 18 Borbolla Flores, German   13 TYM                  2:44.00    2:33.04  
 19 Zou, Henry                13 LSAC-ST              2:44.03    2:35.74  
                1:12.27   2:35.74 (1:23.47)                                        
 20 Duarte, Daniel A          13 GOLD-ST              2:40.10    2:36.39  
 21 Hernandez Del Angel, Isr  13 UNAT-ST              2:44.03    2:37.04  
 22 Burner, Matthew G         13 Alamo Area-ST        2:43.22    2:37.19  
 23 Blanco Jimenez, Carlos    13 Laguna Seca          2:43.98    2:57.64  
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Starnes, Garrett R        13 NBY-ST               1:02.59    1:04.87    9  
  2 Croley, Ethan L           13 SASA-ST              1:05.22    1:07.44    7  
  3 Blanco Ortega, Luis Fran  13 TYM                  1:12.71    1:14.46    6  
  4 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        1:13.48    1:15.16    5  
  5 Robertson, Michael J      13 Alamo Area-ST        1:12.91    1:15.97    4  
  6 Maese, Jaden R            13 SASA-ST              1:17.72    1:16.99    3  
  7 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST        1:16.13    1:17.24    2  
  8 Erwin, Tommy F            13 WAVE-ST              1:16.38    1:18.32    1  
  9 Bates, Seth S             13 HSC-ST               1:23.60    1:18.67  
 10 Burner, Matthew G         13 Alamo Area-ST        1:20.03    1:21.44  
 11 Ledbetter, Jackson A      13 NTRO-ST              1:21.35    1:22.59  
 12 Goldhammer, Jack A        13 UNAT-ST              1:21.61    1:22.82  
 13 Brown, Elijah P           13 NBY-ST               1:18.88    1:23.06  
 14 Vazquez Sepulveda, David  13 CAR                  1:21.82    1:24.14  
 15 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              1:21.87    1:25.15  
 16 Giandinoto, Chase D       13 Alamo Area-ST        1:16.69    1:25.69  
 -- Middleton, Tristin A      13 FISH-ST              1:19.57         DQ  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Starnes, Garrett R        13 NBY-ST               2:14.39    2:24.72    9  
  2 Blanco Ortega, Luis Fran  13 TYM                  2:36.20    2:39.81    7  
                1:18.77   2:39.81 (1:21.04)                                        
  3 Erwin, Tommy F            13 WAVE-ST              2:38.51    2:42.12    6  
                1:20.38   2:42.12 (1:21.74)                                        
  4 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST        2:41.85    2:43.80    5  
                1:19.61   2:43.80 (1:24.19)                                        
  5 Hays, Chase A             13 GOLD-ST              2:55.63    2:44.55    4  
                1:21.23   2:44.55 (1:23.32)                                        
  6 Blancaflor, Rance C       13 NTRO-ST              2:38.51    2:51.00    3  
                1:23.31   2:51.00 (1:27.69)                                        
  7 Goldhammer, Jack A        13 UNAT-ST              2:56.28    2:52.33    2  
                1:25.66   2:52.33 (1:26.67)                                        
  8 Maese, Jaden R            13 SASA-ST              2:50.03    2:52.59    1  
                1:23.65   2:52.59 (1:28.94)                                        
  9 Middleton, Tristin A      13 FISH-ST              2:53.21    2:55.28  
                1:26.82   2:55.28 (1:28.46)                                        
 10 Ledbetter, Jackson A      13 NTRO-ST              2:52.61    2:55.65  
 11 Giandinoto, Chase D       13 Alamo Area-ST        2:41.46    2:56.92  
                1:27.53   2:56.92 (1:29.39)                                        
 12 Vazquez Sepulveda, David  13 CAR                  2:55.87    2:56.94  
                1:26.22   2:56.94 (1:30.72)                                        
 13 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              2:54.09    2:59.29  
                1:27.78   2:59.29 (1:31.51)                                        
 14 Gune, Ishan M             13 SASA-ST              3:02.19    3:11.13  
                1:32.81   3:11.13 (1:38.32)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        1:12.11    1:17.13    9  
  2 Blancaflor, Rance C       13 NTRO-ST              1:15.96    1:20.52    7  
  3 Lackey, Seth J            13 SASA-ST              1:16.99    1:20.94    6  
  4 Brown, Elijah P           13 NBY-ST               1:25.49    1:28.69    5  
  5 Robertson, Michael J      13 Alamo Area-ST        1:27.10    1:29.13    4  
  6 Borbolla Flores, German   13 TYM                  1:34.00    1:30.30    3  
  7 Trinh, Wynton P           13 LSAC-ST              1:22.13    1:30.75    2  
  8 Blanco Jimenez, Carlos    13 Laguna Seca          1:33.22    1:31.19    1  
  9 Hernandez Del Angel, Isr  13 UNAT-ST              1:34.52    1:31.63  
 10 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              1:32.00    1:34.74  
 11 Zou, Henry                13 LSAC-ST              1:34.77    1:36.35  
 12 Vazquez Sepulveda, David  13 CAR                  1:30.45    1:38.30  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        2:38.78    2:49.38    9  
                1:20.69   2:49.38 (1:28.69)                                        
  2 Lackey, Seth J            13 SASA-ST              2:49.85    2:57.83    7  
                1:25.67   2:57.83 (1:32.16)                                        
  3 Robertson, Michael J      13 Alamo Area-ST        3:05.44    3:05.72    6  
                1:30.25   3:05.72 (1:35.47)                                        
  4 Brown, Elijah P           13 NBY-ST               3:09.54    3:11.82    5  
                1:33.30   3:11.82 (1:38.52)                                        
  5 Burner, Matthew G         13 Alamo Area-ST        3:16.13    3:13.69    4  
                1:33.04   3:13.69 (1:40.65)                                        
  6 Borbolla Flores, German   13 TYM                  3:26.00    3:14.78    3  
                1:34.47   3:14.78 (1:40.31)                                        
  7 Maese, Jaden R            13 SASA-ST              3:23.67    3:17.42    2  
                1:35.36   3:17.42 (1:42.06)                                        
  8 Trinh, Wynton P           13 LSAC-ST              3:08.70    3:17.47    1  
                1:36.74   3:17.47 (1:40.73)                                        
  9 Giandinoto, Chase D       13 Alamo Area-ST        3:09.69    3:19.75  
                1:37.47   3:19.75 (1:42.28)                                        
 10 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              3:13.87    3:25.28  
                1:39.18   3:25.28 (1:46.10)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lackey, Seth J            13 SASA-ST              1:04.86    1:06.23    9  
  2 Starnes, Garrett R        13 NBY-ST               1:04.08    1:08.53    7  
  3 Blanco Ortega, Luis Fran  13 TYM                  1:10.69    1:10.41    6  
  4 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        1:08.80    1:13.66    5  
  5 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST        1:15.54    1:14.65    4  
  6 Robertson, Michael J      13 Alamo Area-ST        1:15.63    1:14.80    3  
  7 Vazquez Sepulveda, David  13 CAR                  1:19.03    1:16.24    2  
  8 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              1:11.98    1:16.56    1  
  9 Hays, Chase A             13 GOLD-ST              1:14.72    1:18.56  
 10 Giandinoto, Chase D       13 Alamo Area-ST        1:12.06    1:20.16  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Ian P            13 Alamo Area-ST        2:26.73    2:33.80    9  
                1:10.07   2:33.80 (1:23.73)                                        
  2 Lackey, Seth J            13 SASA-ST              2:27.44    2:36.60    7  
                1:05.97   2:36.60 (1:30.63)                                        
  3 Blanco Ortega, Luis Fran  13 TYM                  2:45.43    2:40.76    6  
                1:15.16   2:40.76 (1:25.60)                                        
  4 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              2:38.02    2:43.51    5  
                1:14.97   2:43.51 (1:28.54)                                        
  5 Vazquez Sepulveda, David  13 CAR                  2:45.00    2:49.46    4  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Ian P            13 Alamo Area-ST        2:24.89    2:30.69    9  
                1:10.77   2:30.69 (1:19.92)                                        
  2 Lackey, Seth J            13 SASA-ST              2:29.63    2:31.61    7  
                1:10.48   2:31.61 (1:21.13)                                        
  3 Starnes, Garrett R        13 NBY-ST               2:29.76    2:36.19    6  
                1:09.08   2:36.19 (1:27.11)                                        
  4 Mandacina, Brayden J      13 Alamo Area-ST        2:26.32    2:36.44    5  
                1:16.13   2:36.44 (1:20.31)                                        
  5 Robertson, Michael J      13 Alamo Area-ST        2:35.94    2:40.57    4  
                1:16.99   2:40.57 (1:23.58)                                        
  6 Hays, Chase A             13 GOLD-ST              2:40.76    2:41.94    3  
                1:16.56   2:41.94 (1:25.38)                                        
  7 Blanco Ortega, Luis Fran  13 TYM                  2:45.10    2:42.06    2  
                1:13.64   2:42.06 (1:28.42)                                        
  8 Giandinoto, Chase D       13 Alamo Area-ST        2:41.69    2:49.33    1  
                1:22.34   2:49.33 (1:26.99)                                        
  9 Vazquez Sepulveda, David  13 CAR                  3:03.47    2:49.43  
 10 Christiansen, Harold V    13 WAVE-ST              2:43.27    2:51.13  
                1:20.41   2:51.13 (1:30.72)                                        
 11 Erwin, Tommy F            13 WAVE-ST              3:01.65    2:51.94  
                1:19.66   2:51.94 (1:32.28)                                        
 12 Slater, Malcolm R         13 Alamo Area-ST        2:44.27    2:52.64  
                1:20.10   2:52.64 (1:32.54)                                        
 13 Maese, Jaden R            13 SASA-ST              2:51.90    2:56.02  
                1:22.18   2:56.02 (1:33.84)                                        
 14 Zou, Henry                13 LSAC-ST              3:05.28    3:11.87  
                1:32.07   3:11.83 (1:39.76)      3:11.87 (0.04)                    
 15 Hernandez Del Angel, Isr  13 UNAT-ST              2:49.12    3:12.88  
                1:35.81   3:12.88 (1:37.07)                                        
 
Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doehler, Ethan F          14 SASA-ST                26.05      26.12    9  
  2 Hawkins, Elijah E         14 DTST-CO                28.39      27.73    7  
  3 Capdevielle Gomez, Chris  14 ANV                    29.01      28.22    6  
  4 Cervera-Aguinaga, Gonzal  14 UNAT-ST                28.14      28.78    5  
  5 Spradling, Riley M        14 Alamo Area-ST          29.37      29.31    4  
  6 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST          28.78      29.36    3  
  7 Vargas Pichardo, Gerardo  14 ANV                    29.43      29.52    2  
  8 Schwartz, Zach G          14 HSC-ST                 29.23      29.56    1  
  9 Moncrieft, Noah M         14 Alamo Area-ST          30.53      29.62  
 10 Black, Kevin R            14 Alamo Area-ST          28.73      29.83  
 11 Winkler, Jett K           14 Alamo Area-ST          30.12      30.47  
 12 Goff, Christian D         14 Alamo Area-ST          31.50      31.62  
 13 McDonald, Alex F          14 Alamo Area-ST          32.20      31.68  
 14 Patterson, Mitchell V     14 WAVE-ST                32.04      33.62  
 15 Molina, Greg H            14 Alamo Area-ST          34.20      34.65  
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stallworth, Jackson B     14 SASA-ST                56.91      58.62    9  
  2 Manzo, Joseph J           14 Alamo Area-ST          56.83      58.99    7  
  3 Doehler, Ethan F          14 SASA-ST                58.51    1:00.56    6  
  4 Chan, Cameron K           14 SASA-ST                59.78    1:00.77    5  
  5 Hawkins, Elijah E         14 DTST-CO              1:03.67    1:01.02    4  
  6 Vargas Pichardo, Gerardo  14 ANV                  1:02.32    1:03.25    3  
  7 Capdevielle Gomez, Chris  14 ANV                  1:04.68    1:04.06    2  
  8 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST        1:01.91    1:04.62    1  
  9 Cervera-Aguinaga, Gonzal  14 UNAT-ST              1:02.66    1:05.62  
 10 Stallworth, Lane M        14 SASA-ST              1:06.36    1:05.75  
 11 Black, Kevin R            14 Alamo Area-ST        1:03.39    1:06.01  
 12 Spradling, Riley M        14 Alamo Area-ST        1:04.32    1:06.59  
 13 Sundararaman, Harshith    14 NTRO-ST              1:04.88    1:06.65  
 14 Moncrieft, Noah M         14 Alamo Area-ST        1:10.09    1:07.80  
 15 Hawkins, Gabe L           14 WAVE-ST              1:09.72    1:08.93  
 16 Jones, George L           14 Alamo Area-ST        1:12.32    1:09.31  
 17 Bumanglag, ZL J           14 Alamo Area-ST        1:08.99    1:10.64  
 18 Solis Salgado, Nishan     14 TYM                  1:11.22    1:11.10  
 19 Patterson, Mitchell V     14 WAVE-ST              1:10.31    1:14.19  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           14 Alamo Area-ST        2:08.72    2:10.61    9  
  2 Vargas Pichardo, Gerardo  14 ANV                  2:13.48    2:12.89    7  
                1:04.36   2:12.89 (1:08.53)                                        
  3 Hawkins, Elijah E         14 DTST-CO              2:21.82    2:19.04    6  
                1:04.14   2:19.04 (1:14.90)                                        
  4 Stallworth, Lane M        14 SASA-ST              2:29.12    2:23.26    5  
  5 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST        2:13.60    2:24.17    4  
                1:08.43   2:24.17 (1:15.74)                                        
  6 Cervera-Aguinaga, Gonzal  14 UNAT-ST              2:19.16    2:24.47    3  
                1:10.87   2:24.47 (1:13.60)                                        
  7 Schwartz, Zach G          14 HSC-ST               2:30.88    2:26.71    2  
                1:12.22   2:26.71 (1:14.49)                                        
  8 Spradling, Riley M        14 Alamo Area-ST        2:24.85    2:27.51    1  
                1:11.43   2:27.51 (1:16.08)                                        
  9 Black, Kevin R            14 Alamo Area-ST        2:19.60    2:28.51  
                1:11.65   2:28.51 (1:16.86)                                        
 10 Sundararaman, Harshith    14 NTRO-ST              2:21.64    2:29.23  
                1:12.70   2:29.23 (1:16.53)                                        
 11 Winkler, Jett K           14 Alamo Area-ST        2:26.31    2:29.88  
                1:12.03   2:29.88 (1:17.85)                                        
 12 Jones, George L           14 Alamo Area-ST        2:33.57    2:30.18  
                1:12.86   2:30.18 (1:17.32)                                        
 13 Hawkins, Gabe L           14 WAVE-ST              2:35.70    2:34.86  
                1:12.50   2:34.86 (1:22.36)                                        
 14 Goff, Christian D         14 Alamo Area-ST        2:30.09    2:37.17  
                1:15.38   2:37.17 (1:21.79)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doehler, Ethan F          14 SASA-ST              1:06.90    1:09.95    9  
  2 Chan, Cameron K           14 SASA-ST              1:07.98    1:10.43    7  
  3 Capdevielle Gomez, Chris  14 ANV                  1:10.29    1:12.32    6  
  4 Sundararaman, Harshith    14 NTRO-ST              1:10.21    1:12.88    5  
  5 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST        1:09.10    1:13.17    4  
  6 Hawkins, Elijah E         14 DTST-CO              1:11.74    1:14.80    3  
  7 Black, Kevin R            14 Alamo Area-ST        1:11.76    1:17.17    2  
  8 Cervera-Aguinaga, Gonzal  14 UNAT-ST              1:19.33    1:17.67    1  
  9 Stallworth, Lane M        14 SASA-ST              1:23.81    1:19.28  
 10 Hawkins, Gabe L           14 WAVE-ST              1:19.89    1:21.24  
 11 Patterson, Mitchell V     14 WAVE-ST              1:16.42    1:21.82  
 12 Jones, George L           14 Alamo Area-ST        1:21.91    1:21.84  
 13 Solis Salgado, Nishan     14 TYM                  1:24.00    1:25.79  
 -- Spradling, Riley M        14 Alamo Area-ST        1:16.13         DQ  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           14 Alamo Area-ST        2:30.24    2:33.17    9  
  2 Jardenil, Kyle L          14 Alamo Area-ST        2:26.94    2:36.23    7  
  3 Sundararaman, Harshith    14 NTRO-ST              2:32.11    2:38.02    6  
                1:19.22   2:38.02 (1:18.80)                                        
  4 Hawkins, Elijah E         14 DTST-CO              2:48.52    2:39.77    5  
                1:17.90   2:39.77 (1:21.87)                                        
  5 Patterson, Mitchell V     14 WAVE-ST              2:39.73    2:47.35    4  
  6 Spradling, Riley M        14 Alamo Area-ST        2:43.25    2:51.27    3  
  7 Schwartz, Zach G          14 HSC-ST               2:52.27    2:54.27    2  
                1:26.05   2:54.27 (1:28.22)                                        
  8 Goff, Christian D         14 Alamo Area-ST        2:44.99    2:54.97    1  
 -- Jones, George L           14 Alamo Area-ST        2:50.84         DQ  
                1:27.53        DQ (1:29.70)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vargas Pichardo, Gerardo  14 ANV                  1:17.53    1:20.16    9  
  2 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST        1:12.63    1:21.04    7  
  3 Capdevielle Gomez, Chris  14 ANV                  1:22.04    1:22.70    6  
  4 Schwartz, Zach G          14 HSC-ST               1:22.59    1:23.62    5  
  5 Manzo, Joseph J           14 Alamo Area-ST        1:22.38    1:27.78    4  
  6 Jones, George L           14 Alamo Area-ST        1:28.21    1:27.91    3  
  7 Jardenil, Kyle L          14 Alamo Area-ST        1:21.55    1:28.08    2  
  8 Solis Salgado, Nishan     14 TYM                  1:30.22    1:29.67    1  
  9 Patterson, Mitchell V     14 WAVE-ST              1:30.10    1:31.74  
 10 Hawkins, Elijah E         14 DTST-CO              1:34.89    1:32.17  
 11 Stallworth, Jackson B     14 SASA-ST              1:24.77    1:32.39  
 12 Black, Kevin R            14 Alamo Area-ST        1:23.70    1:35.42  
 13 Winkler, Jett K           14 Alamo Area-ST        1:33.50    1:37.54  
 14 Molina, Greg H            14 Alamo Area-ST        1:34.21    1:49.91  
 -- Hawkins, Gabe L           14 WAVE-ST              1:29.14         DQ  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST        2:37.89    2:51.79    9  
                1:23.08   2:51.79 (1:28.71)                                        
  2 Vargas Pichardo, Gerardo  14 ANV                  2:52.17    2:56.81    7  
                1:26.07   2:56.81 (1:30.74)                                        
  3 Jones, George L           14 Alamo Area-ST        3:10.97    3:04.68    6  
                1:28.10   3:04.68 (1:36.58)                                        
  4 Spradling, Riley M        14 Alamo Area-ST        3:17.92    3:07.69    5  
                1:31.37   3:07.69 (1:36.32)                                        
  5 Solis Salgado, Nishan     14 TYM                  3:25.01    3:09.77    4  
                1:31.70   3:09.77 (1:38.07)                                        
  6 Stallworth, Jackson B     14 SASA-ST              2:57.70    3:11.15    3  
                1:33.47   3:11.15 (1:37.68)                                        
  7 Manzo, Joseph J           14 Alamo Area-ST        3:02.14    3:13.28    2  
                1:33.26   3:13.28 (1:40.02)                                        
  8 Patterson, Mitchell V     14 WAVE-ST              3:13.33    3:16.35    1  
                1:36.74   3:16.35 (1:39.61)                                        
  9 Bumanglag, ZL J           14 Alamo Area-ST        3:08.82    3:16.56  
                1:35.38   3:16.56 (1:41.18)                                        
 10 Hawkins, Elijah E         14 DTST-CO              3:25.78    3:21.00  
                1:34.01   3:21.00 (1:46.99)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stallworth, Jackson B     14 SASA-ST              1:00.06    1:06.18    9  
  2 Doehler, Ethan F          14 SASA-ST              1:09.71    1:06.76    7  
  3 Chan, Cameron K           14 SASA-ST              1:06.42    1:06.81    6  
  4 Cervera-Aguinaga, Gonzal  14 UNAT-ST              1:13.01    1:07.37    5  
  5 Jardenil, Kyle L          14 Alamo Area-ST        1:03.87    1:07.65    4  
  6 Vargas Pichardo, Gerardo  14 ANV                  1:11.39    1:11.22    3  
  7 Capdevielle Gomez, Chris  14 ANV                  1:12.42    1:12.18    2  
  8 Winkler, Jett K           14 Alamo Area-ST        1:10.89    1:13.06    1  
  9 Sundararaman, Harshith    14 NTRO-ST              1:09.75    1:14.62  
 10 Schwartz, Zach G          14 HSC-ST               1:14.34    1:15.28  
 11 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST        1:17.27    1:15.94  
 12 Black, Kevin R            14 Alamo Area-ST        1:13.77    1:18.39  
 13 Spradling, Riley M        14 Alamo Area-ST        1:17.85    1:19.64  
 14 Stallworth, Lane M        14 SASA-ST              1:12.38    1:19.92  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           14 Alamo Area-ST        2:31.91    2:30.46    9  
                1:10.14   2:30.46 (1:20.32)                                        
  2 Vargas Pichardo, Gerardo  14 ANV                  2:51.26    2:32.91    7  
                1:13.23   2:32.91 (1:19.68)                                        
  3 Sundararaman, Harshith    14 NTRO-ST              2:40.80    2:53.08    6  
                1:20.78   2:53.08 (1:32.30)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vargas Pichardo, Gerardo  14 ANV                  2:28.10    2:32.80    9  
                1:14.06   2:32.80 (1:18.74)                                        
  2 Doehler, Ethan F          14 SASA-ST              2:32.01    2:34.51    7  
                1:12.54   2:34.51 (1:21.97)                                        
  3 Stallworth, Jackson B     14 SASA-ST              2:25.41    2:34.96    6  
                  15.10   2:34.96 (2:19.86)                                        
  4 Capdevielle Gomez, Chris  14 ANV                  2:34.30    2:35.17    5  
                1:13.54   2:35.17 (1:21.63)                                        
  5 Yetter, Monty S           14 Alamo Area-ST        2:24.04    2:35.67    4  
                1:15.88   2:35.67 (1:19.79)                                        
  6 Solorzano, Caleb J        14 Alamo Area-ST        2:38.05    2:37.80    3  
                1:16.29   2:37.80 (1:21.51)                                        
  7 Stallworth, Lane M        14 SASA-ST              2:41.12    2:41.74    2  
                1:17.80   2:41.74 (1:23.94)                                        
  8 Schwartz, Zach G          14 HSC-ST               2:43.91    2:43.12    1  
                1:18.44   2:43.12 (1:24.68)                                        
  9 Cervera-Aguinaga, Gonzal  14 UNAT-ST              2:44.05    2:45.45  
                1:16.82   2:45.45 (1:28.63)                                        
 10 Black, Kevin R            14 Alamo Area-ST        2:39.07    2:48.54  
                1:16.61   2:48.54 (1:31.93)                                        
 11 Winkler, Jett K           14 Alamo Area-ST        2:39.85    2:49.12  
                1:18.15   2:49.12 (1:30.97)                                        
 12 Spradling, Riley M        14 Alamo Area-ST        2:42.91    2:50.00  
                1:21.16   2:50.00 (1:28.84)                                        
 13 Patterson, Mitchell V     14 WAVE-ST              2:46.76    2:51.47  
                1:20.04   2:51.47 (1:31.43)                                        
 14 Goff, Christian D         14 Alamo Area-ST        2:52.91    2:56.82  
                1:22.13   2:56.82 (1:34.69)                                        
 
Boys 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Christian        15 Alamo Area-ST          26.82      28.06    9  
  2 Frey, Avery A             15 NTRO-ST                27.53      28.13    7  
  3 Perales Jr, Mark A        15 Alamo Area-ST          29.59      30.15    6  
  4 Bakri, Adam A             15 Alamo Area-ST          30.30      31.02    5  
  5 Martinez Berard, Jose In  15 TYM                    31.72      31.31    4  
  6 Linares Huerta, Diego     15 CDLT                   31.79      32.37    3  
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           15 Alamo Area-ST          56.43      58.22    9  
  2 Sloan, Tate A             15 Alamo Area-ST        1:14.09    1:00.57    7  
  3 Frey, Avery A             15 NTRO-ST                59.54    1:01.32    6  
  4 Halstead, Wes C           15 Alamo Area-ST          59.02    1:01.96    5  
  5 Perales Jr, Mark A        15 Alamo Area-ST        1:04.10    1:05.66    4  
  6 Bakri, Adam A             15 Alamo Area-ST        1:05.58    1:06.98    3  
  7 Cantwell, Aidan Z         15 Alamo Area-ST        1:08.57    1:08.27    2  
  8 Gallegos, Jag A           15 DRD-ST               1:13.62    1:08.87    1  
  9 Martinez Berard, Jose In  15 TYM                  1:10.61    1:09.42  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frey, Avery A             15 NTRO-ST              2:08.71    2:09.42    9  
                1:02.43   2:09.42 (1:06.99)                                        
  2 Gillett, Joe A            15 NTRO-ST              2:11.12    2:11.22    7  
                1:02.21   2:11.22 (1:09.01)                                        
  3 Swider, Adam J            15 SASA-ST              2:19.74    2:21.64    6  
                1:07.42   2:21.64 (1:14.22)                                        
  4 Arias Garcia, Pablo A     15 SASA-ST              2:19.25    2:21.98    5  
                1:08.19   2:21.98 (1:13.79)                                        
  5 Bohannon, Max M           15 WAVE-ST              2:29.91    2:29.82    4  
                1:10.29   2:29.82 (1:19.53)                                        
  6 Meehan, Jack F            15 NBY-ST               2:25.64    2:30.05    3  
                1:13.11   2:30.05 (1:16.94)                                        
  7 West, William A           15 NBY-ST               2:34.62    2:30.79    2  
  8 Cantwell, Aidan Z         15 Alamo Area-ST        2:33.49    2:31.23    1  
                1:12.93   2:31.23 (1:18.30)                                        
  9 Martinez Berard, Jose In  15 TYM                  2:44.00    2:31.79  
                1:08.39   2:31.79 (1:23.40)                                        
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           15 Alamo Area-ST        1:05.26    1:05.35    9  
  2 Sloan, Tate A             15 Alamo Area-ST        1:11.33    1:15.39    7  
  3 Halstead, Wes C           15 Alamo Area-ST        1:12.57    1:16.13    6  
  4 Perales Jr, Mark A        15 Alamo Area-ST        1:14.87    1:18.43    5  
  5 Bakri, Adam A             15 Alamo Area-ST        1:16.41    1:19.79    4  
  6 Cantwell, Aidan Z         15 Alamo Area-ST        1:17.51    1:20.82    3  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillett, Joe A            15 NTRO-ST              2:22.62    2:25.71    9  
  2 Correa, Carlitos L        15 WAVE-ST              2:20.33    2:31.13    7  
  3 Walters, Christian        15 Alamo Area-ST        2:20.65    2:41.42    6  
  4 Halstead, Wes C           15 Alamo Area-ST        2:39.18    2:42.69    5  
                1:19.46   2:42.69 (1:23.23)                                        
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Christian        15 Alamo Area-ST        1:13.87    1:20.40    9  
  2 Frey, Avery A             15 NTRO-ST              1:24.16    1:22.32    7  
  3 Martinez Berard, Jose In  15 TYM                  1:23.18    1:22.62    6  
  4 Correa, Carlitos L        15 WAVE-ST              1:28.26    1:24.00    5  
  5 Halstead, Wes C           15 Alamo Area-ST        1:24.13    1:24.81    4  
  6 Blanco Jimenez, Miguel E  15 Laguna Seca          1:20.58    1:25.06    3  
  7 Arias Garcia, Pablo A     15 SASA-ST              1:29.90    1:30.19    2  
  8 Cantwell, Aidan Z         15 Alamo Area-ST        1:28.16    1:35.40    1  
  9 Meehan, Jack F            15 NBY-ST               1:33.76    1:36.70  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frey, Avery A             15 NTRO-ST              3:08.20    2:54.53    9  
                1:24.08   2:54.53 (1:30.45)                                        
  2 Walters, Christian        15 Alamo Area-ST        2:47.63    3:01.75    7  
                1:27.92   3:01.75 (1:33.83)                                        
  3 Bakri, Adam A             15 Alamo Area-ST        3:19.95    3:13.52    6  
                1:32.17   3:13.52 (1:41.35)                                        
 -- Martinez Berard, Jose In  15 TYM                  3:16.94         DQ  
                1:34.49        DQ (1:34.87)                                        
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillett, Joe A            15 NTRO-ST              1:05.24    1:07.28    9  
  2 Frey, Avery A             15 NTRO-ST              1:06.99    1:07.58    7  
  3 Correa, Carlitos L        15 WAVE-ST              1:06.87    1:08.09    6  
  4 Halstead, Wes C           15 Alamo Area-ST        1:08.72    1:08.95    5  
  5 Walters, Christian        15 Alamo Area-ST        1:01.32    1:09.21    4  
  6 Swider, Adam J            15 SASA-ST              1:10.08    1:09.57    3  
  7 Arias Garcia, Pablo A     15 SASA-ST              1:11.51    1:10.63    2  
  8 Blanco Jimenez, Miguel E  15 Laguna Seca          1:10.37    1:11.99    1  
  9 Cantwell, Aidan Z         15 Alamo Area-ST        1:13.94    1:16.21  
 10 Bohannon, Max M           15 WAVE-ST              1:17.24    1:21.26  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           15 Alamo Area-ST        2:22.61    2:26.57    9  
                1:06.61   2:26.57 (1:19.96)                                        
  2 Frey, Avery A             15 NTRO-ST              2:30.87    2:29.26    7  
                1:08.49   2:29.26 (1:20.77)                                        
  3 Walters, Christian        15 Alamo Area-ST        2:17.08    2:32.04    6  
                1:10.97   2:32.04 (1:21.07)                                        
  4 Halstead, Wes C           15 Alamo Area-ST        2:46.13    2:33.23    5  
                1:12.16   2:33.23 (1:21.07)                                        
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillett, Joe A            15 NTRO-ST              2:23.53    2:28.99    9  
                1:09.18   2:28.99 (1:19.81)                                        
  2 Walters, Christian        15 Alamo Area-ST        2:27.56    2:38.06    7  
                1:13.91   2:38.06 (1:24.15)                                        
  3 Perales Jr, Mark A        15 Alamo Area-ST        2:40.48    2:44.02    6  
                1:14.26   2:44.02 (1:29.76)                                        
  4 Blanco Jimenez, Miguel E  15 Laguna Seca          2:35.38    2:44.80    5  
                1:17.36   2:44.80 (1:27.44)                                        
  5 Bakri, Adam A             15 Alamo Area-ST        2:41.80    2:46.07    4  
                1:19.50   2:46.07 (1:26.57)                                        
  6 Linares Huerta, Diego     15 CDLT                 3:05.29    2:49.81    3  
                1:22.05   2:49.81 (1:27.76)                                        
 
Boys 16 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goeken, Phil J            21 Alamo Area-ST          25.22      25.29    9  
  2 Calvillo, Mikey J         17 Alamo Area-ST          25.19      25.56    7  
  3 Giandinoto, Cole T        18 Alamo Area-ST          24.62      26.11    6  
  4 Dishong, Alek W           19 GOLD-ST                25.86      26.44    5  
  5 Vazquez Apatiga, Gustavo  17 ANV                    26.88      26.46    4  
  6 Torres- Jimenez, Leo D    16 NTRO-ST                26.95      26.78    3  
  7 Aimone, Kyle J            16 SASA-ST                27.68      27.00    2  
  8 Giandinoto, Gavin D       16 Alamo Area-ST          26.92      27.03    1  
  9 Narvaez-Patterson, Moe A  16 LSAC-ST                27.01      27.46  
 10 Calderon, Joshua F        18 Alamo Area-ST          27.92      28.12  
 11 Martinez, Efren F         16 Alamo Area-ST          27.62      28.16  
 12 Dickson, Trevor A         16 Alamo Area-ST          27.65      28.17  
 13 Robertson, Connor M       16 Alamo Area-ST          28.34      28.46  
 14 Hernandez-Guzman, David   17 NBY-ST                 29.25      28.63  
 15 Patterson IV, McCoy M     16 WAVE-ST                29.61      29.19  
 16 Logsdon, Andrew T         18 Alamo Area-ST          29.76      29.20  
 17 Blough, Christian C       16 Alamo Area-ST          29.55      29.47  
 18 Moncrieft, Isaac E        16 Alamo Area-ST          29.67      29.90  
 19 Fears, John John S        17 Alamo Area-ST          31.15      30.28  
 20 Jimenez Morales, Daniel   16 ANV                    29.69      30.49  
 21 Edwards, Victor P         19 Alamo Area-ST          29.89      30.82  
 22 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST                32.00      31.71  
 23 Montesinos Valadez, Jorg  17 Laguna Seca            32.26      32.66  
 
Boys 16 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haig, Adam B              16 FISH-ST                55.49      56.94    9  
  2 Boehmer, Terrin D         16 Alamo Area-ST          56.56      58.72    7  
  3 Dziergowski, Steven S     18 Alamo Area-ST          58.45      58.96    6  
  4 Torres- Jimenez, Leo D    16 NTRO-ST              1:01.05      59.15    5  
  5 Polcyn, Andrew M          17 SASA-ST                59.19      59.68    4  
  6 Vazquez Apatiga, Gustavo  17 ANV                    58.97    1:00.50    3  
  7 Aimone, Kyle J            16 SASA-ST              1:01.13    1:00.51    2  
  8 Bernal, Nic N             17 Alamo Area-ST          59.03    1:00.78    1  
  9 Dishong, Alek W           19 GOLD-ST                58.08    1:01.06  
 10 Caliandro, Emmanuel A     17 Alamo Area-ST        1:00.15    1:01.23  
 11 Clennan, Ian L            16 LSAC-ST              1:01.25    1:01.99  
 12 Dickson, Trevor A         16 Alamo Area-ST        1:00.33    1:02.19  
 13 Hernandez, Sam J          16 SASA-ST              1:02.37    1:02.94  
 14 Von Aspe, Erich T         16 DRD-ST               1:00.02    1:03.34  
 15 Patterson IV, McCoy M     16 WAVE-ST              1:01.64    1:03.75  
 16 Gonzalez, Juaquin         18 WAVE-ST              1:07.12    1:05.39  
 17 Gallagher, Josh A         17 Alamo Area-ST        1:01.08    1:06.30  
 18 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST              1:09.17    1:07.35  
 19 Fears, John John S        17 Alamo Area-ST        1:06.91    1:07.38  
 
Boys 16 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvillo, Mikey J         17 Alamo Area-ST        1:52.90    1:56.96    9  
                  57.07     1:56.96 (59.89)                                        
  2 Giandinoto, Gavin D       16 Alamo Area-ST        2:01.48    2:06.47    7  
                1:01.48   2:06.47 (1:04.99)                                        
  3 Haig, Adam B              16 FISH-ST              1:59.78    2:06.49    6  
                1:02.33   2:06.49 (1:04.16)                                        
  4 Dziergowski, Steven S     18 Alamo Area-ST        2:03.28    2:07.45    5  
                1:03.11   2:07.45 (1:04.34)                                        
  5 Torres- Jimenez, Leo D    16 NTRO-ST              2:07.63    2:09.03    4  
                1:01.98   2:09.03 (1:07.05)                                        
  6 Boehmer, Terrin D         16 Alamo Area-ST        2:04.21    2:11.93    3  
  7 Clennan, Ian L            16 LSAC-ST              2:12.91    2:12.16    2  
                1:03.59   2:12.16 (1:08.57)                                        
  8 Caliandro, Emmanuel A     17 Alamo Area-ST        2:05.32    2:13.10    1  
  9 Vazquez Apatiga, Gustavo  17 ANV                  2:16.02    2:14.23  
                1:04.09   2:14.23 (1:10.14)                                        
 10 Nester, Luke S            16 SASA-ST              2:06.82    2:16.99  
 11 Bernal, Nic N             17 Alamo Area-ST        2:16.98    2:17.52  
 12 Peter, Kendal R           16 NBY-ST               2:10.26    2:17.58  
                1:05.21   2:17.58 (1:12.37)                                        
 13 Blough, Christian C       16 Alamo Area-ST        2:18.98    2:18.80  
                1:06.16   2:18.80 (1:12.64)                                        
 14 Aimone, Kyle J            16 SASA-ST              2:09.84    2:19.52  
 15 Polcyn, Andrew M          17 SASA-ST              2:04.22    2:19.53  
                1:06.07   2:19.53 (1:13.46)                                        
 16 Logsdon, Andrew T         18 Alamo Area-ST        2:15.10    2:20.47  
                1:07.92   2:20.47 (1:12.55)                                        
 17 Raimondo, Preston R       16 Alamo Area-ST        2:07.36    2:21.63  
                1:07.67   2:21.63 (1:13.96)                                        
 18 Fears, John John S        17 Alamo Area-ST        2:26.21    2:25.24  
                1:09.00   2:25.24 (1:16.24)                                        
 19 Dickson, Trevor A         16 Alamo Area-ST        2:17.44    2:25.28  
 20 Solano, Gabe G            16 Alamo Area-ST        2:17.77    2:26.44  
                1:08.96   2:26.44 (1:17.48)                                        
 21 Hernandez, Sam J          16 SASA-ST              2:17.32    2:29.35  
                1:11.85   2:29.35 (1:17.50)                                        
 22 Price, Kaleb T            16 Alamo Area-ST        2:37.31    2:33.01  
                1:11.25   2:33.01 (1:21.76)                                        
 23 Robertson, Connor M       16 Alamo Area-ST        2:15.73    2:42.92  
                1:18.44   2:42.92 (1:24.48)                                        
 24 Montesinos Valadez, Jorg  17 Laguna Seca          2:41.06    2:49.52  
 
Boys 16 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Su, Matthew J             17 Alamo Area-ST        1:00.35    1:04.56    9  
  2 Dziergowski, Steven S     18 Alamo Area-ST        1:04.07    1:05.95    7  
  3 Aimone, Kyle J            16 SASA-ST              1:07.44    1:06.63    6  
  4 Giandinoto, Gavin D       16 Alamo Area-ST        1:03.50    1:07.23    5  
  5 Mickelson, Chris L        16 WAVE-ST              1:06.14    1:09.29    4  
  6 Clennan, Ian L            16 LSAC-ST              1:09.75    1:09.71    3  
  7 Torres- Jimenez, Leo D    16 NTRO-ST              1:10.95    1:11.63    2  
  8 Bernal, Nic N             17 Alamo Area-ST        1:12.65    1:11.67    1  
  9 Boehmer, Terrin D         16 Alamo Area-ST        1:08.31    1:13.05  
 10 Caliandro, Emmanuel A     17 Alamo Area-ST        1:14.19    1:14.53  
 11 Von Aspe, Erich T         16 DRD-ST               1:06.58    1:16.37  
 12 Hernandez, Sam J          16 SASA-ST              1:17.53    1:16.72  
 13 Dickson, Trevor A         16 Alamo Area-ST        1:10.86    1:17.21  
 14 Vazquez Apatiga, Gustavo  17 ANV                  1:17.24    1:17.61  
 15 Gallagher, Josh A         17 Alamo Area-ST        1:11.34    1:18.01  
 16 Jimenez Morales, Daniel   16 ANV                  1:16.71    1:18.30  
 17 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST              1:20.71    1:23.03  
 
Boys 16 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvillo, Mikey J         17 Alamo Area-ST        2:02.08    2:14.78    9  
  2 Dziergowski, Steven S     18 Alamo Area-ST        2:16.28    2:16.99    7  
  3 Polcyn, Andrew M          17 SASA-ST              2:15.06    2:24.12    6  
  4 Aimone, Kyle J            16 SASA-ST              2:21.27    2:28.03    5  
  5 Giandinoto, Gavin D       16 Alamo Area-ST        2:21.24    2:29.07    4  
  6 Giandinoto, Cole T        18 Alamo Area-ST        2:14.87    2:29.46    3  
  7 Bernal, Nic N             17 Alamo Area-ST        2:37.10    2:34.17    2  
  8 Duke, Damian A            17 Alamo Area-ST        2:21.72    2:35.15    1  
  9 Crosley, Andrew Q         16 SASA-ST              2:24.58    2:35.26  
 10 Caliandro, Emmanuel A     17 Alamo Area-ST        2:29.01    2:35.99  
 11 Torres- Jimenez, Leo D    16 NTRO-ST              2:43.10    2:36.44  
 12 Nester, Luke S            16 SASA-ST              2:37.01    2:42.55  
                1:21.38   2:42.55 (1:21.17)                                        
 13 Hernandez, Sam J          16 SASA-ST              2:40.48    2:47.38  
                1:22.72   2:47.38 (1:24.66)                                        
 14 Robertson, Connor M       16 Alamo Area-ST        2:38.18    2:51.57  
                1:24.94   2:51.57 (1:26.63)                                        
 15 Montesinos Valadez, Jorg  17 Laguna Seca          3:01.19    3:11.49  
 
Boys 16 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haig, Adam B              16 FISH-ST              1:08.28    1:13.91    9  
  2 Thurman, Paul M           16 Alamo Area-ST        1:19.05    1:14.76    7  
  3 Duke, Damian A            17 Alamo Area-ST        1:08.41    1:15.35    6  
  4 Patterson IV, McCoy M     16 WAVE-ST              1:10.31    1:16.94    5  
  5 Giandinoto, Cole T        18 Alamo Area-ST        1:12.58    1:16.95    4  
  6 Martinez, Efren F         16 Alamo Area-ST        1:11.09    1:17.78    3  
  7 Mickelson, Chris L        16 WAVE-ST              1:11.96    1:20.01    2  
  8 Aimone, Kyle J            16 SASA-ST              1:17.27    1:21.41    1  
  9 Crosley, Andrew Q         16 SASA-ST              1:21.11    1:22.01  
 10 Jimenez Morales, Daniel   16 ANV                  1:16.62    1:24.17  
 11 Raimondo, Preston R       16 Alamo Area-ST        1:20.93    1:24.59  
 12 Gonzalez, Juaquin         18 WAVE-ST              1:24.81    1:25.37  
 13 Edwards, Victor P         19 Alamo Area-ST        1:25.38    1:29.19  
 14 Caliandro, Emmanuel A     17 Alamo Area-ST        1:31.67    1:30.22  
 15 Blough, Christian C       16 Alamo Area-ST        1:25.98    1:30.52  
 16 Vazquez Apatiga, Gustavo  17 ANV                  1:30.08    1:32.06  
 17 Robertson, Connor M       16 Alamo Area-ST        1:26.85    1:35.08  
 18 Dickson, Trevor A         16 Alamo Area-ST        1:28.77    1:35.74  
 
Boys 16 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haig, Adam B              16 FISH-ST              2:28.43    2:43.52    9  
                1:20.41   2:43.52 (1:23.11)                                        
  2 Duke, Damian A            17 Alamo Area-ST        2:31.37    2:44.51    7  
                1:19.40   2:44.51 (1:25.11)                                        
  3 Giandinoto, Gavin D       16 Alamo Area-ST        2:41.78    2:47.75    6  
                1:21.17   2:47.75 (1:26.58)                                        
  4 Patterson IV, McCoy M     16 WAVE-ST              2:37.98    2:49.71    5  
                1:22.89   2:49.71 (1:26.82)                                        
  5 Su, Matthew J             17 Alamo Area-ST        2:36.17    2:51.54    4  
                1:23.01   2:51.54 (1:28.53)                                        
  6 Martinez, Efren F         16 Alamo Area-ST        2:36.20    2:54.54    3  
                1:22.81   2:54.54 (1:31.73)                                        
  7 Boehmer, Terrin D         16 Alamo Area-ST        3:01.51    2:59.83    2  
                1:24.60   2:59.83 (1:35.23)                                        
  8 Polcyn, Andrew M          17 SASA-ST              2:49.92    3:02.48    1  
                1:28.66   3:02.48 (1:33.82)                                        
  9 Jimenez Morales, Daniel   16 ANV                  2:51.55    3:02.84  
                1:30.27   3:02.84 (1:32.57)                                        
 10 Logsdon, Andrew T         18 Alamo Area-ST        2:52.48    3:03.19  
                1:27.89   3:03.19 (1:35.30)                                        
 11 Gallagher, Josh A         17 Alamo Area-ST        3:00.57    3:03.81  
                1:29.40   3:03.81 (1:34.41)                                        
 12 Caliandro, Emmanuel A     17 Alamo Area-ST        3:11.62    3:07.13  
                1:31.35   3:07.13 (1:35.78)                                        
 13 Gonzalez, Juaquin         18 WAVE-ST              3:13.80    3:14.97  
                1:27.92   3:14.97 (1:47.05)                                        
 14 Nester, Luke S            16 SASA-ST              3:11.33    3:16.37  
                1:38.06   3:16.37 (1:38.31)                                        
 15 Von Aspe, Erich T         16 DRD-ST               3:06.16    3:31.38  
                1:39.19   3:31.38 (1:52.19)                                        
 
Boys 16 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvillo, Mikey J         17 Alamo Area-ST          59.52    1:00.14    9  
  2 Giandinoto, Cole T        18 Alamo Area-ST          57.23    1:02.90    7  
  3 Mickelson, Chris L        16 WAVE-ST              1:01.28    1:03.99    6  
  4 Thurman, Paul M           16 Alamo Area-ST        1:05.37    1:05.74    5  
  5 Boehmer, Terrin D         16 Alamo Area-ST        1:04.60    1:07.75    4  
  6 Duke, Damian A            17 Alamo Area-ST        1:00.50    1:07.88    3  
  7 Vazquez Apatiga, Gustavo  17 ANV                  1:07.52    1:07.90    2  
  8 Caliandro, Emmanuel A     17 Alamo Area-ST        1:04.73    1:08.14    1  
  9 Clennan, Ian L            16 LSAC-ST              1:13.67    1:09.18  
 10 Aimone, Kyle J            16 SASA-ST              1:07.66    1:10.08  
 11 Logsdon, Andrew T         18 Alamo Area-ST        1:08.73    1:11.43  
 12 Dishong, Alek W           19 GOLD-ST              1:08.19    1:11.87  
 13 Bernal, Nic N             17 Alamo Area-ST        1:13.41    1:12.18  
 14 Gonzalez, Juaquin         18 WAVE-ST              1:19.90    1:12.45  
 15 Solano, Gabe G            16 Alamo Area-ST        1:13.89    1:13.12  
 16 Blough, Christian C       16 Alamo Area-ST        1:06.48    1:13.42  
 17 Patterson IV, McCoy M     16 WAVE-ST              1:09.01    1:15.05  
 18 Jimenez Morales, Daniel   16 ANV                  1:09.60    1:16.38  
 19 Moncrieft, Isaac E        16 Alamo Area-ST        1:17.67    1:19.02  
 
Boys 16 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Su, Matthew J             17 Alamo Area-ST        2:15.17    2:21.15    9  
                1:08.36   2:21.15 (1:12.79)                                        
  2 Giandinoto, Gavin D       16 Alamo Area-ST        2:14.79    2:21.79    7  
                1:08.21   2:21.79 (1:13.58)                                        
  3 Duke, Damian A            17 Alamo Area-ST        2:12.63    2:26.51    6  
                1:08.84   2:26.51 (1:17.67)                                        
  4 Nester, Luke S            16 SASA-ST              2:36.22    2:28.87    5  
                1:10.43   2:28.87 (1:18.44)                                        
  5 Mickelson, Chris L        16 WAVE-ST              2:17.15    2:30.89    4  
                1:10.71   2:30.89 (1:20.18)                                        
  6 Gallagher, Josh A         17 Alamo Area-ST        2:21.75    2:32.89    3  
                1:11.58   2:32.89 (1:21.31)                                        
  7 Logsdon, Andrew T         18 Alamo Area-ST        2:36.86    2:49.31    2  
                1:15.20   2:49.31 (1:34.11)                                        
 
Boys 16 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvillo, Mikey J         17 Alamo Area-ST        2:06.35    2:12.27    9  
                1:02.74   2:12.27 (1:09.53)                                        
  2 Giandinoto, Cole T        18 Alamo Area-ST        2:13.66    2:24.68    7  
                1:07.27   2:24.68 (1:17.41)                                        
  3 Aimone, Kyle J            16 SASA-ST              2:21.75    2:26.85    6  
                1:08.38   2:26.85 (1:18.47)                                        
  4 Giandinoto, Gavin D       16 Alamo Area-ST        2:18.14    2:26.90    5  
                1:09.86   2:26.90 (1:17.04)                                        
  5 Mickelson, Chris L        16 WAVE-ST              2:15.68    2:27.31    4  
                1:08.65   2:27.31 (1:18.66)                                        
  6 Patterson IV, McCoy M     16 WAVE-ST              2:19.39    2:28.96    3  
                1:13.04   2:28.96 (1:15.92)                                        
  7 Duke, Damian A            17 Alamo Area-ST        2:16.00    2:29.98    2  
                1:10.90   2:29.98 (1:19.08)                                        
  8 Torres- Jimenez, Leo D    16 NTRO-ST              2:32.36    2:31.26    1  
                1:11.47   2:31.26 (1:19.79)                                        
  9 Jimenez Morales, Daniel   16 ANV                  2:27.53    2:33.78  
                1:14.38   2:33.78 (1:19.40)                                        
 10 Logsdon, Andrew T         18 Alamo Area-ST        2:37.83    2:39.15  
                1:17.24   2:39.15 (1:21.91)                                        
 11 Vazquez Apatiga, Gustavo  17 ANV                  2:38.98    2:39.43  
                1:15.09   2:39.43 (1:24.34)                                        
 12 Blough, Christian C       16 Alamo Area-ST        2:29.69    2:39.72  
                1:15.32   2:39.72 (1:24.40)                                        
 13 Nester, Luke S            16 SASA-ST              2:36.36    2:43.12  
                1:17.00   2:43.12 (1:26.12)                                        
 14 Dalton, Hunter H          16 Alamo Area-ST        2:53.09    2:46.44  
                1:16.48   2:46.44 (1:29.96)                                        
 15 Robertson, Connor M       16 Alamo Area-ST        2:37.30    2:49.22  
                1:21.60   2:49.22 (1:27.62)                                        
 16 Steinle, Owen D           16 WAVE-ST              2:55.84    2:50.61  
                1:18.55   2:50.61 (1:32.06)                                        
 -- Hernandez-Guzman, David   17 NBY-ST               2:43.50         DQ  
                1:17.66        DQ (1:30.38)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 46                    
 
  1. Alamo Area Aquatic Association     1864   2. Acuatica Nelson Vargas             1178
  3. Nitro Swimming                      770   4. Streamline Aquatics                 711
  5. San Antonio Wave                    398   6. Texas Gold Swimming                 373
  7. Hays Swim Club                      258   8. Laguna Seca                       161.5
  9. Unattached                          153  10. Titanes de Tym                      125
 11. Lone Star Aquatic Club            112.5  12. New Braunfels YMCA Swim Team         93
 13. Deportivo Contry                     51  14. Denver Tritons Swim Team             50
 15. Centro Acuatico Rufer                43  16. Life Time Swim Team - Central        42
 17. Sailfish                             39  18. Aqua Swift Aquatics                  26
 19. San Antonio SwimAcademy Sharks       24  20. Winning Waters Aquatics Club         19
 21. Heart of Texas Swim Team             16  22. Club Delago Las Torres                8
 23. UnAtt - Nitro Swimming                3  24. Del Rio Diamondbacks                  1
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 46                    
 
  1. Alamo Area Aquatic Association      849   2. Acuatica Nelson Vargas              592
  3. Nitro Swimming                      445   4. Streamline Aquatics                 430
  5. San Antonio Wave                    256   6. Texas Gold Swimming                 232
  7. Hays Swim Club                      133   8. Unattached                           76
  9. Lone Star Aquatic Club             72.5  10. Laguna Seca                        39.5
 11. Denver Tritons Swim Team             25  12. New Braunfels YMCA Swim Team         20
 12. Aqua Swift Aquatics                  20  14. Winning Waters Aquatics Club         19
 15. Deportivo Contry                     16  16. San Antonio SwimAcademy Sharks       15
 16. Heart of Texas Swim Team             15  18. Centro Acuatico Rufer                 9
 19. Life Time Swim Team - Central         8  20. Titanes de Tym                        7
 21. Sailfish                              4                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 46                     
 
  1. Alamo Area Aquatic Association     1015   2. Acuatica Nelson Vargas              586
  3. Nitro Swimming                      325   4. Streamline Aquatics                 281
  5. San Antonio Wave                    142   6. Texas Gold Swimming                 141
  7. Hays Swim Club                      125   8. Laguna Seca                         122
  9. Titanes de Tym                      118  10. Unattached                           77
 11. New Braunfels YMCA Swim Team         73  12. Lone Star Aquatic Club               40
 13. Deportivo Contry                     35  13. Sailfish                             35
 15. Centro Acuatico Rufer                34  15. Life Time Swim Team - Central        34
 17. Denver Tritons Swim Team             25  18. San Antonio SwimAcademy Sharks        9
 19. Club Delago Las Torres                8  20. Aqua Swift Aquatics                   6
 21. UnAtt - Nitro Swimming                3  22. Heart of Texas Swim Team              1
 22. Del Rio Diamondbacks                  1